1997
1644257819.png





  • ratgab
    #236
    Elkezdtem egy Törp kampányt "csak belenézek hogy fut" felkiáltással..... Azóta eltelt 2 óra...:-D Kell még bármit is mondanom?

    Na szóval az én közepes teljesítményű gépemen (I5 3470, 8 gb ram, GTX 970) full hd-ben (ennyit bír a monitor max) kapásból felcsapta magát ultrára a játék. Aggódtam, mert olvasgatva az észrevételeket gondoltam na most diavetítést jön, de nem. Ráadásul még márciusi vga driver van fent, de a játék úgy néz ki elég simán fut (nem nézegetek sűrűn fps-t, de rome 2- höz képest ez valami eszement jól fut...Legalábbis a megjelenéskori állapotához képest. Hozzá kell tennem, hogy win7 alatt néztem lehet win 10 alatt gondok lehetnek ezt elismerem.

    Problémaként írták sokan, hogy nekik nem indul: Fekete képernyő, sokat tölt, 10 percig nem csinál semmit. Hát nálam semmi ilyesmi. Pöccre indult elsőre, nem tölt sokat. Csatáknál olyan 30-40 másodperc- 1 perc környékén vagy talán még gyorsabban is tölt, de nem mérem, hogy őszinte legyek. Mindezt egy HDD-n, tehát még csak nem is SSD alatt használom.

    A játékról magáról sokat elárul, hogy csak kipróbáltam és belerepült 2 óra kapásból. A törpéknél a grudge rendszert illik nem félvállról venni, mert hosszabb ignorálás után jönnek a negatív dolgok. Harcrendszerét tekintve klasszikus TW-ről beszélhetünk, ami meg van spékelve mágiával. Az imént sikerült egy 2x-es túlerőt visszavernem amúgy a törpékkel (21. körben vagyok szóval alap egységeim vannak leginkább). A Lordok nagyon erősek..Gyakorlatilag egy ilyennel nyertem meg a csatát....A végére konkrétan ő verte szét a maradék goblin csapatokat. De egy hajszálon múlt azért a csata, nem volt olyan sima, mint annó Rome 1-ben, ahol hihetetlen ütközeteket tudtam nyerni. Ezt is csak úgy sikerült kivitelezni, hogy maradt a csata végére 75 emberem összesen, pedig a törpe egységek kemények, de nem volt lovasságom, míg az orkoknak ugye volt. Jah és egyelőre normálon játszom...hát azért nem mondanám, hogy olcsón adják az orkok a bőrüket még ezen a szinten sem.

    Egyelőre nagyon tetszik a játék és alig várom, hogy a többi népet is kipróbálhassam. Törp barátaimmal meg fogom tovább játszani a játékot (egyébként srácok a kampánytérkép brutál nagynak tűnik!)
  • KingPunisher
    #235
    Nekem sajnos csak holnap ér ide mivel csomagpontra kértem. Azért meséljetek addig milyen a game ? Ez a legjobb TW eddig ? :D
  • KingPunisher
    #234
    Ajándék Chaos Warriors Race Pack -- FONTOS: csak az első héten aktiválható (2016. május 31. 18 óráig), utána fizetőssé válik!
    Miután a Steam fiókunkba belépve, a játék kódját a Steam-en aktiváltuk, a http://store.steampowered.com/app/404010/ oldalt keressük fel ehhez.
    -- Három irányítható Legendás Lord
    -- Egyedi, új hátasok, vérszomjas egységek és szörnyek
    -- Új küldetések, képességek és varázstárgyak
  • Voltan
    #233
    A Chaos Warriors pre order dlc kódját hol lehet találni? A dobozban nem volt benne :S
  • Torzonborz
    #232
    Én már belecsaptam a lecsóba Empire oldalon :P
    Eddig tetszik bár még nagyon az elején vagyok.
  • Terawatt
    #231
    Na valamit patchel...gyerrrűűűnkmááán !

    Zöld áradattal fogom kezdeni próba szinten és ha megtetszik az lesz az első végigjátszás.

