1997
1644257819.png





  • ratgab
    #396
    Egész dél az enyém volt és igazából nem volt túl nagy területem, de így is -30 volt a minuszom a diplomáciában a birodalmam nagysága miatt.
  • sakkay
    #395
    Ja a vége felé érdemes fizetni a stratégiai partnereknek, mert a -60!!! amit a birodalom nagyságáért kapsz az nagyon sok. És nem lehet mindenki igénye szerint háborúzni az aktuális ellenével.
  • sakkay
    #394
    Na megvan a long victory is a birodalommal-VH fokon..be kell valljam, nem volt még olyan TW játék, amiben a végéig küzdenem kellett, és egál birodalmak maradtak a színen. Nagyon jó game-sajnos el kell ismernem
  • ratgab
    #393
    Amire csak most jöttem rá az az, hogyan lehet kereskedelmi paktumot kötni a szövikkel. Korábban mindig azt találtam a diplomáciai fülön, hogy nem tudok kereskedelmi paktumot kötni, mert nem vagyok összeköttetésben a fővárosukkal.

    Ez konkrétan azt jelenti, hogy csak akkor lehet bármilyen néppel kereskedelmet kezdeményezni (törpék erre kapnak rendesen bónuszt egyébként), ha közvetlen határosak vagyunk velük, vagy a tengeren van lehetőség közvetlen elérhetőségre (nekik is van kikötőjük és nekünk is van).
    Ügynökökkel kapcsolatban is megtapasztaltam pár dolgot. Törpe ügynökök közül a Thane a legjobb bérgyilkos, mellesleg ellenséges területre rendelve csökkenti a public ordert, ami akár felkelést is kirobbanthat, Master engineer-t ellenséges területre telepítve csökkenti az ott harcoló ellenfél lőszerkészletét az ostromgépekben és távharci eszközökben, míg a Runesmith a káosz és vámpír fertőzöttséget csökkenti jelentősen ha betelepítjük valahova.
    Az ügynökök egyébként saját területeken passzív buffokkal látják el a területet. Thane példuál +3 szintű egységek felfogadását teszi lehetővé (törpéknek van olyan fejlesztése, ami lehetővé teszi, hogy +2-es szintű egységeket fogadjunk fel, tehát akár kapásból +5-ös egységeket is felfogdhatunk a kettő kombinációjával, ami azért nem semmi, ráadásul semmivel se kerül többe, mintha alap egységeket fogadnánk fel). Mestermértők ahogy írtam is az építést rövidíti, míg a runesmith ugye a corrupciót.
    Ügynököket mellesleg csapathoz is rendelhetjük, melyeknek szintén lehet passzív bónusza a Thane folyamatosan növeli a csapataink tapasztalatát ha egy adott lord mellé van rendelve, ami kétségtelenül nagyon hasznos. A runesmit védelmet ad a lordnak, így nehéz őt kivégezni, míg a mérnök a távolsági harcosainkat buffolja.
    Támadni is lehet az ügynökökkel: Mind a hárommal van lehetőség bérgyilkosságra, míg a Thane-al lehetőség van konkrétan egységeket is támadni (közvetlen gyengíteni az ellenséges csapatot), a mérnökkel szabotálni lehet az épületeket, vagy akár a seregeket is, a runesmith meg értelem szerint a mágiahasználatot lehet blokkolni..

    Na ez is wall of text lett szóval egyelőre visszafogom magam, de majd azért jövök a következő néppel kapcsolatos észrevételeimmel.
  • silverchain
    #392
    Nem vámpír volt véletlenül az ellen? Mert az "toboroz" egy kör alatt 8 unitot. (Toborzás + raise dead).
  • silverchain
    #391
    Nekem Achaonnal meglett ma a short campaign victory, nekem nagyon bejött, a végére úgy megerősödtem, hogy két seregem ment párhuzamosan egymástól jó messze, és körönként két különböző várat ostromoltunk, a harmadik sereg meg besegített oda, ahová kellett, de csak óvatosan az infighting miatt:) Az elején meg kell erősödni a norsca települések fosztogatásával, aztán mikor 100k fölött van a tartalék, lehet megindulni darálni. Káosznak brutális a nehézgyalogsága, szóval ezt kell kihasználni, az ellennek meg erre felészülni:)
    Azt hiszem ma kezdek egy vampire vagy ork kampányt, aztán később folytatom a káoszt a long campaing victory-ért.
  • ratgab
    #390
    Kicsit hosszú lett...Közben pár órácskát beletoltam ma és jelentem megnyertem az első Törp kampányomat long war objektívákat teljesítve.

    A történet úgy maradt függőben, hogy Archaon a határmenti településem ostroma előtt kelepcébe csalta a Trollvadász törp királyt és a gépi esélyekkel szemben (hát kb 0 esélyt adott a gép nekem) sikerült lenyomnom Archaon seregét igaz, hogy alig maradt katonám (megint a hős döntötte el a csatát egyébként). Szóval Archaon súlyos vereséget szenvedett és némi kis kergetőzés után teljesen megsemmisült. Ekkor közölte a játék, hogy a Warriors of Chaos frakció megszűnt létezni (valahol olvastam, hogy többször kell lenyomni Archaont és sosem hal meg igazán....hát nálam végleg meghalt a 160. kör környékén és többet nem is jelent meg....250 körig tartott még ez a törpe kampány. Lehet amúgy még előtt is meghalt párszor és ezért nem tudott már többször feléledni.

