3327
  • lonvard
    #1243
    Engem a napfény vízen való átszüremlésének megvalósítása zavar, élvezhetetlen mennyiségben csíkozza tele a képernyőmet. Ezt melyikkel lehet kikapcsolni?
  • kisiku
    #1242
    Na, ez szép hosszú! De örülök, hogy más is hasonlóan látja, mint én. Tehát nem én vagyok a "folyamatosan kritizáló,semmi sem tetszik ember".
    Javulgat, illetve végre látom, hogy valami történik, mert már pl több, hosszabb és másabb szövege van az emperornak is, többet "beszél", de még mindig az a legnagyobb baj, hogy már lassan 4.éve fejlesztik, mikor már rég készen kéne lenni.
    De a felesleges köröket meg lehetett volna spórolni...áhh, ne is folytassuk, én már belefáradtam.
    Viszont az Osiris-hez van új frissítés, ideje felfedezni az új világot.

    Ja, meg elkezdődött a Steam Téli Vásár, úgyhogy rajta, betankolni!
  • waldaran
    #1241
    A "wikia" azt írja hogy 33 nap múlva megjelenik a game. Gondoltam teszek egy próbát hátha. Csalódtam rendesen.
    Az egy dolog hogy 4-5 percet is tölt új játék indításánál. De hogy mentés betöltésénél is 3-4 percet szenvedjen, sőt 170 secnél megszólalt a gépi hang hogy a bázison kevés az energia. Ez aztán igen.
    Azt hogy a játékidőt hogyan számolja nem tudtam kideríteni. kb 3,5-4 órát szórakoztam és amikor egy falba való beragadás után újratöltöttem 10 órát írt ki a mentett játék kis képe alá.
    És akkor jöhetnek azok amik elkezdték felcseszni az agyam:
    Építés, szkennelés, ellenfelek.
    Változtak kicsit a hozzávalók. Mostmár ólom is kell a padlóhoz hurrá. Végre haszálható valamire az is a buvárruhán kívül. :)
    A szkennelendő tárgyak sikló, csikóhal, stb úgy szét van szóra hogy kín szenvedés megtalálni. Főleg ha a doboz amiben van félig egy sziklában van nyílással befele, és csak egy bizonyos ponton lehet szkennelni. Ami persze annyira nem egyszerű, mert folyamatosan mozog a vízben ez a szerencsétlen arc nélküli. A csikóhalat hamarabb szkenneltem be mint a siklót. Elmentem az Aurora-ra is, hogy változott-e. És igen az se olyan mint 4-5 hónapja. No nem kinézetre, hanem minden más. Mikor elölről bemész remeg, meg morajlik minden. Aztán belül megszűnik. A dobozokban Vac-Pack vagy mifene elemek, és med-kit van csak. Eddig kb 6-7 tápanyag rudat és 4-6 nagy vizet tudtam összeszedni. Most a raktárban volt 3 kaja, 3 nagy víz, és 4-5 kicsi víz. De lett 13 elem és 1 cella a dobozokból.
    Több a pók és a pióca. Ráadásul nehezebb levágni bicskával. A pióca 2 vágás a pók 3 vágás. Már ha sikerül eltalálni. Eddig a piócát a karunkról is ki lehetett nyírni, most már csak leüti. Elúszik majd újra visszajön. Nem volt elég szop.tós eddig se.
    De akkor a kezdűhely is művelt érdekességet. Vannak új roncsok amikbe nem lehet bemmeni. Rögtön 20 méterre volt egy közepes darab onnan ahol a kabin leesett. Persze semmi nem volt csak egy szék amit lehetett volna szkennelni. Változott a táj is némileg. Eddig 2 irányban volt kúszónövény. Most már 3. Természetesen több stalker-rel. jah, igen, egy stalker gondolta majd a mentőkabin alatt ver tanyát. Szerencséjére nem támadt olyan sűrűn, de azért úgy bemenni a kabinba hogy a feje is befigyel alulról, hát nem éppen bizalomgerjesztő. VAnnak új donborzati elemek. Persze semmi hasznuk, mert csak a fű van rajtuk, még a savgomba se települt egyikre se. A fű ia érdekesen viselkedik. A cargo dobozokat amiben szkennelhetú cucc van alig látni. Cserébe ha "lefekszünk a padlóra" minket se látnak meg olyan hamar, és a stalker el is úszik felettünk. Úszik???. Egy fenét, rángatja valaki a levegőből, mint a marionett bábukat. A kajának való halak pedig olyan gyorsan változtatnak irányt, hogy az már nem evilági. Szó szerit izzsztó elkapni. Egyedül a víznek való ami lasabb.
    Ez meg a másik ami felcseszett. Annyira hamar fogy a kaja és a víz, hogy folyamatosan azt nézem mikor lehet elkapni egy halat. A fél inventory szinte csak kaja és víz.
    De azért van javulás is némi:
    A grafika ezzel a homályos szarsággal. Jól néz ki, hogy ha rángatodaz egeret a sisak szélén nagyon "ködös". Persze sötétebb helyen nem látni semmit. Éjszaka még a kvarcot is nehezebb észrevenni. Nappal sem egyszerű mert csak a magasabb fűben vannak. Apropó nyersanyag. Jóval kevesebb a kvarc a safe zónában. Ellenben ezüst és arany van több. Titán is kevesebb a kitörhető buckákból. De több a roncs darab. Ólom van annyi mint a szemét. A robbanós hal akkorát sebez mint egy ló, nehezebbn adja port, és ezért majdnem med-kit volt a napi betevő.
    A füst az auroran belül szépen meg van animálva a plafonon. De hogy honnan jön azt már lemaradt. A fények néhol nagyon élesek.
    Valamivel gyorsabban épülnek az épületek. Érezhető a sebesség növekedés uszony használatával.
    Elmentem a szigetre is: 3 bázis amiből kettőt sikerült meglátogatni. A legmagasabban lévőhöz nem tudtam felmenni. Alig találtam meg az utat, és mikor meglett a hegyoldalban beleragadtam a sziklába. Itt töltöttem be újra és láttam hogy nem stimmel a játékóra. ( minden másik mentésemet töröltem, azokkal sem tudott összeakadni ). És egyúttal itt is léptem ki az egészből, mert szart sem csináltak tulajdonképpen.
    A nagy agyúhoz már el se mentem. A reaper-el nem is találkoztam, hiába mentem körbe az egész aurorán.
    JAh és a már szinte megszokottnak mondható textúra bugok, gliccsek megvannak még mindig. 1100 méter messziről is látszik az izzó eleje, de amikor kifele jössz a vezérlő terem előtti vizes lejtőnél eltűnik minden, és lebegsz a levegőben. De a dobozokat és a fém dolgokat lehet látni. Meg persze az óceán fenekét. Azt a rengeteg homokot. It is beragad valami, mert előre nem engedett menni, de már visszafele sem a vezérlőbe. Itt warp paranccsal mentem haza.
    Debug Consol használatával játszottam, mert csak kívancsi voltam a változásokra. DE azt kell hogy mondjam optimalizálatlan még mindig nagyon. Hoppá majdnem kimaradt egy jó pont. A biom-ok között kevesebbet tölt és ezáltal akad meg a játék. Cserébe a textura ott van ugyan de elmosodva, és sokszor csak a körvonala. Majd egyszer csak puff hirtelen minden ott lesz.
    Ha 50 ember napi 10 órát javítja, fejleszti akkor lehetséges az a 33 nap. De szerintem nem ez a helyzet.

