23053

Ide katt a banner láthatóságához!

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | REDDIT | X (Madmole) | X (7 Days to die official) I KÉPFELTÖLTÉS
UNDEAD LEGACY MODTOPIK I 7Days Blood Moons topik I 1.0 Fejlesztői Napló
Magyar szerverek:(katt ide!)

Az első 4 számjegy az IP cím,a kettőspont után a port száma található!


Stabil 1.0 szerverek:

Ironman 7 days server
IP:176.57.140.228:26940
jelszó:meggyfa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F.A.Q

Időjárás kikapcsolása:f2-vel konzolt előhívni,és ezt beirni:weathersurvival off
Játékban F9,és F12 a képlopás gomb.
F9-el a játék könyvtárába teszi a képet:
Program Files (x86)/Steam/Steamapps/common/7days to die/Screenshot
F12-vel viszont a steam screenshot képtárába:
Program Files (x86)/Steam/userdata/.......(sajátszám)/760/remote/251570/screenshots
Akinek nagyon laggol,az vegye vissza a textúra méretet half-size-re,és kapcsolja ki az árnyékokat!
Experimental,és korábbi változatok letöltése:steam könyvtárban a játék nevén jobbklikk,majd a menüben tulajdonságok,és a béták fülnél a legördülő menüben a latest_experimentalt,vagy egy korábbi verziót kiválasztani! Kiválasztás után,azonnal töltődik!
Minden új verzió kezdetekor ajánlatos a régit uninstallálni,és a launcher tools menüjében a clean game data résznél mindent bepipálni!! Launcher előhívása a steamen belül a játék nevén jobbklikk,és show game launcher.Régi mentések instabilitást okoznak,ha kijön egy új alfa verzió! Mindenképpen új játékot kell kezdeni!

Figyelem! Az off/warez/flém,és nem a játékkal kapcsolatos hozzászólások törölve lesznek! Ott az offtopik linkje felül!

Az egész sg fórum,sajnos haldoklik,nincs aki foglalkozzon vele,igy ha valakinek jelzi hogy új üzenet van,és nem irja ki,akkor törölje a sütiket a fórumról a böngészőjében,vagy irjon egy választ a topikba,és akkor megjelennek az előző üzenetek! Felül a kis nagyitó ikonnal bejön a bannerkép.A régi hátteret esély sincs visszahozni.Próbáltam,nem lehet.
Legjobb megoldás a reklámblokkolók kikapcsolása a fórumban!
  • nibron
    #21158
    Ennek a játéknak az egyik különlegessége/egyedisége a földalatti világ. Ha azt kivennék kb. olyan lenne mint pl. a subnautikában megszüntetnék a vizet. Lehet írni egy újabb dying light-ot vagy dead island-ot vagy bármi mást de minek? Arra ott vannak az eredeti gyártók. Optimalizálni nem úgy kell, hogy kiveszek mindent. Ezek a verziónkénti átírások sem igazán jók a fejlesztőknek (nekünk viszont annál inkább), mert így nem azzal haladnak amivel kellene. Ha mindig ugyanazt írogatom át, ki tudja hányszor, akkor ez egyenlő az egy helyben toporgással. Ha a Forge időnként "lefagy", mert nehéz az UI-ban a lista kezelése, akkor arra nem az megoldás, hogy minimalizálom az elemek számát, hanem inkább meg kellene keresni, hogy miért hal le a lista már 20-30 elemnél.
    Igazából nekem az A16 a kedvencem, a A17 is játszható, de abban már van néhány elég idegesítő dolog amitől nem ő a kedvenc. Pl. a növények kezelése: kivették az "E" gombot, helyette ütéssel szedjük fel a cuccot. Ez jó ha nem a saját földeden csinálod. Ha viszont ott, akkor rendszeresen kiütöd a palántát is, vagy a földet. Ez egy idő után az ember agyára megy. Többnyire egyszer termő növények vannak, de most már elég egyszer elültetni, a termés folyamatos lesz ha a fene fenét is eszik. Ez így marhaság. Ráadásul kivettek egy olyan ficsőrt amivel eddig lekötötte magát kissé a játékos.
    Tehát igazából nem azzal kellene foglalkozniuk, hogy az eddig megalkotott dolgokból mit tudnának szétcseszni, hanem inkább a hátralévő feladatokra kellene koncentrálni.
  • Ironman2
    #21157
    Sehol se hallottam,csak feltételeztem hogy mi lesz ha egyszer elhagynák ezt a megoldást.Még benne lehet a pakliban.Ezek után a sok variálás után.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.09.18. 13:01:16
  • vajdaati
    #21156
    Meg mi lenne a sok bányásszal és építésszel, akiknek a zombik csak másodlagosak és ha tehetik még a vérholdat is kihagyják? Láttam már 300-as karit 400 killel... Nem sok olyan van aki csak a lootra és ölésre koncentrál és két hét után hozzá se nyúl a bázisához többé. Ha a fúrkálást kiveszik akkor búcsúzhatnak az ilyen játékosoktól is.
  • Random_
    #21155
    Biztos nem fogják elhagyni, akkor kb kezdhetnék előről a programozást. Ezt te hol hallottad?