    Na szóval észak romokban hevert. A káosz Middenheimig levert mindent, a birodalom területein Vargok és Skaeligek randalíroztak. A Vámpír Hercegség meglehetős patthelyzetbe került a maga 3 területével, de azért küldözgette a vámpírizmust terjesztő ügynökeit a környező népek területeire.

    A fő hangsúly a káosz megállításáról átkerült a déli zöld pestis kezelésére, így hát a megmaradt seregeket (egyet azért otthagytam a vámpír ellenfelek határán csak hogy ne legyen kedvük kifosztani a váramat) Grimgor levadászására állítottam rá (ekkora a főork már 30-as szintű volt, tehát nem lehetett félvállról venni. A kellő mennyiségű grudge teljesítése után behozhattam végre Thorgrimot akivel az első célpontot Black Craiget az ork fővárost céloztam meg...2 csapatot küldtem az elfoglalására és mivel az orkok szép nagy területet birtokoltak nem értek időbe a főváros védelmére. Ez után már csak macskaegér játékot folytatattunk az orkokkal. A Border Princess vazallusom szépen hallgatott a hívó szóra és a tenger menti ork településeket lerombolta, míg Karak Varr törpéi segítettek az ork települések felszabadításában. A térkép déli részén kiterjedt és összefüggő ork területek vártak így a legcélravezetőbbnek a gazdaság rombolása bizonyult. Csak és kizárólag a Provincia fővárosokat foglaltam el, minden mást felégettem a biztonság kedvéért (nincs ellenfél, nincs mit elfoglalni, nincs kivel harcolni, így bizony nem lesz Waaaagh még ha győznek akkor sem....2 fullos csapat jár egymáshoz közel és szépen lassan módszeresen gyalulta le az ork hadakat, majd foglalta el a városokat.

    Utolsó kétségbeesett kísérlettel az orkok megkerülték a blokádot és sikeresen megszeretek nyugaton pár várat, amit néhány okos hadmozdulattal (helyőrség megütközése Grimgor-ékkal, ahol ugyan győztek a zöldek mégis jelentős veszteségeket szenvedtek) végül a zöld háborúőrültek megszűntek létezni. További érdekesség, hogy a vámpírok arra az elhatározásra jutottak, hogy lesznek a vazallusaim, amit először el is fogadtam, de mivel ez a többi szövetségesemnek nem tetszett, így hamar fel is rúgtam a paktumot.

    Az orkok eltűnésével figyelmemet az északi helyzetnek szenteltem (közben helyrehoztam az építési malőrjeimet a provinciáimban így már optimálisan el lett osztva a hadseregnek kialakított épületek és a gazdasági épületek száma, ami jelentős anyagi bevélt eredményezett.
    A káosz feldúlta területeket szép lassan a Birodalom és Brettonnia visszafoglalgatta (jó 100 kör alatt egyébként). Az őrült törpe szövetségesem azért okozott némi fejfájást, amikor nekiment a Határhercegségeknek így választás elé állítva. Ha a hercegség mellé állok akkor gyakorlatialg a területeim közepén találok néhány erős sereget(nem volt ekkor már jelentős haderőm a térségben), így a kisebb rosszat választottam és a Határhercegség lett az ellenfél. Ennek örömére egy településemet fel is égette, majd miután egy nagyobb seregét könnyedén levertem egy gyorsan visszarendelt csapattal és elkezdtem ostromolni a területeit gyorsan békét is kötöttünk.

    Amúgy a long kampány feladatok egyik legnehezebb része az volt, hogy az északi karakot visszafoglaljam. A Vargok rengeteg borsot törtek az orrom alá így kénytelen voltam 3 teljes sereggel beverekedni magam a karakhoz.

    Amúgy a szövetségeseim 100 körön keresztül végig kitartottak és rendszeresen megfogadták a tanácsaimat, hoyg mit érdemes támadni. (Varg és Skaelig területekre irányítottam őket). Az egyesített Birodalmi, Bretton, Tíleai, Határhercegségi és 2-3 Karakból érkező szövetséges seregek idővel visszaszorították a Vargokat és a Skaeligeket. A birodalom területei a 250. körre újra benépesültek. A teljes nyugati part emberi ellenőrzés alatt állt, a Birodalom egészen Kislevig tolta a határait és Brettonia is elérte a Káoszpuszták határát. A Vargok elleni háború előtt a Birodalom még jelentős túlerővel felvértezve ledarálta a Vámpírhercegséget.

