Transport Fever

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#626
Igen ez jó, csak azért nem ajánlják, mert ha vágány átépítést csinálsz, akkor sokszor jelzőket is törölsz, és ha nem emlékszel, hogy használtad-e vonal részeként, akkor érhetnek meglepetések.
Egyébként ha pl buszoknál kitörölsz egy megállót, attól még az benne marad a vonalban, és talán csinál is valami bajt.
#625
TF-ben próbáltam minél bonyolultabb személy szállító hálózatot építeni, leginkább nagy térképen. Gyakorlatilag minden mindennel össze volt kötve. Sok vonal közösen használta a dupla vágányokat. Volt olyan város, ahol előre 5 vágányos állomást tettem, mert ott még nyűgösebb a bővítése. Az állomás két végére olyan kitérő rendszert építettem, hogy gyakorlatilag bármelyik vágányról mehetett bármelyik peronra és tovább a másik oldalon. A dupla vágányok áthaladó egyirányú peronok voltak a vonal két irányához. Így az állomás könnyedén kiszolgált akár hat irányt is, ha az 5. vágányt két vonal használta pl. két irányból. Ilyen hálózattal bárhonnan bárhová tervezhettem vonalakat.

Ebben a játékban ezt jóval könnyebb lehet összehozni a megengedőbb vágányépítés miatt. Viszont, mivel itt nincs 20 perces limit, nem kell annyira törekedni a kis távolságokra a lassú vonatoknál.
#624
Én nem használom a waypoint. Ha útvonalat akarok jelölni, megadom neki a vágányhoz tartozó jelzőt és akkor oda jár be a vonat.
#623
Tudom, ez az egy értelme van a több peronnak.De amikor belekezdesz egy új játékba, még nem gondolkodhatsz ilyenekben, örülsz, ha egyáltalán nem mész csődbe 😊
Tudom nehéz ezt így szavakban elmondani, lehet hogy csinálok egy videót, de elolvastam a steam-nen, mindenki ugyanazt írja, tehát ez van, ezzel kell együtt élnünk.
Általában úgy építem a vasútvonalakat, hogy megpróbálok minél több várost összekötni, egy vonallal, majd amikor ez megvan és találok még lehetőséget, építek egy második és harmadik személyszállító vonalat.Most épp azon filózok, hogy van két nagy vonalam, és ahogy említetted, összekötöm valahogy őket átszállással.
#622
Vannak több várost is érintő személy vonalaid? Ha nem nagyon, akkor biztos sok az átszálló utasod. Próbálj meg másik peronról másik irányba menő vonalakat csinálni. Lehet, hogy valamennyi utas majd ezeket a vonalakat fogja használni.
#621
Vagy ha több város felől is jön-megy személyvonat, és mindegyik vonal külön peront használ, hogy elkerüld a várakozást.
#620
Nem tudsz egy vonallal ugyanazon az állmáson több peront is használni úgy, hogy az egyik vonat az egyikre, a másik a másikra érkezzen.
#619
Így tulajdonképpen egyetlen értelme van a többvágányos állomásnak, hogy ha egynél több irányból hozol be/viszel el valamit.
Pl egy gyár, amit több forrásból táplálsz anyaggal.
Elk*ták, nem kicsit, nagyon. Nem kéne waypoint sem, ha normális lenne a peronhasználat. De mivel a waypoint a jelölő, ezért csak úgy tudjuk megadni, ha új vonalat hozunk létre, különben mindenki csak vagy egyik peront vagy másikat fogja használni.De a TF-ben is így volt...
Egy pályaudvaron sem úgy van, hogy egy peron egy vonal...mi van a fél óránként járó vonatokkal?Vár amíg majd felszabadul az egyik?Miért ne állhatna be 2-3 másikra, amikor ugyanarra megy?
#618
No, újabb kérdés...peron használat. Tudom, kiveséztük, működik, hogy waypoint-okkal jelölöm ki a szerelvénynek, melyik vágányra fusson be, de miért kell azt új útvonalként szerepeltetni??

Példa: USA térképet nyomok,1850 óta. 1940-től gyakorlatilag 300-nál kevesebb utasom soha nem volt egyetlen állomásomon sem. Most 1964-ben vagyok, átlagosan 600 (!) utas várakozik, nem győzöm indítani a szerelvényeket, hogy elszállítsam őket, de ettől ugye zsúfolódik az egész vonal, így a klasszikus 2 vágányos állomást hármasra vagy négyesre bővítem. De ahhoz hogy használja is az új peront, új vonalat kell létrehoznom, amit KÜLÖN kezel az állomás! Tehát nem a 700 utasból vesz fel egy másik peronon, hanem az neki új útvonal, ergo eleinte semmit nem vesz fel....

