3320
  • Hunter of Deer
    #1116
    Lehet a mi karakterünk csak űrházmester és nem ért kb semmihez ezért kell szkennelni :D
    Megvettem én is az Osirist kiváncsi leszek milyen, szeretem a túlélős kraftolgatós játékokat, így adok neki esélyt amíg a Subnauticára várok :)
  • kisiku
    #1115
    Nem tudom, videót néztél-e vagy a játékot, de fogy a levegő is, főleg ha megsérül a szkafander, ami elég könnyen lehet. Fogy a többi dolog is, csak nem olyan baromi gyorsan mint a Subnautica-ban, azaz az éhség/szomjúság ott is jelen van. Mivel máshogy kell építkezni/gyűjtögetni, mint itt, ezért lassabban is fogynak a dolgok, hogy ne halj meg 3 perc játék után...
    Nem akarok off topic lenni, tudom, hogy van sajátja is, de nekem nem olyan könnyű az Osiris.Ellenfelek vannak, nem annyi mint itt, s ha nem katonaként játszol, hanem pl mérnök/tudósként, és normál fokozaton, akkor nem olyan egyszerű a harc sem.Az hogy mit esznek a szörnyek itt sem tudom...

    Pl. a Reaper miért nem hal éhen? Mi vagyunk az egyetlen eleség?Ja és van vagy 8-10 db a játékban.
    Más: reggel borotválkozás közben jutott eszembe, hogy a jövőben játszódó Subnautica-ban, - ahol azon dolgozik az utasszállító űrhajónk (!), hogy térugró kapukat építsünk - nekünk le kell úsznunk 150 méter mélyre, hogy beszkenneljük egy falipolc (!) tervrajzát, 200 méterre egy székért, és 300 méterre egy ablaküvegért, ami egyébként rajta van az űrhajón is...
    Tehát "tér-ugró kaput" tudunk építeni,meg utasszállító űrhajót is, de fali polcot és széket azt nem.
  • Desert
    #1114
    v53395
    #676 képen látható dobozba került be pl, járműmódosító állomás, nagy akvárium, cirkóruha, több helyen lett szárazdok fragment amiből csak kettőt kell gyűjteni az eddigi 3 helyett
    figyelmeztető hang is más lett az étel ital alacsony szintnél, 53186-tal.
  • dereksmart
    #1113
    Ránéztem Osirisra. Hát, nem igazán tetszik. Nyilván az élővilág és környezet nyomában sincs a Subnauticának, de nem ez a bajom, hanem hogy teljes biztonságban érzem magam, mivel nem fogy az oxigén (oxigénpalackok nem tudom mire vannak, találtam belőle), az élelem-ivóvíz nagyon lassan fogy, illetve mozgás közben valahogy feelingesebb szkafander-élményt szeretnék, lélegzéssel, fogyó oxigénnel, nehezebb járással (szkafanderben úgy rohanok mint Usain Bolt), és ilyenek. Ja és a fauna meg kritikán aluli. Azok a gigantikus béna szörnyikék, nem is tudom mit esznek, és kurvarondák.
  • dereksmart
    #1112
    Space Engineers az egyszer úgy beszippantott, hogy 4 napon keresztül éjjel-nappal építettem egy hajót, és a klozetten is azon agyaltam, hogy hogyan vezessem a csőrendszereket keresztül-kasul a hajón úgy, hogy mindenhol legyen oxigén, és minden mindennel összeköttetésben legyen. Óriási hátránya a játéknak, hogy viszont amint megcsinálta az ember a hajót, véget ér a játék lényegében. Felmerül a kérdés, hogy minek építsek egy elképesztően faszályos felfedező űrhajót drónokkal, egyszemélyes vadászgéppel, mindennel - ha egyszer nincs mit felfedezni. Na ezért hagytam abba. Nincs motivációm küzdeni.
  • Caliph
    #1111
    Én sokáig a space engineersben láttam a jövőt,több bolygó,holdak,komplett oxigén , energiatermelési rendszer,bányászat,de valahogy még mindig teli van buggal,pedig nagy jővő várt volna rá... :)
    osirisre majd ránézek karácsonykor,ahogy a subnauticára is ha megjelent :)
  • dereksmart
    #1110
    Akartam is kérdezni, hogy hardcore szubnautikásként mi a véleményed az Osirisről, összehasonlítva a két játékot mi az ami jobb az egyikben vagy a másikban. Mintha emlékeznék rá, hogy az Osirisben el is lehet egy idő után hagyni a bolygót. Nem tudom mennyire van ez kidolgozva, de mérföldkőnek érzem.
  • kisiku
    #1109
    Én tényleg nem akarok reklámot csinálni más játéknak, de az említett gémben pl sokkal értelmesebb dolgokat lehet építeni.Pl a bázist, amit építünk, falakkal és automata lövegekkel lehet körbe bástyázni, mert ellenfél ott is van vagy építhetünk lézeres kerítést is.Jó, ezt a víz alatt nem lehet, oké. De nincs tele olyan marhaságokkal, mint szemeteskuka meg háromféle szék és háromféle ágy és háromféle ugyanarra való növénycserép...
    Minek a polc? Mit rakunk rá? Azt a két dolgot leszámítva, amit az Aurorán találunk (plüssmaci és bédbódz-sapka )

