3320
  • kisiku
    #956
    Most hogy már van szonár, el lehet evickélni, meg valamit javítottak a fényerőn is. Igen, én is panaszkodtam anno, hónapokkal ezelőtt, hogy kizárólag vaksötét szobában lehet élvezni, de akkor még híre sem volt a szonárnak.
    Egyébként ha párszor végigmész rajta, már csukott szemmel is végigtolod.
    A Lava Larva, ahogy Caliph is írja, az tapad rá a járműveidre. Késsel tudod levágni őket.Elszívják az energiádat, és ha a Cyclops energiája nullára csökken, megsemmisül. Tehát vigyázni kell. Érdemes gyorsan végigmenni a "folyosón", majd amikor a Lava Castle-höz érsz, ott van olyan rész, ahol megállhatsz és nem tapadnak rád, s nem is támad meg semmi.

    Építhetsz bázist odalent is, elég a hőgenerátor. Ne a lávába építkezz, van ott hely máshol is. Aztán már nem lesz gond töltéssel és levegővel. Csak sok anyagot vigyél, mert ott már nem sok minden lesz.

    Oxigén: régen úgy ment, hogy ahány palack, annyi oxigén. Tehát lehetett akár 225 vagy 300 egységnyi levegőd is.Immár csak egy palack van, a legnagyobbnak is csak 155-ös az értéke...felesleges többet vinni.
  • MarkBlade
    #955
    Megvan ez is!
    Ha van még valami szóljatok és beteszem azt is!
  • Caliph
    #954
    Lava larvara gondolsz mint pióca,akkor az szívja a hajó energiáját és lassít is.
    Többi kérdésedre majd válaszolnak a többiek,én már nem játszom kb fél éve,megvárom a kiadást :)
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2017.05.22. 08:35:19
  • dereksmart
    #953
    Közben kicsit ráb@sztam, hehehe. Először merészkedtem le kianitért abba a lukba ott az aurora mellett. Nagyon sokat mentem, és egy egészen más világba csöppentem, szembetaláltam magam a helyi sárkánnyal, minden nagyon fasza. Éppen csak kizárólag fúrókarral bányászható kianitot találtam, és a lépegetőmnek nincs ilyenje. Most mehetek vissza azon az átkozott sötét lukon küklopszostul. Egyébként néztem videókat hogy micsoda nyafi ment, hogy túl sötét, de szerintem az azért van hogy használjuk az hanglokátort. A nehézség inkább abban van, hogy lefelé kell haladni egy relatíve szűk lukon. Nekem mocskosul tetszett, szép kihívás, van értéke annak ha végül lekeveredünk, csak - most mehetek vissza. Kivéve ha azt mondjátok, hogy van olyan kianit, amit kézzel kikaparhatok, csak keresgéljek még. Közben a piócák ellepték a hajót de mintha nem okoznának kárt. Azért toljatok valami infót, hogy okozhatnak-e problémát. Mittudomén egy kritikus tömegük után esetleg összeroppan a hajó? Csak mert nem szeretnék váratlanul 1200 méteren maradni egy nagyon nagy kapacitású palack társaságában. :D

    Ja, még egy kérdés: palackok. Ugye most 1 palackunk lehet egyszerre, illetve többet is vihetünk magunkkal, és azokban is van oxigén, de nem sikerült rendszert találnom benne. Igaz nem sokat kísérleteztem, mindenesetre minden palackból fogy az oxigén, ha cserélek akkor kb. kétharmadnyi marad abban amit nem használtam, de olyan is van hogy töküres, és egyelőre nem látom benne a logikát. Egyáltalán van benne logika, vagy ez csak amolyan bug lehet amit majd úgy is javítanak?
    Utoljára szerkesztette: dereksmart, 2017.05.21. 22:09:56
  • Desert
    #952
    Kikapcsolva fekete a háttér, ezen javítani kellene.
  • MarkBlade
    #951
    No! Ha van kérés ami még ami bekerüljön a fejlécbe szóljatok. A háttér kikapcsolható. Jó lesz így?
  • Norbertboy
    #950
    Nekem tetszik az új külső.
  • kisiku
    #949
    Az UI valószínűleg marad, sőt biztos.De ha nyomsz TAB-ot, azaz inventory-t, akkor számmal is megmutatja az éhség és szomjúság értékeket,

