7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #5676
    Másnál is van olyan bug, hogy ha K-val nyitom meg a terminált egy blokkon, akkor mindig a legelső blokkot adja be és nem azt, amit megnyitottam?
    Nagyon zavaró.
  • RJoco
    #5675
    Köszi!
    Meglesem. Bár install leírást még nem találtam hozzá. Talán a tömörített állományban.
  • _susu_
    #5674
    @Julian: múltkor kerestél olyat, hogy kívülről lehessen chat üzenetet írni, ez elvileg tudja:link
    Utoljára szerkesztette: _susu_, 2017.07.02. 22:35:03
  • kipeti
    #5673
    Kérdésedre válaszolva nem szoktam, inkább nagy hajót használok bolygóra szállás és elhagyásra, és minden másra.
  • kipeti
    #5672
    Én egy kicsit viccesebben jártam, de eddig azt hittem az én hibám volt, egy kis árufuvarozót vittem volna a kezdőbázisra megpakolva kikapcsolt energiával rögzítve talppal amikor beléptem a légkörbe biztonságos magasságba 0.1-0.2 G-nél (nem tudom mikor történt) úgy döntött elindul egyedül és nem a nyitott hangár ajtón keresztül ment :) olyan volt mintha rápakoltam volna egy rakat mesterséges súlyt csak 2db közepes konténer volt rajta dugig
  • _susu_
    #5671
    Na, most nemrég "robbant" fel és pörgött el a távolba a félkész hajóm a szerveren. A hajtóműveket akartam kipróbálni, hogy jó lesz-e a gyorsulása, és a kis bányászhajóm is rajta volt. Amikor a kis bányásszal leoldottam a konnektort, akkor bumm, és vad pörgésbe kezdett, a mérnököm meg meghalt. El volt mentve blueprint-be a hajó, szóval az építgetési munka nem veszett el, csak egy csomó nyersanyag :D

    Kérdés: ti hogy szoktátok a kis hajókat a nagy hajóhoz kötni? (Már másik szerveren robbantam föl emiatt, de az egy éve volt kb.)
  • laci4321
    #5670
    Vagy töltsd le valahonnan (lehetőleg minél frissebb verziót) és próbáld ki. Ha megtetszik a játék, úgy is meg fogod venni, mert tört verzióval nem tudsz szerverekre sem csatlakozni, nem jönnek a heti update-ek, és a modok leszedése is macerás (nem biztos hogy működik korábbi játékverzióval egy-egy adott mod). Ha meg nem, akkor legalább nem lett oda 10 euród.

    Amúgy ez a 10 euró tényleg az eddigi legjobb ár amennyiért valaha kínálták a játékot (Kb. 2,5 éve én 14 euróért vettem), szóval gyorsan kell dönteni, már csak pár napig tart.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.07.02. 17:23:28
  • RJoco
    #5669
    Vedd meg és megtudod
  • Ainz
    #5668
    Mi a baj a survivalal ?
  • RJoco
    #5667
    sok olyat halottam, hogy a multi nem a legjobb

    Teljesen jól hallottad. A felsorolt lehetőségek közül mindegyik adott.
    Amíg nem tudtok játszani, addig túlélő szervert nem ajánlom nektek.
    Ha már ismeritek a játékot és túlélőben is boldogultok, akkor érdemes kipróbálni egy túlélő szervert.
    A Tutorial-okat érdemes végig csinálni, elég jól megmutatja az alapokat.
    Utána kicsit el lehet bohóckodni kreatívban, hogy ki is tapasztaljátok.

