7903
Space Engineers

Katt a képre
  • tom36
    #4751
    Ha jól értelmeztem a Wiki-n a 01.128 leirásánál a szöveget akkor teljesen leálltak a DX9 és 32bit kompatibilis verziók fejlesztésével, ezentúl csak 64bit mellett DX11 lessz elérhető, más opció nem is lessz.
    és elvileg már 2016 március vége óta nem fejlesztik.
  • laci4321
    #4750
    Óó ez a GY.I.K elég frankó lett :D Le a kalappal.

    Esetleg még egy olyat betehetnénk, hogy modajánló az egyes játékosok szerint, meg betenni az Akadémia videóját, bár most nem lehet másolni az összekapcsolt dolgokat együtt.
    Leírás a STABLE vs. DEV verziókról, mármint hogy mit jelent. (Nem azt hogy mi nincs épp a stabilban, annak majd utána néz aki akar)
    Belinkelni a KEEN SWH fórumot, odaírni hogy Sektantól lehet kérni modkészítést, + egy Taleden szkriptet is be lehetne linkelni, szerintem az is alapvető a CA LCDs szkript mellett.
  • tom36
    #4749
    azér megpróbálkozom vele hátha
    kössz a tippet
  • RoboKutya78
    #4748
    Na kitaláltam mi legyen a gyik megoldása az oldalon remélem tetszik?:)
    Még finomítás alatt van.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.09.26. 13:04:54
  • RJoco
    #4747
    Most így belegondolva, talán a BSG-ben nem volt kiengedhető futómű. De már nem emlékszem sem a raptorokra, sem a viperekre. Az biztos, hogy ezt a részét nem animálták le.
  • RJoco
    #4746
    Én nem járok mozgó dolgokon, akkor ezért nem találkoztam ezzel a hibával. Párszor volt balesetem és inkább vigyázok.
    Amúgy igen, az első dolgok között lehetett volna a mágnes talp, mert míg ez megvalósítható, addig a mesterséges gravitáció egy generátorral nem az.
    Ez kb olyan, mint hogy nem képesek normális futóművet készíteni, amit be lehet húzni. Vagy legalább a lehetőség lenne meg rá, de jó múltkorában ezt is elcseszték és a piston sem használható.

    Mintha direkt tennének a játékba ellentétes dolgokat. Egyrészt ugye legyen valósághű, másrészt bármi, ami szerepelt sci-fi-ben az kilőve. (mágnestalp, pajzs, energia fegyverek, leszállótalpak, mind-mind volt Star Trek-ben és máshol is) Pedig a pajzson kívül ma már mindent megvalósítottak. Azért megnézném, hogy lépne a légkörbe az űrsikló kiengedett futóművel.
  • RoboKutya78
    #4745
    Ez sajnos minden mozgó platformra igaz ha felállsz egy nem stabil felületre mindig lesz gondja a karakternek:Érthetetlen ennek a probléma megoldása a valóságban is megoldott úgy hívják mágnestlap nem vágom ha a sisak rostéllyal javító pacheket tudtak elszórni eme alapvető dologgal mért nem foglalkoztak?Pedig nem nagyobb feladat egy mágnestalpat kreálni amit ne agy isten még szabályozni is lehetne milyen mértékben tapadjon.
  • laci4321
    #4744
    A lifekre visszatérve: egyenlőre nem megoldott az hogy a karakter valamennyire „tapadjon” is a felülethez amin épp áll, szóval ha az a felület mozog alatta, akkor a karakter le-le repül róla (ha lefelé megy), esetleg bele-bele süllyedget (ha felfelé megy a felület), majd kilövődik, ez okozza a kicsi ugrálásokat. Mérsékelni tudod a dolgot ha lasabban mozgatod a felületet, de nálam még 0.1-nél is elő jövögetnek az ugrálások, szóval tényleg rettentő idegesítő a dolog. Bolygón meg nem is lehet normális liftet csinálni.

