3317
  • lonvard
    #3197
    Igen hát én akartam ezt a mobil bázist. Most már 600 méter mélységig vízálló, szóval jelentősen megnőtt az akciórádiuszom. Viszek magammal egy minibázishoz szükséges mennyiségű alapanyagot, scannerszoba, töltők, bioreaktor, és akkor el is szakadtam a bázisomtól. Azé' majd visszamegyek azt berendezem. :P
  • Caliph
    #3196
    én kb csak a tároló meg a lépegető modullal rohangáltam :D más le se gyártottam hozzá
  • lonvard
    #3195
    Azért van egy feelingje, mikor naplementére kész a hernyó. Épp ejtőzöm a tetején, háttérben a főbázis. Nincs minden modul rajta, csak amit akarok felfedezéshez. 1 háló, 1 fabrikátor, 2 tároló, 1 dokkoló. Rajta a lépegető is (nem látszik a képen). Szóval egy ilyen felszereléssel azért már nem érzem elveszettnek magam. :)

    Még egyszer sem haltam meg, pedig most nem 1 élettel játszom. Tovább jutottam, mint bármikor. eh.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.06.15. 18:42:04
  • lonvard
    #3194
    Meg okos az alapszitu. Azt kellett megoldaniuk úgy, hogy ne legyen izzadtságszagúan erőltetett, hogy bár nem vagyunk hajótöröttek, de ugyanúgy meg kellene lennie az elhagyatottság feelingnek. A korai verziókban ez nem is volt meg, mert ott még a nővérke egy űrállomásról instruált minket és ugyan a bázistól egy földindulás hatására elszakadtunk, de mégse voltunk egyedül. Bármikor kérhettük volna a mentőhajót.

    Na most ehhez képest csináltak egy olyan sztorit, hogy illegál titokban landolunk egy elhagyatott kutatási területen, és senkire nem számíthatunk. És benne hagyták a korábbi bázist is. És megint kvázi hajótöröttek vagyunk.
  • lonvard
    #3193
    Elkezdtem megint, ismét 1 élettel. Valahogy nem tanulok. Fél nap játék után meghaltam egy bug miatt. Hiába másztam be a járműbe, tovább fogyott a levegő. Na most aztán istenbizony ez volt az utolsó, hogy 1 élettel játszom ezt a második részt!!!!%444!! :D
  • Norbertboy
    #3192
    Elkezdtem a második résszel játszani, a tervrajzok tekintetében könnyebb a játék. 4 óra játék után tetszik nagyon.
  • Arpad82
    #3191
    Olyasmi volt a gond, hogy van egy grafikai beállítás - a legfelső, ami mindent állít -, ami csak a főmenüben jelenik meg. Ezután minden fut simán :) a low és a high megjelenítés között alig van különbség.
    Így 13-14 óra után lett egy kialakult véleményem. Nagyon szép és nagyon jó, csakúgy mint az előd, de a mi-miért-történik része, vagyis a sztorielemek nem egyértelműek teljesen.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Al-AN folyamatosan beszél hozzám, ami nagyon vicces egyrészt, de nem derül ki, pontosan mi is a célja a test megépítésének, vagy Margaret folyamatos ugrálásának. A torony leállításáért pl. kaptam 4 növényt, azért ennél többet vártam :D