    Jó hosszú lett. :)
  • kisiku
    #1240
    Először is, jobbulást, gyógyulj meg! Másodszor, szorri, de nem figyeltem meg hogy a lények mely emésztőrendszerén keresztül távozik a vietnámi balzsam (vagy aloe vera gél) . Meglehetősen mérges voltam, amiért hónapok után sem látok változást, azonkívül, hogy ami eddig jó volt, azt elrontották, tovább bonyolították és nehezítették, valamint egy csomó felesleges dolgot raktak be.
    Pl, miért kellett másik modell a nyersanyagokhoz?Nagyon normálisan néztek ki a kristályok, az uránérc, stb.Ezzel biztos hogy hónapokat elszarakodtak.A GUI is teljesen jó volt. Majd hónapokig azzal szórakoztak, hogy mutasson számokat a műszerfalon vagy ne (szavazás a steam-en!)...majd jött a slusszkulcs a szájklopszhoz, aztán pöcsölés a megtámad-nem támad meg dologgal, a "hogyan működjön a szonár" és mennyi áramot fogyasszon/termeljen a bázis.
    A korábbi remek ötleteket, mint a terraformáló vagy a DNS mintavevő, nem is hallani róluk! Vagy már rég kitörölték, helyette bejött a "cukihal" amivel lehet a "cuki gyerkőcöknek" "cukisodni" és "pettingelni"...hát bazze' nem egy akvárium-szimulátor kell...
    Nekem amúgy is van egy 300 literes trópusi édesvízi akváriumom és az él, élő növényekkel és halakkal, az kell a gyereknek, nem a virtuális cukihal!

