Transport Fever
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
#1426
Alig tudom elhinni. Hogy sikerult elerni? Mindent egyetlenegy varosra epitettel fel? A 9k-s varos utani tovabbi 9 mekkorak?
#1425
Én annó az Eurofima személykocsikkal jártam igy, de bemásolva a mod mappába müködött, szóval nem van ötletem 😞
#1424
Letöltöttem és elindítottam a TPFMM - Transport Fever Mod Manager programot. Látja a Station Signs mod-ot, csak a játék nem.
#1423
Közben találtam megtaláltam egy másik lapon:
Station Signs
bemásoltam a Mods könyvtárba, sőt előtte az üres könyvtárba is, ahol eredetileg volt, de a helyzet változatlan.
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2018.07.04. 23:07:03
Station Signs
bemásoltam a Mods könyvtárba, sőt előtte az üres könyvtárba is, ahol eredetileg volt, de a helyzet változatlan.
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2018.07.04. 23:07:03
#1422
Tudja valaki mi a megoldás a következő problémára? Az egyik mod: Station signs eltűnt a játékból, valószínűleg az alkotó kitörölte a tartalmat. Emiatt nem tudom betölteni a mentéseket. A mod-t egyelőre nem találtam sem, de nem tudom kitörölni sem a játékból. A könyvtárat megtaláltam a Steam\Steamapps\workshop\content mappában: 1359671052, de üres. A számát onnan tudom, hogy a játékban az egeret a hiányzó mod felé húzva kiíródik. Szóval patt helyzet. Tud valaki segíteni? A ne használjak modokat nem fog segíteni.
#1421
Úgy mondod ezt, mintha létezne értelmes mod a játékhoz... simán alapjátékkal volt meg a 9000.
#1420
Szerintem nem tulzas a 24, tekintve, hogy milyen reszletesen kidolgozott minden utcanezetben. Meg mindig tehetnek bele +8-at ha kene.. 9000 fos varos meg szerintem nincsen, nekem asszem 2300-as volt eddig a legnagyobb. Ha tele van nyomva modokkal a jatek es akkora egy varos mint alapesetben 3 egyutt, ne csodalkozzatok, ha akad.
#1419
A szaggatás értelmezés kérdése.
Nekem a 9000 fős várost nézve, ami tele volt vonattal, teherautóval, busszal, hajóval volt 12-16fps-em. Gyérebben beépített részeken meg 20-40. Összesen 200 vonat, 100 teherautó meg busz, és 50 hajó kb. De nem szaggatott végülis, csak épp folyamatosnak se lehet nevezni, ahhoz azért legalább 30fps kellene stabilan egy ilyen játéknál is. Méginkább 60 minimum, és akkor a kép tologatásával sincs törés.
De 60 talán a tizedik lovaskocsiig volt meg stabilan... ami nem túl fényes eredmény a játék enginera tekintettel. 4.2ghz, 16gb ram, meg 1070-el.
Nekem a 9000 fős várost nézve, ami tele volt vonattal, teherautóval, busszal, hajóval volt 12-16fps-em. Gyérebben beépített részeken meg 20-40. Összesen 200 vonat, 100 teherautó meg busz, és 50 hajó kb. De nem szaggatott végülis, csak épp folyamatosnak se lehet nevezni, ahhoz azért legalább 30fps kellene stabilan egy ilyen játéknál is. Méginkább 60 minimum, és akkor a kép tologatásával sincs törés.
De 60 talán a tizedik lovaskocsiig volt meg stabilan... ami nem túl fényes eredmény a játék enginera tekintettel. 4.2ghz, 16gb ram, meg 1070-el.
#1418
Nekem 16 van és nem szaggat bár a mentéseket nagyon lassan tölti be
#1417
Nem túlzás, hogy 24 GB ram kell egy ilyen játékhoz??? Nekem 16 van, és bizony szaggat a későbbi években.
#1416
Magyar nyelvi fájlok tölthetők a Magyarítások Portálról.
#1415
Ha szep lassan epitkezel felfele es nem vagy moho, akkor nem kell a varosi kereslettel kezdeni, csak ha rogton 100, vagy afeletti rating-gel inditasz. A valo eletben is, azert mielott egy fafeldolgozo legyartana 2 milliard deszkat, azert megnezi, van-e hova.. par raklapnyi meg mind1, elfer az udvarban ha nem kell senkinek.. 😊 Szal 1-2 teherauto nyugodtan mehet a nyersanyagtol, valamennyit azert termel raktarra is ahova viszed, csak utana menjen a tovabbszallitas is.