    Jelenleg pl. nehéz járni is egy nem egyenletesen mozgó hajón.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.09.26. 12:20:12
  • RJoco
    #4743
    Ez régen volt. Ma már más a helyzet, pont az éjjel akadtam egy cikkre, ahol az azonos árkategóriájú amd és intel procikat hasonlították össze. Már nem volt kedvem végigolvasni, túl sok volt benne a sallang. Az viszont kiderült, hogy az intel is számol olyan jól, mint az amd, ugyanannyiért. A konkrét tesztekig már nem jutottam el. A beépített GPU-ban az amd volt fölényben, de, ahogy olvastam, az amd mindig is fölényben volt. Viszont kérdem én: Ki használ beépített GPU-t játékra? (jójó, tudom, akinek nincs pénzre komoly dolgokra, magyarban ez nem egyszerű).
    Egy hír szerint a jövőre érkező amd-k nem lesznek nagy durranások, bár sokat nem árultak el a dologról. A tesztek majd úgyis eldöntik, hogy melyik lesz az erősebb kedvezőbb áron. De addig is én jókat játszok


    A játékra visszatérve, nem tudom, mikor lett dx11 köteles a 64 bites verzió. Esetleg nézd meg a keen forumon a logokat, valamelyiknek írnia kell, hogy meddig fejlesztették a dx9-et. De szerintem ezt úgysem tudod megkerülni. Azért sok sikert hozzá.
  • RoboKutya78
    #4742
    steamen nekem tegnap még működött. most dx9 32 bites beállítással mükszik még.
  • tom36
    #4741
    Nem akarok belemenni a proci se a gép témába, mer ez nem az a fórum, meg én se vagyok othon a dolgokban annyira, de régen az volt hogy az intel az adatfeldolgozásban volt jó mig az AMD a játékokhoz jelenleg akinek van pénze az Intelt vesz mer erősebb prociai vannk, viszont az ár érték arányában az AMD mindig is jobb volt = aki kevés ( kevesebb) pénzből akar viszonylag jó gépet venni az AMD-s akinek van rá pénze az meg Intelt vesz egészen a High End-ig

    Amúgy a játékra visszatérve ne tudja valaki hogy a 64bit-es verzió mikortól lett DX11 köteles ?
    mer ha más nem törtbe leszedem és úgy talán megoldódik néhány problém, bug.
  • Troyan
    #4740
    ok, köszi. megpróbálom este.
  • RoboKutya78
    #4739
    Igen nálunk is ilyen elvileg megoldja a dolgot ha készítesz a liftaknába egy nullgravitációs teret max egy kocka széleset.Az talán megoldja az ugrálást.Viszont ebben az esetben lehet kell használni a liftben a rakétákat hogy megtartsanak.Vagy olyan sebességet állítani be aminél nem jelentkezik a dolog Illetve vannak lift módok ahol ezt nem tapasztaltam.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.09.26. 10:36:14
  • Troyan
    #4738
    Ahoj. Az lenne a kérdésem, hogy csináltam egy pistonos liftet és amikor lefelé megy, miközben a karakter rajta áll, gravitációval és jetpack kikapcsolva, akkor piciket ugrál lefelé, ami rohadt idegesítő. :) Mintha menne egy picit lefelé a lift aztán a karakter lezuhanna egy picit. Folyamatosan, gyorsan egymás után. Ez nálatok is így van?
  • RoboKutya78
    #4737
    Nem tudom pontosan melyik proci volt kint a piacon elsősorban de ha jól rémlik az intel jelent meg először. Többektől hallottam hogy inkább ajánlanak intelt főleg ha játékról van szó mert valamiben jobb az intel leképzése mint az amdnek. Amdt talán jobban ajánlják grafikusi programok hardverek kiszolgálásához. Nem is emlékszem amióta gépem van csak intelem volt. És talán olcsóbb is mint az amd konfigok. Lehet tévedek.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.09.26. 10:31:32
  • RJoco
    #4736
    Az utolsó patch után én még elindítottam és nekem nem jelentkeztek problémák. Elvileg fullon fut, hacsak nem piszkálták meg a dolgokat. Majd utánanézek.
    A 8 GB lehet gond, ha HDD-hez kell nyúlni, az okozhat akadást.
    És érdemes figyelni, hogy nem fut e a háttérben egy dedikált szerver, mert 1-2 GB ramot elfogyaszt csak úgy a semmibe. Nekem néha fut, pedig nem indítok ilyet. És a játékból való kilépés után is ott marad.
  • RJoco
    #4735
    DDR2-eset tényleg nem érdemes venni, elég drágán mérik ahhoz képest, hogy már eléggé öreg.