    Se egy túlélő, se egy maradvány, se egy holttest, semmi! Több homok van az auróra körül és kevesebb reaper, de ettől nem lett több.
    Na jó, irány vissza az Osiris-be...
  • kisiku
    #1239
    Igen, hál' Istennek legalább a szemrontó vaksötétséget javították és már látni is valamit a sötétségben.
    Végignéztem Merlin által belinkelt "Eye candy update-et"...hmmm, a mindenit! Ezt sikerült összehozni eddig?S ezt így meg kell hősiesen hirdetni? Új grafika? Mi? Ja mert átrendezték a roncsokat, illetve azok belsejét?
    Ja igen, lehet állítgatni a grafikát részletesebben a menüből. S most nem a tipikus "de mit adtak nekünk a Rómaiak" figura vagyok.

    2014 December 16-án került fel a Subnautica Early Access formában a Steam-re.Én kb azóta birtoklom eme alkotást, s még mindig nincs kész,Pár hét és 2018-at írunk. ja és ezt nem öten csinálják.
    Akkor egy picit gondoljunk vissza a 40-50-es évekre, amikor a Tom és Jerry-t 3-4 ember rajzolta meg és rendezte,s fényévekre voltak a számítógépes animációtól. Volt a papír, meg a ceruza. Jó, tudom, az film...

  • Hunter of Deer
    #1238
    akinek nem tetszik, ki tudja kapcsolni.
    ha a color gradinget es a depth of fieldet offra teszed akkor marad minden szép éles.
    mondjuk a Filmic cucc nem rossz csak sokat sötétít a mélyben :D
    de legalább pár bugfix van benne. egyébként az érdekes hogy ha kitn találunk lépegető alkatrészt abból 20 kell, de ha auroran belul szedjuk ossze akkor kevesebb :)

    amugy nem rossz ez a filmeic, ad hozza egy kis + feelinget (nalam) mert azert valljuk be nem lehet olyan szep vilagos 200+m melyen. mind1 egyenlore tesztelem de eddig bejon, igaz tobbszor kell lampat hasznalni.
    Utoljára szerkesztette: Hunter of Deer, 2017.12.07. 18:32:06
  • MerlinW
    #1237
    Eye candy update:

    Ráhúztak a játékra gusztustalan blur-t meg minden féle glow effektet, így végre az éles, letisztult látványvilág helyett kapunk egy 2000-es években volt divatos mosott szart :D Köszönjük! :)

  • MarkBlade
    #1236
    Berakhatnànak végre egy nagy dokkot..vagy új építhető részeket.
  • Hunter of Deer
    #1235
    Depth of field kikapcsol es nem lesz elmosodva.
    Ennyi negativum utan azert egy kicsit jatszok a jatekkal megint, de tenyleg jo lenne mar valami ertelmes javitas is...
  • Desert
    #1234
    Akkor nem a látásommal van gond, még így betegen se.
    Ha ez így marad, akkor befejeztem ezzel, pedig egész használható volt eddig.

    Azok meg teleböfögik az enzimmel, nem tolják
    Utoljára szerkesztette: Desert, 2017.12.07. 13:31:05
  • kisiku
    #1233
    No, "végigvittem". Még mindig nem lehet felszállni a bolygóról.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Tehát miután az enzimekkel kikeltettük a Sea Emperor tojásait, ő megköszöni, mi meg visszamehetünk a portálon a lövegtoronyhoz a kicsinyeivel együtt,akik "teleszarják az óceánt " a gyógyító enzimekkel.
    Ezek után bekenjük magunkat a csoda-enizmekkel hogy meggyógyuljunk, majd megyünk kikapcsolni a löveget. Oké, kikapcsoljuk, de a Sunbeam akkor is megsemmisül ha kikapcsoljuk a löveget (!).Tehát ha lehívjuk ,ha nem, azok meghalnak!
    Szóval marad a rakéta indító platform, aminek a terveit az Aurora-n találjuk. "Megépítjük", majd lefagy a játék vagy nem történik semmi.
    Szóval itt tartunk immár 7.hónapja kb.


