3327
  • Caliph
    #3167
    azt úgy oldottam meg,hogy leverem egy jelzőt a torony mellé,aztán elhajóztam 1kmre,és próbáltam körbe járni :D meglett viszonlag gyorsan,de emlegettem én is a felmenőit
  • Madi92
    #3166
    Pedig elmondta az irányt is. :D Kb 5 perc volt megtalálni...
  • MarkBlade
    #3165
    Kés a barátod :)
  • lonvard
    #3164
    :D
  • Totti100
    #3163
    Sziasztok.

    Most kezdtem el a játékkal játszani. Az úszószőlőt hogyan lehet begyűjteni? A magját sikerül, de magát a növényt nem. Tud valaki segíteni?
  • Jóózsf István #3162
    Az, hogy valaki elakad ebben a játékban, az nem meglepő. Sokszor csak a türelmen múlik. Nálam is előfordult, hogy visszamentem helyszínekre, hogy hátha nem vettem észre valamit és az esetleg segített. Arra sem emlékszem, hogy lenne benne utalás, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Le kell menni a kristály barlangba a szerveiért! Persze nyilván lemész, mert érdekel mi van ott.
    Vagy itt van egy másik: "KB egy kilométerre vagyok tőled egy jéghegy tetején" Tényleg? Miért nem szomorodsz meg? Azt mégis melyik irányba? Merthogy én kapásból az ellenkezőben kerestem!!
    Szóval, szerintem egyáltalán nem egyértelmű a játék.
  • MarkBlade
    #3161
    14 éves lányom van.. építkezek de akkor is játszok :P
  • Arpad82
    #3160
    Jaj tudjátok gyerekek, eljön majd az az idő is, amikor apukák lesztek, és 2 az n-ediken gyerekkel örültök majd, ha esténként le tudtok ülni fél órára játszani. :) Abban a kis időben pedig nem csak olyan szempontok lebegnek az ember szeme előtt, hogy valamit hogyan-nem fogok megtalálni és hogyan-nem fogok rájönni és ezek kombinációja is miért jó nekem, egyszerűen csak jó lenne kicsit kikapcsolódni. Ha egy kicsit dinamikusabb a játékmenet, azt néha nem fogjátok bánni.
    Tudom, erre azt írjátok majd, hogy akkor miért nem Unreal Tournament-ezek ehelyett ... ami jogos is, viszont szeretem a vizet. :)
    Viszont megadályozván, hogy újabb Spolier-feliratokra nyomjak rá (merthát ki az, aki nem teszi), most jól abbahagyom a fórumozást és ezt tényleg magam fedezem inkább fel. :)


  • Caliph
    #3159
    hát röhögni fogtok,de én elakadtam :D
    de youtube vidit akkro se nézek :D

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    megvan 5 építész ereklye,mercury átnézve,építesz test maradvány megvan,satelit lekapcsolva,a csaj üvegházában voltam,phi robotics center átnézve,fagyott leviatán megvan...snowfox,prawn suit,seetruck,bázis van...hid kinyitva...nézegettem pdakat,de most tényleg elakadtam hogy merre is tovább...a fagyott leviatánnál láttam valami robotkart,de nem működik,mert kell bele valami,gondolom ezt kéne összerakni/legyártani/megtalálni,de semmi célzás mi merre....pda-kat olvastam,de előfordulhat hogy átsiklottam valamin...majd este ismét átnyálazom :)

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.05.19. 10:01:14
  • Kancsalborz
    #3158
    Inkább belerakják a játékmenetbe ezen " buksisimogató és kézenfogva vezető" módokat, mert ha valamin 10-percnél tovább kell gondolkodni, úgyis "nyitódnak meg" a "how/where find/get" kezdetű jútyúbos videók, azután meg kapják a negatív értékelést hogy nem elég "fluid" a játékmenet, meg sok az üresjárat...XD
  • TokraFan
    #3157
    Az első részben még a régi iskola szerint dolgoztak a srácok -nekem pont ez tetszett benne-, tehát nem szájbarágósan adta a játék, hogy mit kell csinálni, hanem kutatni kellett az infót. Voltak dolgok, amiket pl. az enciklopédia olvasgatásával tudtam meg, pl, milyen állat mire érzékeny, amiből kiderüt az is, hogy mi a gyenge pontja, hogyan lehet könnyen kicselezni. Az ilyen utánaolvasós móka ma már nem divat, anno a 90-es években ez kb. alap volt egy jobb játékban.
  • Arpad82
    #3156
    Eddig 1,5 óra alapján nagyon látszik, hogy tanultak a készítők az akadozó sztoriból. Visz magával, mindig történik valami, mindig beszél hozzám valaki ... valahogy sokkal átláthatóbb az egész. Persze lehet, hogy csak az 1. részben szerzett friss rutin miatt van ez, és azért haladok gyorsabban, ezt nem tudom. A szabadtéren fagyoskodást még szokni kell, de gondolom erre is lesz kraft később.
    A látványvilág meg ... fenomenális.
  • lonvard
    #3155
    Jól van Árpád, pozitív csalódás vagy. Annyi értetlenkedő, fanyalgó kérdésed volt, hogy azt hittem a feléig se jutsz vele és feladod. :)
  • lonvard
    #3154
    Ezért kell hardcore módban játszani. Olyankor mindig ment, amikor kilépünk. :P