Szarrá komplikálták ezt, miért nem úgy van, mint a TTD-ben, hogy ha foglalt az egyik peron, akkor a mellette lévőre áll be a szerelvény?Úgyis ugyanarra fog menni...
Vagy ha már ilyen, akkor miért kezeli külön új útvonalként azt, ami ugyanazon a vonalon halad, csak egy 5 méterrel odébb lévő peronon szállnak fel az utasok egyazon állomáson belül?
#617
Ez most tényleg egy újabb frissítés volt:
Build 12070 (November 23)
Fixed crash when loading certain save games
Fixed crash when aircraft got stuck at airport runway
Fixed warning for industries with full output stocks
#616
Ilyenkor nem a farm depóba kell vinni a kenyeret a teherautóval, hanem tovább egy közeli városba, és majd onnan vissza üresen a farmhoz.
#615
Műhelytartalom? Ha vannak letöltött modjaid, akkor azokat automatikusa frissíti, ha van újabb verzió.
#614
Build 12070 (November 23)
Fixed crash when loading certain save games
#613
Ismét lejött egy 4.7 MB os frissítés...tudni hogy mi ez?

#612
Csak akkor hoz visszafelé is kenyeret a depoba, ha ebből a depoból van valami kapcsolat a felvevő piaccal is.

#611
Nem ha nem zavar hogy termékek össze vissza lesznek. Viszont egy idő után rossz.
Pl: farmról viszel búzát amiből kenyér lesz vissza fele az a kocsi vissza viszi a kenyeret a farm depóba. A farm depó így telni fog megfele és egy idő után nem lesz helyed. max ha el nem szállítod onnan a kenyeret
#610
Áh, dehogy :-)
Az lenne a jó, ha több mindent vinnének pl a szekerek, teherautók.
#609
Ha automatán hagyom a teherautókat hogy mit szállítsanak abból nagy káosz lesz? 😄

#608
Improved ship/aircraft reverse button Remélem annyira iprúved, hogy most már működik is! Eddig csak arra volt jó, hogy a kikötőben vissza lehetett fordítani, illetve továbbküldeni a féligtelt hajót. De azt is kétszer kellett elmagyarázni a hajóknak!
#607
Igazad, van, a Details fülön írja, ha több nyersanyagot kér. Emlékezetből írtam.
#606
😊))
#605
Ez a javítás Hard fokozaton eddig -50 millámban van...minden termelést nullázott...

#604
Villamosítottam a villamos pályát a városban, és az egyik villamost a vasútállomás elé tolta be, ahonnan nem lehet kivenni 😊
Először mérges voltam hogy miatta le kell rombolni az állomást, de most tetszik hogy egy múzeumi darab pózol az állomásom előtt 😄

#603
Szép lista lett!


tuvixplayer
#595 Az Alföld pálya és a rengeteg kiegészítő sokat dob/dobott rajta, azóta meg az OpenRails.
wollnerd
#602
Kéne a készítőknek figyelmeztetést hozzáadni a játékhoz, amely figyelmeztetné rögtön ha nem megfelelő terminált raktunk le, pl. egy nem annak megfelelő helyen. (a lefedettséggel ellenőrizhetné ezt.) pl. figyelmeztet, ha észre veszi a játék, hogy a lerakandó személyterminál véletlenül egy gyárral lenne lefedve! Ez jól működő fícsőr lenne sztem! 😊
Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2016.11.23. 17:06:32

PC konfigom a Be quiet! Pure Base 500DX White házban: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 10700K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2

#601
1,
A palya(sinek?) vibrlasanak javitasa
2,
A gyarak temelese fuggott az fps-tol..... ??
De majd jon valami jo angolos es kijavit ha hulyeseget beszelek 😊

Bocs, hogy ekezet nelkul irok, de igy szoktam meg mikor meg az XT volt a high-end gep..... :)

#600
Tudja valaki, hogy ez mi: track LOD flickering ?
Ez vajon mit javít: Fixed industry production dependent on frame rate bug ?
#599
Előbb az alapanyag termelőtől csinálj az első feldolgozóhoz, ami azt az alapanyagot dolgozza fel. Utána abból az üzemből vidd tovább a következő feldolgozó üzembe, vagy már a városba (terméktől függ, hány lépcsős a folyamat). Ha ugyanis az első vonalnál megállsz, és az üzem telepakolta a raktárát a megtermelt áruval, akkor leáll, és ezzel együtt leáll a nyersanyag termelő is. Üresen fognak menni a járműveid. Folyamatos lánc kell az alapanyag üzemtől a felvevő városig, és ott is elérhetőnek kell lenni azoknak a típusú épületeknek (a lánc végén lévő terminál(ok) lefedettségében kell lenniük), amelyek igénylik azt a fajta árut, amit éppen viszel.
A folyamatos lánc alatt azt értem, hogy a teljes termelési lánc legyen lefedve működő vonalakkal úgy, hogy az átrakodó terminálok egymás lefedettségében legyenek, és a járművek vihessék azt a dolgot, amit azon a vonalon vinniük kell. Vigyázz a terminálok típusára is, mert sokszor láttam már személyszállító terminálokat szállítási láncban, és a játékos csak fogta a fejét, miért nem működik.
#598
Na végre valami!
#597
Itt hogy érdemes elkezdni az áruszállítást, előbb a gyárból csináljak vonalat a városba árucikkeknek és aztán az alapanyagoknak a gyárba vagy fordítva?

