7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #5516
    Hogy lehet kiíratni dolgokat az LCD-re?
    Beírtam amit szerettem volna, de nem jeleníti meg a kijelzőn.
  • laci4321
    #5515
    Felcsatlakoztak a te számítógépedre játszani?
    Egyszer amúgy már hozzám is becsatlakoztak, bárt akkor vártam az illetőt. (Segített egy szkriptet beüzemelni a fejlesztője.)

    Próbáld meg visszakérni a pénzt igen, az a legjobb megoldás szerintem is! Bár azért előtte - ha sikerül, vagy ha van kedved hozzá - lefuttathatnál egy kis próbát. Pl. megnézhetnéd mennyi RAM jött a szeróhoz, azt a G-Portalos szerón is megnézted valahogy. Tudom ez nem nagy infó, de azért összehasonlításul..
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.06.15. 21:50:40
  • RJoco
    #5514
    Na bakker. Az új világot nyitottra állítottam, míg itt írtam, addig más már be is csatlakozott...
    Pedig nem is fut szerver a gépemen. Egyszerűen a kliensbe.
    Akkor, hogy is van ez?
    Még jó, hogy nem tiltott a hotel a p2p kapcsolat miatt.
  • RJoco
    #5513
    Nálam nem volt bugos. Lehet, tényleg a TIM hibája.
    Vagy beleíródott a mentésbe...
  • RJoco
    #5512
    Igen, a ViLayer-es.
    Azért próbálom a lóvém visszanyerni valahogy, mert van visszafizetésű garancia.
    És amúgy is. Próbáltam a szerverrel új világot generáltatni, de nem tette meg.
    Ami világ meg betöltött, abban nincs semmi csak kavics. Bolygó nuku.

    A becsapódó drónok is hagynak lyukat. Szóval ezért is olyan nagy a hold fájl. Nem csak a meteorok miatt, mert abból nálam is volt lyuk bőven. És szerintem mindegy, hogy kicsi vagy nagy lyukat kell legenerálnia. Főleg, ha a meteorlyukban még le kell generálnia a drónét is.

    Új világon dolgozom.
  • laci4321
    #5511
    Na megjött 45 perce az eheti nagyobb update is, úgy tűnik az inventory bugot még mindig nem javították... Csodálatos.
  • laci4321
    #5510
    Amúgy pont gondolkoztam azon is, hogy amikor egy-egy drón a földbe csapódik, ott is keletkezik kráter nem? Igaz kis kicsit, de nem is csak 1 db, hanem több. És a Holdba csapódnak befelé rendszeresen, szépen sorban, mert spawnolnak ott, nem úgy mint a Földszerű bolygón vagy a Marson.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.06.15. 19:57:27
  • laci4321
    #5509
    A ViLayer-est?? Ami elvileg a nagyteljesítményű? :D

    Lehet ki kellene próbálni hogy hogy fut azon is a világunk. És összehasonlítani.
  • RJoco
    #5508
    Pfff, közben a kis nyavalyások megcsinálták a másik szervert...
  • kipeti
    #5507
    Igen először a világ sorsát kellene eldönteni, hogy folytassam az építkezést ebben a világban, mert marad vagy újat kezdünk. Részemről mindegy mi lesz.
    Utoljára szerkesztette: kipeti, 2017.06.15. 18:03:42
  • RJoco
    #5506
    Szerintem Mr.Univerzum csak a steam-es topic-ot olvassa.

    Azért gondoltam, hogy a fúrt jobb, mert akkor talán nem kell annyit számolnia.
    De a drónok miatt amúgy is javallott a fúrás vagy nem?
    Amúgy vissza lehet tenni, csak amíg nem dől el a világ sorsa, addig feleslegesen ne szemeteljen.

