7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #5596
    Ez a szerverünk.
  • RJoco
    #5595
    Én elvállalom a Házigazda szerepét, ha mások is támogatnak benne.
  • RoboKutya78
    #5594
    tud valaki egy serverbannert csinálni
    elvben megtaláltam a szervert. itt
  • RoboKutya78
    #5593
    Skacok lessétek meg a szerver menüt hogy csatlakozik e a steam a játékszerverhez köszi
    Nincs fent a játék jelenleg:)
  • RoboKutya78
    #5592
    Ha valaki szeretné folytatni a forum szépítgetését:) szólhat:)
    Bár igaz mostanában ritkán olvastam és írtam a forumba.
    De ha az égiek is úgy akarják heteken de max egy hónapon belül lesz vasam a játékhoz:)
    Az átruházáshoz kell egy én elválalom kezdetű topik illetve egy jóváhagyás pár forumtagtól:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2017.06.23. 16:20:40
  • _susu_
    #5591
    Most a projectort törték el, nem lehet megépíteni a blokkokat. Hotfix várható.
  • RJoco
    #5590
    Vagy át kellene adni valaki olyannak a stafétát, aki olvassa is a topic-ot, meg játszik is a játékkal. Ez szerintem egyszerűbb lenne. ;)
  • laci4321
    #5589
    A közös szerót kitehetnéd a GYIK-be! :)

    steam://connect/94.250.211.28:27016
  • RoboKutya78
    #5588
    Ismétlem szólatok ha okosítani kell a gyiket:)
    Látom nagyon kapirgáltok mostanában:)
  • RJoco
    #5587
    Az nem gond, hogy mikor csinálod (ha a közeli jövőben :D), csak jó lenne hozzá egy.
    Egyszerűbb lenne a beállítása talán, nem kellene annyit bogarásznom a szöveget.
    Mivel te sokat használtad is, jó lenne kitérni aprólékosabban a beállításokra, mert a készítő elég puritán módon írta le.
    Szóval jó lenne kicsit konkrétabban, hogy hova mit és esetleg több példával, ha mondjuk egyszerre több mindent akarok beállítani, akkor hogy fog kinézni a dolog.
  • laci4321
    #5586
    Ha gondoljátok csinálhatok hozzá, de legkorábban is jövő hét hétfő délután lesz rá időm, addig SE-vel sem fogok tudni játszani.
  • laci4321
    #5585
    Csak az a baj hogy ha egyszer beüzemelted, akkor már TIM nélkül is elő fog jönni a hiba.

    Nagyon remélem hogy tényleg javítani fogják a következő major frissítésnél, addig a TIM-et azért kell használni hogy egyáltalán játszhass :D
  • RJoco
    #5584
    Amúgy nem lenne rossz a TIM-hez sem egy magyar nyelvű leírás, mint az Automated LCD-nél.
  • RJoco
    #5583
    Asszem most már minden kertelés nélkül ki lehet jelenteni, hogy a TIM okozza az inventory bug-ot.
    Beüzemeltem és láss csodát, a finomítómban hiába helyezgetem a dolgokat, nem változik semmi.
    Bár a konténerekben még működnek a dolgok.
  • RJoco
    #5582
    Szerver frissen fut.

    Igazad van laci4321, én ezt nem is néztem. Jól benéztem.
    Most már legalább értem, hogy mi a gond. Asszem ezért nem veszek új gépet. De talán még procit sem. Pedig érdekelne, mit tud az m.2-m, ha már van. De ehhez valahogy a videokártyát kéne visszaszabályozni. Arról nem is beszélve, hogy x4-es m.2 slot van benne.
    Érdekes kialakítás eme tudás fényében. Nagyon reklám szagú, mint inkább hasznos, amit az alaplap tud.
    Mondjuk, ha kivenném a kártyát és az alaplapit használnám, akkor biztos kiderülne.

    Viszont az alaplapnál azt olvastam, hogy "4 PCIe 3.0 x16". Tehát elvileg csak proci kellene hozzá.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.06.22. 16:03:48
  • _susu_
    #5581
    Na, egy korai update, kb. 30 perce. Van benne valami MP fix is, de gondolom Inventory bug javítás nincs (most olvastam át a Keen fórumot ezügyben, és i23i7 (tesztelő), azt mondta egy hete, hogy a következő Major Update-ben esedékes a javítás, mert most DS-t (dedikált szerver) optimalizálnak).
  • laci4321
    #5580
    OFF téma, de hasznos!

    M.2-es SSD az addig oké, de van egy buktatója a dolognak!

    Meg kell nézni hogy az alaplap milyen vezérlőn keresztül támogatja az m.2-es portot. Kettő módon is lehet ugyanis az m.2-es port használva, az egyik SATA vezérlővel, a másik meg PCI vezérlővel. Ha SATA vezérlőn keresztül megy az m.2-es SSD, akkor ne is várj nagyobb sebességet egy 2,5"-os SATA SSD-hez képest, hiszen ugyan az a vezérlő kezeli őket. Az ilyen SATA vezérlős m.2-es-es portoknak a célja pusztán a térnyerés. A PCI vezérlős m.2-es nyújt igazi sebességtöbbletet, általában 4 vagy akár 8 PCI sávot is kérhet a procitól, míg a videokártya 16-ot.
    Julian megnéztem, a te procid (#3859 i7-6700K) 16 db PCI sávot támogat, azt a GTX 980 Ti le is foglalja mind (PCI-E x16-on keresztül ugye), tehát a te m.2-es SSD-d SATA vezérlőn keresztül kommunikál az alaplappal, ezért nem észlelhető semmilyen sebességtöbblet egy 2,5"-os SATA SSD-hez képest.

    A PCI vezérlővel támogatott m.2-es SSD-k sebességelőnye gyakorlatilag csak a 28 vagy 40 PCI sávot támogató procikkal aknázhatók ki, azokhoz jobb alaplapok is kellenek, az ilyen alaplapok pl. már quad channelben is támogatják a memóriákat, nem pedig 2x dual channelben. De ezek a rendszerek már egy következő árkategória, >1 millió Ft mire kiépíted úgy hogy ki is aknázod a benne rejlő erőt... (Ugye akkor már mehet 2 db vidikártya is a rendszerbe és még mindig marad 8 PCI sáv az SSD-knek.)

    Tehát igen, ha nem 28 vagy 40 PCI sávot támogató procit veszel (110-300k árkategória) akkor az m.2-es SSD-be felesleges beruháznod.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.06.22. 11:50:49
  • RJoco
    #5579
    Szerintem fölösleges az m.2 ssd-re beruháznod.
    Nekem az van a gépemben. Amikor vettem, akkor az intelek után a leggyorsabb volt a piacon, 2500/1500 MB/s olvasási/írási sebesség.
    Semmivel nem tölt be gyorsabban a W10, sem a W7, mint egy normális 400/300 MB/s körüli SATA SSD-vel. De lehet, hogy kicsit gyorsabbam volt, már nem emlékszem pontosan. Az biztos, hogy az SSD-knél is meg kell nézni, mit vesz az ember.
    Nagy fájloknál, photoshop-nál lehet, hogy érezhető lenne a különbség, de játékoknál, programoknál nem. A videóknál meg nem is néztem és most már nem is fogom, mert nincs a gépemben SATA SSD.
    Pont ma jött meg a 256 GB-os pendrive-om. Le is teszteltem kapásból. Ha 512 kB-os blokkokkal mentem, akkor 150 MB/s volt a sebessége, ha viszont 8 MB-os blokkokkal teszteltem, akkor simán hozta a 258 MB/s átlagot. És hivatalosan 350/250 MB/s a sebessége.

    A 8 GB-tal is elleszel, bár, ha tudnál nagyon olcsón szerezni még legalább 2 GB-ot (összesen 10 GB legyen), akkor már vígan ellehetsz vele. Most, hogy optimalizálták, csak akkor éri el a 10 GB-ot, ha a Chrome zabálja. Van amikor 1 GB-ot is megeszik és csak egy alap html oldal van, semmi egyéb.
    Szóval, ha a rendszereden futó alkalmazásokat a minimálisra veszed, akkor tuti nem lesz gondod.
    Nameg, ha eleve SSD van a gépedben, akkor a lapozó fájl is marha gyors lesz.
    Amúgy meg figyelgettem és csak néha kajál 4 GB fölött. Olyankor általában spectator módban jártam a bolygófelszínt.

    Erről jut eszembe. Átállítottam 4 GB-ra a lapozó fájlt és azóta nem reklamál a memóriára. Nem is használ belőle 100 MB-nál többet semmi, összességében. De úgy látszik az 1 GB-ot keveselte a rendszer.
  • _susu_
    #5578
    Én is 8GB RAMmal játszok, (proci FX6300, nagy hűtővel, 4.1 GHz-re húzva, VGA: R9 280). Space Engineers egy éve még néha keveselte a 8GB-t, mostmár fut vele rendesen. Az FPS-em egy éve is csak 30-40 volt, mostmár visz 80-100-at is. Szóval azért csak látszik az optimalizáció :)

    @Julian: köszi majd upgrade-elem :)
  • RoboKutya78
    #5577
    azé többet fog vinni mint a notim 5 fpssel:)
    Memória csak beugró mennyiség hogy menjen a vas tervezett a min 16 gb:)
    illetve egy m2 ssd is rendszernek
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2017.06.21. 22:03:22
  • laci4321
    #5576
    Szerintem jól el fogsz tudni játszogatni vele, szerverezni velünk mindenképp fogsz tudni :)
  • kipeti
    #5575
    szerintem jó lesz késöbb azért kelleni fog még egy 8gb-os memória
    én se a erőművel tolom
    AMD FX4300
    GT 750
    2x8gb ddr4es 1600mhz 10cl memória
  • RJoco
    #5574
    Majd, ha megvan a konfig, akkor írd meg, hogy mennyire lett elég a játékhoz. Érdekelne, mit produkál a graf.kártya.
  • RJoco
    #5573
    Lehet rászerelni upgrade modult. Minden oldalra 2-t. Ezek plusz drónokat adnak hozzá.
    8 bővítéssel nálam baromi gyorsan építenek.
    És mindenképp nagy reaktor ajánlott A két kicsi, hát elég necces.
  • RoboKutya78
    #5572
    Srácok szerintetek mennyire lesz elég a játékhoz ez a konfig?:)
    ASUS B150 PRO GAMING
    ASUS DUAL-RX460-4G
    HyperX 8GB FURY DDR4 2133MHz CL14 KIT HX421C14FBK2/8
    i5 7400 LGA 1151
    a cucc elképzelhető hogy jövő hónap elejére teljessé válik majd:)
    memó tutkó hogy lekorlátoz de jelenleg ennyi jön ki
  • _susu_
    #5571
    Ok, köszi :) Amúgy NCF-et építettem (hogy kipróbáljam :), csak nagyon lassú. Egy kis utility hajót is tök sokáig épített. Hogy lehet gyorsítani? Én csak két kis reaktorral használtam, lehet, hogy az volt a baj?
  • RJoco
    #5570
    Egyrészt szerintem használjátok az Easy Inventory-t, ha már fenn van és működik. Nem is kell megnyitni semmit.
    Másrészt ott a TIM, ami nektek szintén beszabályozza a dolgot.
    Harmadrészt ott az Advanced LCD, amivel akár konténerekre lekorlátozva is ki lehet íratni a benne lévő mennyiséget.
    De ott az NCF is, ami mindent megépít helyetted, neked csak le kell tenni az alapokat. Ahhoz meg elég páncél blokk alkatrészeket és beltéri blokk alkatrészeket igényelni az Easy inventory moddal.

    Pár napja én is úgy gyártottam, hogy az összeszerelő átpakolta a cuccot máshova. Sőt, volt, hogy gyártani sem tudott, mert tele volt minden és már nem volt hely. De még mindig nem jött elő a bug.
  • _susu_
    #5569
    Még annyit tennék hozzá az inventory bug-hoz, hogy akkor jött elő, amikor az Assembler-rel olyan sokat gyártottam, hogy nem fért el a saját tárolójában, és áttette a Cargo-ba. Viszont utána 3-4-szer előjött, nem is tudtam befejezni a tegnapra tervezett munkát :D
  • _susu_
    #5568
    Na ma nálam is előjött ez az inventory bug. A saját hátizsákban aztán meg az Assemblerben. Ki-bejelentkezés megoldotta, de bosszantó.
  • RJoco
    #5567
    Viszont a szerverünkön más még nem jelezte. Én így értettem, hogy csak a te problémád.
  • laci4321
    #5566
    Azt nem mondanám hogy csak az én problémám, a Keen fórumon is a Bug Reportban már legalább 4 új téma nyílt az elmúlt 2 hónapban ezzel a hibával kapcsolatban.
    Megpróbálom majd újrarakni a játékot azért, hátha az megoldja, de nem reménykedem...
  • RJoco
    #5565
    Hehe. Szívatom itt magam rendesen. Nem értem, hogy miért nem akar hegeszteni. Van anyag, hegesztő a kezemben, oda is tartja, de nem csinálja. Újabb bug? Aztán nézem, hogy az energia szintem pirosan világít és nullát mutat. De jó.
    Aztán meg nem értem, hogy miért nem megy az NCF? Update volt és gond lett vele. Mire nagy nehezen észrevettem, hogy nincs neki elég energiája. 1 kis reaktor nem bírja el. Miután megépítettem neki a nagyot, baromi gyorsan befejezte a melót.

    Viszont most meg nem akar javítani. Fogtam egy hajót, még nem teljesen az enyém, de az irányító, antenna és sok konténer felett már átvettem az irányítást. Az NCF 50 méterre van a javító jeladótól, de semmi. Mintha ott sem lenne. Nem kezdi el javítani, míg mindent át nem veszek?
  • RJoco
    #5564
    Update volt, szerver is frissítve.
    Érdekes, hogy tegnap meg elmaradt.
    De előtte szombaton meg volt.
    Jó lenne, ha már berendszereznék, mint más normális játékoknál és nem csak így hasraütésszerűen menne.
  • RJoco
    #5563
    Közben átírtam a szerver nevét is Final Frontier Hungary-ra.
  • RJoco
    #5562
    Na vazze.
    Utána kéne járni a dolgoknak.
    Az Easy Inventory nagyon jól funkcionál, csak nem úgy, mint régen.
    Nem kell megnyitni a konténert.
    Kézbe fogom a lerakni kívánt blokkot és jobb klikk a konténer száján. És már a tatyómban is van a cucc. Ha nem fér bele minden, akkor később csak simán jobb klikk a konténer száján.
    Sőőőőőőt!!! Ami azt illeti, mindegy, hogy melyik ajtón csinálod, ha össze van kötve minden mindennel, akkor az egész rendszerből szedi ki a cuccot. Vagyis nem kell, hogy az adott konténerben legyen az elem, áthúzza másikból vagy az összeszerelőből is akár.
    A Text HUD Api-s modnak köszönhetően bal felülre ki is írja a műveleteket.
    És kombinációval egyszerűen kipakolható a tatyó is az adott kontiba.
    Elméletileg az összeszerelőt is lehet így működtetni, nekem még nem sikerült.

    De itt a leírás angolul:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Works in Dev and Stable

    New Feature! Easy inventory will queue blocks to the assembler if you hold shift while right clicking. Ctrl + Shift + Right click will queue 10 of a block. Easy!

    Download and use the Text HUD Api (in the bar on the right) to move the notifications to the top left of your screen.

    Right click storage blocks to extract needed items automatically.
    Alt + Right click to deposit all items into a cargo container.
    Ctrl + Right click , withdraw 10x of selected block.
    Shift + Right click to queue block in an assembler
    Ctrl + Shift + RIght click to queue 10 blocks in an assembler.

    How to use:

    Select block you want to build in your toolbar, right click container with items in it, all items are automatically transferred to your character for easy building. If you cannot pull the complete block in one go, the mod will remember and try to pull the remaining items on the next right click. Useful if items are spread across containers.


    Works in Multiplayer!

    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.06.20. 11:56:43
  • RJoco
    #5561
    Nálam nincs lag nagy hajónál. Egyszerűen vacak a netem...
    Vagy még nincs elég nagy hajóm...

    Én nem vagyok a szerver adminja (nincs beállítva) és nincs semmi bajom az inventory-val. A korábbi szerveren sem volt.
    Bár a játék néha kicsi meghülyül.
    Pl. megyek előre jetpack-kel és elmegy lefele. Hátra menetben meg felfele. Landolok az állomásomon, kikapcsolom a tatyót, vissza és jó.
    De volt olyan is, hogy nem igazán akart sárgára váltani a konténer szája, orvosi terminálja. Lényegében nem fértem hozzájuk. Szerencsére a krióba bejutottam.
    A ki/belépés sokmindent orvosol.
  • kipeti
    #5560
    Szerintem csatlakozz a szeverhez minnél töben vagyunk annál jobb elég stabil,nagy hajóknál készülj fel laggolni fog itt is még nem találtak fel olyan szervergépet ami ezt tudná simán kezelni. Viszont nem értem az elősző szerveren folyamat volt nálam is inventory bug itt csak 2 szer fordult elő eddig
  • RJoco
    #5559
    Szerintem még gyakorolj és nézelődj.
    Pár oldalon és pár héten keresztül biztos, hogy a szerverről diskurálunk már itt.
    Olyan, hogy stabil egy beta játéknál? Pffff..... Akkor nem lenne béta
  • RJoco
    #5558
    Első körben szerintem futtass "Helyi fájlok ellenőrzése" opciót a steam-ben. Ha nem segít, akkor
    Második körben gyaluld le a játékot, ne felejtkezz el az appdata-s könyvtárról sem. A mentéseidet azért tartsd meg, de minden más mennyen.
    Harmadik körben ez van. Valamelyik játéknál hallottam olyanról, hogy maga a profil lett bugos. Már nem tudom melyik játék volt.

    Erre a hibára csak te panaszkodsz érdekes módon, mástól még nem hallottam. Ezért gondolom, hogy "A hiba az ön készülékében van".

    Ma rengeteget pakolgattam ki és be, sokat építettem, ráadásul több, mint 2,5 millió tonna kobaltot fúrtam és hirtelen nem is tudtam hova tenni, össze is dobtam egy NCF-et. Most van még helyem. És semmi inventory bug.

    2 hajót is foglaltam ma. Szkafanderben. Nyavajás laggal... Az egyik egy ZPM szállító volt, itt láttam, milyen kicsi kezdő állomást csináltam. A másik egy Military transport volt. Na még kisebb lett az állomás. Itt viszont egy nagyon durva bug jelentkezett. Simán nem fogtak a golyók. Úgyhogy a lövegeket csak le kellett flexelnem. A kis mocsok hívott két segítőt is, miután leszedtem azoknak a tornyait is, eltakarodtak. A hajót hazavittem a 6 km-re lévő állomásomra 10m/s sebességgel, mert csak 1 percnyi üzemanyag volt benne. Hát nem vitték túlzásba. Szóval azért ez elég durva bug és még így sem egyszerű hajót foglalni. Folyamat 250 fölött volt a pingem.

    A csillagkapuhoz lehet, hogy kell naquadah, de mivel 1 már van az állomásodon, így egyenlőre elég hozzá egy tárcsázó. Ez csak az esetleges más játékossal való találka miatt lényeges.

    Jah, az inventory-ra visszatérve. Építs egy NCF-et, TIM-mel tartod a készletet, az NCF épít, te meg páholyból nézed popcorn-nal :D
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.06.20. 00:50:26
  • laci4321
    #5557
    Komolyan nem értem Julian egyszerűen hogyan kímél meg téged az inventory bug. Nekem konkrétan van olyan, hogy nem látom működőképesnek sem a blokkok inventory-ját, mert az első ránézésre megfagy, tehát másodpercekkel a belépésem után már tehetetlen vagyok. Számomra ez így totál játszhatatlan, hogy lehet úgy túlélőzni hogy az ember nem lát bele az inventory-jába?? És nem mozgathat semmit így.

    Szerintem elvonulok pár napra kicsit tervezni egy új bázis hajót, addig reménykedem benne hogy kap egy hotfix-et, mert már nagyon elegem van, 2. hónapja szívat ez a szar bug, és minden egyes hofix-el egyre durvább szinten! Eleinte még csak 1-2 blokk képe fagyott meg, az is 10-15 perc után és azért mert futott a TIM, most meg már ott tartunk hogy belépésem után van pár percem mire az összes blokk lefagy, mintha elkezdene pörögni egy visszaszámláló.

    Pl. Berakom az oxigén palackomat újratöltésre az oxigén generátorba, de mivel azon egy megfagyott kép van, kivenni már nem tudom, csak ha kilépek a szerverről, majd visszalépek. Akkor kapok egy friss képet, ki tudom venni. A hátizsákomban megjelenik a feltöltött oxigén palack, de ottmarad a generátorban is egy szellemkép róla! Azt látom hogy 2 oxigén palack van, mert hogy azonnal megfagyott mihelyst valamit kivettem belőle. Aztán ha lemerül az O2 palack, akkor ismét egy ki-belépés kell...

    De ugyan így ha valami alkatrészt már minden konténerből kivettem egyszer (ugye a megfagyott képeket egyszer ki lehet venni, mint az előbb az O2 palack esetében), akkor ki kell lépni, majd be, hogy frissüljön a kép, hogy újra ki tudjam venni. Hiába gyártok ugyanis ezerszám belőle, ha az nem jelenik meg az inventory-ban, csak egy ki-be lépés után.

    Pedig semmilyen szkriptet nem használok jelenleg, de csak el kellene indítani a TIM-et, hogy legalább ha már nem látom, akkor legalább legyen rendezett a rendszer, és automatikus is persze.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.06.20. 00:04:44