3320
  • Desert
    #876
    Akkor megkaptad a Hőerőmű jelzést is gondolom, az van a Lava Castleben.
  • Why
    #875
    Ezek közül már mindegyikkel találkoztam és legjobban az a Crabsquid tetszett,mert volt régebben egy ilyen film,amiben hasonló lények jönnek a földre és vicces volt a film. De amúgy én először azt hittem hogy intelligens és oda is mentem hozzá közel hátha lehet vele kommunikálni. Válaszolt is EMP-vel :D
    Köszönöm a leirásokat!
  • Why
    #874
    Köszi,azóta megtaláltam. Meg is lepődtem azokon a hatalmas Alien csontvázakon meg sok mindenen.
  • Desert
    #873
    Why, Itt az Alien bazis Lost Rivernél
    Ahogy van a csontváz.
  • kisiku
    #872
    Szerintem nem, de pl 25-30 nap alatt lazán teljesíthető.
    De az sincs beállítva, hogy milyen gyorsan változzanak a napok és az éjjelek.
  • Caliph
    #871
    hát nagyon remélem nem kötik időhöz a fertőzést , azaz hogy van mittomén 100 napod hogy megcsinálj mindent különben kampec...aztán lehet rohanni...esetleg egy hardcore módba berakhatják,vagy bekapcsolható extraként.
  • Desert
    #870
    Már a mentőkabin első elhagyása után egyből fertőzöttek vagyunk :)
  • kisiku
    #869
    Nem, nem fog kinyírni.Majd ha meglesz a teljes sztori, lesz rá gyógymód, hiszen ez a játék célja...aztán majd meglátjuk, hogy időre fog-e menni avagy sem.Bizonyos idő elteltével, egyre fertőzöttebb leszel, mint a lények, de ne aggódj, jelenleg ez semmit nem jelent.
    A Sunbeam-et, avagy a mentőhajót lelövi az űrágyú, mert ki kéne kapcsolni.Persze nem tudod kikapcsolni.Kérdés, hogy ha elkészül a játék, lehet-e majd megmenteni őket vagy sem.
  • jocking
    #868
    Hali!
    Elég régen játszottam a játékkal, de most ismét belevetetettem magam. Az utolsó 2 nagy frissítés óta ez az első alkalom, így most ez az "infected" dolog is új nekem.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Ott járok, hogy Seamoth-om már van, jött az üzenet is a mentőhajóról, hogy felvesznek a szigeten. Odamentem, lelőtte a hajót egy épület. Bementem, végigjártam, a végén a kikapcsoló "gomb" megvizsgált, és kidobta, hogy fertőzött nem kapcsolhatja ki a védelmet.
    Már akkor tudtam, hogy fertőzött vagyok valamivel, amikor megcsináltam a szkennert, mert ott felajánlotta a képernyő alján az önszkennelést.
    Miután ez a fertőzés dolog is új volt, ezért kicsit utánatúrtam, és azt találtam, hogy van rá gyógymód, de az még nem került be a játékba.

    Az lenne a kérdésem, hogy miután technikailag nincs gyógymód, ezért ugye a fertőzés nem tud kinyírni X idő elteltével?
  • Desert
    #867
    De fogat mindig találni a kúszónövényeknél főleg ha ott egy "csorda" Stalker :)
    Tegnap én is benyomtam újra :D
    Leérkezés után megyek csinálom a javító eszközt majd abból az elemet felhasználva szkennert aztán a sugárzásálló búvárruhát, majd elemes sikló. Robbanás után meg javítani a "ladikot" :)
  • kisiku
    #866
    Örömteli, hogy elég sok Stalker fogat lehet találni, legalábbis ezt veszem észre, miután ismét újrakezdtem az elejétől.Már nem is számolom, hanyadszor ugrok neki, mert igazándiból csak az eleje izgalmas a Subnautica-nak...sajnos :(
    Egy időben mindig újra kellett kezdeni, ha változást akartál látni, ma már nem kell, ám mégis jobb néha, amikor már unalmassá válik.
  • kisiku
    #865
    Na, nézzük tovább, mik vannak még :

    - Reefback: ez egy békés, hatalmas lény, kb mint egy bálna.Lassú, nem veszélyes, nem bánt.Érdekessége, hogy a tetején különböző növények élnek, melyekből gyűjthetünk, ha mozgásban tudunk maradni. Sok helyen van, de elsősorban Safe Shallows-ban.Ennek is van tojása, habár én még nem találtam.

