3320
  • Desert
    #1316
  • lonvard
    #1315
    Ezt most kifejtenéd? :)
  • Desert
    #1314
    Time Capsules - Cyclops Mk3 hm.
  • lonvard
    #1313
    Nem vagyok egy játékfejlesztő, de a hullámzást szerintem nem lehet egyszerű újraprogramozni, beleértve a hullámok hatásait a felszíni tárgyakra, bázisokra például. Aztán a felszíni úszást át kell fabrikálni, aztán a küklopsz felszíni haladását, aztán a hullámok hatásait a víz alatti világra. Szerintem ez olyan mértékű fejlesztés, ami ennek a fejlesztői csapatnak 2 év alsó hangon. :D De persze lehet hogy régóta dolgoznak ezen. Csak szerintem már belerakták volna, hogy teszteljék velünk.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2018.01.21. 20:05:21
  • Caliph
    #1312
    hát nemtom hogy egy felszíni vihar hogy érintené a vízalatti életet,esetleg akkor zavarhat be ha a szigetre építesz,nem ?
  • lonvard
    #1311
    Mi az hogy storm infó? Megőrülök ha kiderül, hogy lesznek viharok. Akkora horderejű extra lenne, mintha legalábbis npc-ket tennének be hirtelen, vagy lövöldöző alieneket. Megjegyzem belefért volna a játékba ha találunk túlélőket, és nekik építjük a bázist, akik aztán gondozzák a termést, etetik a halat, főzőcskéznek, meg őriznek, meg akár kutatnak is, aww.
  • Jóózsf István #1310
    Figyelem a hivatkozás rontást tartalmazhat!
    Ilyenkor azért én szégyellni szoktam magam! "ARDÍN"??????????????????
    Mennyire kell sötétnek lennie valakinek, hogy életében ne találkozzon az "Ariadné" névvel? Még csak azt sem kell tudnia, hogy ki az!
  • kisiku
    #1309
    Ez nem csalás...egyszerűen addig nem válaszolsz a rádióüzenetekre, amíg ki nem kapcsolod a löveget.Ha kikapcsoltad, végigtolod a rádiós részt és egyszer csak megjelenik a Sunbeam. De elég gáz, hogy kikapcsolt löveg is lelövi 1 héttel a megjelenés előtt...
    Tehát bug, valszeg' így marad. Semmi gond, nekem 800 órám van benne.Végül is voltak pillanatok, amiket élveztem...
  • Hunter of Deer
    #1308
    Azt nem értem miért probléma ha lelövi, a Sunbeamnek ez a sorsa.
    Már nem emlékszem mennyi játékban töltött idő után jön a Sunbeam, annyi idő alatt rendes játékkal (csalás nélkül) el lehet addig jutni, hogy kikapcsoljuk a löveget? Mert ha nem akkor fölösleges agyalni a dolgon, ha meg csak úgy hogy nem hallgatja meg az ember az üzeneteket a rádión, akkor ugyancsak semmi értelme. Ha viszont tényleg így ki lehet játszani, akkor beállíthatnák fixre az üzenetet és ha nem mész oda akkor is bedobná az animációt ahogy lelövik.

    ha én értek félre valamit akkor elnézést még csak 106 órám van benne :)
    Az az egy bajom van csak az early acces játékokkal, hogy mire kiforrja magát már minden lényeges dolgot ismer benne az ember :(
  • kisiku
    #1307
    Már egy hete is beszólt, de továbbra sem lehet megépíteni...
    ja és ezt a szart is lelövi a kikapcsolt (!) löveg:


  • Desert
    #1306
    Már beszól a járműépítő, ha nem megfelelő a mélység a rakétaplatform építésekor.
  • waldaran
    #1305
    http://subnautica.wikia.com/wiki/Subnautica_Wiki

    Itt írja. DE lehetséges hogy félrenéztem. ( bár nem könnyű két számot összekeverni )
  • Desert
    #1304
    Tegnap sehogy se lehetett 1 nap, hisz 23.-án 18 órakor (helyi idő szerint) lesz a live.
  • waldaran
    #1303
    Vajon miért nem lepődök meg azon hogy megint csúszik?
    Tegnap már csak 1 nap volt vissza a megjelenésig. Ma már 6 nap. :)
  • Voltan
    #1302
    Na jó, megvettem a játékot egy hete kb., és nagyon tetszik eddig, de akkor most azt teszem, hogy szépen hagyom pihenni a megjelenésig + pár peccs, mert úgy látszik történni fognak dolgok :) Van addig más, ami lefoglal.
  • Desert
    #1301
    Oh, csak azért az egyért csinálni kell egy hajót, paff
  • kisiku
    #1300
    Jaja...
  • Desert
    #1299
    A Cyclops pajzsa csak ott készíthető el benne?
  • ToxiMaxi
    #1298
    Sziasztok!

