3320
  • Kazagor
    #916
    Talán Terraformer annak a szerkezetnek a neve, amivel át lehet alakitani a viz alatti domborzatot. Barlangokat ásni vagy befalazni stb.
    Ezt a szerkezetet meg lehet szerezni Survival módban is, vagy csak Creative-ban?
  • Desert
    #915
    v47914 Megkapta az értékeket az új HUD.
  • kisiku
    #914
    Nincs kész.Várhatóan ősz...aztán lehet, hogy jövő május, majd azutáni május, majd 10 év múlva május...
    Viccet félretéve, sokat javult, sokat dolgoztak rajta, de még nincs kész.Érdemes a Trello-t olvasgatni, most szeptember vége-október van megjelölve az 1.0-ra.
    Optimalizálás sincs, baromi sokat tölt, még úgy is hogy mindent bejársz.Talán érdemes befektetni egy nagyobb SSD-re.Nekem is időszerű lenne már, csak lusta vagyok .
    SSD-n ugyanis valamivel jobb.
  • Desert
    #913
    Dehogy volt. Lépegetővel lagol meg a gombafa erdő diavetítés.
  • Norbertboy
    #912
    Optimalizálás volt? Mikor lesz kész a játék?

    Azt tervezem, hogy kiadás után veszem elő újra.
  • kisiku
    #911
    Vórning! Krícsör Ettek!



    A rossz hír, hogy ők is észrevesznek.A jó hír, hogy kevesebbet sebez, mint a Boneshark! Legalábbis egyelőre.
    Az egyik fórumon azt írták, hogy nem sebez és nem vesz észre minket, ezt cáfolom.

  • kisiku
    #910
    Hogy én erre nem is gondoltam!
  • Why
    #909
    Akkor e miatt spawnolt minden vissza ( kristályok stb ) a bázis köré is.
  • lammaer
    #908
    A légkondi miatt hullámzanak... :P
  • kisiku
    #907
    Azért az is egy jó kérdés, hogy a "Silent running" az hogy is van?Tehát ha csendes módban megyek, nem vesznek észre a lények, de ha lassan megyek akkor "kicsit vesznek észre" ? Ha pedig normál módban megyek, akkor észrevesznek, vész sebességi fokozaton meg "nagyon észrevesznek" ??

    De mondhatnám azt is, hogy a bázison lévő szárazföldi növényeim az ültetőládában miért hullámzanak? Fúj a szél a víz alatt?Mert a víz nem hullámzik...
    Vagy ezek futónövények, csak nem tudnak elmenekülni?
    Vagy megint csak kötekedek? Hehe...
  • kisiku
    #906
    Most nézem, hogy a Reaper nem látszik a Cyclops szonár képén.Hmm, nem elég nagy? Épp itt körözik egy alattam a lövegnél (Mountain Island) és a szonár/radar nem látja.
  • Desert
    #905
    Én mondtam neked az új HUD egy kalap "szamóca". S csak rosszabb lesz. Bár egyes steam értékelések ellent mondanak ennek meg a trellos kommentek.

    Van akinek tetszik van akinek nem.
    Az biztos, hogy ha most kezdeném nem kéne egy percig sem.
    Utoljára szerkesztette: Desert, 2017.05.12. 10:40:59
  • kisiku
    #904
    Szólok is mindjárt nekik, hogy nem elég nehéz a játék! Szerintem úgy kéne lezuhanni, hogy 2-3 Reaper venne körül minket, plusz sugárzás és forróság, s legyen 5 másodpercünk, hogy túléljük vagy elússzunk onnan.

