3327
  • Desert
    #1083
    Változott megint a HUD.
  • Desert
    #1082
    Sok objektum lett cserélve, valahol írják, de nem találom.
    Nem lehet azok miatt volt ?
  • kisiku
    #1081
    Igen, hétvégén én is lejutottam a mélybe.Úgy tűnik, ennyi az újdonság, de akkor megkérdezem, hogy mi volt az elmúlt hetekben az a kábé 4,5 gigabájtnyi frissítés? Nem hiszem hogy csak ennyi lenne.
    Ráadásul a Ghost Leviathan- nak még a mozgása is szar.
  • Desert
    #1080
    A keltető enzim receptje jó nagyot változott.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Most csak annyi a plusz, hogy kikapcsolható az ágyú?
    Semmi tovább?
  • kisiku
    #1079
    Igen, tudom, hogy ezekre a helyekre is betervezték, de pl Grand Reef-ben nem találtam.A többi helyszínre meg csak most jutok le újra, hiszen újrakezdtem a játékot (már vagy huszadszor), de egyre jobb az időrekordom :D
    10 óra játék után már le is jutok a Lost River-hez, pedig nem is nagyon sietek.
  • Desert
    #1078
    Nem csak ott található. Van fentebb is.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Grand Reef, Lost River Bones Field, Lost River Ghost Forest, Northern Blood Kelp Zone, Void


    Fura, hogy nem írja ki a felvett tárgyak neveit.
  • kisiku
    #1077
    Na, jól van, megtaláltam a Ghost Leviathan-t...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Szóval, menjünk le a "szokásos" észak-nyugati Blood Kelp-en (bloodkelp two) keresztül a mélybe, avagy a Lost River egyik bejáratához.Itt ugye nagyon szarul lehet manőverezni, s hát persze hogy ide rakják be.Gondolták, a "kishalak", már úgysem sebeznek, akkor rakjunk be nagyot:




  • Desert
    #1076
    Az hasznos kis cucc, régen a lenti bázishoz vezettem le a csővezetéket s nem kellett rohanni a felszínre levegőért.

    Van ugye a másik, a bázishoz csatlakoztatható levegő pumpa, azt még sosem használtam.
    Utoljára szerkesztette: Desert, 2017.08.22. 19:00:11
  • kisiku
    #1075
    Floating Air Pump. A Fabricator-ral lehet készíteni és equipment.Berakod a számbillentyűkre, majd kidobod a vízen. Ezután úszni fog a felszínen, te pedig levezethetsz csöveket a víz alá, ami ebből indul ki és nagyon jó, ha például egy roncsot kutatsz, de még nincs elég oxigéned.Közel kell úszni hozzá és máris van levegő...




    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.08.22. 18:39:12
  • Desert
    #1074
    "-végre értelmét látom a felszíni levegőztető+cső párosnak, főleg a játék elején"

    Itt melyikre gondolsz?


    Magnetit van a lenti bázisnál, én ott szedegettem mindig össze, meg gyémántot is mindig ott találtam először s leggyorsabban.
  • kisiku
    #1073
    Jó, mondjuk sejtettük egy ideje, hogy mi a lényeg, de, minek így lelőni mindent?

    Mellesleg én még nem találkoztam ezzel a Ghost Leviathan-nal, pedig komplett új játékot kezdtem pár napja.

