Transport Fever
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
#1376
Bezony, ugyaznez volt nalam is, de megtanultam egy eletre, hogy ami nem alapanyagot szallit, ott boven legyen szallitoegyseg, inkabb jarjanak 2/3-os kapacitassal, mert ha felgyulemlik a keszlet, akkor 15-20 evbe telik normalizalni a helyzetet (ennyi ido alatt redukalodik nullara a stored production). Mondjuk a franc se erti, miert szabadul meg ilyen lassan tole, hisz neki is erdeke lenne, hogy ujra termelhessen.. Na meg uj jarganyoknal, vonatoknal szamolni kell, nem csak upgrade oszt jovan..
#1375
Én azt vettem észre, hogy nem feltétlenül annak az üzemnek a szállításával van probléma, hanem a lánc egy későbbi egységénél. Pl a lánc kiépítésekor, ha a várost teherautóval látom el, akkor az elején kevés autót veszek. Ha elfelejtkezek róla, hogy később ránézzek, akkor jártam már úgy, hogy a kezdeti termelés felfutás után a lánc mindegyik tagjában visszaesett a termelés a várost ellátó kevés teherautó miatt. Az ottani depóban halomra állt a termék, szűk volt az elszállító kapacitás. Amint tettem fel újabb teherautókat, visszanövekedett a termelés. Viszont úgy is jártam, hogy nem visszaesés volt, hanem nem akart nőni, pedig a városba több kellett volna. Még az sem hozott eredményt, hogy egy másik fatelepről is szállítottam a fafeldolgozóba. Ezzel azt értem el, a másik fatelepen csökkent a termelés. Sőt még újabb város bekapcsolása sem segített. Az vált be, hogy a gépgyártó üzemnek elkezdtem egy olyan anyagot szállítani, amit eddig nem. Emiatt tudott másik terméket is előállítani, és ettől sokszorosára nőtt az egész lánc forgalma, a már eddig gyártott termékből is.
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2018.05.22. 13:54:48
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2018.05.22. 13:54:48
#1374
Egesz pontosan a problema az, hogy az acelgyar nem hasznalja el az acelkeszletet, marad 86, ha keves alapanyagot kap, akkor csokkenti a termelest, ha meg kap rendesen, akkor jon a try to ship more, de ha keves, ha sok teherautoval probalkozom, full loaddal vagy anelkul, marad 50 korul a termeles.
Utoljára szerkesztette: mariakandras, 2018.05.21. 00:58:52
Utoljára szerkesztette: mariakandras, 2018.05.21. 00:58:52
#1373
Elcseszett es bedolt gazdasagi rendszert hogyan kell ujraaktivalni? Az acelgyar televan alapanyaggal, a teherautok varakoznak, a szerszamkeszito is var, a varosoknak is kellene tobb, megis 50 korul totyog a production. A leirasban azt irja, szallitsak el tobb acelt. Kosz baszki, vinnem, ha meltoztatnal termelni.. Szoval hogy kell ebbol kikecmeregni?
#1372
Én ugy játszok hogy a cheat engine-vel adok magamnak egy kis pénzenergiát kb 980 M-t és abból MINDENT MEGVESZEK !!!! 😄 😄D 😄DD XD
#1371
En pont az ellenkezoje vagyok. 😊 De megint tanultam valami ujat, ugy vettem eszre, hogy minden varos egyedi, abbol a szempontbol, hogy hova szeretnenek eljutni leginkabb es mivel. Szoval az nem mukodik, hogy kiepitem a sint amerre jonak latom, aztan majd ugyis hasznaljak, mert ha a tobbsegnek cheap a pref move, akkor ugyis buszra var inkabb, vagy marad a valagan, ha nem eleg suru a jarat. Legkozelebb ugy csinalom, hogy amig nincs auto, nem epitek sint szemelyszallitasnak csak buszt, aztan amelyik varos kozt sok az auto, oda mehet a sin.