    Ha tetszik a műfaj, akkor most mindenképp érdemes megvenni. Ennél olcsóbban még nem láttam.
  • Ainz
    #5666
    Azt elfelejtettem mondani, hogy multiznánk haverral..
    Ez hogy működik ? vannak serverek ? vagy nekem kell csinálni ? vagy vennem kell ? ha igen, akkor mennyibe kerül és hol éri meg ?
    Fontos lenne, mert sok olyat halottam, hogy a multi nem a legjobb a játékban...
  • kipeti
    #5665
    Sok blokkból álló hajókkal vigyázzatok, gondoltam ma reggel elköltözök alien moonra de jump közben ki dobott a játék a hajót pedig szépen lerakta az alien bolygóra sérülés nélkül
  • RJoco
    #5664
    Minek annyi érc? Pár pillanat alatt megvan 1 milla a puhább fajtából.
    Amúgy ma is pakolgattam a konténerekben, finomítóban és jól ment.
    Egyszer tűnt el a bázisom alól az aszteroida, de egy meghalást követően már ott is volt. Lehet, hogy nem is kell kilépni, elég ismét 15 km-en kívülre ugrani, mert 15 km a látótáv.
    Amin meglepődtem, hogy egy teljesen lemerített JD pillanatok alatt fullon volt.
  • kipeti
    #5663
    Zabálj meg 5 perc alatt egy aszteroidát na azt nem tudja kezelni a szerver:) elő fog ugrani az inventory bug
  • RJoco
    #5662
    Az NCF-fel tényleg nagyon brutál építkezni.
    Csak magamhoz veszek pár beltéri lemezt és némi acél lemezt, lerakosgatom őket és pár pillanat múlva már be is van építve a csőrendszer.
    Az Areas Beacon-nel elvileg ki lehet jelölni területet és azon belül meg lehet adni, hogy építsen vagy bontson az NCF. Még nem próbáltam, de elvileg így zökkenőmentesen mehet a bontás.
    Most csak egy bontó beacon-t tettem a hajóra és elég szépen elkezdte bontani. Levált egy darab a hajóról, de még azt is elbontotta.

    Ami kicsit zavaró, hogy minden hosszabb szünet után újra kell ellenőriztetnem a scripteket, hogy működjenek.
    És hiába nyitom meg az adott blokk terminálját, valamiért mindig a legelső blokkot adja és nem a megnyitotta. Az inventory-nál szerencsére nem csinálja. És az inventory bug sem jelentkezett mostanában.
  • RJoco
    #5661
    Azt is érdemes megemlíteni, hogy távirányítós blokkok segítségével őrjáratra is lehet küldeni a hajókat, így az ellenségeseket is.
    A script íráshoz nem értek, de nem kizárt, hogy valaki meg tudná írni azt is, hogy látótávon belül elkezdjenek támadni, mint ahogy a PVE mod-ban is van.
  • RJoco
    #5660
    Pirate base spawnolhata, de nem képvisel akkora harci értéket, hogy haderővel kelljen érte menni.
    Mondjuk az is kérdés, hogy ki, hogy harcol. Ha csak mellé akarsz állni és nézni, ahogy lövi egymást a két objektum, akkor lehet érdekes.
    Én általában (hajó)sérülés nélkül szeretem megúszni a dolgot. Ha rájössz a titkára, akkor már majdnem egyszerű, mégis sok időt bele lehet ölni.
    Ha földi kezdést indítasz, akkor kb. 1 km-re kapsz egy kis dróngyártó fúrótornyot és mindig támadás alatt leszel, amíg el nem foglalod vagy meg nem semmisíted. 30 km-re pedig egy ellenséges bázist találsz, na az azért elég jól fel van fegyverezve. Még kreatívban is baromi nehéz megközelíteni, mert az eltaláló lövedékek mindig hátra tolnak.
    Jah, ennél a kezdésnél neked alapból van egy bázisod.

    De, mint ahogy kipeti is írta, építesz egy tuti ellenséges flottát vagy bázist, majd utána megpróbálod elfoglalni.

    És a világokban, ha be van kapcsolva, akkor lehet találni elhagyott hajókat. Ezeket általában mások készítették. Elméletileg te is fel tudsz ilyet tenni steam-re, de, hogy a játékba, hogy kerül ez be, azt nem tudom. Lehet, hogy csak feliratkozással.
  • kipeti
    #5659
    Optimalizáció ide is elfér még bár érezhetően dolgoznak rajta kb hasonló gépem van 16gb rammal és be tudom betudom laggoltatni, de olyan amire te gondolsz nincs benn a játékban.
    Maximum kreatívban csinálsz egy állomást amit túlélőben befoglalsz
    Utoljára szerkesztette: kipeti, 2017.07.01. 16:31:42
  • Ainz
    #5658
    Én olyasmikre gondoltam, hogy pl x bolygón elhagyott helyek.. vagy bányák stb, ahol van ellenség.. vagy űrben ilyen kalóz bázis, meg hozzá hajók, amik ellen később lehet harcolni stb..
    A gépem amúgy i5 2500k 8gb ram gtx 770 eddig minden ment rajta faszán.. egyedül az ARK ami rosszalkodott, de az spagetti kód és még 0 optimalizációt kapott kb..
  • laci4321
    #5657
    A játék még Béta fázisban van (és ide is 3 év volt eljutni.. :D ), még 1-2 évig nem igen lesznek MI-k, de ne nekem legyen igazam.

