3327
  • kisiku
    #1283
    Én is feltettem (gúnyos) kérdésemet, hogy ha mi nem vagyunk ott a bolygón, ezek a lények mit zabálnak? S addig mit zabáltak, maíg le nem zuhantunk oda? Mert egymást nem eszik meg.Jó, a Stalker az egyetlen, ami eszi a kicsiket, de a baszom nagy monstrumok miért nem döglenek meg?
    Vagy magyarázzuk azzal hogy bezabálták az Aurora utasait? És azok akik lentebb élnek? És ha nem hagyjuk magunkat megenni?
    Tehát nem programozták le hogy a nagy hal megeszi a kicsit, egy csomó dolgot összekevertek, összekutyultak, logika nuku. A valóságot keverik a sci-fivel, logikátlanul, idétlenül. Pl van a csoda-szkenner, amivel bonyolult gépek tervei beolvashatók, majd egy tűzőgép méretű ceruzaelemes csoda-pálca megépíti a 10x akkora lépegető robotot, de a bugylibicskán kívül más fegyver nincs a jövőben...de folytathatnám még.

    Ott ba*ták el, hogy cuki-édi-bédi játék lett ebből, csak akkor el kéne tüntetni az erőszakot, a szörnyeket, az élve felfalást,stb-t. Ja és át kéne menni a Disney-hez cukisodni... S, akkor az egész olyan lenne, mint az Abzú c. alkotás.
    Rossz a balansz.De ha meg azt mondják, hogy rejtőzködjünk és ne öljünk, akkor meg csinálják meg tisztességesen! És legyen egy vízalatti-rejtőzködős-felfedezős-sci-fi-túlélő-sandbox...

    A mai világban a tőlünk fiatalabbak sokkal agresszívebb játékokkal játszanak, sokkal fiatalabban, mint mi mikor elkezdtük, akkor is eladható lenne a Subnautica, ha Pegi 16-os besorolású lenne, s akkor lehetne fegyver, vér, erőszak, kiegyensúlyozva.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.01.09. 09:59:48
  • Jóózsf István #1282
    Ezt a kategóriát már akkor bukták, amikor belerakták a halálos fenevadakat. (lásd: 1276)
    De szerintem az éhen-szomjanhalás sem sokat segít rajta! :-)
  • Caliph
    #1281
    pegi 12 :D
  • kisiku
    #1280
    Na jó, de aktívan feedback-eltem a fejlesztőknek, egyfajta teszterként (a sok ezer többi játékos mellett), mint ahogy te szoktál az Egosoftnak.

    Unatkozni szerintem sem fogunk, mert ha leszámítom a csodás magánéletemet (tudom tartozom még a képpel), akkor is várok egy Jurassic World Evolution-re, egy Legends of Ellaria (olyan mintha a Stronghold-ot összekevernéd a Skyrimmel,RTS-RPG-TPS hibrid) befejezésre, Tropico 6-ra, meg még egy rakás nyalánkságra.
  • Jóózsf István #1279
    Sebaj. Dolgoznak a TF gyorsító tapaszon, Talán ezt is befejezik, Jön az X4. Én még várok egy Far Cry 5-öt, esetleg egy Borderlands 3-at. Csak nem unatkozunk idén!?!?!
    Remélem nem év végére esik be minden!!! :-)

    A megfutamodás ellen jó a sztázis. Bár a térváltóknál nem segít. Simán elugranak!

