3320
  • Desert
    #1036
    Az áramellátás még mindig vacak.
  • kisiku
    #1035
    Az le van szarva, nevetséges, de ez szemétség, korábban is volt ilyen hogy a Reaper-t csak úgy melléd rakta,előjel nélkül.
    Amikor ilyet csinál a fejlesztő, az arról árulkodik, hogy:
    - nem ért a programozáshoz vagy
    - szarik az egészre és unja már
    - a legkönnyebb utat választja, hogy nehezítse a játékmenetet (há' úgyis ugatnak a fórumon a gamer-ek, hogy túl könnyű)
    - egyszer megcsinálta jól,elromlott, de aztán ba*ik kijavítani

    Én, ha nem is ilyen stílusban, de legalább ötször jeleztem már ezt a hibát nekik az elmúlt években.
    -
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.07.23. 12:21:45
  • Desert
    #1034
    Meg is adta a robbanás előtt, visszaszámláláskor.
  • Desert
    #1033
    Azt a mocsok Reapert már láttam, energiacellát és elemet keresgéltem, erre a Homokcápa megtámadott.
  • kisiku
    #1032
    Ja, be is szorultam a cyclops-ba a seamoth-tal, se előre, se hátra, a játék ebben a verzióban élvezhetetlen, játszhatatlan.
  • kisiku
    #1031
    Nem is fogod megtalálni.Amíg fel nem robban az Aurora hajtóműve, addig nem kapod meg, utána a tiéd, nem kell megkeresni.
  • kisiku
    #1030
    No, folytassuk. A napokban tovább nyomtam, érdekes dolgokat találtam:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    - végre valahára az állványos reflektor nem elemről megy, hanem a bázis áramát fogyasztja!
    - ha a bázis árama "sárgába" megy, kikapcsolja a nagy fogyasztókat (pl reflektor), így nem merül le teljesen.
    - egy csomó új helyre vannak szétszórva a fragment-ek, ráadásul több dologhoz kell megtalálni.
    - Valamiért nem mondja be a kritikus mélységet, mint ahogyan elfelejti a levegőre való figyelmeztetést is! Ez természetesen a Cyclops-ra is igaz, hangeffektek hiányoznak, nem jelzi szonáron a lényeket vagy csak ritkán. Nem jelzi a Reaper-t sem, igaz nem is támad meg, meg nem is "séríti" a hajót.



    Most a Dűnében járok, olyan mintha 2 roncs lenne 1 helyett. Eddig egy darab volt, most kettő van.
    De hogy ne legyen könnyű, itt van, amiről mindenki "álmodott": a noclip módban tevékenykedő Reaper Leviathan, ami természetesen egyik pillanatban sehol nincs, másikban megjelenik a semmiből (!) mellettünk!



    - Hiába úszok be a Cyclops-ba, nem veszi észre hogy beúsztam, továbbra is fogy a levegő.
    - Eltűnt az összes felszerelés, egyedül a búvárruha maradt meg! Nem tudom hová berakni/felszerelni a cuccokat! Nincs oxigénpalack sem, tegnap még volt. LÁSD KÉP:





  • Desert
    #1029
    Elég sok helyen van szétszórva a jeladó és a lézervágó darabja, a sugárzás álló ruhát egyelőre nem lelem.
  • kisiku
    #1028
    Laser cutter/lézervágó darabjai:



    Beacon /jeladó darab:



    Ez is új, a Mushroom Forest/ Bulb forest határán:

  • kisiku
    #1027
    Igen, virtuális mozgásterápia, mint ebben az aranyos mesefilmben.
    Ahh, de gyönyörűen süt a nap egy kis Subnautica-hoz!
    De akár be is nevezhetnénk a Fina-hoz, hogy tök jól úszunk virtuálisan!
  • Desert
    #1026
    Legalább megvan az ajánlott mozgás, mert fel kell mindig mászni
  • kisiku
    #1025
    Igen, sajnos a Beacon-höz is kell, jó, nincs messze, mert az Aurora irányába kell úszni, mintha oldalról úsznánk neki, de nem kell odáig elmenni. Valamelyik közeli kis roncs mellett vannak jeladó darabok.
    A Laser Cutter darabjait pedig a mentőkomptól északra lévő roncsban találtam, Grassy Plateaus-ban ( -635 -50 -2)
    A mentőkabin nyitása nekem is feltűnt, hogy nyitogatni kell, de végül is nem egy nagy probléma.
  • Desert
    #1024
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Már egy ideje egy magfürt kell a két szilikongumihoz meg a kenőanyaghoz.
    Egy jeladóhoz kell fragment, meg a lézervágóhoz?
    Nagyszerű, keresgéljünk össze-vissza mindent mire elindulhatunk.
    A mentőkabin nyitását eddig minden betöltés után meg kellett ismételni, mert folyton zárva van.

    Utoljára szerkesztette: Desert, 2017.07.20. 16:13:09
  • kisiku
    #1023
    No, szépen fejlődik a játék.Direkt kezdtem egy újat. hogy megnézzem, mi a helyzet az elejétől.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Build: 51045 July 2017

    - Animációkat raktak be, mint pl. ki-be szállás a mentőkompból.Ezek apróságok, de sokat dobnak.
    - Tárgyak, szerszámok csak egymás megtalálása/megismerése után építhetők.
    - A sugárvédő búvárruha pl. csak az Aurora felrobbanása után elérhető.Vannak eseményhez kötött építhetőségek.
    - Levitték a Lubricant összetevőinek "árát", elég 1 darab Creepvine Seed Cluster
    - Nem kell Modification Station a High Capacity Oxygen Tank-hez
    - A napelem darabonként 250 egységet tárol.
    - Sajnos olyan egyszerű tárgyaknak, mint a Grav Sphere vagy a Beacon is lettek fragment-jei, amelyeket meg kell találnunk.
    - A Laser Cutter-nek is lett fragmentje :(
    - Kevesebbet fogyaszt a Seaglide, bár ez már korábban is volt.
    - Immár minden olvasható és jól látható a HUD-on.



    Folyt köv.
  • kisiku
    #1022
    Kellene ez, kellene az... először kitalálták a fejlesztők, hogy PEGI 12-es legyen a játék, ez határt szab egy csomó mindennek.Erőszak persze így is van, de pl. vér nem folyhat semmilyen módon sem. Ezért nincsenek fegyverek, nem a sztori miatt.
    Az alábbiakat azért rakom spoiler-be, mert nem biztos, hogy mindenkit érdekel, ne foglaljam a helyet vele :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    " PEGI 12
    Azok a videojátékok, amelyek a fantázia világába tartozó személyekre irányuló, kissé szemléletesebb jellegű erőszakot és/vagy ember-kinézetű vagy felismerhető állatokra irányuló nem szemléletes jellegű erőszakot ábrázolnak, valamint azok a videojátékok, amelyek kissé szemléletesebb jellegű meztelenséget ábrázolnak, ebbe a kategóriába sorolhatók. A durva beszédnek ebben a kategóriában mérsékeltnek kell lennie, és nem tartalmazhat szexuális töltelékszavakat. "

    Magyarán, nem a mi korosztályunk (feltételezem, hogy az itt írok többnyire 22-35 közöttiek, én lassan 38 vagyok) a célközönség, hanem az "édi-bédi", cuki lovacskás-tündéres és rózsaszín ködben nevelkedettek.

    Majd kitalálták, hogy hú basszus, ez így nem lesz jó, legyen PEGI 16+ és/vagy ESRB 10+ -os, lásd link:

    A piros színű vért el kell tüntetni...

