23011
7 Days To Die
Jelenlegi stabil verzió:alfa21.2

Ide katt a banner láthatóságához!

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | REDDIT | X (Madmole) | X (7 Days to die official) I KÉPFELTÖLTÉS
UNDEAD LEGACY MODTOPIK I 7Days Blood Moons topik I A22 Fejlesztői Napló
Magyar szerverek:(katt ide!)

Az első 4 számjegy az IP cím,a kettőspont után a port száma található!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F.A.Q

Időjárás kikapcsolása:f2-vel konzolt előhívni,és ezt beirni:weathersurvival off
Játékban F9,és F12 a képlopás gomb.
F9-el a játék könyvtárába teszi a képet:
Program Files (x86)/Steam/Steamapps/common/7days to die/Screenshot
F12-vel viszont a steam screenshot képtárába:
Program Files (x86)/Steam/userdata/.......(sajátszám)/760/remote/251570/screenshots
Akinek nagyon laggol,az vegye vissza a textúra méretet half-size-re,és kapcsolja ki az árnyékokat!
Experimental,és korábbi változatok letöltése:steam könyvtárban a játék nevén jobbklikk,majd a menüben tulajdonságok,és a béták fülnél a legördülő menüben a latest_experimentalt,vagy egy korábbi verziót kiválasztani! Kiválasztás után,azonnal töltődik!
Minden új verzió kezdetekor ajánlatos a régit uninstallálni,és a launcher tools menüjében a clean game data résznél mindent bepipálni!! Launcher előhívása a steamen belül a játék nevén jobbklikk,és show game launcher.Régi mentések instabilitást okoznak,ha kijön egy új alfa verzió! Mindenképpen új játékot kell kezdeni!

Figyelem! Az off/warez/flém,és nem a játékkal kapcsolatos hozzászólások törölve lesznek! Ott az offtopik linkje felül!

Az egész sg fórum,sajnos haldoklik,nincs aki foglalkozzon vele,igy ha valakinek jelzi hogy új üzenet van,és nem irja ki,akkor törölje a sütiket a fórumról a böngészőjében,vagy irjon egy választ a topikba,és akkor megjelennek az előző üzenetek! Felül a kis nagyitó ikonnal bejön a bannerkép.A régi hátteret esély sincs visszahozni.Próbáltam,nem lehet.
Legjobb megoldás a reklámblokkolók kikapcsolása a fórumban!

Teljes játék (1.0) megjelenése 2024 július 25!
  • Akela0107
    #21359
    Hasonló beállításokkal, mapp nagyság stb. mint az A17 volt?
  • DevLupius
    #21358
    Nekem fut a teszt szerverem, most is exp18-al.
    Ha jön a stabil full reset lesz.
    Jöhet bárki aki máshol nem találja meg a számítását, megfelelnek neki a beállítások és elfogadja a szabályokat.
    Beállítások:
    - nincs loot respawn,
    - airdrop 30 nap,
    - claim és privát romlás 999 nap,
    - 2-es nehézség.
    Szabály:
    - Nagy város PVP, itt minden megengedett (gyilkolás, rombolás, lopás)
    - Minden más hely PVE, itt tilos gyilkolni, tulajdont rombolni és lopni)
    - Levédhetsz bárhol bármit.
    - Kulturált játékmenet betartása
    - Bugok és exploitok kihasználása tilos.
    Infó:
    - Nincs admin játékos, ha bug miatt valami elveszik, akkor az elveszett.
    - Karaktermentés van, hiba esetén azt visszatudom állítani.
    - Pályát is visszatudok állítani hiba esetén.
    - Tervek szerint nem lesz reset az alpha 19-ig.