    A "homályosodás" meg egy fícsör, rohadt idegesítő és szemrontó, de hát ugye a víz alatt vagyunk ezért mindent szarul látunk, homályosan stb. Persze azt nem veszik figyelembe a fejlesztők hogy búvárruhát és sisakot hordunk, márpedig homályosan akkor látunk, ha a puszta szemünket nyitjuk ki a víz alatt szemüveg/maszk nélkül. A szárazföldön meg miért homályos?
    Vannak képek, csak dolgoznom is kéne, majd később feltöltöm.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.12.07. 10:23:50
  • Desert
    #1232
    De már megoldották, hogy vonó ágyúval is gyűjthető a bumeránghal.
    Kicsit mintha homályosabb lenne, vagy csak másabb a megjelenése az egésznek.
  • Hunter of Deer
    #1231
    Mostanában gondolkodtam rajta, hogy újra játszani kellene a játékkal, de ezek után lehet várok még vele...
    December van de szeptember óta nem adtak ki nagy frissítést, csak az experimental szed le naponta többször 200 megákat :(
  • kisiku
    #1230
    Na, tovább mentem. Most megint itt vagyok a végjáték helyszínén kb 1400-1500 méter mélyen, majdnem kettéharapott a Sea Dragon de sikerült bejutnom egy nem túl felspécizett Prawn-nal. Változás nincs. Ja de! Még nehezebb lett! Nahát!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Kyanite-ot ugyanis kivették a lávazóna elejéről, tehát egész idáig a büdös francba le kell jönni, ahol a Lava Castle van vagy még mélyebbre ahol majd a Sea Emperor-ral kell játszadoznunk, ahol a fő-főbázis van.
    Na, erről beszéltem. Könnyítés annyi, hogy ha bányászunk, nem kell ügyességi gyakorlatokat tennünk, hogy szétrepülő nyersanyagokat elkapkodjuk, mert megy is be az inventory-ba. De aztán ennyi, más ne várjunk. Itt persze ahol már nem fog kelleni, tömegével lesz réz, arany, urán, meg minden szar...


    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.12.06. 15:42:14
  • kisiku
    #1229
    Túltolták...a kevesebb több lett volna.Mondom, én egyetlen fejlődést látok, egyre több és több akadályt és nehezítést raknak bele. Tehát egy olyannak, aki most kezdi, rövid időn belül elmegy tőle a kedve. Mi ad kedvet? A sikerélmény.

    Sérül a Cyclops, ki is gyullad, stb. Hm, oké...lenyelem, meg azt is, hogy a világ legerősebb anyagából készül, de egy 10 cm-es hal felsérti a burkolatot. Azért gyullad ki hogy kelljen poroltót készíteni vagy automata tűzoltó rendszert.Attól is kigyullad, ha max sebességgel mész sokáig.A jövőben sem sikerült még megoldani? Tehát egy mobiltelefon méretű eszközzel bázist építünk és futurisztikus szarokat, de a motor kigyullad.
    A szonárral hónapokig szórakoztak, hogyan is működjön.Nem úgy kéne, ahogy a valóságban? Bekapcsolom és kész.Pittyeg és mutatja a környezetet. Nem az úgy nem jó! Nehezítsünk! Ne mutassa látványosan, ne mutassa sokáig, ne érjen annyit, hogy sikerélménye legyen a játékosnak.
    Csináltak egy "dokk konzolt" a Cyclops-ba, ami mutatja, hogy mi áll bent, mennyi a sérülése, stb. Ezzel a konzollal tudunk upgrade-eket berakni, de gyártani már nem! Nem baszki, ahhoz építs egy Moonpool-t, bele egy konzolt, adj áramot és gyártsd le a mélységi upgrade-et, majd ússz vissza a nagyba, menj a konzolba és rakd be a Prawn/Seamoth stb-be. Logika? Nulla! Csak a nehezítés.

    Akkor továbbmegyek. Épp most a 900 méteres határon állok. Ahhoz, hogy upgradeljem a Cyclops-t, itt helyben le kell gyártanom a mélységi modult.Ehhez persze ki kell venni az előzőt, amitől azonnal elkezd összeroppanni a hajó, mert az alap merülési mélység 500 méter, mi meg 900-on vagyunk. Tehát gyorsan kell csinálni.Ja és persze építs egy Modification Station-t is a Cyclops-ra, mert nem ám, nem tudsz a beépített szarral legyártani! Nem az csak az MK1-est tudja!
    Ugyanezt a Prawn-nal nem lehet megcsinálni, mert először építs bázist idelent, majd a fent említett módon upgrade-eld, vagy ússz vissza 900 méter fölé. Mellesleg a hozzávalókat itt találod meg...
    Én már rutinos f*sz vagyok, de aki először nyomja, annak az idegeire fog menni.
    Annyi könnyítés van. hogy legalább az anyagok nagy része itt is megvan lent.Na nem minden!
    Folyt köv.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.12.06. 11:45:09
  • Caliph
    #1228
    nem tudom miért piszkálták meg ,jó volt az a hajó silent running nélkül is,most meg is támadják ráadásul,mi meg ülünk benne és nézzük hogy szétkapják,mert egy rohadt fegyó sem lehet rajta amivel egy kicsit is megvédhetnénk magunkat...akkor legalább legyen meg a lehetőség hogy telirakom a burkolatot késsel,élével kifelé aztán kóstolja meg aki akarja... :D
  • kisiku
    #1227
    Na, akkor egy kicsit a lények viselkedéséről és a "silent running" módról:

