1997
1644257819.png





  • MaRee
    #156
    En itt szoktam vasarolni
  • Pacho
    #155
    Igen, hát valahogy kellett csinálniuk egy sztorit, hogy kiadhassanak mindent újra (térképek, figurák, seregkönyvek stb.), mert nyilván nem a fasza történetvezetés az oka az olyan szintű mesélésnek, mint pl. "na a káosz megevett mindent de az utolsó pillanatban mindenki átmenekült egy párhuzamos dimenzióba, ami pont úgy néz ki, mint az előző, de mégis más".

    Most mindenki dobhatja ki az 1983-2015 között összevásárolt seregeit és könyveit, mert az új versenyekre már abban a formában nem hozhatja el őket.
  • Prof William
    #154
    Általában én is inkább elektronikusan veszem de a Steamom jelenleg horribilis 18 000 Ft az ár, míg a fémdobozos verzió "csak" 12 ezer.

    Esetleg hol lehet olcsóbban letöltőkódot venni?
  • Prof William
    #153
    Igen az End Times elméletileg
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Warhammer Fantasy világát lezáró eseménysorozat, tehát tulajdonképpen a Világváge, amely bevezeti a most induló Age of Sigmar-t.


    Szerintem szép lassan különböző kiegészítőkkel, minden főbb faj belekerül majd a játékba.
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2016.04.10. 22:24:18
  • ricsei50
    #152
    Elég nagy ez a térkép. Akkor lehet, hogy a gyíkemberek, a Wood elfek, dark elfek, high elfek be sem kerülnek a játékba? Az nagyon gáz lenne. :(
  • davidbog
    #151
    Nem tudom adtak-e ki infót hogy pontosan milyen évben kezdődik a játék, de szerintem ez 2519 lesz, akkor kezdődik az End Times és akkor jelenik meg Archaon és a seregei is.
    Most olvasgattam az End Times és Norsca történetét a warhammerfantasy.wikia-n. Hát ez alapján eléggé átvariálták és kibővítették a történetet.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Sok mindent nem értettem meg, de például Archaont és a seregét nem hogy nem verik meg Middenheimnél (mint ahogy eddig volt), hanem elpusztul Middenheim, majd Altdorf és Averheim is. Valkiat se győzik le a sötét elfek Naggarondnál, sőt elbukik Naggaroth nagy része. Nem csak a sötét elfek északi területei, de a gyíkemberek és a törpök is elbuknak, és persze megsemmisül a Birodalom is. Elesik Valten, Ludwig Schwarzhelm, Karl Franz. Előkerül szinte az összes káoszbajnok és élőholt hős. A szócikkek végén többek között a 8. kiadású The End Times vol. I-V. sorozatra is hivatkoznak, tehát elvileg hivatalos.


    Érdekes lesz, hogy idővel mely hősök kerülnek be és hogyan.
    Mint ahogy írtad is a chosenek valemelyik káosz isten pártfogoltjai. És az hogy mind a négy a pártfogásába vette az illetőt valóban ritka, Archaon mindössze az 5. ilyen. Viszont a nem rég belinkelt videó alapján nem igazán vagyok megelégedve a játékban szereplő chosenekkel. Nem rosszak, de olyan semmilyenek, olyan semlegesek. Nem úgy néznek ki mint akiket valamely isten támogat, pedig a chosenek lényege pont az, hogy az egyik isten kegyeltjei amely a külsőségekben is megjelenik. Talán majd jönnek ki olyan DLC-k amelyek valamelyik káosz istenhez specializálják a káosz frakciót és ez javítva lesz. Sebaj a többi egység viszont nagyon hozza a tipikus warhammer fantasy stílust, hangulatot.