    Blade: ez a háttér már jobb, habár ne egyedül az én ízlésemen múljon, mondják el mások is.Kétségtelen, így szebb.Az előző túl sok erős,kontrasztos elemet tartalmazott, amitől az olvashatóság romlott, főként aki pl telefonról nyomja a fórumot, bár gondolom elenyésző ezen látogatók száma.
  • Desert
    #948
    Elég rég megvan már a topic peidg :)
  • Torzonborz
    #947
    Bakker már mióta megvan a játék és most vettem észre, hogy van itt topikja. :D +fav
    Az UI marad ez az új? A régi nekem jobban bejött.
    Utoljára szerkesztette: Torzonborz, 2017.05.20. 18:09:24
  • Desert
    #946
    Nem kell háttérkép.
    Hasznos linkekkel többet ér a fejléc, ahogy kisiku írta.
  • MarkBlade
    #945
    Semmilyen hátteret nem akartok? Most beraktam egy másikat. Nézzétek meg ezt is illetve van egyszerű tengerfenék is.
  • kisiku
    #944
    A háttér elég zavaró.Nem rossz, de nem kell szerintem.A subnautica felirat maradhat, esetéeg annak lehet egy in-game hátteret adni. Majd hasznos linkeket rakunk hozzá.
  • Desert
    #943
    A háttér jó volt az alap is, ez így zavaró számomra.
  • MarkBlade
    #942
    Sziasztok! Tetszik ez a kinézet? Vagy más szeretnétek?
  • Desert
    #941
    Nem szoktam őket összegyűjteni :) az első bázisom közelében lévőket is csak a bioreaktorba "dobáltam" reaper tojásokat. nem nem azt, STALKER, bocsi.
    Utoljára szerkesztette: Desert, 2017.05.19. 16:53:16
  • kisiku
    #940
    Ha érdekel, itt van Crabsquid tojás:



    Ezt az észak-nyugati "Bloodkelp Two" biome-ban találtam, kb ott, ahol a lejárat van Lost River-hez. De általánosságban elmondható, hogy ott van, ahol élnek a lények.
  • Desert
    #939
    ...és a Reaper nyer , majd jön a csorda Terrorpista halacska és bum, mind kihal
  • kisiku
    #938
    Jogos...

    Amúgy tényleg jó lenne valami idomítás-szerű dolog, ha már fegyver nem lesz.Legalább egymásra is vadászhatnának, rajtunk kívül.
  • kisiku
    #937
    Nekem teljesen mindegy, ki a házigazda, úgyhogy egyetértek, legyen valami, aztán a többi úgyis kialakul.Támogatlak!
    Én direkt nem vállaltam soha házigazdai szerepet sem itt, sem az X-Rebirth topic-ban, mert ugyan aktív hozzászóló vagyok, de nem tudok mindig itt lenni.
    S valóban, kicsit többet is érdemelne eme alkotás.
  • MarkBlade
    #936
    Szeretnétek valami szép dizájnt a topikban? Ha gondoljátok és megszavaztok házigazdának szívesen megcsinálom pofásra. Ez a játék többet érdemel a jelenleginél. Naval Action-t is én csináltam/om. Szeretem a vizes játékokat és ez az egyik legjobb EA játék amit abszolúte nem érzek lehúzásnak annak ellenére hogy kicsit lassan csordogálnak a tartalmak. :D
  • Caliph
    #935
    hát figyi,a mai kutyák ősei is igy kezdhették valahogy,hogy valaki felnevelt egy kölyköt :)
  • kisiku
    #934
    Mint az idomított dinók a Jurassic Park 4-ben, mi? Az mekkora marhaság! De ez egy játék,tehát jó lenne.
  • Caliph
    #933
    na ha követnének és netalántán még neki is mennének minket támadó vad társaiknak,az már érne valamit :) bone shark falkát a küklopsz követésére állítani és irány a mélység :D
  • kisiku
    #932
    Na, a Crabsquid is megnő, de őt ne engedjük el a bázis közelében, mert állandóan lövöldözik az EMP-vel, mivel minden,ami fényes vagy világít, az vonzza őt, plusz vadászik is (nem ránk). Így az összes elektromos cuccunk állandóan lemegy nullára.

    A Crabsnake, ami a Jelly Shroom-ban él (lila gomba), egyszer megmart, mikor elengedtem, majd elsiklott messzire, aztán visszajött, de az sem bánt.
    Viszont az összes felkajálja a kisebb ehető halakat a környéken, úgyhogy óvatosan a tenyésztéssel!
  • kisiku
    #931
    Itt vannak:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!



    Van már ez is, kicsiben, mivel időközben megtaláltam a tojásaikat:






    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.05.18. 14:22:18
  • Desert
    #930
    Háziasított kedvenc
  • kisiku
    #929
    No, kipróbáltam a szabadon engedést. Tényleg nem bántanak és meglehetősen gyorsan megnőnek.
    Kiraktam egy Ampeel-t, meg egy Bone Shark-ot, nem bántanak,de az Ampeel attól még ráz! De csak akkor, ha mi érünk hozzá szándékosan, egyébként nem vadásznak ránk.Sőt, olyan érzésem van, mintha még követnének is...
  • kisiku
    #928
    Még sajnos az új tojásokat nem találtam meg, mert pl Deep Grand Reef-ben kutatni elég érdekes.Hamarost kipróbálom, hogy tényleg nem támadnak-e meg általunk kitenyésztett lényeink.
    Most is éppen egy 400 megás frissítést tölt le (experimental módban!), megnézem, mit változtattak, mi változott.
  • kisiku
    #927
    Ne is emlegesd, itt vagyok a Mountain roncsnál...és itt van egy nem messze :D
  • Desert
    #926
    Kis aranyos halacska, nem olyan csúf, mint a Reaper
  • kisiku
    #925
    Szerintem az a Cutefish lesz, amit csak azok fognak látni, akik az Early Access verziót vették meg. Az egyfajta "ajándék" lesz a cégtől...
    Idézet: "In the future, the Cute Fish will be available as a pet for players having bought the early access version or Special Edition of Subnautica."
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.05.17. 12:59:08
  • Desert
    #924
    Egyik videoban láttam egy kis lényt amivel lehet "játszani" azt merre találni meg?
  • kisiku
    #923
    Úgy tervezik, hogy a "játéktéren kívül", ahol most ugye végtelen mélység és sötétség van, oda is kerülnek majd nagy dögök, hogy a játékosnak ne legyen kedve arra menni.