    1. Sz*rt sem ér ha átkapcsolunk "csendes módba", mert már kezdtem örülni, hogy nem vesz észre a Ghost Leviathan, de igen, ugyanúgy észrevesz.
    2. Nincs időkorlát viszont iszonyúan fogyasztja az akksit.
    3. Nincs értelme, mert ha észrevettek és bekapcsolod,már semmit nem ér.
    4. Ha azelőtt kapcsolod be, hogy észrevennének, akkor elhiszed, hogy menni fog, közben nem is.

    No, tehát észrevett és addig követett, amíg egyszer meg nem támadott, utána elment.Pedig elvileg láthatatlan-hallhatatlan voltam. Ez ám az AI! Mondani sem kell a mozgása kb olyan mint aki most kezd játszani a Garry's Mod-dal...

    De legjobbak a "repülőhalak". A valóságban létezik az Atlanti Repülőhal, ami rövidtávon tud "repülni", biztos ez ihlette a programozókat. Menjünk kicsit vissza a felszínre, s mendegéljünk a biome-ok között kicsi vagy nagy hajónkkal a vízfelszín közelében. Láthatjuk, ahogy az égből belepottyannak az Ampeel-ek, a Gasopod-ok, láthatunk repülő-Reaper-t is, de olyat is, amelyik a bolygó közepéből előtör...
    Gonosz vagyok? Nem, csak tesztelek. Folyt köv.
  • kisiku
    #1226
    Igen, az ott ki van centizve. 900 méterig tudsz lemenni, az elég is, onnan ússzál.Meg lehet csinálni.
    A láva zónába vezető bejárat egy helyen van csak. Az odáig vezető út viszont több helyszínen is lehetséges.
    Egyébként találtam egy ilyet:



  • lonvard
    #1225
    Mire megvan a Prawn Suit, addigra bányászat szempontjából érdektelen, mert mindent felépítettem. Csak az a része izgat benne, hogy a nagy mélységben elvileg majd küzdök vele azzal a sárkánnyal. Na odáig még nem jutottam el, mert ami a nagy mélységhez kellett volna alapanyag, az nagy mélységben található, és valahogy nem sikerült lekeverednem, meg mintha megváltozott volna a barlang bejáratának helye is. Pár hónapja jártam már abban a zónában, most hosszas kutatás után sem találtam meg a lejáratot. Nem baj, most már nem játszom vele addig, amíg meg nem jelenik. Akkor újrakezdem. :D
  • MerlinW
    #1224
    Hát, a bináris fájlokat macerás és lassú patch-elni, így valszeg ha változik valami - ha csak kódoptimalizáció is, vagy egy megsimogatott shader - a teljes fájl bekerül a patch-be, azok meg lehetnek 2MB de 2GB-os állományok is. Ez egy örök dilemma egyébként, a nagy binárisok hatékonyabbak, de nehezebb őket patch-elni, míg a sok kis fájl erőforrás igényesebb, kaotikusabb.

    Tehát nem feltétlenül változik sok minden, lehet hogy csak egy adott helyen valami, amit észre sem veszel:) Experimental sokszor dev/daily/nightly build repository szokott lenni indie játékok esetén, tehát nem feltétlenül tartalmaznak a update-ek tartalmi változást, csak refactor-t, vagy egyéb struktúrális változtatást, külső/belső optimalizációt.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2017.12.05. 01:29:36
  • kisiku
    #1223
    Ne értsetek félre, én senki kedvét nem akarom elvenni, károgni sem akarok, inkább a tényeket közlöm.Aki most kezdi, annak jó lesz, egy darabig.
    Más lett a GUI, meg kicsivel több a narrátor, meg mások az ikonok, de olyan eget verő dolgot nem tapasztaltam. Most megtaláltam a...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ...rakéta tervrajzait, amivel majd el tudunk repülni innen az Aurora Captain Quarters nevű kabinjában, ami a Prawn Bay mögött van, ahol eddig is találtunk sok dolgot, de volt egy kódzáras ajtó amit nem tudtunk még kinyitni. Na ott van


