1997
1644257819.png





  • AnuluWork #1997
    Nem tudjátok véletlenül, hogy miért október 24. a dobozos TW: Pharaoh megjelenési dátuma, miközben a steamen okt. 11. a digitális?
  • Ssenkradlive
    #1996
    Ezt ajánlanám elolvasásra hozzá : Legendary tips & tricks

    + a kommentszekciót is, további témákban is mond olyanokat a srác gameplay elemekkel kapcsolatban, ami szerintem még a profi játekosoknak is újdonság.
  • Terawatt
    #1995
    Abszolút, de szerintem régen is hülyék voltak az emberek, semmi nem változott na.

    Viszont hogy legyen egy kis ON is:

    Nektek mi általában a stratégiátok Legendary fokozatnál? Bele kéne kezdenem, mert már csukott szemmel végig darálom a normált.
  • Ssenkradlive
    #1994
    Jó videó. Tökéletesen es tényszerűen összefoglalja a mai játékpiacon zajló felháborító dolgokat, mindenféle plusz hatásvadászat nélkül.
    Kb. minden mai játékossal végignézetném ezt.

    Bár a legtanulságosabb a kommentszekciót utána elolvasni, hogy a hozzászólók milyen kis százaléka képes érzelmezni is a hallottakat. Viccesen hamar átmegy a beszélgetés a példaként hozott játékok (pl. Genshin Impact) "felháborodott" rajongóinak sz@rdobálásába...XD

    Vásárlásra idomított a játékosközösség nagy része célzottan már évek óta, és meglátszik az oktatási rendszer, és a demokratikus jogok
    rendszerének válsága is nyugaton es keleten egyaránt...

    Konkrétan az emberek nagy része hülye birkaként terelhető a legolcsóbb reklámpszichológiai fogásokkal, és még fel is van háborodva ha ezt elmondod neki...XD

    De ráhagyom én is, mert ez már erősen "Off" itt, vagy inkább már lassan bármelyik fórumon lehetne erről beszélni... ;)
  • Terawatt
    #1993
    Szerintem kicsit el is szálltunk így a témával :)
    Minden szar manapság ami régen egyszeri vétel volt húsz féle paywall mögé van rakva.

    Ezt a vidit itt hagyom nektek megcsócsálni:

  • Ssenkradlive
    #1992
    Csak elmondom mint modder, -minthogy foglalkoztunk ezekkel- hogy a TW2-ben a játék megjelenése után még 2-évvel is, az akkor megjelenő "vadiúj" DLC-k rendszeresen visszahoztak jellemzően ugyanazon kisebb nagyobb bug-okat, hibás feature-öket, mint amik a megjelenéskori "alap" változatban benne voltak.

    Anélkül hogy részletezném (Ha valaki akarja annak leírom) aki egy kicsit is ért hozzá, az tudja hogy azért, mert már az eredeti game-ben is benne voltak egyszerűen csak kivágták őket,(sokszor úgy hogy a fele benne maradt, lehetett sejteni mik lesznek az "új" tartalmak) XD) hogy később DLC-ként eladhatók legyenek...

    Ennyit a nagy "áldozatos tartalomgyártásról".
    Ettől még a játék jó. Meg nem csak ők csinálják ezt, de nem is értem hogy mit vannak itt ezen egyesek felháborodva, hogy röhögünk ezen, meg azt gondoljuk hogy vegyenek hülyére akit akarnak, majd megvesszük egészben ?

    Ennyi az összes amiről szó van...
  • Ssenkradlive
    #1991
    Ne haragudj, de akkora elvakult fanboly vagy, hogy az már vicces.
    Itt senki nem köpköd epét, te meg még egy-két sértődékeny kisfiú van még itt akiknek ez a téma a világ közepe, és halálra van sértődve hogy egyesek megjegyzést tesznek a kiadó üzletstratégiájában a "kilógó lólábra", és élcelődnek rajta kicsit.

    Nem is a game-en, csak azon ahogy ezek el akarják adni.

    Neked ezzel nincs vajod ? Vegyed koma, vedd meg vagy ötször a következő dlc kupaccal együtt.

    Hülyeségeket meg ne beszélj, a TW2-őben nem csak hogy többszáz órám van, aktívan írok MOD-okat hozzá evek óta.

    Látom mindkét tartalmat, ugyhogy ne kamuzz.
    Senki nem bántja legújabb "drágaszágodat" a kiadó penzéhségén röhög, nem a játekon.
    Az jó, meg majd rendben is lesz pár év múlva.



