2940
Kingdom-Come-2018-05-HD.png
  • PrasCo
    #330
    Persze, ez a vélemény is érthető és tiszteletre méltó.
    Szimplán a "hitelesség körömszakadtunkig"-gal volt hirdetve a projekt, ami azért megkapó, mert egyrészt a médium elsőrangú a történelem megjelenítésére, másrészt igazából erre odafigyelő, ilyen kaliberű játék nincsen; ezért aztán egy jó maréknyi támogató - magam is - erre ugrott rá.
    Ennek tükrében meg a megalkuvások olyankor, amikor egy rohadt textúra-átszínezéssel ezt meg lehetne oldani, fájdalmasak. Nyilván nem lehet száz százalékosan megcsinálni ezt, de van, ami simán csak akarat és igényesség kérdése. De érdemi, minden játékost érintő dolog is van ilyen, például a malmozás, hogy legyen-e szálfegyver a játékban.
    Ami hiánya nagyjából olyan, mint egy, napjaink háborúit feldolgozó játék gépkarabélyok nélkül. :)
  • Torzonborz
    #329
    Ezen mi a "vérgyenge"?
  • Montanosz
    #328
    ja hát azért biztosan nem lehet 100%-t megütni,mégse csináltak akkoriban fényképet hogy nézz ki a középkor, nekem már igy jo lenne ahogy most nézz ki
  • PrasCo
    #327
    Lila, vagy fehér, mondjuk. :) De értsd jól a példát.
    Olvastam egy kiváló felvetést a fórumon a szekérutakkal kapcsolatban is. Ez tűnhet szarrágásnak is, nyilván, de ha ez nem differenciálja a KCD-t a zömtől- akkor egyre kevesebb dolog teszi azt...
    Mégegyszer: viccesnek tűnhet, de egy indikátor a dolog olyankor, amikor az autentikusság volt olyan rohadt magasan lobogtatva a Kckstarteren

    Én legalábbis egy magát komolyan vevő történetre ruháztam be, jelenleg meg a "hát, ez így sikerült" megy.
  • Montanosz
    #326
    DDDD mert milyen volt a sárgarépa ha nem sárga?
  • PrasCo
    #325
    A telefonról még nem kerítettem sort a videóra, de ugyanez az érzés megfogalmazódott már bennem is, elnézve az eddigi játékmenetet, csúszást, kihagyott dolgokat (szálfegyverek), egyszerűsítéseket (spawnoló ló), hozzáállást (pl. marha büszkék az autentikusságra, de egy hónapig kellett cseszekedni mondjuk azért, hogy a korban nem narancssárga volt a répa).
    Hype-ra jött a középszerűség, de csak magamat hibáztathatom: ez volt az első (és utolsó) dolog, amit nem kész állapotban vettem meg.
    Persze, ez legalább úgy néz ki, elkészül valamikor, hogy pedig milyen lesz pontosan, az még majd kiderül, de komoly illúzióim nincsenek már.
  • grebber
    #324
    Kingdom Come: Deliverance - ilyen lesz a harc, késhet a megjelenés

    Ez egyre fájdalmasabban és egyre jobban vér gyengébb lesz.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2016.03.01. 09:57:00
  • Aborg
    #323
    Igen, ez igy is marad. Ja hogy a pancelosok kuzdelmere gondoltal? Igen, az valoban kulso kameras, de ugyanezeket a mozdulatokat hasznalhatja majd a jatekos is.

    Jo lenne ha legalabb valami REPLAY-t beraknanak, hogy legalabb csata utan visszanezhesse magat az ebmer :)
  • AnuluWork #322
    Továbbra is a CSAK fps nézettel van.
  • Aborg
    #321
    Nezzetek meg par percet innen. Egy mozdulat animacio lathato. Ilyenbol mar 2000 van. Ezeket fogja osszefuzni jatek. A jatek alapja fizikai szamitasokon fut, es a megfelelo pillanatban mindig a megfelelo animaciot szedi elo.
    A videon kesobb lathato ket fenyes pancelos lovag csataja is gameplay, nem szineszekkel egyhuzamban lejatszott jelenet!