    Régen én is AMD-s voltam, kb 13 éven keresztül volt AMD procis gépem. De karácsonykor rám jött a gépvásárlási láz (mi más, mint a SpaceEngineers miatt), viszont nem volt a piacon olyan AMD-s lap, amely támogatta volna a DDR4-et és az m.2 csatolófelületet. Úgyhogy pont kapóra jött az intel új szériája, így van most egy i7 6700K a gépemben és azt kell, hogy mondjam, nem bántam meg. Bár a win nem indul gyorsabban az m.2 SSD-ről, mint SATA3-ról, de minden más tekintetben teljes mértékben meg vagyok elégedve vele. Gyors és minden tud fullon futni. Ha jól csinálták meg a játékot, akkor nincs vele gond.
    A videokártya terén hol radeon-om, hol meg geforce-om volt. Az utolsó radeon-omat 3x tuningolták gyárilag és az első darab hibás is volt, nem is próbálkoztam többel. De ez még a régi gépnél volt tavaly talán. Az új gépnél a teljesítmény volt a lényeg és abból a geforce-nak van a piacon a legerősebbe. Ha megnézed a lentebbi linkemet, akkor ott is jól látszanak az eredmények.
    Szóval csak azt akarom mondani, ha nagyon hiányzik a játék és van is pénzed új gépre, lehet, hogy érdemes lenne elgondolkodnod egy intelen. Hacsak nem lesz tényleg akkora dobbantás az AMD-nél, hogy érdemes lenne várni és inkább abba fektetni, de tavaly év végén még arról olvastam, hogy nagyon nincsenek jó helyzetben. Azóta nem tudom, hogy mi változott, majd utánaolvasok, mert engem is érdekel azért.
  • tom36
    #4734
    Akkor gondolom a régi verzióval játszol nem? (01.127..), vagy találtál valami megoldást ?
    és ha a régivel játszol akkor nincs nálad ez a bug aszteroida textura bug,
    Utoljára szerkesztette: tom36, 2016.09.25. 19:51:17
  • RoboKutya78
    #4733
    A notim dx9es sajna az asztaim 11 es volt
  • laci4321
    #4732
    Egyébként az elmúlt pár hétben igencsak megnőtt a grafikai feldolgozó sebesség igénye a játéknak, jelenleg én lowon játszok egy R9 280x kártyával, amikor bolygón vagyok. Úgy folyékonyan fut a játék. Mediumon is tartja azért a stabil 30-40fps-t, csakhogy akkor mikroszaggatások jelennek meg, amiket nem tudok elfogadni :D (Bár arra gyanakszom, hogy az RAM hiány lehet, 8GB RAM-om van) Viszont akármilyen minőségen bekapcsolod a füvet, az eredmény katasztrofális lesz: eszméletlen FPS-esés. Fel nem foghatom hogy miért, elvégre nem jelenik meg sokkal több fű, mint ami egy futballpályán is megjelenik a FIFA-ban.
    A grafikai motoron még mindig van mit fejleszteni :D

    Most meg majd ahogy hozzák be az új kinézetű blokkokat, mindegyiken komoly textúrákkal, hát nagyon kíváncsi leszek az mennyire fogja majd lerombolni a játékélményt... (Azért egy halvány reményem van, hogy még azért nem tették be eddig az eddig elkészülteket, mert ezt ők is tudják, és előtte még fejlesztéseket akarnak végrehajtani a grafikai motoron is.)
  • tom36
    #4731
    Most rá is néztem az VGA váltásra hogy mi is kellene legalább a DX11-hez és használtan is kb 10k rámenne (és még a tápom is lehet hogy belefulladna már)
    de az igazi gond ott van hogy DDR2-es RAM van a gépemben és nincs értelme bővíteni.
    új gépem meg csak a tavasszal lesz amikor kijön az AMD új procija ami már kezelni fogja a DDR4-et
  • Nagydög
    #4730
    Bolygok a regi TI560-as kartyammal DX9 mellett remenytelennek tuntek. Sosem toltodott be a jatek.
  • RJoco
    #4729
    Szerintem ki kellene venni az idiota gombot a sorból.
  • RJoco
    #4728
    De neked sem dx11-es kártyád van vagy nagyon zavaró, hogy nem használsz vesszőket.
    Ha fektetett helyzetben megy a gép, miért nem használod úgy?


