Transport Fever

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#1276
OFF: Itt egy gameplay a Mashinky-ból: https://youtu.be/XGpbeHZsz7g

#1275
Csak egyfajta vonatot használok minden vonalon, egy vonalon belül 3-4-5 kocsival, 1950-be kezdtem , most 2354-be járok 😄 kb 16 milliárdom van, 2x-es sebességen megy a játék, a normál nekem elég lassú
Csak a repülőket nem sikerül nyereségessé tennem 😞

#1274
Egy vonalon belül (vasút) a végsebességre kell figyelni (mivel nem tud előzni). Olyan szerelvényt összerakni amiből az egyik 240-nel, a másik csak 120-szal megy, nem érdemes. Az, hogy hány kocsiból áll, már csak cicoma, főleg, ha már túl vagy a 50-100 milliós vagyonon...
A másik, hogy azért olyan szerelvényt kell összeállítani, ami a működési költségein felül tud hozni bőséggel. Én az express 240-260 km/h-s gépeket nem is tudom gazdaságosan üzemeltetni, hiába mennek teltházzal.

Egyébként sokáig én sem szoktam lecserélni a mozdonyokat, jól néz ki koszosan is és az legalább valósághű <#vigyor>
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.11.10. 13:03:39
#1273
DE az ugy szar ha mindegyiket lecseréltem egy fajtára és nem tudják elvinni az összes embert 😞

#1272
Nem robbannak le, de a fenntartási költségük rohamosan növekszik...
#1271
Én nem cserélem a járműveket se, minek, úgyse robbannak le, összes vonatom 4-500 éves 😄 És miért nem cserélem? Mert egy vonalon többfajta hosszúságú szerelvény megy, egyik 3 kocsiból áll, másik 8 kocsiból, mivel az állomásokon sosincs ugyanannyi ember, az automata cseréhez meg csak 1 fajta vonatot lehet beállitani ami nem tudja elvinni az összes embert

Nohab
#1270
Már biztosan észrevettétek, de azért hátha valakinek újat mondok:
A szállítás bevételét a vonalon használt leglassabb jármű határozza meg. Vagyis, addig nem érdemes a járműveket lecserélni, amíg az összes lassabb járművet nem tudod leváltani.

Pl.: 1 vonalon 20 közúti jármű, abból 1 lovaskocsi max 15km/h-val, a többi teherautó max 30 km/h-val, akkor a bevétel (a teherautók többletkapacitását nem számolva) ugyan annyit hoz, mint 20 db lovaskocsi. Viszont, ha lecseréljük azt az egy lovaskocsit egy teherautóra, akkor majdnem megfogja duplázni a profitot.

Hol fordulhat hasonló helyzet elő?
Van egy vonal, amihez az idő múlásával folyamatosan rendelünk járműveket. Az egyik elér az élettartamának végére, míg a másik még csak félúton van. Lecseréljük azt az egy öreg járművet, mert az egészre nincsen pénz. Aztán csak pislogsz, hogy az új gép nem tud profitot termelni, mert az üzemeltetési költségei megnőnek, de a bevétel hozzá képest alig növekszik. Az aranytojást tojó tyúkod bekrepál és már alig tudsz magadból kipréselni új járművet, de még marad régi is a vonalon. Az szintén viszi a pénzt, mert még mindig van öreg járműved... és már be is csődöltél. Véglegesíted a helyzetet, ha eladod az új járműveket, mivel azok alig termelnek profitot. Pedig ha a régit adnád el, akkor elkezdene újra indulna az aranybányád.

Vasúti pályát, autóutat, forgalmat, megállások számát nem veszi figyelembe a "jegyár", csak a vonalon használt leglassabb jármű (teherautó, busz, mozdony, vasúti kocsi stb.) megengedett maximális sebességét. Az optimum elérése érdekében mindig hasonló végsebességű járművek alkalmazása a cél, amely főként a vasútnál fontos.

A vonal tulajdonságainál a "Vehicle" fülön lehet megtalálni a szállítás egységárát. A fontosságát a következő módon tudod a legegyszerűbben letesztelni:
keress egy jól fizető vonalat, amin modern járművek termelik neked a pénzt. Rendelj a vonalhoz egy lassú járművet, de az ne akadályozza a többi vonalon szolgáló járművet. A profit nagy része vagy egésze el fog tűnni.