  • Carmang
    #320
    Jól néz ki :)
  • grebber
    #319
    Kingdom Come - a jövő év elején indul a béta
  • Aborg
    #318
    Friss video

    Lassan kesz a tortenet, nyolc iro dolgozik rajta.
    2500 oldalnyi szoveg.
    70 feladat.
    300 000 szo a parbeszedekben.

    Mar folyamatban van a szinkronszineszek valogatasa.

    Nagyon jonak igerkezik, drukkolok nekik!
  • Aborg
    #317
    Hatlamas hangulata van mar most is. Sajnos a Skyrim harcrendszere annyira nem jott be hogy vegis se vittem, es sajnos a Witcher 2 is hasonlo sorsra jutott. Kivancsi vagyok erre az uj rendszerre.
  • grebber
    #316
    Így néz ki most a Kingdom Come: Deliverance
  • Palinko
    #315
    áh gyerek miatt mindig is csak baj volt. ha nincs, miért nincs, ha van miért nem lehet megölni stb. skyrimban is ez ment le, hogy berakták a gyereket, meg a kutyát, de nem lehetett lekaszabolni akkor az volt a bajuk. ha meg beleteszik és le lehet ölni, világbotrány 64+ éves besorolás stb.
  • Aborg
    #314
    Hallottam egy ujabb interjut, megprobalom osszefoglalni:

    -Evszakvaltozasok nem lesznek, a jatek tortenete kb. 2 honapot olel fel.
    -Gyerekek se lesznek benne mert miattuk nemcsak ujabb 3D modellekre lenne szukseg hanem ujabb csontavzmodellezesre is, uj ruhaimplementaciora stb., amire nincs eleg idejuk/emberuk. Kb 70-80 ember dolgozik a jatekon. Bevallotan sajnaljak a gyerekek hianyat mert a kozepkorban rengeteg volt a gyerek, es szinte minden no allandoan terhes volt.
    -A ruhak valami ujszeru modon lesznek megoldva. Eddig ugy szokott lenni a jatekokban hogy az uj ruha lenyegeben egy komplett uj embermodell volt mas ruhaban. Naluk nem igy lesz, van egy meztelen embermodell amire a program huzza a ruhakat, igy sokkal egyszerubb sok kombinaciot eloallitani. A fohos ruhajara fizikai szimulaciot is raknak, a tobbi szereplojere a gep erejetol fuggoen lehet majd be/kikapcsolni.
    -A zenei alafestesre is nagy gondot forditanak, termeszetesen akcioerzekeny lesz a hatterzene. Az atmenetek nem csak valami atkeveresek lesznek, hanem folyamatos zenei atmenetek lesznek. Kb 3 oranyi zene lesz.
    -megprobalnak csinalni valamifele iranyitas-indikatort is, marmint a harci mozdulatokhoz szukseges mozdulatok szektor-abrazolasat. Gondolom valamifele HUD-szeruseg lehet.
    -A tortenetnek valami fenomenalisnak kellene lenni mert Dan Vavra a legtobb hasonlo jatek tortenetetol nincs elragadtatva (Skyrim, Witcherek stb.) En bizok bennuk, az elso Mafia tortenete remek volt.
  • Aborg
    #313
    Ennek a jateknak szamomra a fo vonzereje a harcrendszere lesz. Akkor is erdekelne ha egy karamban jatszodna...
  • MaRee
    #312
    Olyan régen nem figyelem a topikot, csak ez most kiszúrta a szemem :D Mindenesetre kíváncsian várom.
  • grebber
    #311
    Ezt már kb 1 éve kitárgyaltuk és kíváncsian várjuk hogy ebbe a utcasarok méretbe mi a szart tesznek majd 30 órába.
  • MaRee
    #310
    9 négyzetkilométer? Az nagyon kevés. A Witcher 3-ban pl ha jól emlékszem csak Novigrad 72 körül van.
    Utoljára szerkesztette: MaRee, 2015.11.05. 21:28:12
  • Aborg
    #309
    Egy korabbi interjuban errol volt szo:

    -Elso szemely nezetu RPG. Ki lesz modellezve a fohos teste is, ha lefele nezunk ott a torzse, labai stb.