    A szerver sajátom, a gerincen fut, gond esetén azonnal rálátok. Mentések vannak.
    Neve: [HUN]-LUPIUS jelszó: alma
  • gilverto
    #21357
    Én igen, Pvp-t
  • fjncsg
    #21356
    Ha kijön a stabil verzió, indít majd valaki servert?
  • Akela0107
    #21355
  • hapi
    #21354
    Nekem csak 778. De én A1-A14-ig kb. virágboltoztam.
    A zombik textúrája az mindig is ilyen gagyi volt? mert több mint 1 éve nem játszottam csak moddolva és ott tű éles minden zombi.
  • nibron
    #21353
    Áhhh...kezdők vagytok. Nálam 4128-at mutat a Steam.xD
  • Akela0107
    #21352
    Akkor én is leírom, jelentem 2362 óra...
  • Ironman2
    #21351
    2665 óra pontosan!
  • Ironman2
    #21350
    Steam könyvtáron belül kikeresed a játék nevét,nyomsz egy jobbkilkket,majd tulajdonságok,és megkeresed a béták fület,majd ott a legördülő menüben legalul van a latest experimental.Ha azt kiválasztod,már azonnal el is kezdi tölteni.

    Még nekem is a 17-es van fent,nyugi! Most hogy majd optimalizálják az experimentalt,még érdemes várni a stabilra.Amúgyis 2700 órát elbaxtam az életemből a játék miatt :))) De nem bántam meg!
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.10.13. 03:06:00
  • Akela0107
    #21349
    Nem automatikusan frissít rá a játék az experimentalra, neked kell!
  • mtomi95
    #21348
    Már van A18? Nekem miért csak a 17 van? :/
  • Akela0107
    #21347
    Annyira nem fontos a magyar nyelv ide, hidd el. Egy MAGYAR (bármely) szerveren az "öreg rókák" mindenben segítenek!
  • Ironman2
    #21346
    Itt megtalálod a korábbi verziót

    De nem biztos hogy müködni fog az alfa18-al! Csakis az alfa16-al lesz jó!
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.10.12. 21:13:55
  • mtomi95
    #21345
    Már?
    Jöhet az utolsó is amit csináltak hozzá, csak legyen benne valamennyi magyar szöveg! :)
  • Ironman2
    #21344
    Nincs hozzá magyarítás már!
  • undY1ng #21343
    Manapság már senkinek sem jó semmi, tényleg divat lett ez a fikázós téma (nem csak ebben a topikban és játékban).
  • mtomi95
    #21342
    Üdv!
    Valaki elküldené nekem az elérhető legfrissebb magyarítást a játékhoz?
  • Infrath
    #21341
    én ezeket vártam:
    skill rendszer és sok más nekem jó volt 13-15 ben
    nekem egyáltalán nincs szükségem ikonok cserélésére nem tudom ti hogy vagytok vele
    az új is csak új, nem jobb
    inkább azon dolgoznának hogy pár itemnél ne legyen zsák a kezemben..
    szerintem a melee vel kapcsolatban bőven minimalista és elég lett volna az ha a jobb egy charge olható dolog lenne és az animáció jobbról balra való lendítés lenne ami azért lenne jobb mert mondjuk 1-1.5 méteres lenne a táv, ütése több staminát enne
    bal klik meg sima light attack mint eddig csak annak gyorsabb lenne az animációja

    1 év megint eltelt és kaptunk 2 kezes konzerv nyitót meg egy lándzsát..
    engem totál hidegen hagy az új model/ikonok/texture cserék
    az új zombik kinézete is akkora nagy baromság mint a szél
    olyan mintha a szökőkutamat portalanítanám a polcomon évről évre ahelyett hogy bekapcsolnám
  • Akela0107
    #21340
    Ok, de eddig egy kellett...
  • Akela0107
    #21339
    Hát lehet!!
  • Ironman2
    #21338
    Na várjál csak! Vissza fogod te még sírni az alfa18-at 10 év múlva a bétánál!
  • BenedekFeco
    #21337
    a csontkéshez 5 db csont kell.
  • Akela0107
    #21336
    -Amire megszokunk valamit (ha jó/tetszik vagy sem) addig ismét felforgatnak szinte mindent. Az előttem szólókhoz csatlakozom a véleményemmel, nem érthető ez a felfogás s ez nem fejlődés, hanem próbálkozás össze vissza már-már fejetlenül. Arról nem is beszélve, hogy szerintem egyetlen egy külsős játékos véleményét sem olvassák el, úgyhogy hiába mondunk mi is bármit...