  • sakkay
    #230
    Pedig úgy volt nem veszem meg. Nem csípem a fantasyt...de mégiscsak
    TW, meg ugye a kíváncsiság:)
  • sakkay
    #229
    Nekem is
  • ratgab
    #228
    Én már itthon....Játék éppen települ...Majd jön a beszámoló.
  • Terawatt
    #227
    Még melóban szenvedés...sooooon
  • Prof William
    #226
    Nagy a csend... Mindenki játszik? Ejj de messze van az a fránya 28-a. :)
  • ricsei50
    #225
    Megjött a HK Edition és a limited edition is. Lássuk a játékot! :)
  • Voltan
    #224
    Majd írd meg, hogy hogyan fut nálad, eléggé hasonló a konfigunk.
  • Prof William
    #223
    Szerintem is először majd a már "kéznél lévő" frakciók kerülnek be.

    Az Elfek/Dark Elfek és hajózás valószínűleg majd egy igazán nagy kiegészítő keretében jönnek majd, ami a világot is kitágítja. Ugyanez lesz igaz a gyíkemberekre is ha valaha bekerülnek.

    A Warhammer Online -vel elég sokat játszottam. Nekem anno nagyon tetszett. Talán ebben a játékban voltak a legjobban megoldva a PvP csaták.
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2016.05.24. 09:23:36
  • Terawatt
    #222
    Hát remélem rád cáfolnak, mert tuti hisztéria lenne "jajj de gagyi megint fossák a human frakciókat fizetős DLCként"

    off:
    Wh:O kezdetekben nagyon optimizálatlan volt. még akkor xfire volt a menő és oda feltöltött képeimen kb mindenhol a sárga 2-es szám virít a sarokban Ettől függetlenül nagyon élveztem. Kb egy nagy wow battleground volt az egész game. PvE-t szinte semennyire nem toltam, mert csak pvp-vel is lehetett fejlődni. [sőt érdemes is volt hosszútávú célok miatt, plusz fun volt] Azt mire patchelték a játék hülyeségeit addigra nem volt már ember aki életben tartsa. Sajna túl sok új content a sok újra átdolgozáson kívül nem is jött. Potenciál sok volt benne, de még egy évet várhatott volna kiadásig.
  • davidbog
    #221
    Szerintem ha jönnek új frakciók akkor Bretonnia lesz első. Az egységeik megvannak és a mostani térképen is rajta vannak. Későbbiekben még akár Kislev és az erdei elfek jöhetnek erre a térképre. De arra is nagy esély van, hogy a többi birodalmi hercegség/grófság lesz játszható. Mert ez könnyen és gyorsan kivitelezhető. Alapvetően ugyanaz lenne mint a jelenlegi Birodalom/Reikland, csak kicsit más helyen a térképen. A számtalan lovagrend miatt más lovagokat kapnának. Ostermarkban vagy Middenheimben nyilván nem Reiksguard Knightok vannak hanem más lovagrendhez tartozó lovagok. Illetve a demigryph knightok helyett más speciális egységet kapnának, mint ahogy a Call of warhammer modban is más-más volt mindegyik hercegségnek. (Amúgy a Call of Warhammer modban nekem Ostermark volt a kedvencem főleg az elhelyezkedésük miatt. Nagyon változatos ellenfelekkel lehetett küzdeni már az elején is, mivel ez a Birodalom legkeletibb tartománya. Északon tudtam segíteni Kislevnek, délen a vámpírok ellen lehetett harcolni, keletre a törpöknek, nyugatra a többi biroldalmi tartománynak lehetett besegíteni. Na meg az alap lovagrendjük a Black Guard of Morr volt és Knight of Morr egységek a fekete lemezpáncélzatukban talán még az amúgy csodás Reiksguard Knightoknál is jobban néztek ki.)

    A Warhammer Onlineal egy keveset játszottunk egy haverommal. Sajnos elég későn találtunk rá, már csak az utolsó fél évében. Abban nem voltak vámpír grófságok azok kimaradtak. De nekem semmilyen nektomanta egység nem rémlik.
  • faber
    #220
    Pontosan hánykor lesz a release? Az élőholt hordáim már türelmetlenek =)

    Szerk: Ja 8kor, látom...nem szóltam :)
    Utoljára szerkesztette: faber, 2016.05.23. 22:41:14
  • Prof William
    #219
    Én majd csak 28.-án megyek majd érte de jó játékot addig is! :)

    Holnap lesz a nagy nap!
  • ricsei50
    #218
    Ne is mondd! Nekem még mielőtt kézbe venném a játékot le kell tudnom egy délelőtti műszakot :D :D Nem is fogok tudni a munkára koncentrálni :D
  • Terawatt
    #217
    Holnap ilyenkor már mehet a menet ! :)
  • ratgab
    #216
    KingPunisher jól is mondta meg nem is. Tehát a lényeg az, hogy letelepedni nem fogsz tudni a káosz hordával csak tábort verni. Táborozó seregnél tudsz majd építkezni és ekkor lesz lehetőség egységeket toborozni, illetve fejleszteni a tábor épületeit. Gyakorlatilag egy mozgó hadigép lesz így a káosz sereg.