    Amit még sikerült leszűrnöm a maradék 100 körben, hogy a törpékkel a távharc nagyon fontos, ellenben nehéz kivitelezni (skirmish módot kapcsoljuk be, mert sokat segít). Ellenfél nagyon okosan szereti lerohanni a távharci eszközöket, egységeket, amivel a lényegüket nullázza le. A másik dolog, hogy az orkokat még a káosz érkezése előtt le kell rendezni, mert különben egy hajszálon múlhat a siker a káosz ellen. Mellesleg a déli ork területeken mindenféle nyersanyagban gazdag területeket találhatunk, szóval érdemes ezeket mihamarabb elfoglalni. Törpéknek van még egy nagyon jó lehetősége. Nyugaton van egy karak, ami nem tudom, hogy már a játék elejétől elhagyatott-e vagy kiírtottak onnan valakit, de viszonylag nyugis területen van és így jó gazdasági bázis lehet.
    Utoljára szerkesztette: ratgab, 2016.06.05. 19:12:32
  • Ozzyehh
    #389
    Eléggé***ja az agyamat, nem tudok recovery-t mert megtámad, ha nagy nehezen elmenekültem vagy eltűntek akkor meg jöna legendary és időm nincs összeszedni magamat, remek.... mattot adott a gép :DD
  • Ozzyehh
    #388
    Huh hát srácok olyan szituba vagyok, hogy eléggé vakarom a fejem... 99. kör... van egy fullos seregem, de egy ostromnak hála elég sok embert vesztettem, a várat razeltem (chaos) de ugyan annak a frakciónak a serege ott van mellettem, letudnám verni, ha nem lennének sebesültek az egységeim, ezért át kéne váltani a módot hogy restelni tudjanak, de majdnem minden alkalommal megtámad az a sereg amikor ujratöltöm és próbálom a herokkal gyengíteni, ha ez nem lenne elég pár kör és jön egy legendary egy fullos sereggel ami szintén elkezd üldözni, na most mi a francot csináljak? :D
  • KingPunisher
    #387
    Hehe sokan panaszkodnak hogy nehéz :P ennek mindig örülök. Sajnos költözés miatt most kiesett pár nap nem tudtam tolni, de meglátásom szerint ez az eddigi legjobb TW. Bár nekem a fantasy a változatos egységek nagyon sokat dobnak ebben a véleményben.
    Empire-vel tolom így elsőre eddig mint kés a vajba bár csak 60 körnél járok. Északról most valami csápos szöges sisakos bandak kezdtek el özönleni :) remélem kicsit bekavarnak mert igen megerősödtem.
    Az AI nagyon kis okos, a hangulat brillians, az első várostromnál éreztem, hogy igen ez valami állat lett, ahogy esőben az ostromgépek a tűzlabdák megindultak a falak fele mint egy filmben igen állt a rudi..
    Pár bug azért akad még, nekem a kampánytérkép is kicsit sivár, valamint az ostromoknál ez a varázslétra ˘˘ inkább másznának a köveken mint Shogunba, bár itt azért meredekebb a fal.
  • Terawatt
    #386
    Szép kis wall of text. Jók az ilyen sztorik. :)
  • ratgab
    #385
    Látom vannak itt bőven helyzetjelentéses hozzászólások szóval beszámolnék én is a törp kampányom jelenlegi állásáról. Hozzá tartozik a dologhoz, hogy mérhetetlenül el van szabva az egész már így a 150. kör környékén. Ez már most nagyon érződik.

    Szóval játék elején elfoglaltam az északi bányát és a mellette lévő területet, valamint enyém a kezdő provincia, illetve a nyugatra lévő karak 2 területe (hosszú háború által súlytott vidék jobbnak tartottam bekebelezni a békesség kedvéért). Délen Grimgor és Azagh harcokat vív velem és az egyik megmaradt karakkal, akivel szövetségre léptem (egyébként minden másik karakkal is). Border Princess a vazallusom (ők ajánlották fel valamiért, pedig csak egyszer voltunk háborúban és nem intéztem ellene offenzívát). Többi törp karakkal barátságos a viszony, és a megmaradt emberi népekkel is szövetségre léptem.

    Archaon és bandája már bőven fosztogat és pusztít. Emberi népek nagy része megsemmisült: Kislev megszünt létezni, nyugaton már csak a Birodalom tartja magát (Middenheim fel van égetve), az északi törpék szintén megsemmisültek, Karak Karimnak 2 területe maradt (törpe kezdő helytől északra lévő törpe karak) a legutóbbi káosztámadás után, Zhufbar a vámpírokkal folytatott harc miatt 1 területre zsugorodott (a fővárosukat én tartom....már csak a Vámpír Grófság van játékban a vámpírok közül, a másik 2 klán megsemmisült).

    Egész északon a káosz az úr, a legerősebb nemzet a Vargok (Vargok és Skaelig seregek rohangálnak a Birodalom területein szinte teljesen feltartóztathatatlanul. Legutóbbi káoszt támadást a törpe királlyal és nem túl acélos törpe seregével tudtam csak megfogni (3 teljes káosz csapat jött szerencsére sérült hősökkel). A szövetséges sereg belőlem állt, a helyi helyőrség 300 katonájából és Zhufbar kisebb csapatából....A végére 150 emberem maradt összesen, a szövetségesek elpusztultak...A káosz sereget viszont szétvertük...Hatalmas küzdelem volt...Rá 3 körre megjelent Archaon is ugyanott így kénytelen voltam küldeni egy másik immár jobban felszerelt csapatot (taktika ugyanaz...Archaonra fókuszálás, majd a maradék káosz egységek megfuttatása volt...Amúgy itt is nagyon sok törpöt vesztettem....A hellcannonok szétlőttek mindent miközben közelharcba bocsátkoztam a káosz harcosokkal. Ezt a csatát el is buktam,de aztán jött az erősítés és eltakarította a káosz túlélőit...