    Nem rég találtam egy jó téképet az Óvilágról. Nem teljes mert a keleti részek (Cathay, Nippon, Ind) nincs rajta, de azok a történet szempontjából lényegtelen területek. Óvilág a térkép alatt megtalálhatóak a színkódok és a frakciók rövidke leírása.
    Utoljára szerkesztette: davidbog, 2016.04.10. 19:38:35
  • MaRee
    #150
    Sok esetben már az installhoz sem, a futtatáshoz semmiképp. Nekem nincs is DVD meghajtó a gépemben jópár éve már.
  • Prof William
    #149
    A jövő héten előfizetek a dobozos verzióra. Rég vettem már dobozos játékot (főleg steamon,GOG stb vásárolok de ott horribilis az ár jelenleg) szóval még mindig kell a DVD/blu ray a futtatáshoz, vagy csak a installáláshoz?
  • ratgab
    #148
    Jó is hogy felhoztad a dolgot. Szerintetek hogy tudják majd megoldani ezt a szövetség dolgot, egyáltalán hogy tud egy Warhammer világban a diplomácia működni. Mert addig oké, hogy például az emberi népek félreteszik az ellentéteiket és összefognak a káosszal szemben, vagy egy nagyobb ork fenyegetéssel, esetleg a vámpírokkal szemben. De hogy működhet a szövetség a törpék és az emberek között vagy akár az emberek és más fajok közt. Lehetséges-e egyáltalán, hogy az orkok például meg nem támadási szerződést kössenek a birodalommal? Mert én hogy őszinte legyek elképzelni sem tudok ilyet.

    Káosz nyilván nem köt senkivel semmit sőt szerintem a vámpírok sem igen azok a nagy diplomata fajták (mondjuk klánok közt előfordulhat hasonló). Szóval szerintetek lesz népcsoportok közti diplomácia valamilyen formában és ha igen hogyan?
  • ricsei50
    #147
    *birodalommal *szövetkezzek "okos telefon" :D
  • ricsei50
    #146
    Én tuti hogy a birodalomban kezdem majd. Talán velük lesz a "könnyebb" játszani. Már alig várom, hogy szövetkezetek a törpökkel és rendet hozzak a kontinensre. Bár azok a varghulfok vagy mik és a káosz óriások, manticore-ok kicsit lehet hogy tiltakozni fognak? :D Én is előrendelem, plusz minden létező dlc.
  • Prof William
    #145
    Archaon the Everchosen elméletig a valaha élt legnagyobb Káosz Bajnok.

    Hithű Sigmar paplovagként kezdte az életét, majd a káosz felé fordult. Kb 100 éven át kószált a Káosz Pusztákon, hogy összeszedje a Káosz 7 Kincsét.

    És végül mind a 4 káosz isten a pártfogásába vette. Ez amúgy ritka , egy Chosent - még ha bajnok is - csak egy istenség pártfogol.

    Ezt követően a valaha volt legnagyobb káosz sereggel elkezdte az a kedves kis eseményt, amit jelenleg mint a "The End Times" (Végidők) ismeretesek.

    Remélem a káosz kampánynak lesz köze a End Timeshoz. Különben nem lenne értelme Arcahon szereplésének, hiszen ő fel sem tűnik a Végidők kezdetéig.
  • ratgab
    #144
    Hát én mindet ki fogom próbálni, de talán amihez a legjobban húz a szívem az a törpék frakciója. De az embereké is vonz, a vámpírok játékmenete nagyon érdekes és szokatlan....A káosz az zúzni fog keményen (előrendelés lesz nem is kérdés és minden dlc-t venni fogok egyébként), az orkok meg horda módban baromi jók lesznek.
  • ricsei50
    #143
    Nem tudok róla semmit azon kívül, hogy ő a frakció vezetője. Egyébként ti melyik frakcióval fogjátok kezdeni és végig vinni a játékot?
  • Prof William
    #142
    Archaonra leszek majd kíváncsi, hogy hogyan néz ki játékban.
  • ratgab
    #141
    Tévedni emberi dolog szólt a sündisznó és lemászott a drótkeféről...
  • ricsei50
    #140
    Itt a full chaos roster:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Legendary Lords:

    Archaon the Everchosen – Melee/Caster (Lore of Fire) (Race Leader)
    Prince Sigvald – Melee
    Kholek Suneater – Melee

