3320
  • dimre
    #596
    Köszi , utána megtaláltam véletlenül.
  • Desert
    #595
    Találtam egy Narancsszín ereklyét, ez is kell majd a mélyben?
  • Desert
    #594
    Kipróbáltam a Csikóhal védelmi rendszerét és tökéletes a nagy halacska ellen
  • Norbertboy
    #593
    Jobb egérrel.
  • dimre
    #592
    Egy kis segítség kellene, az elemes sikló, csikóhal vílágitását melyik gomb vagy kombóval lehet ki/be kapcsolni. Úgy emlékszem régebben lehetett, végig próbáltam a gombokat, de semmi reakció.
  • Desert
    #591
    Kicsi is és mekkorát tud harapni..
  • dimre
    #590
    Nem játszottam vele tavaly szeptember óta, vannak új élmények bőven, bizom, hogy marad a kreatív aktívitás a készítőknél.
    Ez a kis aranyos tetszett a legjobban, babónázóan szép (hogy rohadjon meg).
  • kisiku
    #589
    Ha megjavítod, akkor bemondja, hogy néhány nap múlva helyreáll a dolog és akkor már nem kell.De akkor már nem is kell, mert mindent felfedeztél...én legalábbis így szoktam.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.02.12. 21:02:35
  • Zotya22
    #588
    Mikor meg volt már javítva, illetve meg volt az erősebb búvárruha, akkor nem jelzett hogy veszélyes lenne a sugárzás a közelben.:)
  • Desert
    #587
    Ha az Aurórát megjavítjuk csökken a sugárzás annyira, hogy már nem kell a ruha?
  • Zotya22
    #586
    Ééés meg lett a módosító állomás! Végre! :) Az alien ágyúnál volt, 300m alatt.
  • Desert
    #585
    Most láttam egyik gameplayben a taszítóágyút, laza :D
  • Zotya22
    #584
    Márpedig akkor a másik 4-est is kiveszem ha megjön a 8gigás, nekem ne lassítsa itt a dolgokat.:D
    Igen, kész van minden. Elvileg négy kar van, de egyenlőre csak a torpedóvető kar darabkái lettek meg teljesen. A vonzóágyút szoktam, nagyon zabálja az elemet, Aurorán jól jött, viszont a sztázis puskát még nem használtam eddig egyszer sem.:)
  • Desert
    #583
    De elindul, az alaplap (bios) a lassabbhoz állítja be a dolgokat :)
    Jobb, ha kettő azonos van, dualba.

    Neked sikerült akkor megcsinálni minden járművet már, igaz?
    Lépegetőhöz 4 fajta kar van?

    A stázis puskát meg a vonzóágyút szoktad használni?
    Utoljára szerkesztette: Desert, 2017.02.10. 17:18:55
  • Zotya22
    #582
    Bocsi a külön hsz miatt..
    De most a 4gigával még (lekopogom) nem fagyott egyszer sem.:D
  • Zotya22
    #581
    Elvileg igen. Nem vagyok számítógép zseni, de szerintem úgy el sem kellett volna indulnia, passzolom.
  • Desert
    #580
    Két különböző sebességű ramod volt?
  • Zotya22
    #579
    Ismerős megnézte a rossz ramot és a gépet. Annó, kb másfél éve csomagban vásároltam a gépet. Egy Asrock alaplap van benne, és mint kiderült, nem megfelelő ramot tettek bele. 1066Mhz a legkisebb ramok közül, amit támogat, és azok az igen okosak 798Mhz-s ramot tettek bele, legalábbis egy darab a kettőből ilyen, a másik kompatibilis. Azon csodálkozok hogy eddig bírta egyáltalán, vagy hogy más baj nem lett. Mindenesetre most tötyög 4GB-vel, de jövőhéten érkezik egy megfelelő Kingston ram, jó lesz az bele.:)

    Bár 4gigával nehezen fog szaladni a subnautica.:D
  • Desert
    #578
    Végre megvan a módosító állomás (Fabrikátor v2.0) s megleltem az atomreaktort is. Urán van ólom van, össze is dobom még ma :D
  • Desert
    #577
    Ismerem már ennyire ezt a játékot is :)
    A mélytengeri gombát szétvágva a késsel szétrobbantotta a bázis falát :D Nem gyenge vízbetörést okozott.
    Azóta messze rakom le a bázistól.

    Hiába a Rebreather nagy mélységben akkor is hamar elfogy a levegő.
    A módosító állomást egyelőre nem lelem.
    Lava Zone? Arra még nem jártam.