    Jelenleg Archaon épp az egyik helyőrségemet ostromolná, ahova küldtem felmentő sereget, azonban Archaon ambushal megtámadott....Itt tartok jelenleg ( 2 teljes törpe seregem éppen most írtotta ki az egyik vámpír klánt és lassan araszolva közelednek a káosz hadszíntérhez.

    Délen sem rózsás a helyzet Grimgor és Azzagh rendszeresen borsot tör az orrom alá...Már korábban egy bátor hadmozdulattal egy törpe hadúrral feldúltam az orkok területeit, míg ők nyugaton harcoltak a törpe rokonokkal (Karak Varr asszem), először kifosztottam majd felgyújtottam a városaikat, de mindet újraépítette. Aztán nyugaton is feldúltam a földjeiket ugyanezzel a csapattal (alap törpe harcosok, bányászok és néhány számszeríjjász, tehát csak alap csapat), viszont most kelepcébe meneteltem mikor Karak Varrnak akartam segíteni...Az egyesített Grimgor és Azzagh sereg megsemmmisítette a bátor csapatomat.

    Szummázva: Nagyon elaprózódtam a kétfrontos káosz és ork háborúban. Délen kénytelen vagyok legalább 2 sereget állomásoztatni. Egyikkel támadni az orkokkat (20 településük van így nagyon erősek), másikkal pedig a főváros melletti településeket védeni az északi és nyugati betörésekkel szemben (Grimgor szeret a törpe alagutakon keresztül rablóhadjáratot folytatni).

    Amit még megtapasztaltam a 150 kör alatt, hogy nagyon pénzigényes a törpe seregek fenntartása és tényleg a távolsági harcra kell rámenni. A törpék nagyon szívósak, de nem éppen egy mészárlógépek. Azonban akár egy jó adag törpe harcos is fel tud annyi ideig tartani akármekkora sereget, amíg a hátuk mögül a számszeríjjászok szétkapják őket (a törpe sereg gerince a távharcász egységek). Kiváltképp fontos kellő mennyiségű quarrellers legyártása, mivel egyrészt brutális pusztítást tudnak lefolytatni, másrészt közelharcban is jól tartják magukat szükség esetén.
    Nem emlékszem amúgy, hogy a korábbi részekben mennyire voltak jók az ostromgépek, de most félelmetesen erős mind. Csatákat tud akár eldönteni, hogy kinek van több illetve mit lőnek, mert hogy baromi pontosan céloznak és többnyire találnak is. Tehát ne felejtsük otthon őket...
    Törpéknek nincs lovasságuk így kiemelten fontos olyan gyalogság tartása amik jól bírják a rohamokat (egységek leírásában benne van hogy melyek ezek). Még egy jó feature, hogy a játék segít mi mi ellen jó. Ha ráállunk egy ellenséges csapatra a parancskiosztás során kiírja, hogy mennyire jelent nagy fenyegetést az adott csapat a miénkre. Így jól meg lehet szervezni a feltartóztatás módját, amíg a számszeríjjászok szétkapják az adott bandát. Még az alap egységek is nagyon hatékonyak tudnak lenni, ha megfelelő ellenfél ellen küldjük őket (bányászok pl. átütik a páncélzatot, így ráküldve egy jól páncélozott ork csapatra hamar rendet vághatnak köztük).

    Gazdaságilag nagyon fontos, hogy jó sok aranyunk legyen ha törp seregeket akarunk fenntartani, így ahol lehet pénztermelő épületeket kell választani, illetve a bányásztelepeket foglaljuk el ha tehetjük. Az egységképzés provincia alapú, tehát nem nagyon éri meg 2 barakkot ugyanabban a provinciában építeni (trollvadászokhoz egyébként 2 épület kell egy provincián belül). Ha van választási lehetőség és egyedi pénztermelő épületet lehet valahol építeni, akkor tegyük is meg. Ezek az egyedi dolgok jól hozzák a lóvét.

    Ugyan a törpék védelemre vannak kitalálva (apropó védelem: határmenti településeken legyen alap a főépület felfejlesztése mellett a fal építése, így amellett hogy fal mögül harcolhatunk szép mennyiségű védő is áll majd rendelezésre, így sok mindent fel lehet hadsereg nélkül is tartóztatni), de nagyon fontos a mostani Total War részben a hősök fejlesztése...A legendás lordok nem halnak meg végleg tehát vigyük őket tapasztalatot gyűjteni, mert sokszor lesznek csatadöntő elemek. Sima lordok is hasznosak és fontos a fejlesztésük. Ők meg tudnak halni, de ha szerencsénk van csak megsérülnek és akkor újra felfogadhatóak.

    Ellenséges területen egyébként encamp opcióval lehet feltölteni a sorokat, felfogadni új egységeket (nyilván időigényesebb) és így egyébként pl. vámpír területen az attrition sem aktiválódik.

