2611
Transport Fever

uvayd3klw20ft2s6mwdj.jpg
  • Borg
    #969
    Akkor inkább az lehet, hogy nagyon asszimetrikus a vonalad. Egy részén lassabban tudnak csak közlekedni, mint a másikon.
  • tuvixplayer
    #968
    Minden vonalon vannak jelzők. Anélkül nem is mehetne több vonat.
  • ssx22
    #967
    Tegyél le néhány jelzőlámpát azok majd elosszák a vonatokat
  • tuvixplayer
    #966
    Nálam ez nem mindig működik. Van olyan vasút vonalam, ahol nagyon egyenetlenül vannak elosztva a szerelvények. Abból is látszik, hogy mennyi utast visznek az egyes vonatok.
  • ssx22
    #965
    Ja akkor azért nem indul...
  • Jóózsf István #964
    Van már menetrend is a játékban. A gép igyekszik egyenlően elosztani a járműveket a vonalon! Ettől még a frászt hozza az emberre, hogy "miért nem indul már???"
  • ssx22
    #963
    Maximum várakozási időt hiába állitom 1 percre és hiába van tele a kamion ott még szarakodik ahelyett hogy azonnal elindulna
    Ja és várakozási idő maximum 1 perc nem csak a végállomáson érvényes hanem vasúti átjáróba mert ha letelik az 1 perc és van ott vonat akkor simán átmegy a vonaton :D
  • Borg
    #962
    Ehhez egy tipp: NE állítsátok át a játékot a főmenüben "km" egységre, mert utána szopni fogtok a vonatok hosszának ellenőrzésével. A vonatszerkesztő ablak ugyanis van annyira balfasz, hogy km-ben jelzi a vonat hosszát is, de csak annyit, hogy 0.2 vagy 0.3km :D Namost ezt lődd be egy 240m-es állomásra... szal erősen ajánlott méterre állítani a távolság mértékegységet (holott nem is távolságról van szó).
  • ssx22
    #961
    Én ezt úgy oldom meg hogy egy gyár mellé 4-5 teherautó állomást teszek és egy állomásra 2-3 vonal megy csak be, de még igy is összeakadnak sajnos ha egy vonalon van 20 kamion
  • Jóózsf István #960
    Nem is feltétlen kell módosítani a vonalakon. Elég, ha valamit nem jól számolt ki az ember és valahol bedugul a rendszer. Innentől érdekes: Ugyanis beleírtak valami intelligenciát a játékba! Ha érzékeli, hogy valahol valami gubanc van, akkor megpróbálja megoldani: Egymásra húz szerelvényeket, teherautókat. Vagy épp visszafordítja a vonatot... ÁTRENDEZI a vonalakat!
    Rendszeresen belefutok ilyen hibába, hogy rálóg a szerelvény a váltóra. Akár fejlesztésnél, de simán elszabhatom elsőre is. Ilyenkor képes megakasztani a fél térképet.
    Szumma szummárum: Rászoktam az útpontok használatára!
    A teherautó állomásoknál is kitalálhatnának valami hasonlót. Nálam képes 3-4 vonalat is egy rámpára rakni!
  • tuvixplayer
    #959
    Ha több vágányos állomás több vonalad használ, akkor az egy-egy vonal által elérhető peronok közül megpróbálja a vonal kijelölésekor azt adni, amelyiket más vonal még nem használ. Viszont az állomást érintő építkezésekkor, vonal módosításkor át szokta variálni a peron kiosztást, ha waypointokkal nincs kikényszerítve egyértelműen a vonalak peron használata.
  • Java33
    #958
    Én a jelzőket használom útmutatóként. Alapesetben ugye 2 vágányt használok, de eddig nem kellett a jelzőket kijelölnöm.
    Letettem őket és a vonatok használták rendben.
    Viszont a peronos kiosztásban lehet van potenciál..
  • Java33
    #957
    Én a jelzőket használom útmutatóként. Alapesetben ugye 2 vágányt használok, de eddig nem kellett a jelzőket kijelölnöm.
    Letettem őket és a vonatok használták rendben.
    Viszont a peronos kiosztásban lehet van potenciál..
  • akyyy
    #956
    res mappa baseconfig fájl, game.config.millisPerDay = 2000 -- itt 8000-re kell állítani az a leglassabb.