    Nem csak elpusztítani lehet majd a városokat, hanem az északi területeken például fel is tudod őket szabadítani. Az így felszabadított területekre lehet majd visszavonulni, ahol is feltölthetjük majd sorainkat. Ezek lesznek tulajdonképpen a biztonsági zónák (ugye a lordunk nem fog tudni meghalni a játékban, ha jól értettem az eddigi infókat....Legalábbis a többi népnél nem, de ki tudja lehet a káosznál majd igen) és a felszabadított törzs azonnal katonai szövetségre lép káoszékkal (és így lesz a káosz néppel megoldva a diplomácia is).

    A település lerombolás nagy dolog lesz (említettem már az északi népek felszabadítását vagy akár kifosztani, tehát káoszékkal azért nem lesz automatikus az elpuszítás szerintem), mondjuk nagy érvágás volna, ha egy teljesen lerombolt települést ne lehessen majd újra felépíteni sem. (közben utánanéztem kicsit és azt írják az elpusztított városokat újra lehet majd építeni, de egy jó ideig terméketlen lesz a "talaj", ami talán azt jelenti, hogy extrém lassan fognak fejlődni...de ezt majd a végleges verzióból fogjuk majd csak megtudni valószínűleg).

    Káoszos videóban volt szó a korrupcióról...Ott azt mutatták, hogy egy káosz bajnok, pap, vagy valami ügynökszerű egység fogja terjeszteni a korrupciót (mint a medievel 2-ben annó a pappal terjesztettük a hitet, tehát valahogy így kell szerintem elképzelni). Káosz hősök tulajdonképpen passzív képességkén automatikusan terjeszti a káosz korrupciót. Ha kellő mértékű a korrupció, akkor meg fog jelenni majd egy AI által irányított káoszbajnok aki megküzd majd a terület urával.

    A videó bővebben itt található, ha jobban tanulmányozni akarod a dolgot (amúgy már vannak youtube-on káosz végigjátszás videók is az első pár részekkel).

  • Terawatt
    #215
  • Prof William
    #214
    Egy kérdés... Ha a Káosz feléget/elpusztít minden várost a háta mögött akkor hogyan lehet megvédeni és újra elfoglalni ezeket a területeket? A támadóknak mit kell elfoglalni ehhez? Vagy a lerombolt városok helyére felépíthetjük a mi erődjeinket/táborainkat?
  • Terawatt
    #213
    Hajót "megcsáklyázzák" a légi egységek? :) Arra leszek kíváncsi, hogy még milyen faj jön majd DLC-ből az új rész előtt.

    Valaki tolta a Warhammer onlinet? Ott egyáltalán nem rémlik a vampire counts...még említés szinten se...
  • KingPunisher
    #212
    Valószínűleg az elfekkel együtt fog jönni a tengeri csata, ugye ők csak vízen közelíthetőek meg. A dark elfek meg ugy legendás kalózok.
    Ott viszont a repülő és vizi egységek megoldása lesz érdekes, mert ugye leszállni vízre nem tudnak.
  • Prof William
    #211
    Kösz a gyors választ. Pár napon belül úgyis meglátjuk. Az biztos hogy a káosszal csak felperzselt káoszfertőzte pusztaságot hagyok majd magam mögött amerre csak megyek. :)

    Akkor ezek szerint a táborok lesznek a bázisok és így pár körig egy helyben marad a sereg, amíg felhúzzuk az épületeteket/kapukat+ növeljük a káoszt környéken.

    Kár hogy nincsenek tengeri csaták de szerintem ez kiegészítők formájában idővel majd belekerülnek
  • KingPunisher
    #210
    Attilaba ugy volt megoldva, le lehetett táborozni és akkor lehetett seregeket képezni épületeket huzni (illetve sátrakat).
    Itt ilyen warp kapuk vagy mik lesznek azokat lehet megnyitni és akkor jönnek át a seregek, városokat meg fosztogatni illetve felégetni lehet, tartományokba fosztogatva(van ilyen mozgási mód) meg növelni a korrupciót, gondolom ilyenkor is csapodnak egységek a seregekhez.
    Seregeket csak hadvezér (Lord LLord) vezethet már Rome2 óta.