    -A többségnek tőlem fényévekkel jár a gép összeállítása, csak álmodozom jobb videókariról, ssd-ről stb. Sajnos nem tehetem meg, hogy kizáróan ezért az egy játékért több tízezret költsek. (Eddig is külön csodaszámba ment, hogy egyáltalán tudtam játszani...bár volt ismerősöm sokkal komolyabb géppel sem tudott, az okát soha nem tudtuk megállapítani.)
    De szerintem ezzel nem vagyok egyedül! Sokan nem tehetik meg azt, hogy a legtrendibb gépösszeállítással játszon és ezt sem veszik figyelembe.
    Azaz a véleményem, hogy minden tekintetben szarnak ránk!

    Csavargatják az Alfákat minden szempontból s rámondják, hogy fejlődik a játék...csak azt nem értik meg, hogy a többségnek pl. A16 jobban tetszett minden szempontból. Meg pl. az ilyenek kiütik a biztit nálam, amit tegnap single-ben tapasztaltam: levadászok egy farkast, nekiesek fejszével, majd a csontjából mondom csinálhatom a csontkést...és?! nem lehet...
    De sorolhatnám a hasonló idiot megoldásokat, amik ezelőtt tökélesen működtek. Fostalicska az egész, legalábbis nekem! Jelenleg 100x inkább A17, pedig azt sem szerettem meg igazán, s 1000x A16.

    Barátaim! Nektek jó játékot kívánok, talán még találkozunk hamarosan

    S Lammaer megállapításához csatlakozom mostmár én is, ez a játék olyan, mint a "LOST"...kísérleti pat...öhöm-öhöm alanyok vagyunk
  • FerencHuN
    #21335
    Nem tetszenek az új itemek kinézete. Nem tetszik az új farming rendszer,Nem tetszik hogy a zombik felgyorsulnak (miért?) Perk rendszert ismét változtatták. Jó lenne ha végre valami állandó és végleges lenne a játékban a zombikon kívül. Ami tetszik az új kütyük ez valóban jó de kb ennyi. Tudom hogy Alpha de ami jó azt miért kell bántani?
  • BenedekFeco
    #21334
    Igen, a többi már jobb. Az alap íj elég harmatos, de miután megszerzed az iron crossbow-t, onnan már lehet a fejlövéseket osztani :)
  • DevEagle
    #21333
    Részleteznéd mi a baj? Nekem a nyilak mechanikája valahogy nem jön be. Lehet azért mert az alap íjjam van csak. Remélem a többi jobb, mert kb célozni is nehéz vele. Akárhogy célzok istenért se oda megy ahova akarom sokszor. Azé rust szintű íjjazás itt is lehetne hiszen Unity engine.
  • Ironman2
    #21332
    Én tavaly cseréltem videókarit,emiatt a játék miatt nem fogok megint venni újat.Eszem ágában sincs,bármennyire is jönnek ki újabb kártyák.Egyszer már újítottam a 7Days miatt,amikor kétmagosról,négymagosra váltottam a procit,és alaplapot is cseréltem.De jó is volt mikor az alfa1 kétmagos procin száguldott,és rám is tudtak csatlakozni!
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.10.12. 12:23:30
  • Ironman2
    #21331
    Erre a textúrára még várhatsz egy évet kb,vagy kettőt.Alfa19 vagy 20-ban lesznek ilyen brutál kinézetű zombik.
  • FerencHuN
    #21330
    Ma ismét megpróbálkoztam a játékkal. csak félóra alatt össze jött 4 halál. Számomra igy játszhatatlan. Ami eddig jó volt a játékban elcseszték. Miért nem hallgatnak a játékosokra? Állandó tesztelgetés, na most újra elrontjuk a játékot című epizód. Ami jó tartsuk meg ami rossz változtassunk. Ez ilyen egyszerű szerintem. Ha így marad a 17.4 verziót játszom ki ismét.
  • DevEagle
    #21329
    Ha van olyan opció hogy texture streaming, akkor miért is egy patchben tesznek bele még textúrákat? Alapból bele kéne rakni mindent ami sok memóriát eszik. Kapkodás látszik nagyon. Meglessük este mit produkál. De letiltottam a driver.ben amit kellett azért már én is.
  • Ironman2
    #21328
    Kijött az új experimental változat!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hey folks!
    We released A18 b143 EXP to public !
    This thread will serve for bug reports.

