Transport Fever

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#676
Emlékszem, engem még úgy tanított a gépjárművezető oktató, hogy azért kell -többek között- lassan megközelíteni a vasúti átjárót, mert Magyarországon minden vasúti átkelő 20 cm-vel lejjebb vagy feljebb van, mint az út.<#nyes> És tényleg így van...annyira sza*ok néha, hogy olyan mintha egy ugratón mennél át.
Most nézd meg, ez az orosz verzió! <#vigyor>
Ott még rámpa is van, hogy ne tudjál átmenni, persze meg lehet próbálni...
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.11.25. 18:09:11
#675
Ilyet nálam is csinált, bontsd vissza a sínpárokat és próbáld máshová elhelyezni a váltót.Én sem értem egyébként, hogy teljesen sík felületen mi a baja néha, de ez van... 😊
#674
Megfordulnak? Másik peronra mennek? Ha pályát módosítok, építek stb, mindig leállítom a játékot, és mentek is. A módosítás után érdemes megnézni az érintett vonalak szerelvényeit, pl megfordultak-e.
Használsz waypoint-okat? Vagy megadsz peron előtti jelzőket a vonalak létrehozásakor?
Toby0501
#673
A legbosszantóbb az állomásfejlesztés. Felsővezetéket elhelyezed rajta, aztán össze-vissza mennek a vonatok.

#672
Talán egy fokkal jobb, mint a TF-ben.
#671
De szarul néz ez a sárga talaj usa pályán

Tuvok
#670
Azzal kb. 1 órát bírtam játszani. 😄

#669
Elég sok dologban javult a játék a TF-hez képest, de maradtak bosszantó dolgok. A vasút közúti átkelőnél is létrejönnek azok a meredek lejtőcskék a szintkülönbség miatt.
#668
#661 -hez szerettem volna szólni 😊
Tuvok
#667
Az ötlet maga persze jó, és esélyes, hogy ez kell, hogy egyáltalán játszak még a játékkal.
Ami bosszant az az, hogy ha már megvettem a játékot, ne egy ócska mod egy irreális dologgal tenné használhatóvá az játék még irreálisabb hülyeségét.
Utoljára szerkesztette: Tuvok, 2016.11.25. 14:42:42

Tuvok
#666
Nincs egy mod-om se.

#665
Észrevettem hogy ha átnevezek egy várost, akkor a listákban megmarad az eredeti nevük. Ez másnál is így van?
#664
Lehet, de ha mod van/volt aktiválva pályaindításkor, akkor már az achi-k buknak.
Mentéskor is hiába vennéd ki.
#663
Azért gondoltam, hogy jó lehet arra a hibára, mert ha teljesen sík pályát generál, akkor nem lesz szintkülönbség.
Tuvok
#662
Láttam már, magát a játék bénaságát nem javítja, és nem is acsi kompatibilis.

#661
Töltsd le ezt a modot, és generálj ezzel térképet.:
Flat Map Pack V 1.11
Tuvok
#660
Igen, magyarul mindig.
Kizárólag flat pályán játszom, mert a @-om televan a gusztustalan "egyik vége dombon, másik vége süllyesztve a földbe" építkezéssel, de mégsem lehet elkerülni, és 117 próbálkozás után is csak: Too much slope.
De most komolyan, hogy néz ki ??
Mi a túróért nem követi a talajt az állomás ? Próbálnám legalább az egyik végét talajszintbe kihozni, de képtelenség. Már tényleg az agyamra megy.

