3320
  • Arpad82
    #3080
    Ha már félelem... sajnos úgy tűnik, biztosan nem fogom tudni végigjátszani a játékot. Borsodi gyerek vagyok, semmitől nem félek, de az enforcement platform bejárása valami olyan parát idéz elő nálam, amit nem tudok egyszerűen megmagyarázni, 5 perc után ki kell jönnöm onnan. Szóval elleszek a halaimmal a bázisomon.
    Az Aurora felfefezéséhez milyen eszközöket ajánlotok? Tele van az is pókokkal és nem tudok bejutni egyelőre.
  • TokraFan
    #3079
    Respawnolt állandóan, szóval hiába nyírtam ki.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2021.04.23. 01:48:10
  • lonvard
    #3078
    elintéztem egy késsel. :P Asszem akkor már puskát se használtam hozzá. Leviatánöléshez aki puskát használ, az punci. :D
  • TokraFan
    #3077
    Ez volt az ja...Minden más jöhet, bármilyen rémisztő, az nem érdekel. Csak ilyen emeletes pókszerű szarok ne legyenek, vagy tudjam kikapcsolni. Az a kicsi ami mindenhol mászkált, nem zavart.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2021.04.22. 19:37:54
  • Caliph
    #3076
    azok is hasznosak

  • MarkBlade
    #3075
    Igen meg a vándorló méretes szörnyek.. de azok is békések.
  • Infrath
    #3074
    váh télleg! azon a hülye vízalatti base körül voltak ezek..
    hát ezeket én is utáltam
    bementem az egyik base alap alá a csikóval és ott nem piszkálták a hajót mert nem fértek hozzá
    aztán ki-be a scannek miatt :/
    ráadásul arra halad át az ember ha jól emlékszem mikor mélyebbre kell menni..

    nincs ilyen a bz ben
    egy szörnyet írok le: (nem end games vagy story hoz tartozó, de azért beraktam spoilernek)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    amit furának mondanék az az egyik állomás körül lévő meduza félesség fönt nagy szemmel meg csápokkal, de ez békés engem legalábbis nem zavart..

    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.04.22. 12:01:31
  • RJoco
    #3073
    Nekem elsőre a degasi élőhelyen és az Aurórán lévő lapos négylábú élőlények jutottak eszembe, mint pókgyanús egyedek.
  • Caliph
    #3072
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    igaz hogy crabsquid azaz rákpolip :D de azért lehet belelátni pókot simán :DDD



  • Infrath
    #3071
    nekem egyik lényről sem jut eszembe pók
    azt hittem a fóbia az a rovarszerű szőrös ízeltlábú kinézet meg több szem miatt van..
  • TokraFan
    #3070
    Első részben volt egy pók szerű lény, amitől rendesen letettem a játékot, mert pókfóbiám van. Aztán volt egy mod, amivel egy ini fájlban meg lehetett adni, hogy XY enemy legyen vagy sem, ilyen ON/OFF jelleggel. Nem tudom, itt milyen lények lesznek, de ha netán ilyenbe futnék megint, akkor jó lenne, ha emiatt nem kéne letenni megint a gémet.
  • lonvard
    #3069
    Olyan hülye dolgokkal szenvedsz. :)
  • lonvard
    #3068
    Ajánlom a hardcore módot, egy darab élettel. Akkor majd odafigyelsz a dolgokra. :) Nem ordenáré nehéz úgy sem a játék, de ha félvállról veszed, akkor büntet.
  • RJoco
    #3067
    Látom, hogy jön felém, már elkezdem tölteni.
    Mikor elég közel ér, elsütöm. Vagy igyekszem úgy időzíteni, hogy teljesen fel legyen töltve, mire odaér.
    Ettől függetlenül nekem jön. Majd fordul egyet és visszajön.
    A kisebb fajta ragadozónak legalább két gyors elsütés kell, hogy elmenjen.
    Itt arra a fajra gondolok, ami a nyílt terepeket szereti, sötét a színe és nagyon tud csattogtatni.

    Sokat én sem szoktam velük vacakolni, de egy nagy roncsnál elég idegesítőek voltak.
    Ha el is ment az egyik a sokktól, akkor jött a másik.
    Ha nem mozogtam a hajóval, akkor békénhagytak. Úszkálva nem támadtak rám.
  • Infrath
    #3066
    a mentésről meg ne is beszéljünk
    konkrétan in game csalás.. (exploit)
  • Infrath
    #3065
    nagyon rosszul állsz a játékhoz az a gond
    ha látsz egy ragadozót nem mész oda, ha mégis oda kell menni csak menj át rajta
    kiszállsz a hajóból fogod a kézimotort(most nem jut eszembe a neve) felkapod ami kell vissza hajó elmész

