3320
  • kisiku
    #716
    Az iránytű pont a mentőkompod melletti asszem Lifepod 3-nál van, a lényeg, hogy 100 méteres körzetben van ott, ahol kezdődik a játék.Nekem legalábbis itt van.De lehet hogy a Lifepod 5-ben van a Grassy Plateaus-ban.
    Küldök koordinátákat a Lost River bejárathoz.
  • Desert
    #715
    Csak meglett :D
    Én meg a olyan dolgokat találtam amit eddig még nem, pl Hőerőmű jelzés. viszont az a fránya iránytűt nem találom, nem tudom elkészíteni sem, így nehéz navigálni, plusz még most el is tévedtem, találtam egy eddig ismeretlen roncsot az Aurorától, csak egy pda volt benne :)
    Keresgéltem a Vérolaj mező környékén a Lost River bejáratot, de csaknem akar meglenni.
    Sokáig nem is találkoztam a "halacskával sem" aztán kettő! is jött, fogócskáztunk :D
  • kisiku
    #714
    No, ismét jelentkezem, immár jó hírekkel:

    46308-as build (ez a mai): kijavították a Prawn/Seamoth dokk problémát, de nem teljesen, viszont nyithatók a Databox-ok!! Úgyhogy visszaállt a játszható státuszra a játék. A levegő már nem fogy a bázison, tehát nem fulladunk meg.

    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.04.07. 09:24:00
  • kisiku
    #713
    No, a levegő már nem fogy, de a bázisról ki és bázisra belépés még problémás, mint ahogyan ezzel is gond van még:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!




    De legalább kaptunk egy ilyet:



  • Desert
    #712
    Egyszer csak kijavítják, egyelőre a régi stabil verziót vettem elő, kicsit mászkálni.
  • kisiku
    #711
    46264-es verzió (mai frissítés experimental módban): továbbra is fogy a levegő a bázison, továbbra sem nyitható a databox...
    Továbbra sem használhatók a járművek ha moonpool-ban állnak.Mindezeken felül a Prawn-nal ugrás is ugyanolyan sz*r.

    De hogy jó hír is legyen, tudnak róla és küzdenek a hibákkal.
  • kisiku
    #710
    No, a játék egyelőre játszhatatlan ebben a verzióban, új játék kezdésénél is ugyanaz a helyzet, elfogy a levegő a bázison belül...a többi hibát nem is sorolom...de legalább a Cyclops-nak új műszerfala van...
    Akkor várok pár napot, hátha elegen ordítanak a fejlesztőkkel, hogy miért kellett az eddig működő dolgokat elkú*ni...
  • Desert
    #709
    A szabad módban elérhető a rakétabázis terve. Semmi extra nincs benne.
    Gondolom ez majd a végén kell nekünk, hogy hazajuthassunk.
    Ettől független elérhetővé tehetnék a kódját az ajtónak.
  • Zotya22
    #708
    Rakéta bázis? :O Akkor szerintem azt a szobát majd csak nagyon későn lehet majd kinyitni, mikor már végre tényleg befejezik, és haza lehessen menni a bolygóról..
  • dimre
    #707
    Aki járt már abban a szobában, tudja, mi az "értékes".
  • kisiku
    #706
    Ma ismét frissült, de nem javultak az említett hibák.A levegő továbbra is fogy a bázison belül, ugyanúgy nem lehet kijönni belőle csak akkor ha van moonpool.
  • Desert
    #705
    cheat, ott van nála a kis makett is a kinyithatatlan szobából. Azt is igazán elérhetővé tehetnék már.
    5:13 -nál.
  • kisiku
    #704
    Azért mégis csak van valami segítség a Cyclops-hoz, persze ehhez előbb konzolparancs kell (gondolom) :