    Ez az egy dolog ami elég unikummá teszi a játékot egyébként nem sok különböztetné meg a többi tucat zombijátéktól. Ön tökönszúrás lenne.
  • Ironman2
    #21154
    Az mondjuk érdekes lenne,de szerintem nem úgy lesz.Bár nem értem miket hablatyol a videóban,de ott van saját lejárata a föld alá.

    szerk:gravelt törölték a föld alól
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.09.17. 19:35:05
  • ntex
    #21153
    És ezt miből gondoljátok? Kezdetek óta voxel alapú motor van a játék alatt, nem hiszem hogy váltani fognak, alapjaiban kéne átírni hozzá a játékot.
  • DevLupius
    #21152
    +1
    Szerintem is meg fog szűnni ez a fajta bányászás.
    A talaj fix lesz, nem módosítható, az ásványokat pedig egyéb felszíni (lebontható) egységekből lehet majd beszerezni.
    Ezzel több FPS-t nyerhetnek majd mint a zombi világból eltüntetett és házakba bepakolt zombikkal




  • Ironman2
    #21151
    Ez ismét jó lesz!!!! Nozombi,csak a városokban!
  • Ironman2
    #21150
    Itt az új Madmole videó (bemutatkozik az új bányászat is!):




    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.09.17. 14:16:16
  • Ironman2
    #21149
    Én attól tartok egyszer el fogják hagyni ezt a voxeles megoldást,és áttérnek másik motorra,de nálam akkor volt utoljára a játék.
  • hapi
    #21148
    Pont a bandita AI-t az egyik legnehezebb feladat jól leprogramozni. szerintem nem is fog nekik normálisra sikerülni a rombolható világ miatt.
  • vajdaati
    #21147
    Nem tudom mennyi programozás kell ahhoz, hogy a rendőrre ráhúzzanak egy skint valami fegyóval meg adjanak neki valamennyi pontosságot. :D Ha meg melee, akkor még pontosságon se kell variálni, csak modell csere, egy bunkó vagy vadászkés meg állandó futás vagy sprint neki és kész a random bandita. A hangfájlokat meg egy karton sör mellett fel tudják venni két óra alatt ha nagyon akarják.
    Az új játék meg... hát...őőő... :D Ha valaki meglátja, hogy a fun pimps fejleszti, akkor röhögve görget tovább, mert tudja, hogy nyugdíjas korában is még csak alfában lesz. :D
  • Ironman2
    #21146
    Karácsonyra talán ennek a stabilját is megkapjuk,mint tavaly az alfa17-nél.

    Alfa 19-ben jönnek a banditák,nekik ahhoz nagyon nagy programozási ismeretekre lesz szükségük.D
    Én csak a plusz 9 embert nem értem hogy minek vették fel,ha ilyen csigalépésben haladnak? Talán már az új játékukra koncentrálnak,és megmaradt pár ember a 7Daysre? Madmole megmondta régebben hogy van egy másik játékterve,egy Elder Scrolls szerű RPG,és meg fogják csinálni.Azt még szeretném megélni.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.09.16. 11:45:18
  • vajdaati
    #21145
    No para! :) 17 kijött 2018-ban. 18 talán kijön 2019-ben. 19-nek még van több mint egy éve. :D
  • Ironman2
    #21144
    Lupiusnak kezd igaza lenni,mert Madmole már az alfa20-at is megemlítette.
  • Ironman2
    #21143
    Remélem már rohadt nagy térképeket lehet ismét generálni,arról nem is beszélnek,csak mindenki hajtja hogy új splat map rendszer,de hogyan működik a dolog,arról még semmit se tudunk.
  • Ironman2
    #21142
    9.napon megtalálta saját magáról elnevezett kereskedőt a fenyvesben (Joel)