    Nem rossz cucc ez! Sőt! Inkább a kihagyhatatlan kategóriába sorolnám. De, hogy hússzor újra? Én azt is megfontolnám, hogy még egyszer... Végig a felfedezés öröme vitt előre.
  • Desert
    #1278
    Ez jó video, igazi "co-op" csata a Reaper ellen, a gázos lény is adta neki az anyagot "há' így könnyű
  • kisiku
    #1277
    Amikor még nem untam halálra a Subnautica-t egész jó ötleteim voltak...
    Pl, találunk túlélőket vagy miután meggyógyítottuk a bolygót, jöhet a kolonizálás, kizsákmányolás, azaz emberi kolónia létrehozása, még több ember leszállítása a bolygóra.Tehát nem feltétlenül az, hogy irtsunk ki mindent,
    Igen, az a Reaper, amit a 1276-ban is mutatsz. Jó nagy, én már küzdöttem vele Prawn Suittal de mindig megfutamodott, aztán eltűnt a textúrában (!).
    Te úgy jutottál el hetven óra alatt, hogy mindent elmagyaráztunk és lelőttünk minden poént De akkor sem lehet vele 3000 órát tolni, mint én a Rebirth-tel...
    Én kb 20+ alkalommal játszom végig, tehát már szinte vakon is megy, így már nem izgalmas.Tényleg le kell szokni az EA játékokról és inkább várni, hogy akkor érjen az élmény.
  • Jóózsf István #1276
    Akkor jól gondoltam: Sztázis puska langyos kés!
  • Jóózsf István #1275
    Aurórát már akkor letudtam, amikor meglett a sugárzásálló öltözetem. Vagy PDA, vagy rádió üzenet alapján jutottam el oda.
    Így a mentésemre érkező hajó is "legálisan" került megsemmisítésre, a még működő ágyú által.
    Platformhoz meg hozzá sem fogok HARMADSZOR, amíg nem tudom biztosan, hogy meg is épül!

    Mellesleg nem kell atomot dobni a bolygóra, elég lenne csak az ágyú reaktorát túlterhelni. De akkor meg mi lesz a kis csibészekkel, akiket mi segítettünk a világra? És nem mellesleg meggyógyítottak!

    Valahol a fórumban taglaltátok, hogy mennyi időbe telik eljutni idáig. Nekem 70 órámba fájt. Sok vagy kevés nem tudom. Csak információ.
    Nem tudom mit lehetne még kihozni a játékból. Gondolom a bolygó elhagyására még el lehetne költeni 10-20-30-at, és annyi. Esetleg mellék küldetésekkel lehet tarkítani, és akkor a végefőcímben összegzésképp (Lásd Fallout 3) ecsetelgetnék a tetteinket.

    Ó. És találkoztam így az utolsó órákban életem első "Ríperével" (Ha egyre gondolunk. Pirosas, nagy fogókkal a feje két oldalán, amivel összeroppantja az épp aktuális járművünket.)
    Mostmár egészem biztos vagyok benne, hogy ezek gigászok; Vagy valami fontos áthaladási pontot védenek (Kénes rész, erőmű, játszóház.) és jobbára el lehet mellettük közlekedni. (Megfelelő óvatossággal!) Vagy a határt védik, és akkor kampec! Az első egyszeműm is azért lett oda, mert lementem a térképről! Ezen még finomíthatnának kicsit.
  • kisiku
    #1274
    Igen, ki kell kapcsolni az ágyút, majd megépíteni a rakéta platformot és dobni a bolygóra egy atombombát a Sulaco-ról....ööö, ez nem az, ez egy másik sci-fi

    Szóval kikapcsolod az ágyút és vársz még egy évet, mire befejezik a játékot. Én asszem 4. éve várok rá (lehet hogy csak 3.), persze nem mondhatom, hogy nem kaptam semmit, mert beleölni 800 órát egy ilyenbe nem semmi. A Skyrim-et, asszem 400 óra alatt toltam végig,az összes quest-tel és nem is siettem.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Ja, mielőtt kérdezed, a Sunbeam-et nem tudod megmenteni, még úgy sem, hogy kikapcsolod az ágyút, mert a kikapcsolt ágyú is lelövi (!)...na ennyit erről.Ez a bug vagy mi kb 1 éve benne van. Ez olyan mint az elpusztíthatatlan PMC űrállomás az Albion-Devries kapunál az X-Rebirth-ben.
  • Desert
    #1273
    Kapitány szobája az Aurórán, ha nem még nem voltál ott.
    Lekapcsolni az ágyút.
    Lényegében ennyi.
  • Jóózsf István #1272
    Meglett közben. Csak nem aktiválódott! Biztos nem voltunk egy helyen, mármint a lefújáshoz.

