3320
  • Infrath
    #3000
    "With the release on the horizon, we will be increasing the price of Below Zero to $29.99 (USD) across all PC storefronts (Steam, Epic, Discord, Humble) on January 5th, 2021."

    steam részlet

    epicen 8k ft
    steam en már 10k ft
  • TokraFan
    #2999
    Én még valahol ott tartok, hogy 2020 szeptember van és "1 hónapon belül megjelenik".
  • Caliph
    #2998
    az utolsó hivatalos közleményben early part of 2021 van megjelölve,pontosabb nincs.
    decemberi bejegyzés ez
    meg a januári áremelés is azért volt ,mert közeleg a megjelenés(release on the horizon a pontos megfogalmazásuk)
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.01.28. 17:45:56
  • Jóózsf István #2997
    Valahonnan az rémlett, hogy most hó végén, de sehol nem látok erre utalást. Behaluztam!
  • Madi92
    #2996
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Story előbb utóbb odasodor. : ) PDA-kat keresd meg a szigeten

    Utoljára szerkesztette: Madi92, 2021.01.26. 22:13:25
  • lonvard
    #2995
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Magnetitet egyszerűen nem találok, pedig elég fontos alapanyag. Hiába van meg gyorsan a szkennerszoba, ha egyszer nem tudom fejleszteni.
    Kérdés: Hol van a magnetit, baszki??
  • TokraFan
    #2994
    Mikor jelenik meg a BZ v1.0?
  • lonvard
    #2993
    Persze, van értelme, játékstílus függő, hogy én most kutatóállomást építek, vagy praktikus, kompakt bázist. Mindkettő oké. Bazmeg meghaltam. Az alapjátékot radiation moddal 1 élettel simán kivittem, itt meg amint elkezdeném a komolyabb kutatást, kinyiffanok. És akkor még nem mászkáltam a felszínen azzal a hósiklóval! Kurvaizgi lesz. Most újra kezdem. :DD

    3 palack kell, ez a mostani játékom nagy felfedezése.
  • Caliph
    #2992
    most miért,nyersanyagból sose fogysz ki,most hogy ott van két nagy helységgel több(ha egymásra rakod őket,egybenyílik a nagy akvárium és végig is tudsz úszni rajtuk)az kb nem oszt nem szoroz :D beraksz két jó kajásat,meg két vizes halat és elszaporodnak,aki nem akar hínárt meg krumplit enni,egy jó kis alternatíva :D 20 halig felszaporodnak,nem ficánkolnak bent,könnyen elkaphatóak,és újra szaporodnak :D
    rakhatsz be különböző tojásokat,kikelnek,és könnyen szkennelhető bármilyen ragadozó hal is,ott bent téged nem fognak bántani...de ne engedd szabadon a bázis körül mert megesznek :D
  • lonvard
    #2991
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A tüskés krokodilt érdemes komolyabban venni. Először nekem ijesztő volt, aztán rájöttem hogy tök suta és elkezdett nem érdelekni a jelenléte. Na és ha belém harap? Most meg szemből rámrohant, és egyetlen harapással olyan 70%-ot leszedett. Probléma, hogy 70% alatt volt az életerőm. Meghaltam ismét. Lehetséges, hogy van különbség a támadásaik erőssége között, tehát nem olyan, hogy tudjuk hogy egyik-másik szörny az mekkorát harap.
  • lonvard
    #2990
    Épp tükörtojást készítek reggelire. Arra gondolok közben, hogy az egy sült kukucskáló. Ja és természetesen 3in1 tejeskávét iszom hozzá. Utána indulhat a felfedezés. Ezúttal 3 darab 135-ös palackkal. Elkezdtem így úszkálni, szerintem sokkal kényelmesebb így, mint a két palack. Mer odáig azt csináltam, hogy 1 palack felfedezés, a második palack már a menekülés. Most ez majdnem két palacknyi idő. Plusz nehezebben fogok rácsodálkozni 6 óra játék után, hogy minden palackom üres, és van fölöttem 250 méter víztömeg. :D
  • lonvard
    #2989
    Ja meg hát a kisakvárium. Szóval nem szívesen baszok el egy teljes lakóteret halaknak. Plusz asszem a szimpla nagy akváriumba 10 hal megy, a kisakváriumba meg 8, tehát nem mondanám ár/érték arányosnak, pláne hogy kicsiből építhetek egy helységbe többet. Szóval tárolásra tök jó, bár oké így olyan feelingje van, mint egy Tesco halaspult, hogy ott úszkálnak a fogyasztásra váró pontyok az orrunk előtt. :D Szekrénybe is tehetném az élő kukucskálót, mer valamiért nem döglik meg, de az immersion kedvéért berakom akváriumba.