  • Malarki
    #1990
    Aha, oké, és a GTA V-höz megkaptad az előző részeket is ingyen? Ja hogy nem? A Dishonored meg Epic ajándék volt, azt alapból hülyeség felhozni. De ha most megveszed Steamen a második részt ott se adják hozzá az előzőt. Akkor ők is rohadékok?

    "Pláne úgy, hogy kb. majd akkor éri el tartalmi mennyisége az előző részét."

    Hát mivel benne van minden az előző részből és még egy rakás új cucc is már nem csak eléri, de jócskán meg is haladja azt. Mondjuk ehhez az kellene hogy játsszál vele ne csak az epét köpdösd a neten.
  • Ssenkradlive
    #1989
    Hát akkor pl. a GTA 5,-öt vagy a Dishonored-et stb, stb.. -ket ingyen zsákolók biztosan a mesében érezhetik magukat, amikor ingyen behúzták ezeket, pedig "újonnan" perkálni kellett értük keményen...XD

    Azért fizetsz most, hogy a megjelenés napjától játszhass vele, ne később. Nincs ezzel gond, mint hogy azzal sem, hogy vannak olyanok is, akik meg majd akkor veszik ezt meg amikor a "kedves" gyártó majd kiadja hozzá a "kétszázhuszonhatodik" DLC-t is, mert szerintük meg akkor van kész a game.

    Pláne úgy, hogy kb. majd akkor éri el tartalmi mennyisége az előző részét. ;)
  • Terawatt
    #1988
    IE-ben lehetett volna lakatolt minden nem megvett frakció, csatákban is egy blank kocka lakattal lenne minden model.
  • Malarki
    #1987
    Mutass már légy szíves egy játékot ahol ha megveszel egy folytatást adják hozzá ajándékba az előző részeket is.
    Egyébként milyen remek lenne ha azt amit én megvettem pénzért azt másnak most odaszórnák ingyen. Ilyen a mesében sincs.
  • Madi92
    #1986
    Ha nem lenne a két előző játék, akkor nem lenne az IE térkép sem..
    Nem értem, miért várjátok el, hogy 1 játék árán tudjatok játszani 3 játéknyi tartalommal.

    Szerk. 1rész 9ajró (Tww1
    2rész 9.5ajró Tww2

    Utoljára szerkesztette: Madi92, 2023.01.05. 18:51:14
  • Terawatt
    #1985
    IE-t tényleg kiadhatták volna az előzőek nélkül, meg lehetne barátibb pár dolog azzal egyet kell, hogy értsek. (Custom map készítés van most szétcseszve pl)

    Radious-ék az első rész óta fejlesztenek rá contentet (és nem mellesleg a történelmi részekhez is) több mint ötszáz custom egységgel, balance, gameplay változások. Ideális világban már rég felkarolták volna és beépítették volna az alapjátékba és dőlne a lóvé mindkét félnek.

    Tudod ez is olyan, hogy kapsz egy platformot azt majd a playerek befejezik lásd Skyrim és az összes Bethesda game :D

    Annyi játék jön ki a piacra manapság, hogy egy-egy saleig bőven ki lehet bírni. Egy évnél tovább úgyse szoktak várni a -50%offal általában. Én kő egyszerűen vagyok ezekkel: $/óra szórakozás. Akkor is ha csak 6/10 a game, de lekötött és jót mulattam rajta akkor elérte a célját a szememben. (nincs preorder, nem vakon futok bele a gagyiba)
  • Ssenkradlive
    #1984
    Mondjuk a "madarak azt csicsergik", ez a qrva nagy "offolás" annak is köszönhető, hogy nem úgy fogyott ahogy kéne...XD

    Értem én hogy "hú de jófejek az immortal kampánnyal, meg nyóc' új faj még sose vót ennyi," meg minden, csak még a fanok is ideirják, hogy mán alapból megy a mod-olás, azt egyébkent még így sem tudja felét sem annak amit az előző rész...XD

    Maradjunk annyiban, hogy vannak sokan akik szerint meg ez egy putri szemét szar dolog amit a széria készítői üzletstratégiailag művelnek.

    Annyiban neked van igazad hogy : "hogy akkor nem kell megvenni".