    Kifagyott a progi visszalépve látom kettő kés van nálam egyik 0%, és ez nem akar eltűnni hiába vágok bármit, másik 38% az eltűnik, ha leesik 0%-ra.
    Ahogy látom egy átlagos kés 100 vágást bír.
  • kisiku
    #576
    Azért gyorsabb, mint az ARK-ban, amit hosszas (évek óta tartó) gondolkodás után csak megvettem, de mikor olvastam, hogy egy hét, mire valami termőre fordul, elment a kedvem.Bár asszem lehet időt gyorsítani benne, tök noob vagyok, majd megnézem.
    A levegőre használj majd másik sisakot, inkább a Rebreather-t használd, azzal lassabban fogy még nagy mélységben is.Én 3 darab nagy tartályt szoktam vinni (modification station kell a gyártáshoz), így 225 mp-re ad levegőt, ami elég sok.
    Az a genyó, aminek foga van, a Stalker, amit érdemes hagyni, hogy megtámadja a Seamoth/Prawn egységedet, mert - régen legalábbis így volt - harapásnál kihullik a foga, amit felszedhetsz és csinálhatsz megerősített üveget belőle.Egyébként simán ki lehet nyírni.
    Egy dologra figyeljetek,mert én már megszívtam vele, hogy ha a Seamoth fegyverét használod (Seamoth Perimeter Defense), azt ne a bázisod közelében tedd, mert ha van akváriumod, ahol kaját "tenyésztesz" magadnak (halacskák az Alien Containment-ben), akkor azokat is kinyírod vele.
    A Cyclops-ot pedig mobil bázisnak kell felfogni.Ha elmész majd a Lava zone-ba, sok cellát vigyél, mert ott vannak olyan kis ge*ik, amik rátapadnak a hajódra és elszívják az energiádat. Ezeket majd csak kiúszva (forró vízben!) a késsel tudod leölni a hajódról.



  • kisiku
    #575
    Hm sajnálom, ez furcsa, bár én is láttam már elfüstölt ramot.Általában valami alaplapi gond miatt lehet, vagy túlfeszültség miatt.Ha garanciális (ramokra azért adnak) ba*d vissza nekik és adjanak másikat.
    Egyszer láttam Dell gépnél felrobbant kondikat, gondolkodás nélkül cserélte a Dell, ráadásul tudták, hogy szériahibásak voltak.

  • Zotya22
    #574
    Nos, lehet hogy egy kis pihenő következik. Crashelt, folyamatosan a játék, utána már be sem töltött. Gondoltam akkor folytatom a 3D terveket. Az sem ment a gépnek. És lám, elfüstölt 4Gb ram a 8-ból. Basszus. Egyenlőre fogom a fejem, hogy hogy a fenébe lehet ez, de már intézkedtem az ügyben.
  • Zotya22
    #573
    Tanultam belőle, legközelebb mindig ellenőrizni fogom! :D :)
    Azon is gondolkodtam hogy kevesebb oxigén palackot viszek, melléjük ezt a légvisszanyerőt. Mik a tapasztalatok vele, mennyire segít több ideig lent maradni víz alatt?
  • Desert
    #572
    Az szép, hosszú útra elmenni "rossz" felszereléssel :D

    A Cápákat elszoktam gázolni, meg azt genyót aminek a foga kell.
    Folyton kergetnek.

    szerk: Terem már a Vérinda meg a mélytengeri gomba a közelemben ládában.
    Spóratok is van :)
    Jó gyorsan fejlődnek.

    szerk2: Minél mélyebben vagyunk, annál gyorsabban fogy. Kicsit lassítja. 2 tartály van nálam. Talán fél perc?
    Utoljára szerkesztette: Desert, 2017.02.09. 16:02:27
  • Zotya22
    #571
    A feltankolás nálam is meg van, illetve van ültetőláda kajával a hajón, csak abban a hitben voltam hogy a lépegető van a hajón dokkolva. Aztán persze indulás volt vissza. :D
  • Desert
    #570
    Fel szoktam "tankolni" étellel itallal és pár Medkittel. Javítóeszköz, lézervágó, szkenner, kés.
    Elemes sikló és Csikóhal. 300Méterig a Csikóhallal, kicsit lejjebb a siklóval szoktam flangálni.

    Indítás előtt biztonsági mentést csinálok.
  • Zotya22
    #569
    Módosító állomást az Auroránál nem találtam, ellenben láttam videót amiben az ágyún túl, 350méteres mélység környékén vannak darabkák.
    Viszont megtanultam azt is, hogy indulás előtt mindenképp ellenőrzöm hogy milyen jármű van a Küklopszban... hosszas furikázás után vígan mentem a hangárhoz, hogy majd bepattanok 400m mélyen a lépegetőmbe, és keresgélek. Hogyne. A csikóhal volt bent, ami csak 300m-ig bírja. Basszus.:D Spórákat amiből tudok gyűjtök, illetve a mélyebb területekre ha majd bázist építenék, mindenképp telepítek kúszószőlőt, mert ott lent a sötétben szépen megvilágítaná majd a helyet..
  • Desert
    #568
    Ahh, én mindig fülessel használom a gépet, este kóboroltam lenn a mélyben az elemes siklómmal, erre ez a genyó cápa betámadott, hogy a franc vinné el melegebb helyre.
    Meg az Auróra hátuljánál kutakodtam a vaksötétben persze, hogy a Reaper is betalált.