    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.09.25. 12:45:15
  • RJoco
    #4727
    Miért nem cserélsz benne egyszerűen egy videokártyát?
    Csak utána kellene nézni a DX11-ek között, hogy melyik kártya üti meg a jelenlegid szintjét, esetleg kicsit jobb is és használtan veszel egyet, míg nem lesz pénzed egy új konfigra. Eredmények
    A dx11 kártyák már elég rég kijöttek, nem hiszem, hogy arany árban mérnék őket használtan.
    Viszont a 4 GB ram édes kevés, duplázd meg, az sem egy vészes dolog. Ez még DDR2?
    Ha DDR3, akkor van nekem 2x2 GB elfekvőben, nem stabilak, de működnek. Viszont először videokártya kell mindenképp.
  • RoboKutya78
    #4726
    Ep45 ds3 as lapom volt e8400 4850 es karival 6 gb memóval de elbírta volna a bolygós rendszert is de pechemre pont arra az időre döglött ki mire kijött a frissítése 10 évet lehúzott. lapot kellene cserélnem benne és jó lenne.Nem kultiválta hogy szétszedtem csak fektetett helyzetben indul el. volt azért stabilam fps vele de azért ez se volt százas de bírta legalább ha ketten építkezett vele az ember valamin.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.09.25. 11:59:29
  • tom36
    #4725
    kisebb nagyobb hajókat eddig is bírta (bár régebben jobban) de az a gond hogy régi a verzió és van benne néhány elég zavaró bug.
    amúgy a konfigom:
    AMD Phenom 9850 3GHz (2,5- ön használom)
    ATI Radeon HD 4850, 512MB, DX10.1 ....
    4 GB RAM 1033MHz (800-on használva)
    8 éves gép
  • RoboKutya78
    #4724
    dx 9 en az alant levő configgal azért kisebb nagyobb hajókat még ki lehet szenvedni:)ha fanatikus vagy és bírod a fps hiányt:)
  • tom36
    #4723
    Thx
    Szóval amíg új gépem nem lesz addig buktam sajna.
  • RJoco
    #4722
    DX9-re nem dolgoznak már egy jó ideje a srácok.
    Szerintem kb. a 01.127-es verziótól.
  • tom36
    #4721
    korábban irtátok meg kérdeztem is az optimalizálás mértékét ami nemrég történt és most, hogy lett egy kis szabadidőm meg kedvem is nagy reményekkel vágtam bele a játékba hogy végre megcsináljam egy régi tervem.
    aztán jött a 'nem úgy van az ám, mondta a space engineers' és meg megint koppantam.
    sajna a gyengébb gépel rendelkezőket mondhatni kihagyják a lehetőségekből még mindig.
    sajna DX11 nélkül már nem is érdemes játszani mer nem hogy csak 64 bit mellett nem lehet futtatni ami elég problémás, hanem még a frissítések sem jöttek ki rá. (jelenleg emiatt 32bit es verziót használhatnám ami a memória korlát miatt elég gyorsan betelik, de a verzió is a 01.127-es ami fél évvel korábbi már = és a verzió hiba vagy nem tudom mi miatt ott még a bányászat is szinte ki van lőve, mer szar a renderelésük)
    most mondjátok meg én vagyok a bal@ vagy tényleg így van.
    esetleg a 'stabil' verziót hogy tudnám kipróbálni hogy jó e ? mire kell állítani a steam-ot hogy arra frissítsen ? hátha jó lenne.
  • Nagydög
    #4720
    Az uj frissitesben szerencsere nem piszkaltak az elbaszott gatling tureteket, igy betoltes utan meg mindig rogton szitava lovi a kontenert. Erdekes, hogy pont a legerzekenyebb dolgot szurta ki az egesz istennyilabol. Kilepes mentes nelkul. Program bezarasa. Idiotak.
  • RoboKutya78
    #4719
    jóval komplexebbnek tűnik meg zavaró hogy ha jól értettem minden alkatrész bármely pontra illeszthető kérdés hogy működik e ott ahova teszed.Na meg nekem hiányzik a fordítás hozzá:)
  • RJoco
    #4718
    Jah, ha több gépről jelentkezel be, akkor kitesz sajnos.