    Lords:

    Chaos Sorcerer Lord – Caster (Lore of Death, Metal or Fire)
    Chaos Lord – Melee

    Heroes:

    Chaos Sorcerer – Caster (Lore of Death, Metal or Fire)
    Exalted Hero – Melee

    Mounts:

    Dorghar, Archaon’s War Horse (Archaon only)
    Gorebeast Chariot
    Manticore
    Chaos Dragon
    Chaos Steed
    Chaos Chariot
    Barded Chaos Steed

    Melee Infanty:

    Chaos Marauders
    Chaos Marauders (Great Weapons)
    Chaos Warriors
    Chaos Warriors (Great Weapons)
    Chaos Warriors (Halberds)
    Chosen
    Chosen (Great Weapons)
    Chosen (Halberds)
    Forsaken

    Melee Monstrous Infantry:

    Dragon Ogres
    Chaos Spawn
    Chaos Trolls
    Chaos Trolls (Armoured)

    Melee War Beasts:

    Chaos Warhounds
    Chaos Warhounds (Poison)

    Melee Monsters:

    Dragon Ogre Shaggoth
    Chaos Giant

    Melee Cavalry:

    Chaos Knights
    Chaos Knights (Lances)

    Missile Cavalry:

    Marauder Horsemen
    Marauder Horsemen (Throwing Axes)

    Vehicles:

    Chaos Chariot
    Gorebeast Chariot

    Artillery:

    Hellcannon
  • Pacho
    #139
    Minotaur/Bloodbull/Doombull

  • ratgab
    #138
    Minotaurusz mint olyan a Warhammer világban nincs ellenben a Bestiák eléggé minotaurusz szerűek. Azért még a Chaos unit rostert nem ismerjük teljesen. Másrészt a Warhammer nem csak egy fantázia világ...Ez egy nagyon régóta építgetette és folyamatosan csiszolt világ...Warhammer világ megalkotásába nagyon sok energiát fektetett a Games Workshop, akik kínosan ügyelnek arra, hogy akármilyen formában is jelenik meg a világuk az a lehet legteljesebb mértékben megfeleljen annak a háttértörténet folyamnak amit az évek során az asztali rpg mögé megalkottak.

    Mint ahogy a történetre kínosan ügyelnek a Games Workshopnál úgy az egyediségre is, szóval a teljesen más kinézetű egységek szerintem garantáltak lesznek. Azonban attól a ténytől, hogy egy kvázi középkori ütközetben egy kvázi egy fajbeli két különböző hadsereg fegyvernemeit tekintve valószínűleg erősen hasonló lesz szerintem nem tekinthetünk el. Nagyon nagy változatosságot szerintem itt nem lehet produkálni. Eleve ott vannak már a total war alapjait is képező fegyvernemek kő-papír-olló elv szerint. Lovasság üti könnyű gyalogságot, lovasságot üti a lándzsás csapat, könnyű páncélzatú lándzsásokra veszélyesek a távharcász egységek, akiket meg közelharcba a gyalogság darál be. Ezeken belül ugye vannak még a különböző permutációjú egységek, mint például a gyorsan mozgó úgynevezett shock cavalry, akiknek a fő fegyvere maga a roham, aztán a nehézpáncélos lovasság, könnyű és nehézpáncélos gyalogosok, számszeríjász és hosszúijász egységek...

    Emberi seregeknél szörnyekre nemigen lehet majd számítani, ahogy a törpéknél sem igazán...Esetleg ogre zsoldosokat talán lehet majd felfogadni, de ezzel nagyjából ki is merült a dolog.

    Mint lentebb írtam a birodalom leginkább a német és brit középkori seregekre hasonlít felépítésében és kinézetében egyaránt. Szóval itt azért nagyjából távolsági harcosokra fognak építeni és ágyukra támaszkodni...a gyalogság tulajdonképpen a feltartóerőt biztosítja majd. A brettonok a francia lovagkort idézik, ergó nehézpáncélos lovagokra kell számítani és könnyebb, de mégis jól védő közepes páncélzatú gyalogos haderőre.