    Jó jó, viszont ha meghalunk, akkor nem két óra játékot bukunk, hanem 5 napnyit. :D

    Elkezdtem én is egyébként. Bejártam az összes könnyebben elérhető bázist, begyűjtöttem a tervrajzokat, a pda-kat, találkoztam az alien kockával, most jön az a rész, hogy építek egy közepes méretű de azért kompakt bázist, aztán rendszerezem az információkat, és elindulok megkeresni a ... nem is tudom mit kell tulajdonképpen. Rá kell jönnöm hogyan és miért halt meg a Sam. Na de nekem az sem világos, hogy a többi tudóssal mi lett. Lehet hogy mindegyik életben van, csak összegyűjtötte őket valami alien királynő. Vagy mindenki halott lenne? És mért vannak feldúlva és elhagyva a bázisok? Mért nincs itt legalább az Alterrától valami biztosító osztag? Na ezekre a kérdésekre keresem a választ most.
  • Caliph
    #3153
    hát ami nagyon hiányzik,az az autosave...tegnap megszokásból kiléptem mentés nélkül...2órát buktam...túlzottan hozzá tud szokni az ember a jóhoz :D
  • RJoco
    #3152
    Vannak vándorlók.
    Mikor felszálltam, már ott lubickolt a víz tetején, látótávolságra a kilövő állástól.
    És úgy tapasztaltam, hogy a sokkolóval el lehet zavarni olyan helyre a kisebbeket, ami nem a természetes tartózkodási helyük. Lehet, hogy a leviatán is így ment odébb. Nem tudom, általában iszkiri volt sűrű szikrafelhő közepette.
  • Jóózsf István #3151
    Az tényleg úgy van, vagy csak hallucinálom, hogy egyre több az ellenséges lény a játékban, ahogy haladok előre, vagy töltöm az időt benne?!?!? Mintha számszakilag is szaporodnának... És előkerült egy nagy piros levente, ami rendszeresen megrág, egy olyan helyen ahol már többször is jártam és nem volt ott eddig!!!! És mindig kötelező jelleggel elkap a gusztustalan nyálkás pofájával, kicsit cibálgat és kiköp.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem a Dípörpülben lévő!
  • Caliph
    #3150
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    hát egy bazi nagy hegy egy lávató közepén,alap hogy van benne valami :D a bejárat meg két nagy zöld oszloppal van jelölve emlékeim szerint...jó,majrés a dolog mert ottvannak a tudjukkik,de pár kör a hegy körül és megvagy...



    Below Zero

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    hát keringek mint az a bizonyos madárürülék a levegőben,volt hogy több helyen is simán elmentem a feladatt vagy a látnivaló mellett...még igencsak az elején járok,bázis van,seetruck egy raktár modullal van,most AL-AN ereklyéit meg a testdarabkáit próbálom megtalálni,de a 300m mélyégmodul még kevés lesz úgy érzem...a hideg miatt kéne a jobb ruha,amihez kell prém,egyelőre nem vágom hogy kéne szerezni olyat,mert sok foga van,de majd rájövök :D Néni is megkért lőjjem le a radart,egyelőre erre sincs ötletem még...kaja van,a robot bázisnál a paprika fa elég jól tölti a kaját és a vizet is,3 fa el van ültetve a bázison kaspóba és bőven van cucc,lassan is romlik szerencsére...na holnap folytatom,most aludni kéne :D

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.05.17. 00:06:35
  • Infrath
    #3149
    hát akkor a below ban is segítség kell majd :)
    pedig ott is van segítség
    szöveg/leírások és rádió khm akarom mondani Al-An
  • RJoco
    #3148
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem lett volna azt olyan lehetetlen megtalálni, ha az ember több helyre is letesz felderítő állomásokat.
    Mondjuk az eléggé nehezítette a dolgot, hogy pont ellenséges élőlények úszkáltak a közelben.
    Amúgy én is simán elmentem mellette. De erre jó az internet.
  • Arpad82
    #3147
    Végeztem az első résszel: elmondhatom, nagyszerű élmény volt.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Összességében a történet továbbgördítéséhez vettem igénybe 1-2 (de nem több) alkalommal spoilert, de sosem olyat, amiből fontos részlet derült volna ki. Egyik negatív élményem, ami megfogalmazódott bennem, éppen ez: guglizás nélkül teljesen random, mikor akadtam volna rá a következő szálra, miután elfogytak a lifepod üzenetek. Másik mélypont - szó szerint - a lava lakes-ben való bolyongás, ezen belül is az Alien Thermal Plant megtalálása volt. Szerintem ember nincs, aki ne véletlenül akadna rá az odavezető útra, bármilyen guide szerintem itt lehetetlen.
    Az nagyon furcsa volt még, hogy arányaiban nagyon kevés blueprint is elég volt a végső megoldáshoz (az evés-ivást félúton kikapcsoltam és freedom save-et csináltam belőle, a már részletezett okok miatt).