    (ok nagyakváriumban szaporodnak is, ez inkább a csapda+tárolásra jó)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.01.17. 08:38:54
  • Papa01 #2988
    Hm... Lehet újra végig kellene játszani a játékot... :) Bár az időjárást nézve a BZ stílusosabb lenne... :D
  • lonvard
    #2987
    Ja meg 3 pingvin zabálta a csapdában vergődő halaimat. :D Ez egy folyamat, az elején nagy segítség a csapda, később több mindennel ki lehet váltani.
  • TokraFan
    #2986
    Azzal csak egy gondom volt. A halak egy idő után nem spawnolnak vissza egy adott helyen, tehát kimerül a terület és odébb kell menni, akkor meg már tök mindegy.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2021.01.16. 04:45:20
  • lonvard
    #2985
    Ó megint kinyiffantam. Olyan 6-7 órám volt benne. Idáig egyszer haltam meg szörnytől, az összes többinél egyszerűen csak belefeledkeztem a látnivalóba, és kifogyott a palack. Nagyon kellene egy oxigén hud minden palackot mutatva, illetve figyelmeztetés 10-20 másodpercnél. Mer ugye a valóságban is észreveszem,hogy nem kapok levegőt, mielőtt meghalok. :-D Étel-ital-fagynál is lehetne cizellálni azér. Ezek a hirtelen halálok...
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.01.15. 09:55:05
  • lonvard
    #2984
    Ja igen, nem vettem észre. Ja meg hülye is vagyok. :D
  • Caliph
    #2983
    igen,a geothermálissal a hőenergiára gondoltam :D
  • lonvard
    #2982
    Hőreaktor már smafu? Főbázishoz csak azt, meg ha nincs mélyen, akkor napenertgiát használtam. A biót azt inkább "mobil" bázisoknál. Seamothba bepakoltam egy bázisnyi alapanyagot, 1 szoba, 1 szkennerszoba, bioreaktor, esetleg fabrikátor, elem-energiacella-töltő, ágy. Ezzel így végigmászkáltam a teljes területet, szkenneltem roncsok, adattárolók meg töredékek után. Na oda azért kellett a bio, mert bioanyag mindenhol van. Máskülönben a hőenergiát szerintem nem lehet űberelni.
  • Caliph
    #2981
    én csak a lámpás gyümit termesztettem,egyszer elülteted,megnő aztán csak le kell szedni,tölti ételt italt is,meg kell enni 3-4 darabot is hogy teljesen feltöltsőn,de nem kell szórakozni a magozással meg újraültetéssel.
    de ha messzire megyek,akkor halakból van kaja,sóval sokáig eláll és egy adag a reginaldból sokat tölt
    biorektorból a vérolaj a legjobb,az ad a legtöbbet,talán 400 körül,a savgomba 200 körül ad energiát,és a vérolaj ugyanúgy termeszthető
    én általában napelem meg geothermális energiát használok,kezdőhely közelében meg lent is van hot spot ahova lerakható,energia vezetékkel meg bázishoz hozható
    de ezeket is ugye mind meg kell találni/legyártani
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.01.14. 20:52:08
  • Infrath
    #2980
    én az ananász növényt raktam be
    1 elég de inkább kettőt szoktam lerakni /ami a szárazföldről szerezhető
    késsel leszeded megeszed, maradékot elülteted és megnő majd mire újra kell
    néha raktározni sós halat meg vízszűrűből vizet szoktam ha kell hosszú útra /jármű nélkül