    Lekapcsoltam, megmurdelt. (majdnem) Van még valami dolgom? Azon kívül, hogy várjuk a befejezést?
  • Desert
    #1271
    Tettél be ion kristályt?
    Oldalt is lesz egy kapu a homokot lefújja az Emperor, hogy ki tudj menni. Ha ez megvan, akkor árulja el a receptet.
  • Jóózsf István #1270
    A játszótéren a sötétzöld luvnya? Beszéltem vele, de csak azt mondta, hogy segít, ha segítek. És ennyiben maradtunk.
    Alul van egy kütyü, (Tojások vannak körülötte. Talán négy.) ami azt írja "Kikelt enzimek behelyezése" Kattintásra nem reagál!
    Igen. Ha jól emlékszem, az a keltető.
  • Desert
    #1269
    Sea Emperor mondja majd el neked a keltető enzimet. (ha erre gondoltál)
    Utoljára szerkesztette: Desert, 2018.01.06. 13:09:43
  • Jóózsf István #1268
    Ööööö. Izé. Enzimek! Lemaradtam valamiről? Tudnom kellene, honnan-hová? Ferről le, vagy lerrő fe?
    Hogy hova tegyem azt tudom, de honnan, mibű, párhuzamos unevrzumból?
  • Desert
    #1267
    Két fajta kapu van,
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az egyikkel aktiválod a másikat, zöld ion kristály kell hozzá
    bocs a korábbi spoiler miatt, nem akartam lelőni a felfedezés örömét.
  • Jóózsf István #1266
    Óvatosan a szpojlerekkel! Nálam az inaktív rész és ami utána van, még felfedezésre vár!

    És azt tudtuk, hogy van északon is egy lejárat? (A végén nem biztos, hogy átfér az egyszemű.) Lépegetővel viszont sokkal jobban járható és békésebb is!
    Meg, hogy van ott is egy teleport, ami nálam nem működik, mint ahogy a nagy idegen komplexumban levő sem.
  • kisiku
    #1265
    Igen, ott a nagy fánál kell továbbmenni, majd lesz egy rés a barlang végén, ahol le tudsz menni még mélyebbre. A rés (szakadék) elég nagy ahhoz hogy akár a Cyclops-szal is le tudj menni.



    Ez az a hely, pont háttal vagyok annak a barlangnak, ahol tovább kell menni.
  • Desert
    #1264
    Akkor megtaláltad az utat.
    Ott lent körülbelül középtájon lesz egy "hegy" figyeld az oldalán zöld fényt meg a lávafolyamot. Lépegetővel bemész ott lesz a "hőerőmű".
    Kicsit nehéz megtalálni, de nem lehetetlen az egyik Sea Dragon köröz arra. (korábban volt jelzés ide, hőerőmű) lila tábla legyen nálad 2.
  • Jóózsf István #1263
    Bakker! Most jöttem rá, hogy elcsesztem. A fánál a padló kilencszáz-egynéhány méteren van! A plafonhoz kellett volna építeni a dokkot! Csak akkor az járt a fejemben, hogy a Lépcsivel (Ezért a szóért büntetésből eltöröm majd az egyik ujjam!) ne kelljen akkorát ugrani.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2018.01.04. 12:48:50
  • Jóózsf István #1262
    Vilku feltalálta a spanyolviaszt. Szerintem ez a játék direkt úgy van megírva, hogy a fánál pihenjünk meg egy kicsit. Az inaktívig sikerült eljutnom, majdnem négy garnitúra EC-vel! Jó. Kicsit faszoltam útközben, mert nagy izgalmamban nem találtam a lejáratot. Pöröllyel is találkoztam megint, de most nem játszottuk le teljesen a meccset. (Szerintem ezek a határt védik. Így oldották meg a fejlesztők, hogy ne menjünk le a térképről!)

