3327
  • hapi
    #1443
    Sikerült végig játszanom. Ez a játék lenyűgöző. Olyan atmoszférája van, hogy csak tátottam a számat mint egy kisgyerek. A felfedezés itt tényleg új szintre lépett, van is mit felfedezni hasznos is és érdekes is, na meg kell is. Nem is javítanék benne semmit inkább kérem a subnautica 2-őt most rögtön :)
  • shaba23 #1442
    Mondjuk az fura, hogy a sok tech kütyü mellett semmi sem tud térképet "rajzolni"
    A felszedhető, de nem működő cuccok kuka, vagy meg lehet valahogy javítani? vagy csak dekoráció?
    Utoljára szerkesztette: shaba23, 2018.01.30. 21:14:24
  • waldaran
    #1441
  • Desert
    #1440
    Többet találtam ott egynél. Menj át az Aurora mögötti roncshoz 200 méternél mélyebben találhatsz még kart.
  • waldaran
    #1439
    Horror-nak sem utolsó ez a game. Visszajöttem az első bázisra elemet, cellát tölteni. Beparkoltam a safe és a hínár zóna közé a nagy döggel. Teszek, veszek és folyamatosan hallom mintha valami ütné a gépet.Közben meg recseg ropog a kasztnyi. Lemegyek a szárazdokkba és akkor látom hogy a levegőt eregető korall fölé sikerült pontosan állni. És a felszálló buborékok nekicsapódtak az alváznak. A lebegő szigeteknél pedig a kis halak és azok csontcápák, vagy mi a fenék akarták állandó jeleggel odébb lökdösni.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Lebegő szigeteken a nagy roncs-ban 3 databox. mind a 3 ugyanazt adta. Tűzoltó rendszer a cyclops-ra.Az összes kar a lépegetőhöz ott van. Kivéve a fúró, mert abból csak 1 darab. Mélységesen fel vagyok mérgesedve. Pont ami a legjobban kellene.
  • shaba23 #1438
    időközben meglett a 3as mélységi modul és a lézervágó is :)
  • Desert
    #1437
    A sziget alatt 200 méter mélység körül van egy lábra hasonlító forma ott az egyik ilyen szentély mellette pár méterre egy roncs. (Aurora találkozási pont ha bekapcsolod 500 méter kb a távolság.)

    Megváltozott a Lava Castle környezete is.
    Van kianit is eddig csak bányászható volt.
  • waldaran
    #1436
    Akkor wiki. Reméltem lesz valami rádióadás indőnkét hogy a mittomén merre keresd és majd ott lesz.
    Fog menni. 3 fejlesztési szint van.
  • Desert
    #1435
    Csikóhal 900 méterig jó, ha megcsinálod hozzá a mélység modult.
  • shaba23 #1434
    Lézervágóm még nincs, tengeralattjáróm már van, bár túl böszme :( Gondolom a kicsi nem fog 300m-től lejjebb menni
  • Desert
    #1433
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az egy másodlagos kapu.

    Az idegen helyekhez nincs külön üzenet. Wiki alapján odatalálsz.
  • waldaran
    #1432
    A mozis mód nekem be van lőve. És tényleg nagyon sötét. Sőt a blood kelp zónában az éjsötét azal a kevéske pislákoló fénnyel ami a növényekből jön vegyül a sok kisérteties hanggal. Főleg a pókféleségek és a rákok. Para de nagyon.

    Túl a 30. napon a játékon belüli szerint. Megjött a 2-es kabin rádiója. Ott meglett z
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    eyszemű mélység fejlesztése
    . De azóta eltelt már pár nap és nem jön újabb adás. Fog majd még jönni, vagy innentől teljesen magamra vagyok hagyva? Eddig ugyen mentem a kordinátákra és úgy fedeztem fel a dolgokat.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a gombaerdőben találtam egy teleport kaput. de ott nem tudtam semmit csinálni.
    Most ezeket az idegen helyeket mi alapján találjam meg? lesz majd erről valami kis kapaszkodó üzzenet?
  • Hunter of Deer
    #1431
    Ahol a kúszószőlő nő ott elég sokat találni falon illetve bent a barlangokban.

