7903
Space Engineers

Katt a képre
  • tom36
    #6609
    Elég komoly egy VGA-d lehet
    sejtettem hogy van elosztó PS2 -höz de megérte cserélni már az egeret. Már csak a billentyűzetre kellene rávennem magam.
    a repüléssel kapcsolatban egy kicsit előnyben vagyok talán mer én pc nélkül is szoktam, bár nem merev vázas géppel de megéri.
    meg most nézem megvan említve nálad az X Univerzum, és kérdésem : nem tudod, h kb mikor jön az X4 ?
    mer úgy terveztem hogy a Rebirth-et felrakom de sokkal vonzóbb egyenlőre az X4 a bemutatók alapján. Az albionhoz meg nincs már erőm hogy megint nekiálljak annak ellenére, hogy már nem akadna.
  • RJoco
    #6608
    Ahogy néztem, szerintem is jó drága lesz az egér.
    A VGA árakat a bitcoin cseszi el, de nagyon. Sokan várják már a bedőlését, akkor normalizálódnának az árak is.
    Pont tegnap láttam, hogy a passmark-on a kártyám árát 1200 dolláron regisztrálták. Én anno 800 euroért vettem, de csak azért volt ilyen drága, mert hibrid hűtésű. Amúgy 600-ért is megkaphattam volna. Ez úgy 2-3 éve volt.
    A beviteli eszköz számomra fontos, így drága a billentyűzetem. A mechanikus gombos nem olcsó, de megéri. Az egerem csak azért olcsó, mert a régi elhalt egy kicsit és ideiglenesen kellett egy gyorsan. Nameg azóta sem találtam megfelelőt.
    Az 1 ps2 csati is elég, csak kell hozzá egy y kábel és máris rádughatsz ps2-es egeret és billentyűzetet is.
  • tom36
    #6607
    Ránéztem és nem semmi egy egér, de gondolom olyan ára is lessz
    egyenlőre egy rendes VGA-t kellene vennem nekem, de arra még 1-2 évet várnom kel mer jelen árak mellett, és helyzetben VEGA videókarit nem lehet venni, se egyenértéküt.
    Mellesleg a billentyűzetem is jó 12 éves és az S betű hiányzik is belőlle, de még erre sem költök. és ez is a legolcsóbb volt annó, egyedül egeret vettem most mer már csak 1 ps2-es bemenet van az alaplapon.
  • RJoco
    #6606
    Aha.
    A blast door amúgy is nehezebb, mint a kerék. Szerintem. És mivel a tied repül, így fontos a súly.

    Egy utazó hajón én is gondolkodtam, de most én utazgatok egy hajón, Elite-ezek.

    Épp az imént láttam egy nagyon durva egeret. Még nem kapható, de, ha kapható lesz, akkor be kell szereznem egyet. Lexxi névre hallgat és többek között támogatja a Space Engineers-t is.
    A lényeg, hogy nem csak az egeret tudod mozgatni a padon, hanem az egér fogófelületét tudod úgy mozgatni, mintha joy lenne. Plusz a hüvelyk ujjhoz tettek egy POV joy-t is.
    Ez kombinálva billentyűzettel, elég brutál lesz.
  • tom36
    #6605
    az alsó kerekek simán az oldalukra fordított futóművek magasság állításal és rugózással hogy fojamatossan szorítsák vastagságtól föggetlenül
    a felsők kerekek csak simán a blokkon vannak, de sajna nem forognak, se nem szórítják csak vannak mind egy sima kocka blokk, annyi az előnyük hogy henger alakuak így nem tud megakadni a szelep.
    A blast door-t azért nem használom mer alapból nem úgy terevztem hogy beleférjen, se hely nincs, és így egyszerűen be tudok állni mind a 2 oldalt a napelemek alá.

    majd most építek egy normál hajót ami nem bányászatra és feldolgozásra lessz hanem utazásra és azon csinálok helyet mindennek meg ennél nagyobb és komojabb lessz.
  • RJoco
    #6604
    Cuki.
    A kerekeket hogy fogadtad oda fel?
    Én mindig blast door-t teszek.
    A mit fúrral meg azért nem foglalkozom, mert mindent kiszedek és a követ azonnal dobom is ki. Mire visszajön a fúrófej addigra nincs kő sem a gépben.
  • tom36
    #6603
    Mielött átalakítom azért megmutatom a majdnem kész fúró platformomat.