    Szóval látom, hogy valamin dolgoznak, mert Experimental-ban minden nap frissít van hogy kétszer is naponta, és általában 250-400 megákat...csak nem látom a játékban hogy ez most mivel több? Most azért fogom ismét "végigjátszani", hogy végigvigyem, hátha valamit felfedezek.Tehát nem visszatöltöm a már végigvitteket, hanem elkezdtem elölről.
    Volt pár látványos "update" (ami kamu hogy update, mert frissíteni kész dolgokat szoktak), de azóta semmi.
    S közben annyi ötletet dobtak már be a játékosok, hogy az nem igaz, de úgy érzem, hogy a fejlesztők is már szívesen abbahagynák, mert elegük van.

  • Caliph
    #1222
    én valamikor ott játszottam utoljára amikor berakták az ágyút a szigetre,sztem még a prawn suit sem volt bent,és tök jól el lehetett lenni vele a kereteken belül. aztán abbahagytam,várom a kiadást,de azért követem mi történik,és Viku leírásaiból én is el vagyok keseredve...ki kellett volna gyorsan adni ahogy van,bugmentesen,kerek sztorival,és irány a subnautica 2 fejlesztése,fegyverekkel,esetleg robot dronokkal stb :D
  • kisiku
    #1221
    Ott a pont...sajnos az a baj, hogy túl sok hitem van.
    De amikor már olyat olvasok, hogy "it's got a lot of potential...", - ami mellesleg egy semmitmondó, de manapság állandóan használt kifejezés, mint pl a "domináltunk" - akkor már óvatos vagyok.

    De hogy mondjak jót is: ismét csak 4 darabból áll a Prawn! Pár napja még 20 darab volt...álljanak itt bizonyítékul a képek.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    1 hete még 20 darab kellett:



    Ma meg:






  • MerlinW
    #1220
    Te ilyen félkész-játék-junky lehetsz:) X aztán ez. Mindig megtalálod a legbugosabb játékokat és ezer órákat ölsz beléjük:)
    Persze mindenkinek megvan a maga kis perverz hobbija:)
  • kisiku
    #1219
    Továbbmegyek, épp letölt egy újabb 211 megás "csomagot", melyet nem veszek észre a játékban. Lehet hogy csak én látom túl negatívan, de semmi nem javul, továbbra is tele van a megszokott, a már kijavított de újra előbukkanó hibákkal, bugokkal.

    Persze vannak "könnyítések", túl sokra ne számítsunk, de pl közelebb helyeztek pár roncsot, korábban elérhetőbbek lettek bizonyos technológiák és szinte mindennek más lett a receptje, azaz anyagszükséglete.Most hogy nem kell annyi ezüst, baromi sokat fogunk találni.Helyette réz és ólom fog kelleni, ezekből nem fogunk találni, tehát baromi nagy kreativitásra vall, hogy megcserélték a szerepeket...
    A Prawn Suit már 20 darabból áll, tehát nem fogjuk gyorsan megépíteni, ergo bányászni sem fogunk túlzottan.

    - Például nagyon nem tetszik, hogy a Databox-ok hol működnek, hol nem.
    - Nagyon rossz, hogy nincs értesítő arról, fogy a levegő, csak az utolsó 3 mp-ben.
    - A klasszikus, lézerrel kivágott ajtó "visszafoltozódik" egy idő után.
    - A fragment-ek szkennelése bugos. Van egy csomó, amit feleslegesen szkennelsz be, mert sem titánt, sem "tervet" nem kapsz.
    - Most újfent megtámadják a lények a Cyclops-ot. Döntsék már el végre, hogy melyik lesz!
    - A nagy lények mozgása röhejes...darabos/villámgyors/noclip mód/befagyás a textúrába, stb,stb...
    - Döntsék már el, és csinálják meg normálisan a silent running üzemmódot is! Hiába kapcsolod be, a reaper észrevesz és támad, meg a többi is.Ráadásul irdatlanul fogyasztja az akksikat.
    - Semmi új építhető bázis rész nincs 3 éve.Mondjuk egy új modul.
    - A zene összevissza ugrál.Legalább egy zeneszámot játszana teljesen végig.