    A hajó spawn idejét csak fájlban turkálással lehet megoldani, ha gondoljátok. Amit a beállításokban lehet állítani, az a hajó megmaradásának az ideje, utána eltűnik.
  • RoboKutya78
    #5505
    Ha ki kell rakni valami hírt a szerverrel kapcsolatban légyszi jelezzétek nekem DE HA LEHET PRIVÁT ÜZIBEN!!
    Nem szeretnék oldlalakat visszaolvasgatni:)
    Szóval ha van valami nyitok egy GYik lapot hozzá.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2017.06.15. 16:54:26
  • laci4321
    #5504
    Egy új szeró indítása azért nem ki dolog, ezért várjunk meg szerintem mindenkit aki érintett, hogy mit mondanak.
    Vagy nem lehet a szerón belül egy üzenetet sugározni mindenkinek aki belép? Van pl. egy Mr. Univerzum nevű játékos is, aki néha fellép, de nem tudom hogy olvassa-e a fórumot.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.06.14. 20:47:06
  • kipeti
    #5503
    Én csak a drónok miatt szerettem és utáltam egyszerre egy kis aktivitás volt körülöttem, de elvagyok nélküle. Más nem hétvégén kreatívba váltod a dolgot és közös erővel eltüntetjük a krátereket, de nem hiszem hogy ez segítene mivel a fúrt dolgokat is számolja az eredetihez képest én egy nagy barlangot(pici hangárt egy hegyben) csináltam egyszer solo játékban 3 warhead széles és 8 hosszút és volt amikor nem töltötte be teljesen a barlangot.
  • RJoco
    #5502
    Szerver fut.
  • RJoco
    #5501
    Az jutott eszembe, hogy esetleg ezeket a krátereket le kellene fúrni. Mármint szépen egy fúróhajóval elegyengetni, eltüntetni, akkor talán nem kellene annyit számolnia és esetleg egyszerűbb lenne a mentés is, mert csak 1 nagy lyuk lenne.

    Ahogy látom, megint jött egy update, gondolom senki nem tud a szerverre csatlakozni és talán nincs is benn senki. De ennek utána tudok nézni.

    Ha nagyon nincs más és tényleg azt akarjátok, akkor csinálok egy új kezdést. Bár én is sajnálnám, már épp kivájtam a sziklába az új bázisnak valót.
    Viszont lehet, akkor kiveszem a PVE modot egy kicsit és utána nézek, hogy lehet inkább a nagy hajók spawn-ját gyakoribbá tenni. A Stargate mod legalább 3 nagy hajót tartalmaz, de asszem van az 4 is. Ezekből kettőt nem egyszerű megfogni. Később még mindig vissza lehet tenni a modot.
  • kipeti
    #5499
    Joco sinálj egy egyszerü kezdőbázist spawnolj bele 3-4kezdőhajót rakj bele egy minimális kezdőnyersanyagot 5k vas 1-1k nikkel cobalt szilicium 100kg urán ez kezdésnek szerintem bőven elegendő
  • kipeti
    #5498
    Akkor tényleg kezdjük előröl minnél hamarabb annál jobb
  • laci4321
    #5497
    Nem tudom nálatok mi a helyzet, de úgy tűnik a sok kráter tényleg betesz a mentésnek. Körbenéztem, és számtalan kráter tarkítja a környéket, amivel alapjáraton nincs is gond, csakhogy nem minden kráter van "jól" elmentve. A textúra hibás, a világ úgy sejtem sérült.

    Észrevettem egy fekete foltot:
    Kép 1.

    Igazából már ott van elég régóta, ha őszinte akarok lenni akkor hetek óta, de azt hittem uránium, és mivel kevés, nem törődtem vele. Aztán ahogy repültem közelebb, érdekes felfedezés fogadott:
    A jobb alsó szélén már látszik a turpisság.
    Kép 2.

    De így talán jobb lesz:
    Kép 3.
    Kép 4.
    Kép 5.

    Aztán körbenéztem a felszínen is, találok-e még fekete foltokat. És hát találtam...
    Egy párat.. :D Az egyik oldalra elnézve kb. 12-14 lehet.
    Kép 6.

    A másik irányban olyan 8.
    Kép 7.
  • RJoco
    #5496
    Jah, azt majd elfelejtettem írni.
    Mi az a sok kicsi blokk a játékban megint? Még nem fut 24 órája.
    A játékon belül az admin (én) ki tudja takarítani a világot, törölni a blokkokat, hajókat.
    Elvileg a kallódó dolgokat is meg tudom állítani.
    Ez így teljesen jó lesz.
  • RJoco
    #5495
    Mentett, a szerver fut.
  • laci4321
    #5494
    Igen régebben frissítették is, de már nem :(
  • RJoco
    #5493
    Talán a fő update fórumán. Elvileg ott szokták frissíteni az első hsz-t. De nem feltétlen mindig.
    A szerver oldala kiírta, hogy update-elni kell. Tök jó.