    Border Princess: Na ott minden lesz mint a vegyesboltbban, ami pénzért kapható. Itt aztán lesznek az ogréktól kezdve, a renegát birodalmiak, brettonok, estálaiaktól, tileaiaktól kezdve még talán néhány törpéig is mindenféle szerzet. KÍváncsi leszek őket hogy fogják megjeleníteni.

    Meglepődnék egyébként ha újratextúrázásról lenne csak szó...Szerintem lesz itt változatosság dögivel...Egységek képességeiben mindenképp, ha fegyvernemükben már annyira nem is.

    Utoljára szerkesztette: ratgab, 2016.04.09. 11:55:47
  • ricsei50
    #137
    Nagy kár. Egy fantázia világban jó lett vna látni minotauruszokat, vagy igazi démonokat. A chaos unit roster nem bővelkedik ezekben. És vajon a többi emberi frakciónak pl. bretonnia, kislev, border princes-nek másabb egységeik lesznek mint az empire-nak, vagy ugyan azok az egységek, csak újratextúrázva?
  • Prof William
    #136
    Úgy tűnik most a káosz jön.

    Már kint is az új videó a Káosz Manticore-ról.
  • ratgab
    #135
    Korábbi Warhammer stratégiai játékban voltak fejszedobálóik. Biztosan lesznek távharcász egységeik. Csodálkoznék ha nem lennének.
  • ratgab
    #134
    Démonok és bestiák a káosz lényeihez tartoznak szóval őket külön nem fogjuk látni. Tomb Kingeken meglepődnék ha bekerülnének, de amúgy a többiek nagy valószínűséggel megjelennek majd.
  • Lacc 88
    #133
    Kemény arcoknak tűnnek és még jól is néznek ki a Káosz katonái. Ahogy nézem nekik sincsen íjász egységük, akárcsak a Vámpíroknál. Nagyon várom már, hogy velük pusztíthassak :D

  • Prof William
    #132
    Szerintem a Sötét Kontinens Naggarot belekerülése teljesen logikus fejlemény lenne. A Dark Elfek és a Gyíkemberek is ott élnek, csak amíg a Dark Elfek északom, addig a gyíkok az egyenlítő trópusi területein. Ezzel egy füst alatt High Elfek otthonát is be lehet rakni, hiszen az a jelenlegi térkép és Naggaroth között helyezkedik el.

    A Beastmenek és a Démonok a káosz teremtményei. Szerintem önálló frakcióként nem, max ilyen extra Káosz egységként kerülnek be. Vagy esetleg a démonokat majd idézni lehet.

    A Wood elfek is külön faj, de a Tomb Kingek azok valójában ugyanúgy élőhalottak mint Vámpírok, csak éppen Egyiptomi stílusban.
  • ricsei50
    #131
    Valószínű, h így lesz. Egyébként olvastam vmi káosz démonokról is. Ezek gondolom igazi démonok lehetnek. Az elveket (Wood, high, dark) gyíkembereket, skaveneket, tomb kingeket, bestiákat és démonokról szívesen látnám. Ezek mind fő fajok a warhammer világában?
  • ratgab
    #130
    Ez így nagyon jól hangzik több dolog miatt is. Egyrészt az alap térképen nincs rajta Ulthuan, ami az úgynevezett high elfek lakóhelye (alaptérképtől nyugatra helyezkedik el). Ettől a helytől még nyugatabbra található a Sötételfek világa, akik rendszeres rablóhadjáratokat folytatnak a tengeren keresztül az alapjátékban megismert világ nyugati része ellen (kb. viking módszerre rabolnak fosztogatnak, rabszolgának hurcolják magukkal a lakosságot).

