7903
Space Engineers

Katt a képre
  • Yusukee01
    #5716
    Na ezt kipróbálom. Régen próbáltam, de akkor nem sikerült működésre bírni. Hátha most :). Amúgy most csak egy egyszerű oxigén generátor szabályzót csináltam, de sose lehet tudni.
  • _susu_
    #5715
    Én pont most a hétvégén tettem föl a Visual Studio-t, és lőttem be Space Engineers Ingame Script íráshoz. Intellisense miatt ahhoz nagyon doksi sem kell :). Ha komolyabb scripteket akarsz írni, akkor ajánlom, hogy állítsd be te is: link.

    Éppen egy hálózati megoldáson dolgozok, hogy távolról, akár automatizáltan tudjak parancsokat adni a hajóimnak :) (vagy pl. csak megnyomok egy gombot vész esetén, és odajön sok kis drón, hogy megvédjen :D)
  • laci4321
    #5714
    Hát én utoljára szerdán voltam bejelentkezve a steamre is, kicsit (1,5 óra) építgettem még a bázishajómon offilne kreatívban, mert nincs kész.
    Ma is építek majd rajta 1-2 órát, de a lényeg, hogy ma 0:15-kor tuti nem voltam bejelentkezve, sem a steamre, sem a g-portalra, hogy szerver update-et nyomjak :D Lehet végre bekapacsolt az automatikus frissítés?

    Remek, van köztünk aki tud programozni :)

    Ainz: nem tudhatjuk milyen verziót szedtél le, de nálunk tökéletesen megy a játék (az állandóan felbukkanó bugokat leszámítva persze amiket a fejlesztők raknak bele, majd javítgatnak folyton..)
  • Yusukee01
    #5713
    Ez jó, köszi. Ezzel együtt pedig tökéletes https://bloc97.github.io/SpaceEngineersModAPIDocs/html/b2d609dc-672a-3d90-cdc0-3753ce60d06f.htm
  • RJoco
    #5712
    Nem tudom, hogy jutottál erre a linkre, de én nagyon egyszerűen jutottam IDE.
  • Yusukee01
    #5711
    A scriptekre gondoltam csak mivel programmable block a neve, nem script block ezért mindig programnak hívom. Mindegy, nem ez a lényeg most. Amikor én kezdtem, még tervben sem voltak a scriptek :)

    Találtam egy wikit (http://www.spaceengineerswiki.com/Programming), de itt meg sincs említve az oxigén generátor, oxigén / hidrogén tank.

    Tudsz egy linket adni?
  • RJoco
    #5710
    Én lemaradtam valamiről. Mit akarsz programozni?
    A script-ek kb. azóta vannak, mióta játszom vele. És elég régóta játszom már vele.
    Így a "harmadszorra" igencsak nagy kihagyásokat jelent a kezdések között.
    Vagy a wiki-t nézd, azt elég jól szokták frissíteni, vagy a keen fórumot.
  • Yusukee01
    #5709
    Van valahol up-to-date programozós dokumentáció? Már harmadszorra kezdenék neki mióta kijött a programozás, de már megint teljesen más. Az official doksi steamen sem friss.

    Vagy esetleg valami IDE, ami friss és működik is?
    Utoljára szerkesztette: Yusukee01, 2017.07.08. 09:03:36
  • RJoco
    #5708
    Javították valamikor a golyó bugot is, most már le tudnak lőni a fegyverek...
  • RJoco
    #5707
    Épp most futott le egy update a szerveren, ami érdekes, mert nem én nyomtam rá és laci4321-et nem látom steamre bejelentkezve.
    Szerk.: Vagy inkább az oldal nem jelenítette meg helyesen.
    Update folyamatban.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.07.08. 00:17:04
  • RJoco
    #5706
    Mennie kellene. A gépednek bírnia kellene.
    Meg kellett volna venni, míg olcsó volt. Szerintem nem lenne ilyen gondod. És amíg nem játszottál vele 2 óránál többet, addig visszakérhetted volna a pénzt is.
  • Ainz
    #5705
    Leszedtem virágbolti verziót tesztelni... hdd-n be se tölt a játék hanem befagy.. ssd-ba már betölt, de még itt is meg meg fagy meg laggzik néha..
    Ez most azért van mert nem eredeti vagy eredetin se lesz jobb ? Mert ilyen, akkor lehet meg se veszem..
    i5 2500k 8gb corsair tuning ram + gtx 770
  • _susu_
    #5704
    Hotfix jött, nem tudom mit javítottak benne.
  • Yusukee01
    #5703
    Azóta már történt az, hogy mindent beszívott, ha kellett, ha nem. Aztán egyszer csak megjavult minden...