    Mindent egybevetve hatalmas élmény és nagy kalap a készítők előtt. Hamarosan honorálom is a Below Zero-val, és megyek megfagyni :)


  • TheRainmaker
    #3146
    Kösz megvan
  • Caliph
    #3145
    hordozható hajókészítő vagy mi a neve,meg kell találni a receptjét aztán fabrikátorban legyártható
  • MarkBlade
    #3144
    Igen. Alapesetben az R gomb az.. ugyan úgy ahogy az összes elem használó dologból.
    Iven ugyan az az csak annak a receptjét is meg kell találni.
  • TheRainmaker
    #3143
    Másik kérdésem is van Elemes sikló bol ki lehet szedni valahogy az elemet és beleteni az elemtöltöbe? Vagy hogy lehet feltölteni?
  • TheRainmaker
    #3142
    Below Zero -ban hogyan lehet teherszállítót építeni? A receptje már megvan. A sima subnauticában volt valami eszköz ami a víz felszínen lebeget és az craftolta le a hajókat. Gondolom a Below Zero ban is igy van. Ezt a vizén lebegő hajó craftolot hogyan lehet megépíteni?
  • Infrath
    #3141
    na faja! below0 end.. :P
    de örültem volna ha van szöveg..
    bár igazából a párbeszédek olyanok lettek mint képzeltem nem több
    de a vizuális élmény menő
    lehet, ha angolra van állítva a szöveg akkor van/? csak lusta dögök voltak most más nyelveknél beállítani angolt amíg nincs más? nem próbálom ki

    ne felejtsétek a végén magatokra akasztani a hajót hogy nehezebbek legyetek xD (ez nem spoiler nyugi, aki a végén van majd érti :) )
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.05.14. 19:31:34
  • lonvard
    #3140
    Fasza billentyűzetem van, zsinór nélküli, és néha elveszíti a jelet, és 10 másodpercekig nem reagál. Na a Subnautica az a játék, amit így öngyilkosság játszani hardcore módban, egy élettel. Azért megpróbálom. :D
  • MarkBlade
    #3139
    Szóval megjelent! :)
  • Sheen
    #3138
    Én tuti. Eddig nem szóltam hozzá csak olvasgattam a fórumot, amúgy PS4 Pro-n nyomom a cuccot. Kb ott tartok hogy küklopsz, lépegető, meg minden megvan, mélységfejlesztők, rakétamodulok, kb 5-hat kicsi bázis szerteszét, öltem ilyen hülye izét, reaper leviatánt vagy mit (mentem le a jellyshroomba utánamjött és a lejáratnál nem volt helye forogni, elvágtam a torkát). Csak most valahogy nincs kedvem rohanni a sztorival, elkezdtem értelmetlen dolgokat művelni. Pl. a jelly-be építettem lefelé kb kétszáz méter csövet lefelé (akkor jött macerálni a reaper), aztán töprengtem micsoda bugok előjöttek emiatt. A szerkezeti gyengülés miatt a főbázist ellepte a víz, holott fizikailag semmi köze nem volt a másikhoz, mégis a másikat kellett megjavítani... Baromi jó játék csak a főbázisnál akkorákat akad a PS4 Pro hogy eszméletlen, a lost riverben levő bázisnál meg egy röccenés nincs. Nem igazán értem, node ez van. Tervezem megrendelni a below zerot, csak megvárom lesz-e neki ps4-en is magyar felirat. Ja meg bekúrtam egy jeladót az egyik összeomlott bázisba (ahol az EMP-s rákpolipok vannak) az akváriumba, azóta se tudom kiszedni. A radiation moddal kapcsolatban remek hallgatóság vagyok, mivel esélyem sincs rá sajnos konzolon.
  • Caliph
    #3137
    na ki fog kockulni egész hétvégén? :D
  • lonvard
    #3136
    Eggyel nekem kényelmetlen a közlekedés. Nem igazán közlekedésre van kitalálva, a csáklya inkább azt a célt szolgálja, hogy anélkül rohadtul nem tudna kimászni sehonnan. :D Tehát a seamoth a közelekedő jármű. Lépegetővel csak bányászom, meg hát később a sztoriban kulcsszerepe van.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.08. 12:15:34
  • Arpad82
    #3135
    Azt a szekrénytől táncolós mindenit!! Eszembe nem jutott volna, hogy máshol is lehet bázist építeni, mint ahová én raktam :D gyakorlatilag jó ideje a Lost River az otthonom, mert odajárok alapanyagért, már bekötött szemmel megy az út fel és le. De hogy máshol is lehetne habitat buildert használni, az nem jutott el az agyamig :)
    Hát ha bármi is az egyszeműhöz lesz kötve, akkor bajban leszek, a prawn viszont tetszik egyelőre (bár még semmit nem tud).
    Egyelőre viszont abbahagyom a fórumozást, mert úgy érzem, már így is nagyon sok spoiler ért :)
    Köszönöm mindenkinek :)