    Amit megint megváltoztattak, az többnyire a Cyclops-ot érinti:
    - a szonár megint nem "végtelen", hanem hosszú ideig megy, majd leáll, ja és szépen fogyaszt is. A szonár régen egy fehér-piros hálót vetített, ami szerintem jobb volt, mint most a csak piros mesh.
    - az összes kiegészítő, főleg a Silent Running baromira fogyasztja az akkukat, így sikerült kétszer is totál lemerítenem őket, amíg meg nem értettem, hogy mitől van.Tehát ha megállunk/nincs veszély, kapcsoljuk ki!
    - újdonságként ott van a Thermal töltő a Cyclops-hoz is.
    - már nem támadják a Bone Shark és egyéb szarok a hajót, de a Reaper az igen, és nagyobbat is sebez.
    - ennél a lénynél továbbra is fennáll a "hirtelen feltűnik a textúrából/semmiből és megtámad" jelenség.
    - az elején sokkal nehezebb rezet találni, kb ugyanaz, mint anno az ezüsttel volt, csak most ez kell a chip-hez, nem ezüst.
    - nekem úgy tűnik, mintha gyorsabban változnának a napszakok
    - van beszállási animáció a Seamoth-hoz
    - végre értelmét látom a felszíni levegőztető+cső párosnak, főleg a játék elején
    - immár minden szöveget/eseményt beolvas a PDA-s néni
    - az enciklopédia is kezd teljes lenni
    - bizonyos Biomeokban ritkították a fellelhető anyagokat, így pl a Mountain Island-nél alig találtam Magnetite-et, rezet a Safe Shallows-ban, illetve ezüstöt a Dunes-ben.
    - a Warper elkezdett vadászni ránk, tehát ha olyan helyre megyünk, ahol van, készüljünk rá, hogy sűrűbben fog támadni minket.

    Egyelőre ezeket tapasztalom, ha megint le tudok menni a mélybe, akkor tovább írom a gondolataimat.
  • Desert
    #1072
    Most néztem végig a videót.

    A keltető enzim receptje változott.
  • MarkBlade
    #1071
    le spoilereznek kb mindent..
  • kisiku
    #1070
    Itt az új frissítés!

    Az a baj, hogy ők maguk lövik le a poént, hogy mi is a játék lényege...
  • Caliph
    #1069
  • kisiku
    #1068
    No, hazaértem, de tekintettel arra, hogy 16 órát utaztam ma, a tököm tele van és fáradt vagyok, úgyhogy majd holnap leválogatom a képeket, videókat.Ma reggel 5-kor még Mombasa-ban csücsültem a reptéren...
    Sajnos nem sikerült olyan víz alattiakat csinálni, amit elképzeltem, ahhoz profi búvárcucc kell és sok lóvé, amiért elvisznek olyan helyre, ahol olyan a látvány, de azért megnézem mi sikerült :)
    Meg aztán ideje megnéznem a játékot is, hogyan állnak, ugyanis nem hogy gépet, tévét sem láttam már vagy 3 hete...
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.08.17. 23:02:51
  • waldaran
    #1067
    Utoljára még a hud-os frissítés előtt néztem be a játékba. Gondoltam hátha van most valami újdonság. A kinézeti változásokon kívül ( + amit ide már leírtak ) semmi. kreatívban a rakáta platform, vagy mi fene még mindig semmit nem csinál. El sem kezdik építeni.
    Megjegyzem hogy nem experimental-ban szórakozok.
    Kinézet: tetszik az uj inventory. Főleg a lépegetőé.
    Energia: survivalban, van egy bázis lent a lost river meletti nagy kék fánál. atomreaktor ( bár volt anno pici csalás is ) 3 víztisztítóval, és bírja.
  • Desert
    #1066
    Van bármi említésre méltó frissítés?
  • kisiku
    #1065
    Köszönöm!

    De mielőtt mennék, most látom, hogy egy 2,2 gigabyte-os "frissítés" töltődik le éppen Experimental-ban.Csak nem kész van?
  • Caliph
    #1064
    Jó utat,vigyázz a tigriscápákkal :D
  • kisiku
    #1063
    OFF: Kedves barátaim, szerdán indul a gépem, úgyhogy szerintem pénteken vagy hétvégén már tudok is egy-két ínycsiklandó tengeri vagy tenger alatti képet ide feltölteni vagy belinkelni (ha nem ázik át a vízálló tok és ha az S7-es tényleg vízálló). Tudom, nincs köze a játékhoz, de azért mégiscsak sós víz+hal+növény,fehér homok,stb. meglátjuk...
  • kisiku
    #1062
    No, addig is térjünk vissza a játékra: sajnos nem javult meg, ezért feedback-et küldtem a csapatnak, hogy továbbra sem tudok equip-pelni semmit, a korábbi felszereléseimet pedig elvesztettem (eltűntek).
    Mondjuk ez érdekes, mert a melóhelyemen is tolom néha, ott meg működik.Szóval ez van:



    Hm, de olyan tök jó volt egy hete a játék!Már azon örültem, hogy mindjárt kész!Erre elba...elrontják.Áhh, mindegy, majd a valóságban beszkennelek egy Sea Dragon-t, igaz, az lesz az utolsó pillanat az életemben
  • kisiku
    #1061
    Köszönöm, de előbb oda is kell érni és haza is kell jönnöm egy darabban :D
  • Norbertboy
    #1060
    Valaki tud élni!