    Tervezek majd hamarosan egy újabb végigjátszást úgy, hogy a mozis mód (szín) be van kapcsolva, úgy elég durván sötét van a mélyebb helyeken :D
  • Desert
    #1430
    Legtöbbet az Aurora környékén a Grassy Plateaus biome (vörös növényzetes területen) találsz a falakon.

    Vagy Kelp forrest hőforrások közelében is van.
    Utoljára szerkesztette: Desert, 2018.01.30. 17:17:28
  • lammaer
    #1429
    Nincs szignifikánsan mélyebben, csak menj távolabb.
  • Ironman2
    #1428
    Sajnos nem találtam ott ahol kezdek,lehet még arrébb kell menni,bár másik irányba már irdatlan mélység van.
  • Desert
    #1427
    Homokkő kinövésben.
    Utoljára szerkesztette: Desert, 2018.01.30. 16:00:23
  • Ironman2
    #1426
    Ólom hol a fenében van? Már csak egy kéne a sugárvédő ruhához,fene tudja hol találtam a másikat.Barlangok falán nincs az biztos
  • Hunter of Deer
    #1425
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én úgy csináltam, hogy a Küklopszot teleraktam kis tároló szekrénnyel ültettem bele dinnyét meg gumófát illetve pár dolgot felhalmoztam ami már lentebb kisebb mennyiségben található. pl vízhez só + korall(vagy éppen egyből fehérítőt tettem el) illetve táblakorall savgomba stb.
    Lépegetőt be a Küklopszba aztán irány lefele. kb majdnem mindent ki lehet bányászni lefele menet így csináltam kb 800 méteren is egy bázist mielőtt tovább mentem volna a láva zónába. És már csak akkor jöttem fel mikor már vége volt a játéknak. Tetszik hogy lazán elélhetünk a Küklopszban is, persze azért csináltam + bázist lent a hangulat végett + töltöttem az energia cellát és így megépíthettem az atomreaktort is :) (a szonár a + pajzs amikor leviatán mellett megyünk el eléggé zabálja a cellákat :) )
    Persze mielőtt nekiindultam megszereztem minden fontos fejlesztést a lépegetőhöz illetve a Küklopszhoz

    Utoljára szerkesztette: Hunter of Deer, 2018.01.30. 15:54:20
  • waldaran
    #1424
    A gomba nem sebez ha vagdosom. Legalábbis nem vettem észre.
    Megvan a lépegető is végre.
    900 méter a max minden járműnek jelenleg. A Blood Kelp zónánál hagytam abba a fejlfedezést. Érdemes innentől már a lépegetővel menni? Vagy a csikó egyenlőre jobb? Sajnos csak a motorhatékonyság van meg. Kénének hozzá a karok. Meg már kianit és nikkel a célzott érc.
  • Hunter of Deer
    #1423
    Akkor elnézést mostanában nem próbáltam,
    régen a zselénövényt csak beletette a veteményesbe és ugyanúgy ki is lehetett egyből szedni.
    A savgombánál meg ha késsel szétütötted akkor szétment és sebzett is :) lehet azóta már változtattak rajta, de igazából zselénövényből nem kell olyan nagyon sok és Blood Kelp zone körül ahogy megy lefele az ember nagyon sok van belőle a gomba pedig még több a kezdő helynél is (már ha erről a gombáról van szó), a mélytengeri gomba is szintén Blood Kelp zoneban van bőven.
    Vérolajat viszont megéri ültetni mert sokat foglal az inventoryba ha máshonnan kell hozni :)
    Én mindig ültetek a veteményesbe és az akváriumba is a kúszószőlővel együtt :)
  • waldaran
    #1422
    De ha késsel ütlegeled akkor a zselénövény 3 magot ad. 1 ütés 1 mag. A gomba pedig 4 vagy 5 magot 1 ütésre. És így már termeszthető mind a kettő.
  • Hunter of Deer
    #1421
    A vérolaj az leszedést követően visszanő egy idő után mint pl a Kúszószőlő is.
    Viszont a zselénövény és a gomba csak 1/1 bele kerül a ládába mint tároló eszköz és ugyanannyit tudsz visszavenni mint amit beletettél így kb egy szekrénybe is teheted.
  • waldaran
    #1420
    Írj a fejlesztőknek hogy essenek neki a problémának.
    Ez jó, hogy állandó termés. Még ha vissza is kell jönni időnként a mentőkapszulához :) Már csak a többi nyersanyag ami kicsit hiányos és jöhetnek a fejlesztések + a robot.
  • Carlos
    #1419
    Ha egyszer elülteted nem kell újra (legalábbis nekem egyszer sem kellett még) csak terem.
  • runner78
    #1418
    "Simán", TV-n nézve megy a motor indítása.
    VR-ben sajnos nem lehet ezekre rákattintani.
    Csak a "Tengeralattjáró indítása" és a "kilépés" megy, a balra lévő motor és a jobbra lévő többi gombot nem lehet megnyomni...