    Fel is húztam egy nyaralót a békés szellemek társaságában. Nem volt egyszerű menet. Áldom az eszem, hogy épp megfelelő mennyiségű motyót vittem magammal, de így is kabaré volt. A lépegető akkujaival hajtottam a küklopszot, hogy fabrikáljak benne ezt-azt. (Innen ki, oda be. Aztán gyorsan megint ki, hogy ne szipkázzák le a férgek.)

    Most az a gondom, hogy építeni kéne lent egy csikót, (néhány motyót még le kéne hoznom. Vizinövények. etc.) de gyorsan bele is kellene rakni a 900-as fejlesztést!!! Remélem bírja pár másodpercig... :-)

    Országomat két magnetitért! Kéne még egy hőerőmű!
  • Desert
    #1261
    Az öbölfánál már jártál, azon túl lejutsz az inaktív lava zónába, ott fogod megtalálni nagy kék tömb.

  • Jóózsf István #1260
    Közben elkezdtem felgöngyölíteni a tudatlanságomat a fórum módszeres elolvasásával. Remek móka! A szemem kiesik. KB a felénél tartok, csak az a gond, hogy amiket anno irkáltatok, már jórészt érvényüket vesztették. Na sebaj! Egyszer végzek és olyan okos leszek mint ti! :-)
    Még nem mertem elindítani a játékot. Elméletileg van egy mentésem korábbról, mielőtt visszamentem volna a zöld tóhoz küklopszot menteni. Azzal csak 1-2 órát bukok.

    Kianit? Lehet. "Életemben" nem láttam még olyat! Merre keressem? (Nagyvonalakban.)

    Közben ránéztem a vikiben. Az az. És azért nem találtam, mert az inaktív lávazónában van, ahol még nem jártam!

    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2018.01.03. 11:53:37
  • Desert
    #1259
    A kékes dolog szerintem a kianit lesz, amit csak a Prawn Suit-tal lehet bányászni, az kell majd a kék ereklyéhez/táblához is.

    Számomra a Cyclops nem ér annyit, hogy megépítsem. A lépegető tökéletesen elég lemenni, hisz úgyse időzünk lett olyan sokat, mellesleg gyorsabb haladást biztosít.
  • kisiku
    #1258
    Most egy pillanatra beléptem a játékba,hogy Istvánnak csináljak egy képlopást, de mondhatnám hogy a ku*va édes anyjukkal szórakozzanak.Már megint megváltoztatták a Prawn merülési modulját! 2 hete még csak egyféle volt, ami levitt 1500 méterig, nem, most megint kétféle van, ergo lent vagyok 1400 méteren, ide ez már nem elég! 2 hete még elég volt...

    Na erről beszélek. Ez annyira felesleges és idegesítő időhúzás, szarakodás már, hogy mi mennyi legyen, mi kelljen, mi ne kelljen, mit hogyan rakjunk össze. Na most kezd tele lenni a tököm, írok ezeknek a faszoknak már.
  • kisiku
    #1257
    Ja, és mielőtt elfedném, ez egy erősen ajánlott oldal:

    Subnautica Wiki

    Itt megtalálsz mindent, nagyon naprakész, friss. Persze csak angolul, de az X sorozat felettébb vicces "ál-tudományos" szövege után ez már nem is nehéz.
    Itt nincs Teladianium, az tetszik, hogy létező anyagok szerepelnek a játékban. Én pl azt nem tudtam hogy az aerogel az egy létező dolog.
  • kisiku
    #1256
    Vá',vá',várj egy kicsit. Ennyire nem rossz a helyzet. :)
    Tehát, mielőtt elmész ilyen mélységekbe, érdemes felszerelni a Cyclops-ot különböző hasznos modulokkal:

    - A legelső modult, az energiatakarékossági modult az Aurora reaktortermében találod egy álló konzolban, ahogy belépsz oda.
    - Aztán kell merülési modul, mert alapból csak 500 méterig enged.
    - Majd építs szonárt és pajzs modult. Előbbivel tudsz tájékozódni a vaksötétben, utóbbi pedig sérthetetlenséget ad egy ideig.
    - Használd a Silent Running üzemmódot, ha olyan lények mellett haladsz el, amik megtámadják a hajódat.
    - A Cyclops tudja szállítani a Seamoth-ot vagy a Prawn-t. Utóbbit ajánlom a végére, mert a Seamoth csak max 900 méterig tud lemenni, neked pedig a végcélod kb 1500 méteren lesz.
    - Később, ha haladsz a sztorival, a "tó a tóban" részen túlhaladván, egész lent a faszban a lávás részen fogod megtalálni a "Lava Castle" nevű helyet, amit persze egy rohadt nagy Sea Dragon Leviathan fog őrizni és csak a Prawn Suit-tal fogsz ide bejutni. Elmenni ide nem kötelező, sőt eléggé logikátlan, de itt megtalálhatod az "Ion Cell" és "Ion Battery" terveit, amelyekkel már gyakorlatilag végtelen energiát kapsz az eszközökbe és járművekbe.
    Logikátlan, hogy ide rakták, hiszen ezek nélkül is simán végigvihető a játék.
    - Ha lejutsz a lávás részig, itt lesznek olyan anyagok, amivel tudsz majd Thermal Reactor-t a Cyclops-hoz és a Prawn-hoz rakni. Ez annyit tesz, hogy meleg helyen közlekedve tölti az akksikat erőteljesen.

    Ezeket a modulokat magán a Cyclops-on tudod legyártani, hátul van a motortérben egy olyan fabricator, ami csak ezeket tudja készíteni. Persze Fragment szkennelés kell ehhez is először.


    A Cyclops-ra tudsz építeni tárolószekrényeket, Fabricator-t, Modification Station-t, Farmoló ládát (lesz kaja és víz), akváriumot, meg minden szart. Így megoldva a hely és a helyben gyártás.
    Pistám, ne sajnálkozz, ez egy ilyen dolog.Az élet is így megy...
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.01.03. 08:26:37
  • Jóózsf István #1255
    Baromi nyomasztó tud lenni ez a játék. Nem tudok róla, hogy víziszonyom lenne, de 500 méter alatt folyamatosan parázok. Egyrészt ugye ott tanyáznak a nagypályás barátságtalan lények, másrészt, onnan már felúszni sem lehet, ha gáz van.
    Ahogy lenn bóklásztam a kénes rétegnél, (tó a tengerben) Rendesen görcsben voltam végig.
    Menedéknek ott lehetne a küklopsz, de az ebben a formában egy kalap szamócát sem ér! Ezek a semmire sem jó EC-k!!!?!?!??!??!? Két garnitúrával jutottam le a kéntóig, onnan a lépegetővel kellett feljönnöm újabb akkukért. (Remek móka volt. Kifejezetten erre találták ki, hogy nehéz terepen bukdácsoljanak vele!) Otthonról már inkább csikóval mentem menteni. Próbáltam bele atomerőművet telepíteni, de nem engedte. A perpetuum mobile sem működött... (Akkutöltő a fedélzeten) Az egyetlen megoldás, hogy fabrikátort rakni rá és helyben gyártani az akkukat, de akkor meg azzal telne meg az összes tároló rekesz. Képzeljetek el egy teherautót, amibe csak a saját üzemanyaga fér bele és így sem képes önerőből átlépni az országhatárt! Na kábé ennyit ér a küklopsz!

    Hajt a kíváncsiság, hogy milyen kihívásokat és örömöket tartogat még a játék, de most megszeppentem. Egyszerűen nem kívánom a mélyebb világot. Szabályosan rettegek tőle! Biztos én látom rosszul és sokan kinevettek, hogy "ez csak játék", de akkor biztos túl öreg vagyok már hozzá.

    Van még egy bajom: A tárolóhelyek. Egyszerűen nincs az a kapacitás, amit ne nulláznék le pillanatok alatt. Számomra az nem járható út, hogy ha fejleszteni-építeni akarok, akkor előtte elmegyek anyagbeszerző körútra!
    Ehhhh! Anyag. Még mindig van egy anyag, amiről azt sem tudom eszik, vagy isszák. Valami kék fémrúd formájú cucc.

    Sajnálom, hogy nem voltam veletek a kezdetek óta és csak most merülnek fel bennem ezek a kérdések, amiket ti már csontig lerágtatok. Majd igyekszem felzárkózni. Egyelőre itt tartok 40 óra alatt.
  • Jóózsf István #1254
    "Korábban!"
    Mind az egyezer-kétszázötvenhárom hozzászólást nem olvastam el három nap alatt, amióta foglalkozom a játékkal!

    Most viszont mattot kaptam!
    Lementem a "Nagy-öbölfához" az egyszeművel. Csikó is volt nálam. Azzal visszafelé megnéztem egy építményt, (ahol ágyakat és nagy akváriumot lehet szkennelni) de amíg bent voltam, egy nagyfejű, sokszemű polip szétkapta a csikót. A küklopsz akkujai meg lemerültek, így lentragadtam...
    Lehet, hogy itt a búvárpályafutásom vége!
  • Desert
    #1253
    Ez a térkép jó, igaz már a koosh zónából(bulb) is elérhető lost river.
    Sósavnak írja magyarul, mélytengeri gombának a fehéret, ez már elérhető kb 200 méter mélységnél is.

    #1251 Jóózsf István
    A rakéta platform még nem építhető, de erről írtunk is korábban itt.
  • kisiku
    #1252
    Mesélj!

    Tehát, szükséged lesz gyémántra, Rübi-re (rubin), aerogel-re,stb-re. Rubint és gyémántot nagyobb mélységekben találsz, pl Grand Reef-ben. Aerogel egy szivacsszerű növényből jön. Aztán kell majd Hydrochloride Acid, azaz sósav (vagy sós sav?), ehhez kell só/Salt Deposit (meglepő) és Deep Shroom, ami egy fehér, savas gomba, olyan mint a lila, amiből az elemeket fabrikálod, csak ez fehér.
    De nézzük a tájékozódást. Van térkép is, persze nem a játékban.

    Nézzük:
    1. Ahová lezuhant a mentőkompod, az a Safe Shallows nevű biome.
    2 Az Aurora a mentőkomptól keletre van.
    3. Az Aurora orra (ahol be tudsz menni) az észak-kelet.
    4. Az Aurora hajtóműve dél-kelet.
    5. A mentőkomptól délre van egy sziget, ezt Floating Island-nek hívjuk. Ezen számos kaját és bázis elemet tudsz szkennelni. Az ide vezető utat már az elején meg tudod tenni a kézi tengeralattjáróval, melynek terveit a mentőkomp környékén találod.
    6. A mentőkomptól észak-nyugatra van egy másik sziget, az a Mountain Island. Ezen van egy löveg, abba be lehet (be is kell) menni.
    Inkább rakok ide egy térképet. Nem tudom, mennyit fedeztél fel, de ez sokat segít:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Ez egy régebbi, de beszédes


    Ez sem a legfrissebb, de ez meg jól átlátható. Túl sok minden amúgy nem változott, a lenti részek, 800+ méterrel lejjebb nincs feltérképezve, az ott állandóan módosul, de nem komplikált.




    Majd írok még, csak sajna én már dolgozom.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.01.02. 12:04:00
  • Jóózsf István #1251
    Olcsón? HEHE.
    Abban látok némi fantáziát, hogy sztázispuska, és bökő, (már ki is próbáltam a kombót kisebb fenevadakon. Túltöltve tovább tartja őket egyhelyben...) de sajnos két kilométerre van. Ahhoz túl messze, hogy ide-oda úszkáljak pőrén, ha beüt a ménkű!
    Már lemondtam a küklopszról...
    Azért szólhatott volna a játék, hogy: Hé hülyegyerek! Ne pazarold az erőforrásokat a platformra, mert úgysem valósul meg!

    Most meg az a bajom, hogy építettem egy lépegetőt, de olyan anyagok kellenek a fejlesztéséhez, amiről még csak nem is hallottam a játékban!
  • kisiku
    #1250
    Áhh, légy üdvözölve a klubban! Annyit nem fogjuk tolni, mint az X-et, ne is hasonlítsuk össze. Abban van igazság, hogy sok időt rááldoztam (800 óra), de ugye a jövőt még én sem látom.

    Ahogy Waldaran is mondta, az valszeg' a Reaper Leviathan, ami a játék második vagy harmadik legerősebb lénye. Ezeket nem lehet kinyírni, amúgy sincs fegyver a játékban (Pegi 12 besorolás/célközönség miatt ne legyen vér,stb), de az erőszak benne van.
    Egy idő után rohadt unalmas. Addig nem unalmas, amíg összegyűjtöd a "terveket" a fragmentekből. Egyébként ajánlom angolul játszani, a magyar fordítás néha elég idétlen, ráadásul tanulunk is közben.Nem akarom Waldarant ismételni, mert mindent tökéletesen összefoglal dióhéjban.
    Járművekből építhetsz többet is, most nem tudom, hogy vannak a megsemmisült járművekkel, régen vissza lehetett szedni az anyagokat és a beépített modulokat, de mivel nekem már nem pusztul el járművem, így nem tudom megválaszolni.
    "Harcolni" a Seamoth elektromos "fegyverével" fogsz tudni, illetve a Prawn Suit-tal lehet ütlegelni/fúrófejjel trancsírozni, de ennyi.

    Ha többre vágysz, akkor Osiris: New Dawn. Abban vannak különböző robotágyúk,különböző fegyverek,kések,kardok,automata-célzós részecskesugár fegyver, fegyveres járművek stb. Ugyanaz, mint ez, csak nem a víz alatt és sokkal nagyobb játéktér.

    De vissza ide. Kellemes időtöltés jó pár órára a Subnautica, gyerekeknek a kreatív mód ajánlott, 8 éves unokahúgom imádja. Van benne trendi farmolás,kraftolás,cukisodás, cuki-édi-bédi "halacska", amit tamagocsiként nevelhetsz, virtuálisan úszhatsz annyit, mint Hosszú Katinka, sötétben lehet ijesztgetni vele magad és másokat.
    Minden, ami valaha értelmes vagy ötletes volt benne, kivették belőle, illetve eltették "majd megcsináljuk" szakaszba.Az erőszak egyoldalú, te nem lehetsz erőszakos, de minden más az veled szemben. Remélem olcsón jutottál hozzá.
  • waldaran
    #1249
    István:

    Amvivel találkoztál az a reaper lehetett. Tudtommal nem lehet megjavítani és nyersanygot sem tudsz visszaszerezni belőle. A nagy dögöket nem lehet kinyírni. Vagyis ki lehet de az rengeteg idő. Úgy képzeld el hogy a dögök hpja: 10000 a kés pedig sebez 10-et. A puska csak kis időre fagyaszt, de nem sebez.
    A kilövő platform az még nincs megcsnálva. Az lesz majd a vége a játéknak, de egyenlőre nem látok sok esély 20 napon belül, ahogy állítják.

    Lehet hogy a régóta várt és régen belefeccölt bizalom miatt vagyunk ilyenek. De amikor már 5-6 alkalommal is eltolták a megjelenést, mert nem tudják mit akarnak csinálni. Legyen 12karikás, oké, legyen nehéz, oké. Kell egy pacsizós háziállat ( halpolip, poliphal ahogy kinéz ). 3-4 havonta megváltozik a nyersanyagok kinézete, ikonja, mi a fenének. A bázison van áram, nincs áram az optimalizálatlanság miatt. Ezekkel van a baj.

    Más early acces ( korai hozzáférésű ) játékokkal is szoktam szórakozni, de ettől sokkal jobban összerakottak vannak. Jóval kevesebb a bug stb.
  • Norbertboy
    #1248
    "minecraft" LOL
  • Jóózsf István #1247
    Nnnna! Akkor én is krampácsolok itt egy kicsit.
    2-3 napja jutottam ehhez a szösszenethez a virágbolt és Viku jóvoltából. (Ha nem említed az "X" fórumban, akkor sosem fogok hozzá)
    Kb. harminc órát toltam bele kisebb megszakításokkal egyhuzamban. Hazudnék, ha azt állítanám, hogy nem tetszik a játék!
    (A Minecraft is tetszik... Gondolom nem én vagyok az első aki ahhoz hasonlítja.)
    Hogy vannak benne hibák? Hát persze! Hisz a huszonegyedik században vagyunk. Semmit nem kötelező precízen megalkotni. Tolerancia rulez!
    Persze nagy a szám, mert én nem áldoztam két évnyi bizalmat és reményt rá. Inkább ez lehet a gond nálatok. Nade! mivel gyűlölöm a fogadatlan prókátorokat, nem védem a játékot. Elég csak annyi, hogy nagyon nehezen tudtam felállni mellőle!

    Viszont felmerültek kérdések bennem, amiket bár nem tartom hülyének magam, mégsem értek:
    Rakétakilövő platformot hova és hogyan lehet felépíteni. Kétszer is megpróbáltam. Felpattantam a mobil hajóépítőre, nyomtam a gombot, elvesztek az alapanyagok, de azon kívül, nem történt semmi!

    Építettem egyszeműt. Nagyjából be is laktam. Belepakoltam sok értékes nyersanyagot, bedokkoltam a csikót, (magyar nyelvű) majd az első utamon elpusztította, valami ami nagyobb volt nála, a lezuhant hajótól jobbra. A jelzése megmaradt. mint "elpusztított küklopsz" Üsse kavics! Gondoltam, ha a jelzés ott van, akkor lehet valamit kezdeni vele; Megjavítani, kimenteni belőle a javakat, legalább a csikót... Úsztam is 1800 métert, hogy megint megöljön az a tetű! (Valami pörölyfejű kígyószerű) Második nekifutásra, összeszorított fogakkal építettem egy új csikót, hogy így majd gyorsabb leszek és lerázom. Aha! Esélyem se volt!
    Szóval itt tartok most. Lehet kezdeni valamit az elpusztított küklopsszal, vagy nyugodjak bele, hogy buktam?
    Ki lehet csinálni valahogy azt nagy dögöt? Merthogy őrzi a roncsot. (A tojásaikat védő vehemensebb ragadozókat meg szoktam késelni. Némi sérülés árán át is küldöm őket a másvilágra!) Gondoltam, hátha ennek is el lehet valahogy venni a kedvét! Sztázispuska esetleg? (Elkábítom és halálraszúrkálom!
    Így első nekifutásra nem becsülöm túl sokra a küklopszot, de mozgó bázisnak ideális lenne, főleg, ha át lehetne alakítani atommeghajtásúra és nem tejfölösdobozból lenne!

    Így hirtelen ennyi. Most elteszem pár napra, amíg begyógyulnak a sebeim... (Sokkot kaptam, hogy kisemmizett az a rohadék. Tényleg sokat buktam vele!)
  • waldaran
    #1246
    Ha jól gondolom ez afféle hivatols oldal lenne.
    http://subnautica.wikia.com/wiki/Subnautica_Wiki

    22 nap van megjelölve a teljes kiadásig.
    nem sok jót jósolok neki. Sajna.
  • kisiku
    #1245
    Most néztem, még mindig nem tudunk hazamenni.
  • Desert
    #1244
    Ez szép és hosszú volt.
    Én a múlt héten csináltam végig ismét. 12 óra tiszta játékidő volt.
    A csikóhalat én is hamarabb összeszedem, mint a siklót

    Tegnap már valami új tárgy is kapott helyet az inventory infoban.