    Eltűnt a szerver :(
    Semmi, csak frissített a steam
    Utoljára szerkesztette: Yusukee01, 2017.07.07. 19:35:08
  • laci4321
    #5702
    Na ezt bírom :D
    Javítanak egy bugot, de nem tűnik nekik fel, hogy nem teljesen lett javítva :D

    Yusukee01: Ha megpróbálod azt, hogy átállítod a teljes bázis tulajdonosát Senkire, majd vissza sajátra, az segít?
  • RJoco
    #5701
    A minapi frissítéssel javítva lett a terminálos bug. Ahol megnyitom, ott lesz a terminál és nem az elsőn a névsorban.
    Bár a listában nem ugrik a megnyitott blokkra, csak a vezérlés van ott.
  • Yusukee01
    #5700
    Én is valami ilyesmit akartam kipróbálni, de most már valamiért nem vesz magához semmi komponenst, pedig majdnem közvetlenül van a tárolóra kötve. Valami gond lett a blokkjaim tulajdonosi értékével, mert az enyém minden, de a TIM is azt írja, hogy mégsem. Érdekes.
  • laci4321
    #5699
    Ohh az NCF-et ki is hagytam.
    Én úgy oldom meg a dolgot, már amennyiben rászánom az időt, hogy 2 sorter blokkot teszek rá, az egyik befelé irányító, a másik kifelé.
    A befelé irányítóban engedélyezve van minden hogy átmenjen (de nem szív be semmit!), így az NCF bármit be tud szívni maga amit akar az építésekkor. Kb. 1-2 percenként viszont lefut egy timer blokk, ami lekapcsolja a befelé irányítót, és bekapcsolja a kifelé irányítót, amivel viszont már kiszívok mindent belőle. Ez kb. 5 mp-ig fut, aztán egy újabb timer (amit az első aktivált) visszaállítja az eredeti állapotot és indítja újra az 1-2 percet is. Így megvan automatikusan a dolog, csak hát 4 blokk kell hozzá...
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.07.06. 22:50:13
  • RJoco
    #5698
    Azt sajnos nem látja, ezt én is észrevettem.
    A megoldás egy szortírozó lenne, ami átküld mindent egy konténerbe. A kérdés, hogy a másik oldalról nem e húz be mindent.
    Mondjuk oda is célszerű egy szortírozót tenni, de azon nem beállítani a "Mindent ürít" opciót. Talán akkor nem mennek körbe-körbe az anyagok, de ez nem biztos, tesztelni kell.
    Vagy a rendszer egy távoli pontjára teszed az NCF-et, így elvileg oda csak akkor kerülhet cucc, ha ő behúzza vagy, ha minden más tele.
    Ha szétszedésre használod, akkor meg manuálisan kell intézni a dolgot.
    Mondjuk a szortírozós ötlet sem igazán jó, mert amit ő behúzna, azt a szortírozó mindjárt ki is pakolja. Csak néha kellene bekapcsolni a szortírozót, mikor azt akarod, hogy üres legyen az NCF.
    Esetleg írhatsz a script oldalán egy üzit a készítőnek, hátha meg tudja csinálni a dolgot.
  • Yusukee01
    #5697
    A lényeg az, hogy nem tudok tenni semmit, hogy jobb legyen. Köszi :)