#659
Akkor szokta ezt, amikor szintkülönbség van, pl emelkedő egy hídra.
#658
Itt le van írva az átrakodás:
Cargo Mechanics
#656
Áruszállító hajó mod:
First Bulker 1911
#655
Miért lehetetlen eljutnod a szerszámkészítésig? A terméket a személyszállító pályaudvaron is leadhatod elvileg, de az csak a környezetében lévő épületek látja el, további terminálra nem kerül át, ahonnan tovább teríthetnéd (azt hiszem). Az unload opvió automatikusan megy, a játék figyeli, hogy mit lehet honnan hová vinni. Semmi akadálya nincs a kikötőben letenni a cuccot, ahonnan hajóval viszed tovább.Ha ki vannak építve a szállítási útvonalak, és a terminálok egymás vonzáskörzetében vannak, akkor ez működik.
#654
hali. még csak az amerikai kampányt csináltam eddig ( 3. küldetés) de nekem úgy tűnik mintha ez valamilyen tutoroal, " rávezetős " kampány lenne? eddig túl könnyűnek találtam, vagy az eu-s kampányok is ilyenek az elején ? +olvastam itt valamilyen szigetes-hajózós missiont is, ez ugye az amcsi kampányban van? (és hanyadik ? )
#653
Asszem 10-12, de növelem is, mert végre megtaláltam hosszas kísérletezés után, melyik az optimális mozdony+vagon páros.Ugyan nem megy gyorsan, mert a kétszintes személyvagonok csak 140-nel tudnak menni, de így 4-5 millát hoz egy szerelvény évente.
6 darab kétszintes vagon 198 utast szállít...
Kipróbáltam gyengébb mozdonyokkal és erősebbel is, a különbség a költségeken kívül a gyorsulás.Illetve lemértem, hogy egyáltalán fel tud-e gyorsulni a végsebességére, mert ha nem tud 200-zal menni más vagonnal, akkor nincs értelme használni sem.
200-as végsebességű szerelvénnyel az említett útvonalon is "csak" 180-at tudok kihozni.Nem veszteséges, de felesleges és nem szeretek egy útvonalon különböző sebességű szerelvényeket közlekedtetni.

Most úgy néz ki, hogy ez a felállás a legjövedelmezőbb:
- New Haven EP5 (villanymozdony) + 6-7 db Bombardier Bilevel
Ez 4-6 milla/év, költségek levonva.

De ez sem rossz, itt ugyan van veszteség, mert ez a mozdony 200-zal tudna menni, de a vagonok csak 140-et, viszont cserébe jobban gyorsul és van ideje tartósan 140-et menni:
EMD AEM-7+ 6-7 db Bombardier Bilevel
Ez olyan évi 2.6-3.5 milliót hoz, a költségek már levonva.
Ja, ezek gyáriak, nem modifikációs szerelvények.

Teherszállításra tökéletes az EMD GP9-es és az SD40-es.Alacsony költség, erős de csak 105 km/h a végsebesség.
Korábban a gőzösöknél is volt egy pár, ami megérte, de ott elég komoly árak is voltak.Pl a "Big Boy" névre hallgatónak kb 2 millió az éves költsége, vagonok nélkül...
#652
A pénzkeresés probléma megoldódott a személyszállítással, de az ipar egy cseppet túl van bonyolítva. Az hogy eljussak a szerszámkészítésig szinte lehetetlennek tűnik. Meg az is hogy minden várost ellássak mindennel. Az sem tetszik hogy külön pályaudvar kell a termékeknek/anyagoknak. Hiányolom az unload opciót is például hogy egy kikötőbe letehessem a cuccot amit kocsival szállítok oda. Hiányolom továbbá a teherszállító repülőgépeket, egy jó régi Hercules-t vagy egy Airbus Belugát belepakolhattak volna ha általában rohadt távol van minden mindentől. A hajózás is kínszenvedés, hova építsek kikötőt ha egyszerűen nincs a gyárak vonzáskörzetében, hiába kötöm össze úttal. Jó játék, de annyira rosszul sül el általában benne minden hogy rossz nézni. Vennék valamit, vagy törlesztenék a kölcsönből akkor már kapásból hó vége vagy rosszabb esetben év vége és meghiúsul a dolog mert levon egy rakás pénzt. Lehet hogy az életben is így van de játékban idegesítő.
#651
Még több is, mint kellene!
És akkor, elárulod azért, hogy hány szerelvény jár ezen a szép kis vonalon? Szerény számításaim szerint; Minden megállóba, minden irányba elfér kényelmesen egy, Tehát; Tíz. De akár 18-at is el tudok képzelni rajta!
Az is lehet, hogy túl jól oldottad meg a helyi közlekedést!
Esetleg egyszerűen csak szard le! Ráérnek. Ácsorogjanak!