    Coop vagy multi lesz a játékban? Mert korábban ha jól tudom az lett mondva, hogy egyik sem lesz. Viszont ma megnéztem egy WAB ismertetőt és abban az volt, hogy lesz coop benne.
  • Desert
    #1297
    oké, pontosítom a HUD-ra
  • kisiku
    #1296
    Hát épp itt az ideje hogy befejezzék...sajnos én már meg is untam
  • Hunter of Deer
    #1295
    nem vágom mire gondolsz....
    láttam én is mi kell a rakétához azért írtam, hogy az kevés...
  • Desert
    #1294
    Új az az egész megjelenés megint és látható mi kell a rakétához.
  • Hunter of Deer
    #1293
    Szuper végre végigjátszható lesz, bár megjelenés után még úgy is jönni fognak a patchek :)
    pont szabin leszek akkor, lehet majd tolni egy Subnautica maratont :)
    Viszont ennyi idő alatt már új dolog nem fog belekerülni sztem, max pár dolgot javítanak / elcsesznek és annyi....
    A rakétához / platformhoz keveslem az alapanyag mennyiséget ahhoz képest, hogy mekkora dolgokról is van szó.
    Én el tudnám képzelni, úgy hogy több cucc kell hozzá, mert kb az enzim után már csak ez a dolgunk, hogy megépítsük és elhúzzunk a bolygóról :( nah de majd kiderül.
  • Desert
    #1292
    PC 1.0 launch livestream visszaszámláló

    Kezdés 3.15AM, Jan 24th (ezért fel nem kelek :D)
  • Caliph
    #1291
    hivatalosan megjelenik 2 hét múlva,az hogy milyen lesz majd kiderül :D de én is hanyagolom az ágyú berakása óta,várom a fullt:D
  • lammaer
    #1290
    Na csak nem? Rajta van a radaron, de csak akkor játszok vele ha full :D
  • lonvard
    #1289
    :D

    Hát álmodozni lehet. Nekem nagyon tetszene egy olyan verzió, amiben random generált víz alatti világban kellene utazni mittudomén 200 kilométert a tengeralattjáróval valami bázisig, ahonnan kilőhetjük magunkat, természetesen lenne automata pilot, és akkor út közben folyamatosan tölteni kellene a készleteket, meg mindenféle random eseménybe ütköznénk, meg folyamatosan bujkálni kellene, támadnának a reaperek meg mindenféle lények. Juj most úgy bezsongtam ettől, hogy le kell csillapítanom magam. Iszom egy kakaót. :D
  • Caliph
    #1288
    hú hát én valami olyasmire számítok hogy amig itt lent szerencsétlenkedtünk valahol kitört a háború és végre lesz fegyver a második részben :D
  • lonvard
    #1287
    Szerintem azért nem rakják bele a megépíthető platformot, mert két hét és teljes játékká avanzsál a szoftver, és majd akkor. Remélem lesz azért valami extra ezen kívül is.
  • kisiku
    #1286
    Update: továbbra sem építhető meg a platform, de legalább már szól, hogy sokkal de sokkal mélyebb helyre kell mennünk, hogy megépíthessük:



    Az Emperor minden alkalommal (értsd: experimental frissítéskor) más szöveget kap, szerintem az eredeti jobb volt, most egy kicsit szájbarágósabban, nem rébuszokban beszél. Ja és rossz irányba hajolt meg, mikor megköszönte, hogy segítettem neki
  • Caliph
    #1285
    olvasgasd csak a pdakat figyelmesebben :)
  • waldaran
    #1284
    A legelején megmagyarázzák miért nincs más fegyver. Csak aza baj hogy ebben a formájában hajtóvadászat ellenünk. Nem túlélés.
    DE ha már logika. A többi mentőkomp legénysége miért nem található? Elméletileg egyszerre ismétlem egyzerre zuhantunk le. Ergó ugyanott ugyanúgy kellene tartani a fejlesztésekkel, építkezésekkel. A szigeten mégis van 3 olyan bunker ami kinézetre több 10 éve elhagyatottnak mondgató. A barlangban ahol a világító gombaszerű valamik közepükben gilisztával ott is mintha több éve lakatlan elhagyott bázis lenne.
    A másik ami elgondolkodtató, hogy ha egyszerre zuhanunk le akkor a többi bázisnak honnan van meg a terve mindenhez. És honnan szerzett ezekhez nyersanyagot?
    Utoljára szerkesztette: waldaran, 2018.01.09. 14:40:18
  • kisiku
    #1283
    Én is feltettem (gúnyos) kérdésemet, hogy ha mi nem vagyunk ott a bolygón, ezek a lények mit zabálnak? S addig mit zabáltak, maíg le nem zuhantunk oda? Mert egymást nem eszik meg.Jó, a Stalker az egyetlen, ami eszi a kicsiket, de a baszom nagy monstrumok miért nem döglenek meg?
    Vagy magyarázzuk azzal hogy bezabálták az Aurora utasait? És azok akik lentebb élnek? És ha nem hagyjuk magunkat megenni?
    Tehát nem programozták le hogy a nagy hal megeszi a kicsit, egy csomó dolgot összekevertek, összekutyultak, logika nuku. A valóságot keverik a sci-fivel, logikátlanul, idétlenül. Pl van a csoda-szkenner, amivel bonyolult gépek tervei beolvashatók, majd egy tűzőgép méretű ceruzaelemes csoda-pálca megépíti a 10x akkora lépegető robotot, de a bugylibicskán kívül más fegyver nincs a jövőben...de folytathatnám még.