    Abban igazad van, hogy úgy kell nézni a Subnautica-t mint ha új játékos lennék, ez teljesen korrekt.
  • dereksmart
    #1108
    Nekem fagyogat, de a régi kártya miatt lesz. Directx11 a régi kártyámmal vegyítve kifagyasztja a játékot, ugyanakkor 1-2 hete ez még meg volt csinálva, tehát remélhetem, hogy ismét meglesz. Egyébként jobban fut a játék, érzésre gyorsabban töltődnek be a dolgok ahogy úszkálok. Már amíg ki nem csap az asztalra.
  • dereksmart
    #1107
    Jó hát 740 óra egy házasságban is sok, nem csoda ha eluntad. :D Ezt olyan szemüvegen kell nézni szerintem, hogy egy új játékos ha belecsöppen, akkor mekkorára tátja a száját. 1-2 hónap kihagyások után engem újra és újra lenyűgöz a játék, persze folyamatosan tolva izzadtságszagú. Engem is érdekel minden ami hasonló, rá is nézek erre az Osirisra. :)
  • Desert
    #1106
    Toltam most egy fél órát a v53186 fagyás nem volt, nem is lassú. Új játék.
    Változott az inventoryban az üveg a titán képe, ahogy láttam
    A fehérítő 2 vizet ad eddigi egy helyett. (de csak 30 egységet ez 40 volt nem?)
    A mentőkabinos üzenetek is kaptak hangot (mintha valami elindulna, felpörögne) fura.
    Az elemes sikló hangja is más, ez zavaró (magasabb hangszín, bántja a fülem) fejhallgatóval rosszabb, mint a régi hang.
  • dimre
    #1105
    Belepislogtam én is egy kicsit, meg akartam tapasztalni saját bőrömön az újabb jövevényeket. Betöltöttem egy régi mentést, de elment a kedvem a pancsolástól, úgy szaggat mint állat, lehet a régi mentés miatt van, de inkább a giga méretű bázisom a ludas.
    A sok újítás helyett optimalizálnák már egy kicsit, mert így nincs értelme építkezni max egy szoba-konyhát visel el szaggatás mentesen a játék, akkor meg tök fölösleges a sok kütyüt belerakni. Az élővilág már nagyon színes és terjedelmes, jó lenne a sztorit pakolnák be, készre hegesztenék, és vízre bocsátanák, legalább két éve csúsznak a kiadással, utána is lehet foltozgatni rajta.
    UI: most néztem a gőzben "idén" okt. 31. az ígéret.
  • kisiku
    #1104
    Őszintén szólva már unalmas ez a rengeteg ellenfél és semmi segítség...de szerintem már azok is unják, akik csinálják.Ez a Ghost Leviathan is mi a tökömnek kellett még?!Miért, nincs elég ellenfél? De legalább a mozgása ne lenne darabos.És hogy jönnek a képbe ezek a szarok, mit esznek egyáltalán?Mert rajtunk kívül semmit sem támadnak meg.