    Please find the Changelog here: https://7daystodie.com/a18-official-release-notes/

    To Opt in:

    Select 7 Days to die in your Steam games list
    Right click and select properties
    Under the Betas tab select latest_experimental – Unstable build


    To potentially help with FPS problems:
    1 lower game's texture quality
    2 lower AF in driver settings or use "gfx af 0" ingame
    3 lower game's screen resolution

    Have fun and enjoy !

    Hated

    Here's what changed since b139:

    Added
    Gfx st budget/forceload console commands
    Gfx tex console command to show texture usage info
    Gfx dt console command help
    Gfx af console command



    Changed
    Improved item display and descriptions for shotgun ammo
    Junk turret HP is the same as durability of the held item
    Make junk turrets able to be picked up by enemies
    ToolAnvil and toolBellows are unlocked by schematics, not perkAdvancedEngineering
    Farm plots are worth less to sell
    Vitamins also prevent Dysentery
    Updated many POI xml tags with better zoning, and allowed townships
    Item stat displays improved. They can now display values like "XP 10%".
    Raft texture settings to save memory (is in game, but not spawnable)
    Changed house_old_pyramid_02 resize optimized out 75K verts/tris
    Renamed woodFurnitureBlockVariantHelper to Wooden Storage / Furniture
    All ak47's are referred to as machine guns now in items and perk descriptions so they are not confused with rifles
    Improved many POIS tagging so they will show up better and in more appropriate zones in RWG
    All items with parts that belong to the same perk scrap to the same part. For example all handguns now scap to “handgun parts” and all handgun class weapons such as pistols, smgs, and magnums are crafted from handgun parts. Existing m60 parts, sniper rifle parts etc can be scrapped to the new parts
    PerkFlurryOfBlows adjusted and description improved
    Updated attachment positions on M60.
    Gfx key console command to not put GAME_ in front of name
    Sledgehammer and Baseball bat heavy fire now swings through target.
    Removed test raft from blocks xml to lower memory footprint at startup
    Beds no longer harvest cotton plants
    Safes, munitions box, power line and light poles harvest steel with a wrench