A járművek fejlesztését ennek fejében érdemes meggondolni. Néha érdemes lehet egyszerűen csökkenteni a járművek számát csökkenteni a vonalon és a maradékot új járművekkel pedig folytatni a szállítást.

#1269
Na én meg túl gyakran, időnként még járműcsere előtt is.
Az automatikus mentést úgy változtatták meg, hogy valós időben tudod a gyakoriságát megadni.
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2017.11.08. 14:59:40
#1268
Sose, eddig mindig megvártam január 1-ét ha menteni akartam 😄 még márciusba is 😄

#1267
Sosem szoktál manuálisan menteni? Az autosave-t nem használom, ellenben időnként, és vágány építések előtt mindig csinálok manuális mentést a pálya dátumát beleírva a mentés nevébe. Így a régebbiek is mind megvannak, ha valamiért vissza kellene lépni. Ami nem kell, azt meg később kitörlöm.
#1266
Csak automatikus mentésed volt? Mert arra van lehetőség, hogy hány darabot őrizzen meg! (Játékon kívül a menüben)
#1265
Hát nem tudom, gondoltam hogy kezdek új játékot ahol csak személyeket szállitok aztán megnézem mi lesz
De most nem tudom mi történt eddig január 1-én volt autosave, most meg összevissza van 😞
És a régebbi mentéseimet meg törölte 😞

#1264
Ezzel mi van? "Improved town growth: big towns more dependent on cargo supply (new games)"
#1263
Az is igazságtalan volt, gondoltam itt jobb lesz. De igy semmi értelme az áruszállitásnak ha anélkül is épülnek a házak meg növekszik a lakosság

Nohab
#1262
Most ezzel lehet nem mondok sokat, de:
Ide rakja a magassági színezést: level_colors.tga
Ide pedig a 16*16km-es műholdképet: terrain_gen.fs -> a TpF Tools mappában van egy módosított talajtextúra a transportfever.net en. Ezt kell valamivel megnyitnod és átalakítani.

A városokat a térképszerkesztővel rakta le, de a pontos elhelyezkedéssel sokat dolgozott.

Kb. ennyi.

Amúgy nemrégiben jobban belenyúltam a base_config fájlba és van egy olyan rész, amivel be lehet állítani, hogy a völgyek ne csatlakozzanak egymásba, Egyfajta hegygerinc válassza el őket. Ezt még mi a túróért még nem írta le senki a külföldiek közül? Jó kérdés. Ha lesz időm akkor kicsit jobban összeírom, hogy mi micsoda.
akyyy
#1261
ilyet hogy lehet csinálni? elvileg le van írva de nem tudok németül, fordító meg nem igazán segít, mert el akadok benne.

Utoljára szerkesztette: akyyy, 2017.11.06. 17:55:17

&#778; &#778;&#778; &#778;&#778;&#778; &#778;&#778;&#778;&#778; &#778;&#778;&#778;&#778;&#778; &#778;&#778;&#778;&#778;&#778;&#778; &#778;&#778;

#1260
Az egyik közepes térképen csak személyszállítás volt, de nagyon sok vasútvonalon, Gyakorlatilag minden várost összekötöttem a szomszédos városaival. majd amikor már voltak gyorsabb, erősebb mozdonyok, akkor a nagyobb utaslétszámú vonalakat elkezdtem egyesíteni. Amelyik városnak több várossal volt kapcsolata, az jobban nőtt. A 2000-s évekre már voltak 8000-10000 fő feletti városok is. Egyáltalán nem volt teher szállítás.
Egyébként meg ha a Transport Tycoon Deluxe-ben is így van, akkor miért van ez elb***va???
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2017.11.06. 15:27:30
#1259
Igen de ugy növekszik hogy semmi építőanyagot nem szállitok oda mégis építik a házakat... életszerűtlen az egész

Tuvok
#1258
Muszáj növekedniük, hogy a később megjelenő, több száz utas kapacitású vonatokat is ki tudják szolgálni utassal. Ha belegondolsz, hogy 150 év alatt mondjuk 3-4-szeresére nő egy falu, az nem annyira irreális.
De TFCE-vel lehet állítani növekedési rátát.