  • dimre
    #1103
    Fel lehet csalogatni a felszínhez a Ghost Leviathant, aztán hadd szóljon a bugylibicska

    Utoljára szerkesztette: dimre, 2017.09.09. 23:49:51
  • Caliph
    #1102
    ez is gonosz egy kicsit , ha már hurrikán :D

  • kisiku
    #1101
    Gonosz, de jó...
  • Caliph
    #1100
    Pelleri topicból lopva :D

  • kisiku
    #1099
    Tudom, hogy az...de tényleg van benne fegyver, legalább nem az van, mint itt, hogy minden ellened van, neked meg ott a bugylibicska, azt rohadj meg, éld túl vele...
    Egy jó éve néztem először, gondoltam hagyok még nekik időt, haladnak vele szépen.
    S hogy milyen?Jól néz ki, játszható, még többet nem nagyon tudok róla, de olyan mint ez, csak itt nem a törmelékekből jönnek a tervek, fejlődik a karakter, craftolás,építés,bázisépítés, ölés/felfedezés.Bányászat, farmolás, stb
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.09.09. 19:12:26
  • dimre
    #1098
    Az is early, és majd bosszankodni fogsz miatta.
    (de legalább vannak fegyverek, szerintem lesz olyan nívós mint a Subnautica)
  • MarkBlade
    #1097
    és hogy tetszik? Szemeztem én is vele..
  • kisiku
    #1096
    Én megvettem helyette az Osiris New Dawn-t, ugyanaz, mint a Subnautica, csak az űrben...itt nem vízben vagy, itt vizet keresel Én most ezzel tolom, mert tengeribeteg lettem már ettől, hogy még mindig nem adták ki és 740 órát beleöltem valamibe, ami nincs is kész.
  • dereksmart
    #1095
    Reggelre megcsinálták, hogy ne látszódjon az orr a vízben (kábé mint korábban ha építettünk valamit és néha az is látszott több kilométerről a víz alól is), viszont egy pillanat alatt kivágott a verzió. Mindegy, most nem erőltetem a játékot, valahogy érzem hogy ezerrel mókolják, hogy végre kész legyen, és reménylem hogy már csak pár hét a kész verzió. Tényleg erről mit tudtok? Mikorra várható?
  • Desert
    #1094
    Képpel tennél be róla?
  • dereksmart
    #1093
    ja, és az Aurora eleje, az a roncs, az nálam a víz alatt is látszik messziről. tehát érződik, hogy ez nem egy épkézláb verzió :D
  • Desert
    #1092
    v53186: Indítottam új játék, úszkáltam benne. Feltűnt nincs meg a kiálló korallcső a tengerből, a közelében szoktam építkezni, de nekem sosem fagyott még ki.
  • dereksmart
    #1091
    Experimentált tolom. Pár hónapja valamit elállítottak a játékban mert elkezdett kifagyni (nálam) directx 11-el, találtam megoldást directx 9-re, és azzal sokáig ment. Aztán kb. 10 napja elkezdtek grafikai érdekességek lejátszódni az orrom előtt, félve visszaállítottam directx 11-re, és csodák csodája napokig szépen ment. Most két perc után összeomlik. Oké experiről visszaállhatok normálra, ezt még nem próbáltam bevallom. :D
  • Desert
    #1090
    Melyik verzióval van baj?
  • dereksmart
    #1089
    Oké.