    Ott ba*ták el, hogy cuki-édi-bédi játék lett ebből, csak akkor el kéne tüntetni az erőszakot, a szörnyeket, az élve felfalást,stb-t. Ja és át kéne menni a Disney-hez cukisodni... S, akkor az egész olyan lenne, mint az Abzú c. alkotás.
    Rossz a balansz.De ha meg azt mondják, hogy rejtőzködjünk és ne öljünk, akkor meg csinálják meg tisztességesen! És legyen egy vízalatti-rejtőzködős-felfedezős-sci-fi-túlélő-sandbox...

    A mai világban a tőlünk fiatalabbak sokkal agresszívebb játékokkal játszanak, sokkal fiatalabban, mint mi mikor elkezdtük, akkor is eladható lenne a Subnautica, ha Pegi 16-os besorolású lenne, s akkor lehetne fegyver, vér, erőszak, kiegyensúlyozva.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.01.09. 09:59:48
  • Jóózsf István #1282
    Ezt a kategóriát már akkor bukták, amikor belerakták a halálos fenevadakat. (lásd: 1276)
    De szerintem az éhen-szomjanhalás sem sokat segít rajta! :-)
  • Caliph
    #1281
    pegi 12 :D
  • kisiku
    #1280
    Na jó, de aktívan feedback-eltem a fejlesztőknek, egyfajta teszterként (a sok ezer többi játékos mellett), mint ahogy te szoktál az Egosoftnak.

    Unatkozni szerintem sem fogunk, mert ha leszámítom a csodás magánéletemet (tudom tartozom még a képpel), akkor is várok egy Jurassic World Evolution-re, egy Legends of Ellaria (olyan mintha a Stronghold-ot összekevernéd a Skyrimmel,RTS-RPG-TPS hibrid) befejezésre, Tropico 6-ra, meg még egy rakás nyalánkságra.
  • Jóózsf István #1279
    Sebaj. Dolgoznak a TF gyorsító tapaszon, Talán ezt is befejezik, Jön az X4. Én még várok egy Far Cry 5-öt, esetleg egy Borderlands 3-at. Csak nem unatkozunk idén!?!?!
    Remélem nem év végére esik be minden!!! :-)

    A megfutamodás ellen jó a sztázis. Bár a térváltóknál nem segít. Simán elugranak!

    Nem rossz cucc ez! Sőt! Inkább a kihagyhatatlan kategóriába sorolnám. De, hogy hússzor újra? Én azt is megfontolnám, hogy még egyszer... Végig a felfedezés öröme vitt előre.
  • Desert
    #1278
    Ez jó video, igazi "co-op" csata a Reaper ellen, a gázos lény is adta neki az anyagot "há' így könnyű
  • kisiku
    #1277
    Amikor még nem untam halálra a Subnautica-t egész jó ötleteim voltak...
    Pl, találunk túlélőket vagy miután meggyógyítottuk a bolygót, jöhet a kolonizálás, kizsákmányolás, azaz emberi kolónia létrehozása, még több ember leszállítása a bolygóra.Tehát nem feltétlenül az, hogy irtsunk ki mindent,
    Igen, az a Reaper, amit a 1276-ban is mutatsz. Jó nagy, én már küzdöttem vele Prawn Suittal de mindig megfutamodott, aztán eltűnt a textúrában (!).
    Te úgy jutottál el hetven óra alatt, hogy mindent elmagyaráztunk és lelőttünk minden poént De akkor sem lehet vele 3000 órát tolni, mint én a Rebirth-tel...
    Én kb 20+ alkalommal játszom végig, tehát már szinte vakon is megy, így már nem izgalmas.Tényleg le kell szokni az EA játékokról és inkább várni, hogy akkor érjen az élmény.