    Nézegettem előzetes videókat, multi miatt azért szomorkodom az most is elég fapados lett :P
    Shogun 2 szintjét nem tudom miért nem lehet ujra hozni.. talán majd a kiegbe.
    Ezen kívül szinte csak jókat írnak,mondanak szépen fut stabil a game, kevés bug elég ügyes AI, és páratlan hangulat.
    Pár patch után meg néhány tartalmasabb DLC EPic game lesz ez, csak a fránya multi ^^ Shogun 2-s Avataros multit!!
  • Prof William
    #209
    A Káosz esetén ezt a horda módot eltudná magyarázni valaki? A TW: Attila -val nem játszottam.

    Tehát nincsenek városok(vagy is vannak de az elfoglalással el is pusztítjuk őket.) + nem lehet kereskedni, diplomáicia gondolom szintén nyista stb...

    Hogyan kell így sereget gyűjteni?

    Még egy dolog...

    A Káosz Korrupció jól hangzik. Kis türelemmel az elfoglalt felégetett tartományokat, és idővel az egész Birodalmat káosz fertőzte sötét hellyé lehet alakítani... Ez tetszik. :)

    De mi kell ehhez? Ott kell lenni/táborozni a provinciában, vagy építeni kell káoszos építményeket?

    Valamint új káosz csapatot/hordát csak új Lord/Legendary Lord parancsnoksága alatt lehet létrehozni?

    Lehet tudni valamit?
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2016.05.23. 10:35:40
  • Terawatt
    #208
  • Prof William
    #207
    Szintén. Csak mi majd 28-án megyünk érte a Gameshopba. Összekötjük a vásárlást a Warcraft film megnézésével. :)
  • KingPunisher
    #206

    Én a CdGalaxisba rendeltem meg. Fémdobozos Limited , Chaos DLC meg poszter jár 13.000-ért.
  • Prof William
    #205
    A Gameshop oldalán 13 000Ft aLimited Edition

    Igaz hogy nem letöltőkód de ingyenes a kiszállítás.

    Én innen rendeltem.
  • Torzonborz
    #204
    Köszi szépen, be is táraztam. 2 nap !
  • szabii98
    #203
    link
  • Torzonborz
    #202
    Srácok hol lehet ezt most olcsón megvenni, steamen 60 ájró, az kicsit most húzós.
  • Prof William
    #201
    Nem kizárt hogy ha rend oldalán vagyunk akkor tényleg ők lesznek főbossok, hiszen ha Achaon a főnökük, akkor ez azt jelenti hogy a játék egy bizonyos pontján indul az End Times... Vagy legalábbis remélem.

    Lehet olyan esemény lesz mint a Rómában a polgárháború. Ha elérünk egy bizonyos fejeltségi szintet, vagy bizonyos kritériumok teljesülnek, akkor Norscából megindul a káosz Achaonnal az élen és kezdődik az End Times.

    Nem lenne rossz...
  • Terawatt
    #200
    Ha nem velük vagy, akkor elvileg mondhatni "end game boss" lesz az a frakció. Megindulnak és amikor azt hiszed, hogy már nincs aki az utadba állhat szépen felpofoznak.

    Heir of Carthage videóit nézve már tényleg megvadulok a hypetól. :D
  • KingPunisher
    #199
    Chaos előtesztelői változatban nem volt benne. Gondolom ezt hagyták a végére, de remélhetőleg lesz minden ami kell.
    A chaos ugye nem építkezhet foglalhat el városokat ők lesznek a TW Attila Hunjai szóval egész más játékstílust követelnek meg, én is remélem hogy nagyon jol megcsinálják őket, egységeik szuperül néznek ki azokról volt video, legutolsó pont egy sárkányos ;) tehát lehet reménykedni.

  • Terawatt
    #198
    Amilyen régen bejelentették meg is verem őket, hogyha nem lett rendesen megcsinálva ennyi idő alatt. :D
  • Prof William
    #197
    Akkor majd a játékban meglátjuk. Remélem a Káosz teljes jogú csapat lesz. Intro + outro meg a többi.