    Megvannak a Küklopsz darabkái, lelőtték a Sugarat, van egy egy pár Lila Ereklyém.
  • kisiku
    #567
    Eleinte én is fostam tőle, de aztán megküzdöttünk.Csak sajnos a játék "el nem készültsége" miatt, állandóan felborított.Legyőzni nem tudott, csak nem tudtam továbbmenni.
    Mellesleg csak pár helyen van.Régen rosszabb volt a helyzet, mert az Aurora-ra is úgy kellett bemenni, hogy gyorsan átsiklottam az egyetlen helyen, ahol be lehet menni, mert ketten is voltak ott.
    Ennek a lénynek inkább a hangja félelmetes, főleg ha este játszol, sötét szobában, esetleg fülhallgatóval.

    A Sand Shark-nak meg tigris hangja van...
    De ha már itt tartunk, hogyan élik túl azok az állatok, amik a láva zónában vannak?Csak azért, mert én már ugye a "megfőződés" határán vagyok a 70+ fokos vízben védőruhában is, azok meg vígan úszkálnak.
    Na mondjuk nem is ilyen lenne a valóságban, mert ugyan nem vagyok geomókus, de vagy nem víz lenne ott lent vagy olyan nyomás, hogy az iszonyat.
    Ami az 558-as hsz-ban van a "Sea Treader", az meg tisztára a HL2-ből lopott Strider, csak ezek nem lőnek...

    Ha már kertészet: minden növényből érdemes gyűjteni magokat, spórákat,stb-t. Ezt a késsel kell megtenni, kivéve Blood Vine,Creepvine és Lantern Tree.A növények egy része hasznosítható, ráadásul ha olyan helyre építkezel, ahol közel s távolban nincs semmi, akkor erősen ajánlott.Másrészt szép is.
    Valóban jó lenne több jármű, vagy bővítmények a Cyclops-ra.
  • Desert
    #566
    Igazán nincs mit.
    Attól a túl méretes halacskától meg ne félj már ennyire.
  • Zotya22
    #565
    Oda pedig félek elmenni, több Leviathannal is összefutottam már a Küklopszban ülve. De legyen, megnézem. Egyébként találtam spórákat, köszi szépen! :) Végre teljes a járműállomány!
    Egyébként nem lenne rossz ha még bővítenék a járművek számát több különböző típussal.:D :)
  • Desert
    #564
    Újra kezdtem.

    Szóval a járműfejlesztő konzolt az Aurora hátsó részénél találtam meg.
  • Zotya22
    #563
    Máris indulok és megnézem, mert lent járva, egy egész energiacellát felhasználva, nem találtam mást, csak felvehetetlen spóra tokot, illetve több tonna magnetitet.. De legalább tudom, hogy ha magnetit kell, akkor nem kell olyan messzire mennem..:D
  • Desert
    #562
    Spóratok van még az Aurora mellett is.
  • Desert
    #561
    Ha jól rémlik a jármű fejlesztéshez a darabok a 17-es kabin körül vannak. 300méternél mélyebben.
  • Zotya22
    #560
    Én roncsok közelében vagy roncsokban találtam meg a darabokat, mikor folyamatosan követtem a rádióadó üzeneteit a többi mentőkabinnal kapcsolatban. Illetve egy darabot a sziget alatt találtam meg, azt is egy roncsban.
    Szép kis ültetvény, és a bokréta, többi ingyom-bingyom hol marad? :D :)
    Nekem annak a darabjai kellenének, amivel pl a Csikóhal moduljait tudom fejleszteni, pl hogy 300m helyett 700m legyen a merülési mélység stb.
  • Desert
    #559
    Alumínium-oxid betárolva.

    Itt a kis ültetvényem.
  • Desert
    #558
    Természetesen :)

    A módosító állomás ( én csak Fabrikátor v2.0-nak titulálom )
    Hol a francba keressem?
    Egyszer megvolt, de a mentésem kuka lett :(


    Utoljára szerkesztette: Desert, 2017.02.08. 15:55:29
  • Zotya22
    #557
    Igen, a vérolajat amit leszedsz nyugodtan teheted kültéri ültetőbe, azt hiszem 6db fér egy ládába, és olyan 5-6db-ot hoz egy tő, tehát visszahozza az "árát".
    Na, akkor beteszem a jelzést a helyére és megnézem azt az aerogélt már.:)
    A 17-esnél van egy bazi nagy roncs azt hiszem, nekem alig töltötte be. Csak a belső dolgokat láttam eleinte, hogy mi hol van, és csak utána töltötte be a külső darabokat, addig minden lógott a vízben csak úgy.
    Én amit tudok, inkább elteszem és hazaviszem szaporítani, hogy ne kelljen túl messzire menni.
    Ezt az aerogél spórát is tudom szaporítani?