    Maga a játék túlságosan sokrétű, egy MI tervezése, ami nem zabálja le a procit elég nagy kihívás. Önállóan épít, bányász és bázist és hajókat épít? Ez egy komplex, emberi feladat. Gőzerővel folyik a fejlesztése, már jó 1 éve, de még nincs átütő siker. Előbb utóbb lesz az biztos, a "GoodAI" program kb. azóta fut.

    Jelenleg csak buta, egyszerű szabályok alapján támadó és spawnoló MI-k vannak, nem kihívás egyikkel sem felvenni a kesztyűt.

    Amúgy a bolygókról még annyit, hogy betöltőképernyő nélkül tudod bejárni az egészet, elhagyni a légkört egy hajóval, utazni jó sokat az űrben, és leszállni egy másik bolygón.

    Még amit fontolj meg a játék megvétele előtt, hogy milyen teljesítményű géped van. Ugyanis nagyon sokat kér azért, hogy folyékonyan fusson.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.07.01. 15:04:23
  • kipeti
    #5656
    farkas illetve pókvadászattal ellehet múlatni az időt de dungeonokban nem fognak spawnolni, illetve űrhajókkal lehet csatázni ha megbeszéled valakivel a szerverünkön akkor ellene is lehet más szerveren ahol lehet szabadon pvp-zni megbeszélés nélkül is lehet.
  • Ainz
    #5655
    Akkor a dungeonokat/harcokat gépek ellen el is felejthetjük ?
  • RJoco
    #5654
    A bolygó közepéig csak 60 km-t kell fúrni.
    A terraformálás lakható bolygót jelent belélegezhető levegővel, növény és állatvilággal. A Marson nincs semmi, az alien bolygón van növényzet, meg pókok, de mérgező a levegő.
  • kipeti
    #5653
    hali
    1. Gömbölyű :), van gravitáció,domborzat, nyersanyag, légkör.,Teljes mértékben terra formálható bár a bolygók közepén állítólag van valami ami instant halált okoz nem tudom még nem volt lelkierőm átfúrni 120km-t. A túléléshez oxigén kell és a jetpackhez hydrogen, étel alvás ha ilyenekre gondolsz, nem kell (csak neked ha magával ragad akkor arra eszmélsz délután 4 óra van és még nem reggeliztél). Megfelelő hajóval igen lehetséges a bolygóközi utazás.
    2. Bányászni kell és szükséges az építéshez, fejleszteni nem kell.
    3. Vannak "MI" hajók de csak kevés kihívást jelent a nagy része. A bolygón vannak farkasok és pókok, idegesítő, alkatrészeket lehet lootolni ezek kikapcsolhatóak.
    4. mindent lehet építeni ami el tudsz képzelni (pl.:https://www.youtube.com/watch?v=R8rs8I2WrtI), csak a játékos jelenti a korlátott.
    Egy pálya van különböző kezdési lehetőségekkel, hogy mekkora ezt is belehet állítani,halehet mondani a maximuma végtelen, de viszont csak 3db bolygó és 3db hold van benne szóval nem olyan mint az Elite Dangerous, de ez is elég :)
    Utoljára szerkesztette: kipeti, 2017.07.01. 12:38:47
  • Ainz
    #5652
    Sziasztok!
    Tervezem megvenni a játékot magamnak meg egyik barátomnak..
    Lenne pár kérdésem..
    Látom vannak bolygók a játékban.. ez hogy van megoldva ? tudok egyikről a másikra menni ?
    Bányászni kell meg fejleszteni a jobb alapanyagokért ?
    Milyen ellenségek vannak a játékban ?
    Lehet nagy bázisokat építeni akár a föld alá is ?
    Mekkora egy pálya ? Ha jól tudom több van..

    Előre is köszönöm az infót!
  • kipeti
    #5651
    Köszönöm, de nem tartoztok semmivel. Azért fogyott el majdnem minden, mert lusta voltam elmenni bányászni amit most bepótoltam. A kaput már befoglalhatjátok ne mehessem oda senki.
    Ha kell még valami szóljatok nyugodtam.
    Nem tudom tudjátok-e e mielőtt lecsatlakoztok a szerverről, lépjetek be a Cryo Chamber-be különben mindent ami nálatok volt elvesztetek
    Utoljára szerkesztette: kipeti, 2017.07.01. 12:13:20
  • RJoco
    #5650
    Új állomás kirakva.
    Ahogy elhagyom a saját állomásom a telepítő hajóval:
  • Normen76
    #5649
    kipeti, köszönjük a lehetőséget. Épp most néztem a kecót.. hát azért elég sok minden van ott már :) Nyersanyag is bőven. Elfoglaljuk, ha nem gond :). Nikkelt majd keresünk, így is sokkal tartozunk. Valahogy ki kellene egyenlítsük. A legjobb lenne, ha cserébe valamilyen módon nyersanyagot adnánk, ha már elkezdtünk termelni. Akár nikkelt, ha úgyis hiányod van, vagy uránt, vagy amit szeretnél.