    nagyjából 65-70 m-re tud lemenni, és kamerán keresztül végig látom hogy épp mit fúr.

    a felső 2 kerék repülés közben fogja hogy ne imbolyogjon az alsó 2 futómű meg aktívan közrefogja fúrás közben és így nem remeg annyira, főleg az elején.
    A platformon 2 finomító 2 összeszerelő és minden más megvan a feldolgozáshoz minden lehetséges anyaghoz.
    már csak védelme nincs, meg a burkolat nincs befejezve de oldalt szerintem nem is lessz mer oda állok be kis hajóval.
    Illetve a kis hajóm amit állandóan használok mer több értelme van.
  • RJoco
    #6602
    Építettem. Ezzel már szép mennyiséget ki lehet fúrni.
    A kicsi csak teszt volt a kerekek és piston-ok működésére.

    Discord-ra nem feltétlen kell regelni. Böngészőben is megy regelés nélkül. Ha regelsz, akkor van értelme a kliens programot letölteni, így nem a böngészőben van nyitva plusz egy fül.

    A multira már nagyon ráférne a javítás, mert jobb nem lett, de rosszabb igen. A tavalyi állapotokhoz képest.
  • tom36
    #6601
    előfordul
    építettél egy nagyobb fúrót is ?

    husi. egyszerűen nincs kedvem regelni további oldalakra, azért nem mentem korábban sem, meg annyira aktív se vagyok, majd talán ha lessz server
  • RJoco
    #6600
    Hiányzik egy blokk.
  • husi
    #6599
    HI,

    Nem jöttök át Discord-ra?
    Webes felület is van audio is. stb.

    https://discord.gg/8rYbwcJ
  • tom36
    #6598
    Szerintem egyik sem bug.
    ezeket én is tapasztaltam de szerintem ezek pont jól vannak.
  • RJoco
    #6597
    Leszedtem róla a súlyt és most meg forog a motor önmagában.
  • RJoco
    #6596
    Építettem egy rámpát. Teljesen jól működött, lefele és felfele is emelte ahogy kell. Hozzáteszem, hogy a blokkok még nincsenek behegesztve.
    Felmentem rajta a fúróautómmal és azóta nem akarja felhúzni.
    Ha állítok a minimálisan megengedett elforduláson, akkor felcsapja, mint állat, de vissza is esik. Még pattog is egy kicsit, mint egy labda mielőtt megállna a beállított értéken.
    Felemelni viszont így sem akarja.
  • tom36
    #6595
    Milyen motoros bug ?
    mer én még nem találkoztam vele vagy nem tudom hogy az bug lenne.
  • RJoco
    #6594
    Arrafele én még nem jártam. Mostanában megint hanyagolva van a játék. A motoros bug kicsit elvette a kedvem.

    Abban a gravitációs térben még egész jól működik a mesterséges, ha jól emlékszem. Érdekes, hogy a tömeg egyáltalán nem megy már.
  • tom36
    #6593
    pedig vannak
    legalábbis a legfelső részen
    0,07-0,05 g között spawnolnak aszteroidák, de az alacsony gravitáció végett akarom egy kicsit növelni ott.
  • RJoco
    #6592
    A mesterséges tömegnél nem tudom, nem igazán szoktam használni.
    A mesterséges gravitációnál ahogy csökken a rendes gravitáció, úgy nő a mesterséges. Nagyjából.
    Az, hogy hol, mennyi, nem tudom. De rengeteg energiát fogyaszt így a generátor és a hatása...