    "ESRB E10+:

    Tartalmilag lehet, hogy nem megfelelő 10 évesnél fiatalabb gyerekeknek. A játékok tartalmazhatnak több mese-szerű elemet, kitalált vagy mérsékelt erőszakot, szókimondó szövegeket, animált vért és/vagy kétértelmű témákat. A besorolást az ESRB 2005. március 2-án vezette be. Ilyen besorolású játékok például: a Madagascar, a Sonic Unleashed vagy a Spore. Malajziában a besorolást a "Mindenki" (E) besorolással cserélték le."



    A másik: egyetértünk, hogy a lényeket kellene esetleg még egy kicsit veszélyesebbé tenni, de ehhez egy kiváló AI-t kellene programozni, ami elég nehéz feladat. De mivel PC-s játék, ezért szinte kötelező a patch-elés, úgyhogy biztos lesz ilyen, ha az eladási adatok indokolni fogják.Magyarán, ha sikeres lesz a játék.
    A jövőben - majd a megjelenés után - tervezik, hogy a Transfuser eszközt beépítik véglegesre, azaz mintát vehetünk a lényekből és azokat keverve magunkba tudjuk fecskendezni, hogy főbb tulajdonságaikat karakterünk is tudja majd produkálni, ergo genetikai módosításokat hajtsunk végre önmagunkon.
  • dereksmart
    #1021
    Valamit majd csinálni kell tényleg a szörnyetegekkel, mert rutinos játékos egyáltalán nem tart tőlük. Hiába csinálnak egy akármilyen cápát, nincs súlya. Én emlékszem arra amikor még a reaper utolérte a seamoth-ot, kihámozott belőle, és úszva menekültem meg valami kő alá bújva, és utána köpni-nyelni nem tudtam ijedtségemben. A bázisokon is mindig nyugi van. Kellene valami állandó veszélyeztetettség. Nem mindenhol, a zátony sekély vize lehetne a menedék, de azon kívül bárhol bajba kerülhetnénk, és nem lenne elég annyi,hogy lehagyjuk az ellenséget. Ha most kezdeném a játékot nem feltétlen lenne igényem rá, de aki több éve tolja az nem tekinti ellenfélnek a ragadozókat és ezt figyelembe kellene venni a fejlesztőknek szerintem.
  • SzmisszRoland
    #1020
    a 6 megoldásból 3-4 -et én is használok de köszönöm a tippeket.

    Még azon gondolkoztam hogy-ha megölök párat és pótolom a megölteket a nálam kikeltekkel akkor a játék sponol-e újat vagy így már megvan a rákocska a területen és kész. ma még ezt megpróbálom.

    még az lenne a menő hogy egy adott hal csak egy adott fauna szerint berendezett akváriumban lehetne kikeltetni.
    Bár szerintem már töltőanyagot nem nagyon fog kapni a játék, mostmár nagyon az end-gamet erősítik, pedig tök sok cucc van benne ami bele lehetne rakni. majd elválik mi lesz.
  • Desert
    #1019
    6: Csáklyázó karral elkapni és fúrni
  • kisiku
    #1018
    Hm,

    1. Lehet lőni sztázis puskával, majd odaúszni és bugylibicskával kaszabolni...
    2. Prawn Suit karral ütlegelni, fúrófejjel trancsírozni.
    3. Prawn Suit+Propulsion Cannon = valamit hozzávágni (kövek,roncsok,halak,bármi, amit fel tudsz venni...)
    4. Prawn Suit/Seamoth+torpedóval lőni (gázos vagy sima)
    5. Ha ügyes vagy és türelmes, akkor Cyclops-szal el lehet ütni.
  • Desert
    #1017
    A Lava Castle meg az aktív lávazónában nem lesz sérülésed, a pda írja is 70 fokig véd, ha jól rémlik.
    Utoljára szerkesztette: Desert, 2017.07.17. 14:24:20
  • SzmisszRoland
    #1016
    Kösszi a tippet !

