3327
  • sata75
    #1403
    a nagy tengeralattjárót, köklopsz vagy mi, kapta szét 3 harapásból? vagy a csikóhalat?
  • tbundy
    #1402
    nekem is most lett meg a tengeralattjáró, elmentem az aurórához erre megtámadott egy levi, visszafordulok, erre még 2x belém harap és már el is süllyedtem...
  • waldaran
    #1401
    Megvan a nagy hajó, kis hajó és minden ami egy bázishoz kell. Le akarnék menni 500m alá építkezni. De sajna az a max. Hol találom a mélység fejlesztést a nagy hajóhoz? Ezidáig ez a pont volt ahol megálltam, hogy majd a végeredmény legyen jó, ne a félkész termék. :)
  • PeeTeR
    #1400
    s gondolom ezert letezik...de jo hogy fenhangon megy az okoskodas
    Utoljára szerkesztette: PeeTeR, 2018.01.29. 09:17:33
  • levy668
    #1399
    Ha bemész a hajóba(legfelül a roncs rész után) jobbra lesz egy lángoló ajtajú iroda, eloltod a lángokat és bent megtalálod a lenti ajtóhoz a kódot, PDA-ban codes/clues.És utána benyomkodod a kódot, csak rá kell nézni a számokra és klikk.
    Utoljára szerkesztette: levy668, 2018.01.28. 23:49:54
  • Ironman2
    #1398
    Én elkezdtem,tényleg hangulatos,csak azok a piros virágok idegesitenek a barlangokban.D
  • Desert
    #1397
    Egérrel nyomkod a kódot. Minden ott lesz a pda-ban.
  • shaba23 #1396
    A sugárzás megszüntetéséhez gondolom a számzáras ajtón át vezet az út. A billentyűzettel történő interakció csak akkor lesz elérhető, ha megvan a kód? mert odamentem és nem tudtam csinálni semmit.
  • Desert
    #1395
    Járműmódosító állomás Databoxban Grassy Plateaus roncsban, lézervágó kell az ajtóhoz.
    A módosítóállomás darabjai meg szétszórva elég sok helyen. pl az Auróra közelében a gombafa erdőben vagy a Crag Field biome Aurora mögött. a víz alatti bázisnál is lehet hogy lesz a 250méteresnél vagy a koosh zone roncsokban.
  • waldaran
    #1394
    Én a módosítókat nem találom sehol. Ami a szárazdokkba kell és a felszerelésekhez valót.
    Kaja, víz és hp töltő legyen kéznél ha a nagy hajóra mész. Bár ott fogsz találni. Poroltó sem árt ha van 1.
  • Desert
    #1393
    A 17-es mentőkabin környékén találsz vagy az Aurora felé indulva a Grassy Plateaus biomeban.
    Javításhoz eljutni nem kell lézervágó.
    Utoljára szerkesztette: Desert, 2018.01.28. 17:18:36
  • shaba23 #1392
    A sugárzás kikapcsolásához be kell jutni a roncsba? Oda kell a lézervágó? Mert 2/3 eddig és baromira nem találom a 3. darabot :(
  • Desert
    #1391
    Van több is szétszórva a kapszulákból.
  • waldaran
    #1390
    Szembesülök a sok bug és gliccs-el. Tegnap éjszaka újrakezdtem, mert beakadt. 3 óra játék után megvan minden ami kell az aurorára. Körbejárom az egészet kilootolom mindenét. Megvan a lépegető, a fejlesztések stb. ( csaltam, mert bementem a kapitányhoz is. néztem netről kapukódot. )
    Indolok vissza és leestem a fenti részről a vízbe. Vagyis majdnem a vízbe, mert mellé. Éppenhogy nem haltam meg. Találtam egy ajtót amit elzárt egy rakás doboz. De mivel a vonófegyó megvan bejutottam. Egy Labor, pár data és a fekete doboz volt ott. Mióta van fekete doboz, eddig nem tudtam róla. Akkor induljunk onnan is vissza és elindult a glitch parádé. Előszor a falakon ugráltam át, úgy hogy közben nem is mozgattam a karakter. Majd valahogy át teleportált, repült a lépegető raktárba. És beragadtam két gerenda közé. Se Előre se hátra.
    Betöltöttem újra a mentést, nem sokat 10 percet vesztettem. Újr a labor előtt. Ovatosan megcsinálom. Kijutok a szabadba, elindulok haza. És újabb glitch.