    Ebből az következik, hogy az új területek miatt a sötételfek és a high elfek bekerülhetnek nagy eséllyel a játékba. Na most nem tudom, hogy a gyíkemberek merre élnek, de adná magát a dolog, hogy akkor ők is bekerüljenek ilyen módon (most utána olvastam és ez alapján a sötételfek ahol élnek (Naggaroth) attól délre helyezkedik el Lustria, ahol a gyíkemberek tanyáznak). Szóval így egy új kontinenssel 2 népet is be lehet illeszteni a játékba. Sötételfek amúgy ha jól tudom a káoszpisztáktól északra is rendelkeznek néhány várossal és Naggaroth környékéről vezetnek "térkapuk" a pusztákra.

    A régi világról keletre eső területekről sajnos vajmi keveset tudok, pedig vannak arra azért szép nagy területek.
  • Prof William
    #129
    Kijött egy csatavideó, ahol végre szemügyre vehetünk néhány Káosz egységet is...

  • ricsei50
    #128
    Szép összefoglaló! Az biztos, hogy valahogy úgy fogják megoldani a CA-nál (az a terv), hogy van ugye az alapjáték az az ismert térképet hozza, az első kieg. hozzáad majdnem ekkora területet, plusz a második kieg. is hozzáad valamennyi területet és így a három játék fog egybeolvadni egy óriási térképpé. (ezt konkrétan a TW posztolta). De ismétlem, nem vágom a warhammer világát, csak amit olvasgattam néha néha pár hete.
  • ratgab
    #127
    Na ez amit a skavenekkel nem fognak megtenni, ugyanis a GameWorkshop szerintem nagyon közelről felügyeli a munkálatokat.

    A Skaven civilizáció egyébként elsősorban a főbb emberi városok alatt alakított ki nagyobb településeket...Épp ezért még csak elképzelni se tudom, hogy milyen módon lehetne őket integrálni az alapjátékba.

    Ellenben meggyőződésem, hogy mivel az egyik legjellegzetesebb népcsoport a Warhammer fantasy világon belül a gyíkembereken kívül a szememben, ezért biztosra veszem, hogy valamelyik kiegészítőben ők lesznek a főszereplő nép..

    Akiket nem hagyhatnak ki azok az elfek (dark elfek is bekerülhetnek, de nem igazán hiszem, hogy bekerülnek a játékba)...Ahogy lentebb írták még az emberi népeket lehet tovább bővíteni...birodalmon kívül például bretonia valószínűleg bekerül majd a játékba....Akikre én még fogadni mernők ők a Kisleviek akik ütközőállamként szolgálnak a Káoszpuszták és a Birodalom között...Gyakorlatilag ők a határőrei az emberi birodalomnak. A birodalom leginkább kicsit a brit és a német nemzetekre hasonlít haderejüket tekintve, bretonnia egyértelműen a francia lovagi berendezkedést képviseli, míg Kislev erősen oroszos haderővel bír. Így szerintem meg is lenne a kellő változatosság emberi oldalon.

    Akik még bekerülhetnek ők a Határ Hercegség (Border Princess), akik szedett vetett banda és leginkább zsoldossereghez hasonílthatóak.

    Tehát szerintem: Elfek, Bretonnia, Kislev, Skavenek tuti bekerülnek a játékba. Skavenek, elfek és a sötételfek kaphatnak 1-1 kiegészítők..Esetleg még egy káosztörp nemzetség vagy kisebb frakció...

    Mindenesetre érdeklődéssel várom a fejleményeket.

    Mellesleg szerintem a térképen lévő összes nemzet játszható lesz a várhatóan tömegével érkező DLC-k révén és a kiegészítővel (lehet a kiegészítővel új területeket is csatolnak majd a most ismert térképhez?)
  • ricsei50
    #126
    Remélem amiket felsoroltál mindegyik benne lesz. A TW az eddigi legnagyobb és legjobb játékának nevezte a TW: Warhammer-t, szval sztem ezt el is lehet várni tőlük.
  • Lacc 88
    #125
    Én úgy tudnám elképzelni a Skaveneket, mint a Total War: Attila esetében a hunokat. Remek vándorlós, fosztogatós népet lehetne belőlük készíteni nem is beszélve a különféle agent és assassin karakterekről. Ha meg le akarsz velük telepedni, akkor max valami kisebb jelképes város jelenne meg a térképen, úgyis alatta élnek az alagutakban.