    Én így is teszek, a 3-ra majd ránézek 2-3-év múlva, és megveszek egy fullos kiadást 30-60%-os off-ért, mert akkor kapom azt, amit egy TW-től elvárok.
    Tőlem ezzel a hozzáállással felkopna az álluk, de természetesen amíg ez bejön nekik, nekik, meg nektek lesz igazatok a vitában. ;)

    Ettől még szerintem is egy büdös férgek, de természetesen ez csak részletkérdés...XD
  • Terawatt
    #1983
    66% off ezek szerint kevés. Számold vissza hány óra contentet kapsz a pénzedért és utána sírhat a gamer community. (Más kérdés hogy régiós áron kéne nekünk is a gameket venni a steam storeban, de na. Aki akarja ezt régóta okosba megcsinálja már rég magának wink)

  • Demiurge
    #1982
    A CA elkurvulása a Rome 2 idején kezdődött el igazán ez igaz de még ott sem voltak annyira pofátlanok, hogy két előző játék (ami a megjelenése óta szinte teljes árú és alig kap csökkentést a sale-eken) kelljen ahhoz, hogy egyáltalán lehetőséged legyen játszani az Immortal Empires térképen. Ez olyan szintű pofátlanság ami még a mai gaming iparágban is ritka.

    A legszomorúbb pedig az, hogy sok ember védi ezt az üzleti praktikát.

    Ezért (is) jutottunk idáig. Az emberek csak legyintettek, hogy "jó lesz ez, nincs itt semmi gond" erre tessék. Nem a nagy cégek baszták el hanem a "gamerek" akik nem gondolkoztak és hagyták magukat rábeszélni ilyenekre.
  • MarkBlade
    #1981
    A rome tw pl szintén dlckre épült már. Ott sem volt túl sok alapban. Nekem megvan az összes tw.. Sajnos ők a dlc trendet követik. Ezt bele kell kalkulálni. Illetve akár itt de szerintem más fórumon is ha kérdezel segítenek.
  • Terawatt
    #1980
    Arról nem is beszélve, hogy mennyi változatosságot hoz még egy-egy fajon belül is a különböző legendary lordok. A három játok tartalma plusz radious mod pack = 1000 órányi tartalom
  • Madi92
    #1979
    Nem tudom, mivel nem játszom más Total War címekkel. De szerintem megcsinálni különböző démon frakciókat, meg mindenféle hókuszpókusz félszerzet szörnyet nem kis munka. Nem tudom, mennyire voltak a különböző emberi frakciók eltérőek, de azért nem ugyan az a kettő.. szvsz.
  • farferi
    #1978
    Nem haragszom és nem kell sajnálni.Te se haragudj de némileg elfogult vagy úgy érzem..utolsó példa és be is fejezem.Mondjuk a Rome vagy a Medieval játékokban mennyi játszható nép volt akár melyik rész is volt meg neked? Én ezekből indultam ki és ezért csalódtam a fejlesztőkben.Részemről ennyi, boldog új évet mindenkinek.
  • Madi92
    #1977
    Miért várod el, hogy az első két játékot ingyen játszhasd a harmadik részben? :D

    A harmadik résznek van egy kampánya, arról szól a játék. Azt kaptad a pénzedért. Az más tészta, hogy nem sikerült túl jól. Idővel majd jönnek DLC-k hozzá és bővülni fog. Kaptál 8 játszható fajt kaptál a pénzedért, sokkal többet, mint az első és második részben.

    Az hogy a fejlesztők tök jófejek voltak, és csináltak egy kombinált kampányt(IMMORTAL EMPIRES), amivel fanoknak kedveskednek, semmi köze a harmadik részhez.
    Melyik más játékban van még olyan, hogy a korábban megvett részek tartalmát, a legújabb részben is tudod használni???

    Úgyhogy ne haragudj, de nem tudlak sajnálni. Tájékozódj legközelebb. KB 1000 helyen le vannak ezek írva. Direkt ez miatt.
  • farferi
    #1976
    Képzeld, olvastam elég sokat mielőtt megvettem, ez pont kimaradt...érdekes lenne ha mondjuk egy civ7-el akkor tudnál normálisan játszani, ha előtte megvetted az összes többi részt vagy akkor használhatnák egy telefont fullon ha lenne egy korábbi verzióm is belőle..ez tetűség és pont, csalódás....hogy ne csak morogjak,köszönöm az infót, hogy elég megvenni a korábbi részeket,bár így pláne nem értem a dolgot, még nagyobb disznóságnak tűnik.
  • Madi92
    #1975
    Hát el kéne olvasni, mit adnak a pénzedért.

