23018
7 Days To Die
Jelenlegi stabil verzió:alfa21.2

Ide katt a banner láthatóságához!

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | REDDIT | X (Madmole) | X (7 Days to die official) I KÉPFELTÖLTÉS
UNDEAD LEGACY MODTOPIK I 7Days Blood Moons topik I A22 Fejlesztői Napló
Magyar szerverek:(katt ide!)

Az első 4 számjegy az IP cím,a kettőspont után a port száma található!


Experimental 1.0 szerverek:

Ironman 7 days server
IP:176.57.140.228:26940
jelszó:meggyfa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F.A.Q

Időjárás kikapcsolása:f2-vel konzolt előhívni,és ezt beirni:weathersurvival off
Játékban F9,és F12 a képlopás gomb.
F9-el a játék könyvtárába teszi a képet:
Program Files (x86)/Steam/Steamapps/common/7days to die/Screenshot
F12-vel viszont a steam screenshot képtárába:
Program Files (x86)/Steam/userdata/.......(sajátszám)/760/remote/251570/screenshots
Akinek nagyon laggol,az vegye vissza a textúra méretet half-size-re,és kapcsolja ki az árnyékokat!
Experimental,és korábbi változatok letöltése:steam könyvtárban a játék nevén jobbklikk,majd a menüben tulajdonságok,és a béták fülnél a legördülő menüben a latest_experimentalt,vagy egy korábbi verziót kiválasztani! Kiválasztás után,azonnal töltődik!
Minden új verzió kezdetekor ajánlatos a régit uninstallálni,és a launcher tools menüjében a clean game data résznél mindent bepipálni!! Launcher előhívása a steamen belül a játék nevén jobbklikk,és show game launcher.Régi mentések instabilitást okoznak,ha kijön egy új alfa verzió! Mindenképpen új játékot kell kezdeni!

Figyelem! Az off/warez/flém,és nem a játékkal kapcsolatos hozzászólások törölve lesznek! Ott az offtopik linkje felül!

Az egész sg fórum,sajnos haldoklik,nincs aki foglalkozzon vele,igy ha valakinek jelzi hogy új üzenet van,és nem irja ki,akkor törölje a sütiket a fórumról a böngészőjében,vagy irjon egy választ a topikba,és akkor megjelennek az előző üzenetek! Felül a kis nagyitó ikonnal bejön a bannerkép.A régi hátteret esély sincs visszahozni.Próbáltam,nem lehet.
Legjobb megoldás a reklámblokkolók kikapcsolása a fórumban!

Kijött az 1.0 experimental! Experimental letöltés útmutató a F.A.Q-ban!
  • Infrath
    #21323
    én annyi különbséget fedeztem fel a streamekből hogy a bunkoknak kb fél méterrel lándzsának 1 méterrel több lett az alap fél méteres távnál való ütés, ezen nincs semmi fejlesztve lol csak átírtak egy paramétert..
    télleg mondtak vmi ilyet vhol?
  • lammaer
    #21322
    Pedig arról volt szó a melee jobb lesz.. kimondottan dolgoztak rajta :)
  • DevEagle
    #21321
    Ezt a suhintás dolgot se értem. Vagy nem működik az a18ban vagy csak ritkán. Fa bunkó is csak akkor sebez ha a célkereszt a zombin van sajnos. Kell még mit fejleszteni bőven. Közben, a modderek megcsinálták a működő hajót, mint a kocsi csak vizen. Ja meg olyan mod is van ahol le lehet ülni egy csomó bútorra és némelyik még plussz dolgot is ad. Pl ágyba feküdni lehet és még spawn pont is. A modelleket meg hagyjuk funpimps sehol sincs...
  • DevLupius
    #21320
    De igen szerveren, pedig a pingje nagyon jó.
    De közben rájöttünk, hogy a videóban 0-ás vagy 1-es nehézségi szinten játszik, hiszen motoros zombit pár ütéssel lenyomni alapszinten.

