2940
Kingdom-Come-2018-05-HD.png
  • Montanosz
    #690
    redditen tippek
  • Rony94
    #689
    Most az 5-6 órás bevezetőre gondolsz? Csak mert az direkt ilyen lineáris és történet orientált. Utána elengedi a kezedet a játék és azt csinálsz amit akarsz.
  • cylonflatus
    #688
    megvettem eredetibe, mert nagyon bejött a játék hangulata. Délelőtt hozta a futár, most mindjárt 23.00,-van és egy értelmes dolgot nem tudtam még csinálni benne. Nagyon remélem, hohy idővel rendeződik, vagy valam, mert ez egyszerűen tragikomédia.
  • Montanosz
    #687
    asszem lehet venni

    sajna német nyelvű de talán gugli forditoval is érthető

    tippek


    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2018.02.14. 20:50:43
  • Torzonborz
    #686
    ööö lockpicket hol lehet még szerezni? Amit adott a pékfószer eltörtem gyakorlás közben :D
  • Montanosz
    #685
    rosz hirneved lesz és irány a dutyi ha megtalálják nálad a lopott cuccokat
  • Montanosz
    #684
    sztem meg jo a mentési rendszer mert megfontoltá tesz, amugy ha nemibetegek lesztek pioca és vaspálca kell a gyogyitáshoz
  • Voltan
    #683
    Nexusmods-on van fent egy mod, ami megkönnyíti a zárfeltörést. Még nem próbáltam, de elvileg működik. Próbáltam viszont az unlimited saves modot, mert a játék mentési rendszere egy kalap kaki, az működik rendesen. :)
  • KiruHoshino
    #682
    Én vagyok a legnagyobb köcsög az egész játékban. Ez egyik kereszteződésben találkoztam egy lovaggal. Csak annyit szeretett volna, hogy párbajozzunk egyet. Én nemet mondtam majd hátulról elkaptam és megöltem, majd a cuccait lenyúlva tovább mentem.

    Kicsit lelkifurkám van. XD
  • Rony94
    #681
    Na ezen beszartam. Csinálom a pickpocket tutorialt Theresa faterjával. Sokadik próbálkozásra sikerül is a művelet, erre a papi el kezdett szaladni és azt kiabálta hogy "thief". Ez a szottyadt kis buzi feldobott az őröknek és börtönbe kerültem. Mind ez azért, mert megloptam tutorial ügyileg. MI A FASZ???

    A másik: a lockpicking rohadt nehéz. Nem tudom konzolon milyen, de itt PC-n kibaszott nehéz. Nem tudom hogy ha a játék során több ajtót és ládát feltörök akkor később könnyebbé válik-e a művelet. Majd meglátjuk.

    Van baj a játékkal. :D
  • Voltan
    #680
    Igen, az jobban meg is éri, mert ingyen van, később nem kell venni.
  • Szerzetes89
    #679
    Sőt, az egyik barátodtól kérhetsz tolvajkulcsot, aztán kirámolhatod Kunesh ládáját.
  • Voltan
    #678
    Meg a haverjaiddal is össze lehet verni csapatban.
    A kis köcsögöt. :)


    Engem elkalapált, amikor egyedül mentem rá.
  • hapi
    #677
    Amiket írsz fele butaság (és nem is igaz) a másik fele meg apróság. A játéknak van egy hangulata, (főleg amikor lovon menekülsz és mögötted full magyarul káromkodik 3 katona) és ez miatt már most többet játszottam vele mint bármilyen másik nagy AAA címmel tavaly.
  • Kit--Kat
    #676
    Van olyan opció is hogy "akkor apunak megmondom és ő fog jönni". Amikor ezt követően visszamentem faterhoz, hogy leküldjem végül ő adott pénzt. Ez a feszkót megkerülő rendezés.
  • Torzonborz
    #675
    Jaja meg szép véres is lesz, meg a karakterek arca is kapott sérül modellt. Kuneshtől pl nem tudtam szép szóval visszaszerezni a cuccokat így maradt a bunyó. A végére volt rajta pár mokesz. :D
  • Rony94
    #674
    Nekem még az tetszik nagyon hogy a ruhánk vizuálisan is sérül. Legalább is a kezdő ruha sérült az idő haladtával. Mikor a második várban voltam, ott már teljesen szét volt szakadva. Nem tudom hogy ez a többi ruhára is érvényes-e, gyanítom hogy igen.
  • Voltan
    #673
    Hát nagyon remélem.