    bióenergia meg a legjobb fehér gombát kell belerakni asszem az a legjobb azt meg lehet termeszteni, vagy (élő halat dobálsz bele)
    néha jól jön a bióenergia mikor bekapcsolod a radar keresőt /vagy sok elemet töltesz egyszerre vagy a kettő együtt
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.01.14. 20:20:45
  • lonvard
    #2979
    Igen, a gravicsapda a játék elején segítség inkább. Meg ugye nem biztos, hogy akarok egy helységet akváriumra használni.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Megtaláltam egészen véletlenül a zéró előörsöt, ahol a számomra még ismeretlen nagy lakóhelységet tudtam lemásolni, szóval ez most megint egy új helyzet. :) Ekkora helységbe már sok mindent el tudok képzelni. Szakmai kérdés: lehet kupolás helységet pakolni a tetejére?
  • Caliph
    #2978
    még kényelmesebb ha van benti nagy akvárium,egy akváriumban 10 hal fér el,én két szinteset építek. belerakok két reginaldot meg kettő bubblerfisht,aztán ezek szépen elkezdenek szaporodni,ráadásul itt bent nyugisak,tök könnyen el lehet őket kapni. biztosított a kaja meg a viz egy életen át :D
  • lonvard
    #2977
    Gravicsapdákat ti használtok? Én úgy 5 év játék után jöttem rá a hasznosságára. :D A második leghaszontalanabb kütyünek gondoltam a légpumpa után. Tényleg, légpumpát használ bárki bármire?

    A gravit azért nem használtam, mert a hátizsákban 4 helyet foglal el, és arra gondoltam, hogy hát én ezzel nem fogok vadászgatni. Kitolom a hal alá, oké elkapja, de minek csináljam, ha amúgy is elkapom? Namostnemígykell...ostoba...ostoba én. Főleg az elején hasznos, amikor a víz meg az élelem nem termelődik bázison belül. Ki kell szórni a csapdákat, tulajdonképpen elég 1 is, de én kettőt-hármat szoktam - szóval ki kell szórni a bázis köré, és onnantól nem kell időt fordítani a halak hajkurászására. Hazaérünk, begyűjtjük belőle ami kell, megsütjük, vizet facsarunk belőle, kényelmes élet.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.01.14. 07:41:38
  • Micsu
    #2976
    Megvettem, írtam is pár hszel később hogy már 5 órája tolom. Tetszik amúgy, de igen nem vagyok fpsekben az az építkezős fajta (rtsekben már annál inkább :P), sőt nagyon nem is vagyok oda survival játékokért, párat kipróbáltam de azokról lepattantam, erről nem. Én már öreg legény vagyok, megmondom őszintén tini koromban volt egy kiskedvencem a Sub Culture, ez a játék jutott erről az eszembe azért kezdtem bele.
  • Caliph
    #2975
    gyártáshoz fejlesztéshez legalább egy terem kell,ha benti növényeket sótalanítót akkor még egy ... moonpool is hasznos ha feljelszteni akarod a járműveid...de ja,3-4 nagy teremből meg egy moonpoollal minden lehetőséged megvan,a többi már csak extra
  • TokraFan
    #2974
    Itt az építkezés egy mellékszál, nem kötelező. Vagy ha mégis kell, mert azért van előnye is, akkor kb. pár kattintással lerakható az a pár elem, amivel már zárható teret kap az ember. Ha nem akar valaki szarakodni vele, csak mondjuk tárolni valamiket, akkor faék egyszerű az egész.
  • Infrath
    #2973
    nekem olyannak tűnt Micsu kérdése, mint aki még nem vette meg a gamet és nem az az építkezős fajta és éppen agyal megéri e vagy sem megvenni
  • Infrath
    #2972
    vagy egy szótörés a jó és volt között ;)
  • Infrath
    #2971
    eredetileg én micsunak írtam ezt #2961 erre #2957

    ideje nem értettem miért taggel be mindenki aztán rájöttem én felejtettem el taggelni hogy kire reflektálok így eléggé félre értések születtek
    én teljesen egyetértek mind azzal amit írtatok RÁM

