1997
1644257819.png





  • Prof William
    #276
    Kb ugyanaz lenne a probléma, mint amiért I VH-s sincsen.

    Ott már lőfegyveres egységek harcolnak (igaz hogy van kard is) + furán adnák ki magukat ezek a Total War szerű "Space Marienek és eldarok szabályos négyszögben menetelve rohannak egymásnak"
  • MrStokes
    #275
    En kb. ugyanigy jartam, volt egy 12-13 "egyseges" torp seregem a vezerrel, kicsit kimozdultam a varosbol, hogy csinaljam a kovetkezo grudge kuldit, erre jon egy nalam erosebb ork leader a seregevel es kb. sorra vegigrabolta mindharom telepulesemet. Kb. eselyem nem volt, es tenyleg 20-30 kor alatt tortent mindez.

    Kesobb meg szenvedtem vele, es gyakorlatilag azt lattam, hogy mindenhol az ork torzsek hadseregei maszkalnak, volt neki szamtalan. Egyenlore elegge tanacstalan vagyok, mert nem latom mit tudnek jobban/maskent csinalni.
  • lammaer
    #274
    Ejj. ha lenne egy ilyen WH40K világban... valamiért a sima warhammer az nekem nem jön be.
  • Terawatt
    #273
  • Terawatt
    #272
    Méretes comic

    Utoljára szerkesztette: Terawatt, 2016.05.26. 08:51:04
  • ratgab
    #271
    Reméljük azért ingyenes formában raknak még hozzá jócskán tartalmat. Szerintem a multi miatt sokan fogalmaztak meg kritikát szóval ott én nagy esélyt látok rá, hogy jön valami fejlődési rendszer (annyira nem tűnik bonyolultnak megcsinálni.

    Attilával szemben itt nem egy király hal meg hanem a király. Tulajdonképpen meg sem hal, hanem csak megsérül. Egyébként szerintem tuti lesz erre valamilyen mod. Tulajdonképpen érdekes elem lenne.

  • silverchain
    #270
    Végre nem tucat total war, nem ugyanazon egységek átszínezett másolatai harcolnak, hanem teljesen eltérő népek. (Egyiknek nincsenek távolsági fegyverei sem, mégis használható a sereg.) Az meg külön plusz, hogy warhammer világ, engem megfogott. A total war "profik" meg kicsit elkalandoznak Öregvilágon is Shogun 2 meg Attila után:)
  • KingPunisher
    #269
    Azért 1 napi játék után azt kell mondjam igen kis fapados lett ez így. Bár lehet hogy Attila miatt érződik ahol a családfa belpolitka stb miatt már elején el lehetett pepecselni sokat minden körben. Ugye olyan mint idő itt nincs, érthető persze de azért az elődökbe ha meghalt egy király bizony elég komoly gondok jöhettek, polgárháboru stb..
    Nem mondom hogy rossz ez csak kicsit fura még..
    Csaták viszont igen jok, nekem kampány térképen vannak hiányérzeteim, meg ugye multi része.. nem egy shogun 2 Avatar megoldás.. sajnos.
    Idézetek is hiányoznak :/
  • Prof William
    #268
    Ahol meg nem akkor ott van pl a Káosz ahol a hősök addig élnek míg az Káosz Istenei úgy akarják. A dragon ogre vezér "Suneater" meg az egyik legősibb lény.

    Vagy a vámpírok, akik meg alapból halhatatlanok. A törpék sem éppen a nyúlfarknyi életükről híresek.

    De a jövőben bekerülő fajoknál sincs másként a vezérekkel.

    Elfek: Több ezer éves Főnixkirály
    Dark Elfek: Malekith aki szintén jó pár ezer éves.
    Gyíkemberek: Vezetőik a Slannok majdnem egyidősek a teremtett világgal.

    Egy ilyen világban és ilyen fajok között nincs sok értelme a családfáknak.
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2016.05.25. 21:45:51
  • ratgab
    #267
    Minden nép másképp viselkedik, ha jól tudom EMpire kampányban van valami politika.

    Családfa valahol meg érthető. Warhammer világában elég sűrűn halnak az emberek, nem egy békés világ, hogy itt nagy családfák tudjanak fennmaradni.
  • ratgab
    #266
    Évszámláló ahogy Punisher mondta nincs, körszámláló van. Időlimittel én még nem találkoztam.
  • ratgab
    #265
    Nincs családfa, legalábbis én nem találtam.
  • Terawatt
    #264
    Berágtam, hogy vagy 2 perc volt mire betöltött egy csatát és vettem egy SSD-t. Instant orgazm a gyorsasága.