    http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=8942018_01_28_00001.jpg
    http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=5622018_01_28_00002.jpg

    Ez aztán fasa. Megint kezdhetem előlről. De azért előte körülnéztem eme szép megvilágított tájon. És meglett a 3. darab csikóhal ( az aurorán csak kettő van ). Majd hagytam megfulladni, legalább egyszer történjen az is meg ebben a mentésben. ÉSÉS láss csodát megjavult. Újra van víz, újra van éjszaka. .
    De azért lenne még mit csiszolni a dolgokon. A stalker 10 percig dörgölőzött egy homokbuckához mint egy macska ( meguntam és tovább úsztam )
    Melettem úszik el a homoki cápa és megharap. Olyan távolságból ahol már a elméletben nem érhetne el. De sok egyéb apró értelmetlen mozdulata van szinte mindennek. Ez 4 óra játék alatt, ahol nem mentem mélyebbre mint a vörös füves placc.
    De legalább a gravicsapdának van értelme. Leteszed és magához rántja a kaja, pia alapanyagokat. Sőt cserkésző fogat is lehet vele szedni könnyen.

    Az időkapszula most hogy van? egyet találtam volt benne stázispuska, élőhelyépítő .Van több is vagy csak egy / játék?

    Bocsi a képekért, de nem enged se beszúrni se feltölteni.
    Utoljára szerkesztette: waldaran, 2018.01.28. 15:46:46
  • lonvard
    #1389
    Most semmisült meg nálam a Napsugár űrhajó. Számomra innentől kezdődik a játék. Idáig hagyományosan alig csinálok valamit, mint egy segítségben reménykedő túlélő. Befoltozom az Aurora reaktorának repedéseit, egyébként meg túlélők után kutatok, de bázist és ilyesmiket nem építek. A Napsugár pusztulása után döbbenek rá, hogy magamra vagyok utalva. Most épp a szigeten kóricálok, és azon agyalok, hogy ha ezeknek az alieneknek ilyen ágyújuk van, akkor jobb ha víz alatti bázist építek ahelyett, hogy valamely zátonyra víz fölé, vagy éppen a szigetre építkeznék. Meg vagyok ijedve, mint mikor Robinson meglátta a lábnyomot a homokban. Visszamegyek a mentőkapszulába és új alapokra helyezem a történteket. :)
  • tbundy
    #1388
    az normális, hogy a mély rész szélén leparkolok a seamothtal, majd gyűjtögetek mellette, erre jön a levi és elviszi magával a járgányom, és széttöri?
    a másik, bementem az alien bázisra, behelyeztem a 2. táblát, erre felcsapódtam a plafonra és nem tudtam onnét semmit sem csinálni...
  • Desert
    #1387
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Igen normális, hogy fertőzött leszel a vízben úszkálva. Lejutáshoz kell a lépegető amivel bányászni kell majd kianitot.
    Az elején ellenőrizheted az életjeleket a szkenner segítségével.
  • Hunter of Deer
    #1386
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A gyógyulás kb a vége a játéknak, szóval ha még nem mentél nagyon mélyebbre sem, ne is akarj hirtelen meggyógyulni :D
    A fertőzés nem sebez és nem tudok róla, hogy belehalna az ember ha nem találja meg a gyógymódot csak 10 vagy 100 óra múlva.
    Szóval a HP-d max akkor mehet le ha valami megsebez, de a fertőzéstől tuti nem.
  • Elgrecco
    #1385
    Köszi!