    Eddig a vízvisszanyerőt használtam az elemes késsel meg a stázispuskával a zsebemben így nagyon sokáig elvoltam kaja és pia hurcibálása nélkül de tegnap vettem észre hogy már elég régóta tudom gyártani de valahogy elfelejtettem.
    Az EMP-s rákok ellen van valami hatásos ellenszer meg lehet valahogy ölni őket ?
  • kisiku
    #1015
    Valamivel jobban véd a hő ellen is, ezért ha lemész a lávás részhez, ezt a ruhád öltsd magadra!Azzal is fogsz sérülni, de jóval kevesebbet, mint a többivel.
    A sugárvédő ruha csak addig kell, amíg kijavítod az Aurora sérült reaktorát. A "Fremen" öltözet azaz a Stillsuit viszont nagyon jó.

    A Cutefish-t eredetileg csak azok kapták volna meg, akik már jó régen megvették a játékot (még az EA legelején, mint én is) és csak a játék megjelenéskor került volna bele.Jelen állás szerint viszont mindenki megkapja, de hogy mikor, azt még nem tudni.

    Addig is be lehet rakni parancssorral:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Spawn cutefish vagy item cutefishegg (ez utóbbi persze ki kell keltetni)
  • SzmisszRoland
    #1014
    A megerősített búvár ruha mennyire vég a hő ellen ? (értem itt a termál plant lerakása a hő forrás közelében)
    A Cute Fish mikor kerül be mert én még nem találkoztam vele.
  • kisiku
    #1013
    Ingyen van, nem kell tölteni, nem kell ültetni sem, csak megépíted és adja a kaját.Jó, persze nem fog egy gulyásleves+töltött káposzta+lángos menüt adni, de azért csipszet enni annyi "hal" és növény között még virtuálisan is üdítő lehet...

    A kávéautomata meg poén...persze örülnék ha legalább egy pohárba folyna a kávé, nem pedig a gép aljába, de biztos nem ez a legfontosabb dolguk most.
  • SzmisszRoland
    #1012
    hát igen a kaja automata és a kv autómata is működik de minek, nem sokat ér mert az értékeken elég keveset javít viszont ami az előnye hogy nem romlik meg, dísznek kiválóak. a napelemeket már visszavették és elég sok kell belőlük. Nyugodtan kezd el megint.
  • dereksmart
    #1011
    Ne már hogy működik az ételautomata! Mindjárt csinálok egyet! :D

    Kuka szerintem kell, fölösleges össze-vissza szórni ami nem kell, gondolom a memóriát is fölöslegesen terhelné, környezetszennyező is, és egyszerűen erre biztos van igény. :P

    Engem nagyon felbosszantott, mikor megláttam, hogy 1 darab napelem valami 500-at termel, abba is hagytam a játékot amiatt, várva egy újabb patch-re. Legyen csak munkás dolog összehozni egy normális bázist. :)

  • SzmisszRoland
    #1010
    És menni a lehetséges energia? A napelemek hány százalékos hatékonysággal üzemelnek? Én például eddig mindig megpróbáltam amennyire csak lehet kitenni a vízből a zátonynál, de azt vettem észre mintha az épületre rakva több energia jönne át (még nem teszteltem de majd ma este meglesem) 1250-es a bázisom max energiája és 800 alá nagyon ritkán megyek vele próbáld meg hogy kirakod a vízből egy alapra és hátha megoldódik a problem, a 2 bioreaktort meg cseréld le termal plant-re azzal nem sokat kell törődni.
  • kisiku
    #1009
    Igen, ez régóta fennálló probléma, hogy ennyire leszívja.Őszintén szólva, látom hogy kísérleteznek az energiafelhasználással, de nem mennek semmire sem, pedig olyan egyszerű lenne.
  • Desert
    #1008
    Egy víztisztító leszívja az egész energiát a bázisomon, csináltam 2 bioreaktort meg 12 napelemet, s 0 a felhasználható energia.
  • kisiku
    #1007
    No, a kaja automata működik.Ad chipset (nem chipset-et! ), rizses-müzli szeletet, meg még valamit.