Utoljára szerkesztette: mariakandras, 2018.07.03. 12:49:41
Utoljára szerkesztette: mariakandras, 2018.07.03. 12:49:41
#1414
Kicsit hülye a rendszer mert "visszafele" kell építkezni. Először lerakom a depót a városba néhány kamionnal, aztán a depóhoz rakok egy teherszállító vasúti pályudvart, aztán gyárhoz is, utána meg nyersanyagokhoz is és ha beindul a kereslet, beindul a termelés is. Lehet hogy néhány körbe veszteséges lesz az egész de aztán átmegy nyereségbe
#1413
Nemhogy felaron, en 4x-es arat is kiperkalnek erte, mert meg csak hasonlo kvalitasu sincs a piacon es sztem nem is lesz egy jodarabig. Ez meg igen kozel all a tokeleteshez, sot, nem is tudnek negativumot mondani, a nagy gepigenyt szoktak felhozni, de ha van eleg ram, akkor az se gond, en mindig large mapon jatszom, 24 giga rammal siman fut, csak akkor reccenget, mikor betoltes utan eloszor vegigporgetem a terkepet.
#1412
Az volt a gond, hogy eloszor csak 1 autot inditottam goods-nak, mire nyomattam a tobbit, mar bedolt a lanc eleje, es aztan az egesz. Oramu pontossaggal kell inditani mindig a kesztermeket szallito lancszemmel es akkor nincs gond, most mar oke. 😊
#1411
Nekem 300 benzint hoz egy vonat (nem tudom hány kocsival de egy 320 m-es állomáson éphogy csak elfér) és 15 M-t ad érte minden fuvarra (ha tele van)
#1410
Azt hiszem, hogy az utasok is többet fizetnek hosszabb távon. Fontos különbség a két játék között, hogy ebben a megállóknak, állomásoknak hatóköre van. Személy- és teher szállításnál is fontos, valamint az áruk átrakodásánál. Sajnos ebben sincs vegyes vasútállomás (személy és teher együtt), de személy vasút állomáson s lerakja a tehervonat az árut, sőt hatókörön belüli teherautó depóba át is rakja. Valamint busz/villamos megállóban is lerakható a teherautó áruja, de van külön áru kipakolásra alkalmas objektum, amit úgy tehetsz le, mint egy buszmegállót.
Teherszállításnál fontos különbség az előző játékhoz képest, hogy egy termék gyártásához, szállításához a teljes gyártási láncot ki kell szolgálnod szállítási kapacitással, vagyis alapanyagoktól egészen a városig. Ha valamelyik szakaszon kicsi a szállítási kapacitásod, azaz sok áru várakozik elszállításra, akkor hamarosan visszaesik a termelés, sőt ideiglenesen le is áll, majd újra beindul, és amíg nem oldod meg a szűk kapacitást, addig ez a hol gyárt, hol nem gyárt állapot fog váltakozni.
Csak ismételni tudom magam, hogy ez a játék sokkal kifinomultabb az elődjénél. Ezt egyből észre fogod venni, ahogy elkezdesz vasúti pályát építeni, főleg, ha bonyolultabbat szeretnél.
Csak ismételni tudom magam, hogy ez a játék lényegesen kifinomultabb, mint az elődje.
Teherszállításnál fontos különbség az előző játékhoz képest, hogy egy termék gyártásához, szállításához a teljes gyártási láncot ki kell szolgálnod szállítási kapacitással, vagyis alapanyagoktól egészen a városig. Ha valamelyik szakaszon kicsi a szállítási kapacitásod, azaz sok áru várakozik elszállításra, akkor hamarosan visszaesik a termelés, sőt ideiglenesen le is áll, majd újra beindul, és amíg nem oldod meg a szűk kapacitást, addig ez a hol gyárt, hol nem gyárt állapot fog váltakozni.
Csak ismételni tudom magam, hogy ez a játék sokkal kifinomultabb az elődjénél. Ezt egyből észre fogod venni, ahogy elkezdesz vasúti pályát építeni, főleg, ha bonyolultabbat szeretnél.
Csak ismételni tudom magam, hogy ez a játék lényegesen kifinomultabb, mint az elődje.
Azóta olyan dolgot is megtudtam, pl. a teherszállításnál fontos a távolság. Minél nagyobb a távolság, annál többet fizetnek az áruért.
Az utasoknál nincs ehhez hasonló (is) vagy más tényező, amit tudnom kéne a minél jobb nyereség eléréséhez?
Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2018.06.28. 16:09:10
Az utasoknál nincs ehhez hasonló (is) vagy más tényező, amit tudnom kéne a minél jobb nyereség eléréséhez?
Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2018.06.28. 16:09:10
PC konfigom a Be quiet! Pure Base 500DX White házban: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 10700K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2
#1408
Eleve sok mindenben jobb volt, mint az előd, sínépítés, váltók, keresztezések akár hídon, alagútban is, nincs a 10 perces utazási limit. A szállítási lánc, a termék gyártás másképpen működik, mint az elődben, de szerintem nem rossz.
A patch-ek pedig sokat javítottak olyan dolgokban is, hogy pl. állomás upgrade-kor nem tűnnek el az utasok, vágány átépítéskor a vonatok nem mennek másfelé stb. Amióta ez a játék megjelent, én nem nyitottam meg az elődöt.
A patch-ek pedig sokat javítottak olyan dolgokban is, hogy pl. állomás upgrade-kor nem tűnnek el az utasok, vágány átépítéskor a vonatok nem mennek másfelé stb. Amióta ez a játék megjelent, én nem nyitottam meg az elődöt.
Fél áron van a Transport Fever. Érdemes (most) megvenni?
Még a megjelenéskor kipróbáltam a Transport Fevert de akkoriban vegyesek voltak az érzéseim. most milyen a játék? Logikusabbak lettek pl. az áruszállítás részei? Az se tetszett hogy az utasok nehezebben kezdik el használni a vasutat mint az elődben. Véleménykifejtés ITT.) Főleg ez vette el a kedvem. A profittermelés nekem akkoriban elég nehéznek is tűnt. Csak a kampányban volt sokkal könnyebb nyereségszerzés.
Azt is látom hogy a Műhelyben rengeteg mod is van. Ami pozitívum, de a fentiekkel mi a helyzet? Javult/változott ez azóta?
Még a megjelenéskor kipróbáltam a Transport Fevert de akkoriban vegyesek voltak az érzéseim. most milyen a játék? Logikusabbak lettek pl. az áruszállítás részei? Az se tetszett hogy az utasok nehezebben kezdik el használni a vasutat mint az elődben. Véleménykifejtés ITT.) Főleg ez vette el a kedvem. A profittermelés nekem akkoriban elég nehéznek is tűnt. Csak a kampányban volt sokkal könnyebb nyereségszerzés.
Azt is látom hogy a Műhelyben rengeteg mod is van. Ami pozitívum, de a fentiekkel mi a helyzet? Javult/változott ez azóta?
PC konfigom a Be quiet! Pure Base 500DX White házban: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 10700K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2
#1406
Ezzel lehet csinálni valamit? Kitöröltem alóluk az utat és beragadtak, visszaépítani se tudom. Évente -300k -ba kerülnek csak nemtudom miért amikor le vannak állitva

Utoljára szerkesztette: ssx22, 2018.06.28. 14:15:17

Utoljára szerkesztette: ssx22, 2018.06.28. 14:15:17
#1405
Nézd meg a várost ahova szállitasz mennyi %-ban kéri az adott cuccot
#1404
Goods is megvolt 200 rate-en, csak ugye uresen jartak az autok.
#1403
Kell kereslet is mert ha nincs akkor nem nő a termelés
#1402
Nagy tavolsagok fuvarozasanak hogy alltok neki? 200 rate-re lottem be a goods-ot, de osszeomlik a picsaba az egesz.. Jon az uzenet a fafeldolgozobol, hogy probaljak meg tobb termeket elszallitani mikozben 3 vonat all varakozva hogy megrakodjak, a fatermeles nem no, szen, vaserc, acel, goods, mindenhol megvannak a jarmuvel 200 rate-re, de nem akar beindulni, lecsokken nullara a termeles.. Full loadot ti is nyomtok vonatra, nem? Teherautora meg siman load ha lehetseges. Nehany tipp jol jonne.. 😊
#1400
Ha a baloldalibol atmegy a jobboldaliba, az a dupla sinvaltas, ha csak a kozepsobe, akkor az egyszeres. Ezt lehet beallitani, ha belekattintasz a kozepebe.
#1399
A képekből nem sok mindent látok, az 'angol váltóra' gondolsz? (Laikusként, és nem vasutasként írom, egy sín keresztezésből egy kattintásra irányváltásra is alkalmas, gyakorlatilag dupla váltót csinálsz.) És ez neked nem működik? Nem tudnak irányt váltani itt a szerelvényeid?
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2018.06.25. 08:49:01
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2018.06.25. 08:49:01
#1398
Ja én már 2230 körül járok 😄
#1397
Létezik, hogy a nagy sebesség javítás során a városok lakosságát lekorlátozták háromezerre? Kezdtem egy új pályát és a fővárosom az világ összes kincséért sem akarja átlépni ezt a számot!
#1396
Melyik évben? Privát autók tömegesen csak a XX. század közepétől kezdenek lenni.