    Szerk: Amúgy ha még tovább tájékozódnál, megtudnád azt is, hogy elég, ha megveszed, telepíteni nem kell semmit a korábbi játékokból, DLC-kből.
    Utoljára szerkesztette: Madi92, 2023.01.01. 17:47:06
  • farferi
    #1974
    30 euró a másik két rész, nem egy halálos összeg de akkor is...meg nem tudom elfér e tárhelyemen.
  • farferi
    #1973
    Rohadjon meg az ilyen cég, megveszem a játékot és ha nem csak nyomorult démonokkal akarok játszani akkor vegyem meg az első két részt is? Ez rohadt nagy pofátlanság véleményem szerint, meglepem magam karácsonyra, törvénytisztelő polgárként nem torrentezek és most meg lesek, hogy nem tudok mondjuk az elfekkel játszani...rohadt nagy csalódás.
  • FrezeR
    #1972
    Köszi hogy szóltál. Használtam a modjaikat korábbi részekhez is.
  • Terawatt
    #1971
    Srácok tudom ajánlani a Radious modpacket, most jött egy nagy update hozzá hogy pimpelték az összes frakciót, hogy legyen nagyobb variáció IE-ban. (Ne mindig kb ugyan azok dominálják le a mapot.) Meg nem mellesleg gyorsabb is a kampány térkép több sereget tudsz irányítani mint vanillában, van egy csomó új egység ami extra színt visz a gamebe.
  • Daermon
    #1970
    Nekem Vladdal meg is van az első Immortal Empire win :D
    Most szetintem Wood Elfek (Orion) és Norsca (Wulfrik) lesz, aztán majd egy laza Empire (Karl Franz).
    Egy jó nomád frakció kellene még (mint a Beastmanek mechanikája) emberekkel vagy elfekkel.
  • Daermon
    #1969
    Holnap 2.0 patch, az az Immortal Empires!
  • FrezeR
    #1968
    Köszi srácok, szétnézek pár oldalon hol most a legolcsóbb.
  • MarkBlade
    #1967
    nem reklám 1-2-3 árai..
  • Madi92
    #1966
    Első részt 10 ajróért be lehet szerezni steam key-t áruló webshopokban.
  • Daermon
    #1965
    Akcióban viszonylag sokszor van. Szerintem most lesz megint.
    Nekem szerencsére minden megvan.
    Úgyhogy csak azt kell eldöntenem, hogy elsőre Wulfrik vagy Vlad legyen :D
  • MarkBlade
    #1964
    25 euró máshol.. dlc csak + fajok végett ha azok is kellenek.
  • FrezeR
    #1963
    Nekem 2 rész van meg a Steamen, az első rész az nincs, akkor gondolom addig még be kell szerezni azt is. "Apró" probléma, hogy 60 eurót akarnak elkérni a Steamen most jelenleg érte Ez egészen pofátlan, így máshol kell megnéznem. Ja egyébként gondolom a sima alapjáték nem elég kellenek a DLC-k is?
    Utoljára szerkesztette: FrezeR, 2022.08.12. 14:44:00
  • Montana92
    #1962
    Kelleni fog mind a 3 játék elvileg, egyedül csak akkor nem feltétlenül, ha multizol, mert akkor csak a host-nál feltétel:

    https://totalwarwarhammer.fandom.com/wiki/Immortal_Empires#Access

    A hivatalos oldalon explicite nem szerepel (vagy én legalábbis nem találtam), de kikövetkeztethető a multis megjegyzésből: 8-player multiplayer campaigns. And as a bonus, only the host of an Immortal Empires multiplayer campaign needs to own all three games. Friends who only own WARHAMMER III will still be able to join the campaign, though their Legendary Lord choices will (naturally) be limited to the ones they own.

    https://www.totalwar.com/blog/intro-to-immortal-empires/

    Egyébként a II-nél is úgy működött, hogy (a mai napig) egy hatalmas képet raktak ki, hogy mindkét játék kell a mortal empires-höz - sajnos így várható volt, hogy ez nem változik.
  • MarkBlade
    #1961
    szerintem amúgy az Immortalt mindenki megkapja az is akinek nincs meg a 3 csak a fajokat nem kapja meg játszhatónak..
  • FrezeR
    #1960
    Ez egész durván néz ki.

  • Daermon
    #1959
  • Madi92
    #1958
    Nem, mert eddig úgy van, hogyha IE-vel akarsz játszani akkor kell mind a három alap gém.
    De cáfoljatok meg ha tévedek.