    Viszont van új hír és tapasztalat: újabb lény tojások kerültek, kerülnek a játékba, így pl a Crabsnake, Crabsquid vagy a Mesmer vagy a Lava Lizard is begyűjthető és tenyészthető.
    Az is újdonság, hogy az akváriumban felnevelt lényeket, ha kiengedjük, nem fognak minket megtámadni, de ezt még ellenőrzöm.Magyarán az aksiban megnő közepesre, majd kirakva a vadonba megnőnek a teljes méretükre.
    Egyesek már azt is rebesgetik, hogy talán a Reaper-nek is lesz tojása, habár ez nincs megerősítve.

    Ha már lények: azért annak örülnék, ha látnám, hogy egymást is megeszik, mert elég érdekes, hogy csak minket akarnak megenni, egymásra meg nem vadásznak.
  • dereksmart
    #922
    Ja mondjuk lehetne egy olyan, hogy a reaperek random úszkálnának a zátony körül. Ahol mély a víz, ott mindig kellene esélynek lenni, hogy beleszaladunk egybe. Kicsit megdobná a hangulatot. A zátonyra egy se kell, pl. rühellem azt a szemétládát amelyik az aurora fara táján ott butáskodik a homokban. A zátony az egy védett hely legyen, de bárhol ahol 100+ méter a mélység, random mód legyenek a nagyobb dögök. Nem kellene belőle sok, csak éppen annyi, hogy meglegyen a veszélyérzet. Plusz ne legyen már olyan sima, hogy rálövök a sokkolóval, aztán ennyi volt. Emlékszem mikor először szaladtam bele reaperbe egy seamoth-al, nem volt fegyverem, menekültem, utolért!!, majd összeroppantotta a hajómat és úszva menekültem el, elbujkálva a kövek között. Na az egy olyan élmény volt ami most is eszembe jutott ugye. Úgy beszartam, hogy a saját bázisra érve sírva örültem az életnek. :D
  • Kazagor
    #921
    Köszi, megpróbálom.
  • kisiku
    #920
    Programhiba, bug.
    Próbáld újra betölteni a mentésedet vagy próbálj elmenni máshová a tengeralattjáróval.Alulról úgysem tudnál beszállni.Azok akkor vannak zárva, ha a hajó alja nyitva van a víz felé.Próbálj másik járművel közelíteni alulról, nézd meg, kinyílik-e egyáltalán.
  • Kazagor
    #919
    Mitől lehet az, hogy a tengeralattjárón lezárodtak a launch bayhez vezető ajtók? Se felülről nem tudok beszállni a lépegetőbe, se az első se a hátsó ajtót nem tudom kinyitni az alsó szinten.
  • kisiku
    #918
    Nem ide tartozik, de egy kis közérdekű közlemény:

    Senki ne vegye félvállról a péntek óta terjedő "Wannacry" nevű ransomware-t, mert én tudom milyen az, amikor egy ransomware pusztít, főleg vállalati hálózaton. Mindenki fokozottan ellenőrizze a bejövő mail-jeit, és ami gyanús, azonnal ba*a ki, se a csatolmányt ne nyissátok meg, és ha lehet magát a mail-t sem.
    Idegennyelvű mail-eket kisöpörni, hacsak nem szándékosan kérted/kaptad, a gyanús feladókat, stb dobni azonnal
    Windows 7-re a márciusi összegző frissítést felrakni. antivírust frissíteni és ha lehet szabályt berakni!

    Biztonsági mentés mindenről!Ha szét is vágja a gépet, legalább a kár ne legyen akkora!
    Ennyi, bocs az offtopic-ért!
  • kisiku
    #917
    Ki fogják venni belőle, nem lehet megszerezni, csak konzolparancson keresztül lehet beadni.Sajnálom, hogy eltávolítják, mivel igencsak hasznos cucc, de gyanítom azért veszik ki, hogy ne lehessen ezáltal a játékot könnyebbé tenni.
    Ez alatt értendő, hogy pl ne tudj "leásni" vele a mélyebb részekre, vagy ne építs magadnak saját szigetet, hegységgel.