    Ügynökök: Nagyon hasznos dolgok, de attól függ mire fejlesztjük őket. Törp részlegen ugye 3 van a mérnök, a thane és a runesmith. Mind a három csökkenti a káosz és vámpír fertőzöttséget. Thanet egy területhez csatolva csökkenti a public ordert (ha ellenséges a terület nyilván), csapathoz csatolva pedig xp-t ad az egységeknek körönként, egyébiránt meg az ellenséges sereg bomlasztására jó, illetve meg lehet velük gyilkolni ügynököket és tábornokokat. A másik kettő is hasonló feladatot lát el, amellett, hogy a mérnök ha saját provinciába van telepítve az építési gyorsaságot növeli, míg csapathoz adva a távharcász egységeknek ad buffokat. Runesmith csatában nagyon jó támogató kaszt mivel csak ő tud varázsolni, saját provinciához csatolva egyébként a növekedéshez tud sokat adni, illetve bevételt is növel.

    Nagyon érdemes már a kezdettől használni az ügynököket és meglehetősen aktívan, mert akár sikeresek adott tevékenységben akár nem kapják az xp-t. Szerintem csatába szinte vétek őket vinni, hacsak nem harcra képzed őket, de a passzív buffjaik és képességeik miatt több hasznukat venni a kampánytérképen.

    Jah és ahogy megfigyeltem az ügynökök csatában tudnak meghalni, vagy ha kifejezetten meggyilkolják őket. Aktiv használat során például gyilkosság megkísérlése során a legritkább esetben tudnak meghalni. Ergó biztonságosabb a kampánytérképen alkalmazni őket.
    Utoljára szerkesztette: ratgab, 2016.06.05. 09:34:14
  • sakkay
    #384
    A birodalommal vagyok, vh fokozat. Lassan vége, illetve a kis győzelem már most is meglehetne, 2 város hiányzik, de lehet megyek a nagyra. Volt itt szó a kampány AI-ról..messze a legjobb az eddigi összes tw közül. Mondom ezt úgy, hogy utálom a fantazyt és eredetileg meg sem vettem volna a progit(a téma miatt), de győzött a kíváncsiság. Mindenkinek nagyon ajánlom.
  • Prof William
    #383
    Közben rájöttem hogy hagyni kell, hogy az új lord Norscában kalandozzon és megerősödjön.

    Viszont a Chaos Gathering riválisok legyőzésére tudtok valami jó tippet? Még csak egy hősöm van és 3 fullos sereg azért nem kevés.
  • Torzonborz
    #382
    Bakker az milyen már, hogy a fellázadt seregben olyan egységek vannak amiket nem is tudok még csinálni???
    Sülne ki a szeme annak aki ezt kitalálta.

    És a baszki azok után, hogy elfoglalta az egyik üres városom 1 kör alatt 8 egységet toborzott.
    Szánalmas.
    A kezdeti lelkesedésem egyre inkább apad a játék iránt.
    Utoljára szerkesztette: Torzonborz, 2016.06.04. 21:17:45
  • ricsei50
    #381
    Én a birodalommal játszok. A varázslót egyértelműen csatában érdemes használni, mert ugye ahogy kapja ő is az xpt és fejlődik, egyre több és jobb támogató (vagy lehúzó) varázslatot tud megtanulni, amiket ugye csatákban tudsz alkalmazni. A warrior herot vagy mi az, azt én úgy fejlesztgetem, hogy kinyirbálom az ellenséges herokat, papokat, lordokat, ez viszont ugye pénzbe is kerül.
  • Lacc 88
    #380
    Az ügynököket mire érdemes amúgy használni? Én többnyire csatába vittem eddig őket magammal. Ki mire jó? Assasin/Fighter variációkat használtam szinte csak mindenkinél.
    A másik kérdésem, hogy van valami ötlet a Káosz frakciók likvidálásra? A közelebbi városok, amiket hajóval meg tudok közelíteni még nem is annyira necces, viszont ami fentebb van ott már szopóka van. Az meg egy idő után baromi idegesítő, hogy folyamatosan jönnek és nekem kell figyelni arra is, hogy a gyökér szövetségesek ne bukjanak sorra.
    Valamint mi van akkor, ha a Káosz már pusztított el mondjuk Kislev településeiből párat, viszont én beteleptem azokat, megvárom a negatív public order miatti lázadást és leverem? Akkor vissza tudom adni Kislevnek a területet, vagy felszabadul valami nép? Vagy egyszerűen csak megint enyém a terület oszt csókolom?
  • Lacc 88
    #379
    Én a Birodalommal kezdem inkább újra, lassan a 100. körnél tartok, de annyi mindenen keresztülsiklottam, hogy inkább kezdek új kampányt és figyelek az apróságokra. Egyébként amíg meg nem jelent néhány Káosz sereg, addig mindenki háborúzott mindenkivel. Egy csapásra mindenki felajánlotta, hogy szövetségre akar lépni velem, amint elkezdtek megjelenni és én indultam el visszaverni őket :D 4 teljes provinciám van jelenleg és a negyedik sereget készülök felállítani, mert kettővel és a szövetségesekkel a Káoszt verem vissza folyamatosan, a harmadikkal meg az orkokat próbálom kiirtani és menteni a Törpöket ami még megmaradt belőlük. Ez a Waaargh vagy mi a rák olyan mint a Káosz nyomulás, folyamatosan megindulnak az orkok vagy ha egyszer leverem őket akkor kampó nekik?
    Szerencsére a Vámpírok nagyon csendben vannak, egyetlen csatám volt velük csak, de abba is a szövetségesem hajszolt bele és olyan jelentéktelen területet vettek el tőlem, aminek szinte még örültem is.
    Így pár nap után még csak a Birodalmat próbáltam ki, de eddig nagyon bejön a játék. Vannak apróságok amiket hiányolok, mint pl.: a zsoldos egységek nagyon jó jöttek volna 1-2 csatánál, ahol megveszem őket lenyomom a harcot és rögtön fel is oszlatom. Plusz az, hogy ha a törpök területén harcolok és verem vissza nekik az Orkokat, de nem tudom elfoglalni a településeket így az elhullottak pótlása is lassabb. Mondjuk erre már van MOD, amit lehet érdemes is lesz lekapni. Sok kis apróság, de az összképen némileg ront.
  • Prof William
    #378
    Hogy a francban lehet új sereget létrehozni anélkül hogy ne darálják le 2 körön belül?

