7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RoboKutya78
    #4791
    üzenetküldésnek meg itt a fórum vagy a postaláda ha mindent belepakolok akkor az már lassan egy fórum a fórumban lenne.
    így meg csak az adott gyik kérdést lehet okosítani moderálás mellett.
    Bár az jobb lenne ha nem anonim ként lehetne hozzászólni azt lehet beállítom még.így nem tudom ki firkát be okosságot
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.10.03. 12:24:42
  • RoboKutya78
    #4790
    azt be tudod állítani hogy nézzen ki ahhoz már egy kis html átalakítási kódot kéne megadnom neki az meg nem megy.
    kapm a leveleket a fiokomba ha hozzászólás kerül be így ellenőrzés nélkül nem kerül be semmi.
  • RJoco
    #4789
    Jóvá is kell hagynod.
    Esetleg egy azonnali üzenetküldőt is betehetnél a lap szélére, ami jóváhagyás nélkül is megy, mondjuk 200 karakterkorláttal.
    Az oldalsávos megjelenítés nekem jobban bejön, mint a forgó kártyás.
  • RoboKutya78
    #4788
    Aha most már vágom nekem kell saját magam engedélyezni a hozzászólás lehetőségét most már elvileg engedi a belejegyzetelést.
  • RoboKutya78
    #4787
    A gyik nál az utolsó bejegyzésemnél a block készítése menüben ha a végére húzod az egeret elvileg megjelenik egy hozzászólómenü. lehet nem aktiválódott minden bejegyzés mellé nem vágom hogy mükszik ez a blog szerkesztő kísérletezem vele.

    Holnaptól elképzelhető lesz vége meló de még nem százas a dolog megyek a kékkabátosokhoz irodai alkalmazottnak:)Talán lesz esélyem összekaparni egy két alkatrészt a régi masinámba bár eléggé karcsú lesz a lóvé de talán lesz
  • RJoco
    #4786
    Érdemes lenne figyelni a keen fórumot. A dev-hez minden héten jön patch és általában a legtöbb dolog be is kerül a stabilba később. Bár hozzáteszem, a dev-et én sem figyelem, viszont a stabilhoz meg nem rendszeresen jön, de mikor frissíti a steam, akkor megnézem, mit tettek bele.
    Szóval a csoport dolog már vagy 1 hónapja benne van, ha nem régebb óta. Ez is mutatja, hogy mennyire hanyagolom mostanában a játékot. És mikor bekerült, akkor is az volt vele a gondom, hogy nem tudtam váltani a csoporton belül.
    Megcsinálták azt is, hogy mikor a lerakandó blokk pozícióját határozod meg, akkor nem ugrik a blokk, hanem elfordul arra, amerre forgattad. Azt hittem hülyeség, de mikor most a motorokat tettem le, nagyon is hasznos dolog látni, hogy épp merre fordítottam.
    Konténereknél nem is kicsi a jelentősége, főleg a kis blokk, nagy konténernél. Hiszen ott csak 3 nagy ajtó van és azoknak nem mindegy, hogy épp merre állnak lerakáskor. Sokszor kellett arrébb másznom vagy olyan helyre mozgatnom, hogy jól lássam, hogy állnak az ajtók, majd utána a helyére vinni és letenni. Így nagyban könnyítik a dolgom.
  • RJoco
    #4785
    Köszi!
  • laci4321
    #4784
    Robokutya: még mindig nincs mód arra hogy kommenteket írjunk a GY.I.K blogodon.
    Amúgy ha most lenne lehetőséged frissíteni a játékot és az összes frissítést berakni amit már csak DX11-re írtak, szinte rá sem ismernél a játékra, nagyon sokat változott. Az amit írtam az is ilyen dolog.

    Képzeljétek - még nem jöttem rá ugyan, hogy pontosan mi okozza, de - csináltam egy olyan rendszert ami túlélőmódban a semmiből termel komponenseket. Pár perc alatt 4 ezer interior plate-t, 1000 construction component-et, kb. 200 motort, és pár displayt termeltem, stb.. minden olyan komponens, amiből egy large cargo container áll, az csak úgy termelődik... Érdekes :D És egyben elég gáz :D
  • RoboKutya78
    #4783
    hm ez nekem uj gondolom azé mert nem dx9 fejlesztés:)
    vagy az eleje óta bent van?én minden cucc alkotóját kiraktam hogy elérhetőő legyen:)
  • laci4321
    #4782
    Görgetéssel kell. Miután már kijelölted a kockát és előtted lebeg és csak arra vár hogy lerakd egy kattintással, csak görgess egyet az egérgörgővel.

    Minden blokk aminek a G menüben ott van egy kereszt a jobb felső sarkában, a görgővel tudod váltogatni a típusait. Így lehet váltani a kocka-rámpa-háromszög-és hiányos sarok blokk között, 2x1-es rámpa aljsó és felső része között, a kis ionhajtómű-nagy ionhajtómű között, többi hajtómű között, ülések között, stb... :)
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.10.02. 20:09:20
  • RJoco
    #4781
    Mert nem vágják, hanem teszik, amúgy meg vegyél erős gépet, hogy neked is gond legyen belőle
    Én még mindig nem jöttem rá a megoldásra.
  • RoboKutya78
    #4780
    ezt a koccka dillemádat nem vágtam:)
  • RJoco
    #4779
    És megalkottam a kinyúló futóművet, motorokkal.
    Nem bugos, rögzíthető és nem esik szét. Az egyedüli hátránya, hogy viszonylag nagy helyet foglal.
    Ami a legjobb, hogy bármilyen talajon lehet vele landolni vagyis bolygón is jól használható és vízszintben lehet a hajót rögzíteni a felszínhez. Persze azért nagyon rücskös helyen nem biztos, hogy talál a futómű fogási pontot, viszont így sem fogja a hajót eltolni.
    Eddig csak kreatívban teszteltem, de majd lesz mibe beépítenem :)
  • RJoco
    #4778
    Hülye kérdés, de hogy tudom a kocka blokkot átállítani háromszögesre és a többire?
    Sajnos ezt nem írja sehol.
  • RoboKutya78
    #4777
  • laci4321
    #4776
    Annyira király, hogy hetekkel ezelőtt kijött a STABLE, mégis képtelenek voltak még mindig javítani azt a bugot, hogy nem lehet másolni a rotor, advanced rotor, wheel suspension - rotorfej kapcsolatokat, mert az első másolás után kitörlődik a kapcsolat ténye, a második másoláskor meg már nem is másolódik le a 2 összekapcsolt részegység, csak az egyik...