    A magyar fordításból nekem is elegem lett, hol magyar, hol angol és valóban félrevezető is. Maradok azt angolnál :)
  • TokraFan
    #3190
    Valami más gond lesz ott, nekem is simán fut. A betöltés is kb. annyi idő, mint az előzőnél.
  • MarkBlade
    #3189
    Nekem sincs bajom..nálad lesz a bibi.
  • pauly
    #3188
    Nekem kb másfél perc mire betölti a mentést,pedig max átlagos gépem van. Fps lassulást sem tapasztaltam.Legalábbis semmi komolyabbat...
  • Madi92
    #3187
    Sajnálatos. Pedig én úgy vettem észre, nálam jobban megy mint anno a Original Subnautica. Eddig zökkenőmentesen hozta a 60 fps-t.
  • Arpad82
    #3186
    Sajnos azt hiszem, nekem ennyi volt végérvényesen a below zero. Az egy dolog, hogy 15-20 perc, mire betölti a mentett állást (visszatöltésnél is legalább 5), de az a mértékű FPS lassulás és optimalizálatlanság, ami a játékban fogad, mérhetetlen. Minden beállítást, konfigot végigpróbáltam - a gépem igaz, nem mai, a játék pedig tudom az, de a sima Subnautica-val semmilyen problémám nem volt néhány bugot leszámítva).
    Viccből még 640x480-as felbontást is kipróbáltam, hogy retrózzak: az eredmény ugyanaz. Az architect sanctuary előtt vagyok, de oda már nem jutottam le, mert 3FPS-el nem volt nagy élvezet. Hatalmas csalódás.
  • Infrath
    #3185
    hát igen ez a rage nekem nem hiányzik
    full veszitek el mindent nincs erre időm
    de egyébként halál nélkül vittem ki a gamet
    nem igazán éreztem hogy veszélyben lennék
    bár talán 2x mégis csak meghaltam bár nem volt közelező
    tudtam meddig bírom oxigénnel
    lustaság és kíváncsiság
    szándékos halál volt
    nem ilyen vízbe fullás meg ilyenek
    megnéztem mi van nálam meddig bírom azt elkezdtem futni
    megakartam nézni mindent nem pedig azzal törödni hány fáklyám van vagy hogy mennni kajám egyszerre letudtam egyszerre letudtam azt kész :D
    bár tény hogyha nem az armoros ruha van rajtad akkor szépeket tudnak sebezni a szárazföldön
    de elárulok vmit ami spoiler lehet, nem kell félni a szárazföldön
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    elösször is ha van ilyen piros gyujtosod ami ég elkerülnek, ha pedig kell neked a szörükből mert nem mennél be a kuckojukba szedni hanem róluk szednél le mert nem találasz, akkor a kis robot pingvinnel oda tudsz mennni a közelébe és vele tudsz szdeni szört róla
    mert azt a cukit nem támadják meg ( ez benne van a leírásban)

    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.05.21. 17:02:53
  • lonvard
    #3184
    Alapjátékban nálam működik a hardcore fokozat a radiation moddal. Azért mondom hogy működik, mert többször kivittem úgy. El van találva benne, hogy ha koncentrál az ember és ismeri a játékot, akkor jó eséllyel ki tudja vinni egyetlen élettel.

    Below Zero-t ennyire nem ismerem, hogy csak egy példát említsek, nem tudtam, hogy a krokodilszerű dögök akár egyetlen harapással is elintézhetnek, mígnem egyszer csak így megöltek. Többször belém haraptak, nem okoztak nagy problémát, aztán az egyik lendületből nekem úszott, és hopp csak néztem, hogy halott vagyok. Tehát nagy a meglepetésfaktora a játéknak, és ezen nem fog segíteni az alapjáték rutinja. És akkor még a nyílt jégre ki se merészkedtem. Azt se tudom hogy harcoljak azokkal a négylábú dögökkel. Ugyanakkor nekem kell az az élmény, hogy nem mentek minden egyes necces helyzetben, nem mentek egy roncsba úszás előtt, nem mentek egy nagy merülésnél, mert a kockázat ad a játéknak egy extra élményt. Viszont mostanra rájöttem, hogy nem tudom megbecsülni sok esetben a kockázatokat, mert nem ismerem a játékot. A várható eredmény pedig egy sok napos játékban eltöltött haladás utáni hirtelen halál, amibew többször volt részem az elmúlt hónapokban, és most telt meg vele a hócipő. Egyszer ki kell játsszam legalább, hogy lássam hogy hogy működnek benne az ismeretlen részek, utána jöhet a hardcore.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.21. 16:44:25
  • Infrath
    #3183
    nem sokan vitték végig a gamet mivel nem volt kész
    és mivel nem is volt kész nem is panaszkodtak jó okkal,
    de majd a többiek is ki viszik és majd beszélünk róla ha fontos de eddig a steam alapján alig 8% vitte ki a gamet és
    akkor a magyarok ebből mennyi..
    szerintem többen vagyunk mint 10 itt a fórumon
    és 3 vittük végig eddig kb. max ?
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.05.21. 16:21:54
  • Infrath
    #3182
    szerintem a módoknak meg a fokozatoknak számomra nincs értelme egy játékban mással játszom, de ha van érte vmi jutalom vagy achi érdekel különben nem
    lásd no man sky maxos
    devil may cry összes nehézség szint kész
    itt minek csak rage-lnék..
    story kaland game
  • lonvard
    #3181
    Az vesse rám az első követ, aki kivitte már a Below Zero-t hardcore fokozaton. :)
  • RJoco
    #3180
    Azt hittem, hogy te nagy májer vagy, ahogy leoltottad Arpad-ot, meg úgy itt mindenkit oltogatni szoktál. Most legalább magadat is beoltottad :D
  • RJoco
    #3179
    Szerintem ezt csak te gondolod így, más itt ilyenről nem írt.
    Esetleg a fejlesztők írtak róla valamit?
    Vagy egyéb dolgokról, amik kimaradtak a játékból?
  • lonvard
    #3178
    Joh, elengedtem a hardcore-permadeath fokozatot. Miután egy előrehaladott játékom veszett el, csak mert a macska kikéretőzött. Megengedtem magamnak, hogy 100 méter mélységből katapultáljak léghólyaggal, majd kisétáltam és kiengedtem a cicát. Visszasétáltam, és látom hogy halott vagyok. Nem tudom mi történt. Nem is konkrétan emiatt engedem el, hanem hogy még nem voltam kinn a jégmezőn, nem tudom mi vár rám, és nem szeretnék tudatlanság miatt egy még későbbi stádiumban kinyiffanni.
  • TokraFan
    #3177
    3 gyerekem van, de értelek!
  • Infrath
    #3176
    én a kész alatt a 100% ot értem
    hacsak a kiadás óta nem adtak hozzá
    írtam is példát konkrétan nincs felirat a végén csak szinkron
    ha nem tudsz angolul szopás.

