3320
  • Caliph
    #3240
    nem fog akkrát ütni mint az első rész,amikor még új volt a játékmechanika és a többi,és a történet sem olyan erős,de úgy gondolom simán megérte a pénzét,és simán jó egy olyan hosszú hétvégére mint ami most is jön :)
  • LaposElem
    #3239
    Neki kéne állni ennek is :D
    Első rész szintjét hozza?
  • Infrath
    #3238
    szintén! és soha nem volt problémám a halakkal
    soha semmi nem piszkált..

    a második részben inkább a zóna számított, ha nyersanyag kellet
    nem pedig a mélység mint az elsőben
    én örültem pár ólomnak meg ezüstnek mikor hoztak :D
    kraftolgattam sok mást is
    nem pedig a neten olvastam el.. kipróbáltam :)
  • TokraFan
    #3237
    Enciklopédia szerint, a fagyasztó hal csak felfújt hólyaggal veszélyes. Vagyis figyelni kell rá, hogy ha fel van püffedve, akkor ne menj közel. Egyebekben le is koccolhatod, nem fog rádköpni.
  • TokraFan
    #3236
    Az nem rossz valóban, de egyesével összeszedve nincs sok értelme számomra. Mire ez már működik, addigra fejlett cuccokkal vagyok tele és megoldom magam. Alapvetően az alapanyagokkal gyakorlatilag nincsen probléma, az első részhez képest sokszors mennyiség van mindenből. S1-ben jobb lett volna egy ilyen majom, itt már nem sok hasznát látom.
  • lonvard
    #3235
    Ezért is zseni ez a játék. Úgy játszod, ahogy akarod.
  • lammaer
    #3234
    Nekem mind az alapjátékban mind itt 1 helyen volt bázisom: a starthelyen :)

    @Sheen - a majomhalak csak az elején problémásak, mint lejjebb is látod egy idő múlva kimondottan hasznossá válnak...
  • Sheen
    #3233
    Nem kell hozzá költözni, a majomhalakat sem tudod elkerülni és a lily paddlereket sem, a brinewing pedig a kezdő mentőkapszulától egy köpésre úszkál. Az első bázist pedig mindig a kezdőpont mellé szoktam tenni.

    (Az első részben mondjuk összehoztam egy bázist ott, ahol a teleportáló izék voltak, meg az EMP-s rákpolipok (crabsquid), már nem tudom miért, viszont ugrópontnak teljesen jó volt később a lost river felé.)
  • Infrath
    #3232
    én azt nem értem miért költöztök mindig ilyen helyekre...
  • Sheen
    #3231
    Az első részt viszonylag békésen jászottam, de itt több lény is felidegesített annyira, hogy néha a lépegetővel nekiállok rájuk vadászni. Kapásból mondok kettőt a kleptomániás majomhalon kívül: az egyik a lilypad barlangokban úszkáló Lily Paddler (képtelenség tőlük bármit csinálni ha odatéved pár ahol ténykedsz), a másik pedig az alapbázisomnál körözött pszichopata módon, ez pedig most nem ugrik be hogy hívják, de rádront és lefagyaszt. Abból ma megöltem párat de piszok szívósak, félórát vágdostam a lépegetővel mire megdöglött.
  • MerlinW
    #3230
    Passz, én is egy YT videóban láttam.
  • lammaer
    #3229
    nabasszus, ez néha de jól jött volna... ingame van erre vajh referencia?
  • MerlinW
    #3228
    Az értelme, ha pin-elsz egy blueprintet, a majmok hozni fogják a hozzávalókat.
  • Infrath
    #3227
    ez benne van, de nem akartam/akarok :) spoiler -ezni..
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    (nem kell kelteni őket hogy jófiúk legyenek, idővel mind hozzák neked az anyagot és nem lopnak :)
    asszem onnantól, hogy benned van..