    Archeon 17 -es szintű ls 70 000 aranynál úgy éreztem jól jönne még egy sereg. Behoztam Suneatert de amint vége körnek rögtön 2-3 sereg is ráugrik.
    Adtam át neki pár extra egységet de elsőnek túl keveset adtam és bedarálták. Másodjára már Többet adtam de az upkeep azonnal lement - 1000-re és 1-2 csata alatt ez is felmorzsolódott.

    Mit tudok ajánlani? + hogyan csökkentsem hatékonyan az upkeepet? + Új Lord Feltápolásásra.
  • MaRee
    #377
    Feladtam tényleg, mostmár végleg :D 1300-as full 2-3as platina experinces egységekkel kétszeres túlerőben magaslatról harcolva is úgy vág át a 0 experinces káosz sereg az enyémen, mint kés a vajon. Ambush talán segítene, de bárhova állítom sehogy nem akar működni.
  • Angelus1991ster
    #376
    Valaki megnézné nekem, hogy lehet a Gőz tankot First person/Third person módban irányítani?
    Megköszönném.
  • silverchain
    #375
    Orkoknál akarsz public order-t?:D Örülj, hogy nem esnek egymásnak:) (Mint Warhammer lore szerint sokszor megtörténik). Vidd őket harcba, attól nő az elégedettségük:)
  • MaRee
    #374
    Szerintem nagyon sokat fejlődött az AI, mondjuk én az Attilát kihagytam, nem tudom abban milyen volt. Csatában nem ront értelmetlenül neki pl a lovassággal már a spearmeneknek, átrendezi a csapatait magaslatokra, ha van a közelben, beáll védekezni ha jobbak a terep adottságai, stb. A kampány AI szemtelen módon csal néha, bár nekem még a többi néppel sosem volt bajom. Úgy tűnik a fejlesztők úgy próbálták meg többek között a nehézséget belőni, mint ahogy lentebb is írták egyre több és nagyobb káosz sereg jelenik meg. Very hardon éppenséggel 8. Amit -legalábbis VC-al nekem- lehetetlennek tűnik megverni. Igaz most utoljára rászántam magam és újra kezdtem ezen a fokozaton, próbálom az egész játékot teljesen a védekezés irányába terelni, a szinte kötelező területeken kívül semmit nem foglalok el. Ugyanis a legtöbb idő és pénz arra megy el, hogy az ok nélkül lázongó provinciákban rendet tartsak. Ehhez mondjuk most kis csalásképp letöltöttem egy modot steamről, mert hard fokozat és afelett minden provincia nagy negatív bónuszokat kap public orderre, a mod pedig kikapcsolja ezt. Meglátjuk milyen lesz.
  • ratgab
    #373
    Nem tudom amúgy ki hogy van vele, de csatában is igen komolyan játszik az AI...Nem mondanám egyáltalán butának. Még a hősökkel is jól gazdálkodik, lavíroz (vámpír hősökkel pl gerilla taktikát folytat...Odamegy valahova mér ránk pár nem túl szívesen fogadott csapást majd angolosan biztonságba vonul).
  • ratgab
    #372
    Még bőven a káosz támadása előtt az orkokat irányító AI pár olyan húzást meglépett, hogy buktam is az addigi kampányomat... Szóval azért az is ad bőven challenge értéket.
  • Torzonborz
    #371
    Szerintem meg a kampány AI talán itt a legjobb, bár továbbra is vannak érdekes húzásai (mintha tudná mennyi mozgáspontja van egy seregnek és ahhoz mérten mozgatja a sajátját de ez a korábbi TW részekben is feltűnt).