    -Egyjatekos modra hegyezik ki a jatekot, eros tortenettel. Maximalis tortenelmi husegre torekszenek (targyak, ruhak, maga a terep is regi terkepek alapjan felepitve, korhu epuletek stb.) Zsigmond kiraly uralkodasa alatt fog jatszodni a tortenet, 1400 korul. Az interjuban tobbjatekos modrol nem volt szo. A tortenetre nem nagyon lesznek hatassal a jatekos dontesei, inkabb a tobbi karakter (vagy csoport) jatekoshoz valo viszonyara.

    -9 negyzettkilometeres jatekterulet (3 x 3 km).

    -3 epizodot tartalmaz a jatek, epizodonkent legalabb 30 ora jatekidovel

    -A harcrendszer teljesen uj lesz, egyedi, fizikai modellezessel.

    -Karakterfejlodes, Perkek, Skillek...

    -Az interjuban a tervek szerint 2015 vegere lenne kesz a jatek, 2016 elejen jelenne meg.

    Engem nagyon erdekel, foleg a harcok megoldasara vagyok kivancsi! Az eddigi kardozos jatekokban szamomra valahogy nem volt az igazi
  • JethroHUN
    #308
    Ugye azért feltűnt, hogy abban a játékban ugyan az a küldetés típus és helyszín tucatszor fel lett használva? Illetve a teljesítés arányába a küldetésért kapott értékelés is. Úgyhogy nincs abba akkora nagy tartalom mint próbálják elhitetni.
    Utoljára szerkesztette: JethroHUN, 2015.09.22. 20:15:49
  • TomStorm
    #307
    50 óra az nagyon gyenge de ez csak kitalálta v.ki azóta megy.Ennek nem kell felülni.
    MGS5 volt 2 óra prologe aztán vagy 30 óra mire bele is jöttem és rádöbbentem nem csináltam még semmit.Ránéztem statra:5%.Na ez igen.Ezt itt is elvárom egy ilyen kaliberü játéknál
  • Carmang
    #306
    "Hosszú" játék 50 órából? Nekem van ezek szerint valami baj az értékelőképességemmel? :)
  • Torzonborz
    #305
    Azok az okos hozzászólások.
  • grebber
    #304
    Hosszú és nagy lesz a Kingdom Come: Deliverance
  • b-type
    #303
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Expeditions: Conquistador is kellemes meglepetés volt ilyen szempontból az is inkább a Realms of Arkania kategóriája mint a topik játéka, kell kaja, van betegség és fertőzés, táborveréskor mindenkinek feladat...akinek a Realms of Arkania tetszett, annak absz. ajánlom.
  • Zóanagyvarázsló
    #302
    Nem a "casual" napjaink több tízmilliós tömegét célzó produktumok jelentik szerintem mindenki számára a mércét, ezért is írtam más, hardcore-abb példákat. Megfelelően megvalósítva igenis léteznek szórakoztató formában az említettek, egyszerűen nélkülük kevesebbek lennének.

    A visszafutkosás persze valamilyen szinten elkerülhetetlen, hiszen az expedíció hatókörét természetszerűleg limitálják az efféle korlátozások, ez egy Diablo-klónban valóban inkább fárasztó, mint plusz.
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2015.08.20. 17:41:54
  • Palinko
    #301
    én csak a TES ből emlékszek olyan betegségekre ami nem pár másodperces volt (vámpír, vérfarkas), mondjuk a falloutban meg a sugárszennyezés. azért ha a cipő lekopna a lábamról meglepődnék :D általában a fegyver, páncél kopást is rosszul szokták megoldani, mert vagy 5 percenként rohangálsz vissza, vagy 2 naponta, mintha nem is lenne.
  • Zóanagyvarázsló
    #300
    Vannak olyan játékok is, ahol rámennek a ferőzések, betegségek bizonyos szintű megjelenésére, és a akár cipő is lekophat a lábadról, egy túlélős, kaland- expedíciüószervezős ízt adva neki. A limitációk sokat hozzáadhatnak ilyenkor a játékélményhez. Lásd Realms of Arkania széria, de a stratégia-RPG hibridek is gyakran erős megkötésekkel kényszerítenek alaposabb tervezésekre (lásd Jagged Alliance 1-2).