    Ha az aszteroida gravitációs térben van, akkor fölösleges rá bármit tenni. A bolygó gravitációja lehúzza a rajta lévő dolgot, ha le tudja húzni.
    Viszont normál esetben nem spawn-ol bolygó terébe aszteroida.
  • tom36
    #6591
    lényegében amíg teljesen el nem hagyom a gravitációs teret addig nem működik ?
    mer a másik az hogy a gravitációs térbe eső aszteroidán akartam építkezni hogy az esetleges drón hulladékok szépen letisztúljanak állandóan és ne nekem keljen egyenként elbontani hanem irány a föld ha megdöglenek. (bár lehet hogy úgy sem despawnolnak, vagy nem törnek teljesen össze amikor lezuhannak)
  • RJoco
    #6590
    Már jó ideje nem működik. Valamelyik update-ben írták is. Szóval direkt van így csinálva. Viszont mintha valahol láttam volna valami kapcsolót.
    De azt most nem tudom, hogy a világ beállításainál, a játék beállításainál vagy valamelyik székben, távirányítón, esetleg az infó fülön. És az sem biztos, hogy ezt kapcsolja a bolygóra vonatkozva.
    Amúgy a mesterséges gravitáció sem működik gravitációs térben.
  • tom36
    #6589
    MIért van az hogy a földön nem működik a mesterséges gravitáció se a mesterséges tömeg ?
    Volt egy jó ötletem egy mozgás, lebegés rásegítőhöz de így nem működik.
    az lett volna a lényege hogy minden mozgásnál rásegít arra hogy azt tegye a gép amit akarok, úgy működött volna mind egy inga, csak itt mindig a közép pont felé tolta volna a szerkezetet, lényegében fékezésnél előre lendül és segít a lassításban, mig gyorsulásnál ellentétessen
    és ezt 3 ból 2 tengelyre megcsináltam volna így elég szépen kisegítette volna a mozgást egy nagyméretü platformnál.
    bár hajtóművekkel ugyanezt el lehet érni és még egyszerű is, de ez meg érdekes lett volna a hűködik.
  • RJoco
    #6588
    Apró kis malőrök, amiket sosem fognak normálisan megcsinálni.
    Hacsak nem programozza le valaki egy script-be.

    Az orvosira én is gondoltam, de furcsáltam, hogy ilyen játékkal játszana egy doki.
    A növények nem jutottak eszembe, de teljesen érthető (már a számomra is).
  • tom36
    #6587
    megvan a probléma:
    a furó amikor visszafektette magát vizszíntesbe akkor egy futótalpra teszi rá magát ami egyszerre is rögzíti autómatán
    viszont a motor még egy kicsit fórditotta volna tovább is illetve az egyik oldalt a burkolathoz hozzáért amikor leért és ez taszította hiába volt rögzítve és ehelyett inkább az egész repülő fordult.

    növényvédelmi szakmérnöknek tanulok, és mivel sokhelyen a növényeket latinul kel tudni mer azzal mindenhol megértik.
    ez ojan mind az orvosoknál a betegségek meg a többi (külföldön vagy bárhol máshol nem értik ha valamit magyarul mondok hanem ez univerzális)
  • RJoco
    #6586
    Szakmérnöknek minek egy halott nyelv?
    Miben leszel szakavatott mérnök?
  • RJoco
    #6585
    A súlypontot meg tudod nézni, ha az infó fülön bekapcsolod. Antenna legyen rajta.
    Esetleg próbáld meg, hogy a girókat felülírásra teszed. Ilyenkor elvileg tartania kellene a pozíciót, csak x,y,z tengely mentén mozoghatsz, de nincs forgás, billegés. Ha így is elmozdul, akkor lehet bug is.
  • tom36
    #6584
    pedig már azt hittem hogy minden happy
    elkészült a repülő platform némi külsűség hiányában és amikor ismét kipróbáltam egy ojan hibálya volt hogy amikor felszállok vele akkor magától el kezd fordulni balra + fojamatossan előre bukik.
    korában is megvolt ez a probléma hogy előrefele bukott de nem ennyire, de ez a forgás nagyon zavaró (használhatatlan így)
    tudtok esetleg valamit ?
    az előrebukás ellen valószínüleg a giroszkópokat kellene áthelyeznem előrébb de a forgásra nincs ötletem
    a platform jobb és bal fele szinte tükörképek minimális eltéréssel és a kiegyensúlyozottsággal nem lehet gond. se a giroszkóp nincs elállítódva se hajtómü se nincs rácsatlakoztatva semmi + ami befolyásolhatná.
  • tom36
    #6583
    A hegesztő ojan pocsékul műkodik, hogy nem is szórakozok vele hanem inkább kézzel hegesztek.
    egyszerüen mind ha nem érzékelné a blokkokat rendessen.