  • Ironman2
    #21319
    pl a Dying Light airdrop megoldásától példát vehetnének,hogyha nem érünk oda időben,akkor a fele elveszik,és banditák uralják a ládákat,akiket ki kell nyírni,de így is csak a fele dropot kapjuk meg.Ja és utána le is lehet adni a dropot,jó kis pontokért cserébe.Itt meg szegény drop álldogál a mezőn,hátha valaki egyszer rábukkanik :) Egyébként sokan nem is kedvelik a dropot,mert hatalmas könnyítés a játékban.
  • Ironman2
    #21318
    Ez jó! Azért még messze vannak a Dying Light közelharcától.Mi hetek óta nyomjuk azt a játékot,és sokszor elgondolkoztatott,miért nem lehet ide is berakni ilyen szintű közelharcokat.
  • Ironman2
    #21317
    Reméljük nem,mert az volt ebédre nálam :)
  • DevEagle
    #21316
    Első zombimat a18ban kézzel öltem meg ugyanígy csak nem volt semmi csak a puszta kezem. Ez ilyen single-ban most is. Neked nem szerveren van ez a probléma?
    Utoljára szerkesztette: DevEagle, 2019.10.11. 13:14:53
  • DevEagle
    #21315
    Sajnos ja. Ők tutti. De míg vannak olyan barmok mint én is, hogy szidjuk, de most is azon agyalok ha hazaérek este merre menjek lootolni hogy meglegyenek a cuccaim. Sajnos annyira egyedi és nincs masik ilyen se. A közelében se...
  • Ironman2
    #21314
    Ők jól keresnek vele,az a lényeg.
  • lammaer
    #21313
    Az is megérne a misét hogy ennyi idő után még miért alpha meg experimental....
    Értem én hogy ezzel próbálnak meg takarózni, de ennyi év után még mindig kisérletezgetni hogy mi hol legyen... szerintem ez inkább egy kisérleti patkány szimulátor, valami szociológiai kísérlet ahol a játékosok tűrőképességét vizsgálják...
    (játékosok a rágcsálók, a devek meg a tudósok akik vezetik a kisérletet - lehet ezért experimental...)
  • Ironman2
    #21312
    NA igen,én ezt már írtam korábban is,aztán jól lehordták a fejemet :)))
    Egy alfa státuszban lévő játéktól sokat nem lehet várni.
  • vajdaati
    #21311
    Mindentől kaphatsz mérgezést. De a legjobb: két mérgezőt összekeversz és nem lesz mérgező. (Forralt víz és a Yucca)
  • Gilmoor
    #21310
    szinkronizációs sebesség csak a szokásos .. single playerben sem sikerül kitérni az ütés elől?
    Utoljára szerkesztette: Gilmoor, 2019.10.11. 10:24:49
  • Bal0924
    #21309
    A sonkás tojástól miért lehet kapni ételmérgezést? (18alfa experimental)
  • DevLupius
    #21308
    Próbálgattam én is, teszik, viszont arra mi a magyarázat, hogy 2 blokk távolságból is átütnek nekem, nem mindig mondjuk 10-ből 7x
    Ebben a videóban miért nem találja el a zombi?
    VIDEÓ időzített indulás
    Hatszor üt közelről a zombi a mi nem talál, ezt még most sem hiszem el, pedig látom.


    Utoljára szerkesztette: DevLupius, 2019.10.11. 08:46:01
  • lammaer
    #21307
    Hát, ha belegondolsz egyrészt Early Accees, másrészt Alpha, és azon belül még experimental is.

    Szerintem örülni lehet hogy egyáltalán ELINDUL :) Valószinüleg ők is verték a seggüket amikor egyáltalán lefordult a kód és inditható lett a játék....
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2019.10.11. 08:24:16
  • DevEagle
    #21306
    Nem neked írom konkrétan csak affektálok rá. Ne mondja már meg a FP hogy voltak annyira buták hogy a sok Hd cuccra fogják. Látta valaki a rust-ot vagy a green hell-t vagy a forest-et? Ott nincs csak hd textúra... Impotensek hozzá és megint teszt nélkül adtak ki valamit mert már fogytunk rohamosan kellett valamit adni a népnek. Bár ezt más is csinálja AAA címekkel. Na várunk addig meg fos grafikán kínlódunk mi csóró 6gb-os karin...
  • undY1ng #21305
    Hány Exp. lesz? A17 igazából elég gyorsan lezajlott ha jól emlékszem és kb. 1 hónapon belül jött is a teljes csomag.
  • Ironman2
    #21304
    Következő patchben már nagy fejlődés várható.Az a helyzet hogy nagyon kihasználja a videókártya memóriáját a játék,és néha túlcsordul,így okozva a laggokat.A rengeteg hd textúra miatt kellett ez,de átestek a ló túloldalára,így most próbálják levenni a terhet a Vramról.Már szép eredmények vannak,Madmole is örül neki.Hamarosan jön a patch:

    LInk

    Nagyon sokat számít a videókártya memóriája a jelen helyzetben,azok járnak jól akiknek nagyobb vramjuk van.Ezért irtam hogy várok még vele,ezer sebből vérzik még az experimental.
    De egyébként az is érdekes,hogy ezek nem vették észre ezt a nagy hibát,azt gondolják majd mindenki csúcs gépen fogja futtatni a játékot.


    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.10.10. 22:49:05
  • nibron
    #21303
    A 1080 illetve a 80-asok nem is annyira jók unityhez, sőt általában a graf.motorokhoz. A legideálisabb a 70-es sorozat, esetleg Ti-ben a lehető legmagasabb órajellel.
    Nekem nincs gondom a futással (CPU=7700K, GPU=1070), de gondosan összeállított gépem van, nem szedett-vedett cuccokból (qva sokat számít). A videó beállítások úgy vannak ahogyan az A17-ben volt. Mondjuk én is észrevettem némi fps dropot, de egyáltalán nem zavar (ha nem esik 38 alá az még jó, nálam ott van a villogáshatár). Volt ilyen az A17-ben is, elég szépen javították. Ezt a játékot már kötelező SSD-ről futtatni, mert rengeteget adatot olvas.
    Utoljára szerkesztette: nibron, 2019.10.10. 19:33:05
  • Infrath
    #21302
    már várom a stabilt és a véleményeket róla, mert ha így marad az nagyon gáz
  • DevEagle
    #21301
    Akkor nem aggódok
    Pont mostanában gondolkodtam egy graf. Kártya cserèn. 1080at úgyse lenne zsém venni meg hát akkor nem itt a baj.
  • Ironman2
    #21300
    Azt irtam,nekem alapból ki van az kapcsolva a driverben.
  • BenedekFeco
    #21299
    Nálam is ugyanez van 1080 8gb-nál. V-sync-nélül 140-170fps, aztán beszakad olyan 30ra és néha ott is marad fél percekig, aztán megint jó kb fél percig :-) V-sync-nél ugyanez, csak ott 60-ról szakad be, ráadásul "csak" full Hd-ban. A 17.4-et 1440-ben toltam tükörsima 60fps-sel, max settings-sel, itt meg hiába butítom a grafikát földig, akkor is beszakad
    Utoljára szerkesztette: BenedekFeco, 2019.10.10. 16:53:05
  • DevEagle
    #21298
    Iron, ha jól értem nem a játékban kell kinyomni hanem az nvidia driverben kapcsoljam ki az említett dolgot? Mert játékban van haszna, de nem sokat nyom a latba sajnos. Félre ne értsetek. Nem kell 60fps nem vagyok telhetetlen. Ne droppoljon ennyit mert észre venni sajnos mikor 60-100fpsről leesik 30-40re. Annyira sok a dropp hogy látványos sajnos.
  • DevEagle
    #21297
    Persze majd kivágom. Bár ha valaki tudo olyat aki beszámít 1060 6gb-t egy újabb nvidia kari árába akkor írjatok ? De csak mert. Nem efy játék miatt ?
  • undY1ng #21296
    Nehogy kivágd azt az 1060-at, nagyon is jó kártya FULL HD-hoz! :D Az RTX széria amúgy is csak egy parasztvakítás.... 1060/1660-70-80 nagyon jól sikerült széria (még a 900 is úgyszintén).