    Egyelőre ennyi, folyt.köv.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.12.01. 08:48:22
  • kisiku
    #1218
    Én egyre jobban azt veszem észre, hogy egy kínszenvedés az egész anyagfelhasználás. Már nem tudják, hogy mit találjanak ki.Ahelyett hogy már kiadnák, még jobban elba*ák. A legjobb, hogy Wiring kit azaz kábel-szett kell a vezeték nélküli (!) búvártalp-töltőhöz.
    A Power Cell Charger miért más mint a Battery Charger?Ugyanaz, csak az egyik góliátelemet tölt, a másik ceruzaelemet...
    A Prawn suit immár húsz darabra van szétszórva, tehát nem elég azt a 3 darabot beszkennelni az űrhajóban...ez már csak szardobálás.Talán több tartalom kéne, meg némi nemű kreativitás, mintsem elrontani mindazt, ami eddig jó volt. Miért kellett ehhez hozzányúlni? Meg ez az egész fegyvertelenség és "vér" hiánya, csak azért hogy a dedósok is játszhassanak vele...
    Én azon csodálkozom, ha egyáltalán valaha megjelenik a játék teljes verzióban, mert nekem az jön le, hogy semmi nem tetszik már a fejlesztőknek. Ennyi idő alatt sokkal komolyabb játékok is megjelentek már. Én direkt, illetve unalomból hagytam abba kb 3 hónapra. Ez idő alatt vagy 2 gigányit nőtt a mérete, de elképesztő újdonságot nem látok.Minden ugyanaz.
  • Desert
    #1217
    "Miért "fúj a szél" a víz alatti bázisunkban? A növényeink ugyanúgy mozognak, mint a szárazföldön..."

    - Megy a légkondi
  • kisiku
    #1216
    Folytassuk:

    - A Cyclops olcsóbb lett.
    - A Seamoth meg lassabb és szerkezete olyan mint egy papírmasé, azaz egy 5 cm-s haltól is megsérül.
    - Az Adv.Wiring Kit drágább lett, a Platform szintén.
    - A Scanner Room, a Modification Station és a Mobile Vehicle Bay darabjait vagy ötvenszer megtaláltam.Mindegy, ez ingyen titánium.
    - Apropó titánium: vagy jó helyre "sorsolt" indulásnál vagy a bugoknak és a Stalker-eknek köszönhetően gyakorlatilag végtelen mennyiségű roncs van, amit átalakíthatok titániummá.
    - Természetesen újra előkerültek a régi bugok, mint pl a kinyithatatlan Databoxok, a roncsokban újra kinyitandó-kivágandó ajtók, függetlenül attól, hogy már egyszer megcsináltad. A Reaper már nemcsak átúszik a textúrán, nálam megjelent egyszer a mentőkomp mellett is, igaz, el is tűnt gyorsan. Mountains-nál ugye a löveg mögött úszik egy, immár a "hegyen átúszva" megjelenik melletted (!)
    - A karakterünk mozgása még mindig szánalmas és darabos.
    - Ha már mozgás: ööö, tipikus 3D-s PC-s játék hiba, textúrába beragadunk, én már akadtam el sziklában, növényben is.
    - Könnyebben és előbb hozzájutunk épületekhez és tárgyakhoz.
    - A játékban töltött időt rosszul mutatja. Kb 3 órát játszottam, de a mentésben 14 óra játékidő szerepel.

    Egyéb(kötekedések és fikázások):

    - Miért ordít egy hal a víz alatt, főleg tigris hanggal?
    - Ha egyszer nincs áram egy roncsban, miért szikrázik a kábel és mi miért sérülünk tőle? És ha már sérülünk, miért csak akkor, ha közvetlenül hozzáérünk? Itt nem vezeti a víz az áramot? Ha meg vezeti, akkor miért nincs rövidzár és üti ki önmagát?
    - Miért "fúj a szél" a víz alatti bázisunkban? A növényeink ugyanúgy mozognak, mint a szárazföldön...
    - Hova tűnt Damon Hill?

    Folyt.köv.
  • kisiku
    #1215
    Akkor nézzünk pár dolgot képekben:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Az eddigi Aluminium Oxide Crystal át lett nevezve "Ruby"-nek, azaz rubinnak.



    Erről eszembe jut az alábbi filmrészlet:



    Ilyenek azért a megjelenés előtt már ne legyenek.Megjelenés?Ja, majd 2 éva múlva!