  • Caliph
    #3134
    duplán még nem próbáltam de egy darabbal is bőven jól lehet haladni..függőlegesen mondjuk kicsit nehéz haladni,de amig tartod magad a sziklafalnál,tud töltődni a jetpack. szal ki lehet mászni kb mindenhonnan


    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.05.07. 17:07:56
  • lonvard
    #3133
    Na állj, ezt még nem próbáltam: Prawn suitra elvileg lehet rakni két csáklyázót is, nem? Mert úgy kurvaérdekes lehet haladni.
  • Caliph
    #3132
    egyszeműnek fent nem sok értelme van..én kb csak akkor vettem elő amikor lent lost rivernél építettem a második bázist a tojásnál. meg lent ugye az utsó helyeken kavirnyáztam vele
    csikóhal bóven elég a költözésig. ha pedig megvan a prawn suit,meg a csáklyázókar,azzal rohadt gyorsan el lehet jutni bárhova,hogy kilövöd és húzatod magad...erre még alap jetpackja is tökéletes,de ha már megvan a fejlesztés akkor villángyors cucc válik belőle.
    másik karon fúrófej
    fejlesztésre ugye mélységi modul,erősebb jetpack,thermal reaktor(lent rohadt jó dolog,alig merül a cucc,meg egy storage modul.

  • RJoco
    #3131
    Nem akarlak elkeseríteni vagy lelőni a poént, de a küklopsz raktér kapacitása kelleni fog, hogy lemenj 900 méter alá. De ez amúgy is jól jön, ha bányászni akarsz a lépegetővel.
    Sokáig én sem nagyon használtam. A csikóhallal gyorsabban lehet közlekedni és szűk helyekre is befér. A lépegető onnan kezdve az igazi, ha megkapja a rakétafejlesztést. Gyorsan lehet vele haladni. Bár messzebb akkor is a küklopsszal szállítottam.
  • lonvard
    #3130
    Jó hát csak nem butaság, és nem szivatás. Egy felrobbant nukleáris meghajtású jármű közvetlen közelében lubickolsz a vízben, elég tág határok között lehet játszani a sugárszennyezettség dologgal. A mod nem szivatás, bár első körben meredeken hangzik az alapfelállás, de valójában teljesen játszható a game, csak a kihívásnak egy új szintjét jelenti. Ez egy annyira jó mod, hogy mióta kipróbáltam, kizárólag ezzel a moddal játszom az alapjátékot.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.07. 11:55:15
  • MarkBlade
    #3129
    Cyclops egy tengeralattjáró.. annak megfelelő az írányítása kb. Inkább mozgó bázisként gondolj rá mint gyors közlekedőre. Elmész valahova.. kiugrasz belőle valamelyik járművel.. akár prawn.. és ha végesztél vissza.
  • Arpad82
    #3128
    Ezt a radiation modot én is egyértelműen butaságnak tartom, a készítőknek egy szabad játék alkotása volt a célja, biztosan nem a játékosok direkt szívatása. Az, hogy konstans 30m-es sugárzás van végtelen körben, a fizika törvényeinek is ellenemond: az, hogy a hajótól 1km-re már kritikus szintű, jobban fedi a valóságot.
    Az igazi a kettő között lenne, vagyis hogy távolodva a hajótól exponenciálisan csökken a sugárzás (de még a Sand Dunes-nél is érezhető és fogy miatta a health kis mértékben).

    Az Aurora csalódás volt számomra.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kidolgozotságban is, valamint hogy a külső méreteihez képest milyen kis terület járható be. 200 fős személyzethez és a grandiózus leíráshoz képest találunk pár ágyat és 3-4 műszaki termet. 8 elemmel és egészségcsomaggal, fegyverekkel vágtam neki ... semmit nem kellett jóformán használni belőle.

    Másik csalódás a Cyclops volt, megépítettem, elindultam, irányítani nem lehetett csak 4 irányban, kiszálltam ... megyek inkább a prawn suit irányába. :)