#1257
Amugy ez a játék már alapból el van b*szva. Legnagyobb városomba csak személyszállítás van, 6-700 utassal átlagosan a vasútállomáson, se építőanyag szállitás, se kaja szállitás mégis ugy szaporodnak mint a nyulak. Mondjuk kaját vehetnek másik városba. De ha építőanyagot nem szállitok oda akkor hogy épülnek a házak gombamódra?! Bár a Transport Tycoon Deluxe-ben is csak embereket szállitottam helikopterrel, semmi mást nem csináltam abból jött a sok lóvé és villánygyorsan épültek a városok

#1256
Hm, bocsánat...tényleg rossz a kereső,nem találja meg.
szabii98
#1255
van neki topicja, de a fórum keresője már régóta rossz😊

szerintem simán elfér itt is.

I met God. She's black

#1254
Tudom, nem illik más játékokat reklámozni, de itt van még egy ilyen típusú:

Spoiler (katt a megjelenítéshez)




Steam-en Early Access.Ez egy Train Fever/Railroad Tycoon + Train Simulator kettő az egyben.
Mivel nem találtam neki itt még topic-ot, gondoltam, megosztom, hátha érdekel még valakit.
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.11.03. 08:51:26
#1253
Tuvok
#1252
Release notes
Build 14085 (November 2)


Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Added user interface scaling feature
Added fully-functional scrollbars
Added completely reworked mod selection dialogs
Added warning when trains are mutually blocked
Added throughput rate column to line table
Added option to not spawn certain industries on random maps (modding)
Improved settings menu design
Improved auto save functionality: save every x minutes
Improved vehicle logic: always react when line path changes
Improved vehicle logic: fixed inappropriate train reversing
Improved catenary/high-speed layer visibility
Improved bulldozer: bus stops on streets now bulldozable via HUD icon too
Improved warning message when stations are not properly connected
Improved town charts when date range is very large
Improved finances window: maximal loan is now shown and buttons gray out
Improved town growth: big towns more dependent on cargo supply (new games)
Improved town cargo handling: support for cargo production (modding)
Fixed depot not upgradeable when containing vehicles
Fixed a bug which caused cargo items to travel "loops"
Fixed incorrect industry upgrade announcement
Fixed vehicles ignoring waiting cargo with "Full load (any)"
Fixed buses/trucks not following the official line path when using waypoints
Fixed rare bug that caused industries to lose station catchment area after upgrade
Fixed rare crash when building or demolishing streets
Fixed rare crash during new game initialization
Fixed enter key not working in confirmation dialogs
Fixed stop numbers in vehicle and station window
Fixed street/track geometry "holes"
Fixed terrain alignment "rays" when building streets/tracks
Fixed missing error message when construction files are not found
Fixed Class 9000 light placement
Fixed invalid industry warning when using non-standard date speed
Fixed smoke texture artifacts
Fixed terrain alignment for canal in mission US03
Fixed vehicle color blend masks not working for mods (modding)
Fixed load indicator not working with multiple compartments (modding)
Fixed several town cargo production issues (modding)
Fixed bulldozer costs with no-cost mod enabled (modding)

#1251
Nem szenet akarok repcsivel szállitani hanem kaját , gépeket meg szerszámokat 😄

#1250
Off: Dolgoztam a GLS-nél, de meggyőződésem, hogy mindegyik csomagszállító cégnél (ha nem is ilyen mértékben, de) kegyetlenül bánnak a csomagokkal. Nem véletlenül kell ALAPOSAN becsomagolni! "Húbasszus! Ez Slágerrrádiós ajándékbögre VOLT!!!"
On.: Közben dolgozgattak a játékon a fujjúk. Lett sebesség, de amint megnyitsz egy információs ablakot, már vissza is esett. Elméletileg holnap mindenki tapasztalhatja.
#1249
Az olcsó szén lenne! <#nyes>
De tényleg, a Transport Tycoon/Locomotion párosban már volt teherszállító repülő.

Apropó, itt egy kis "humor", akit érdekel, s aki még nem látta, mi történik csomagjainkkal.

Spoiler (katt a megjelenítéshez)




Ezért ne rendeljünk kínai porcelánt légi szállítással <#vigyor>
#1248
Hát ez a baj hogy minden szarhoz modokat kell használni, én meg nem szeretem a modokat, mért nem lehet az alapjátékba beletenni?!

#1247
Van rá módosítás!
Szállítsunk szenet repülővel!
#1246
Teherszallito repuloket nem akarnak beletenni?