    Nem azt mondom, hogy szennyezzük környezetet - habár ne feledjük, virtuális világról beszélünk -, hanem hogy felesleges, funkció nélküli tárgyak foglalják a helyet, miközben számos hasznos dolog is kerülhetne oda.

    Más, látom fejlesztik, mert:
    - visszaadták a 225-ös max oxigént a legnagyobb palackba, tehát már nem 155-ös, mint előtte.
    - a szonár a Cyclops-on "végtelen", azaz nem 20 mp vagy 2-3 percig megy, hanem amíg ki nem kapcsoljuk
    - továbbra is megtámadnak silent módban,
    - a gáz torpedó semmit nem ér a Sea Dragon ellen, próbáltam, hadakoztam vele, majd feladtam,
    - az energiatermelés egyszer jó volt, most megint nem az. Megoldották, hogy az atomreaktor 3000-es max tárolással legyen, a hőgenerátor 750-es, egész jól beállították a fogyasztást is, aztán visszaállították a régire.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    - további animált részek vannak lent az Emperor-nál, de még mindig nem lehet a Baby/Juvenile Emperor Leviathan Enzymes-szel semmit tenni.
    - a teleportok jól működnek, mindet be tudjuk kapcsolni itt a fő kutatóközpontban, egy csomó helyre el lehet velük jutni.
    - szomorú vége lesz itt a játéknak...


    Most egyelőre ennyi, folyt köv.
  • dereksmart
    #1006
    Kuka speciel kell, hiszen ha ki akarsz dobni valamit, mondjuk rohadt növényt, vagy helyet akarsz a raktárban és kiszórod a már nem szükséges építőanyagokat, akkor felmerül az igény az emberben, hogy valamibe szórja, és ne a tengerbe, ahol aztán összefuthat a saját szemetével. A másik kuka meg az elhasznált atomhulladéknak kell, amit szintén nem a tengerbe szórunk ugyebár. :D Engem csak a kuka formája idegesít. A jövőben egy tengeralattjárón nem egy köztéri kukába szeretném beleszórni a hulladékot, hanem valami futurisztikus anyagmegsemmisítőbe. A többféle szék nem zavar, lehet igény a változatosságra. Berendezési tárgyak tekintetében ami zavar, az az ételautomata például. Minek fejlesszünk ki valamit, ami nem működik? Ha egyszer túlélő üzemmódban vagyok és a bolygó faunáját eszem, akkor nem akarok látni a szobában egy pénzes ételautomatát, ami ráadásul nem is működik. Az tetszene ha valami ételcsináló lenne, beleszórnám a halat és kidobná a kaját, de ez így hülyeség. Az ágynál folyamatosan zavar, hogy nem tudok csak úgy elheverni és bámulni a plafont, továbbá hogy bázison nem tudom lekapcsolni a villanyt.

  • kisiku
    #1005
    Tényleg...annyira érdektelenné vált a Reaper, hogy nem is érdemes velük foglalkozni.Csak a Dűnében érdemes odafigyelni egy kicsit, egyébként érdektelenek.
    Arra azért mindig is kíváncsi voltam, hogy azok mitől maradnak életben?Mit zabálnak?Mert nem látom, hogy ennének.Bezabálták az Aurora túlélőit?
    Ha már itt tartunk, a sok haszontalan tárgy közé egy WC-t azért rakhattak volna.Miért nem lehet sza*ni a játékban?
    Miért nem vadásznak egymásra a lények normálisan?Nagy hal megeszi a kisebbet, az a még kisebbet és így tovább...

    Caliph: igen, nekem is kéne a sokkoló, persze ipari méretben.De nem lesz, mert azzal könnyű lenne a játék és nem az a cél hogy könnyű legyen, hanem hogy megfeleljen a "közösség visszajelzéseinek".