    Azóta láttam is youtube videókat a fertőzésről ..... DE
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ezek mind ilyen ~1500m mélységben Alien épületek környékén történnek.
    Én meg nem rég kezdtem 1 csikóhalam van és 150m mélységig mentem le egy mentőkabint keresve. Szerintem valami tüskét lövő növénytől kaptam.
    Normális az hogy már most fertőzött vagyok? (ilyen korai fázisban)
    Fog ez durvulni? (most még alig szedi a HP-m)


    Előre is köszi
  • Desert
    #1384
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Segítesz a Sea Emperornak kikelteni a kicsinyeit, és ők böfögik tele enzimmel azt megérinted és kész.
  • Elgrecco
    #1383
    Sziasztok!

    Hogyan lehet kigyógyulni fertőzésből?
    Néztem régi hozzászólásokat hogy akkor még be se került a gyógymód a játékba st. Kerstem de nem találtam megoldást.

    Köszi
  • waldaran
    #1382
    A játékidő akkor kevés, ha csak a történet érdekel. De ott va a rengeteg szkennelhető dolog. Ha fel akarod fedezni az egész miindenséget akkor az bezony eltart jó pár órát.
    Főleg úgy hogy ha közben halálra mérgeznek. "Mágnes barlang"-ba mentem a bázisra, meg némi nyersanyagért. Erre az a mocsok mérgező inda a plafonról kinírt. Szinte azonnal, észre se vettem hogy kopna a hp. Pici zöld háttérvilágítás és már dead.
    És itt jöt az első komoly bug. Ami fel is mérgesített. Csikóhal a tároló és 1. mélység fejlesztéssel ott maradt. Nagy nehezen visszajutok, ippenhogy nem fulladok meg. Jelzés felett pontosan. Csikóhal 27 méterre tölem pontosan alattam. Csak az abaj hogy feküdtem a padlón. Belebugolt a padlóba és ott rohad meg. A tele tárolójáról ( kaja, víz ) ne is beszéljünk. Aztán fulladás.
    Bázis a gombaerdő szélén. A ráják és a cápák időnként átúsznak a bázison. Vagy éppen bent vannak, és se előre se hátra nem akarnak menni. Én tudok közlekedin, csak zavaró.
    Semmi sem lehet tökéletes. De klasszisokkal jobb mint eddig volt.

    A bioreaktor jól gazdálkodik az árammal. És sokáig is elég. 1 lény tojás + 1 apró hal 2 napelemmel. 650 energia. Maxra feltöltötte. 1 elem töltése + a csikóhal dokkolva tölt + craftolás. 610-615 között ugrált. És csak a tojás kopott ki. Raktam is két kültéri veteményest a hínárnak és 2 beltérit a lámpás gyümölcsnek. Jó energia lesz belőlük.
    Utoljára szerkesztette: waldaran, 2018.01.27. 12:56:39
  • Norbertboy
    #1381
    Ma még rekord is született
  • Norbertboy
    #1380
    Ismét nem értelek, ha 805 órát játszottál vele, akkor mi a bajod a játékidővel? Nem rossz játék ez, sőt az árkategórián belül nagyon jó!

  • Hunter of Deer
    #1379
    Én úgy vagyok vele, hogy az árát totál megérte és nem egy 4-5 órás story móddal rendelkezik csak.
    nekem is beletelt 20 órába mire végigtoltam és élveztem minden percét (én is tudtam már mi merre...)
    Azt sajnáltam, hogy a rakétához és a platformhoz alig kellett valamicske alapanyag.... így igazából a Lépegető sincs nagyon kihasználva :(
    A gyilkolászás nekem annyira nem hiányzott, a túlélő dologra meg annyit, hogy 1-2 emberi csontváz is elfért volna.
    pl amikor az Aurórára megyünk és bemondja a gép, hogy az itt levő élőlények emésztő rendszerében emberi dns található :)

    Azért még várom, hogy esetleg mit tudnak kitalálni hozzá (bár szerintem nem sokat fognak már foglalkozni vele.)
  • kisiku
    #1378
    Ott a pont.Egyáltalán nem bántom a játékot, ezt sokszor le is írtam.Csak kevéske.Ha elsőre tolod végig, okés, még másodikra is, de aztán?
  • lonvard
    #1377
    Bőven van még lehetőség fejleszteni ezt a játékot, kíváncsi leszek dolgoznak-e még rajta, raknak-e még bele újdonságokat.
  • Caliph
    #1376
    - Kicsi a játéktér. Tudom, nagynak tűnik, de valójában nem az. - igaz