    Jó nyaralást!
  • kisiku
    #1059
    Köszönöm.
    Nem kell félni szerintem, nem emberevők...sőt! A hömpölygő európai turista áradattól szinte úgysem látsz helyieket...meg különben is, nekem semmi bajom a feketékkel.Nem kell tőlük félni sem, magyarok is élnek kint!
    De szeretnék egy-két tengeri fotót is készíteni, mert még soha nem voltam trópusi tengeren, ami tényleg olyan mint itt a játékban vagy a tévében.

    Nem akarok off topic lenni, sem "emberkedni", sem eltérni a tárgytól,de ide megyek. A videónak azért van köze a játékhoz:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!




    S, ha mellé még ezt is hallgatjátok, garantált a könny a szemben!Mellesleg ez a játékhoz is kiválóan illik!





  • Caliph
    #1058
    Jó pihit,képeket természetesen várunk,afrika is a bakancslistán van :D
    Googles képeken elképesztően szép,na ezért keresek tippeket,eddig nem is tudtam hogy létezik ilyen :D

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2017.07.26. 13:50:06
  • dimre
    #1057
    Jó pihenést! Majd lőjél pár képet, ha jól tudom, és láttam képeken, fehér homokos tengerpart amíg a szem ellát.
    Ha meg nagy fehér halacskát látsz, kapd el.
  • kisiku
    #1056
    Köszönöm, rám fér, tavaly sem pihentem egész évben.
    Hm, igen, asszem kijavították a pár nappal ezelőtti hibát, melyben semmit nem tudtam felszerelni.
  • kisiku
    #1055
    Off:
    Kenya lesz, Diani Beach és környéke. Életemben először teszem ki a lábam Európából és egyedül...
    Az ilyen "luxus" helyekből állítólag ez a legolcsóbb.Hát nem tudom.A repülő drága, a többi nem tűnik annak.Nem luxus ez, csak nekünk magyaroknak még mindig az.
    Drága...mihez képest? Ennek az áráért max egy felső-közép kategóriás gamer PC-t lehetne venni, ami aztán két év múlva szart sem ér.
    Sajnos mindegyik messze van, ez 13 és fél órás repülőút lesz, amiből 4 óra az átszállás.
    Tahiti, és Maldív nekem is álom, azok nagyon drágák, de ha megnézed, ez is ugyanolyan.Szafarira nem biztos hogy megyek, mert nem emiatt megyek ki elsősorban.
    Remélem nem találkozok a Reaper földi verziójával, azaz cápával, de majd a kiskésemmel megvágom és beszkennelem a telefonommal hogy acsívmentet kapjak a steam-en .

    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.07.26. 13:00:38
  • Desert
    #1054
    Kellemes időtöltést és eseménymentes utat.

    Subnautica v51045
    Miután megleltem a Szárazdokkot is elkészítettem a Lépegetőt meglátogattam a Császárhal?! megcsináltam mindent, s kicsit körbenéztem nála, a keltetőenzimhez a Membránfa magja kivételével minden ott van, én meg lelkesen kutattam a hozzávalókat "fent".
    Ha jól láttam ezen verzió utolsó elérhető pontja az enzimtől baktérium mentesek leszünk és pont.
    Folyt köv. egyelőre jegelem.
  • Caliph
    #1053
    merre mész? Nekem is fentvan a bakancslistán egy fehérhomokos pálmafás tengerpart,de amik bejönnek képek meg videók alapján nagyon messze vannak :D Hawaii az álom de egy tahiti vagy bora bora sem esne rosszul,szal majd egyszer... :D addig is gyűjtöm az infokat ki merre megy hátha lesz jobb ötlet :D
  • kisiku
    #1052
    Bármi is lesz, jövő hét második felében meglátom a subnautica világát a valóságban, ugyanis eljutok végre egy olyan helyre, ahol az óceán tényleg türkiz, meleg, kalandos, veszélyes, ha nem vigyázunk, élnek ott a Reaper-nek megfelelő földi változatok is. Eszméletlenül boldog vagyok és izgulok, de majd csinálok szép tengeralatti képeket, legalábbis megpróbálom.
    Ahová megyek, ott lesz Safe Shallows, Grand Reef és Grassy Plateaus is elvileg.
  • Caliph
    #1051
  • kisiku
    #1050
    Vissza a játékra:

    build 51131:
    - Továbbra is játszhatatlan, eltűnt minden, a ruhát kivéve.45 egységnyi oxigénnel 200 méter mélyen kb. 5 mp-ig maradunk életben.
    - Nem lehet equip-pelni, azaz felszerelni semmit.Nincs hely felszerelni a kesztyűt/talpat/sisakot egész pontosan semmit.
    - A Cyclops motorindítás hangja hiányzik, nem indul be elsőre.
    - A világítás nem kapcsolható be a gombokról
    - A Reaper megtámad, de nem sebez
    - Nincs riadóhang, nincs sérülés.
    - Járművek beragadnak dokkoláskor.
    - Eltűnt a Prawn suit is,,,

    Nem tudom tovább folytatni.Ez az Experimental verzió jelenleg használhatatlan, remélem hamarosan javítják.
  • kisiku
    #1049
    Off:
    Teljesen egyetértünk.Hahaha...

    1996 december 12: már napok óta nem aludtam, annyira vártam a Red Alert 1-es megjelenését.
    Este 6-ra, épphogy zárásra be tudtam érni a "Virtual World" Óbudai boltjába.Az üzletházba már nem akartak beengedi, ezért ököllel vertem az ajtót, hogy nyissák ki...jézusom, remélem pszichiáter nincs köztetek
    Boltos: - Nem baj hogy a magyar leírás még nem készült el? (Még volt karton doboz is hozzá!)
    Én: - NEM, jó lesz így is!
    Boltos: 12 ezer forint lesz
    Én: Itt van, add légyszi!
    Hazarohantam, fél nap alatt végigtoltam a Szovjet hadjáratot...remegtem és sírtam örömömben.
    Ez kb olyan mint a Nintendo 64

    Függő vagyok? Ma már nem, ilyen szinten nem, de még mindig szeretem a virtuális világot.
    Off vége.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.07.24. 18:10:28
  • kisiku
    #1048
    Jézusom!...biztos van, aki ezt is megeszi.

    Nem akarok off lenni, de:



    ...és ilyen van...ha kellően dagadt vagy, akkor ingyen ehetsz!

    Bocs az offtopic-ért.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.07.24. 18:01:03
  • Desert
    #1047
    Megtaláltam a Grand Reef Wreck 2 közelében -865 -430 -1420
  • Caliph
    #1046
    mai napig emlékszem amikor egy reggel megjött a pc guru,a legújabb blizzard stratégiával a címlapon,a starcraftal :D (első rész,igen)
    7kor jött a postás pizsamában vártam a kapuban,és muter alig birt elzavarni gimibe :D
  • dimre
    #1045
    Ha majd ilyen lesz, és az íze is kifogástalan, akkor ugrás a közepébe.


    Mi is ilyen arcot vágunk hozzá.


    Utoljára szerkesztette: dimre, 2017.07.24. 11:23:38
  • kisiku
    #1044
    Hát igen, PC játék...no comment.
    Az Early Access-nek megvan az előnye és a hátránya is. Nem tudom, jó-e ez így nekünk vagy sem. Anno évekig vártam valamire, beharangozás,cikk újságban (igen, volt még ez a papírból készült valami), előzetes, izgalom, álmatlan éjszakák, remegve várakozás, majd tombolva rohanás a boltba a megjelenés napján.
    Azóta erre nincs szükség, igaz, én is öregedtem...
    Tudom, hogy rengeteg helyen fent van ez a kép, de egyszerűen zseniális!Aki ezt kitalálta, az egy zseni:



    A fenti képen is látható, hogy mi van ma, nem tudom, hogy a Subnautica-val is ez lesz-e, de nincs kizárva.