    Mint ahogy ilyen se legyen:





    Folyt.köv...
  • kisiku
    #1214
    No, megint kezdtem egy új játékot, számszerűen huszonharmadszor, de mint előzőleg is mondtam nem változott semmi észrevehetően.
    Módosították egyes építhető tárgyak összetételét. Bekerült az eddig szinte kihasználatlan Ólom/Lead az építőanyagok közé.Természetesen már ritkábban található. Az üveges szekrényhez már nem üveg kell hanem kvarc, a Seaglide-hoz is kell ólom,stb. Még jó hogy nem kezdtem el írni a játékról, mert minden anyagszükséglet megváltozott. Sajnos továbbra is vannak szkennelhető töredékek, amelyeket hiába szkennelsz be, semmi nem történik. A lények nem változtak, ugyanolyan szar a mozgásuk, viselkedésük,átmennek a talajon,stb. Az Osiris-ben üldöznek a lények, itt nem. Került bele alap tutorial, meg valamivel több a hangos narráció, habár koránt sincs minden üzenet felolvasva. Nem foglalnak helyet az inventory-ban az egyes segélykérő üzenetek és korábban hozzájuthatunk fejlettebb felszereléshez.
    A zene még mindig akadozik, azaz egyik mozdulatnál még van zene, majd hirtelen eltűnik.
  • Desert
    #1213
    A tervek változnak folyton.
    Várom már mikor építhetem meg a raketa, de eddig csak kozmetikázás megy.
  • kisiku
    #1212
    Kicsit belenéztem, semmi nem változott az utóbbi hónapokban, ám mégis egyre többet tölt le hozzá és csak dagad a mérete.
    Ja de!Változott...a felvehető tárgyak ikonjai, a Cyclops upgrade ablak és a...meg a...aztán a ... mást nem látok. A Reaper-nek szarabb lett a mozgása,darabos, még mindig "átsiklik" noclip módban a textúrán...
  • Desert
    #1211
    Szia!
    A roncsok koordinátáit a Wiki-ben találod meg, a keresett csáklyázó kar wiki szerint:
    Location
    Wrecks
    (Grand Reef, Underwater Islands, Dunes, Mountains)
  • GodiGisel
    #1210
    Halihó!

    Már egy ideje követem ezt a fórumot, de most írok ide először. Szóval nagyon tetszik a játék, ahogy jöttek a frissítések, már többször újrakezdtem, csak mindig félbe hagytam más-más okból. A mostani mentésemmel lejutottam Lost River-ig, de tovább nem mentem mert azt olvastam , hogy kellene a Prawn csáklyázója (Grappling Arm) majd a további lávás részre, ahol még soha nem jártam, csak videóban láttam egyszer-kétszer.
    Szóval abban szeretnék segítséget kérni, hogy ugyan merre van ehhez a "recept", mert én eddig a Mountain egyik roncsánál (Mushroom Foresthez közel), találtam egy darabját, és még egy másik kellene. Már megvan a torpedo kar is, ipari ágyú, fúrófej is... Ha minden igaz van egy másik roncs is a területen, csak félek felkeresni :D Így is elüldöztek onnan elég hamar xD
    Korábbi frissítésben megtaláltam, de most nem... és már nem tudom hol keressem, mert majdnem mindenütt jártam, kivétel asszem három helyet: A dűne egyik roncsát (Az egyiknél néztem, de semmi nem volt), a Mountain másik roncsot, illetve a Bulb Zone egyik roncsot. Ezek közül egyiket sem tudom merre van még, de most valszeg megyek majd ez utóbbi helyre felkutatni, de ha ott sincs akkor ha lehet kérnék tippet, hogy merre lehet még, ahol nincs reaper, mert nagyon nem akarok visszamenni se a Mountainhez, se a Dűnébe.
    A subnautica wiki részlegét is néztem a kommenteket, de nem találtam erre vonatkozó adatokat. Hátha valaki itt tud segíteni. Köszi.
  • lonvard
    #1209
    Nem baj, én örülök, hogy még csiszolják, töltik tartalommal.
  • Desert
    #1208
    #723
  • kisiku
    #1207
    Az mit jelent hogy lett agya? Már nem akarja megenni a Cyclops-t?
    Vagy üldöz? Esetleg nem jön ki a textúrából?

    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.10.18. 08:20:37
  • Desert
    #1206
    Húzzák, mint a rétest.
    Addig elrodeozom a Reaper hátán
    Legutóbb mikor néztem az infóját már lett agya, igaz kicsi, de lett.
  • kisiku
    #1205
    Nahát!Megint nem tudják tartani ez előírtat? Valahogy úgy éreztem már...én négy éve szopom be a megjelenést.
  • Desert
    #1204
    Januárban jelenik meg a teljes verzió.