    Sajnos nem szimpla egyetemi vagy középsulis vizsgákról van szó hanem szakmérnöki vizsgák nem kevés latinnal, és lexikális tudással ami úgyszint nincs meg.
  • laci4321
    #6582
    Egy megoldási javaslat: a kerekekhez egy hegesztőt rakj, mögé meg egy kis konténert, amit megpakolsz a hegesztéshez elegendő anyagokkal. :D
    Bár magába a hegesztőbe is fér egy kevés. Így a futómű sérülése meg lenne oldva.

    A vizsgák igen... :D Mindig a vizsgák :D
  • tom36
    #6581
    régen valami hasonló oldalt használtam de most nem találtam meg és megpróbáltam ezzel, bár láttam hogy tele van tömve reklámmal ami elég problémás lehet.
    2 gyenge pontja van az egésznek:
    az egyik az hogy maga a futómű ami a kereket tertja (eredeti) az elég nagy viszintes felületet ad a kerékhez és a rossz felszinen (repedezett, nem szabályos) a talaj eléri a felfügesztést és azt azt rögzítő blokkokat amiket lassan de összetördel amikor eléri.
    a másik ugyan azokon a helyeken van és abból adódik hogy az maguknak a kereteknek a felfügesztő karjai előre néznek és amikor egy fügöleges felnak, talaj hibának nekimegy akkor azon megakad. (hátsónál nem gond mer előre menet esetén az hátrafele felhajlik).
    mind a 2 hibát meg lehetne oldani, de most más projekten dolgozom és inkább hanyagolom. (megasztán el kéne kezdenem a tanulást a jövő heti vizsgáimra)
  • laci4321
    #6580
    Az ESET egyből jelezte, hogy a képfeltöltés.hu bitcoin miner scriptet akart volna futtatni a gépemen...

    Legközelebb légyszi ne használd

    Amúgy érdekes egy szerkezet, szépen tudsz navigálni vele hegyoldalakon is gondolom.
  • RJoco
    #6579
    Tök jó, mikor az ember elkezd építeni valamit és mindjárt az elején leteszteli a kényesebb részt. Utána letesz pár száz blokkot, ami csak "kiegészítés", a mozgó részhez nincs köze.
    És mikor szeretné használni a mozgó részt, akkor az nem hajlandó úgy működni, mint a próba alatt.

    Egy rotorról van szó, ami először felemelte a rámpát gond nélkül, meg le is tette. Felmentem rajta a fúró géppel és most nem hajlandó felemelni a rámpát. A géppel nem állok rajta. Ha elkezdem állítani a minimális limitet, akkor meg csapkodja mint állat és a fékező mechanizmus sem működik. Letevésnél is pattog, mint egy labda, de letenni is csak a minimum határ állításával tudom.
  • tom36
    #6578
    egyenlőre stabil a motoros rendszer mozgás közben, az egyik végét a motor fogja + némi rögzítés a másikat meg egy rögzítő talp, a sújra meg nem kell figyelnem mer 4 db nagy atrmosférikus hajtómű tartja a levegőben de ezt 6 ra tervezem módosítani.

    A játék eleján nekem mindig az az első hogy csinálok egy ojan kis hajót ami le tud menni a saját lyukjába
    bár nem hiszem hogy használni fogom a nagy fúrómat csak mind extra ként lesz ótt
    A töltését még nem tudom hogy oldom meg mer ehez már nem lesz elég a napelem, nagy reaktort meg nem akarok rárakni.
    a 4 nagy trusternek az energia felvétele kb 60MWh mihez 5 aksi kell max terhelésnél és ha meg lessz pakolva a repülő akkor zabálni is fog.
  • RJoco
    #6577
    Aha, értem.