    Más: Most kezdem beüzemelni a TIM modot. Elolvastam a doksit. Működik is rendesen, de azt nem tudom megoldani, hogy a Nanite Control Factory-ból kiszedje a dolgokat. Erre van valami megoldás?
  • RJoco
    #5696
    Inkább a multi miatt. Nekem is ugrál. Számít a netkapcsolatod is, attól is ugrálhat. Illetve magával a szerverrel milyen a kapcsolat.
  • Yusukee01
    #5695
    Na megint én. Megnéztem, hogy miért ilyen lassú a játékom és azt látom, hogy a sim speed elég gyakran leugrik ilyen 0.4 - 0.5 -re. A server az most fixen 1. A sima sim speed is a multi miatt ugrál, vagy nálam nem jó valami? (nem kötekedni akarok, csak érdekel)
    Utoljára szerkesztette: Yusukee01, 2017.07.06. 10:03:12
  • kipeti
    #5694
    küldj egy privátot számlaszámmal be szállok a fenntartásba
  • RJoco
    #5693
    Játszanom meg nem kell, hulladék a net.

    Érdekesség, hogy elég egy programozható blokkban lecsekkolni és menteni a scriptet és utána jó lesz a többiben is.
    Jelenleg kettő fut, a TIM és az AutomaticLCD. Utóbbinál hiába indítom a időzítőt, amíg nincs csekkolva a script, addig nem fut. Viszont, ha csekkolom a TIM-et, akkor az azonnal elindul és elég az AutomaicLCD-nél az időzítőt indítani.
    Azt viszont nem értem, hogy miért állnak meg.
  • RJoco
    #5692
    Mi lenne, ha valami jól menne?
    Ma délelőtt feltöltöttem a szerver egyenlegét. Az első nem sikerült, mégis lehúzta a paypal a lóvét. A második sikerült.
    Írtam is, hogy gond van. Visszajeleztek, hogy jóváírják. De nem a paypal-en tették, hanem a szerveren. És még kicsivel többet is. Szóval most elvileg még két hónapig futni fog a szerver.

    A vilayer-es vackot meg felmondtam, mielőtt azok is elkezdenének kavarni. A pénzem sajnos nem kaptam vissza, hiába reklamáltam, hogy sz@rt adtak el...
  • Yusukee01
    #5691
    Akkor csak nekimentem. Csúnya koccanás volt :)
  • RJoco
    #5690
    Ez már régi bug és írva is volt itt a megoldás.
    A cseten későn vettem észre, illetve ott nem is, csak az üzenetek fülön, mikor visszanéztem, de akkor már leléptél.
    Nyitott terminálnál, inventory-nál nem látszik a cset.
    Amúgy írtam volna, ha időben észreveszem.
    Amúgy nem ráspawnolt, hanem betöltötte a grafikát. Ott van az. Az érc detektor látja is a "semmiben" az ércet.
    Ha kilépsz és vissza, akkor megint ott lesz. De esélyes az is, ha kiugrasz 15 km-rel messzebb és vissza, akkor megint megjelenik. 15 km a látótáv.
    Ez a hiba előjöhet bármelyik aszteroidánál.
  • Yusukee01
    #5689
    Nekem olyat sikerült valamelyik nap, hogy nem jelent meg egy aszteroida, aztán egyszer csak ráspawnolt a hajómra :(
  • kipeti
    #5688
    Ma vigyázzatok a bolygón repüléssel nálam eléggé ingadozott a szerver sim sebesség 3 bányászhajót törtem szét :)
  • RJoco
    #5687
    Sajnálatos, ez egy elég nagy hiba. És szerintem úgy csütörtökön jöhetett.
  • RJoco
    #5686
    Príma.
    Én meg azon gondolkodom, hogy meg kellene válnom az alaplaptól és procitól. De lehet, hogy az egésztől.
    Még utána kell néznem, mennyit buknék rajta és mibe lenne az új.
  • RoboKutya78
    #5685
    Na már csak kb 2 hét és meglesz a vasam némi alaplap váltás történt de a többi jőn:)
  • _susu_
    #5684
    Nálam is ez van. Itt a bugreport, de még nem reagáltak: https://forum.keenswh.com/threads/1-181-401-pressing-f-doesnt-open-the-block-youre-looking-at-anymore.7395813/
  • laci4321
    #5683
    Ainz: a survival egy összetett játékstílus, menned kell ércet bányászni, az ércet finomítóban át kell alakítani, majd abból egy újabb blokkal alkatrészeket gyártani. Majd ezekből az alkatrészekből gyártani le az űrhajódat, blokkról blokkra, vagy pedig rábízod a dolgot egy automata építőre (pl. Nanite Controll Factory mod.) Vagy kergethetsz/vadászhatsz le hajókat az űrben, és azokat szétbontva van meg az alkatrészed.
    De figyelni kell az energia készletedre (uránium), lőszer mennyiségedre, a saját életerődre is, mert survivalban meg lehet halni, stb.. stb... De mindezeket hiába mondom el külsőleg, a SpaceEngineers-t ki kell próbálni hogy meglásd hogy működik. Minecraft-hoz hasonló játék, csakhogy fizikával, és járműépítési lehetőséggel. (járművek, bányászhajók, stb...)