    - Kevés az építhető épület. - valóban

    - Túl sok felesleges, funkció nélküli tárgyat lehet építeni, amelyek csak dekorációként használhatók. - igaz

    - Összesen 3 fajta jármű. - a kicsi játéktér meg is magyarázza az okát

    - Hiányolom a túlélőket vagy azok maradványait. - korhatár besorolás,hulla nem lehet,ha meg segítő npc lenne azzal dolgozni kell programozásügyileg
    - Hiányolom a túlélők megmenthetőségét.Hihetetlen, hogy senki nem éli túl, csak a karakterünk.- hát előfordul,az élővilág nem barátságos

    - Balansz hiánya.Sokszor elmondtam: minden agresszív, de te nem reagálhatsz agresszióval (fegyverek hiánya). - ismét korhatár besorolás de sztem is lehetett volna minimális önvédelem

    - Totálisan kivették a talajmódosítás lehetőségét. - nekem annyira nem hiányzik,embere válogatja

    - Mire jók a tojások és az abból kikelt lények?Nem segítenek, nem védenek meg, nem jönnek velünk. Nézhetjük ahogy az akváriumban megnőnek, majd kiengedjük őket a vakvilágba, ahol ugyan minket nem bántanak, de semmire nem jók.- igaz

    - Ígérték, majd inkább kitörölték a DNA mintavételt, majd önmagunkba való belövésének lehetőségét, ezzel fejlesztve karakterünk tulajdonságait.- sztem felesleges,még a végén élő szövet leszünk egy korall vázon :D

    - Ennek megfelelően mire jók a megtalálható laboreszközök? Ja hogy ezt majd berakják DLC-be, hogy újra el lehessen adni?- lesz dlc,örüljünk :D ha nem éri meg az árát virágboltban bentlesz

    - Nem látjuk a karakterünket, fogalmunk sincs hogyan nézünk ki, hacsak meg nem nézünk egy promó videót. -hát ez sem hiányzik,úgysem tetszenék magamnak :D

    - Minek az alvás és az ágy, ha nem fáradunk el? Azonkívül hogy az időt eltöltsük vele, még dekorációnak jó. - fáradság funciót valóban berakhatták volna


    gyógyításos: a természetfilmekben a vadon élő oroszlán sem kedveli meg az állatorvost amikor felkel kezelés után az altatásból :)
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.01.26. 16:34:10
  • Caliph
    #1375
    bejött neki,csak EA fázisban beletolt soksok órát,igy a release a rakétán kívül már nem adott neki újat.. :) irja is hogy fejből ment át a kódolt ajtókon az aurorán is.
    én ezért hagytam abba az ágyú bekerülésénél és még akkor sem nagyon mentem mélyebbre lost rivernél
  • Caliph
    #1374
    ezt a kapcsulát elküldi a deveknek? mert menüben van külön feedback is,azért kérdem
  • levy668
    #1373
    "- Kicsi a játéktér. Tudom, nagynak tűnik, de valójában nem az."- Hmm nem annyira kicsi, nekem kb fogalmam volt hova kell menni és 15 óra volt a végleges végigjátszása.
    "- Összesen 3 fajta jármű."- Miért mennyi kellene?Vagy hova? Vagy mi? Víz alatti tank, vagy repülőre gondolsz? Ha a kézi siklót beleszámolod akkor 4.
    "- Hiányolom a túlélőket vagy azok maradványait."- Valószínű az a szegényes állatvilág az utolsó cupákig megette.(egyébként a fiatalabb korosztálynak készítették a játékot, rossz ötlet lenne néhány oszladozó hulla)
    "- Balansz hiánya.Sokszor elmondtam: minden agresszív, de te nem reagálhatsz agresszióval (fegyverek hiánya)." - Oszt miért akarsz mindent megölni? Simán ki lehet őket kerülni, akár egy kézi siklóval is.Én pont azt élveztem a játékban, hogy nem lehet/kell ölni.
    "- Mire jók a tojások és az abból kikelt lények?"- Hmm mondjuk a kikelt lényt belerakod a bio reaktorba.

    Látom neked nem jött be a játék... hát van akinek igen, mondjuk nekem.És nagyon jó lett a végleges, nem csalódtam benne.

  • MerlinW
    #1372
    A fejlesztők konkrétan kijelentették, hogy nem lesz multi. (A játékmechanikát tekintve sok értelmét nem is látnám.)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2018.01.26. 14:25:24
  • waldaran
    #1371
    Éppen ezért nem szórakoztam csak 50-60 órát vele a közel 2 év alatt, mióta megvan. Felfedeztem a safe zónát, oszt csá. Igaz megnéztem minden területet consol teleporttal, de hogy merre vannak... Az idegen bázisokat nem is tudom merre keressem.
    Nem tűnik hatalmasnak a játéktér, mint mondjuk a Zelda-ban. DE mire megtalálas mindent eltelik egy nap. Most pl a mentőkapszulák jelzéseire mentem el, és a gomba erdőben lévőnél sóhajtottam fel. Lítiumot mocskos nehéz észrevenni. És kevesebb is van mint eddig. A módosító és a küklopsz 1 darabja annyira beleolvadt a fűbe, hogy alig vettem észre. Sajna többet nem is találtam belőlük.
    Utazás a szigetre, hogy tudjak rendes bázist építeni. Erre sztázispuska töredék a lenti bázisnál ahol a kültéri veteményes van. Körbejártam az egész szigetet, de nem adta meg a második darabot. :(
    Aurora: megnétem mennyire sikerült bugmentesre alkotni. És igen sikerült. Nem világít át mindenen, nem akadok be. Csak sajna lézervágó hiányában nem sokáig jutottam. Viszont azokat a karunkra tapadó parazitákat már egy vágással ki lehet iktatni. Eddig csak leütöttük magunkról. Vissza a bázisra erre nem ott terem a reaper. El is kapott. 70% burkolatot harapott le a csikóhalból. ( Eddig el kelett menni az aurorara, hogy az is meglegyen, most megtaláltam szétszórva ) Aztán elúszott és nem jött vissza.
    Érdekességek is akadtak azért.
    Miért akar minden nekiúszni a csikóhalnak? Állandó jelleggel. Nem csak az agresszívak. A kajának valók is.
    A stalker és a homoki cápa eddig elkapta a kisebb halakat. DE a kapszula alatt is zajlik a táplákozás. Épp kajabeszerző körút. Szemeshal a kiszemelt. Majdnem megvan, mire egy másik hal ( rájára emlékeztető semmire sem jó ) elkapta és elvitte. Eddig ilyen nem volt.

    Multi eddig nincs. Elképzelhető hogy DLC formában bekerül majd.
    Utoljára szerkesztette: waldaran, 2018.01.26. 12:13:02
  • Kazagor
    #1370
    Van a játékban multiplayer opció?
  • Caliph
    #1369
    én pl használom a kreatív módot,hatévess keresztfiammal pont jó építgetni,hajókázni.
  • lammaer
    #1368
    Eh, ha 805 órát elszöszöltél vele nehogy már kevés legyen :D
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2018.01.26. 09:53:57
  • lonvard
    #1367
    Játéktér nagyságával nincs gond, ideális a mérete arra amire a játék ki van találva, és nem igazán a terület nagysága számít, hanem hogy mennyi tartalommal töltik meg, mennyire lehet kihasználni. Hiába van egy kurvanagy mező valami játékban, ha tök üres. Pl. az új Tomb Raiderben meg kisebb pályákat is úgy megtöltöttek tartalommal és újrajátszhatósággal, hogy fel se tűnt, hogy órák óta 1 zónában ugrabugrálok. Az építhető dolgok is pont elegek, tekintve hogy nincsenek kihasználva. Bázist most már minimálisat építek, csak egy alapbázis kell 2-3 emelet magas és egy moonbay a fejlesztésekhez, egyébként pedig a küklopsz a bázisom, mert tök mindenre elég, és le lehet kapcsolni a villanyt, ami nekem fontos hangulati elem. Abban nincs kibalanszálva, hogy túl sok kihasználatlan dolog van benne. Milyen jó volna egy közepes bázist építeni, túlélőket összeszedni, és úgy fejlődni. Mindjárt értelme lenne mindennek, aminek most nincs. Ezzel együtt én nagyon sok órát bele tudok rakni, és valszeg időről időre elő fogom venni a játékot, mert egyedülálló ahogyan ez össze van rakva.
  • kisiku
    #1366
    No nézzük:

    - Kicsi a játéktér. Tudom, nagynak tűnik, de valójában nem az.
    - Kevés az építhető épület.
    - Túl sok felesleges, funkció nélküli tárgyat lehet építeni, amelyek csak dekorációként használhatók.
    - Összesen 3 fajta jármű.
    - Hiányolom a túlélőket vagy azok maradványait.
    - Hiányolom a túlélők megmenthetőségét.Hihetetlen, hogy senki nem éli túl, csak a karakterünk.
    - Balansz hiánya.Sokszor elmondtam: minden agresszív, de te nem reagálhatsz agresszióval (fegyverek hiánya).
    - Totálisan kivették a talajmódosítás lehetőségét.
    - Mire jók a tojások és az abból kikelt lények?Nem segítenek, nem védenek meg, nem jönnek velünk. Nézhetjük ahogy az akváriumban megnőnek, majd kiengedjük őket a vakvilágba, ahol ugyan minket nem bántanak, de semmire nem jók.
    - Ígérték, majd inkább kitörölték a DNA mintavételt, majd önmagunkba való belövésének lehetőségét, ezzel fejlesztve karakterünk tulajdonságait.
    - Ennek megfelelően mire jók a megtalálható laboreszközök? Ja hogy ezt majd berakják DLC-be, hogy újra el lehessen adni?
    - Nem látjuk a karakterünket, fogalmunk sincs hogyan nézünk ki, hacsak meg nem nézünk egy promó videót.
    - Minek az alvás és az ágy, ha nem fáradunk el? Azonkívül hogy az időt eltöltsük vele, még dekorációnak jó.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    - Ha már meggyógyítottuk a bolygót és minden lényt, miért maradnak ellenségesek? Legalább a Warper békélne meg velünk, hiszen mi már nem vagyunk fertőzöttek, ha végigtoltuk a játékot.


    Igazából nincs értelme a sztorin kívül vele játszani. Hiszen kreatív módban még a levegőre és kajára sem kell figyelni.Mire jó hogy ingyé' építkezünk benne? Arra ott a Lego...
    Akkor lehet még izgalmas, ha VR sisakkal nyomod, de ez nem sok embernek van egyelőre.
    Ezret még nem, csak 805 órát toltam bele. de pl az X-Rebirth-öt 3000 óra után is élveztem.
    Vagy a State of Decay-t 500 óra után is.Pedig az is túlélős.Igaz, ott meg is lehet menteni embereket.

    Szóval egyáltalán nem rossz játék, csak kevés.Nagyon szépek a biome-ok, szépek a futurisztikus tárgyak, a grafikával és a hangulattal nincs gond. A zene még mindig nem folyamatos és elég érdekesen megszakad, de legalább kellemes.

  • lonvard
    #1365
    Beszarok, kinyírt egy robbantó hal. Idáig max a felét szívta le az életerőnek, most közel engedtem magamhoz, hogy okozzon csak sérülést, tanulja a szereplő a bolygó veszélyeit, erre kiírta hogy meghaltam, vége. Úgy is hardcore módban játszom, a többi nem érdekel. Idáig csak azért játszottam az eggyel könnyebbe, mert fagyott a játék és nem lehetett biztonsággal játszani. Kurvaszép ez a víz alatti világ, kis kihagyás után én egészen szerelmes tudok lenni belé.
  • lonvard
    #1364
    GRRRRR. BRRRRRR. Azért nem frissített livestream után, mert experimentálon indítottam. Azt hittem már a teljesen új játékkal játszom, kivettem bétából, frissített, mentés ugrott. :D