    A torony fektetésén én is gondolkodtam, de nem igazán bízok a motorokban. Egyszerűbbnek tűnt a fúrófejeket rögzíteni a járműhöz, így mozgás közben nem ingázik. A piston-ok meg elég jól kitartanak, csak két sor blokk kellett a tetejére, különben szeretett szétválni itt-ott. De most nagyon stabil és meredekebb emelkedőn is tudok fúrni. Bár olyankor a fej rögzítés kicsit necces és oda kell figyelnem a továbbítókra is. Meg nem alul kellene elvezetnem, mert így kicsit sérülékeny.
    A nagy előnye, hogy 4 akksival napokig elvan és elég rá egy kis reaktor, amivel az akkukat töltöm. És a súly sem annyira mérvadó.
    A repülőnél oda kell figyelni az energiaellátásra és a felvehető max súlyra is. Én mondjuk nem tornyosat építek, hanem olyat, ami le tud menni a maga által kifúrt lyukba.
  • tom36
    #6576
    irányítani giroszkóppal és hajtómüvekkel lehet
    akkora fúrotornyot is elbírna csak az alapjait kel ennek növelni meg esetleg mégegy felfüggesztés, és mondjuk fúráshoz alá kell tenni egy futóművet melyd mind a kerekek motorját megfordítani (forgási irány) és máris le ereszti magát a talpakra és máris stabil.

    jelenleg inkább csináltam egy nagyméretű repülő platformot amire tettem egy 50m -es fúrót, de ezt még megpróbálom 70m környékén hogy el bír e forogni még akkor (alap helyzetben fektetett)
  • RJoco
    #6575
    Viszont, ha nem tudod irányítani a kerekeket, akkor sok értelme nincs.
    Vagy, hogy adsz gázt, hogy kanyarodsz?
    És ami inkább engem foglalkoztat, hogy terheled?
    Pl. olyan fúrótoronnyal, mint ami nekem van. Vagy csak nagyobb konténerekkel.
    Szóval kíváncsi vagyok, hogy mi a célja a járműnek, mi a későbbi célja?
    Ha így is normálisan irányítani lehetne, akkor azt mondanám, hogy tök jó. De sajnos a játék ebben korlátolt.
  • tom36
    #6574
    maga a futóműnek a csillapítása lényegében minimális
    maga a motor elfordulásának a fékezése fogja fel a terhelést
    ha nagy terhelést kapnak a kerék akkor ugyanúgy fel tudnak hajlani mind a bal felső keréknek a szára majd visszaáll a normál pozícióba (visszavettem mind a motor erejét mind a fékezését azért van az a bal felső kerék abban a pozícióban)
    illetve hogy mind a 4 kerék állandóan lenn legyen ne csak 2-3 kapja a terhelést mind egy merev váznál ezért tud eltekeredni az első és hátsó tengely egymástól függetlenül -+20° -ban

    van néhány hibája amit orvosolni kellene, de nincs kedvem a motor rendszert ujra építeni csak, hogy növeljem pl a tengejtávot, hogy giroszkópos fordulás közben finomabban forduljon...
  • RJoco
    #6573
    A képfeltötlést nem szereti az Sg. Meg is értem, elég gáz reklámokat nyomnak be. Jobb, ha keresel valami külföldit legközelebb.
    De a legjobb, ha Steam-mel csinálod a képet, ott feltöltheted felhőbe és egyszerű beilleszteni ide.


    Hát elég érdekes járművet csináltál.
    Az már világos, hogy nem a motorra tetted a kereket, hanem rendesen a futóművön van.
    De milyen ütődést fog így fel?
  • tom36
    #6572
    ezen remélem minden látszik:


    de valamiért nem birom rendessen feltenni a képet ide már megint úgy hogy látszódjon is
    valamiért elég nehéz itt elérni (URL beirási problémák)
    de ha nem gond nem szórakozok vele most
    Utoljára szerkesztette: tom36, 2018.02.25. 15:29:02
  • tom36
    #6571
    maguknak a motoroknak nincsen csillapításuk de van egy ojan hogy fékező erő amit ki lehet használni mind lengés csillapítás
    minden része ezen az elven működött hogy amikor megadtam neki 2 szög állást és úgy állítottam be hogy ha nagy terhelést kap akkor a fékező erő ellenében el tud forogni a másik állás irányába és így fogja fel az ütődést majd visszafordul mihejst van elég ereje visszafordulni.
    mindjár csinálok 1 képet és megpróbálom ide felrakni hogy egyértelmű legyen mire gondolok.
  • RJoco
    #6570
    A motoroknak nincs lengéscsillapításuk. Egyenetlen talajon, hogy mentél vele felfele?