    Ennél a játéknál csak masszív optimalizálatlan gondok vannak, de a végére általában kijavítják ugye.
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2019.10.10. 14:12:14
  • Ironman2
    #21295
    Ezt irják a fórumon is,egyetlen jó megoldásnak.Nálam amúgy alapból ki van az kapcsolva.
  • Ironman2
    #21294
    Faatal már dolgozik a megoldáson,ő ugye a programozó szaki a Fun Pimpsnél.Úgynézki jó úton halad,és tudja javítani az fps dropot:

    Link

    Lentebb is vannak kommentjei


    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.10.10. 13:16:46
  • DevEagle
    #21293
    Hallod. Ezek a fórumon meg azt hiszik ez a fos miatt veszek majd "jobb" videokártyát. Há anyátok fog egy 7d2d miatt megint 100k ablakon. Akkor mehet a játékotok a csába... Mert a 1060 az már nem túl jó teljesítményű. Vegyek 2060at meg mit nem...
  • DevEagle
    #21292
    Nekem az se sokat segít. Gyenlőre le kell vegyem a grafikát nem kicsit. Texture streaming se számít. Itt azzal lesz a baj hogy 100ra futattja a vidikarit és ez megöli a folyamatos fps.t. szerintem. De maradok mert valami marasztal. Talán az hogy végre vannak olyan változások amiket a közösség rinyált. Ja várj, nekem még mindig mod kell hogy a növényt leszedjem ne ki boxoljam a hejéről. Apróság. Tetszik sok minden amikor nincs fps drop rendesen bele lehet élni magát az embernek.
    Utoljára szerkesztette: DevEagle, 2019.10.10. 11:37:22
  • vajdaati
    #21291
    Most teszteltük hárman. Ez egyelőre elég jó megoldás, hivatalos fórumon se tudnak jobbat ajánlani. Kint 58-62, bent 90-120 fps-em lett, a szaggatás teljesen eltűnt. Mondjuk frissítettem drivert is. :)
  • hapi
    #21290
    A VGA kártya beállításaiban levettem az anizotróp szűrést, 2x-re végül nullára és jobb lett az FPS. Érdekes hogy ha lenézek a lábamra a földre, és semmi nincs a képen, csak a föld textura akkor felére leesik az FPS.
  • vajdaati
    #21289
    Mert a fejlesztők nem próbálták még játszani a saját játékukat scavengernél nehezebb fokozaton. Ott még megoldható minden erőből, ott tényleg felesleges és exploit szagú minden trükközés és tűzzel-vassal írtanak mindent ami segíthet. ( Persze megoldjuk majd ezt is, pedig már minden zozó statikus és építészmérnök végzettségű + legalább 3 diplomával rendelkezik. )
  • Userx2
    #21288
    Kipróbáltam megint, nagyon eszi a gépet. Vega 64, stb.
    De amíg, egy ingyenes játékban (Cuisine Royale) ilyen grafika van, addig nincs gond.
  • Bal0924
    #21287
    Miért kellett kiszedni a szögesdrótot...
    És sajnos már nem működik a leesős híd.
    Miért kell kiszedni a jókat?
  • vajdaati
    #21286
    Van junk turret a zsákodban vagy az övön? Nekem 60-ról 7-8 fps-re veszi vissza ha lootolok egy ilyen bigyót. Meg totál random fps dropok vannak, látható okok nélkül. A sivatag a zöld és a havas terület szépen fut, de a romos rész katasztrófa, játszhatatlanságig szaggat - meg ronda is...
  • gilverto
    #21285
    Nekem 1050Ti-m van, és lentebb kellett venni a textúra felbontást mert 10 fps volt, a 60 helyett.
  • DevEagle
    #21284
    Köszi próbáltam de ennél csak lejebb ment az FPS sem mint segített volna.
    Itt a két monitoros képem amin látszanak az adatok. Jobb oldalon a feladatkezelőben látszik hogy proci majdnem 100% videókártya szintén.
    Jobb oldalon látszik a beállításaim. Van még mit levenni, de ne már mindent...
    Ha az árnyák ki is van kapcsolva sajnos ha a sivatag felé nézek akkor leesik 60fps-ről 35 köré. Azért lényeges, mert nincsenek zombik, nem világít minden meg a bázis sincs megcsinálva. 35 alá esik már játék élmény romlik sajnos. Azért kéne stabilan 40 felett lennie hogy ha bármi megterhelő jönne legyen miből essen az fps. Ez szerintem nagy baj. Na erre találjon megoldás FP. Tudom. Régi fos a proci is meg a videokártyám is. Tudom, tudom. (irónia...)

    Figyelem, nagy méretű kép! (1.29 mega 3200x1200)
    Deveagle 7d2d settings
    Utoljára szerkesztette: DevEagle, 2019.10.09. 13:31:27