    Julian, ne haragudj, de szeretnénk tényleg bolygón kezdeni, barátnőmnek is ez tetszik inkább (főleg az ő döntése :D). A + bázisnak szerintem hamar lesz gazdája, az még egy lehetőség bővíteni a szerveren játszó csapatot. Mindenképpen köszönjük a segítséget. No megyek, átnézem az új kecót :)
  • RJoco
    #5648
    Szerintem az űrben létrehozni egy bázist és utána landoló egységeket készíteni pont olyan kihívás, ha nem nagyobb, mint a bolygót elhagyni.
    Első szerverünkön én nagyon hamar elhagytam a bolygót. Akkora kihívás nem volt (leszámítva a bugokat), de azért jól elszórakoztam vele. Az űrben meg megindult az élet. Bár akkor nem voltak se kutyák, se pókok.
    Korábbi szerverünkön volt egy PVE mod is, de annyi drónt küldött, melyek utána becsapódtak az égitestek felszíneibe, hogy nagyon megnövelték a játék méretét. Mondjuk a meteorok is rendesen besegítettek nekik.
    És ami azt illeti, egyedül a szerveren nem sok esély volt bázist alapítani az űrben.
    Most sem lenne rossz egy PVE mod, de nem olyan agresszív, mint a korábbi.

    Az állomást azért kiviszem, aztán vagy jó lesz valakinek vagy ott marad...
  • kipeti
    #5647
    Normen76 beköltözhettek, ha a kaput nem foglaljátok be ma akkor nikkelt még viszek nektek az sajnos nálam is kifogyott :)csak egy keveset tudtam vinni a reaktort feltöltöttem uránnal de a biztonság kedvéért majdnem mindent kikapcsoltam. A bázis környékén kb 5km körzetében platina és a csillagkapus mod nyersanyagai kivételével minden nyersanyag megtalálható két készlet szerszámot is rakok be. a kapuba beállított címet ne használjátok mert az hozzám vinne és az káros lenne az egészségetekre nézve :)
  • Normen76
    #5646
    Kösz a segítséget mindenkitől. Lassan vége melónak, húzok haza, ezért is van időm kicsit fórumozni :P. . Szívesebben kezdenénk bolygón, ha nincs földi, jó az alien lehetőség is (bár a farkasok nem bújnak a föld alá mint a pókok). Kipeti ajánlatát szeretném megnézni majd elsőnek ha lehet (kösz a lehetőséget). Jó ha van célja az embernek egy ilyen játékban, és az első cél lehet mindjárt egy bolygó bázis biztonságos megépítését követően elhagyni a tömegvonzást, vagy a légkört.. hogy aztán elmondhassuk" "Kis lépés egy embernek, de nagy ugrás az ..... :D . Laca4321 ötletét felhasználva, ha az elején óvatosak vagyunk nem lehet probléma a pókok ellen megvédeni a kezdő bázist.

    Mindenképp nagyon köszönöm Julian fáradozását is, de először egy bolygót szeretnénk kipróbálni amennyiben kicsi esély is van rá. Az űrbázis meg még jól jöhet más kezdőnek később (vagy nekünk, ha mégsem sikerül a lábunkat megvetni :) Az űrben történő megtelepedéshez Pherseus is ajánlott hajót ajándékba. Tényleg kösz mindenkinek a segítséget, azt hiszem a közösségre nem igen lehet panaszunk, sem nekünk sem másoknak. Hát jah.. más típusú emberek játszanak ezekkel a játékokkal, mint pl. a H1Z1-el :D.

    A hétvégén otthon leszek, aztán a hónap 31 napjából kb. 24-25 nap melóval lesz teli, sajnos sok a munka és még a vizes VB is a nyakunkon a hónap második felében. Az sem fog sok szabadidőt hagyni (pár óra azért csak akad), de augusztusban elvileg lesz időm bőven. Bár addigra már remélhetőleg kijutunk az űrbe :)
  • RJoco
    #5645
    Bár én is ott tartanék már, de még mindig csak terv a bázis hajó.
  • RJoco
    #5644
    Az állomás megépült és fel is van töltve.
    Gondolom délelőtt úgyis alszol, így majd akkor építek még egy hordozó hajót, amivel messzi el tudom vinni.
    Majd a privát üziket figyeld itt, ott fogom leírni, hogy tudod elérni.
    Az állomás az űrben lesz, így kicsit könnyebb lesz a dolgotok, mint pókokkal és kutyákkal. Mert elvileg be vannak kapcsolva a kutyák.