    nekem sokszor kellet üveg meg gyémánt örültem nekik mikor hoztak :D vagy esetleg még ólom :)
    később szárazföldön gyémántból megszedtem magam :D
    ahhh! meg a csilis paprika~ :D mmmmm..
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.08.06. 15:34:54
  • TokraFan
    #3226
    Ez jópofa! Bár értelmét nem igazán látom, mert mire nevelni tudom, addigra már nem jelent problémát sem. Főleg az elején okoz idegesítő perceket. Tetszik ahogy gyűjtik a cuccot, de ennek sincs sok értelme, mert egyesével kell összeszedni tőlük. Esetleg ha képesek lennének behordani egy tárolóba, úgy még hasznos is lenne. Talán majd moddal megoldható lesz.
  • Caliph
    #3225
    valahol mintha láttam volna videót,hogy a csávó nevelte őket magának,aztán elengedte őket a bázis körül,és hordták neki a cuccost,és nem loptak tőle semmit :)
    mindjárt meg is keresem a videót

    azzem ez volt az,most nincs időm megnézni

  • Infrath
    #3224
    az endinghez kell a hajó, szal nem kár érte :)
  • Sheen
    #3223
    Ilyesmiket "potyogtattam" el pár helyen.
  • Sheen
    #3222
    Amúgy nem bánom hogy megépítettem a cyclopsot, az is a játékhoz tartozik de mérhetetlenül több idő volt fullra elkészíteni mélységi modulokkal, ioncellákkal, hőerőművel stb mint ledobni egy vezérlőszobát (amiben ágy, kaspók, tárolók elférnek). És azt nem támadja meg semmi.
  • Sheen
    #3221
    Több apró bázist tettem le mindenfelé. A lava castle és a sea emperor úgy lett meg hogy lubickoltam az elemes siklómmal. :-) Azt se sokáig csak egyszer, hiszen utána már voltak teleport kapuk.
  • lammaer
    #3220
    Pedig megoldódott volna magától ha kicsit kitartóbb vagy ;)
  • TokraFan
    #3219
    Igen ez igaz, hogy később már nem kell vele foglalkozni, de pont az elején frusztrálónak tartottam amikor ellopta az összegrindelt cuccaimat. Egy darabig szórakoztam azzal, hogy visszaveszem, és ahogy írod is, figyeltem rá, hogy ne legyen a kezembe semmi, de aztán hamar eljött a pillanat, hogy ezt egy felesleges és halál idegesítő marhaságként éljem meg. Úgyhogy offoltam a srácot a játékból.
  • lammaer
    #3218
    Nekem a raktér miatt kellett, plusz a mobilitása jobb mint a prawn suité... leálltam az új helyre, azt elpakoltam mindent.

    Ugyanigy, a truck ebből a szempontból szintén hasznos volt, csak nem jobb mint a cyclops. Felesleges csicsázás volt ez a moduláris rendszer, nem adott semmit a játékhoz.
  • Infrath
    #3217
    ép ez a lényeg hogy cuki és idegesítő legyen viszont nekem nem sok gondot jelentett
    nem tudom nektek miért van bajotok vele? főleg hogy nem sokáig zavarnak sőt...
    ne tarts a kezedben semmit csak akkor mikor valóban kell
    és lehet hallani ha jön a közeledbe..
    a mélységekben ezek a levegőt tartalmazó növények is ott vannak mindenhol már
    könnyebb így a merülés-lent maradás érdekében
    és én már vittem magammal mindig + egy palackot
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.08.04. 08:36:03
  • TokraFan
    #3216
    Cyclops nélkül hogyan mentél le 1200m alá (vagy mittudomén már a pontos mélységet)? Szerintem nagyon kellett a cyclops, mert másféle játékmódra adott lehetőséget (mozgó bázis). Lehetett persze úgy is játszani, hogy több bázist tett le az ember, de nekem jobban bejött az, hogy submarine-al totál kötetlen volt a játék, ott volt rajta minden, full önellátóra csináltam és azzal jártam be a teljes map-et. Apropó: van már MAP mod a BZ-hez is! Azt az első részhez is feltettem, anélkül nem is tudom, hogyan lehet játszani...
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2021.08.04. 01:19:29
  • Sheen
    #3215
    Lehet hogy feltolom valamikor számítógépre is, de PS4 Pro-n fut jelenleg, ott nem tudom moddolni.
  • TokraFan
    #3214
    A kleptomán majmot én kitiltottam a játékból! Rettentő hülye ötlet volt a fejlesztőktől, mert kihívást nem jelent, viszont borzasztóan idegesítő. Szerencsére már BZ-hez is elérhető a mod, amivel szanálni lehet az egyes lényeket. .
  • Sheen
    #3213
    A cyclops is felesleges volt az első részben. Megépítettem, feltunningoltam, készenlétben várakozott hogy majd ha kelleni fog, ott legyen. Egyszer sem kellett. A prawn suit is csak a mélységi modulja miatt kellett a vége felé.
  • lammaer
    #3212
    No én pont most fejeztem be a below zerot.
    Kb 20+ óra volt benne számomra (mondjuk én nem vagyok az a bázisépítgetős, csicsázós fajta).