    Micsu
    a lényeg nem tudom milyen játékos vagy (vagy folyton mentesz!) mert bárhol bármikor lehet mielőtt belekezdesz vmibe :)
    ha sebzés nélkül végig tolod a gamet akkor tényleg csak egy eszköz/upgrade kell amivel mélyebbre tudsz merülni, de ha érdekel milyen upgradek vannak még a hajóba, sőt maga a dock milyen/jópofa :) stb.
    elösször én is szelektálással kezdtem dobozokban, de nem vol jó volt vagy 10+ ládám minimum aztán olyan nagy volt a bázis rohangálnom kellet
    újra kezdtem a gamet és van 3-5 ládám max
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.01.12. 18:29:51
  • lonvard
    #2970
    Én úgy létrázom, hogy 3 helység van egymás fölött, és középen megyek beléjük a dokkból. Így a középső helység lesz az, ahol a munkákat végzem, ott van a nyersanyagraktáram, a felszerelésraktáram meg az elem-cellatöltők Abból nyílik másik irányba a szkennerszoba is. A fölötte lévő helység lesz a lakótér, a legalsó rész meg a víztisztítós, illetve növénykert. Létrázni minden irányba csak egyet kell, nincs az, hogy egymás fölött x helység és azt se tudod hol jársz, ahogy nyomkodod a létrát. Nekem nagyon fontos ez a bázis, iszonyat jól be szoktam lakni, minden elfér benne, ugyanakkor kompakt.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.01.12. 11:36:31
  • Caliph
    #2969
    valóban különbözőek vagyunk,én arkban is szeretek építeni. jó craftolós dolgok meg a tároló cuccok egy helyen vannak nálam is,külön épületben,de lakóépület konyha megint egy helyen(itt volt nagymajom is , sima alap sapkával,úgy nézett ki mint egy szakács,be is állítottam a konyhaasztal mögé mint séf bácsit,másra nem is kellett :D ,volt hogy építettem beach kunyhót grillező hellyel,medencével,állat szaporító helyet,volt hogy a raptoroknak külön ketrec volt,olyan jurassic park módra :D csak ugye nagyon terheli a szerót aztán ahol voltam ott is visszavették a limitet. persze amjd ha jön a genesis 2 visszamegyek igy is,csak kisebb dolgokban kell gondolkodnom :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.01.12. 11:31:31
  • Caliph
    #2968
    nálam két fő bázis volt,a kezdőhelyen,itt volt minden amit csak lehetett építeni,próbáltam törekedni a viszonylagos szépségre is,na meg külön lakószoba,amolyan roleplayesen.külön növényeknek,külön a sótalanítónak,minden szobának volt funkciója,két moonpool egy a csikónak egy a robotnak stb

    Viszont a létrás megoldás nekem annyira nem jött be,úgyhogy felfelé nem nagyon terjeszkedtem,talán csak a belső akvárium volt két szintes hogy több hal legyen benne a kajához (reginaldl kajának és bladderfish víznek,ez a kettő elvileg a legjobb ),meg 1 kilátó szoba ami a víz fölé ért

    később az endgamehez lent húztam fel egy bázist lost riverhez,itt csak az volt ami kell,se szonár se beltéri akvárium,csak egy moonpool egy fabrikátor,tároló helységek,ágy meg ami a túléléshez kell kaja pia,meg kültéri növények alapanyagnak,hoztam fentről savgombát hínárt stb.

    ez a bázis jó volt az endgamehez,lost river meg a 2 lava zone felfedezéséhez,ha kellett kulcstábla vagy valami nem kellett felmenni teljesen a kezdő helyig. persze egy gyors csikóhallal ez is pár perc lenne csak :)
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.01.12. 10:47:19
  • lammaer
    #2967
    Nekem a bázisépítés elég mellékes dolog volt, semmi cicoma, csak funkcionalitás ha unlockoltam valamit akkor ledobtam az első helyre.
    Nem is építettem 1nél többet, nem látam értelmét - az volt amit a starthelyen elkezdtem összerakni.
    ---
    Mondjuk én ARkban meg Conan Exilesben is ilyen vagyok, csak a puritán célszerűség... csapattársaim klausztrofóbiásak szoktak lenni ezért (amikor megépítem a crafting stationokat, ahol úgy egybe van tolva minden hogy egy helyről mozgás nélkül elérek szinte mindent). Sokan szeretik a nagy tágas épületeket, szépen egymás mellé igazítva lerakva mindent, én meg agyfaszt kapok hogy bármit le akarok craftolni szaladgálok a nagy bázison körbe körbe a ládák, crafthelyek közt.

    Most conan exilesben haver bevett a tribeba, 1 nap után elkezdtem ajtókat vágni mindenhová a házon, mert meghibbantam tőle hogy leszállok a lóol, egy ajtó, előszoba, 2. ajtó konyha, 3. ajtó munkapadok...durr átütöttem a falat, azt egyből benn vagyok a munkapadoknál :)