(Nekem úgyrémlik; Szakaszbiztosítónak hívják, de nem vagyok vasutas!)
#650
A képen nem látható,mert nem azt akartam szemléltetni.Vannak térköz jelzőim, de tessék, itt a teljes útvonal:





#649
De, erre voltam kíváncsi 😊 Most tök mindegy hogy a példában 3-as állomás szerepel, lehet az 4-es is.Azt akartam elérni, hogy egyszerre akár két-két szerelvény is be tudjon állni, mert annyi utas van.
De részben megoldódott, hiszen megjelent a kétemeletes személykocsi, így nem elég hogy hülyére keresem magam, de ezt a folyamatosan növekvő embertömeget is el tudom szállítani.
#648
Ma sikerült megcsinálni az iparbáró achi-t a Train Feverben, kis térképen, bár értelmét nem sokat láttam 😊
#647
Valóban azt nem írtad, hogy hány vonatod jár a vonalon. A kérdése alapján azt gondoltam hogy egymást érik, és nem tudnak olyan gyorsan befutni egymás után az állomásra, azért kellene másik peron is.
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.24. 21:08:51
#646
Dátumot elnézve 1973, de jelzőt nem látok, pakolhatnád tele térközökkel és hajrá vonatsűrűség.
#645
Igen, ezt így én sem értem hogy mi haszna.
Csak tippelek, de talán azt akarod elérni hogy több vonat menjen mert sok az ember...de egymást érik a vonatok az adott vonalon ? Ez lenne a probléma?
Ha igen, akkor egy 4 es peronú állomást csinálj, és hozzá is legyen meg a 2 pálya. Azaz így egymás mellett 4 fog futni, és az új pályára ha teszel függetlenül egy depot, ami nincs semmiféle összeköttetésben a régiekkel, akkor használhatod az eredeti útvonalat de független úton és peronon fognak menni a vonatok,. és ezt a sok embert fogja vinni.
HA nem erre lettél volna kíváncsi akkor bocsika 😊

#644
Egy útvonallal miért akarsz 3 peront használni ugyanazon az állomáson?
#643
No, most meg tudom mutatni képen is mi a gond.Ugye, látható ez egy 3 peronos állomás.A sárgával jelölt útvonal az a normális.Ahhoz, hogy a harmadik peront is használja a szerelvény, ahhoz új útvonal kell és ezt már ugye külön vonalként kezeli az állomás.Az egyiken ott vár 503 ember, a másikon meg csak 16 mert most indítottam el.
Az lenne jó, ha nem külön kezelné, hanem egyszerre akár két szerelvény is befuthatna az állomásra, egyazon irányba, és mindkettő az 500 emberből venne fel.De csak waypoint-tal tudom rákényszeríteni a többvágányos használatra, ergo ehhez új útvonal kell,



Nem hiszem, hogy ennek megoldására lenne valami trükk.

#642
Hmm...no megnézzük 😊
#641
Kisiku - ez a járat kettőzés segíthet a két peronos személyvonat problémádon. Ha a teherszállításban működik, akkor remélhetőleg az utasok is használni akarják a vonal mindkét ágát, amik ugyanaz a két város között mennek ugyanabba az irányban. Mivel egy új jármű vonalhoz rendelésekor a játék megpróbálja módosítani az ütemezés, még az is elképzelhető, hogy az egymást követő szerelvények a különböző peronokat fogják használni. Az utasok viszont biztosan csak arra a vonatra fognak felszállni, amelyik arra a peronra érkezik, amelyiken várakoznak.
#640
Igen ezt akartam kiemelni. Itt írta valaki korábban nekem válaszolva, hogy a tehervagonból is kipakolja az árut a személy pályaudvaron. Gondolom akkor, ha a pályaudvar vonzáskörzetében van az árut igénylő típusú épület.
BaliBoy
#639
"BONUS TIP: Did you know, that you can drop off goods to a passenger bus stop?"