    Fixed
    Junk Turrets can be duped
    Junk turret can now take damage to the point of being disabled
    Junk turrets dont use their "durability used" value when deployed
    Junk turrets will all be activated when ownership is lost
    Junk turret ammo uses mod of item held in hand. ie. burning shaft mod
    Lockpicks no longer break instantly.
    Junk turret with mods causes 0 Stream Exception
    Reading books is heard for other players in around a 30 block radius
    Double barrel shotgun playing an additional shot animation after reload
    Spear tooltip is missing when you try to throw broken spears
    Water journal entry references cans of water
    PerkHealingFactor not working reliably and description needs work
    Unlock info on drinkJarPureMineralWater
    Removed broken map marker on junk turrets
    Advanced bellows recipe does not perk unlock
    Hidden strike description of knives doing 200% extra damage on rank 1 was incorrect.
    Allow display of a leading "" on item stats.
    Incorrect message displays to client when player disconnects from party.
    No grenade sound being played when thrown straight in the air
    Fixed shadow artifact issue on dirt cloud particles.
    Changing texture quality did not unload previous texture arrays
    OptionsGrassDistance exploit
    Mp_waste_hole_asphalt01 has bad ground issues from setting triangles
    Add more stone to ore surface boulders
    Change tool tip and journal to not include fire/torch for cold weather help
    Give trader inventory a full reset.
    Removed temporary green path arrows from red mesa
    Reading books is heard for other players in around a 30 block radius
    Wrong description assigned to lockpick bundle
    Offline nonadmin players all have admin star when not online
    Terrdest. stone imposter uses old wooddebris texture
    Several recipes had missing unlock info
    Dress shoes claim you repair them with a repair kit
    Small stone bundle cannot be crafted
    Window03Wood can not be crafted
    Enabled texture streaming on many new loot containers
    Enabled texture streaming on all trader and npc assets
    Vehicles and hand items like cans, bags etc were not streaming textures
    Fixed & block stability issues in settlement_trader_04.
    Zombie pbr textures and radiated textures were not streaming




    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.10.12. 02:58:11
  • Ironman2
    #21327
    Lehet venni új gépet!

    szerk:na ennek még a fogkője is látszik!
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.10.12. 02:47:48
  • Ironman2
    #21326
    Na tessék DevEagle,teljesül az egyik kívánságod,a zombik textúráján is javítanak,az elkövetkező valamelyik alfában már ilyen szép csúnyák lesznek.D



    Madmole Twitter oldalán jelentette be nemrég.
  • lammaer
    #21325
    link
  • DevLupius
    #21324
    Death Trauma - elhalálozás - büntetés most hogy működik?
    Mivel kórós fertőzésben szenvedtem, és a satmina miatt már ütni sem lehetett, gondoltam felfalatom magam minek szenvedjek.
    Leraktam egy ládát bele mindent, majd ölébe ugrottam egy zombinak.
    Direkt figyeltem az XP bár 20% -állt, miután meghaltam írta, hogy levont 10% és megkaptam a kaszást a bal sarokba.
    Az Xp bár lefeleződött, ez szerintem nem 10% volt.
    Elkezdtem csépleni a hordát, hogy visszajöjjön az pár Xp, erre azt látom, hogy szép lassan csökken az XP bár piros színnel.
    Egész addig csökkent még 0 lett, ekkor eltűnt a kaszás a bal alsó sarokból és az XP bár visszaugrott kb. 30-ra és megint kék lett.


  • Infrath
    #21323
    én annyi különbséget fedeztem fel a streamekből hogy a bunkoknak kb fél méterrel lándzsának 1 méterrel több lett az alap fél méteres távnál való ütés, ezen nincs semmi fejlesztve lol csak átírtak egy paramétert..
    télleg mondtak vmi ilyet vhol?
  • lammaer
    #21322
    Pedig arról volt szó a melee jobb lesz.. kimondottan dolgoztak rajta :)
  • DevEagle
    #21321
    Ezt a suhintás dolgot se értem. Vagy nem működik az a18ban vagy csak ritkán. Fa bunkó is csak akkor sebez ha a célkereszt a zombin van sajnos. Kell még mit fejleszteni bőven. Közben, a modderek megcsinálták a működő hajót, mint a kocsi csak vizen. Ja meg olyan mod is van ahol le lehet ülni egy csomó bútorra és némelyik még plussz dolgot is ad. Pl ágyba feküdni lehet és még spawn pont is. A modelleket meg hagyjuk funpimps sehol sincs...
  • DevLupius
    #21320
    De igen szerveren, pedig a pingje nagyon jó.
    De közben rájöttünk, hogy a videóban 0-ás vagy 1-es nehézségi szinten játszik, hiszen motoros zombit pár ütéssel lenyomni alapszinten.