    Egyébként a teljesítményt leszámítva nekem eddig tetszik, egyéni megközelítés, rengeteg lehetőség van benne, ez már látszik. A világ szépen ki van dolgozva, nagyon tetszik, hogy a ruhák, és vértek végre tényleg realisztikusak és korhűek. A Witcher közel járt ehhez, de itt tényleg sikerült megvalósítani. A harcról még nem tudok nyilatkozni, mert gyakorláson kívül még nem volt részem benne, de érdekesnek tűnik.
    Kíváncsi leszek, hogy a terület érzésre mekkora lesz. A térkép alapján nem nagyon nagy, de ha tele van pakolva tartalommal, akkor ez nem feltétlenül baj.

  • grebber
    #672
    Még hetekig bugos marad a Kingdom Come: Deliverance

    "A következő patch nemsokára kijön, és egy rakás bugot orvosol, illetve olyan gondokat is, mint a sebességingadozás. Nagyjából két hét múlva várható a folt megjelenése"
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2018.02.14. 10:59:39
  • Voltan
    #671
    Tény, hogy pocsék az optimalizáció, de: Játszogattam a beállításokkal, és az Ultra High és a High között (közte még ott van ugye a very high) igazából semmi észrevehető különbség nincsen, pár shader talán jobban fest ultrán, de igazából ez játék közben a legkevésbé sem tűnik fel, még álló képen is keresni kell a differenciát. Viszont sokkal gyorsabb a játék High-on. Nekem legtöbbször megvan a 60 FPS, itt-ott furán leesik, de ezt valszeg kalapálják még.
    Ezen kívül ez a játék azt sem sínyli meg nagyon, ha belövöd az FPS-t 30-ra, és akkor mehet az Ultra is, ha feltétlen azt akarja az ember.

    Kétségtelenül van még mit reszelni rajta bőven, de azért annyira nem siralmas a helyzet.

    Ettől függeltenül azért még vallom azt, hogy pillanatnyilag egy I7-nek és egy 1070-esnek mindent vinnie kéne FUll HD-ban 60 FPS-sel, ha nem is a legdurvább részletességen, de közel ahhoz. Remélem, dolgoznak rajta még
    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2018.02.14. 10:31:11
  • grebber
    #670
    Kingdom Come Deliverance 1080p Performance Ultra High - GTX 1080 Ti

  • RedRiot
    #669
    "15 perc alatt lejön, hogy első játék a fejlesztőktől. "

    A fejlesztő stúdió főnöke/tulaja az a Daniel Vavra aki a Mafia és a Mafia II vezető tervezője és a történetek írója volt. Mindkét játék igen minőségi darab volt a maga idején (különösen az első rész!) ezért nevezhetjük profinak a szakmájában.

    Nekem az ő neve valamiképp a minőség garanciája volt ezért szomorúan olvasom hogy az 5-6 éve készülő nagy műben mennyi bug és logikátlanság maradt. :/
  • grebber
    #668
    Ezt úgy írod mintha ez lenne az egyetlen ilyen game...Van olyan AAA game amit kb 1év után úgy ahogy végre rendbe tettek amikor már a kutyát sem érdekelte....probálták menteni a menthetőt minthiába.
    Nézd meg a pc-s Batman AK-val mi lett? Brutális már már epikusan kib***ott jó játék,de az kezdeti balhé miatt a "kukában" végezte pc-n és kb nullát ér a játék holott brutráljó.