    A Kingdom Come: Deliverance esetében is adja magát az élményfokozó, szimulációra emlékeztető megvalósítás, ha más is a nézet és a megközelítés.
  • Palinko
    #299
    nekem nem teszi tönkre, hiába irreális, tudom hogy ez egy játék és csak az én dolgomat könnyítik meg és nem egy mmo amivel úgy tolják ki a játékidőt hogy lovagolj fél órákat, meg ha nagyobb inventoryt akarsz fizess még rá stb.
    szerintem a the elder scrollok inventory megoldása a legjobb ott automatán rendezgeti, sok is elfér, ha baj van is lassan sétálsz, ha meg nem értesz a szóból nem mozdulsz. de most mi értelme annak hogy 30-40 élménydús játék helyett lenne 60 óra, de abból fele azzal telik, hogy szaladgálsz vissza az eladókhoz meg számolod hogy na most megérné-e visszamenni a lóhoz vagy fuss el a következő faluig vagy mi lesz. aztán észre sem veszed és hosszú órákat töltöttél lovaglással meg kereskedéssel. nyilván ha annyira szép a játék magától is lovagol az ember.

    pl egy FPS ben sem zavar ha 10+ fegyver van nálad és úgy szaladgálsz, pedig nyilvánvalóan nem lehet a valóságban ezt megtenni, sőt szeretem is mert színesíti a játékot, több lehetőséget ad. azt nem szeretem mikor ezeket a játékokat valósághűnek állítják be, pl egy armed assaultnál nagyon is zavarna ha sok fegyvert vihetnénk magunkkal mert az szimulátor, valósághű.
  • TomStorm
    #298
    Mert inventory-t rendezgetni meg 80 rókafüllel,2 zsák krumplival szaladgálni nem teszi tönkre a játékélményt?
    Egy olyan hátas meg aki velünk van mindig szerintem nagyon jó lenne és remélem gyors utazás sem lesz..
  • Palinko
    #297
    nem értem miért szeretik xopatni magukat az emberek, jó legyen valami hordható limit, de jó nagy ne kelljen szenvedni, 2 percenként visszarohanni eladni. a lovas dolog is csak az időt vinné és jó élményt nem adna... sok ilyen dolgot beletehetnének a játékokba de tönkretenné az élményt szerintem.
  • grebber
    #296
    GC 2015 (Német nyelvű) Dx12-öt nem terveznek annyit kivettem belőle.
  • MaRee
    #295
    Összes elder scrolls játék meg van ( online kivételével persze) ? Na ez olyan lesz.
  • Bucser
    #294
    Marpedig nincs.

    De ugy nez ki megint nem sikerult valakinek ertelmezni a kickstarter kampany inditasakor fentlevo leirasokat...
  • flashpointer2
    #293
    Sajnos több sebből is vérzik az érvelésed. A Civ már évek óta kész van és mint sorozat biztosan lehet tudni hogy mit kínál.
    Ezzel ellentétben ez nem csak hogy új program, a készítése is folyamatban van illetve az oldalon jelezve is van hogy további tartalom is lesz (join our forum to discuss next seteps)
    De azért kérdeztem rá mert 2015-ben eszembe nem jutott volna hogy nincs multiplayer lehetőség egy játékban.
  • Torzonborz
    #292
    Benézte na.
    Ettől függetlenül megértem, jó lenne egy ehhez hasonló mmo már a piacon .
  • Timbu
    #291
    Ezt az MMO-s dolgot nem is értem, hogy hogy jött elő. Elég világos, hogy mit csinálnak, az pedig nem MMO. Ezen az alapon bemehetnél a Civilization topikjába is, hogy de hát ez miért nem RTS óriásdínókkal?