    Ez már nevetséges tényleg, semmi olyat nem csináltak még, ami könnyítené a játékot.
    Mit fog szólni egy olyan játékos, aki nem hatszáz órája játszik, hanem először látja?Az kb fél óra múlva azt mondja "na menjetek a pi**ba!, kérem vissza a lóvémat!"
    Nem baj, meglátjuk...
  • Desert
    #903
    Lehetne a fertőzés egyik melléke a kopoltyú
  • kisiku
    #902
    Jaja...találjuk meg a kopoltyú blueprint-jét...
  • Desert
    #901
    Jó hogy nem veszik ki az egészet a francba.
  • kisiku
    #900
    A High (135 egység) és az Ultra High (155 egység) között 20 egységnyi a különbség...tehát szart sem ér.
  • kisiku
    #899
    Na, a köcsögök bekorlátozták az oxigénpalackokat. Azaz már csak egy darab lehet nálunk, hiába van kettő vagy több, nem adódik össze az értékük...
    Cserébe van "Ultra high capacity Oxygen Tank"...
    Nem mintha nehéz lenne a játék, de könnyítést eddig még nem csináltak, csak nehezítenek.
  • Caliph
    #898
    az az 50 egység az csak a kapacitást jelenti,akárhova építed 50 egységnyi energiát képes tárolni, a napelem 25öt.
    a lényeg hogy a hőerőmű gyorsabban termel ha melegebb helyre építed
  • Desert
    #897
    Az inactive lava zone-ban csináltam egy kisebb bázist ahol egyből kiatint bányászva elkészítettem az upgrade modulokat a Lépegetőhöz és ott csak 50 egységet adott a Hőerőmű az áramból, pedig a hőmérő 50 fokot mutat, fortyogó láva fölé raktam pedig.
    Utoljára szerkesztette: Desert, 2017.05.10. 15:45:36
  • kisiku
    #896
    Odalent a mélyben van láva, ergo meleg is.Ha a Lost River-be építkezel, ott meg van gejzír.
    Ha gejzír nincs a közeledben, van egy csomó uránérc.Tehát a napelem kivételével mindent lehet.
  • kisiku
    #895
    Mint látható, felsoroltam az összes lehetőséget.Én a nagyobb ragadozókat szoktam berakni, főleg, mikor elszaporodnak az aksiban.
    Egyébként változó az energia tárolás is, szerintem attól függ, éppen melyik verzióban vagyunk.Van amikor a hőerőmű 50, de van amikor 100, mint most a napelem.Egyszer 25, egyszer meg 50, egy darab.
  • dereksmart
    #894
    Hőgenerátort építek néhány napelemmel az aurora közeli vulkán mellett a zátonyon. Hőgenerátort a vulkán közelébe pakolom le, mert számítok még egy olyan húzásra, hogy lecsökkentik a víz hőmérsékletét, hogy ne lehessen már mindenhová hőgenerátort telepíteni. Annyira op a hőgenerátor most, hogy semmi szükség se atomra se bioreaktorra. Az újabb mély régiókat még nem fedeztem fel, de egyszerűen nem sok értelmét látom egy sötét mély pontra felhúzni egy bázist, ami csak atomreaktorral üzemelhet mondjuk. Mindent a zátony főbázisán építek-termelek. 700 energiám van, ebből 450 hőgenerátorból, ezzel 7 darab víztisztítót bőven bőven ellátok.
  • Desert
    #893
    Napelem 25, Hőerőmű 50 :)
    Bioreaktorba szoktam tenni a tojásokat meg a halakat, tovább tartanak mint a növények magjai vagy a gombák.
    Utoljára szerkesztette: Desert, 2017.05.10. 10:40:19
  • kisiku
    #892
    Ha kiürült a Reactor Rod, akkor természetbarát módon kidobhatod a vízbe vagy építhetsz egy kukát is, amibe elhelyezheted, majd idővel innen eltűnik.
    Az energia összeadódik, azaz építhetsz többféle erőművet is, mindegyiknek van tárolókapacitása is.

    Pl: a napelem alapból 25 vagy 50 egységet, a bioreaktor 100, a hőgenerátor 100, az atomreaktor 500 vagy 600 egységet tárol. Ez persze darabonként értendő, tehát ha építesz két hőgenerátort, az 200 egység.

    - Atomreaktor olyan bázishoz kell, ahol van dokk, sokat fabrikálsz, van külső világítás (sportlight) és legalább egy víztisztító, mert ez utóbbi sok energiát fogyaszt.
    - Napelem az elején kell, amíg a többi terveit meg nem találod. Értelemszerűen ez csak nappal termel, tehát sötétben nem fog.Gyorsan könnyen felépíthető, de napos helyre kell építeni.
    - Hőgenerátor: ez már a mentőkompod közelében is működik, hiszen feltétele a legalább +15 C-os víz hőmérséklet és Safe Shallows-ban 20-24 fokos a víz. Építheted mélyebben fekvő helyekre, ahol vaksötét van, nincs urán, de van víz alatti gejzír. Ezek forrók, melléjük építve maximális hatásfokkal fog menni.
    - Bioreaktor: az elején is és gyakorlatilag végig jó a játékban, addig amíg "eteted" organikus dolgokkal. (lények,növények,gombák,spórák,magok, minden ami szerves). Minden szerves dolognak van egy energia értéke, azaz mennyi energiát tud belőle kihozni a bioreaktor. Akkor a legjobb, ha megvan már az Alien Contamination-od, azaz a nagy akvárium és a bázisodon belül tenyésztesz lényeket tojásból.Mivel azokat nem tudod megenni, ha meg kiereszted, ők esznek meg téged, így a szkennelésükön kívül kiválóan alkalmasak a bioreaktorba, mint üzemanyag.Olcsó megépíteni és hatásos.