    Észre se venni, mikor ment a szerver. Néha feltűnik a kerék középen, de se kiírás, se kommunikációs gondot nem vettem észre. Majd mindjárt kiderül, hogy volt e mentés...
  • laci4321
    #5492
    Amúgy hol lehet olvasni mi van a mikro update-ekben? :D Én mindig csak azt látom, mikor a bug report fórumon megjelennek a dolgok róluk. De sosem tudom amúgy mit akartak javítani velük.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.06.13. 21:33:00
  • RJoco
    #5491
    Micsoda?
    Akkor ki sem lépek :D
  • laci4321
    #5490
    Haha azt írják a fórumon, hogy a .103-as hotfix "megsemmisítette" a szim sebességet :D
  • RJoco
    #5489
    Nekem most nagyon szépen fut.
    De mi a fenének updatelnek most?
    Kb 1 órája játszom és nem volt még semmi.
    Megvárom, a 21:32-t, elvileg akkor ment és leállítom a szerót.
    Úgyis akkor frissíteni kell a saját kliensemet is.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.06.13. 21:28:20
  • laci4321
    #5488
    Remek, ezektől a mikroupdate-ektől random nem lehet felcsatlakozni.
  • kipeti
    #5487
    Óra múlva belogolok ha fenn leszel kiderül
  • RJoco
    #5486
    A szerver mentése nem volt vészes, 5s alatt megvolt, míg csak én voltam bent.
    Jól is futott, szerintem a laggal az én oldalamon van a gond, de azzal sokmindent nem tudok csinálni.

    Egyenlőre marad, ha nagyon rossz lesz, akkor csinálunk egy új világot.
    Pár nap alatt szerintem kiderül, de lehet, hogy elég pár óra is.
  • kipeti
    #5485
    Felőlem mehet a wipe viszont akkor a pve modot vegyük ki egy pár napra
  • laci4321
    #5484
    Igen igen, és persze kreatívban mindenki ki tudja újra vájni magának a már kifúrt alagutakat is.

    Egy másik ötlet az volt, hogy új szeró, viszont mindenki egy jelentősebb mennyiségű kezdőkészlettel indul. Bár bevallom, előbbit jobban preferálom én is.
  • RJoco
    #5483
    Laci4321-el azon gondolkodtunk, hogy új világot kellene indítani. A meteorzápor rendesen elintézte a mentést és nagyon nagy a mérete. Sokáig tart a játék betöltése és így is 30s a mentési idő. Jelenleg ki is van kapcsolva a meteor.
    A kérdés, hogy kezdjük elölről a dolgot?
    Vagy felvetettem egy olyant, mivel sokan nem játszottunk vele, hogy mindenki lementi a cuccait BP-be és egy új világ körbe megy kreatív módban, ahol mindenki visszateheti a dolgait oda, ahol volt. Koordináták menthetőek ugye.
    Majd átállítva túlélőre felmegy a szerverre és azzal játszunk tovább.
  • laci4321
    #5482
    Úgy tűnik az inventory bug még mindig él és virul, nincs javítva.
  • laci4321
    #5481
    Mondom, szerintem a meteorzápor.. a Holdon többen is vagyunk, több meteor kráter.

    Ha a mentésben végig nézegetsz spectatorral kreatív módban, láthatod hogy nincsenek ott nagy dolgok, viszont rengeteg a kráter.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.06.13. 13:06:23
  • RJoco
    #5480
    A szerver fut, lehet csatlakozni.
    A sebességet meglátjuk, de nem tartom kizártnak, hogy kéne egy új világot csinálni.
    Nem tudom, hányan és mit csináltak a Holdon, de az a fájl baromi nagy, emiatt a betöltés is igencsak lassú.

    A szerverről annyit, hogy AMD procin fut, az oldal szerint 6 GB memóriát kaptunk hozzá. Választási lehetőség nem volt indításnál, de eddig még elég. Később meg majd kiderül.
  • RJoco
    #5479
    Nem is kell a szerverre a Textures könyvtár. Az újon sincs, de az legalább fut. G-portal-os lett.
    Most töltöm fel a mentésünket. Ha fut, akkor írom is a linket.
  • laci4321
    #5478
    Ha valakinek van kedve ezzel szórakozni, akkor örömmel jelenthetem be, hogy frissült az egyik mod, ami teljes mértékben átalakítja az SE játékélményt :)
    Realistic Thrusters - offset forces for thrusters
  • kipeti
    #5477
    Ma átnézen a mentést van kb 2elúszott hajóm amit ki lehet törölni
  • RJoco
    #5476
    Köszi az infókat.
    Akkor asszem marad a G-Portal, már korábban is gondolkodtam rajta, csak nem hallgattam magamra...
    De még összehasonlítom a két szolgáltatót.