    eslő részben volt olyan hogy volt pár nagyobb roncs ahol voltak cápák és folyton piszkálták a hajót
    ott le is késeltem az egyiket mer már untam javítani,. :D
    de ám leöltem az összes dögöt a játékban anno ,nem kell hozzá mod :D
    külön challenge volt csak funból
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.04.19. 20:12:32
  • Caliph
    #3064
    pedig működnie kéne,még a reaper is elenged ha megrázod vele
  • RJoco
    #3063
    A kis hajó védelmi modulja nem sokat ér.
    Legalább kétszer el kell sütnöm, hogy eltakarodjon a delikvens és akkor még nem is a legnagyobb halról beszélek.
    Feltettem a burkolat erősítőt is, de az sem használ halak ellen.
  • Caliph
    #3062
    szerintem nem nagy nyűg,az elején teli van hallal a környék,szemeshal kajának,hólyaghalból víz,később találhatsz termeszthető növényeket,lesz nagy akvárium amiben tenyészthetsz halakat...később lesz vízlepárló is ami energiából csinál sót és vizet,szal azzal sem kéne hogy gond legyen...sőt ha meglesz a nagy tengód,abban is ültethetsz növéneket kajának..
    többféle van ,én a lámpás növényt szerettem,azt elülteted ,nő belőle kis fa ami termeli a lámpás gyümit,ad vizet kaját,bár meg kell belőle enni vagy 5-6 darabot hogy max legyen a kaja és a viz is...viszont nem kell szórakozni a magokkal,meg újraültetni, a kis fa majd terem új gyümiket mire megéhezel. és cserépben is el lehet ültetni,nem kell ültetőláda hozzá. 2 db ilyen fa és megvagy kajaügyileg a játék végéig
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.04.19. 18:39:00
  • Normen76
    #3061
    Hát akkor ennyi erővel akár az elején beállíthatod a játékmódok közül, amelyikben nem kell enni, inni és meg van oldva a problémád. Már nagyon régen játszottam a játékokkal, de úgy emlékszem 3 féle módban/nehézségi fokozatban lehet játszani. A középső az alaptól annyiban tért el, hogy nem kellett enni, inni. Azoknak a játékosoknak akik minden percet a felfedezéssel, építéssel szeretnének tölteni, jó alternatíva lehet. Kinek, mi tetszik, illetve mennyi ideje van. Én pl. szívesen foglalkoztam az élelem előteremtésével, de hosszú távon lehet hogy van akinek felesleges időpocsékolás, annak ott a másik mód.
  • Arpad82
    #3060
    Egyébként azt jól érzem, hogy kvázi felesleges enni és inni? Mármint összesen annyi történik, hogy elvész a gyűjtött cucc egy része. De ha azt előtte ládában biztonságba helyezem, akkor utána csak meghalok, majd minden visszatöltődik. Jól gondolom ezt? :)
  • Infrath
    #3059
    fun ból ? hülyülni kicsit vele?
    mert nem értem minek kellene bármivel végezni a játékban a kis ehető halak kivételével

    mivel mondhatni végig toltam a második részt érezhető hogy az eslő bazi nagy hajójával fárszató volt
    de bz ben nincs ilyen, egyszerűbb a dolgod

    minden mellet el lehet menni, ha pedig rád megy egy leviathán csak használd a kis hajó védelmi rendszerét azt a sokkolot azt elmegy és egy darabig nem jön vissza
    sőt bz ben szinte az elején megkapod ingyen..

    arról nem is beszélve hogy a játék mechanikája hogy ez így van
    a stílus a légkörbe beletartozik az is hogy víz alatt vagy stb.
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.04.19. 17:46:11
  • TokraFan
    #3058
    Remélem BZ-hez is lesz olyan mod, amivel az XY enemy-t ki tudom iktatni.
  • MarkBlade
    #3057
    DLC nek van el adva de teljesen különálló rész :D
  • Arpad82
    #3056
    Nicsak-nicsak, nem én vagyok az egyetlen, aki egy Water World-ön rekedt az Anacondájával? :-)
    Én igen, de úgy érzem, örökre itt is akarok maradni ... építettem egy kis habitat-ot replikátorral, rádióval, ami még épp nem omlik össze... ha csak ennyi is marad, már boldog vagyok. Egyedül a folyamatos evés-ivás zavar, bár gondolom idővel erre is lesz gép.
    Ez a below zero egy teljesen különálló rész lesz, vagy DLC?
  • RJoco
    #3055
    Lebontottam az erőművet és újraépítettem, nem használt. Viszont már 68 fokból nyeri az energiát.
    Lebontottam a közelében lévő továbbítót és közelebb raktam hozzá, de az sem használt.
    Lebontottam a bázisnál lévő továbbítót és újraépítettem, na ez használt.
    Olyannyira, hogy csak három továbbítóra van szükség, pedig már 6-ot raktam le. De így 3-at visszabontottam.
    A bázisnál megjelent a plusz kapacitás.