Na bazzz... 😊)

If Everything That Has A Beginning Must Has An End

#638
Találtam egy érdekes ötletet:
Double and Triple Buffering Lines
#637
Legalább 30 éve. Akkor sem nőtt, amikor bekötöttem a 2. várost. Azóta már lecseréltem az elöregedett vonatokat, mert a deszkát viszi az egyik irányban, majd visszafelé hozza a másik fatelepről származó farönköt, valamint a szerszámot. A szerszámot lerakja útközben a városban, és a farönköt pedig a fűrészmalomnál. Szóval ez a vonal már plussz szerelvényt, majd később teljes cserét is megélt. De mit ad isten, a termelés semmit nem ingadozott. A többi láncom folyamatosan fel-le mozog a mennyiséggel. Ja a fatelep teherautói is már újabbak.
A városokban a szerszámot terítő teherautókból is több van, mint a kihasznált. A hálózat minden vonalán ez van.
Most nem tudom megnézni az adatokat, de minden vonal legfeljebb a fele kapacitásban van használva.
Egyébként ez nem lehetne szempont, mer a többi lánc járművei tömötten mennek, és az üzemek melletti terminálokon áll halomban az elszállításra váró áru
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.24. 15:02:58
Tuvok
#636
Ha tartósan 100 -on termel, akkor upgrade-elni is fog előbb-utóbb, de lehet betehetsz még egy vonatot, hogy jobb legyen az elszállítási arány. Bal lent az infóknál a vonalak listájában a Cargo oszlopban mit ír ? Hány / hány az elszállítás ?

#635
Ahogy az előbb írtam, megcsináltam a két fatelep próbaképpen kiiktatását. Mindkettőt külön külön, Maradt a 100-as termelési korlát.
Ha a TTD grafikája csak egy kicsivel jobb lenne, már csinálnám is. Nekem annyira gagyi, hogy nem kezdtem el még kipróbálni sem.
Nem tudom miért nem úgy csinálták meg az üzemeket, hogy én állíthassam be a termelés nagyságát. Industry Giant 2-ben teljesen jó volt. mindent rám bíztak, azt is, hogy a gyár mit állítson elő a lehetséges termékei közül. Nem is volt vele baj.
Szóval a próbaképpen kezdett kis térkép után elkezdtem egy közepeset, és csak személyszállítást egyelőre. Az legalább megy.
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.24. 14:20:28
Tuvok
#634
A gyárak nem kultiválják a konkurenciát. Ha két helyen gyártasz, két helyről hordasz, és valamilyen kapcsolat van a két lánc között, sokszor az egyik besértődik és leáll. Próbáld meg leállítani az egyik fateleped (legfeljebb mentesz, és ha nem jön be visszatöltesz).
Próbálok tesztelgetni láncokat, nekem egyelőre úgy tűnik, hogy nagyon kötött az egész. Ha végig fel van építve, jól működik, de nem lehet megbontani, bővíteni, újat bekötni, stb.
Amelyik gyár kétféle nyersanyagpárosból is tud valamit csinálni, ott pedig csak az egyiket érdemes kiszolgálni, mert váltogat a kettő között, nem párhuzamos a termelés. Ezt én se tudtam, de valamiért ez a helyzet.
Nincs az a szabadság, mint a TTD-ben volt, hogy 28 szénbányából szolgálok egy erőművet, hanem egy helyről kell mindent elszállítani, és ő meghálálja azzal, hogy fejleszti magát és többet, és többet termel.