    SŐT már az első másoláskor is előjön az a hiba, hogy ha lemásolsz egy hajót és mellé teszed a másolatát, és abban a hajóban van egy kapcsolás a fent említett 3 mód közül, akkor valami rejtélyes oknál fogva az a 4 alegység (2 hajó, 2-2 alegységgel ugye) minden tagja összekapcsolódik és az egész rendszer elrepül a picsába, nem is szólva arról, hogy azon a világon onnantól kezdve 0.7-1.0 között fog ugrálni a szim. sebesség, ha netán bekapcsolva van a sérthetetlen blokkok opció. Amikor esetleg az ember tervezne valamit!

    Hogy a francba képesek ezek állandóan elrontani valamit??? Ennyi idő után még mindig képtelenek letesztelni a változtatásokat??
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.10.01. 11:42:00
  • RoboKutya78
    #4775
  • RJoco
    #4774
    Csak úgy írtad, mintha semmiség lenne és már meg is csináltad... ;)
  • RoboKutya78
    #4773
    annyira nem vagyok programozó:)
  • RJoco
    #4772
    Ezt kifejthetnéd bővebben is ide és esetleg még a gyik-be is bekerülhetne.
  • RoboKutya78
    #4771
    nem áll semmiből egy sriptet csinálni betenni egy gombot a világ kaibrálásba hogy milyen ellent szeretnél:)
  • RJoco
    #4770
    Az Argentavis hajlamos túl közel érkezni és a drónjait már lőtávon belül teszi ki.
    Amúgy nem olyan rossz az, ha neked kell közelebb menni.
  • RJoco
    #4769
    Nekem is pont ez hiányzik.
  • RoboKutya78
    #4768
  • RoboKutya78
    #4767
    Ő még egy dolgot nem vágok ebben a játékban vagy csak én nem tudtam még kiprodukálni benne.
    Ha olyan világot kreálok meg magamnak amiben vannak ellenséges járművek azok vahj mért nem hajlandóak támadni? Vagy véletlenszerű útvonalon támadópozícióba érve tüzet nyitni rám? Kicsit uncsi hogy 5000 kilométeren vagy mennyin kolbászol és csak akkor matat ha közel megyek hozzá.
  • RoboKutya78
    #4766
    Egy jó magyar leírást összefoglalót kéne alkotni lehet volnának páran akik csak azért nem vágnak bele mert nem értik a nyelvet amin magyaráznak:)
  • RJoco
    #4765
    A SE wikin van infó, hogy kell a blendert úgy beállítani, hogy SE méretarányos legyen. Bár az utána lévő konvertálós rész nekem annyira nem tiszta.
    Youtube-on kb 3 személytől találtam oktató videót, de csak egyiknek volt elfogadható a stílusa. 3 videónál egyik sem jutott tovább, szóval a nagyon alapokat el lehet sajátítani, a többi... (Fórumok).
  • RoboKutya78
    #4764
    Akkor nekem nem tűnt fel a jelenléte eddig a steamen:)
    Kéne valami infó a blokkok alkotásáról blenderhez és írom a csempét a gyikbe hozzá
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.09.30. 12:32:44
  • laci4321
    #4763
    Nem is létezik olyan hogy demó verzió :D
    A Blender mindig is egy ingyenes program volt, open source. És eddig is le lehetett tölteni akármikor a hivatalos oldalukról.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.09.30. 12:17:30
  • RoboKutya78
    #4762
    Most látom hogy a blender fent van steamen és nem demó verzióban.
  • RoboKutya78
    #4761
    Ez van na okoscsuló:)
  • RJoco
    #4760
    No comment.
  • laci4321
    #4759
    Én nem találtam rá módot hogy hozzányúljak.

    Amúgy én úgy szoktam megoldani az ilyen "hogyan látják mások az oldalt" típusú dolgokat, hogy másik böngészővel nézem meg.
  • RoboKutya78
    #4758
    az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban hogy hozzá tudtok e nyúlni a bejegyzésekhez valami módon:)
    kösz a képet:)
  • tom36
    #4757
    Nem biztos hogy jól értettem a kérést, de remélem eltaláltam.
  • RoboKutya78
    #4756
    Valaki ha tud készítsen képet a blogrészről hogy ti hogy látjátok az oldalakat ha lehet egy csempe megnyitást is fotózzatok le.
    Köszi.
  • RoboKutya78
    #4755
    Srácok lessétek már meg lehet e módosítani kívülről a blogbejegyzéseket.
  • RoboKutya78
    #4754
    Be fogom állítani hogy engedéllyel lehessen hozzászólni
  • laci4321
    #4753
    Ja meg a gépigény kérdésnél hozzáírni pár személyes tapasztalatot is :D

    Ha benne vagy mondd, és leírunk pár dolgot :)
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.09.26. 19:53:28
  • RJoco
    #4752
    Érdekes ötlet blog oldalon GYIK-ot csinálni, nem vagy semmi, grat hozzá :) !