#1370
Nem szoktam nehéz módban, csak könnyűben. 1850-ben kezdek, felveszem az összes hitelt, a legtöbb lakosú településből elkezdek vasutat építeni, mindegyik vonal egy vágány, egy vonattal, amíg van pénzem. Az érintett településeken 'tömegközlekedést' is szervezek 1-2 vonal városonként, 3-4 lovaskocsi vonalanként. Ez előbb utóbb hoz annyi pénzt, hogy tudok bővíteni. Év vége előtt mindig visszafizetek annyi pénzt, amennyit tudok, hogy az év végi kamat minél kevesebb legyen, csak év végén számol kamatot a hitelért. De közben, ahogy jön vissza valamennyi pénz, azt mindig elköltöm a maximális hitelig. Könnyű módban ez mindig bejön. Nagyon sok moddal játszom, főleg járművek, és állomás változatok. Ahogy több pénzem van, elkezdek árut szállítani. Azért kell több pénz, mert általában nem elég egy vasútvonal hozzá. Ezzel a módszerrel egyre több pénzed lesz, akár évente megtermelsz 1B-t is, igen nem elírás, nem M, hanem B. Egyáltalán nem gond bármilyen drága járművet venni, fenntartani. Ezért játszom könnyű módban, mert nem szeretek 'szenvedve' játszani, inkább szórakozás legyen, mint bosszúság 😊
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2018.05.18. 21:15:55
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2018.05.18. 21:15:55
#1369
Hat nekem nem sokat hoznak a konyhara a szemelyszallito vonatok, ha pluszosak, akkor az mar istenes.. Ha nem lennenek teherautoim, csodbe mennek. Hardon nyomod te is? Addonok nelkul? Hogy az istenbe lehet nyereseges a szemelyszallitas, a legolcsobb diesel is alig-alig mukodik es akkor hol vannak meg a dragabb-faszabb mozdonyok..
Sziasztok
Láttam, hogy van akinek magyar nyelven van meg a játék. Én nem olyan régen Steamen vettem meg, de ott sajnos csak angolul "szólal" meg. Lehetséges valahogy rá varázsolni a magyar nyelvet?
Láttam, hogy van akinek magyar nyelven van meg a játék. Én nem olyan régen Steamen vettem meg, de ott sajnos csak angolul "szólal" meg. Lehetséges valahogy rá varázsolni a magyar nyelvet?
#1367
Ahhoz jó pár modot is le kell tölteni.
#1366
Nézz szét nyugodtan a jücsübön. Van néhány ember aki csak dizájn miatt foglalkozik vele. Elég szép eredménnyel! Ha fedi az igényedet, akkor bátran vágj bele.
#1365
Szia! Lehet 'csak' pályát építeni, de ha mozgó vonatokat is szeretnél látni a pályán, akkor előtte vonalakat kell létrehoznod, amin közlekedni fognak a vonatok.
Ha nagyon profi, szinte mérnöki pontosságú pályákat szeretnél építeni akkor Auran Trainz javaslom. Itt a teljesen sík, szürke terepből te hozol létre domborzatot, tájat, mindent, és persze sínpályát. Én csak a nagyon régi verzióját használtam, legalább 10 éve, de azóta is kiadnak gyakorlatilag évente új verziókat.
Ha nagyon profi, szinte mérnöki pontosságú pályákat szeretnél építeni akkor Auran Trainz javaslom. Itt a teljesen sík, szürke terepből te hozol létre domborzatot, tájat, mindent, és persze sínpályát. Én csak a nagyon régi verzióját használtam, legalább 10 éve, de azóta is kiadnak gyakorlatilag évente új verziókat.
#1364
Sziasztok!Lehet hülye kérdés de evvel a játékkal lehet csak pályát építeni és vonatokat küldeni rá.Régen volt TT Bahn terepasztalom de eladtam, most meg arany árban van.A Train Simulatort néztem de ott meg túl van bonyolítva a pályaépítés! Remélem érthetően leírtam mit szeretnék,kb egy olyan játékot amiben vasúti pályát lehet építeni kb mint régen egy terepasztalon! Köszi a választ és bocs az Offert.
#1363
Be lehet rendezni utasokra is. Az áru is utas. Növekvő vagy csökkenő sorrend lesz.
ha megnyitom az állomásaim listáját, akkor nem, lehet valahogy más sorbarendezést beállítani? pl utasékra, vagy másra. név szerint van csak, ott van egy kis nyilacska, de semmit se csinál 😞
̊ ̊̊ ̊̊̊ ̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊̊ ̊̊
#1361
Szerintem ez nem befolyásolja a város fejlődését, csak ott van a közelben a kitermelő üzem, gyár. A város fejlődésére az van hatással, hogy mennyire vannak kiszolgálva áruszállítással az igényei. legalábbis ezt írják mindenütt Én azt is tapasztaltam, hogy egy város minél több várossal van kapcsolatban személyszállítással, annál gyorsabban nő a népessége, és ezzel együtt az ipar és a kereskedelem/szolgáltatás. Az egyik közepes térképemen csak személyszállítás van, és városok között csak vasúton. Ahogy megjelentek a gyorsabb mozdonyok, nagyobb kapacitású vagonok, elkezdtem összevonni az egyes vonalakat egy hosszabbá. Ebből az lett. hogy vannak 8000-9000 fős városaim is, és 500-600 fős szerelvények mellett is egyes állomásokon 1000-1500 utas vár.
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2018.05.07. 09:19:45
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2018.05.07. 09:19:45
#1360
Van hatassal a varos fejlodesere hogy a hozza tartozo iparletesitmenyek mennyire aktivak?
#1359
Szentseges isten, szerintem 40-50 fps alatt mar mondhatni akad egy jatek.. El nem tudom kepzelni, 20 alatti fps-sel hogy elvezheto, legyen barmilyen kiraly. Jobb egergombbal rantasz egyet a terkepen, aztan elmesz vacsorazni. 😄
Utoljára szerkesztette: mariakandras, 2018.05.06. 22:29:02
Utoljára szerkesztette: mariakandras, 2018.05.06. 22:29:02
#1358
Ez tiszta sor, én is jártam már így. csak azért kérdeztem, mert korábban írtad, hogy neked minden új patch megjelenésekor új pályát kellett kezdened.
#1357
Mint az életben!
ha összekötök 3 vagy több várost, akkor a vonalat hogyan érdemes beállítani?
A-B-C-D-C-B?
vagy A-B-C-D, azt visszamegy az A-hoz és kezdi előről?
A-B-C-D-C-B?
vagy A-B-C-D, azt visszamegy az A-hoz és kezdi előről?
̊ ̊̊ ̊̊̊ ̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊̊ ̊̊
#1355
Nem feltétlen kell hozzá peccs, vagy bármi változás a fő játékban. Elég az hozzá, hogy megszűnik a mod. Leveszik a listáról, de mivel én használtam olyan járművet (A konkrét esetben vagont. Tehát valamelyik szerelvény tagja volt) Már nem indul el a játék.
500 mod-ra vagyok feliratkozva. Nyilván nem fut mindegyik, mert az időkorlátja lejár, de a fele, háromnegyede biztos. Abból elég egy ami bemondja az unalmast és már lőttek is annak a pályának! 4-5 nagy térképet már buktam miatta.
Én 300 vonal, ezer jármű, nyolcvanezer lakos körül kezdem igazán élvezni a játékot. Szóval... Kétlem, hogy ilyen feltételekkel olyan nagyon elrugaszkodna a játék a 7-8, 13-17 fps-ről. Peccccs ide, vagy oda!
500 mod-ra vagyok feliratkozva. Nyilván nem fut mindegyik, mert az időkorlátja lejár, de a fele, háromnegyede biztos. Abból elég egy ami bemondja az unalmast és már lőttek is annak a pályának! 4-5 nagy térképet már buktam miatta.
Én 300 vonal, ezer jármű, nyolcvanezer lakos körül kezdem igazán élvezni a játékot. Szóval... Kétlem, hogy ilyen feltételekkel olyan nagyon elrugaszkodna a játék a 7-8, 13-17 fps-ről. Peccccs ide, vagy oda!
Meg a videókártya driverben, és még sok másik programban is.
Ha jól fut sok, ha akad akkor kevés, ennél konkrétabban sose érdekelt, főleg játék közben. 😊
Ha jól fut sok, ha akad akkor kevés, ennél konkrétabban sose érdekelt, főleg játék közben. 😊
#1353
Steambe van valahol fps számláló
Nyilván mérhető fps-ben, de számláló híján konkrétat nem tudok mondani.
109 aktív modom van, gond nélkül indulnak a mentések.
109 aktív modom van, gond nélkül indulnak a mentések.
#1351
Vajon melyik mod miatt nem működnek a pályáid egy új patch után? nálam ilyen még nem volt, pedig nagyon sok moddal játszom. Viszont nálam időnként kifagy, de játék közben.
#1350
Számszerűen? Mármint mérhető fps-ben a gyorsulás?
Sajnos az én belakott pályámat nem tudom betölteni egyiket sem, mert valamelyik mod nem kompatibilis. Így kénytelen vagyok egy újat telerakni, ami időbe telik!
Sajnos az én belakott pályámat nem tudom betölteni egyiket sem, mert valamelyik mod nem kompatibilis. Így kénytelen vagyok egy újat telerakni, ami időbe telik!
A béta patch-nél nem igazán vettem észre teljesítménybeli különbséget, ellenben a végleges verzió határozottan jónak tűnik.
6k x 6k brutálnagy pályán játszok, elég sok vonallal, járművel, és ha nem is váltotta meg a világot a patch, de észrevehetően simábban fut.
És legalább nem ordít bele a zene a fülembe max hangerővel amikor elindul a mentés. <#eljen>#eljen>
6k x 6k brutálnagy pályán játszok, elég sok vonallal, járművel, és ha nem is váltotta meg a világot a patch, de észrevehetően simábban fut.
És legalább nem ordít bele a zene a fülembe max hangerővel amikor elindul a mentés. <#eljen>#eljen>
#1348
Igen, nyereseges mind a ketto. Olyan a helyzet, mintha egyet kivalasztott volna, mint szimpatikus varos, es annak raktaroz. 😊 Az nem gond, hogy kulon autok hozzak a nyersanyagot es kulon autok viszik be a varosokba? Tobb helyen ugy lattam, hogy egy autoval oldjak meg egy hosszabb utvonallal.
#1347
Hááááát. Ennél többre számítottam, de rám szokták mondani, hogy idealista vagyok...
#1345
Tegnap megjelent az új patch.
Érdekes. Pedig Drabakba többet is viszel, mint Drammenbe. Lehet, hogy egy kicsit kell több járművet belerakni a Drammenbe menő városhoz. Aztán szépen lassan az is csökkenni fog a feltorlódott áru.
Amúgy hoznak profitot az útvonalaid?
Amúgy hoznak profitot az útvonalaid?
Tudnál mutatni képet a városok kerületeiről (az a sárga, kék, zöld színezés)? Lehetőleg úgy, hogy látható legyen az érkező vonalak megállói is.
#1340
#1339
Van egy kis gondom. 😊 Hozom a buzat/allatot mint a fene folyamatosan, de megis az egy varost sokkal jobban preferalja, mint a masikat es a vasuti allomasra is csak immel-ammal pakol. Tobb eve igy van, megsem all be normalisra. Minek tart folyamatosan 150 feletti foodot Drammen varosnak? Mit rontottam el, hogyan lehetne korrigalni? Koszi. 😊

#1338
Ezt ertem, de 1850-ben vagyunk, szekerek vannak, meg egy 40-nel totyogo gyenge vonat. Ilyen komplex rendszerhez nagyon sok utat es sint kene epiteni, vagy annyit kerulnenek a szekerek, hogy akkor is vesztesegesek lennenek, ha visszafele is hoznanak valamit.
Régen az volt a "meta", hogy olyan vonalat kell építeni vonattal, ahol 2 termék kell (A termék B termékhez, B termék a városba, városból A termékhez).
Célszerű olyan esetekben csinálni ezt, ahol ugyan olyan teherkocsi kell A és B termékhez, így gyakorlatilag kétszer töltöd meg a vonatot és ebből profitálsz.
Célszerű olyan esetekben csinálni ezt, ahol ugyan olyan teherkocsi kell A és B termékhez, így gyakorlatilag kétszer töltöd meg a vonatot és ebből profitálsz.
I met God. She's black
#1336
A kamatok nagyon meg tudják keseríteni az ember életét. Érdemes minél előbb visszafizetni a kölcsönt. Ennél konkrétabbat nem tudok.
Üzemanyag, építőanyag, kajával szoktam kezdeni. Lehetőleg olyan helyen, ahol oda-vissza rakott a jármű. Személyszállításba már csak akkor kezdek, ha van pénzem vasútra.
Üzemanyag, építőanyag, kajával szoktam kezdeni. Lehetőleg olyan helyen, ahol oda-vissza rakott a jármű. Személyszállításba már csak akkor kezdek, ha van pénzem vasútra.
#1335
1850-es kezdessel a hard fokozatot (kozepoes domborzat) tul tudta valaki elni? 1900-tol mar nem para, mert DMG Canntatt mar eleg gyors es kitart 30 evig, de hogy a 15 ev lifetime-os es km/h-as szekerekkel mit lehet kezdeni, en nem tudom. Vonat eselytelen, mert megeszik a kamatteher es amugy is nagyon draga epitkezni, a szekerekkel meg akkor is nullszaldos voltam a 200k kolcsonnel, ha gyakorlatilag legvonalban szallitottam. Szemelyszallitas szinten veszteseges volt. Neten se talalok infot ezzel kapcsolatban, ugyan sok hardos video van, de a kolcsonablakot egyeik se mutogatja, se azt, hogy a lifetime eleresekor mi tortenik, hogy oldja meg, mibol.
Bar egy megoldas tuti van: visszafizetem a kolcsont azonnal es varom minimum 20 evet, addig meg nezegetem a terkepet..
Bar egy megoldas tuti van: visszafizetem a kolcsont azonnal es varom minimum 20 evet, addig meg nezegetem a terkepet..
#1334
Akkor szokott csökkenni egy gyár termelése, ha a lánc valamelyik pontján szűk a szállítási keresztmetszet. Ha többfelé ágazik a lánc, akkor mindegyiket meg kell nézni, amelyek a gyárhoz tartoznak. Egyébként a gyárra kattintva meg lehet nézni, hogy van-e valami 'baja', pl több alapanyagot kér, vagy több termék elszállítást.
#1333
Köszi, akkor elvileg a "maps" mappába kell másolni.
#1332
Lecsokkent termelesu gyarat hogyan lehet ujra normalis termelesre kesztetni? Ugy vettem eszre, hogy ha az epitoanyagot szallito autok sokat varnak es nincs keszlet, akkor a kogyar se termel, mivel a varos se kap semmit. Van valami praktikus megoldas, vagy "delete all" es kezdjem a nullarol az egeszet?
#1331
Bocs, hogy ekezet nelkul irok, de igy szoktam meg mikor meg az XT volt a high-end gep..... :)
#1330
Hozzáértők segítségét kérnem. A különböző módok (pl. járművek, utak, gyárak) hozzáadásával (install) nincs gondom, működnek. Azonban, ha már kész térképet (map, scenario) szeretnék hozzáadni, akkor az nem sikerül. Mindig generál valamilyen új térképet. Mi a megoldás, hogyan kell?
#1329
Szerintem nem. Én is örülnék, ha valaki tud rá megoldást.
#1328
Mar megvasarolt es elinditott teherautonal meg valtoztathato, hogy mit szallitson? Automatarol akarnam atallitani.
Kint van a béta peccs, elvileg mindenki hozzáférhet!
Steamen, a játékok fülön jobbklik a Transport Fever-re, majd tulajdonságok, béták fülön lehet kiválasztani.
Nem váltja meg a világot, de érezhetően jobb! Mondjuk csak 1910-ben vagyok, egy tucatnyi járattal, de a patch előtt kezdtem a játékot és a különbség azért észrevehető.
Érdekesség, hogy mindössze 8,7mb volt a patch.
Steamen, a játékok fülön jobbklik a Transport Fever-re, majd tulajdonságok, béták fülön lehet kiválasztani.
Nem váltja meg a világot, de érezhetően jobb! Mondjuk csak 1910-ben vagyok, egy tucatnyi járattal, de a patch előtt kezdtem a játékot és a különbség azért észrevehető.
Érdekesség, hogy mindössze 8,7mb volt a patch.
I met God. She's black