  • Lacc 88
    #263
    Én nagyon bírtam ezeket az Attila rendszerében Sajnálom, hogy ebből kimaradt. Ha családfa nincs is, de évszakok és belpolitika nélkül elég csupasznak tűnik.
  • KingPunisher
    #262
    Én is még csak nézegetem, évszám nincs körszámláló van.
    Lényegébe nem rossz hangulatos egy csöppet casual igy elsőre Attilahoz képest, mondom ezt a menürendszer és a lehetőségek alapján.
    Empire-val kezdtem így ismerkedés gyanánt.
  • hitman1028
    #261
    már mennyi mod van hozzá,ó
  • Terawatt
    #260
    Két szoros meccs :)

  • Prof William
    #259
    Milyen időben korszakban/évben kezdünk? És mennyit ölel fel egy kör? Egy évet?

    Valamint itt van időlimit? A régi TW játékokban azt nagyon utáltam.
  • Terawatt
    #258
    Építkezés is egy picit egyszerűbb, de a hősfejlesztés elég változatos lett. Évszakok nekem is hiányoznak, viszont a családfának itt nem sok értelme lenne.
  • KingPunisher
    #257
    Nem tudom de szerintem a kampány térkép elég csúnyácska, nekem high- ultra közt van a beállítás de annyira nem vagyok elragadtatva.
    A másik ami feltűnt, hogy erősen le van butítva minden az Attilahoz képest, bár tény az már talán átláthatatlan is volt de azért elég sok dolog, évszakok családfa, belpolitika stb hiányzik.
    Tetszik, de egy kicsit talán túl egyszerűnek tűnik így pár óra után.
  • Szpecnyaz
    #256
    Érdekes mert a kampány menüben easy-nek vannak jelölve a törpök, de engem is gyorsan elpicsáztak benne. Viszont egy Empire long kampányt befejeztem, szóval most jöhetnek újra a törpök.
  • Lacc 88
    #255
    Öröklési rendszer és családfa hogy néz ki? Vagy itt nem úgy kell elképzelni, mint az Attila volt?
  • ratgab
    #254
    Lentebb írtam..Ultrára lőtte be magát és a fix óta még annyi gond sincs ,mint előtte.
  • ratgab
    #253
    Szerintem is csak az északi területeken lehet majd ezt megtenni, habár ki tudja. Ezt is majd ki kell próbálni.
  • ratgab
    #252
    Reggel kezdtem egy újabb törp kampányt, hát úgy elvertek mint a lovat...talán 20 kör se volt az egész. Elkolbászoltam a fősereggel, erre jött egy Waagh és a fővároson kívül mindent elfoglaltak...Ugyan vissza tudtam volna jönni katonailag, de teljesen elfogyott a pénzem és nem tudtam fenntartani a sereget így bukta lett.

    Amúgy örömmel olvasom, hogy mindenki szopóágon van. Reddit tele van vele, hogy nagytérképen és csatában is milyen szinten szénnészívat mindenkit a gép. És ez így is van rendjén.
  • Terawatt
    #251
    Nincs benchmark a játékon belül? Heir of Carthagenál mintha láttam volna...

    Első benyomás:
    Amint elindítottam a játékot már pittyegett a steam, hogy valaki már zaklatott a játék milyenlétével kapcsolatban amin felkuncogtam.

    Menü: a háttér elég minimalista így az összképet szerintem eléggé lerontja. Ha a loading screenben látott képek váltogatták volna egymást már jobban nézne ki a szitu.

    Multi csata: haverral szűzlányokként bele ugrottunk egy 2v2 AI elleni csatába és meglepően néztük, hogy szépen lereagálta a lovasságunkat is a gép plusz rommá verte a társam egy nagy rushal, míg egy kisebb sereggel feltartott épp annyira, hogy későn érjek a segítségére. A kevés testreszabási lehetőség eléggé kiábrándító, de ha más nem a következő részben orvosolják.

    Coop kampány: Nem lehet egy frakciót kezdeni, ami érthető. Társam káoszként én pedig greenskinként indultam. COOP mellett van egy másik játékmód, amiben az AI sereget te tudod irányítani, amikor a másik csatázik. Ez egy végigjátszás után jó móka lesz.

    Single kampány: Nem tudok eddig rosszat mondani. Kellően részletesnek tűnik és a térkép óriási.

    Hangulat: A zene és az effektek zseniálisan jók. Meglepődve láttam, hogy 7.1-et is támogatja és részletekbe menően nem tudok nyilatkozni még, de egy árva szavunk nem lehet a sztereó hangzásnál sem :)

    Animációk szépek és van bőven, de ez a kampány térképen lévő hősre nem igaz. Amikor 1 animáció ismétlődik folyamatosan az eléggé illúzió romboló. [talán ez pl a toborzáshoz van kötve és inkább informatív jellegű ez a hiányosság?]

    szerk.: valami i5ös procim van r9 280 vidkari nyóc giga rammal. Így maxra felraktam élsimítás 2x és 2v2ben nem akadt.
    Utoljára szerkesztette: Terawatt, 2016.05.25. 09:28:05
  • Prof William
    #250
    Szombaton majd kiderül.