    Két dolog van, ami állandóan fogyasztja az áramot a bázison: az egyik a vízszűrő, ami ha megtelt, leáll, de sokat fogyaszt.
    A másik a Spotlight. azaz egy automatán forgó keresőfény. A telepíthető reflektorállvány elemmel megy, de gyorsan szívja az elemet, ezért nem használom.
  • kisiku
    #891
    Gyűjtened kell Uranite Crystal-t, azaz uránércet. 3 darab uránérc-et átfabrikálsz tiszta Uránná, majd ehhez hozzáadsz +1 darab Lead-et (ólom) + 1 darab titánt és kész a Nuclear Reactor Rod, azaz az atomreaktor üzemanyag. Ezeket a Fabricator-ban tudod megcsinálni.
    Ezt betöltöd a reaktorba és nagyon sokáig, nagyon sok energiád lesz.Egyszerre 4 darab ilyet tudsz belerakni.
  • jocking
    #890
    Eljutottam addig, hogy tudnék atomreaktort építeni.
    Az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy ez hogy termeli pontosan az áramot? Mindig csak annyi jön ki a fuel rod-ból, amennyi épp kell? Ha van egy bázisom atomreaktorral, ami alig használ áramot, akkor a reaktor ehhez igazodik, vagy olyankor pocsékba megy a fuel rod?
  • kisiku
    #889
    Eszembe jutott még egy dolog!Megvan a fegyver!
    Ezt kéne berakni a játékba, mekkora poén lenne!
  • kisiku
    #888
    Majd ott lesz a kilövőállás terve...vagy csak egy vécé.
    Apropó! Karakterünk miért nem hugyozik?Vagy sz*rik?
    Ha már itt tartunk...

    Még a vizelés ok, mert a Stillsuit (sztillszjút ekvippd end kepcsöring bádili mojszcsör - szépen, fonetikusan ) a testnedvek felfogásából és átszűréséből készít folyadékot (á lá Dűne Fremen), de micsoda székrekedése lehet ennek a szerencsétlennek ennyi növény és hal bezabálása után!
    Szorri a hülyeségeimért, gondoltam, feldobom a topicot.
  • kisiku
    #887
    A koktélt én is láttam, csak más az amikor egy 2 dl-s pohárban keversz össze dolgokat, és más, amikor egy folyónyit...


    Itt a humort és a cinizmust kell nézni, nem bántom a játékot, sem a fejlesztőit, csak olyan érdekes...ha már pár dolgot realisztikussá tesznek egy sci-fi videojátékban, akkor figyelni kéne.Vagy akkor nem is sci-fi?
  • Desert
    #886
    Van elég bajuk azoknak, lásd a karantén :D
  • Caliph
    #885
    Hát egy olyan technikai rendszerrel,mint a fabricator miért nem lenne egy tengeralattjáró tervrajza a hajón?Nem foglal helyet,alapanyag a galaxisban szinte bárhol található, inkább az a fura hogy más tervrajz nincs,pl egy homokjáró vagy felderítő drón :D mondjuk sok haszna nem lenne,de nyilván fel vannak készülve mindenre :D
    Az aurora amúgy is egy építőhajó aminek elsődleges célja egy phase gate építése lenne,másodlagos cél a Degasi túlélőinek megmentése lenne.
    Radioaktivitás is jó kérdés,azért mert a mi fiziológiánkra hat,egy teljesen más bioszférára nem biztos,ellenben lehet hogy egy csepp sör kiirtaná az élővilágot :D

    Többi viszont valóban jó kérdés,szerintem a játékos életének megnehezítése miatt van rá szükség ergó kitolja a játékidőt,amellett hogy persze idegesítő :D

    A folyadékok keveredése pedig megmagyarázott fizika,biztos láttál már koktélt ahol egymásra rétegezve vannak a különböző színű löttyök :)
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2017.05.08. 17:17:37
  • Desert
    #884
    Majd a végén :)
  • Zotya22
    #883
    Ejha, micsoda kérdés-sorozat! :D
    Én még belekötnék abba, hogy az Aurorán az az egy szoba mi a bánatért nem nyitható már ki végre?!?! :)
  • kisiku
    #882
    Le lehet menni úgy is a cylops-szal, hogy az nem sérül meg, csak lassan, csendben.