    Nem lehet szimplán leírni, el kellene kezdened a játékot, végigmenni a tutorialon. Játszanod vele pár órát, hogy megértsd a lényegét. Vagy nézz gameplay videót, van magyar is néhány. És ha van kérdésed segítünk. De ne kérd hogy leírjunk egy csomó szöveget, amit látatlanban nem is értenél.
    Ha nem akarsz elsőre beruházni rá, tölts le egy verziót, ahogy már mondtam is, és próbáld ki azon. A mentést később úgy is át lehet vinni az eredeti verzióba!
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.07.03. 21:45:35
  • RJoco
    #5682
    Ezidáig csak 1 finomítóm, meg 1 összeszerelőm volt.
    A hajómon elkészült a gyártósor sok finomítóval és összeszerelővel és azonnal elő is jött durván az inventory bug.
    Mivel a TIM szeret leállni, holott nincs 30% a terheltsége, így azért tettem mindenhova szortírozót. Ezek azonnal pirosra váltottak, ahogy a TIM átvette az irányítást. És mégis bekapcsolt állapotot jelez a terminál.
    Valamint az érceket is szépen elosztotta a finomítókban, pedig ott nincs is beállítva a TIM.
    Az mondjuk jó dolog, hogy ettől függetlenül a szortírozón nem megy át más, csak ami be van állítva rajta.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.07.03. 21:37:59
  • RJoco
    #5681
    Letettem egy Piston-t és -8,5 méterre volt kitolva a feje. Éppen nem robbant le az állomásról, de szerintem a -8,5m a gondja.
    Áttoltam 10 méterre, majd vissza nullra, ami -0,0m lett.
    Remélhetőleg hamar javítják.
  • RJoco
    #5680
    A kiegészítő oldal kapott egy HUD LCD magyar nyelvű leírást.
  • Ainz
    #5679
    De örülnék neki ha választ kapnék rá, mert szeretném tudni mire számítsak..
    Amúgy a terv az építés és harc.. ha van lehetőség, akkor playerek ellen is..
    BTW Számomra és barátom számára nem új a pvp.. ARK-ban végig official pvp serveren játszottunk.. és ott is tanultuk meg a játékot.. Most is csak azért hagytuk abba, mert sok volt a pvp-ben a cheater meg a bug..
  • RJoco
    #5678
    Éjjen. Ez a vacak leszedett 1,7 GB-ot steam-ről.
    Lényegében magát a szervert.
    És nem más, mint, hogy ezzel kellene a szervert indítani és akkor menne a chat kívülről.
    Ezek szerint ezt nekem futtatni kellene a szerveren, hogy menjen, arra meg szerintem nincs lehetőségem.
    Próbáltam úgy, hogy a szerver IP-jét adtam meg, de leállt a program.
    Így egyenlőre marad külső chat lehetőség nélkül a szeró. Eddig nem volt vele gond, mindig üres volt, mikor frissítenem kellett.
  • kipeti
    #5677
    Nálam is ez van sajnos