    - Boneshark: kinézetre egy barnás, kicsit gyíkszerű lény, ami agresszív, elég gyors, kb akkora mint a Stalker vagy mint a karakterünk.Elsősorban az Underwater Islands-nél és a Mushroom Forest-ben élnek, de elkóborolhatnak. Tojása gyűjthető

    - Ampeel: képzeljünk el egy százlábúra hasonlító lényt, amelynek kék-fehér szikra vonul végig a testén és elektromos szikrára emlékeztető hangot ad ki.
    A Koosh Zone-ban és a Blood Kelp-ben él. Rugalmas mozgása van, területvédő és komoly sebzést okoz áramütésével a Seamoth/Prawn egységeknek is. Fokozott óvatosság kell!Tojása gyűjthető.

    - Rabbit Ray: ez egy kicsi, békés kékes-lilás, rájára hasonlító lény, ami Safe Shallows-ban él, tojása gyűjthető.Nem lehet megenni, de ő sem bánt minket.

    - Reaper Leviathan: a "nagy ő" azaz a legfélelmetesebb undormány, ami egy harapásra megöl minket, ha meg Seamoth/Prawn-ban vagyunk, azt elkapja, összeroppantja, majd megesz minket. Rendkívül veszélyes, de csak néhány helyen van: Aurora körül, Mountain Island és a Dune biome. Akkora, mint a Cyclops tengeralattjáró, tehát nagy! Ha nem megyünk közel hozzá, nem kell félni, pedig a hangja is félelmetes, már száz méterről is hallható a figyelmeztetés. Olyan mint egy nagy izmos giliszta, a fején vörös csápok vannak, baromi nagy száj sok foggal.Esélyünk nincs ellene, ha úszunk. Lőjük inkább a sztázis puskával, vagy ha elkapott a járműben, sokkoljuk vagy üssük/fúrjuk a fejét, aztán elenged. Meg lehet ölni, csak felesleges.Nincs tojása, ne is keressük, nem lesz házi kedvenc belőle.

    Biter: ezek a kicsi pirosas halacskák inkább a piranha-ra emlékeztetnek minket, gyakran többen vannak, és harapdálnak minket. Velük a vörös növényszőnyeggel borított Grassy Plateaus-ban találkozunk, ahol a Sand Shark-ok is élnek. Késsel nyírjuk ki vagy sokkoljuk, vagy egy erős ütés a Prawn-nal és megdöglik.Nincs tojás, nem befogható.

    Bleeder: egy undorító és veszélyes parazita, ami előfordul az Aurora reaktortermében és az egyes helyiségeiben, valamint a Kelp Forest (zöld hínáros rész) mélyebb részein. Alig vesszük észre, beleharap a csuklónkba és amíg le nem ütjük onnan a másik kezünkkel, szívja vérünket, elég veszélyes. Ha megvan a Seamoth és a sokkoló, eleve úgy menjünk oda, hogy mindenkit mészároljuk le vele, így semmivel nem lesz gond. Nincs tojása, nem befogható.

    Jellyray: gyönyörű világoskék, kecsesen mozgó lassú lény, ami a sötétben világít.Veszélytelen, nem ehető, de tojása gyűjthető. A gombaerdőben találkozunk (Mushroom Forest) velük, továbbá nagyon mélyen a Blood Kelp és Lost River részeken.

    Ezek vannak a mentőkomp közelében.

    Lent a mélyben további gusztustalanságok élnek:

    - A Jelly Shroom Cave-ben, ahol a gigantikus lila gombák vannak, ezekben a gombákban lakik a Crabsnake, ami egy hosszú piros-fehér kígyó, a fején két nagy fog vagy rágó van. Gyors, mozgékony és közepes sebzést okoz, ha elkap.

    - Crabsquid: Úgy néz ki, mint egy nagyméretű tojás alakú agy, nagy szemekkel és több lábbal. Veszélyes, de lassú és EMP-t lő, ha a közelében vagyunk. Ez lebénítja járműveinket, de aztán visszatér az áramellátás, tehát nem meríti le őket. Mélyen Deep Grand Reef-ben és a Blood Kelp-ben élnek.Agresszív, nincs tojása.