    Érdekes, hogy néha az aszteroida 100-400 méteres közelébe tudok ugrani, máskor meg kitesz a szokásos 1 km-re. Bár most volt majd 1,5 km is.
    A nagy fúróhajóval meg vigyázni kell, olyan pikk-pakk lefúrok 1 milla ércet, hogy utána nem győzöm őket pakolni az állomáson.
  • laci4321
    #5643
    Egy ötlet az Alien bolygón való védekezésre a pókok ellen:
    én mindig olyan bázis építek azon a bolygón, aminek a lábaihoz teszek Welder (Hegesztő) blokkot. 4 db-ot úgymond "lelógatva" helyezek el, hogy körbevegyék a lábat. És bekapcsolom. Összesen 8 kW-ot esznek csak, 1 db napelem 120 kW-ot termel, szóval 2-3 napelem és egy akksi segítségével örökké tudnak működni, még az esti órákban is (plusz még néhány reflektor, hogy kivilágítsd a bázisod.). És a pókok azonnal meg is halnak, amint egy hegesztő közelébe mennek, mert ugye az sebzi a közelben levő élőlényeket :) Ugyan így lehet a farkasok ellen is védekezni, ha be vannak kapcsolva a földszerű bolygón. (Bár azt hiszem a szerón nincsenek.)

    A játék tanulási görbéje nagy, és amíg van ötleted, addig gyakorlatilag örökké játszható :D Jól tettétek hogy befektettetek a játékba szerintem.

    A szeró most egy kicsit elhagyatott igen, sok dolga lett mindenkinek, de szerintem nemsoká újra leszünk ott páran. Én legalábbis biztosan, júli 10 körül visszatérek rá. És megépítem a megtervezett bázishajómat (ami beletelik majd pár napba) :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.06.30. 20:03:18
  • _susu_
    #5642
    Állítólag most jött egy hotfix.
  • kipeti
    #5641
    Normen a régi kezdő bázisomat használhatjátok feltöltöm kezdő anyaggal és beköltözhettek csak minimálisan van módosítva(napelem orvosi és a pókok ellen gépágyú a platform alján amit ki fogok kapcsolni) az Alien planet sor legelső tárcsázója visz "hozzám". Kezdőként a föld és az alien bolygó szívás a pókok és a kutyák miatt
  • Normen76
    #5640
    Kösz a segítséget, nem sürgős. Gondolom hogy nem egyszerű megoldani a dolgokat, főleg ha a játék nagyon nem akarja :) Éjszakás vagyok ma egy darabig úgysem lesz lehetőségem játszani. Reggel 5 körül végzek :) A barátnőmmel játszom amúgy, ő meg úgysem megy fel ha én nem vagyok. Szal ráér a dolog és nem is létszükséglet. HA megoldható biztosan szerencsét próbálunk a szerveren ismét, ha nem oldható meg, az sem baj.

    Tényleg csak azért írtam, hogy tudjátok jelenleg ha valaki felmegy, nem tud játszani. Gondoltam ha már valaki energiát, időt (nem keveset), fektetett a dologba, biztosan örülne ha többen játszanának.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.06.30. 19:19:14
  • RJoco
    #5639
    És már megint fagyi.

    Bocsi @Normen76, de amint látod, már a játék sem akar rendesen működni.
    Szerveren egy hajóban megfagyni, messze a bázistól elég kellemetlen dolog. Főleg, hogy csak a kényszerített bezárás segít.
    Pedig már építem az új állomást, amire majd érkezhetsz.
  • RJoco
    #5638
    Kiakaszt a játék. A tegnapi update óta csak gond van vele.
    Próbálom a projekció képét beállítani, erre megfagy a játék. Aztán feloldódik, de az inkább percekben mérhető.
  • RJoco
    #5637
    Tényleg elfogytak a helyek. Illetve az egyiket valaki megbontotta szépen, abból már nem valószínű, hogy épít bármit is.
    A másikon zárva az Iris, a harmadik meg Zsolexter-é, csak nem állította át a kapu tulajdonosát.

    Kitalálok rá valamit, hogy tudjatok ti is játszani. Ötletem már van.