    És ez így van egy game megítélése az első napokban zajlik.Amit ott kap a game soha le nem mossa magáról bármivé varázsolják idővel.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2018.02.14. 10:10:24
  • Carmang
    #667
    Elég durván vissza tud ütni ez a hozzáállás, hogy "már muszáj kiadni, mert eddig is mennyi pénz ment bele, jajajajaj".
    Aztán majd jönnek az értékelések, hogy "lehetne jobb is". Két hónap utáni peccsben, már jobb lesz, csak az értékelés nem fog megváltozni, és évek múlva a nagyközönség úgy emlékszik a játékra, hogy "majdnem összejött nekik".
  • grebber
    #666
    "Ha enyém lenne a játékstúdió és látom hogy az ultra realisztikusra szánt játékunkban ülve nem lehet felvenni egy almát az asztalról akkor addig nem menne haza senki míg meg nem oldják:D "

    5 éve fejlesztik..ez az első játékuk ennek a studiónak. Gondolom már a létező utáni összes pénzüket is felélték és muszáj volt kiadni ,hogy valami bevétel is legye ne csak kiadás.Egy kiadó a pénzével gondolkodik sosem azzal ,hogy a vásárlóknak mi lesz a jó ezt meg kéne végre tanulni. Nem véletlenül nem fejeződik be a game támogatása azzal hogy kiadták és kész. Még javában dolgoznak rajta azokat foltozzák amikre már nem volt idő + a felmerülő hibákat is még javítják.
    Lesz ehhez még sok sok pacth mielőtt eltünik a süllyesztőben
  • dante3
    #665
    :D
  • paj01
    #664
    Belenéztem, maradjunk annyiban hogy aranyos próbálkozás:) 15 perc alatt lejön, hogy első játék a fejlesztőktől. Az optimalizálatlanságot hagyjuk, elfut a játék úgy ahogy. Pár észrevétel: Kezdek a parasztházban, anyu mondja, hogy kaja az asztalon, ögyé... Felveszek az asztalról egy darab kenyeret majd szépen leülök az asztalhoz és felvennék egy almát... "You can not do that". Miiii?:D Aztán ezt úgy miért? Immerzió rögtön kap egy nagy fülest a 3. percben. Nem igazán értem, ahelyett, hogy beleprogramozták hogy kiírja ezt az üzenetet nekem simán felvehetné azt az almát:S Valamiért érzésre nekem fura volt az egeres kamera irányítás, valahogy túl direkt/rángatós/gyors nehéz elmagyarázni de szerintem itt hiányozhat valami egérmozgás símítás ami más modern játékokban megvan. A párbeszédeknél megint csak kiszakít a játékból azzal, hogy kezdéskor elsötétedik a kép, eltelik pár sec hogy külső nézetre váltva bejöjjön a párbeszéd ablak. Ezt hogy sikerült így megoldani? Talán fölösleges is külső nézetre váltani ha már az alapkoncepció az only FPS view de ha már így van akkor fluidan kéne csinálni. A cryengine biztosan tudja ezt szóval nem világos miért ilyen. Az árusnál ha elakarok adni valamit és elkezdek alkudni megjelenik egy skála amin állíthatom mennyit akarok a portékáért. Apróság de a default logika azt sugallja az embernek, hogy mivel több pénzt akarok a cuccomért felfelé kéne menni a skálán na itt fordítva van. A vásárlásnál ez a logika a jó de ugye eladásnál meg kéne fordítani ezt a skálát. Mondom apróság de épp ilyen apróság lenne megcsinálni normálisra. Szintlépésnél a skillpoint adatlap meg kiosztás is kicsit fura, nem volt teljesen világos bár tegnap este már fáradt voltam nem nagyon volt kedvem megfejteni a működését. Így pár perc alatt ezek szúrtak szemet. Nem értem, hogy ezek a fejleszés, sőt béta teszt során hogy nem derültek ki vagy miért nem javították? Tényleg apróságok de sok ilyen kis apróságon múlhat a minőség érzet. Ha enyém lenne a játékstúdió és látom hogy az ultra realisztikusra szánt játékunkban ülve nem lehet felvenni egy almát az asztalról akkor addig nem menne haza senki míg meg nem oldják:D
  • Torzonborz
    #663
    Na igen, tegnap játszottam 3 órát és igazából ez az egyetlen negatívum eddig, a párbeszédek technikai megvalósítása nem tetszik. Amikor szóba elegyedsz valakivel akkor jön a töltés, amint befejezed megint. Mondjuk ssd-n van a játék így ez nem tart sokáig de meg tudja törni a játékmenetet. Ráadásul mintha az npc-k nem is szólítanának meg maguktól, mindig nekem kell velük kezdeményezni a diskurát.
    Igazából ráfért volna még a játékra pár hónapnyi polishing, de amúgy nem vészes simán élvezhető. A harcrendszer is csak elsőre fura, nem a szokványos üsdvágd megoldás.
  • Hexex86 #662
    Mondjuk nekem az olyan apróságok is tetszenek, hogy ha túl sokat eszel akkor "disznóra eszed magad" és lomhább leszel.
    Valóban sokféleképpen lehet megoldani a küldetéseket. Számít a megjelenés. Koszosan és rongyosan az adott helyeken negatívabban állnak hozzánk. Rengeteg fejleszthető képesség van. Ha "jelentősebb" helyre megy az ember előtte varrassa meg a rongyait és mosakodjon meg.
    A harcrendszer kívülről furán hathat, ha videón nézi az ember, de ha játszik vele akkor nagyon jó és ügyesség igényes. Nagyon jól vezeti a történetet és tartottam attól, hogy unalmas lehet, de nagyon sok újítás van a többi játékhoz képest. Igazából egy keményvonalas rpg ( a fejlődés terén ) és szimulátor egyben. :) Legalábbis nekem eddig ez a tapasztalatom. Lehet majd készítek egy alapvető bemutató videót, hogy mik vannak benne.
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2018.02.14. 07:24:15
  • Hunor1
    #661
    Ejha Dú , belecsaptál a lecsóba ! :) Néztem pár közvetítést, egyik sem jutott böribe. de nem is baj, mert így legalább a történet - ha nem is változik alapjaiban - több úton is (kerülőkkel) lejátszható :)
    viszont ami nem tetszik az a rengeteg töltő FEKETE képernyő, ami sűrűn megszakítja a történéseket . némelyik bántóan hosszú ( bár gondolom ez gép függő is )
  • Montanosz
    #660
    Megragadták a magyar nyelv lényegét : Rengeteg féle módon lehet káromkodni....:-D
  • Montanosz
    #659
    épp most támadtak a magyarok amit nézek live-t