    Itt írja valaki ezt a problémát:
    https://forums.unknownworlds.com/discussion/153832/bug-cant-interact-with-cyclops-controls-in-vr-xbox1-wireless-controller-2459105

    Ha jól értem valami központosított nézet vagy mi a baja. Hogy valósan nem is ott vannak a gombok?
    Nem tudom lesz e erre megoldás...
    Utoljára szerkesztette: runner78, 2018.01.30. 12:18:21
  • waldaran
    #1417
    Egy kis segítség kellene.
    Elkezdtem termeszteni néhány fontosabb növénykét. ( gomba, zselénövény, blood ) Hoyan működik a szüretelés? Folyamatosan visszaterem vagy időnként újra kell ültetni? Ez inkább a vérolajat érinti. Előre is köszi

    Akkor is eszi az áramot ha kikapcsolt motorral megy a belső világítás, és fabrikátorral szétbontasz 3 fémet majd összerakod plasztacélnak. Közben kérsz 2 csésze kávét. Igaz csak 1% de érdemes figyelni rá főleg ha szarul állasz cellákkal. De legalább gyorsan újra lehet tölteni a csikóval a szárazdokkban.
  • Caliph
    #1416
    hát VR tapasztalatom nincs,de a kormányállásból balra fent van a sebességválasztó és fölötte a propelleres ikonnal lehet ki és bekapcsolni a motort. Bekapcsolt motor mellett ahogy nézem akkor is szívja az energiát ha egy helyben állsz vele
  • runner78
    #1415
    Tegnap nagyon kiakasztott a játék.
    Végre meglett a Cyclops tengeralattjáróm.
    És este 1,5 órát próbáltam beindítani, de nem sikerült.

    Bug-os a játék.
    VR-ben nem lehet elindítani.
    Kiléptem, TV-n indítottam a játékot, és rögtön indul a tengeralattjáró, kamerák is, hangkürt...
    Vissza VR-be, és semmi...

    Remélem gyorsan jön valami patch majd.
  • waldaran
    #1414
    Tudtommal nincs mód a szöveg helyzetének változtatására. Másonoknak is godja van a VR-ban ezzel.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kelleni is fog az a sziget. tt van a multi szoba is. A dinnye jó kaja/víz. a Lámpás gyümölcs pedig a bioreaktorba tökéletes. A fehérítőből való víz 30% ráadásul kettőt ad. Víztisztító után ha van elég korall akkor soha nem lesz gond a folyadékkal :)
  • dimre
    #1413
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Aurora hátsójától majdnem egyenes irányban kb. 1300 m egy sziget, scanner legyen nálad, lepusztult kis farmon, hiányos veteményesben márványdinnye (cirka annyit ad mint a kukucska), késsel vágjál magot (4db), kézzel ennivalónak. A szigeten van gumófa szomjúságra, nem sokat ad, de egyszerű, vagy tengerfenéken sólerakódás+korral-fehérítő-víz (30%), később víztisztító pár percenként 2 palack (50% ?)