#1245
"Aki türelmetlen..."
Az máris megtudhatja, hogy több információt kapunk a modokról (rendszerezés fajta szerint...)
Az automatikus mentés ezentúl nem játék idő (év vége, etc.) szerint történik, hanem valós idő (10, 20, 30, 60 percenként)
ÉÉÉÉÉS; A felére esett az FPS!!! :-) Éljen! (Amikor elindítottam a legutóbbi mentést (nagy térkép, 80K+ lakos, 330 vonal, 1800 jármű) Akkor vigyorogtam, mert egy adott helyen-nézetben 12 fps helyett 17 lett. Majd félóra játék után 6!!! Juhééééé! Szédülni nem fogunk!
Elméletileg év végéig gyorsítani akarnak a játék sebességén. Hát, lesz mit!
#1244
Aki türelmetlen...
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Testing version

If you want to try out new features and help us testing the stability of new versions, upcoming patches can be accessed in advance by using Steam branch “testing”.

To switch the branch, close the game and right click Transport Fever in your Steam library and selected “Properties”. Under the “Betas” tab you can select “testing” from the pulldown menu. This can be reverted anytime.

The “testing” version is equal or newer than the current release version on the main Steam branch. Please note that the testing version might not be stable, so you should always save your game under a new name when using it. More information can be found in the Transport Fever testing group. Feel free to join the group and discuss upcoming patches.

#1243
Köszi, bár egy picit konkrétabban gondoltam, mert azt sejtettem, hogy melyik file is az 😊

nov 2.-án jön az patch 😊

Utoljára szerkesztette: Laca54321, 2017.10.24. 21:00:13
Nohab
#1242
Transport Fever\res\config\base_config
#1241
Szia!
hol, melyik file-ban tudok beírni limited vagy átírni meddig növekedjenek a városaim?
Nohab
#1240
Ha nem írtál bele limitet, akkor addig, amíg a géped bírja.
#1239
Városlakosság maximum meddig növekszik?

Nohab
#1238
Elég, csak követni kell a szisztémát. Nézz meg pl. egy teherautót és onnan látod, hogy miként tud egy valami többet elvinni.
#1237
Esetleg még annyi lenne a kérdésem, ha ott hozzá írok, hogy más terméket is tudjon szállítani akkor az elég vagy jobban meg kell buherálni a dolgot?
#1236
Köszönöm az infókat 😊
Nohab
#1235
Továbbá fontos infó, hogy a mdl fájlban lévő kapacitást a játék 4-el elosztja és felfele kerekíti. Szóval a játékban 50 kapacitású kocsi fájlában 200 van megadva. Valamint ha a üzemeltetési és a jármű árát nem írod át -1-ről valami más számra, akkor ezek a költségek a megnövekedett kapacitás miatt is meg fognak nőni.
#1234
...\Steam\steamapps\common\Transport Fever\res\models\model\vehicle\

kb itt, az egyes járműveknek mind saját .mdl fájl van. Név szerint gondolom megtalálod amelyiket akarod, aztán egyszerűen notepadban megnyit, és átír a capacities résznél, majd ment.
#1233
Szia!
Leírnád pontosan melyik mappában melyik faljban lehet felnyomni a kapacitásokat?
Konkrétan vasúti tankert akarnám.
Köszönöm.
#1232
Nem érvényes??? Naná, hogy érvényes! Csak én épp kikeresem az adott sort a jármű fájljában, és már írom is át amivel nem értek egyet. (Lejárati dátum, kapacitás, rakodási sebesség, etc)
Például nálam a ríl kapaciti nem növelte meg a hajókét, meg a dobozos volvóét "Mit tehet ilyenkor a vállakozókedvű júzer?!?!?"
(Ezért kerestem múltkor a módosítások mappáját)
#1231
Ezért tettem fel én is a real capacity módot. Hihetetlen, hogy minden ilyen játék ilyen triviális baromságon bukik el.

#1230
Egy idő után nem volt kedvem máshogy szórakozni a játékkal... asszem még a kamionok kapacitását is dupláztam. Igy legalább nem kellett belőlük 200db...
#1229
Ja hát igy hogy bele kell piszkálni nem érvényes 😄

#1228
A hajók kapacitását én feltoltam 10x-esére scriptfájlból, úgy már van értelmük.
#1227
Repcsi meg a hajó felesleges benne...bár a repcsinek nagyobb városoknál lenne értelme