    Számomra nem durrant akkorát mint az első rész. Ez valahol érthető, hiszen az volt nagyon új, ez azért nem radikálisan más, de szerintem kihagyott ziccerek voltak ebben az epizódban. Az elejét nagyon élveztem, de a közép és a végjáték unalomba fulladt számomra... A körítésre koncentráltak (sok új gadget), nem a lényegre....

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    - szerintem a truck rosszabb mint az a cyclops. a modularitás kb felesleges, a sebességcsökkenés miatt nem lehet úgy felszerelni mint azt.
    - mig az előző részben a prawn suitot muszáj volt használni, itt abszolút felesleges. Konkrétan egyszer nem volt rá szükség, soha nem használtam.
    - a felszini szaladgálás szerinetm sokkal unalmasabb mint a viz alatti világ, feleslegesen nagy de üres a világ. a Prawn suithoz hasonlóan a snowfox is szinte teljesen felesleges.
    - a közép-végjáték felé a játék abszolút nem ad segítséget - amikor keresni kell a 3 alien cachet, abszolút semmi tipp hogy mégis merre. Konkrétan a kristály cachet azt soha az életbe nem találtam volna meg.... nem azt mondom hogy rakjon beacont rájuk, de legalább vmi támpontot adhatott volna.. (hiába szkenneltem be sok artifactot - mert már megvolta tether tool is- semmi hint hogy merre, hol keresgéljek. A wiki szerint kellett volna adjon hinteket, de nekem nem tűnt fel hogy adott volna valamit)
    - a húgunk sztorijában szinte semmi felemelő vagy nagy durranás nincs, szerencsére az alien vonal megmenti a napot, bár a vége ott kicsit összecsapott.
    - a truck sokkolója trivializálja a leviathanok előli bújkálást. Túl egyszerű, túl könnyű....

    Én többet vártam, szerintem sok időt töltöttek az új de végső soron felesleges dolgokkal (snowfox, felszini világ, truck, teleportáló modul, sokféle generátor - minek, decoy pingvin (ezt is csak egyszer muszáj használni, amúgy olyan useless mint a távirányítású kamera)