    modokat azért nem szeretem, ami ugyanezt csinálja, mert bár egyszerübb, nem kapok akkor semmi kitüntetést ilyeneket a játéktól.
  • Nohab
    #955
    Itt egy kis segédprogram, amivel kedvetekre szabhatjátok át a játékot. Nem kell hozzá semmilyen programozói tudás se. Magyar nyelven is elérhető.

    https://www.transportfever.net/filebase/index.php/Entry/2575-TF-Config-Editor/
  • ssx22
    #954
    Nekem nem baj ha így telik, amúgy is 2x-es sebességel játszok, mert normálba nagyon lassú a közlekedés, akkor állitom meg csak ha átépítek valamit
  • Borg
    #953
    Egye fene, megvettem én is steamen akcióban... Épp ráuntam a többi játékra annyira, hogy valamivel ki kell tölteni a következő pár hetet :)
  • Tuvok #952
    Steam Workshop-ban van mod, amivel 2x vagy 4x lassabban telik.
  • Jóózsf István #951
    Ez engem is érdekelne: "illetve módosítottam az időt is, hogy lassabban teljen. " hol-hogy lehet. (már megen xml-t szerkesztünk:-)
  • ssx22
    #950
    Úgy elszaladt az idő, észre se vettem hogy már 2340-be járok :D
  • Desert
    #949
    Melyik szinten tolod?
  • akyyy
    #948
    valaki feltötlhetné a mentését, akinek jól üzemelő vállalkozása van, tanulás és tanulmányozás céljából :D hogyan vannak össze kötve a vasúti vonalak, stb :D
  • akyyy
    #947
    hát egy picit jobb, de 10 év alatt nem nagyon fizettem vissza a hitelt, és max ha 100 utas volt a megállóba, aztán szépen el fogyott, hullámzóan jelentkeztek :\

    az a baj hogy config fájlban és módosítottam a város növekedését, mert 10 év alatt sok településem összemosódik, és mivel annyira dimbes dombos vidék, később esélytelen lesz ott bármilyen vasútvonalat építkezni.
    illetve módosítottam az időt is, hogy lassabban teljen.

    persze ezeket visszaállítottam és igy próbáltam ki.

    még majd próbálkozok aztán egyszer csak hátha sikerül :)
  • kisiku
    #946
    Nálam szokott ilyen lenni, olyan érzésem van, mintha valamibe "beleütközne"...ilyenkor megnézem azt a szakaszt, ahol ez történik és újrahúzom a sínt.
  • ssx22
    #945
    Aha, zsír
  • dimre
    #944
    Üdv!
    Képek formájában valahogy így néz ki.
  • tuvixplayer
    #943
    Ha a vasút vonal kijelölésekor több vágányút is lehetséges, akkor waypoint-ot teszel az általad választott vágányra, beleveszed az útvonalba, és arra fog menni a vonal. Ha az állomás több vágánya is alkalmas a vonaladhoz, ott is érdemes használni, mert vágány átépítéskor, új vonal megadásakor a meglévőknek átrendezheti a peron kiosztását. Ha waypoint-tal határozod meg a használandó vágányt az állomáson, akkor az úgy is marad. Jelzőket is használhatsz waypoint-ként.
  • ssx22
    #942
    Nálatok szokott olyan lenni hogy pl megy a vonat 120 km/h-val aztán hirtelen lelassul 20-30 km/h-ra?