#1395
Azért fura ha nincs személyszállitás akkor a lakosság nem növekszik, pedig 2x3 sávos autópályákat csináltam a városok között, gondoltam kocsival átjárnak de úgy látszik az nem számit
#1394
Basszus, nem is gondoltam volna, hogy csak jobbratartassal szimpla kamionokkal mekkora forgalmat lehet bonyolitani problemamentesen. 😊 Na persze elszoszoltem vele egy darabig. 😄
Csakisjobbra
Csakisjobbra
Csakisjobbra
Csakisjobbra
#1393
Jobb ha feltöltöd a képet egy képmegosztóra és belinkeled
#1392
Uuuu, ez jo taktika, ki is probalom!!!
Egyebkent helyi, varoson beluli buszkozelekedest sikerult valakinek pluszosra csinalni? Mert nekem egytol-egyik negativ szaldos az osszes helyijaratom, ha egyetlen nyavalyas busz szambazik egy 2000-es varosban gyakorlatilag vegig fullon, akkor is..
Utoljára szerkesztette: mariakandras, 2018.06.23. 09:41:14
Egyebkent helyi, varoson beluli buszkozelekedest sikerult valakinek pluszosra csinalni? Mert nekem egytol-egyik negativ szaldos az osszes helyijaratom, ha egyetlen nyavalyas busz szambazik egy 2000-es varosban gyakorlatilag vegig fullon, akkor is..
Utoljára szerkesztette: mariakandras, 2018.06.23. 09:41:14
#1391
Ez a 35 kb-os max feltoltes vmi poen? valaki szoljon mar a szerkesztosegnek, hogy nem az oskorban vagyunk baszki! Egy pindurka kepnel is JPEG formatumnal minimumra kellett vennem a minoseget, hogy be tudjam szurni.. 😄
#1390
Ha engedelyezve van a dupla sinvaltas, akkor a balrol jovo vonat atmehet egybol a jobboldaliba. De ez csak elmelet, meg nem csinaltam ilyet, am igy tunik logikusnak. 😊
Így van. Ha viszont viszel árut oda, akkor az ipari rész növekszik előszeretettel. Még az elődnél ezzel tudtam csinálni "alvó városokat" és munkahelyekkel teli városokat, amelyek között élényk a személyszállítás.
#1388
Ha nincs személyszallitas akkor a városok nem novekednek vagy csak lassan?
#1387
A sima kétvágányúsításra gondolsz, amikor a két haladási irány külön van választva? Egyiken mennek, másikon jönnek a vonatok? Egyirányú közlekedés a két vágányon, persze ellentétes a két irány? Azért írom körül, mert a rövid válaszod nem egyértelmű nekem.
#1386
Egy kereszteződésben 2 vágánnyal mehet arrébb a vonat.
#1385
Mi az a dupla sínváltás???
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2018.06.13. 14:57:38
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2018.06.13. 14:57:38
#1384
Hat fogalmam sincs, mi a gond.. Ha a dupla sinvaltast engedelyezem, akkor elindul, de a kovetkezo vonat ismet beragad. Aztan "no"-ra allitom es elindul baszki. A kovetkezonel ismet yes, hogy elinduljon.. Ha az allomast upgrade-elem high speedre, akkor is elindul a vonat. Ki erti ezt?
#1383
Igen, én is ugyanerre gyanakszok amit Hohab irt, ha egy rosszul belött váltó miatt nem tud bejárni az általa kijelölt vágányra, állomásba, akkor is néha az elektromos hiba üzit irja ki
Néha egy méteres szakaszok miatt nem jön össze az útvonal. Néha csak a fűtőházból járható az útvonal. Ez lehet a feslővezetékek miatt, vagy a jelzők miatt is. Ezekkel együtt nézd meg.
Amikor az útvonalat állítod be, akkor látod a kijelölt vágányutakat?
Amikor az útvonalat állítod be, akkor látod a kijelölt vágányutakat?
#1381
Ez a no path electronic problemat se ertem, megvan mindenhol, megis jon az uzenet, ha ujraepitem a kurva vasutat, akkor elindul a vonat, megy egy kort es legkozelebb ujra uzen, hogy nincs elektromos uta! Wtf?
#1380
El tudja valaki magyarazni, hogy a kajagyarban hogy tud felgyulemleni a kenyer, mikor 1:1 az arany a farmmal? Egy teherauto megy a gyarba es viszi a varosnak is a kajat.
#1379
Így már érthető, hogy az összes többi próbálkozásom miért nem sikerült.
#1378
Basszus, en meg nem ertettem, mi a nyavalyaert nem no 50-nel tovabb!!!