    Nézzünk pár érdekességet:
    Pár napja újrakezdtem, kb másfél óra játék alatt meg lett a cyclops és a seamoth, meg a tárgyak úgy 75%-a.Nem ez a lényeg:
    - Eltűnt a Jelly Shroom-ból a magnetite, illetve alig van.
    - Nem látok egyetlen Reaper-t sem az Aurora mellett (ez nekem csak jó)

    Inkább hadd akadékoskodjak egy kicsit :)

    - Miért van egy űrhajón egy tengeralattjáró tervrajza? Tudták hogy le fognak zuhanni egy olyan bolygón, amin csak víz van?
    - Miért kell vízi jármű az űrbe?
    - A radioaktivitás csak ránk hat?A lények miért nem döglenek meg a lezuhant űrhajónk körül?
    - Egyáltalán minek elzárni a sugárzást, ha nekünk van sugárvédő ruhánk, a lények meg nem döglenek meg?Úgysem élni megyünk oda...
    - Hogy lehet, hogy egy titánból készült bázist egy sima késsel ki tudok vágni (!) úgy, hogy a víz betörjön, viszont a fák és növények vágásakor kicsorbul a kés?
    - Hogy lehet, hogy egy megerősített titánból készült tengeralattjáró megsérül egy haltól? A valóságban nem titánból készítik a tengeralattjárókat, mégsem sérülnek meg ha elütnek egy cápát vagy egy teknősbéka méretű valamit.
    Jelenleg a titán a legerősebb fém a világon, ha meg ötvözik is, akkor meg pláne...
    - Hogy lehet, hogy a fém kigyullad?Lásd Cyclops, amikor ég...
    - Hogy lehet, hogy egy víz alatt lévő járműre, ha ráesik egy égő darabka, akkor kigyullad belülről?
    - Hogy lehet, hogy odalent a mélyben nincs sem túlnyomás, sem gőz, amikor a láva a vízzel találkozik?
    - Hogy lehet folyó a folyóban, miért nem keveredik össze a zöld maró folyadék a többivel, amiben úszunk a Lost River-ben?

    Érdekes, mi? Ge*i vagyok? Neem, csak ha már annyira realisztikusra akarják csinálni, akkor ezeket megírom nekik!



    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.05.08. 15:20:36
  • Desert
    #881
    Csak a lépegetőt csináltam meg. A Sea Dragon párszor próbált megenni is
    Annyit a Cyclops nekem nem ér, hogy mindig rohangásszak javítani a sérüléseit.
    A lenti nagy bázis még nincs kész, néztem egy gameplayt amiben freecam módban nézett be az emberünk, s nagy semmi van még ott, arra várni kell szerintem vagy egy hónapot még.
  • kisiku
    #880
    Le lehet jutni, nem nehéz.De ha legmélyebbre mész, vigyél sok power cell-t, mert ott nem csak a hőmérséklet, a Sea Dragon Leviathan és a többi dolog lesz ellened, hanem a kis genyák, amik rátapadnak a Cyclops-ra, tömegével, és lassan (vagy gyorsan) elszívják az energiádat.Ha pedig lemerül a Cyclops akksija, akkor megsemmisül...legalábbis régen így volt.

    Ezenkívül, mindent vigyél, Reinforced Dive Suit-ban nem égsz meg, a Lava Castle közelében legalább egy Sea Dragon van.
    A Warper-től ne félj, igen, tudom, idegesítő, de üsd meg, aztán elmegy.Az is csak akkor támad, ha egészen közel mész hozzá.
  • Desert
    #879
    Próbálkozom lejutni a mélybe de mindenféle népség támad, agresszív, a gyík is a "nagy gyík" is.
    Tele van azzal a térhajlítóval ami folyton kiteleportál engem a lépegetőből és vagy a lávában találom magam meghalva vagy kinyír valamelyik gyíkocska.
  • Desert
    #878
    Legyen majd nálad Lila ereklye.
  • Why
    #877
    Pontosan azt kaptam,de még nem néztem be,de fogok :) Most ilyen nagyon mélyről hozogattam lény tojásokat,kiváncsi leszek mik kellnek ki belőle majd a nagy akváriumban :)