    Köszi mindkettőtöknek a hasznos tanácsokat!
  • lonvard
    #3054
    Tehát ez már egy kiforrott verzió, ilyen ordenáré bugot nem csinálhattak bele. Én azt csinálnám, hogy elúsztatnék a hőerőműhöz, és az első energiatovábbítóval játszanék, amíg meg nem jelenik a csík. Utána lekövetném ,hogy meddig megy a bázisig. Nem akarom elhinni, hogy ez elbaszódott.

    Más:

    Jó kis májusunk lesz. Idáig ami biztos lesz: Army of Dead mozifilm, Subnautica, Day's Gone. :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.04.18. 13:38:23
  • RJoco
    #3053
    Az első pillanattól kezdve látszik a kék csík és semmi hatása.
    Viszont a kék csík csak a bázistól építve látszódott, a hőerőműtől építve nem.
    A bázistól építve viszont folytonos egész a hőerőműig, amibe bele is megy.
    Még nem tudtam kipróbálni Caliph ötletét, hogy rakjam le újra a hőerőművet.
    A bázison jelenleg van 5 napelem, de éjjel így is áram nélkül marad pár percre az egész.
  • lonvard
    #3052
    Nem tudom hogy csinálod. Ha látszik folyamatosan a kék csík a hőerőműtől a bázisig, akkor kell lennie áramnak. Olyan szokott lenni, hogy játék indításakor vagy ha érkezel a bázisra messziről és újra be kell töltenie a bázis környéki ojjektumokat, akkor az utolsó továbbító és a bázis között nincs meg a kapcsolat. Ilyenkor a továbbítót még egyszer le kell rakni.
  • RJoco
    #3051
    Köszi!
    Akkor megpróbálom megint lerakni.
    Az alapjáték van csak.
    Mondjuk továbbítóból használtam vagy 4-et.
    Egy részen a sziklán is átmegy az energia.
    A kék vonal látszik, mint a videóban.
  • Caliph
    #3050


    még esetleg anyit próbálj ki,hogy leraksz egy másodikat,vagy felveszed az első hőgenerátort... nekem nem volt vele gondom sose,bár lehet valami patch igy a kieg megjelenés előtt elrontotta a rendszert...

    teszem hozzá kieggel nem toltam,alapjátékban nem volt vele bajom
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.04.17. 22:14:56
  • RJoco
    #3049
    Ha a thermal plant mellé rakom, akkor nincs kék csík. Pedig a vékony kék csík ott van, jelezvén, hogy hatótávban van.
    Így, hogy a bázistól vittem először, végig volt kék csík és a thermal plant felé is van csík.
    Lehet, hogy hiába van kék csík, akkor sincs elég közel hozzá?
  • Caliph
    #3048
    alap játékban pedig úgy kell,nekem működött amikor csináltam. thermal plant mellé közel kell rakni,és a kék csiknak már lerakás előtt jeleznie kéne hogy oké,és ha lerakod meg is jelenik a kék vonal..
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.04.17. 21:43:34
  • RJoco
    #3047
    A hőerőmű hatótávját hogy lehet kiterjeszteni?
    Letettem a forráshoz, termeli is az áramot. 66 fok a környezeti hőmérséklete.
    Próbáltam a továbbítókkal az erőműtől a bázisig vinni a villanyt, de ez nem működött.
    Viszont a bázistól az erőműig sikerült, megjelent a kék csík.
    És mégsem ad áramot a bázisnak.
  • Caliph
    #3046
    nem tudom mi a jelenlegi állása a dolgoknak,mert bár tűkön ülve,de kivárom a megjelenést,és csak akkor kezdek vele játszani :)
  • Infrath
    #3045
    én is ebből indultam ki amit írsz

    megjelenésről beszélni
    vagy arról hogy a játék utsó 5% még nem létezik
    az két külön téma

    hát nagyon remélem hogy csak annyiból fog állni hogy elinditom a gamet és végig nézem a last videót.
  • lonvard
    #3044
    Jah. De van olyan termoszos is. Valamit összeszedek, hát ne vicceljünk már. Ősszubnaitukás vagyok, lehet két bögrét is veszek. :P
  • Caliph
    #3043
    sztem 20 hsz en belül kétszer is le van irva a megjelenés :D

    nyilván már sokat nem fognak hozzátenni a kövi pár hétben,max bugfix
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.04.15. 18:06:18
  • Infrath
    #3042
    bakker nincs kész a játék!
    a fenébe azért kezdtem el mert állítólag lassan kiadják
    reméltem kész, de nincs vége.. sigh

    1 achi hiányzik..
    az ellenszeres cuccra elment +4 órám :D
    mire meglett
  • Caliph
    #3041
    ilyet?