    és sztem elég gagyi az egyik testrész bedobva a földön egy zöld kocka szobában (ez a nesztek itt van csak hogy kilehessen vinni a játékot érzést sugallja )
    szerintem azon még dolgozni fognak majd
    kitágítják hogy lehessen benne sétálni esetleg vmit még skennelni bent/nézelődni mint a többinél /majd oh! megtalálod a skennelhető testrészt
    stb.
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.05.20. 21:01:19
  • RJoco
    #3175
    Hát, csak, ha olyan kedved lesz.
    Lehet, hogy majd csak jövőre szerzem be.
    Elég sokminden van most betervezve.
  • RJoco
    #3174
    Kidobták PS-re. Szóval ez a nincs kész duma nekem eléggé sántít.
    Azt nem mondom, hogy nincs benne bug, mert az volt az előzőben is. De használhatónak kell lennie.
    És van, aki már végig is játszotta sírás nélkül.
    Azt nem tudom, hogy magyar feliratot tettek e a PS verzióra, mert nincs meg.
  • Madi92
    #3173
    Én el is felejtettem, hogy van benne magyar. xD
    Már pár éve csak angolul vagyok hajlandó bármit is játszani/nézni.
    Witcher3ban volt egy olyan félrefordítás, hogy csak lestem. Ott lett elegem a magyar fordításokból. Szerencsére már megy annyira az english, hogy észre sem veszem, hogy english :D
  • Infrath
    #3172
    persze hogy lesz, nincs kész a játék
    hiába jött ki meg ilyenek, 1-2 évig patchelik még ezt is majd
    a végén még felirat sincs!
    persze hogy változni fog még
    sőt szerintem az egyik testrész is csak úgy oda van dobva egy kocka zöld szobában azt smafu..
    kicsit bénának éreztem.
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.05.20. 16:34:11
  • Caliph
    #3171
    hát nem mostanában fogom újrakezdeni,mert még friss az élmény,majd év végén kb :D de a konkrét hiba sajnos létezik. nem tudom mennyi lehet még benne
  • RJoco
    #3170
    Aztán majd oszd meg légyszi, hogy mennyi is az eltérés!
    De jó, hogy nem vettem meg előre. Bár kérdés, hogy ezt figyeli valaki és javítva lesz vagy paff a bűvös...
  • Caliph
    #3169
    megnéztem egy youtube magyar végigjátszásban,és igen,a fordítás a szar. míg angolul mondja hogy merre hány méter,addig magyarul csak annyit,hogy 1kmre a jelenlegi helyzetétől...tudok angolul,a saját lustaságom miatt nyomtam magyar felirattal,és nem is figyeli ilyenkor az ember mit magyaráz a háttérben angolul,csak olvasod a magyar feliratot bízván,hogy jól meg van csinálva .ha már hivatalos :D
    végigtoltam én is tegnap este,de újra el fogom kezdeni,csak most angol felirattal,kiváncsi vagyok hányszor szopatott meg a magyar fordítás..
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.05.20. 14:59:03
  • Caliph
    #3168
    hát most erre nem mernék megesküdni,de én magyar nyelven játszottam,és ott sztem nem mondta az irányt,de este megnézem ... :D
    igy viszont a fordítás tudja megszivatni az embert rendesen... :D
  • Caliph
    #3167
    azt úgy oldottam meg,hogy leverem egy jelzőt a torony mellé,aztán elhajóztam 1kmre,és próbáltam körbe járni :D meglett viszonlag gyorsan,de emlegettem én is a felmenőit
  • Madi92
    #3166
    Pedig elmondta az irányt is. :D Kb 5 perc volt megtalálni...
  • MarkBlade
    #3165
    Kés a barátod :)
  • lonvard
    #3164
    :D
  • Totti100
    #3163
    Sziasztok.