    Különbözőek vagyunk.
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2021.01.12. 10:26:40
  • lonvard
    #2966
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mondjuk az alapszituáció kifejtését hiányolom a bevezetőből. Nem lett volna hülyeség, ha akár narrálva is, de elmesélik, hogy főhősünk hogy keveredik bele ebbe a helyzetbe. Hogy jut el odáig, hogy neki egyedül, az Alterrát kihagyva kell akcióba lépnie. Mer az alapszitu valami olyasmi, hogy az a néhány fős kutatócsapat az eltűnik, és mindenhol csak az elhagyott bázisaikat találjuk csak. Kérdés az Alterra miért nem küld oda kutatócsapatot, és mért nézi rossz szemmel, hogy valaki utána nézne a történteknek.
  • lonvard
    #2965
    Hú nem tudom hanyadjára halok meg. Az óriás oxigénpalack fejlesztésem nincs meg, és a két 135-ös relatíve gyorsan kifogy, és ha valami eltereli a figyelmem és nem észlelem hogy már egyszer cseréltem, akkor jön a fulladás. Ez nem sűrűn fordul elő persze, 5-6 óra alatt egyszer-kétszer, sekély vízben tudok menteni, de most egy roncsban döglöttem meg. Kiépített szép bázis mellett. 3darab 135-ös palack túl sok helyet foglal, szóval kutatásnál nem szeretném, de valami ilyesmi lesz a megoldás, mer ez így nem oké. Nekem ez a játék 1 élettel átment souls-likeba. Egyre távolabb jutok, egyre profibb vagyok, és egyre nagyobb a kár, mikor meghalok. :D

    4 palack kell felfedezéshez. Roncsba 1 élettel bele se nagyon merek menni, mer nem találtam meg az ösvénykutató cuccot. Az nem is lesz meg a játék elején nekem, mer nem tudom merre van. Namindegy.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.01.11. 12:44:12
  • TokraFan
    #2964
    Játékstílus függő. Nekem sok-sok órám ment el csak a bázisépítésre, de nem azért, mert enélkül nem lehet végigtolni, hanem mert szeretek alkotni. A játék pedig egész jól megvalósított lehetőséget adott ehhez.
    Ez kicsit olyan mint egy könyv esetén, Ha jó a képzelőerőd, sokkal élvezetesebb lesz az élmény is.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2021.01.09. 23:57:36
  • lonvard
    #2963
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Találtam dokkot, ez alapjaiban formálta át a tervemet, építettem egy fasza kompakt bázist, 3 magas torony, középen egyik oldalra kilóg egy szkenner, másik oldalra kilóg egy dokk. Egy statikus is engedélyt adna rá, hogy építhetem. :D A felső helység víz fölött van, szóval mindig tudom milyen az idő, illetve van feelingje mikor legnagyobb viharban kávét készítek és az ablaknál állva a kellemes melegben egy húzásra beszürcsölöm. Sztorival alig haladtam, mer közben felfedeztem pár dolgot, amitől eltátottam a számat. Húúú, ezt a játékot úgy kitalálták, úgy játszatja magát, simán odaadnám neki a "valaha volt legjobb játék" címet. Mert mért? Mert miközben összetett és izgalmas és veszélyes, mégis kikapcsol. Nem kell rágörcsölni, nyugisan úszkálgatunk, és persze azért figyelni kell, de nem olyan mint mondjuk a Frostpunk, hogy vért izzadok, hogy túléljem a következő vihart.

    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.01.05. 21:11:33
  • Micsu
    #2962
    a csikóhalat most gyártottam le, igen így már jobb a helyzet

    köszi a tippeket

    azt már tapasztaltam 5 óra játék után hogy pár perc alatt megtaláltam eddig mindent ami kellett, bár később biztos lesznek ritka cuccok
    Utoljára szerkesztette: Micsu, 2021.01.05. 19:18:55
  • Infrath
    #2961
    tapasztalataim szerint aki előre megtervez mindent mielőtt belekezd bármiről is legyen szó
    az elszúrja és nem fog tetszeni neki a game

    az ellenkezőjével még nem találkoztam

    én egy base-t építettem a mentőcsónak kezdéshez
    később építettem még egy sonar-t hogy könnyeb legyen nyersit találni (ez vhol mélyen volt ahol kellet kénkő meg ilyenek)
    felirtam miből mi kell mennyi de elég ha csak egy dolgot jegyzel meg amivel letudsz merülni mélyebre
    mindent bepakolsz ami kelhet és uccu neki

    valojában nem kell túl agyalni a dolgokat mert télleg story game
    ha vmi kell nem kell majd érte órákat keresni vagy jaj fent hagytam vmit
    vagy jaj ott maradt a hajó

    de lehet csak tapasztalt játékosként érzem így
    de pl. végén mikor nővények kellenek akkor is ad segítséget nem kell visszamenni keresni stb.
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.01.05. 19:08:49