    Apropó, ki a közösség? Miért mi mondjuk meg, hogy mit fejlesszenek, hogy aztán felvehessék a több ezer eurós fizetést érte? Fog bármelyik fejlesztő a "közösségnek" adni egy centet is a segítségért?


    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.06.27. 21:57:33
  • Desert
    #1004
    Víz alatti tároló addig volt hasznos amíg nem tudtam merre keressem, azt a két(három) szkennelhető több funkciós szobát.
    De már eleve nem gyűjtök annyi mindent feleslegesen össze az elején, mint eddig.
    pl, elemeket meg cellát nem is készítek, elúszkálok érte az Aurórához, meglátogatni régi "kedvenc halacskát"
  • Caliph
    #1003
    Cyclopsra simán el tudnék képzelni egy seamoth féle áramütés generátort...adna legalább egy kis biztonságot ami mélyebb vizekben kellhet
  • kisiku
    #1002
    Azért tegyük hozzá, hogy ezek nem "igazi" frissítések, hiszen a játék még nincs kész, fejlesztés alatt van.Tudom, hogy sokan tudják ezt, de azért egy készülő dolgot úgy beharangozni, mintha már kész lenne, elég szemétség a fejlesztők részéről.
    Ez olyan, mintha pl egy épp gyártás alatt lévő autóra mondaná azt a gyár, hogy "emberek, már az ajtó is nyitható!"
    "A következő etapban pedig már az ablakokat is le tudjátok majd húzni!"

    Hát igen, a mai videojáték ipar már nem a régi.
    No, de vissza a játékra.Sok érdekes topic van a Steam-en, sokan azon vitatkoznak, "kik azok, akiknek a véleménye alapján fejlesztik a játékot". Miért ők mondják meg, hogy nehezíteni kell vagy ezt kell, azt kell csinálni.Érdemes beleolvasni angolul tudóknak.
    Továbbá, úgy akarják használandóvá tenni az - amúgy értelmetlen - levegőcsövet és a felszínen úszó levegőztetőt, hogy megvonták a játékostól a több búvárpalackot, csökkentették az űrtartalmát, illetve nem adódik össze a palackok kapacitása. Nem lett volna egyszerűbb ezt a marhaságot kivenni? Annyira utálom, hogy felesleges berendezési tárgyakkal és felesleges eszközökkel van tele a játék, amit soha nem használunk ki.
    Például egy normális lámpa nincs. Van a Spotlight, ami forog, de alig ad fényt. Van az állványos reflektor, ami meg csak elemről megy, kb. egy percig. Én, hogy lássak, Creepvine-t ültetek, mert az legalább világít.
    Minek a víz alatti tárolódoboz?Ki használja? Építsünk egy folyosót, bele egy szekrényt, amíg meg nem találjuk a Multipurpose Room terveit.
    Nem is sorolom tovább...
    Lehet torpedót rakni a Prawn-ra és a Seamoth-ra, de a Cyclops-ra nem...miért is?
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.06.27. 11:53:02
  • Desert
    #1001
    Nos, nem sok mindennel bővült a játékmenetet, azt leszámítva ami az épületben található, talán a következő nagyobb frissítés többet tartogat.
  • Desert
    #1000
    egy kis időre én is félre tettem, de érdekel a történet, így folytatom pár napja, s eddig jó, a kis halacska egyszer már majdnem elkapott, frászt meg a homokcápa hozta rám mikor este kóboroltam
  • Caliph
    #999
    de ha nagyon türelmes vagy,akkor várd meg a megjelenést :D Én is arra várok ,már rég nem játszottam vele :D
  • Desert
    #998
    Ha kíváncsi vagy a történet folytatására, megéri újra kezdeni, nem lesz unalmas, csak már tudni mi kell neked s mi nem.
  • Zotya22
    #997
    Sziasztok!

    Sokat kihagytam már a játékban, rég nem léptem már be, de nyomon követtem az itt zajló dolgokat.
    Mennyire játszható már a játék vagy mennyire érdemes új játékot kezdeni(ismét)? :)