3320
  • Desert
    #996
    Találtam egy hőreaktor modult a Cyclops-hoz. 12-es mentőkabin közelében lévő roncsnál.
  • kisiku
    #995
    Amúgy érdemes lemenni a láváig, nem csak a Lava Castle-be, hanem még lejjebb, ahol a...és akkor most jön a spolier:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    ...szóval, ahol az Emperor Leviathan él.Ő nem bánt minket, sőt neki kell majd segítenünk a tojásai kikeltetésében, cserében meggyógyít minket és a bolygót, majd...ezt inkább nem mondom el, menjen le mindenki.Nagyon szépen megcsinálták odalent az iszonyatos méretű "vízbörtönt" és a kiszolgáló létesítményt a laborokkal.Van teleport is bőven.
    A lényeg, hogy a kísérlet félbemaradt,egyrészt mert nem tudták hogyan kell kikeltetni, másrészt meg evakuálniuk kellett a létesítményt, ezért az a szerencsétlen lény magára maradt hosszú időre, s mi leszünk az egyetlenek, akik segíthetnek.
    Világmegmentős játék.Ismerős?
    Mit vigyünk?Hm kék artifact-ot, vizet, kaját, és sok Ion Cell-t, ami a teleportokat működteti.Ja, meg a Prawn felépítve fullra, 1500/1700 méteres mélységig, persze a Cyclops is így legyen.



    Vannak képek is, de az otthoni gépemen, majd később feltöltöm.
  • levy668
    #994
    Hát akkor ezek szerint ezt most egy kicsit elk***ák.... Pont az ilyenek miatt álltam le kb 2 hónapja, megvárom a fejlesztés végét, és azután élvezkedek.(mondom ezt úgy, hogy beleraktam 152 órát eddig)
  • kisiku
    #993
    No, kis tesztelgetés után nézzük, mi van:

    - Szóval, mint mondottam a Silent mód immár csak kapcsolható.Természetesen függetlenül attól, hogy ebben a módban megyünk, megtámadnak.Eddig ilyen nem volt.Már ez is van.

    - A Cyclops zabálja az energiát, ahhoz képest, hogy azt írták, "direkt optimalizálták" az energiafogyasztást.Hm, tök jó!

    Nézzük a logikát:

    - Ahhoz, hogy megépítsük a 2-es szintű mélységi modult (nem a 3-ast!) tengeralattjárónkra, szükség lesz Nickel-re. Hol találunk nikkelt?Hát persze hogy 1000 méter alatt!Meddig jó az Mk1-es modul? 900 méterig!

    - Automata tűzoltórendszer, hol találunk hozzá Sulphur-t, azaz ként? Hát persze hogy a láva közelében!

    - Hol lesz az Ion Cell és Ion Battery tervrajza?Hát persze hogy 1500 méter mélyen!



    Folyt.köv.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.06.22. 13:56:52
  • kisiku
    #992
    Új lépés az Early Access-ben

    Subnautica Voice of the deep Update.
  • kisiku
    #991
    A terraformálót vették ki...azzal túl egyszerű lett volna a játék.Habár szabad módban, amikor nincs sztori+nem halsz meg, ott van a terraformáló.
  • waldaran
    #990
    Félreértés ne essék, én sem azt akarom hogy valami vérengzős idétlenség ( COD ) legyen belőle. Csak jelenleg kéne valami ami több védelmet nyújt mint egy nyeletlen kés penge nélkül. Vagy telejsen átírni az egész mechanikát és akkor csak a bújkálás lenne. A sztázis puskának van némi haszna ugyan, de ha jól tudom azt kivették már. Vagy a terraformálót vették ki?
  • kisiku
    #989
    Elfelejtettem mondani, hogy a hajtómű akkor gyullad ki, ha "Emergency" módban, legnagyobb sebességgel menekülünk.Kb 5-10 mp múlva ordít, hogy túlmelegedett, majd újabb 5 másodperc múlva kigyullad.Persze van automata tűzoltó rendszer, amit azután tudsz legyártani, hogy már lementél a lávához, mivel az egyik anyaga ott van...idétlen.

    - A vízszűrő berendezés többet fogyaszt, mint amennyit a Hőgenerátor termel. Ez is újdonság.Tehát két hőgenerátor kell, hogy egy vízszűrő működjön anélkül, hogy leszívná a bázis áramát.
    - Egy csomó haszontalan építhető tárgy van, hasznosból viszont nagyon kevés van.Például mi a francnak kell háromféle szék, háromféle ágy és kétféle kuka, no meg háromféle kicsi növényláda?Egyáltalán kuka minek?Miért, vannak itt is zöldek?
    - Minek az Obszervatórium?Csomó anyag és tök felesleges.Mit figyelsz meg vele? Csinálsz egy Multipurpose Room-ot, két ablakkal...
    - Minek a polc, amikor csak 2 dolog helyezhető rá?
    - Minek a konyhakredenc (itt Lab Counter-nek hívják), kinyitni nem tudod, bepakolni nem tudsz, rárakni csak bizonyos, nem működő dizájn elemeket tudsz.

    Én mindig is kevésnek találtam az építhető báziselemeket is, ez most sem változott.
  • kisiku
    #988
    Ezen én is rengeteget morgolódtam :)
    De ugye olyan játékot szerettek volna kifejleszteni, amiben nem az öldöklés a főszereplő.Csak kicsit hihetetlen és ésszerűtlen, amikor csomó valóságos elemet kevernek sci-fi-vel.
    Kicsit "cukira" akarják a játékot, meg ugye cél a PEGI 12, tehát vér, erőszak, húscafatok,leszakadó testrészek nem lehetnek benne.Na nem mintha a mai kölköket érdekelné bármilyen korhatár figyelmeztetés.

    Nekem nem az erőszak hiányzik ebből, sajnos benne van, azzal, hogy minden meg akar enni minket, hanem a balansz.
    Mire eljutsz oda a mélybe, ahol majd a sztori vége lesz, ezerszer meg akarnak enni, minden rád támad, minden ellened van, rohadt meleg van. Kb olyan, mint amikor a bikát jól megsebzik előre (megbénítják,elvágják a nyakcsigolyáját, hogy ne tudja a fejét felemelni ökleléshez) az arénában, hogy a torreádornak esélye legyen a bika ellen.

    Na a játékos is ilyen itt, jó előre megbénítva, esélyt is csak kicsit adva.Minden ami segítség, csak rövid ideig tart (10 mp-es pajzs, 20 mp-es szonár,egy tűz alatt kifogyó, nem tölthető poroltó).
    Oké, rejtőzzünk, bújjunk el. Hogy lehet, hogy mindig megtalál minden? Hiába bújok, én már nem látok szart sem a vaksötétben, de az ellenség lát engem... Sőt a Sea Dragon már utánunk is jön!
    Oké, ott a Propulsion Cannon.Ez a Half Life-ból lopott Gravity Gun. Csak az a baj, hogy kavicsokkal dobálsz egy a Cyclops-tól 5x akkora lényt, aminek ez egy szúnyog csípéssel ér fel. A békés "halakat" meg nincs értelme dobálni.

    Mindezt én úgy írom, hogy már több mint 600 órát lenyomtam vele, de egy olyan, aki most kezdi, nem biztos, hogy azt mondja, tök jó az egész.
  • kisiku
    #987
    Nem a videokártya miatt szaggat, hanem a töltés miatt.Aztán, ha betöltötte, nincs gond.
    Egyébként MSI GTX1060-as 6Gb-os
    Kb. ugyanennyibe került, mikor megvettem még tavasszal.

    Nem azt mondom, hogy nehéz a játék, hanem azt, hogy semmi olyat nem raktak még bele, amitől könnyebb vagy egyszerűbb lenne.
  • waldaran
    #986
    Az rendben van hogy egyedül kell túlélni egy ismeretlen planétán, ahol szinte csak ragadozó élőlények vannak. Azt is megértem hogy Murphy törvénye itt és érvényes. De hogy egy szaros vajazókésnél többre nem futja az már felháborító. Ha van lehetőségüng öldökölni akkor a 853. században legalább valami meggymagos puska dukálna.
    DE, ha inkább a harcok elkerülése a cél ( a készítők sem tudják szerintem ) akkor vegyék el a kést, és a szkennelővel lehessen gyűjtögetni a kés helyett. Űrtechnológia, meg mindeféle kütyük, és kőkori módra kell a gazt szedni. Meg lehetne oldani úgy is mint az Astroneer-ben. egy puska van ami beszívja a cuccokat. A játék vége felé lehetne fejlesztése ami ki is tudja lőni.
    Jah hogy ez már benne van a vonzóágyú néven? Picit kéne csak átírni a működését. És így akár Alien Isolation hangulatú is lehetne.
  • Torzonborz
    #985
    Szerintem 1 perc gúglizás után nem kevés példát találnál te is ami arról szól, hogy nagyobb autógyártók hány (tíz/száz)ezer autót hívtak vissza mert találtak valami komoly hibát.Szóval de, komoly. De hagyjuk, neked nem tetszik, nekem igen.
  • MarkBlade
    #984
    Azért ezt most nem mondod komolyan. Képzeld el hogy mész a kocsiddal és egyszer csak kigyullad. Persze van rá esély de én azért még nem találkoztam öngyulladó autóval. Vagy hogy ennél a példánál maradjak a rádió csak 10 percig megy mert aztán nem.. De szerintem a szonárnak a mai világban sincsen korlátja.. Úgyhogy ez vicces így. Félreértés ne essék imádom a játékot. Bár mostanában az újításokkal nem játszottam. Meguntam hogy 3* vagy 4* újrakezdtem egy nagy javítás után.. most már megvárom a véglegest. Még mindig ez a legjobb vizes játék!
  • Torzonborz
    #983
    A motor miért ne gyulladhatna ki? Benne van a pakliban, amiben mozgó alkatrész van vagy bármilyen elektronikus cucc az meg fog hibásodni.
  • Desert
    #982
    A csikóhalnak a burkolat épsége és a cella töltöttsége a megszokott helyen van, vagy a célkeresztnél?
    v49552-ben nem jó :)
  • MarkBlade
    #981
    Nem a nehézséget firtatom. Hanem azt hogy értelmetlen módon teszik ezt. Tényleg az kell hogy a motor kigyullad meg a a sonár x ideig működik? Mikor űrhajók vannak?
  • Torzonborz
    #980
    Milyen videókarid van, hogy ennyire szaggat nálad?
    A nehezítéssel nekem nincs bajom, legalább van benne kihívás. Mai játékok nagy rész így is túl könnyű.
  • kisiku
    #979
    Na, csak megéri lejönni ide és a szaggatás után felvidulni :) Főleg, ha van nálunk kék kulcs.
    Basszus, majdnem kész a játék! Nem akarom lelőni a poént, úgyhogy spoiler-ben sem rakom be az összes képet...

  • Desert
    #978
    A női hang a Sea Emperor Leviathan.
  • kisiku
    #977
    Na, itt meg aztán kiba*ottul szaggat, egyszerűen lehetetlen vele játszani.Csak tudnám, hogy tesztelésnél ez nem látszik?



    Útban idefelé valami kellemes női hang beszélt hozzám, hogy tudja, mit keresek és segít nekem...gondolom ez a sztori része. Vagy az idegenek tanultak meg időközben angolul vagy az a lény amit meg kell mentenünk...

    Na jó, kb ennyi volt most részemről, majd később játszom még vele.
  • MarkBlade
    #976
    Azért az gáz hogy egy relative jövőben játszódó játékban ilyen nehezítésekkel próbálnak + időt belerakni.Kiábrándító.. a történet vonalvezetése tetszetős.. de ezek a nevetséges nehezítések.
  • kisiku
    #975
    No, még tovább finomhangolták a Cyclops-ot, természetesen még nehezítettek rajta.
    Eddig a "Silent running" azaz a hang nélküli menet, korlátlan volt, immár azt is csak rövid időre lehet bekapcsolni. Van slusszkulcs is, tehát be kell indítani a hajtóművet, de ki is lehet kapcsolni. Van hogy túlmelegszik a motor...
    Kíváncsi vagyok, hogy az egy darab szar konyhakést mikor törlik a játékból.Eddig semmi, ami könnyítés lenne nincs játékban.
    Ja, de: a szonár már nem 3 mp-ig működik, hanem megy kb 20 mp-ig is!
    Hm, mondanom sem kell, hogy 3D-s PC játékhoz híven szaggat, lagzik, sokat tölt. Ha fullhd-nál kisebb felbontásban játszol, pl egy szar munkahelyi monitoron, akkor nem látszik az inventory, meg a kép nagy része sem...

    Az inventory szép kékes hátteret kapott. kezd egész normálisan kinézni, bár ez relatív...addig itt van egy-két kép

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!




    Ha túlmelegszik a motor, akkor kigyullad.Sajnos nem tudom bevágni a Született Gyilkosok című filmalkotás első mondatát, avagy a "Bassza meg, túlmelegedett ez a kurva motor! Na húzzatok be, amíg lehűl egy kicsit", pedig nagyon ideillik



    Na, így néz ki az inventory, meg a PDA olvasás,stb:







    A szonár az meg ilyen:






  • Desert
    #974
    Ereklyével gondoltam nem cheattel.
    De a pda is megújult, számomra hátrányára, Eh.
  • MerlinW
    #973
    Vannak már textúrák is?:)
  • Desert
    #972
    Be lehet már jutni az épületbe.
  • waldaran
    #971
    Köszi a választ.
    Leaglább valamit csinálnak :) Saccra év vége fele meg is jelenhet :) :)
    Addig már nem akarok belenyúlni, mert egy kis élményt majdan szeretnék. Bár ha már nem lesz egy bughalmaz az is szép eredmény leszen.
  • kisiku
    #970
    Kb egy jó hónapja én sem néztem, biztos van változás, főleg Experimental módban, mert minden nap frissül az enyém.
    Normál early access módban is van változás, mert felfejlesztették a cyclops-ot, sérül is, meg is támadják, különböző sebességfokozatok vannak és lehet rá kiegészítőket tenni: szonár,tűzoltó rendszer,creature decoy - ez egy elterelő cucc, mint a katonai gépeken/tengeralattjárókon, pajzs is van, stb.

    Fejlesztik a sztori szempontból fontos helyeket, javítják a hibákat.Majd este megnézem, aztán nyilatkozok.
  • waldaran
    #969
    Üdv mindenkinek.

    Van valami újdonság hír mostanában? Főleg a végleges megjelenésről. 3 hónapja nem nézegetem, hogy majd legyen némi élmény is benne :)
  • kisiku
    #968
    Lehet, hogy csak frissítést rak fel?Vagy várd meg, hogy mi történik.Most egy hete nem voltam gép közelben, nálam kapásból 780+40 megát frissített megint 2 nap alatt, ahogy bekapcsoltam.
    Vírus nem szokott játékokat uninstallni, az inkább szétcseszi a gépedet :)
  • dereksmart
    #967
    Hopp, egy meglepő fordulat. Indítanám a játékot és telepíteni akarja. Ránézek steamen, és valóban, nincs telepítve. Véletlenül uninstalláltam, bug, vírus, vagy a fejlesztők meglepije?
  • dereksmart
    #966
    Most azt a kalandot találtam ki, hogy a prawn suite lesz a mobil bázisom, legalábbis az 1500 méteres lukban. :) Megcsinálom rajta a szükséges fejlesztéseket, egy fúrófejet, egy csáklyát, aztán 3 tárolóegység+1700 méteres modullal bepakolom a puttonyába a táboromat. 1 moonpool, 2 víztisztító, 3 hőerőmű, 2 energiacella töltő, 1 elemtöltő, 1 megfigyelőbázis, néhány titán, élelem, víz, felszerelés, esetleg dinnyemagok. Ki kell számolni mi fér el benne meg a saját tárolómban. Rajtam cirkoruha, plusz a felszerelés plusz alapanyagok. És akkor így beleugrom a lukba, lecsattogok az aljára, ott megépítem a bázist, aztán örülök magamnak. :D
  • Desert
    #965
    Abba a nagy épületbe be lehet már jutni végre?
    #741
  • kisiku
    #964
    A Küklopszot egyfajta mobil bázisnak kell tekinteni.Mindenhová nem férsz be vele, de nem is kell.Én egyszer-kétszer már majdnem beszorultam vele, úgyhogy nem kell erőlködni.Tartalékot mindig kell vinni, ha megszerezted a terveit az Ion Cellának és Ion elemnek (a Lava Castle-ben van), akkor már nem lesz gond. Kaját, szekrényt, fabrikátort,ehető növényeket és vizet vinni, ha meg bázist is építesz, akkor plusz anyagokat.
    Igen, a fertőzést nem az eltelt napok határozzák meg (egyelőre,remélem így is marad), hanem az események, ahogy meglátogatod a helyeket. Egyre többet és többet tudsz meg arról hogy mi történt és veled mi van.

    A legmélyebb pont 1500 méter körül van, lejjebb is lehet menni, ha kockáztatsz, de nincs értelme.
  • dereksmart
    #963
    Igazad van, a szonár új fejlesztés. Anélkül lemenni abba a lukba tömény szívás lehetett.

    Végül is a felszínre keveredtem. Valahol lefordultam és a Lost Riverhez jutottam egy alagútban, onnan ismerős volt, viszont csendes menetben lavírozni a sziklák és növények között egészen nagy kihívás volt. Nem tudom hány játékbeli napot voltam víz alatt, szerencsére a küklopsz önellátó energia és élelem tekintetében, no meg persze volt tartalékom is, és halászhattam is, így nem izgultam emiatt. Felemelkedtem a déli sziget mellett 1200 méterről, "kifeküdtem" a küklopsz tetejére, hólyaghal-levest szörcsölök, és élvezem az életet. Legközelebb ezt a menetet egészen más felszereléssel teszem meg, mert ez így büntetés volt. Viszont legalább megtaláltam azt az idegen komplexumot ami után a fertőzésünk új stádiumába lép, szal mostantól nem veszem le a kesztyűmet és nem nézek tükörbe. :D
  • Caliph
    #962
  • Desert
    #961
    Mindent azonos oldalra pakoltál? :)
  • kisiku
    #960
    Úgy döntöttem, hogy ennél a felállásnál inkább kilépek a játékból:



    No comment...felszereltem a torpedóvetőt a Prawn-ra, s beszálltam a tengeralattjáróba, majd felborult az egyensúly...
  • kisiku
    #959
    Kongrecsülésönsz! Jobb lett, mint a fehér háttér.Esetleg a gombok háttérszínét kéne valami sötétebb kékre változtatni, mert a fehér alapon világoskék elég nehezen látható.Amúgy szép munka, köszönjük.

    Én tervezem, hogy készítek egy magyar leírást a játékhoz, habár egyelőre időm nem engedte, meg túl sok minden változik/változott. Most hogy a legtöbb dolog kezdi végleges formáját felölteni, hamarosan belekezdek.
  • kisiku
    #958
    Azért ez érdekes, hogy tavaly szeptemberi kiadás...azóta sincs benne...
  • Caliph
    #957
    az űrrakéta