  • kisiku
    #703
    El lehet jutni oda, de egyre nehezebb.
    Most ezzel a "frissítéssel" teljesen elkúrták a játékot.A PRAWN-nal nem lehet beállni a dokkba, nem lehet beszállni a dokkból, fogy a levegő a bázison belül, alig tudtam kimenni a bázisról...Ja és még mindig nem nyithatók a databox-ok.
    Jó, ne panaszkodjunk, felhívják figyelmünket, hogy fejlesztés alatt, meg hogy experimental-ban még rosszabb a helyzet...
    Kezdik túlkomplikálni, ami nem feltétlenül baj, csak ahogy mondtam: nincs balansz.Egyre nehezedik, egyre komplikáltabb és nem látom, hogy kapnék érte cserében valamit a másik oldalról...
    Tök jó hogy sérül a hajó, tök jó, hogy megtámadják, tök jó hogy javítani kell, de mégis hogy képzelik?Kiszállok majd a lávában, miközben minden megtámad, megeszik engem én meg foltozgatom a hajót kívülről, aminek az energiáját folyamatosan pluszként még el is szívja egy kis geci, ami rátapad?Mindehhez vaksötétség és nulla segítség...
    Miért nem találok túlélőket vagy legalább szétszaggatott csonkokat?Ja, mert cél a PEGI 12...
    Arról már nem is beszélve, hogy egyáltalán nem biztos hogy ez még májusban megjelenik.Ezt mondták tavaly, tavaly előtt is.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.04.04. 17:01:42
  • Desert
    #702
    A kezdéssel nincs baj, hisz szép és jó a varázsa az egésznek, hogy felfedezel leköti az embert, legalábbis nekem tetszett az elején :)
    Még most is jó dolog elindulni a nulláról, gyűjtögetni szkennelni.
    De a vége már unalomba fullad. A Lava Castlebe nem jutottam még el rendesen, csak felfedező módban néztem el arra a vaksötét és a tájékozódás hiánya, a kiút, felbosszantott.
  • Zotya22
    #701
    Sziasztok!
    Nagyjából 2 hete nem játszottam már a játékkal, és olvasván a hozzászólásokat a fórumon, egyetértek azzal hogy jó lenne némi segítség. Vagy ha másnem, akkor mondjuk robotpilóta, ami tegyük fel tanítható egy-egy útvonalra, tehát mittudomén bekapcsolod a "betanítás" funkciót, végig mész egy útvonalon amit ismersz, pl a felszínről az active lava zónáig, és legközelebb le illetve vissza navigál magától, közben te pedig felügyelheted a sérüléseket stb. Továbbá nem lenne rossz szerintem a Cyclopsnak egy önvédelmi felszerelés sem, mint pl a Csikóhalnál az elektromos szerkentyű.
  • kisiku
    #700
    No tovább teszteltem.Az újdonságok ellenére számos új hiba is előkerült, melyeket már jeleztem is a fejlesztőknek.
    Ilyen pl. hogy az oxigén fogy, függetlenül attól, hogy a bázison vagy bent avagy a vízben.Egyszerűen nem veszi észre, illetve hibásan érzékeli, hogy kijöttél a vízből.
    A "Hatch" azaz a zsilip bejárat nem működik rendesen, a bázison belül is "úszok"
    Vannak animációk a Cyclopshoz, azaz a létramászás és a kiszállás/beszállás a zsilipajtón.

    Egyetértek veled, nem lehet egyszerre vezetni, tüzet oltani, kívülről javítani!
    Gondolom erre találták fel a Silent módot, melyben hang nélkül tudunk menni, de még nem volt módom kipróbálni.Gyorsabban sem megy a tengeralattjárónk, viszont a Bone Shark-ok erőteljesen támadják, ráadásul meglehetősen puhány hajó lett, ahhoz képest hogy az állítólag "iszonyú erős" Plasteel Ingot-ból bele kellett rakni asszem 5-öt is...
    Nem baj, hogy sérül, sőt, realisztikusabb lett, de egyelőre én csak és kizárólag nehezítést látok a játékban, semmi ellensúlyozás nincs, semmi könnyítés. Pl, most aztán kéne a fegyver vagy egyéb Cyclops upgrade...
    Vagy tessék berakni túlélőket megfelelő AI-val, akik segítenek nekünk akár a Cyclops-ot vezetni, akár másban

    Egy olyan játékos, aki most kezdi, szerintem egy-két óra után feladja és tele lesz a töke, hogy semmi segítség nincs, minden csak nehéz, minden ellenséges, minden veszélyes,se térkép/feltérképezés,se tutorial,semmi...
    Nekem így közel 600 óra után már nem okoz gondot, de nem mindenki ilyen...
  • Desert
    #699
    Ennek a sérülésesnek akkor lenne szerintem értelme, ha legalább coop lenne benne.
    Egy ember lásson el minden feladatot egyszerre, nevetséges.
    A nyomáskiegyenlítőt a csikóhalnál is ki-be kellett pakolni, már a v45471-nél is ilyen volt.
  • kisiku
    #698
    Szóval támadják nagy hajónkat az agresszív ragadozók, ezért Javítani is kell ezentúl, Itt egy pár kép ízelítőnek:

  • kisiku
    #697
    Sérül, sőt kigyullad a Cyclops, riadó a hajón, nagyon jó hangulat, oltani kell palackkal, a lények megtámadják...mindez a 46135-ös verzióban.

  • kisiku
    #696
    A Cyclops kapott most egy csomó update-et.Van szonár kép, hangbemondás, riasztás, ha megtámadnak, iránytű, új műszerfalak...
    Sajna dolgoznom kell, úgyhogy most egyelőre ennyi.
  • kisiku
    #695
    Egyetértünk.Ne aggódj, 3-4 verzióval később sem nyitható még...az új HUD idegesítő, alig látszik a 4 legfontosabb dolog, ráadásul már érték sincs kiírva...ez aztán baromi fontos volt, biztos valami ráérős degenerált javasolta nekik...
    A PRAWN ugrása teljesen elkú*va, idegesítően rángatózik az egész, mint valami rongybaba.
    Ja, és ki-be kell rakosgatni a mélységi kiegészítőket, mert mindig rossz mélységet ír mindkét járműnél (Pressure Compensator)...
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.04.03. 23:57:18
  • Desert
    #694
    Tegnap belenéztem a v45873 dev verzióba.
    Azok a ládák nem nyithatók még mindig, az HUD borzalmas (nekem személy szerint nem tetszik, legalább tennék választhatóvá a régit meg az újat), lag mindenhol, a Fabrikátor már azt sem mutatja, ahogy készülnek a különböző dolgok, tárgyak.
    Komolyan egyre rosszabb.
  • kisiku
    #693
    Hm, én ezeket a Ghost Leviathan-okat még nem találtam.
    Azt látom, hogy a biome-ok kicsit átalakulnak, van jó pár új helyszín is, többek között az Aurora hajtóműve mögötti helyszín: ez immár "Crag Field" névre hallgat. Mi van ott?Semmi, sötétség, hegyes sziklák, némi nyersanyag és Bone Shark-ok.Reaper persze még mindig van az űrhajónk körül, de elég változó.Van hogy megjelenik, majd eltűnik, van hogy kettő van egy helyen...szóval kiszámíthatatlan.

    Odalent a nagy mélységben az Inactive és Active Lava Zone is átalakult egy kissé, természetesen a vaksötétség és forróság megvan. A Lost River egyre több helyről megközelíthető.Immár nem csak a Deep Grand Reef útvonal létezik a Floating Island alatt, hanem mehetünk észak-nyugatról is a Mountain Island mellől, továbbá délkeleti irányból is le tudunk menni.
  • Desert
    #692
    Ezek azok?
  • kisiku
    #691
    A játék tovább frissül nap mint nap experimental módban, de a databoxok továbbra sem nyithatók. S hogy mi változik, azt nem tudom, de ami eddig működött vagy készen volt, az visszafejlődik.
    Van hogy az Aurora roncsai egyszerűen üresek.Nincs szkennelhető fragment...hiányoznak a modellek.A Floating Island-et először be sem akarta tölteni, azt hittem, eltűnt az egész sziget.
    A fragmentek vagy nem találhatóak vagy ömlesztve vannak. Van hogy csak visszatöltés után jelennek meg a modellek és a fragmentek is...én ugyan nem vagyok fejlesztő, de amit egyszer már megcsináltak és készen van/volt, nem lehetne ott egy mentést és zárolást végrehajtani, hogy legalább később már rontsa el semmi?
    Az élőlények megint csak érdekesen mozognak, egyesek lebuknak a homokba villámgyorsan (Reaper), mások repülnek (Crabsnake,Reefback), a harmadik részük meg összevissza úszik, vagy tömörödik (Gasopod).
    Azt már megszoktam, hogy két biome határánál hirtelen tölti be az oda tartozó lényeket, tehát nem látni őket előre.
    A lag és a baromi sok töltés persze még mindig jelen van.
    No, folyt. köv.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.03.30. 09:00:09
  • kisiku
    #690
    A Subnautica.exe működése leállt...
    Kezdjük az elejéről...

    Szóval, találtam egy tök másik útvonalat lefelé a ríszörcs feszilitihez, a bizonyos "Bloodkelp two" biome-on keresztül (ez észak-nyugatra van, kb a Mountain Island-del egy vonalban), amerre eddig még soha nem mentem le.Korábban többször jártam arra, de most már látom, hogy innen is vezet út lefelé. Nem kell Deep Grand Reef-ben szenvednem, hogy megtaláljam azt az egy alagutat.
    Nosza, több textúrán áthaladva (!) (lásd képek) végül is eljutottam megint a Giant Cove Tree-hez, persze fogalmam nincs hogy hogyan.
    De hogyan kerültem bele a textúrába...bocsánat, a sziklafalba, nem tudom.Szabályosan haladtam lásd a spoiler-ben:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Itt azt hittem, teljesen szabályosan jövök.



    Majd mikor megláttam a "föld alól" a hiányos kutatóközpontot, sejtettem, hogy itt valami nincs kész:



    Azt hiszem, itt jöttem vissza a valóságba, keresztül a textúrán:




    Az eddig kész kutatóközpont valahogyan megint tatarozás alatti állapotba került vissza, mivel nem találom sem elejét, sem végét.Persze, lehet hogy megint át kell mennem a textúrán vagy szabályosan elmennem mellette és akkor jó lesz.
    Némi képernyő remegés és ütközési zajok kíséretében már ismerős helyre jutottam.
    Sajnos, a databox-ok - mint ahogyan tegnap is jeleztem - még mindig nem nyithatók.
    A Reaper-ek, főleg az Aurora körül rendszerint "elbújnak" a homokba.Idegesítő, nem merek kiszállni, mert ez bug és lehet hogy visszajön oda mellém.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.03.27. 19:59:00
  • kisiku
    #689
    v45882-ben sem nyitható...elszomorító, ilyen nehéz megcsinálni?
  • kisiku
    #688
    v45801-ben nem nyitható.
  • Desert
    #687
    Nekem kinyílt az összes. :) v45471-ben.
    Azóta nem néztem rá.



  • kisiku
    #686
    Igen csak nem lehet kinyitni :)
    Magyarosan próbáltam késsel feszíteni, lézervágóval levágni 'tesókám , illetve fúrófejjel szétzúzni, de nem ment.Persze a bal egér gomb sem megoldás...
    No, néhány óra játék után - mivel csak újrakezdtem - már megint ott tartok, mint amikor mindenem megvolt, csak gondoltam, hátha látok valami újat, ha újrakezdem. Hát nem, viszont nem baj.Mert ez a játék igazán addig érdekes, amíg gyűjtögeted a terveket, építgeted a bázisodat, aztán ellátogatsz az idegen építményekbe is, de nagyon hosszan tartó élmény sajna nincs.
    Ettől félek, hogy mire megjelenik, megunom, úgyhogy megint abba kéne hagynom.
  • Desert
    #685
    Ezt írtam már #649 :)

    A halacska is szépen megkapta a repülési engedélyt :D
  • kisiku
    #684
    Klasszikus 3D-s játék hibák, szinte minden PC-s játékban van ilyen...de kik azok, akik azzal szórakoznak, hogy ezeket előidézzék?
    Mondjuk nekem is volt ilyesmi kalandom.Van egy bioreaktorom, beálltam a dokkba a prawn-nal, de annyira leszívta a bázis áramát, hogy áramszünet lett.Na, mondom, akkor kiállok a dokkból és rakok még ennivalót a reaktorba,Ekkor az történt, hogy előugrott az üres PDA, amit többé nem tudtam eltenni, semmire nem reagált.Tegnap a Mountains Wreck-nél könnyű dolgom volt, eltűnt a modell és csak a benne lévő objektumok voltak láthatók, így nyitogatás és levegő figyelése nélkül a vízben leszkenneltem mindent...eltűnt onnan a Reaper is...
    Ma visszatöltöttem és minden megvolt, a nagy "hal" is.

  • kisiku
    #683
    No, tovább bonyolították a játékot, nehogy má' az legyen, hogy megszerzem a Modification Station töredékeit, majd megépítem és fejlesztem a cuccaimat...mondhatnék egy halk "k...anyjukat", mert erre mi szükség volt?Minek? Így is minden nehéz ( na nem 600 óra játék után), de gyakorlatilag a balansz még mindig csak az egyik oldalra billen.

    A lényeg, hogy a 676-os hozzászólásomban látható "Data Box"-ot kell majd kinyitni, hogy hozzáférjünk a tervhez, amit majd persze le tudunk gyártani, ha már megszereztük, megépítettük a hozzá való eszközt.Jelen állás szerint ez nem lehetséges, mivel nem lehet kinyitni ezeket, így vagy várunk vagy csítelünk.
  • Caliph
    #682
    ezek a fránya userek mindig kitalálnak valamit amire az egyszeri fejlesztő még álmában sem gondolna :D
  • kisiku
    #681
    Érdemes ezt a videót megnézni, csak a poén kedvéért



  • Norbertboy
    #680
    Mióta átraktam ssd-re a játékot sokkal jobb lett, ezt ajánlom mindenkinek!
  • kisiku
    #679
    Sajnos azt már csak szervizekben/bontóban vagy hirdetés alapján kapsz, mivel nagyon régi.De ha lehet, inkább valami erősebbet, mert az nagyon gyengus ide.
    Sajnos komplett gépcsere kell hozzá.
  • zanal
    #678
    Köszönöm a gyors választ. Sajnos az alaplap csak LGA775 ös procit fogad. Ezért "Intel Core 2 Duo E8400 SLB9J | LGA775 | 3GHz / 6MB cache / 1333MHz" prociban gongolkodunk, ha elindulna vele.
  • kisiku
    #677
    No, továbbmegyek.Idegőrlően szaggat.Iszonyú sokat tölt, emiatt a játék idegesítően szakadozik, ugrál, megáll másodpercekre.Veszek hamarosan egy nagyobb SSD-t és megnézem azon is, de szerintem ugyanaz.Csak azt tudnám, hogy mit tölt?S miért kell minden egyes alkalommal töltenie?Mire való a ram?Nem erre?
    Természetesen a PRAWN Suit használata közben szaggat a legjobban, és akkor amikor óvatosan mész.Nem tudsz vele egy percig folyamatosan, simán haladni.Arról már ne beszéljünk, hogy maga a lépegető is minden kavicsba beleakad, ezért mint egy kenguru, ugrálva kell haladni.
    Nem látom értelmét levenni a graf. beállításokat, hiszen a szaggatás, a lag ugyanúgy megmarad.Mindeközben gigantikus méretű cache mappákat kreál, azt hihetnénk, hogy ezzel megoldódik a szaggatás, de egyáltalán nem.
    Számomra sok változás nincs az alapjátékban, kell itt még mit fejleszteni.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.03.19. 13:41:08