  • Roodie76
    #124
    Pont, ahogy a törpéket, akik szintén a tárnarendszereikben élnek :-)
  • davidbog
    #123
    A gyíkemberekkel az a baj, hogy más kontinensen vannak mint ahol a játék játszódik. Nagyon messze. A Warhammer fantasy térképe megfeleltethető a világtérképnek, ez esetben Európának felel meg a Birodalom és környéke. A gyíkemberek pedig körülbelül Közép- és Dél-Amerika poziciójában vannak. Am

    Az erdei elfek oldalán vannak úgynevezett forest spirit lények. Azt hiszem a dryad, tree kin, treemen egységek tartoznak ebbe.

    warhammerfantasy.wikia oldalon angolul lehet olvasgatni a világról.
  • davidbog
    #122
    A két elf frakción kívül szerintem még Bretonnia is játszható nemzet lesz.

    Amúgy Dark Elfek nem a káosz oldalát hanem a pusztítás oldalát képviselik:
    Négy nagy oldal van a következő frakciókkal a régi warhammer fantasyban:
    Rend (Force of Order): Birodalom, Bretonnia, törpök, nemes elfek, erdei elfek és gyíkemberek
    Káosz (Force of Chaos): Káosz törzsek, démonok, skavenek, káosz törpök és bestiák
    Rombolás (Force of Destruction): Zöldbőrűek, Sötét elfek, Ogre királyságok
    Halál (Force of Destruction): Vámpír grófok és Sírkirályok (talán ez a magyar nevük)
  • ricsei50
    #121
    Elég jól hangzik. A gyíkembereket úgy képzeljem el, mint a warlordsba, hogy Dínókon lovagolva mennek csatába? Elfeknél biztos lesznek entek. Remélem ezek közül benne lesz mind.
  • Prof William
    #120
    A Warhammer világában elég fontos szerepet játszanak még a az Elfek, valamint a Dark Elfek. Az Elfek a rend míg a Dark Elfek értelemszerűen a káosz oldalát gazdagítják.

    Ott vannak még a gyíkemberek. Ők ilyen Inka/Azték szeű civilizáció.

    Meg a Skavenek(patkányemberek) de -mivel a Skavenek a föld alatt élnek- hogy őket hogyan lehetne jól berakni a játékba, arról gőzöm sincs.
  • ricsei50
    #119
    Én a total war játékokat jól ismerem, valamint a fantasy játékokat is szeretem (pl.: Disciples 2, Warcraft 3, Heroes) szval ez a játék lehetséges, hogy a csúcspont lesz számomra, eddig elég tetszetős. :D Viszont a warhammer világa eddig vhogy kimaradt nekem. A "jelenlegi" 5 játszható fajon kívül szerintetek a későbbiekben milyen fajok fognak még feltűnni játszható frakcióként?
  • Darkman86
    #118
    Remélem ebben a hónapban mutatnak még valamit a másik három népből is.Mondjuk nagyon szimpatikus a Vampire Counts is,de azért most már elég sok infot kaptunk róluk. Jó lenne ha a Káoszról is mutatnának valamit,de szerintem róluk majd csak a megjelenés környékén fognak. Szerintetek hogy fogják beletenni a többi népet? Ha jól emlékszem azt mondták még anno,hogy 3 részben jön ki a játék és a három együtt fog egy marha nagy mapot kiadni.Gondolom pár kissebb frakció lesz dlc-ben a többi meg a másik két nagy kiegben.
  • Prof William
    #117
    Egész pofás kis videók jöttek ki az elmúlt hetekben.

    Nem linkelem be mindet mert Youtube tele van vele.

    A legutóbbi a Vampiric Corruption videó jól néz ki.



    Remélem a káosszal is lesz hasonló. Alig várom hogy a Birodalom virágzó tájait megfertőzzem a káosz erejével. :)

    Valamint remélem a többi fajból is jönnek majd ki videók a megjelenésig.