    Amúgy srácok mit kell csinálni greenskineknél ahhoz, hogy ne menjen le pár kör a alatt a public order? Van vmi épület ami +4 obedience-t ad, azt felhúztam, raidelek meg ilyesmi de így se megy fel. :(
    Utoljára szerkesztette: Torzonborz, 2016.06.03. 17:31:32
  • silverchain
    #370
    Normál fokozaton nem csal, csak hard, illetve very hard fokozaton. (Hard-on plusz seregek, very hard-on az egységei is mindenben (morál, páncél, fegyverzet) kicsit erősebbnek a gépnek. De normál fokozaton is jól játszik, egy kis kihagyás a részedről, és már ki is használja:)
    Csak nincsnenek neki plusz seregei, ha elvered, lehet látni, hogy ő is toboroz. De most egy csapat hőse kíséri a seregeimet, ott próbál keresztbe tenni és lassítani ahol tud, roppant idegesítő, hogy folyton követnek a piócái:)
    Utoljára szerkesztette: silverchain, 2016.06.03. 17:07:11
  • Ozzyehh
    #369
    Egyáltalán nem értek egyet.... az AI úgy szívat meg ahogy csak tud és elég nehéz ellene, még normál fokozaton is... párszor már újrakezdtem a kampányt.. van benne kihívás rendesen
  • Terawatt
    #368
    Pár kampányt már én is kezdtem és mindig máshogy szopódtam be eddig. Nem mondom hogy tökéletes az AI, de sokat javult.
  • Hunor1
    #367
    nekem ugyan még nincs meg a játék ( berzenkedem a fantasy világa miatt) de egyre inkább úgy tűnik a beszámolókból hogy a játék "challenge" élményét az elöre megírt scriptek adják , és nem a fasza AI...
    szerintem a CA egyszerűen nem tud normális kampány AI-t írni ( a korábbi részekben sem) és ezt ellensúlyozták a csalásokkal, a semmiből előbukkanó végtelen seregekkel .
  • Ozzyehh
    #366
    Amúgy ti hosszú kampányt szoktatok kezdeni vagy rövidet?
  • MaRee
    #365
    Én feladtam, ez nevetséges. Ezen a nehézségi fokozaton lehetetlen megnyerni a játékot, kb nyolcszor kezdtem újra 60. körtől. Hiába verem le egyszer mindegyik gaylordot, most NYOLC fullos sereggel jöttek vissza, platina experiences egységekkel. Nekem meg van két seregem, a provinciáim fele pedig lázong a semmi miatt, hiába van mindenhol kiépítve a full public orderes meg vampiric corruption épületlánc, -80-as public orderek vannak mindenhol. Aztán persze vannak erődök, ahol a public order is pluszos, 20 kör óta nyugalom, majd a semmiből bespawnol egy sereggel az előző tulaj "rebels" serege, és elfoglalja, meg a környező összes 100 kör óta építgetett várost is. Vicc.
  • faber
    #364
    Szerintem a marauderek amint van más mehetnek. Mondjuk én most normal / 150 körben vagyok, de amint tudtam lecseréltem chaos warior meg choosen- variánsokra őket...Én eddig is a viszonylag lovasságban erős népeket szerettem, itt is 2+2 chaos knight meg 1 szekér kombóval szoktam a gyalogság által lefoglalt népeket oldalba / hátba kapni :) 2 lancer, 2 chaos knights, 1 artilery, 1 szekér, a többi meg choosen jelenleg a főseregben...nem nagyon akad már kihívás két full stack alatt :)
  • ratgab
    #363
    Jól tudod a Tuan kaptam meg a fordításai jogokat. Szép lassan jövögetnek a könyvek...

    Nekem nagy szívfájdalmam egyébként a fordítási jogok visszavonása, mert a Malus regényekből az 5. befejező kötetet nem tudom már beszerezni (nekem csak fizikai formában vannak regényeim...ebook nem az én pályám), illetve a Gotrex regényekből asszem 2 maradt ki, amit szintén nem tudtam időben megvenni így hiányoznak a gyűjteményemből.
  • Peet81
    #362
    és nem akar valaki meg szabadulni a könyveitől? :P
  • ratgab
    #361
    Gotrek és Félix könyveknek nagy híve vagyok, illetve legutóbb a Sötétpenge Malus regényeket fogyasztottam el.
  • Prof William
    #360
    Nekem főleg a Warhammer 40 000 -es könyvek vannak meg de 1-2 Warhammer Fantasy könyv is van. Azokat most tervezem majd jobban venni...
    A Tuan kiadó nemcsak a Warhammer 40 000, hanem a Warhammer Fantasy könyvek kiadására is megkapták a jogokat, szóval azok is jönnek majd.
    Jönnek majd a End Times könyvek is + az Age of Sigmar is.
  • Angelus1991ster
    #359
    Lehet a Gőz tankot First person/Third person módban irányítani?
  • Peet81
    #358
    jah csak nekem eddig ez a fantasy világ kimaradt és most próbálom meg beszerezni a könyveket kisebb nagyobb sikerrel
  • davidbog
    #357
    Én hardon kezdtem el Chaosal, kb a 45. körig bírtam. Az egyik norscai törzs békét ajánlott amit elfogadtam, a másikkal hadba álltam, de a Kraka-drak törpéinél egy időre patthelyzet alakult ki. Senki nem támadott be senkit, amíg az ellenséges norscia törzs elő nem hozott a hátországából egy második sereget és be nem támadtak engem. Egészen a káoszpusztákig üldözött ahol végül meg is semmisített. Semmiért nem hagyott fel a likvidálásommal, még a szövetségesem seregeivel, településével se foglalkozott. :D
    A Birodalommal normálon megnyertem a hosszú kampányt, Igazából Marienburg annektálása után már nem volt nehéz. Érdekesség volt, hogy a törpök úgy bedaráltak keleten és délen mindent, hogy ork/goblin sereggel nem is találkoztam, mert a 100. körre már csak egy két tartományuk maradt.