    Egyelőre legyen ennyi elég, vannak még, de hadd ne írjak könyvet ide.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.05.03. 11:16:57
  • kisiku
    #864
    Igen, meglátogattam, s igen, a gáztorpedó is ilyet lő, bár sosem próbáltam, csak a simát.
  • Why
    #863
    Tökéletes leirás.Köszönöm igy már betudom őket azonositani a későbbiekeben : )
  • Desert
    #862
    Ilyen gázt ad ki a gáztorpedó is.
    Azt a Stalkert egyszer belekergettem egybe, szegényke felfordult :D

    szerk: A Szentélyeket meglátogattad már?
    Utoljára szerkesztette: Desert, 2017.05.02. 23:26:16
  • kisiku
    #861
    Azokat majd később el tudod hessegetni, nálam is szoktak ilyet csinálni, azok a Stalker-ek.Na majd azoknak a foga fog kelleni, hogy Enameled Glass-t tudj csinálni.
    A mérgező lövő valami az említett Tiger Plant, ami egy agresszív növény. A bázisod körül, mármint ha a mentőkompnál építkezel, fogsz találni:
    - Gasopod: olyan mint egy dagadt fóka,sárga gömb farokkal és mérgező "bombákat" fingik. Kerüld el, mert nagyon mérgező.
    - Stalker: ez a krokodilszerű valami a hínárosokban él, azaz a Creepvine-ok között. Szeret a hajóroncsokkal játszani, de ezért cserébe hullajtja a fogait, ami neked kelleni fog.
    - Sandshark: ez egy kicsit odébb van, kékes-szürkés, Z alakban mozgó és a homokba is beássa magát, ez a bordó növényszőnyeggel borított homokos részen él.Vigyázz, harap!
    Ezek a közeliek, majd később megnézzük a távolabbiakat is.
  • Why
    #860
    Érdekes,ahova én épitkeztem most egy kisebb bázist ugye,ahogy a játékot elkezdtem ott a Biztonságos résznél.Most ahogy visszajöttem nagy utazásomból innen-onnan nézem,hogy pl. egyre közelebb jönnek utánam a Krokodilszerü lények hogy elkapjanak és vannak azok amik a földben vannak ilyen indaszerü,amik valami mérgező,sebbző izét lövelnek kimagukból és még egy lény is a közelben van,ami eddig nem volt,kicsit olyan,mintha eltévedtek volna. Érdekes eddig eluszkálgattam a bázisom körül csendesen meg gyüjtöttem az alapanyagokat most meg itt van rögtön három ilyen támadó lény a közelben.
  • kisiku
    #859

  • Desert
    #858
    Minden tiszteletem :)
    Én az iskolában találkozhattam csak régi kütyükkel.
  • kisiku
    #857
    Az ARK nekem is megvan, csak egyrészt az 50 giga rémisztő, jött hozzá a múltkor még valami 40 gigás patch...majd mikor elolvastam, hogy egy növény megnövéséhez 1 hét valódi idő kell, azt mondtam, ok, akkor most inkább nem.Aztán rájöttem, hogy lehet gyorsítani is, de addigra már töröltem :D
    Ez a játék különleges, csak kicsit unalmassá válik, ha mindent összegyűjtöttél, tehát nincs cél, nem úgy mint az RPG-ben, ahol mindig küzdesz, hogy a karaktered is még jobb legyen, még többet tudjál,stb.
    De azért sok órát el lehet ezzel is szórakozni.
  • Why
    #856
    Inkább gratulálok ezekhez! Jó régen kezdted,habár én sem éppen ma,de kicsit később még Celeron processzorral 400mhz-es ha jól emlékszem,de más játékokkal játszottam eddig főleg Battlefield sorozat multiplayer mode-ban plussz sok más tipusúval sok lenne leirni is. Csak ilyen túlélő,craftolos játékokkal még nem,habár most belehúztam ,mert vettem rögtön hármat is áprilisban ilyenből : 7 days to day,ARK,Subnautica.De ezek közül a Subnautica nyeri el teljesen a tetszésem látványban is a legszebb és játékélményben is számomra :)
  • kisiku
    #855
    Régi csóka vagyok én már, még anno C64-el kezdtem, majd Amiga, 386DX-40-es, 486-DX2 66Mhz-es, Pentium 1 100 Mhz,stb,stb...C64 előtt, úgy 1983 körül volt egy Vectrex-ünk, de az nem számítógép volt.
    Túléltem a Datasette kazettás magnót (cserebere a Pecsában hétvégente), az 1541-es floppy drive-ot, az Amigás korszakot, az Nvidia elődjét a 3DFX Voodoo-t...a Win 3.1-et, a DOS 5.0,6.0, 6.2-öt.
    Anno segédkeztem több leírásban a CoV,576 Kbyte magazinokban.Soroljam még?
    Ja, és van életem! lol
  • Why
    #854
    Köszönöm a segitésget! Valóban mindent tudsz erről a Világról , játékról nem csoda akkor ha megvan neked amióta Early Access-ben kiadták 3 éve. Köszi a sok help-et megyek is játszani megkeresem a bejáratot és szedek mintát meg az aurorába vissza szkennelnem kell még egy Lépegetőt mert még egy szkennelés hiányzik. :D
  • Why
    #853
    Igen az megvan annak a tervrajza a nagyméretü akváriumnak :)
  • Desert
    #852
    Két lábon járó lexikon
  • kisiku
    #851
    Igen, az a Lost River, ott ahol az a baromi nagy csontváz van meg a nagy fa (Giant Cove Tree), bocs én angolul játszom.
    Ha odáig le tudtál menni, akkor ismét megtalálod. Egyébként le lehet menni több helyen is:

    - Blood Kelp-ek, ebből van egy észak-nyugaton a Mountains mellett, egy dél-nyugaton, inkább nyugaton a Floating Island mellett.
    - Lehet lemenni a Floatin Island keleti oldalán mélyen lesüllyedve és bóklászva Grand Reef, majd Deep Grand Reef-ben is.

    Állattenyésztés: keresd meg az Alien Contamination terveit, építsd fel egy Multipurpose Room-ban, ahogy írtam, tegyél rá egy bejáratot, azaz zsilipet és ha bent vagy, hívod az inventory-t és mintha eldobnád a nálad lévő tárgyakat, dobd bele a halakat/tojásokat. A tojásnál várni kell, mire kikelnek, ez általában 1-2 nap a játékban, tehát kb 30 perc a valóságban.Addig alhatsz is, ha építettél ágyat.Eztán biztonságban be tudod szkennelni őket a nagy akváriumon belül úszkálva.

    Gyakorlatilag a legeleje óta telepítve van nálam a játék, ez úgy 3 éve asszem, több mint 600 óránál tartok.Aki ismer, tudja, hogy segítek mindenkinek, nézz csak át az X-Rebirth topikba, ahol írtam a játékhoz egy kb 100 oldalas könyvet...mint amik régen a CoV-ban voltak :D Ehhez is tervezek egyet, de még fejlesztés alatt van a játék, azért nem fogtam bele.
  • Desert
    #850
    Magyarul Nagyméretű Akvárium a neve, és egy többfunkciós szobába tudod építeni.
  • Why
    #849
    Várj lehet tenyészteni állatokat? :o ne már! Ez a játék tele van meglepetésekkel. Ezt nem tudtam,habár végülis eddig 30 órát játszottam csak vele tehát 4 napja kezdtem 5 napja maximum. Alien Contamination azt én hozom létre a berendezést majd tervrajzot találok hozzá?
  • Why
    #848
    WoW+ Te nagyon tájékozott vagy ebben a játékban ez jó! Örülök neki. Egy kérdésem van, hogy is lehet bemenni az Elveszett Folyóba a nagy Küklopszal mondjuk,mert elfelejtettem.Egyszer véletlenül találtam oda,ahol van a nagy Sárkányfej és ugye ott van a nagy FA is ami körül szellem lények repkednek?
  • kisiku
    #847
    Ehető víz alatti növények:

    - Koosh Bush (nagy lila gömb, Aurorától észak-északnyugati irányban van a Koosh Zone)
    - Creepvine (a zöldje ehető, a termése nem, viszont mindkettő hasznosítható)
    - Gel Sack

    Ehető szárazföldi növények:

    - Lantern Tree termése a Lantern Fruit
    - Chinese Potato
    - Marblemelon
    - Bulbo Tree

    Ezeken kívül vannak még hasznos növények, amik nem ehetők, de bizonyos anyagokat adnak, pl a Blood Vine, az Acid Mushroom, a Deep Shroom, a Purple Brain Coral (ez oxigénbuborékokat nyom).
    Az összes növény és magja felhasználható a Bioreactor-ban, azaz bekomposztálod őket. Rakhatsz bele ehető és nem ehető halakat is, főleg olyanok adnak sok energiát, amiket tojásból keltettél ki az Alien Contamination-ben.