#596

Bocs, hogy ekezet nelkul irok, de igy szoktam meg mikor meg az XT volt a high-end gep..... :)

#595
Komolyabb vasút építő játékok közül csak azt ismertem.
#594
Az annyira nem jött be.
#593
Én az Auran cég Trains játékával kezdtem jó régen. Sajnos azzal annyi meló van, hogy leálltam vele egy korai verziónál. Azóta is kiadnak egy-egy új verziót évente.
#592
A szigetes küldinél(Paradise Island?) tapasztalt valaki olyan hibát, hogy a teherhajóról menet közben egyszer csak eltűnt a teljes rakomány?!
És a szállítási útvonalakkal is történhetett valami, mert a teljes termelési lánc ki volt építve, mégse indult be bizonyos anyagok szállítása 1 hajóval 3 kikötőt érintve, csakis kizárólag 3 hajóval 2-2 kikötő között. A kezdetektől Train Fever-eztem, úgyhogy logikai hiba nem valószínű. Kilépés, majd teljes újraindítás után minden működött rendesen.
#591
Nem vagyok vasutas, de elég sokat utaztam arra, s a Microsoft Train Simulatorral is elég sok időt eltöltöttem már, pályaépítés és használat, ragadt rám valami belőle.<#smile>
#590
Arra próbáltam utalni, hogy a mozdonyok környékén dolgozók között talán több olyan ember van, akik rajonganak a vonatokért. Azért valjuk be, hogy ennek a játéknak is a vasút a lelke. Számomra legalábbis igen, inkább, mint a hajó és a repülő. Kötött pálya! 😊
Toby0501
#589
A CoD topikban sem mindenki katona. 😊

#588
Köszi a pontos leírást. Remélem, hogy így is csinálják!
Tuvok
#587
Mindegyik jegyvizsgáló kiáll valamelyik ajtóba, vagy ha kell leszáll, és jelzést ad az előtte levőnek, majd visszaszáll a vonatra. Az első, vezető jegyvizsgáló pedig - ha látta a mögötte levő jelzését - jelez a mozdonyvezetőnek, aki ekkor indulhat el.

#586
Az USA térképre kicsit gyúrhattak volna még, mert csak egy sivatag. Lehetne tengerpart, pálmafák, szigetek. Miami a sivatag közepén. Hiába random térképek, minimális változás van közöttük. Rakhattak volna bele gyári térképeket azért.
#585
Egy hosszú vonaton a kanyar peronos állomásnál a kalauzoknak el kell foglalniuk az ilyenkorra előírt stratégiai helyüket? Így kell időzíteniük a jegyvizsgálást?
#584
Én is erre gondoltam 😊 Én nem vagyok, csak akartam, de ennek a játéknak az élvezetéhez nagyban hozzájárul, ha valaki érdekelt a vasútnál.
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.23. 12:43:47
#583
Mi az, itt mindenki MÁV-os? <#nyes>
Tuvok
#582
Ezért (is) van több belőlük hosszú vonatokon, a hátsótól kezdik a jelzés adását, és csak az első indítja vonatot. Persze ettől még maradt ott 1-2, pl. Ferihegyen. 😄

#581
Szóval tegyék csak be a játékba!!! 😊))))
#580
pl: Bp - Esztergom között, van olyan megállóhely van ami ívben található, Szabadságliget, Klotildliget
#579
Egy kanyarban lévő peront nem tudna belátni a kalauz. De a játékban én használnám.
Shift a megoldás a finom mozgatásra. Egyébként a shift máshol is funkcionál, szokta is jelezni a játék egy-egy funkciónál az ikon felett.
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.23. 10:49:16
#578
Mondjuk én még a valóságban sem láttam görbe állomást...<#vigyor>
De azért jobb lenne, ha az állomás építésekor a forgatást (m és n gomb) nem darabosan, hanem finoman is lehetne állítani, nem csak azért, hogy szebb legyen, hanem hogy ne kelljen lebontani semmit sem.
#577
Nagyon sok lehetőség kimaradt ebből a játékból, lehet úgy gondolták nekik ennyi elég volt belőle majd a modderek megcsinálják amit akarnak. Az a minimum lett volna, hogy a fejlesztők leülnek egy hetet játszani a TT-vel, hogy okuljanak belőle mitől volt sikeres mert hiába a csilli-villi grafika ha a játszhatóság nem az igazi. Azzal együtt nem rossz van még hova fejlődnie.