    Utoljára szerkesztette: dimre, 2018.01.30. 04:30:10
  • Ironman2
    #1412
    Mondjuk engem idegesít a sok kukucs,meg hólyaghal evése-ivása.Remélem később már nem kell annyira fpglalkozni velük.
  • runner78
    #1411
    Sziasztok!

    Én csak a megjelenés óta játszom a játékkal.
    (nem is tudtam, hogy van ilyen addig...)

    Oculus-szal játszom.
    Teljesen jó, de ha van valami beszéd...rádióadás vagy információt kapok, azok a felíratok annyira alulra jelennek meg a képen, hogy nem látom.
    Oké, Tableten visszanézhetem,mit is mondtak, de azért nem az igazi.

    Erről tud valaki, hogy a feliratot elhelyezését hol lehetne beállítani a játékban?

    Köszi.

    UI: Amúgy megvettem, eredeti a játék.
  • lonvard
    #1410
    Skacok egy olyan értékelést kérnék, hogy pajzzsal, csalival, egyebekkel felszerelt full védelmi cuccos tengeralattjáróval mik az esélyek. Az nekem tetszik, hogy mindenféle védelmi felszerelés nélkül szétbarmolják a hajót a leviathanok. Arra vannak. :) Mivel hardcore módban játszom, nálam nem mindegy hogy végződik egy ilyen eset. Kisiku, te már mestere vagy a dögökkel folytatott viaskodásnak, hogy muzsikál a küklopsz ilyen szituban? Megtámad a levi, akkor pajzsot fel, gyors menet, kidobjuk a csalit, és elmenekülhetünk? Illetve halk menetben észrevesznek-e.
  • sata75
    #1409
    Ez most kicsit elvette a kedvemet:) Eddig 3 suhanbongómat alázátk meg keményen, de ha a nagy gép is ilyen könnyen törik akkor bajok lesznek. Ráadásul az gondolom sokkal drágább is mint a kicsi. + gondolom a benne lévő mati is veszik olyankor...
  • lammaer
    #1408
    Ha nem nyitsz meg semmiyen dobozt -tehát csak a saját inventoryd vana képernyőn - akkor tudsz csak kidobni dolgokat amennyire én láttam...
  • lammaer
    #1407
    Érdemes több állomást létrehozni? Ugye volt szó itt arról hogy a térkép nem túl nagy, meg egyelőre fogalmam sincs hogy a térkép mely része lenne fontos (mintegy központi szerepet betöltve), igy egyelőre ott kezdtem el épitkezni ahol kezdtem a játékot.
  • Ironman2
    #1406
    leltárból hogyan dobálom ki a cuccokat? igen kevés hely van benne,nekem csak áthelyezés szerepel az egérmutatónál
  • waldaran
    #1405
    Nekem sincs szerencsém. Elindultam a nagy gépvel 500m mélyre a tervezett bázishoz. Erre warper és elektromos rák miindenhol. 400m-ig se jutottam le. Szerencsére nem lett baj. Csak egyszer kerültem ki a cyclopsból, de akkor majd 100 méterre. 10% hp-val éppenhogy sikerült visszajutni. De legalább összejött a nyersanyag a csikó 3. mélység fejlesztéséhez. :)

    Reapert egyszer láttam eddig ( távolró, de nagyon távolról ) amikor a pufka lelövi a "zűrhajót". Szétnéztem a csikóval alatta. Aztán gyorsan elfele. Viszont a barlangban ahol a mágnes van ott azok geleszták fene mód agresszívak. Mire meglett a bázis 2-szer alázták le a csikót 20%hp alá.
  • tbundy
    #1404
    cyclopst, 3ra emlékszem, lehet még kaptam, csak nem tudtam már hova rohanjak, tüzet oltani vagy a lyukakat javítani...