    Összességében már most is elég jó a játék. Nekem csak a HP alapú osztagok bántják a szemem, nekem ez a rendszer nem igazán tetszik. Amíg az osztag el nem veszti a teljes HP-jának kb az 1/4-ét 1/5-ét addig alig hal meg egység az osztagból. Ez akkor néz ki kifejezetten hülyén amikor a nehéz lovasok egy csodás rohammal belecsapódnak a még ép gyalogságba, azok repülnek hátra vagy 20 métert majd 95%-uk szépen felkel mert a 7480 HP-ból az a teszem azt 1200 amit a roham okozott ennyire volt elég. A korábbi TW-okban nem volt ilyen osztag szintű HP, csak egység szintű. Azok a katonák akik bekapták a roham sebzését (kb az első 2-3 sor) szépen el is pusztultak, a gyalogos osztag kb fele (kivéve a speciális eseteket) azonnal meg is semmisült.. Vagy amikor az ágyúk lövedékei/varázslatok telibekapják a full HP-os osztagot azok meg masíroznak tovább szinte egységveszteség nélkül, mert az osztag HP vesztesége nem volt elég nagy. A birodalmi puskásoktól a négy sortűz alatt ~10-20 katona (valami alap, néptől függően) esik össze. Nyilván a hősök és a szörnyek miatt lett így megoldva, de azért lehetett volna jobb is. Így eltünnek a pillanatok alatt bekövetkező az egyik félnek nagy tényleges egységvesztést okozó csatadöntő mozzanatok. A morál csökkenése miatt persze itt is megfuthatnak, de azért sántít a dolog. Ennek ellenére azért nem olyan gáz a rendszer simán hozza az adatlap szerinti fölényt/hátrányt az egységek közt és azért mégis csak élvezetesek a csaták is.
    Az építhető speciális épületek (pl. Blazing Sun Chapterhouse Talabheimben, Nuln Gunnery School Nulnban stb) nagyon tetszenek, jó ötlet volt. Sajnos speciális egységet nem adnak (de ha jól láttam van valami olyasmi mod aminél adnak) de elég jó bónuszokat viszont igen. És a későbbiekben akár a TW-sek által hivatalosan is adhatnak speciális egységeket (nagyon örülnék neki). A diplomácia az megint csak elég jó lett (sokáig nagyon pocsék volt a TW játékokban). A korábbi TW-okhoz képest a viszonylag kevés épület ellenére szerintem az építkezés is jól el lett találva. A hősök fejlődése és fejlesztése a szinthez kötött felszereléssel ismételten frankó lett. Féltem hogy túlságosan is valami korábbi TW-os karakterfejlődést raknak ebbe is, ami a korábbi játékoknak megfelelt de egy warhammer fantasyben már nagyon sántítana. De szerencsére ezt is jól megoldották.
    Apró zavaró hibák akadnak, de nálam az összkép és a hangulat miatt ezek szinte semmiségek. Még az osztag HP-t is kezdem elfogadni.

    Ha már szóba kerültek a demigryph kingtsok, hát én meglepődtem rajtuk. Én arra számítottam, hogy majd valami speciális egységek lesznek. Korábban volt szó arról, hogy lesznek olyan speciális egységek, amikből egy csatatéren csak egy lehet. Azt hittem például demigryph kingtsok ilyen egységek lesznek. De nem mert ugyanúgy lehet őket képezni mint a többi egységet, akár 19 osztag is állhatna egy seregben. Kicsit furcsa, hogy tömegképezhetők mert amúgy ritkák a Warhammer világában. Amúgy jó kemények, jelenleg a legerősebb lovas egységek. Későbbiekben se lesz sok minden ami pariban lenne majd velük. Talán csak 4-5 olyan lovas egység van ami igen.

    Peet81: Amit a Szukits Könyvkiadó adott ki azok nagyrészt megvannak. A Félix és Gotrek elektronikusan, a Sötétpenge Malus és Ulrika hagyományos könyvekben. A Games Workshop jól kitolt a rajongókkal mert valamikor 2012 környékén kitalálták, hogy csak angolul, németül és franciául jelenhetnek meg a Warhammer könyvek és szépen vissza is vonták a fordítási jogokat, amit addig lefordítottak és kinyomtattak azt eladhatták a könyvkiadók aztán utána vége. Persze angolul még ott voltak csak speciel én azzal meg sokra nem megyek. Jó két évig semmi nem volt. Viszont tavaly felülbírálhatta magát a Games Workshop (gondolom látták a bevétel visszaesést), mert újra jelennek meg magyarul is. Magyar Warhammer rajongók fél év virtuális kilincselgetés után kaptak fordítói jogot. Azt hiszem a Tuan Kiadónál kell keresni Warhammer könyveket. Wh 40k-t biztosan fordítanak a régi Wh fantasyt nem tudom, talán azt is, de az újat a Wh: Age of Sigmart biztosan.
    Utoljára szerkesztette: davidbog, 2016.06.02. 17:39:30