    Nekem anno nem volt gondom a Kerbal-lal, bár már jó rég játszottam vele. Valahogy sehogy sem sikerült repülőt építenem, a pénzes részéről nem is beszélve, mert azt meg nem igazán értettem. Nameg, hogy miért nincs minden cucc az inventory-ban.
    Korábban virágboltival próbálkoztam, minden féle cucc benne volt, de, hogy orbitális pályára álljak... Orbitális kudarc volt.
    Mondjuk elsőre a SpaceEngineers sem ment.
  • RoboKutya78
    #4717
    Na hogy nekem semmivel se legyen jó dolgom.
    Kipróbáltam a Kerbal Space-t minden okés vele még jobban fut mint a egngineers.
    Viszont sírva vettem észre hogy egy idő után valahogy elkezd letapadni az egerem a játékban.
    Nem tudom hogy ez a demó hibája gondolom ezt nem fejlesztették mint a játékot és visszamaradó hibajelenség vagy nem tudom.
    máshol jó az egerem.
  • RoboKutya78
    #4715
    A lapcsalád rész remélem nem hiányzik senkinek?:)az a 6 kis linkecse.
  • laci4321
    #4714
    Óó úgy látom a múlt heti stabil verzió nem kapta meg a realisztikus hangokat... :(
  • laci4321
    #4713
    Na visszatért a bejelentkezés :D

    (Amúgy az a baj a pipával, hogy tabletről is be szoktam lépni nem csak gépről, olyankor viszont a gépről kijelentkeztet és vica versa.)
  • RoboKutya78
    #4712
    Jelenleg azt a 3 gombot ez a java programozza:
    így van beillesztve nem tudom melyik sor tartalmazza a gomb parancsot valahol oda kellene betennem még egy spacet de nem tudom hova.

    /* JQuery kurzor pozicionálás */
    $.fn.setCursorPosition = function(pos) {
    this.each(function(index, elem) {
    if (elem.setSelectionRange) {
    elem.setSelectionRange(pos, pos);
    } else if (elem.createTextRange) {
    var range = elem.createTextRange();
    range.collapse(true);
    range.moveEnd('character', pos);
    range.moveStart('character', pos);
    range.select();
    }
    });
    return this;
    };

    /* BBCode beszúrás */
    function insertBB(elementID, _array) {
    var openTag = _array[0];
    var closeTag = _array[1];
    var textArea = $('#' + elementID);
    var len = textArea.val().length;
    var start = textArea[0].selectionStart;
    var end = textArea[0].selectionEnd;
    var selectedText = textArea.val().substring(start, end);
    var replacement = openTag + selectedText + closeTag;
    textArea.val(textArea.val().substring(0, start) + replacement + textArea.val().substring(end, len));
    textArea.setCursorPosition(5);
    }

    /* String beszúrás */
    function insertText(elementID, _string) {
    var textArea = $('#' + elementID);
    textArea.val(textArea.val() + _string);
    }

    /* Új gomb beillesztése */
    function newButton(_btnName, _btnPosAfter, _method, _msgString) {
    $('#form-post textarea').attr('id', 'message');
    $('#forum-codes button[data-codes*="' + _btnPosAfter + '"]').after('<button class="' + _btnName + ' btn btn-info btn-sg smallButton" data-codes="' + _btnName + '" type="button">' + _btnName + '</button>');
    $('#forum-codes button.' + _btnName).click(function() {
    if (_method == 'insert') insertText("message", _msgString);
    else if (_method == 'bb') insertBB("message", _msgString);
    });
    }

    /**
    ** @function newButton
    ** @param _btnName str - a gomb neve
    ** @param _btnPosAfter str - melyik gomb után jelenjen meg
    ** @param _method str - 'insert' vagy 'bb' (BBcode)
    ** @param _msgString mixed str/array - mit írjon a szövegmezobe ( BBcode esetén pl: ['[off]','[/off]'] )
    **/
    newButton('off', 'spoiler', 'bb', ['','']);
    newButton('idiota', 'spoiler', 'insert', 'valami');
  • RoboKutya78
    #4711
    alakul:)