    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2021.08.03. 19:15:33
  • Sheen
    #3211
    Nem találok magnetitet. Amúgy eddig tetszik a Below Zero, elég nagy terület van benne. Valahol mintha azt olvastam volna hogy 135 biom (lehet hogy rosszul emlékszem). Felfedezgetni még nem volt kedvem, első dolog a bázis volt és a seatruck egy szárazdokkal, most már lesz mivel elindulni mindenfelé. A moonpool keresgélése elég sok időt elvett, de nagyon kellett. Egy lemerült seatruck nem sokat ér. Lényekből kettő idegesített fel: az egyik az a nyomorult sellőmajom amelyik lopkod, a másiknak pedig az volt a hobbija hogy bázis építés közben vagy harminc alkalommal lefagyasztott. Azokat ki fogom idővel irtani!
  • TokraFan
    #3210
    Na, valaki megcsinálta a Terraforming Ability Modot. Ezt a képességet kivették az eredeti Subnauticaból, és már akkor is haragudtam érte, mert EA-ban még működött és szerettem. Most viszont ismét elérhető ezzel a moddal.
  • RJoco
    #3209
    Nem tudom, de nem lenne rossz.
    Ha az elsőt képesek voltak megcsinálni és PC-n van a másodiknak is, akkor remélhetőleg egyszer bekerül PS-en is.
    Figyelni kell a frissítések leírásait.
  • Sheen
    #3208
    PS-en is vannak néha frissítések, megjöhet rá a magyarítás valamelyikkel szerinted?
  • RJoco
    #3207
    Ezt jó tudni. És felettébb érdekes.
    Köszi az infót!
  • Sheen
    #3206
    Nos, rászántam magam és megvettem a Below Zerot PS4-re, sajnos nincs benne magyar felirat. Elkezdtem angolul némi bosszankodás után (megy angolul is csak nem vagyok benne annyira perfekt). Még nagyon az elején tartok, leraktam egy kezdő bázist elemtöltővel és pár hasznos dologgal, sok időt még nem tudtam rászánni.
  • Sheen
    #3205
    Nos, rászántam magam és megvettem a Below Zerot PS4-re, sajnos nincs benne magyar felirat. Elkezdtem angolul némi bosszankodás után (megy angolul is csak nem vagyok benne annyire perfekt). Még nagyon az elején tartok, leraktam egy kezdő bázist elemtöltővel és pár hasznos dologgal, sok időt még nem tudtam rászánni.
  • lonvard
    #3204
    Gyönyörű bugba szaladtam bele. Épp mentem volna felfedezni a modulos vizijárművel, amikor is fordulok el a szárazdokktól, és az utolsó dokkmodul, rajta a lépegetővel az beleakadt a szárazdokkba úgy, hogy modulostul-lépgetetőstül benn kezdett zizegni a dokk belsejében.A modult ki tudtam csempészni, de a lépegető beleragadt. Ott ácsorog a medence szélén, a teteje benne a dokk födémjében, se előre se hátra.Gondoltam lebontom körüle a szárazdokkot. Nem engedi, mert benne van a lépegető. Spawnoltam magamnak vonó meg tolóágyút, egyik se volt hatással. Az a probléma, hogy ezzel így tönkretette a bázisomat. Nem tudom mit lehetne tenni. Konzollal nem találtam olyat, hogy "delete lépegető".
  • lonvard
    #3203
    Épp tisztességes, lapos bázishelyet keresgélek. Alapjátékban relatív egyszerű volt, mert mindig a 17-es roncs közelében lévő vörös lapályra építettem. Below Zéróban elégé szegdelt a tenger alja, ahova szívesen raknám, mondjuk nagyobb mélységbe és növények közé hogy izgi legyen, ott meg tele van ragadozóval, no meg (spoiler) ott vert tanyát a mongol testőrnő. Mondjuk poén lenne közvetlen mellette felhúzni egy bázist, hogy kiidegeljem azzal, hogy szomszédja lett. :D Azé' kell laposabb terep, mert ki akarom próbálni large roommal. Két lardzsot teszek egymásra, a felsőbe lesz a bejárat két összenyitott dokkból, ott lesz a raktár meg az összeszerelő helység, a másik felében a saját szoba - konyha, alulra meg pakolom a víztisztítókat, növénytelepet, esetleg nagy akváriumot. És az extra, hogy egy T csövet kivezetek az oldalából, és előrefele nézve onnan fog lesni egy scanner szoba, hátsó része meg egy irányító szoba. És ehhez az egész konflomerátumhoz nekem egy relatív lapos terep szükséges. Na most szerintem egy helyen van ilyen, az északi jégfal közelében, ahova (spoiler) egy idő után vissza is kell mennünk felfedezni a dolgokat. Csinálok egy dómot a felső szobára, és akkor bámulhatom fejem felett a jéghegyeket és táblákat. Na meg a pingvineket. Energiát hőreaktorból akarok, bár nyilván a kis mélység miatt lesz napelem is. Nem tudom az északi fal közelében van-e vulkán, de ha nincs, hajlandó leszek keresztülkábelezni a komplett pályát ezért. :P

    Most olvastam el hogy került a Torgal féle testőrnő ennyire északra. A leírás szerint megölte a bázisukat szétverő leviatánt, és a felpuffadt felszínen úszó hullájában tutajozott. Csak az a kérdés minek tutajozott, hiszen nem volt hova eljutnia. Meg nehogy már jobb terep legyen az északi sark, mint a trópus.Hogy hogyan élte túl a vírust, azt ne is feszegessük. Mindez annyiban érdekel, hogy kurvajó volna, ha csinálnának egy következő Subnauticát, és például ennek a nőnek az utazása lenne a játék. Csak nem döghullában, hanem hát építene szépen egy tengeralattjárót, poén voltam ha állati tetemekkel vadított madmax-tengeralattjárót, és akkor ilyen félig modern félig kőkorszaki cuccokkal felszerelkezve egy hatalmas utazásról szólna a sztori. Oké, valszeg ez a fejlesztőgárda ezt nem tudja megvalósítani. Ábrándoztam. Na megyek focit nézni. Jön a pizza is hamarosan. 4 évszak.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.06.19. 14:59:07
  • Caliph
    #3202
    hát nemtom,nekem olyan érzésem volt hogy bár nem ugyanoda,de szinte mindig volt minden alap fém és kinövés a bázis körül..
  • Infrath
    #3201
    tudok róla
    sztem a kinővések nem spawnolnak újra, de persze megjelenés óta lehet van ilyen benne.. akkor meg főleg nem kell fúrni..