    Apropó tenyésztés: ha egy adott "halból" 2 darab van, az elkezd szaporodni, ez mindegyikre igaz. Nyugodtan bemehetsz a kikelt ragadozók közé, nem fognak bántani.DE, ha kiengeded őket, a bázisodon kívülre, tovább nőnek és vége a barátságnak...
    Etetni nem kell őket, habár az ehető halak akváriumába én ültetek mindig növényt is.
    A Reapernek és egyik Leviathan-nak sincs tojása, ne is keresd, nem nevelhetsz saját Reaper-t :)
    Ha az Alien Contamination-ön belülre kerül egy fertőzött lény, az szép lassan megfertőzi a többi egészségest is.

    Az Alien Contamination akváriumot építsd kétszintesre vagy akár hármasra is, ehhez építs egymásra 2-3 db Multipurpose Room-ot, kösd össze létrával őket, így tudod egymásra építeni. A benne lévő lények száma maximált, tehát nem lesznek több ezren benne, csak max 20-25 darab összesen.
  • kisiku
    #846
    Igen, és ehető is.Minden növényből vegyél mintát, akár dekor, akár hasznos, kivéve a Tiger Plant-ból, mert az agresszív és ha elülteted, majd kinő, téged is ugyanúgy fog támadni. Persze lehet használni bázis védelemre is,ha távol elülteted egy ládába, de téged is fog támadni!
    Ha lehet, sima késsel vegyél, ne az izzóval, mert azzal kevesebb magot kapsz.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.05.02. 11:56:16
  • Why
    #845
    Igen zselénövény? Az pont jó,mert ha találok ilyen különleges növényeket mindig gyüjtök mintát és van már belőle a bázisomon amit elültettem. Akkor a lépegetőhöz lesz jó ez tök jó :)
  • Desert
    #844
    A közelebbit a földről a távolabbit nem tudod. A képen a jobb oldali. A tűzben van 3 db az elég.
    Gyártásához kell Lég gél, ami Zselé növényből lesz. Azt meg találsz pl Lost rivernél lent vagy az Aurora mellett, 7-es kabin 170 méter mélységében
    #562
  • Why
    #843
    AH köszi,akkor mindenképpen vissza megyek az Aurorába,mert egy szkennelésem kimaradt. Ami ott lóg fennt két lépegető azokat is lehet alulról messziről szkennelni?
  • kisiku
    #842
    K*va erősek, ezért sokat kell őket püfölni és sokkolni. Én a Prawn-nal vertem őket, fúrófejjel fúrtam és ütlegeltem, de mindig felborítottak, és nem tudtam felállni, azóta nem tudom, változott-e ez, de nem is verem őket, mert minek?Nem vadásznak rám, úgyhogy hagyom a francba őket.
    Sajnos sok erőszak és vér nincs a játékban, mert ezek a pöcsök a PEGI 10 vagy PEGI 12-es korhatár besorolásra hajtanak, ergo fegyver sem lesz. Én többször kifejtettem eme véleményemet, sokan azt mondják, hogy ez egy rejtőzködős-menekülős játék, nem erőszakos, csak hogy az erőszakot már belevitték, amikor is eldöntötték, hogy minden ellenünk van.

    Írhatnék egy review-t így 610 óra játék után, de nem akarok egyelőre, pedig amilyen jónak indult az elején, olyan unalmas lett mára.
  • Desert
    #841
    Itt van 5 db lépegető ezekből kell neked 4 :)
  • Why
    #840
    Igen a mélység soha nem elég ennek a csikóhalnak,habár ma megcsinálom a 3.-szintü fejlesztést hozzá jó ha letudok vele menni roncskutatásra közel a roncsokhoz :)
  • Desert
    #839
    :)
    A védelmi rendszert újratöltve sokkolgattam őket, de csak nem akartak elhúzni a francba :D
  • kisiku
    #838
    Semmi erős nincs ebben, gondolom az Aurora környékén vannak, kezdetben is ketten voltak, sőt voltak hárman is (!), aztán eltűntek, majd ismét előbukkantak, ahogy a játékot fejlesztették. Az Aurora hátuljánál is szoktak lenni.
    Dune-ben is találkozhatsz velük, illetve a löveg mellett is van egy a Mountain Island-nél.
    Alapvetően csak akkor támadnak meg, ha közel mész hozzájuk.Beszaratós a hangjuk és a méretük, tehát nem árt az óvatosság és a mentés azelőtt, hogy odamennél a közelükbe.
  • Desert
    #837
    Fejleszd tovább 3-as szintűre és 900 méterig mehetsz le vele.

    Azért ez így kicsit erős...