    Most kezdtem el a játékkal játszani. Az úszószőlőt hogyan lehet begyűjteni? A magját sikerül, de magát a növényt nem. Tud valaki segíteni?
  • Jóózsf István #3162
    Az, hogy valaki elakad ebben a játékban, az nem meglepő. Sokszor csak a türelmen múlik. Nálam is előfordult, hogy visszamentem helyszínekre, hogy hátha nem vettem észre valamit és az esetleg segített. Arra sem emlékszem, hogy lenne benne utalás, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Le kell menni a kristály barlangba a szerveiért! Persze nyilván lemész, mert érdekel mi van ott.
    Vagy itt van egy másik: "KB egy kilométerre vagyok tőled egy jéghegy tetején" Tényleg? Miért nem szomorodsz meg? Azt mégis melyik irányba? Merthogy én kapásból az ellenkezőben kerestem!!
    Szóval, szerintem egyáltalán nem egyértelmű a játék.
  • MarkBlade
    #3161
    14 éves lányom van.. építkezek de akkor is játszok :P
  • Arpad82
    #3160
    Jaj tudjátok gyerekek, eljön majd az az idő is, amikor apukák lesztek, és 2 az n-ediken gyerekkel örültök majd, ha esténként le tudtok ülni fél órára játszani. :) Abban a kis időben pedig nem csak olyan szempontok lebegnek az ember szeme előtt, hogy valamit hogyan-nem fogok megtalálni és hogyan-nem fogok rájönni és ezek kombinációja is miért jó nekem, egyszerűen csak jó lenne kicsit kikapcsolódni. Ha egy kicsit dinamikusabb a játékmenet, azt néha nem fogjátok bánni.
    Tudom, erre azt írjátok majd, hogy akkor miért nem Unreal Tournament-ezek ehelyett ... ami jogos is, viszont szeretem a vizet. :)
    Viszont megadályozván, hogy újabb Spolier-feliratokra nyomjak rá (merthát ki az, aki nem teszi), most jól abbahagyom a fórumozást és ezt tényleg magam fedezem inkább fel. :)


  • Caliph
    #3159
    hát röhögni fogtok,de én elakadtam :D
    de youtube vidit akkro se nézek :D

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    megvan 5 építész ereklye,mercury átnézve,építesz test maradvány megvan,satelit lekapcsolva,a csaj üvegházában voltam,phi robotics center átnézve,fagyott leviatán megvan...snowfox,prawn suit,seetruck,bázis van...hid kinyitva...nézegettem pdakat,de most tényleg elakadtam hogy merre is tovább...a fagyott leviatánnál láttam valami robotkart,de nem működik,mert kell bele valami,gondolom ezt kéne összerakni/legyártani/megtalálni,de semmi célzás mi merre....pda-kat olvastam,de előfordulhat hogy átsiklottam valamin...majd este ismét átnyálazom :)

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.05.19. 10:01:14
  • Kancsalborz
    #3158
    Inkább belerakják a játékmenetbe ezen " buksisimogató és kézenfogva vezető" módokat, mert ha valamin 10-percnél tovább kell gondolkodni, úgyis "nyitódnak meg" a "how/where find/get" kezdetű jútyúbos videók, azután meg kapják a negatív értékelést hogy nem elég "fluid" a játékmenet, meg sok az üresjárat...XD