    Letöltött valami nagyobb frissítést, játszhatatlan pár napja a game, legalábbis a gépemen. Kivág az asztalra 2 perc játék után. Nálatok mi a helyzet?
  • Desert
    #1088
    Félre érthettél, hiszen pont azt írtam nem tudjuk megmenteni Sunbeam-et.
  • dereksmart
    #1087
    Abban reménykedsz, hogy olyan gyors leszel, hogy a Sunbeamet meg tudod menteni? Szerintem az olyan mint az Aurora robbanása, fix játékelem. Én szinte semmit sem csinálok a Sunbeam pusztulásáig, mivel azt játszom, hogy jön a felmentő csapat, és akkor most minek verjem magam. Odáig csak az Aurora befoltozásával foglalkozom, hogy megdicsérjen a felmentőcsapat, hogy hasznos tevékenységet folytattam, lefoglaltam magam. Még kitüntetést is kaphatok! Hát aztán mindez elmarad, és akkor kezdek bele a komoly túlélésbe, szem előtt tartva hogy egy bizonyos Craig McGill túlélt 47 hónapot a Boreal 9 savas mocsaraiban vesevadászokkal harcolva, majd kijutott onnan egy megszelidített csillagközi bálnával!
  • Desert
    #1086
    Ha a teleporttal az ágyúhoz "utazol" akkor nem jelzi, mentés - betöltés után látható lesz.
    Ez már egy ideje ilyen, majd csak javítják. Sunbeam egy olyan pont, amit szerintem nem fogunk megmenteni.
  • kisiku
    #1085
    Mindezek mellett nem jelzi a beacon-öket, meg semmit sem, a járműveket sem.
    Nem gyógyult meg semmi, a lények ugyanúgy megtámadnak.A Warper úgyszintén, pedig már nem vagyok fertőzött.
    Kaptunk pár új hangeffektust, aztán ennyi.
  • kisiku
    #1084
    Igen, de elegem is van a játékból.A kikapcsolt és "visszahúzódott" löveg is lelövi a Sunbeam-et! Tehát tökmindegy, hogy hogy mindenkit meggyógyítunk, úgyis lelövi.Vagy még nem fért bele az elmúlt néhány hét kb 5 gigabyte-nyi frissítésébe?Akkora adathalmazzal egy komplett játékot megcsinálnak simán.
    Nekem már 13 gigát foglal a játék.

    Akkor azt hiszem nem azzal kell majd hazamenni.A rakétát persze nem lehet megépíteni.Milyen szeptemberi megjelenésről pofáznak?Már szeptember van és még mindig nincs kész...
  • Desert
    #1083
    Változott megint a HUD.
  • Desert
    #1082
    Sok objektum lett cserélve, valahol írják, de nem találom.
    Nem lehet azok miatt volt ?
  • kisiku
    #1081
    Igen, hétvégén én is lejutottam a mélybe.Úgy tűnik, ennyi az újdonság, de akkor megkérdezem, hogy mi volt az elmúlt hetekben az a kábé 4,5 gigabájtnyi frissítés? Nem hiszem hogy csak ennyi lenne.
    Ráadásul a Ghost Leviathan- nak még a mozgása is szar.
  • Desert
    #1080
    A keltető enzim receptje jó nagyot változott.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Most csak annyi a plusz, hogy kikapcsolható az ágyú?
    Semmi tovább?
  • kisiku
    #1079
    Igen, tudom, hogy ezekre a helyekre is betervezték, de pl Grand Reef-ben nem találtam.A többi helyszínre meg csak most jutok le újra, hiszen újrakezdtem a játékot (már vagy huszadszor), de egyre jobb az időrekordom :D
    10 óra játék után már le is jutok a Lost River-hez, pedig nem is nagyon sietek.
  • Desert
    #1078
    Nem csak ott található. Van fentebb is.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Grand Reef, Lost River Bones Field, Lost River Ghost Forest, Northern Blood Kelp Zone, Void


    Fura, hogy nem írja ki a felvett tárgyak neveit.
  • kisiku
    #1077
    Na, jól van, megtaláltam a Ghost Leviathan-t...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Szóval, menjünk le a "szokásos" észak-nyugati Blood Kelp-en (bloodkelp two) keresztül a mélybe, avagy a Lost River egyik bejáratához.Itt ugye nagyon szarul lehet manőverezni, s hát persze hogy ide rakják be.Gondolták, a "kishalak", már úgysem sebeznek, akkor rakjunk be nagyot: