7903
Space Engineers

Katt a képre
  • josy1992
    #5556
    Sziasztok, nem olyan régen kezdtem a játékot nagyjából az alapokat elsajátítottam, mostmár szeretnék egy stabil szerverhez csatlakozni, tudtok nekem ebben segíteni? Voltam egy két szerveren de mind laggolt vagy egyik napról a másikra megszűnt.
  • laci4321
    #5555
    Az király, de a csillagkapu úgy is naquadáért kiált :D
  • RJoco
    #5554
    Most néztem, hogy sok tárcsázót össze lehet rakni vanila alapanyagokból. Csak a goauldos kivitelhez kell naquadah.
  • RJoco
    #5553
    Hosszas keresgélés után végre találtam kobaltot.
    Mikor visszaértem az állomásomhoz, ami kb. 30 km-re volt, eltűnt a szikla, amire le van téve. Az érc detektor látta a semmiben az érceket, csak én nem...
    Még jó, hogy tudtam, melyik irányból landolhatok. Aszteroida belsejébe így necces építkezni vagy ki kell jelölni a hajónak az utat.
    Ki/belépés elvileg megoldja, de a krió az állomáson van...
  • RJoco
    #5552
    Azt el is felejtettem írni.
    Szervernél, bármit is módosítson az ember és bármelyik szervernél, mindig célszerű leállítani a módosítás előtt. Így biztos lehetsz benne, hogy újraindításnál az új beállításokkal fog menni.
  • RJoco
    #5551
    Idő kell neki, míg lekéri az adatokat a szerverről és megnézi az adatbázisát. Legalábbis szerintem ezért ilyen lassú.
    Nálam is kell pár másodperc, míg megjeleníti a helyes adatokat. A 0/10 nem gond, nyugodtan várj egy kicsit. Ha újraindul vagy leáll valamiért, akkor azzal már úgysem tehetsz semmit. Múltkor nem is tudom miért állt le. Talán hozzáadtam magam, mint admin? Vagy pont a szerver nevét módosítottam? Szerencsére nem volt bent senki.
    Ha ráklikkelsz a Final Frontier téglaterületére, akkor bejön a Status oldal. Ott látható, hogy épp mennyin fut a proci és mennyi memóriát használ. Valamint sárga téglalapban kiírja, ha frissítés érkezett. Kéri is az újraindítást. Ha nincs gond, akkor nincs extra téglalap.
    Szerintem a szerver nevét majd csak updatekor fogom frissíteni. (Holnap/Ma...)
    A Backup-nál is szerintem leállítja a szervert, legalábbis úgy néztem. Eddig 1 van.
    A logot lehet nézegetni és keresgélni benne, kik csatlakoztak fel, ilyensmi. Ha nincs gond, akkor felesleges. Bár kiírja, ha a játék kész fogadni a klienseket.
    Nem tudom, milyen egyéb fülek jelennek meg neked még. Van az egyszerű konfigurálás és van a konfigurációs fájl nézegetős fül is. Angolul nem tudom, németül használom az oldalt.
  • laci4321
    #5550
    "Final Frontier" a szerver neve ugye? Most 2/11-en vannak fent, szóval nem indítom újra és nem nevezem át.

    Mikor belekukkantottam a "Basic Settings"-be, (megnézni hogy ott lehet-e a nevét átállítani), pár másodpercre 0/10-et írt ki. Gyorsan visszaléptem a főmenübe, nem tudom hogy pont akkor mentett egyet és azért írta ki, vagy pedig várta hogy változtassak valamit és addig nem kommunikált a játékosokkal :D De csak pár másodperc volt, ahogy visszaléptem maradt a 2/11, szóval nem dobott le senkit.
  • RJoco
    #5549
    Megoldható.
    Mivel még 3-an bent vannak, így nem állítgatok a szeró nevén.

    Hozzáadtalak, elvileg látnod kell majd a szervert.
    Arra figyelj mindig, hogy a kijelzett 0/10-nek át kell váltania x/11-re, ahol "x" a bent lévő játékosok száma. Ha ez 0, akkor mehet az újraindítás. Ha valami nem oké, akkor írj, bár 14:45-től nem leszek elérhető megint.
  • laci4321
    #5548
    Beregeltem amúgy, laci4321 néven.

    Egy becsatlakozott külföldi javasolta, hogy jelezzük a szerver nevében is, hogy nem angol a szerónk. Szerintem ez nem rossz ötlet, egy HUN tag simán elférne benne.
  • RJoco
    #5547
    Várunk szeretettel!
  • i robot
    #5546
    Sziasztok! Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha nem gond! Az utolsó javítások után felcsillant némi remény hogy jó lesz a multi. Szóval szeretném mindenképpen kipróbálni. Próbáltam felcsatlakozni játékokba de nem túl jók a tapasztalatok.
  • RJoco
    #5545
    A kezdő bázisokból még 15 megvan. Hogy milyen állapotban, azt nem tudom.
    Laci4321, majd, ha sikerül megint belépned, akkor vedd tulajdonba a bázist és a kaput is. Jelenleg látom, hogy melyik a kapud.
    Akinek van tárcsázója, az láthatja a neutral kapukat is, nem csak a sajátját. Persze, ha az Iris zárva, akkor elvileg...

    Most is bent van két magyar tag. Köszöntem, de semmi. Parker_HUN és LonelyFox.

    Jó lenne még egy kicsit tesztelni a kiinduló állomást. Olyanra lennék kíváncsi, mi van, ha átállítom a tárcsázókat sajátra. Mert most neutral-ok azok is. Vajon más tudna tárcsázni? A lényeg az lenne, hogy ne lássa senki, hogy milyen címek vannak benne. Persze logikusan ki lehet gondolni, de, ha valakinek gondja van az állomására való visszamenetellel (mint kipetinek volt a minap), akkor azt fixen meg tudnám oldani és más nem tudna róla.
    Valamint arra gondoltam, hogy körbedobozolom az orvosit, elvileg akkor ahhoz sem fér senki. Így biztos, hogy neutral marad mindig. És, ha minden igaz, akkor mellé azért letenne a játék. De ezt is tesztelni kell.

    Bázisokat lerakni nem nagy dolog, de csak kreatívban lehet. Szóval arra az időre le kellene állítani a szervert.

    A MOTD-t nem ismerem, utána kell néznem.
    A discord-os dolog nem rossz ötlet, bár nem szeretnék még egy programot futtatni. Akkor inkább a steam-en keresztül lenne jó megoldani valahogy.

    Laci4321, regelj be a g-portalra, írd meg a felhasználó neved és akkor megpróbálom megadni a jogosultságokat.
    Sajnálom, hogy nem sikerült játszanod. Esetleg azt lehet megtenni, hogy este 6-kor mindig újraindul a szerver. Elvileg ekkor már a csehek sem dolgoznak. Vagy rosszul számolok?
  • _susu_
    #5544
    Esetleg egy discord szoba/szerver nem lenne jó? És akkor a bejelentkezési üzenetben (MOTD) benne lehetne, hogy legyél fönt discord-on, különben újra lesz indítva a szerver alattad :)
  • laci4321
    #5543
    Sajnos teljesen random hogy mikor dobják ki ezeket a hotfixeket, annyit tapasztaltam ki eddig, hogy munkaidőben... :D

    Az ütemezett újraindítással annyi lenne a bibi, hogy néha megfelejtkeznénk róla igen. És egyszer csak újraindulna, mi meg esetleg épp 100-al száguldottunk egy hajóval, kikapcsolt csillapítással.

    Szóval az lenne a jobb igen, ha mi is újra tudnánk indítani. Azt amúgy nem mondanám hogy többet vagyunk gépközelben, én pl. az újraindítás előtt 3 napig be se léptem, nem volt időm rá :D De ma pl. tudtam volna játszani 3-4 órát, csakhogy nem lehetett...

    Akik játszunk a szerveren, jelölgessük be egymást steamen (kipeti és Julin ti megvagytok már) , úgy tudunk majd üzenni akkor is ha a játékon belül van a másik. És ha nincs bent senki, vagy szólunk valakinek hogy lépjen már ki legyen oly kedves, akkor nyomunk neki egy restartot és folytathatjuk a játékot.

    Ja és amúgy ma volt 2 külföldi játékosunk is, egy orosz valaki, meg egy angolul beszélő :D Remélem a kezdő bázisokat nem fogják csak úgy heccből tönkreteszegetni idegenek akik belépnek. Amúgy nekem nagyon tetszik ez az 1 bázisról kiindulós dolog, és hogy kiválaszthatod hol akarsz kezdeni! A külföldi odatévedt embereknek angolul és/vagy németül is ki lehetne írni 1-2 dolgot a kezdőbázis LCD kijelzőjére.
  • RJoco
    #5542
    Hopp-hopp.
    Itt is van lehetőség ütemezett újraindításra. A kérdés, hogy mikorra tegyem ezt?
    Mikor szoktak jönni a frissítések?
    Egyáltalán ugyanakkor dobják ki vagy direkt szívatják a jónépet?

    Sőt, elvileg fel tudok ruházni jogokkal mást is a szerverhez, de ehhez regisztrálnia kell a g-portalon.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.06.17. 23:50:57
  • RJoco
    #5541
    Jólvan, látom szépen nő a világ, már 2 GB fölött használja a memóriát :D

    A frissítés jó kérdés. A ViLayer-esnek lett volna, ez is szimpatikus volt benne, bár nem tudom, hogy, mert csak annyit láttam, hogy van egy időzítő, amivel leállítható és indítható a szerver és külön van egy frissítési procedúra. Arra nem utalt semmi, hogy ezt össze lehetne hangolni.

    Ha megoldható lenne, akkor szerintem úgysem kérdezne semmit a szerver, csak újraindulna.
    Jó lenne az is, ha kívülről be lehetne írni a csetre a játékban. Vagy a szerver küldene automatikus üzenetet.
    A G-portálban az a jó, hogy, ha belépek, akkor mindjárt jelzi, hogy frissítés van és elég az újraindításra nyomnom. Ebből a szempontból ez még egyszerűbb, mint a vilayer-es.

    Esetleg valamelyikőtöknek megadhatom a hozzáférésem, úgyis többet vagytok gép közelben, mint én. Melóban nekem esélyem sincs rá, az meg kb. 8-9 óra.
    Ha steam-en láttok, akkor rámírtok, hogy mi a helyzet, frissítés van, ha nem válaszolok 10 percen belül, akkor beléptek és megcsináljátok.
    Elmondom, mire kell figyelni, hogy senki ne legyen bent és mire kell nyomni, hogy meglegyen a frissítés.

    Amúgy frissítettem is, most fut.
  • laci4321
    #5540
    Amúgy nincs a szerónak automatikus frissítése? Mintha láttam volna olyan szolgáltatókat is, ahol írta hogy van. (Mondjuk ahoz gondolom az kell, hogy senki ne legyen fent, hogy újraindulhasson.)

    Amíg nem lépsz ki kipeti, addig úgy se lesz frissítve, Julian figyelni szokott rá, hogy csak akkor kapcsolja le ha nincs fent senki :)
  • kipeti
    #5539
    én még játékban vagyok kb.1 órát ha frissítve lesz a szerver ez idő alatt steamen írjatok már rám,hogy biztonságba menjek
  • laci4321
    #5538
    Hihetetlen, hogy 2 órája mikor a szeróra felléptem, akkor is frissített egyet, de akkor még jó volt, most meg már megint eltér a verziószám és nem léphetek be, mert megint frissített egy 60MB-ot a játék. Ma már 2. update. Komolyan basszus állandóan naponta újra kell indítgatni a szerót, hogy frissítsem, a kis vacak hétközi frissítések miatt?? Meg van hogy naponta 2-szer is?
  • kipeti
    #5537
    estére majd lesz :)
  • RJoco
    #5536
    Egész barátságos a szerver használat, 1,6 GB körüli a memória használat a korábbi 4 GB-t ellenében.
    Bár még nagy építmények nincsenek.
  • RJoco
    #5535
    Új szerver fut
  • RJoco
    #5534
    Így van, így van.

    Akkor nemsokára át is állítom a szervert.

    Így van, ércek is vannak, de asszem csak 3GW-os a hub. Viszont van naquadah generátor is, de azt most nem tudom, hogy milyen erős. És naquadah komponenssel megy. Ehhez külön finomító is van.
  • laci4321
    #5533
    Kajak leraktál 19 db bázist? :D De király :D

    És hogy is működik majd a dolog? Semlegesek, és ha befoglalod őket akkor átállítod a magadévá és onnantól a tiéd?

    Nézzünk meg persze, de szerintem is akár már indíthatod is.

    Amúgy a ZPM HUB egy nagyon erős akkumulátorként funkciónál ugye? Tehát újra lehet tölteni? És jól emlékszem hogy 6 GW-os? Meg ez a Stargate mod akkor érceket is adott hozzá a játékhoz, amit majd az űrben kell kibányászni?
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.06.17. 09:43:44
  • kipeti
    #5532
    Rossz nem lehet :)
  • RJoco
    #5531
    Az új világ elkészült és a szerverre feltöltve, de még nincs aktiválva.
    Még a régi világ fut.
    Mivel itt csak ketten vagytok aktívak a szerverről, így ti döntitek el, hogy megnézitek vagy sem, kipeti és laci4321.
    Aztán remélem jó is lesz
  • RJoco
    #5530
    Ezt a bugot pont a napokban tapasztaltam én is. Fogtam egy ZPM szállítót, elugrottam vele a bázisomra és utána néztem, hogy nincs meg a vadászom, amivel fogtam. Gyors vissza a koordinátákra a hordozó hajóval és nincs ott. Hajjaj, erre látom, hogy ott van a bázisomnál a jele. És meglett.
    Azt nem is figyeltem, hogy mikor a hordozóval ugrottam a ZPM szállítóhoz, akkor mi volt a helyzet, mert mindjárt átültem.


    Földön, Űrben, Holdon, Marson és az Alien bolygón is vannak állomások. 7-3-3-3-3 darab.
  • SzmisszRoland
    #5529
    Hát remélem hogy javítják mihamarabb mert így elég kellemetlen mozogni a bázissal, addig meg megpróbálom az időzítős blokkal megoldani.
  • laci4321
    #5528
    Ez tuti valami bug lesz, amit előbb-utóbb javítanak majd. Mert gyakorlatilag akármi ami elmozdíthatatlanul rögzítené a nagy hajóhoz a kis hajót, az meg kellene maradjon az ugrás után is.

    És az állomás a korábbi állomásunk koordinátáin lesz, vagy az űrben valahol? Vagy a Földszerűn és kész?
  • SzmisszRoland
    #5527
    Hát a futóművek és az összekötők színe alapján össze vannak csatlakozva (világítanak zölden) de amikor kilépek az ú koordinátára és megmozdítom a nagy hajót, a kicsik nem mozdulnak vele, de a talpak is és az összekötők is tovább világítanak zölden. :(
    próáltam hogy rákapcsolódok a kicsivel a nagyra és utánna kikapcsolom, próbáltam a nagyhajra tenni talpat és a kicsivel hozzá csatlakozni de az összes próbálkozásnak az lett az eredménye hogy "hipertér kilép"-> összekötő felold->összekötő lezár és csak utána lehet mozogni.gondoltam arra is hogy energi miatt csinálja de egy 3%-os ugrásnál is ugyan az az eredmény mint ha max távra ugrok.
    Ja ez a probléma még 3-4 patch óta fenn ál azóta keresgélek megoldást.
  • kipeti
    #5526
    Futómű elengedi? Elvileg nem kellene régen nem engedte el, lehet az "új" patch hatása elég sok minden bugzik
  • SzmisszRoland
    #5525
    Üdv mindenkinek, az volna a kérdésem hogy, egy nagy hajóhoz ami ugróhajtóművel átugrik egy másik kordinátára, hogy lehet csatlakoztatni kis hajót ami megérkezés után nem válik le a nagy hajórol. Összekötő, futómű mind elengedi.
  • RJoco
    #5524
    Kellett a gépnek egy restart...
  • RJoco
    #5523
    Hát ebből most nem lesz semmi. Nem hajlandó betölteni a mentéseket. 4,4 GB-ot nem éri el a játék memória használata és hibával kilép.
  • RJoco
    #5522
    Ha minden igaz, akkor nem lesz kezdőhajó.
  • kipeti
    #5521
    Nem kell túlcsicsázni azt az állomást ha kell tudok majd küldeni kezdőhajónak valót amivell lehet landolni bolygón is (földi bolygón tesztelve 200t hasznos teherbírás minden van rajta ami kezdéshez kell)
  • RJoco
    #5520
    Nem. Mindenki majd egy állomásról indulhat x mennyiségű alapanyaggal.
  • laci4321
    #5519
    Milyen új világ?
    Az hogy elkezded a kört, hogy kreatívban megcsináltad a régi bázisodat, és majd tovább adod?
  • RJoco
    #5518
    Neeem, meglett.
    A nagyon okosok betettek egy kapcsolót, hogy kiírja vagy nem írja ki...

    Azon kívül folyamat leáll a program kevés memóriával. Ez olyan 4 GB-nál történik és nem értem, hogy miért. A steam nem a 64 biteset indítaná?
    De marha idegesítő.
    Már nem sok kellett az új világhoz.

    Jah, amúgy igen, az én gépemen futó világra csatlakoztak.
    Majd később becsatlakozott egy steam ismerős is...
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.06.16. 00:52:46
  • laci4321
    #5517
    Lehet elfelejtetted a megjelenítési beállításokat.
    Állítsd át hogy ne képet, hanem a szöveget jelenítse meg. (Ha kép megjelenítés van beállítva, de nincs kijelölve kép, akkor egy szimpla online felirat látszik és kész, hiába írsz be vármit is..)