    Egyébként a waypoint az micsoda?
  • Tuvok #941
    EZT a videót mindenképp ajánlom, különböző kezdési módszereket tesztel 1850-es kezdéshez. Természetesen az utolsó lesz majd a nyerő. :)
  • Tuvok #940
    Pedig az elején az utasokat éri meg vinni. Kiépítesz két város közé vasutat, és mindkét városba helyijáratot 3-4 lovaskocsival vagy busszal, attól függ mikor kezdesz. A vonatra elég 5-6 kocsi, meg egy egyszerű mozdony (1850-ben úgyis csak egy van). Elkezdenek szállingózni az utasok, amikor a vonatot kezd már megtelni, elkezdheted építeni a harmadik városhoz a vasutat, illetve ott is helyijárat. Mindenképp az első két város valamelyik állomásától folytasd a vasutat. Amikor ez is elkezd megtelni, pluszt termelni, mehetsz tovább. Érdemes legalább 5-6 várost (folytonos) vasúthálózattal összekötni, minden városban ráhordod a népeket a vonatokra, és Easy-n 12-15 év alatt simán vissza lehet fizetni az adósságot. Teherfuvarozással bőven ráérsz akkor elkezdezdeni foglalkozni, ha a személyvonatok által stabil bevételed van.
  • akyyy
    #939
    én el kezdtem játszani a saját térképemen, de olyan hamar jön a csőd, hogy szörnyű. fel kell vennem sok hitelt, hogy tudjak megfelelő hosszúságú vonatot venni, meg mozdonyt, aztán nem tudom vissza fizetni a hitelt, mert hiába keres jól (max 150K), ha az üzembe tartás havonta úgy elviszi az egész nyereségemet hogy öröm nézni.

    Aztán ha esetleg sikerül is jól csinálni, csak kenyeret meg állatot tudok vinni a pékségbe, de szépen elkezd túltelítődni a kenyérgyár, és nem kell neki alap anyag, a farm nem is rak ki, és a vonatom szépen el kezd üresen menni. kenyeret meg hiába szállítok már három városba is, annyi nem kell nekik. Újat meg már nem tudok csinálni mert nincs pénzem. hmmm.


    Mással nem tudok próbálkozni, mert a bányák stb-k, messze vannak egymástól nagyon. utasokat meg nem éri meg szállítani mert azt is túl drága kiépíteni. és vagy jönnek utasok, vagy nem.
  • mokuci74
    #938
    Nna, kerem tisztelettel !
    A keszulo Magyaroroszag terkepen a varosok es a gazdasag meg nincs meg, de ugy erzem latom az alagut veget.... ;)
    Persze van meg rajta mit csinalni, vizszintek, tereprendezes stb..

    Domborzat es vizrajz
    Domborzat es vizrajz 2
    Domborzat es vizrajz 3
    Utoljára szerkesztette: mokuci74, 2016.12.29. 12:10:37
  • Jóózsf István #937
    Leginkább az "N-M" billentyűkkel. Kihúzod a hidat és utána süllyeszted, vagy emeled!
  • charly174
    #936
    Értem azt hogy lehet? :)
  • Roy91
    #935
    mert nem férnek el alatta. Hajóztatni akarsz akkor minden hidat lekel rombolni és, ha szükséges akkor újra építeni csak hosszabban kihúzva a szárazföldre és akkor magasabb hidat fog építeni
  • charly174
    #934
    Sziasztok hídak alatt miért nincs hajó közlekedés?
  • szabii98
    #933
    Szerintem is inkább ez az oka, hogy a Maestral de még az InterCity is csak végigcsetteg a Balatonon.. :D
  • Desert
    #932
    Jól néz ki a pálya!
    Legalább virtuálisan építhető benne rendes sebességű pálya, amibe nem szól bele senki fia. Igaz amilyen sűrűn vannak a települések, nem lenne idő sokat gyorsulni, már meg kell állni.
  • mokuci74
    #931
    Koszi :). Talan nem a legjobbak az aranyok,( pedig a max. 600 m-re van allitva ) de egyenlore nem sikerult jobbat kihozni belole :(
  • Jóózsf István #930
    Szép! Tényleg!
    Nem túlzóak ezek a magasságok? (egy kicsit)