#633
A szerszám láncot két fatelep szolgálja ki. Néztem a potenciált, mindkettőnél 50 körüli. Ez a kérdés, hogy miért nem 300-400 körüli? Legalább annyi kellene a két város szerszám ellátásához. Szerintem részemről minden feltétel adott, hogy annyi legyen, de nem. Próbáltam az egyik fatelepet kivenni a láncból, akkor a másik beindult, és 100-nál megállt. Mindkettő ezt csinálta, ha a másikat kiiktattam. A városom többi gyártó lánca ontja az alapanyagot, terméket. Bár vannak ingadozások, amikor a kő 900-ról valamiért majdnem leáll, és akkor a világ összes teherautója ott áll sorban a terminálnál. Egyszer akkor esett vissza, amikor az egyik építőanyag vonalra tettem egy újabb vonatot. Nemhogy többet termelt volna, inkább beintett. Később magához tért, magasabb is lett a termelése, de közben a lánc járművei leálltak, vagy alig vittek valamit.
Próbáltál már ugyanabban a városban két különböző termékkel kiszolgálni az ipart, vagy a kereskedelmet? Az se fáklyásmenet.
Tuvok
#632
Nálam az alábbi a probléma.
KÉP
A goods factory minden téren ki van szolgálva, és gyártya is a Goods-ot, de csak az egyik láncból, ami a deszka és műanyag. Mivel a deszka+acél részleg áll, az acélmű, valamint a szén-, és vasbányáim sem termelnek semmit, veszteséges az egész.
Aztán gondol egyet a goods factory, és átáll a deszka+acélra, ekkor a bányák is brutálisan termelnek, viszont a műanyag gyártás áll le.
Sajnos a két részleg nem megy együtt, és ezt jól mutatja a gyár a Details-nél. Ha nagyobb a potenciál, mint a raktározott, akkor az egész lánc működik, ha viszont alacsony a potenciál (nem használja fel), akkor az egész lánc halott.
És nem értem miért nem használja fel mindként láncot, ha nem is dupla, de legalább másfélszeres Goods gyártás érdekében.
Ergo az egész felépített terepasztalom gyakorlatilag kuka így.

#631
Már TF-ben is ment, csak nem tudtam róla. Amikor megjelent a waypoint, utána olvastam valahol.
#630
Train Feverben működött, egyik frissítéssel adták hozzá ezt a lehetőséget.
#629
Ez komoly, ezt lehet?Nem is próbáltam...hmm, megadhatom neki a jelzőt is?Az nem is rossz...
Lecc tráj! 😄
#628
Van valakinek ötlete, hogy hogy lehet egy nyersanyag termelő üzem, pl fatelep termelését növelni azon kívül, hogy a terminálon ott áll árura várva a jármű? Írtam már ezt a bizonyos gyártási láncot, ami két városba is visz szerszámot. A láncban szereplő össze üzem, gyár azt kéri, hogy szállítsak el, vagy szállítsak oda még több alapanyagot. A lánc vonalainak járművei nem tömöttek, még többet is simán vihetnének, de ez vagy 30 éve beállt az 50 szerszám, 100 deszka, 100 farönk gyártására. Amíg csak 1 városba vittem akkor is erre állt be, pedig annak is több kellett volna. Akkor is bővebb volt a szállítási kapacitás minden vonalon. A 2. város bekötése után sem változott a gyártandó mennyiség, de ezt az évi 50-et már kétfelé osztja, és az első város már alig kap valamit. Szóval hogy szállítsak el még több farönköt, mint amit hajlandó kitenni a terminálra???
#627
Megállítom a játékot módosítás előtt és mentem az aktuális állást.
Ha valami módosításra kerül mindig megnézem az útvonalakat.
Busznál ha törlök egy megállót, akkor ott marad még a nyoma a térképen egy ideig, útvonalról is törlöm. 😊