    A Witcher 3 ultra beállítások mellet zökkenőmentesen futott, szóval remélhetőleg nem lesz gond a sebességgel.
  • Voltan
    #249
    Egyébként kinek hogy fut?
    Nálam az alábbi konfiggal high-on játszható, de azért a 60-tól nagyon messze van. Igaz, egy stratégiához az nem követelmény, de kíváncsi vagyok, másnál hogy megy.
  • Prof William
    #248
    Erre én is kíváncsi leszek. Mert a káoszról nehéz elképzelni hogy kirabol egy várost majd otthagyja. :)

    A helyi törzset csak Norsca-ban lehet felszabadítani nem? Az ilyen szövetséges területek jól jönnek, mivel nincs saját városunk. És még Wh mechanikát is kivetik hiszen a káosz ott is állatban Norsca-ból tör ki majd rablóhadjáratok után oda is vonul vissza.
  • ratgab
    #247
    Káosznál még olyat lehet csinálni, hogy a helyi törzset felszabadítod, ami azt jelenti, hogy fogékonyakká vállnak a káosz rontása iránt. Ez annyit tesz, hogy gyakorlatilag lesz egy nép amivel kapásból szövetségre lépésből indulsz.

    Ha kirabolod nem pusztul el a város. Amúgy 4 dolgot tudsz egy várossal csinálni: Megszállod, kirabolod és megszállod, csak kirabolod, vagy lerombolod teljesen.

    Azt is csinálhatod, hogy egyik körben kirabolod, másik körben meg felégeted, de szerintem a felégetéssel is megkapod a kirabolással szerzett javakat (ezt még le kell majd tesztelnem).
    Utoljára szerkesztette: ratgab, 2016.05.25. 08:31:15
  • Prof William
    #246
    Akkor a Káosznál hatékony dolog a városok elpusztítása, hiszen ha az ellenfél vissza akarj foglalni, akkor kénytelen elég sok pénzt és embert rááldozni. Így elég könnyen ki lehet véreztetni az ellenfelet.

    Ha csak kiraboljuk, akkor nem pusztul el a város? De ebben az esetben marad egy város a hátunk mögött. Vagy lehet először kirabolni, majd felégetni?
  • Terawatt
    #245
  • Terawatt
    #244
    Pálya részletek csodásak

  • ratgab
    #243
    Hát én eleve steamre vettem, de szerintem amúgy is kellett volna regisztrálni.
  • ratgab
    #242
    Egyébként sokféle dologba belefutottam ebben a végigjátszásban. Többek között a káosz és a vámpir korrupciót is megtapasztaltam. Egyelőre nem tudom hogy lehet őket gyorsan kezelni. de mindenképp érdekes ízt ad a játékhoz.

    Valaki kérdezte korábban, hogy lehet-e a felgyújtott településeket újra benépesíteni. Meg tudom erősíteni, hogy igen. Ilyen esetben az összes épület elpusztul a településen és egy nagyobb sereggel van mód újra elkezdni a városka belakását. Ez jelentős pénzösszegbe fáj, illetve nagy létszámú lakos kell hozzá (esetemben 1500 aranyba került és 560 harcosba egy kisebb településen az élet újraindítása).
  • ratgab
    #241
    81 kört éltem meg a törpökkel...Ork Waagh leradírozott a térképről, habár a közepét tulajdonképpen elkönnyelműsködtem kicsit, de azért normál AI-től ilyen csúnya verés azért az nem semmi.

    Kemények a törpék, meg bunkervédelem, meg raklap armor, de ha nincs mögötte gazdaság akkor egyszerűen képtelenség fenntartani a seregeiket. Szóval itt valamit nagyon ki kell majd találnom, mert gyakorlatilag ezen véreztem el. 1-2 vesztes csata és nincs idő pótolni a seregeket (mellesleg a tábornokok eszméletlen sokat jelentenek: nem csak a csata irányításában, hanem a harcban is).

    Na mindegy holnap reggel lehet megnézek egy másik népet is majd.
  • Prof William
    #240
    Akkor mindenképpen kell a steames regisztráció a játék futtatásához?

    Nem mintha probléma lenne. Így majd könnyebb lesz összeszedni a DLC-ket. :)
  • Terawatt
    #239
    Haverral toltam 2 custom battlet normal fokozaton két másik ai ellen....SZÉT LETTÜNK RÉPÁZVA
  • Voltan
    #238
    Steamen kell kiválasztani és letölteni regisztráciűó után.
    A lemez sem kell.
  • Prof William
    #237
    Tehát játékot regisztrálni kell a steamen?

    Ezt azt jelenti hogy a ha megvan a kód, akkor akár nem is kell a lemez és onnan is le lehet tölteni? Mondjuk logikus hogy a DLC-ket valahol meg kell venni + a steamon könnyen települ.

    Mit kell tenni hozzá, hogy a Chaos Warrior pack is települjön?