    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2018.02.13. 20:38:55
  • Torzonborz
    #658
    Jóvan, jó ez, 10 perccel a kezdés után már dutyiban voltam
    Viszont remélem optimalizációs pecsek jönnek majd mert elég cudarul fut.
  • Rony94
    #657
    Gyors vélemény a játékról
  • grebber
    #656
    Igen más a motor Cryengine aminek láthatóan a minden is kevés

    torma1: Tedd full HD-be ott 55-65 -t tud az 1080ti (Ahogy a gamegpu tesztben is látható a 4k maxhoz nincs még VGA (egy db) ami értelmes sebességgel viszi...)
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2018.02.13. 19:00:35
  • AnuluWork #655
    Ne hasonlítsuk össze a kettőt. Az TPS ez pedig (sajna) full FPS. A motor is más.
    A betaban elég korrekt grafikát raktak össze. Változtattak rajta? (Még nem volt időm megnézni.)
  • Savaran
    #654
    Az kemény azért :)
  • AnuluWork #653
    Nem az van, hogy a játék közben tudod felszedni őket?
  • torma1
    #652
    Utra graf 4k 1080Ti és a városban az elején 19-22 fps. gyerekek ennél a Wicher 3 vagy 3x szebb pedig nem mai játék.
  • JonasSandor
    #651
    gtx 1050TI is szépen viszi a teszt alapján.