  • vajdaati
    #21141
    Egy-két hete, komoly, szerverszintű vadászat volt tyúkra. :) Pont azért, mert a 400. nap körül, már csak a farmokon élő és rendesen spawnoló malacok maradtak, de két társunk elindította a küldit, amiben minden jószágból meg kell ölni egyet. Én megvagyok a kóborló zozók nélkül, de sokan szeretik őket, mert kezdőként valóban biztonságosabb nyílt terepen leszedni őket, mint egy házban kommandózni, ahol simán lehet zöld meg ferál, már attól is, ha valami nagy elmotorozik az utcán.
    A perceptiont és lucky lootert - nem válaszolok a másik kommentre külön :D - sokan nagyon lebecsülik. pedig ez a perk a lucky goggles-el kiegészítve a kezdeti időkben óriási segítség tud lenni. Tény, hogy kicsit szívás mert alap hp-vel rohangálok miatta elég sokáig, de amikor 20-as szinten már van lila íj, pisztoly meg shoti pár moddal, akkor már nem is kell annyira.
  • Ironman2
    #21140
    Irta hogy a perception/intellectre gyúrt rá az új karakternél.
  • Ironman2
    #21139
    Az érdekes! Akkor azért volt az hogy állattal szinte nem is találkoztunk egy idő után.Zombikból azért nem volt hiány,úgyis hogy tudom módositani a spawning.xml fájlt. (megszoroztam a zombik számát a biomekban)
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.09.16. 01:45:00
  • undY1ng #21138
    Már olyan mint a Rust (igen, nem tudok leakadni arról a játékról). Kb egy szerver wipe után 2-3 órával szintúgy AK-val rohangálhatsz.
  • vajdaati
    #21137
    Arról van valami hír, hogy a nem épületekhez kötött spawnot végre megcsinálják? A szerverek többségén egyszerűen elfogynak az állatok, zombik, minden. Mert a játék nem teszi vissza azt ami egyszer ki van lőve, a szerverindításnál szétszórt lények egyre csak fogynak - majd elfogynak.
  • Ironman2
    #21136
    Ja az új képek Madmole Twitter csatornáján!
    Inditott egy új karaktert,meg új játékot magának:




    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.09.15. 23:04:12
  • hapi
    #21135
    Hát most már látom,Madmole nem nekem csinálja az A18-at. Szerinte rendben van hogy 8. napon lila AK-val szaladgál.
  • Bal0924
    #21134
    Szerintem így a jó.
    Városban zombi, városon kívül vadállatok.
  • Ironman2
    #21133
    Megy a vita a fórumon ezerrel hogy miért vették ki a vadonból a zombikat.Amúgy engem nem zavar,sőt kicsit örülök is neki,mert végre nyugodtan épitkezhetek,nem fognak lépte-nyomon jönni,viszont vadállatok azok maradtak,és vannak köztük eléggé agresszivak is.
  • Ironman2
    #21132
    Módosították a megjelenést:

    Release Estimate: Sept/Oct

    (azt nem irták oda melyik évben)
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.09.14. 11:33:39
  • Infrath
    #21131
    sztem ez akkor lenne jó h külön recept könyv lenne hozzá
    és jobb lenne mert, később ebben gyorsabban nőnének vagy többet adna aratáskor kaja/növény
    vagy egy block ba lehetne ültetni 4 et
    bármi!
    de hogy full delete majd copy ha kész a program sor
    annyi minden mást csinálhatnának, de komolyan meglévő dolgok átalakítása most a prioritás?

    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2019.09.14. 04:51:33
  • hapi
    #21130
    gyorsan lett egy video az új farm megoldásról mielőtt elszabadul a pokol :)
    Farm A18
  • Ironman2
    #21129
    Mondjuk engem nem zavar ha nem kell kapálgatni,csak olyan jó ficsőre volt ennek a játéknak,és egyedi megoldása.hogy kifordítottad a földet,és abba ültettél.Igy is érdekes lesz,és esztétikus,lehet akkor majd fasza növényházakat csinálni egyszerű megoldással.VAgy ugyanúgy tetőre telepíteni az ültetőládákat.
  • DevLupius
    #21128
    Amatőr szerencsétlen banda, amit nem tudnak megoldani azt eltüntetik, már rég ki kellett volna adniuk, hogy a módderek befejezzék.
    4 éve mondtam, hogy 2020-ra talán béta lesz belőle, akkor ez furcsán hangzott, most viszont módosítom 2022-re.
  • Ironman2
    #21127
    Ha emiatt jobb lesz az optimalizáció,akkor miért ne? Bár üres tájakon menni,azért nem lesz jó megint.Gondolom pár sor módisítással meg vissza is lehet őket tenni!
  • Infrath
    #21126
    az ültető doboz elég conan exiles copy..
    konzerv doboz használata egy ilyen játékban szerintem alap( 7days "feel")
    most akkor a zombik mennyisége marad házakban de szabadban sehol semmi?
    és ezt mind így 18 elött?

    hát ez sem egy ráncfelvarrás verzió lesz..

    (nekem még mindig baromira hiányzik az olcsó riasztó konzervdoboz és kötél (fiber vagy fű)
    bennem régen nagy nyomot hagyott a metro sorozat
    és pár zombi filmben is lehetet látni felfüggesztve konzervdobozokat
    és télleg volt haszna
    a nagy sötét térben mikor tudod hogy jönnek de még csönd van :D
    síííri csönd
    .
    aztán hirtelen erősen összecsapódnak a fémek (üvegek):D

    télleg a nagy walking dead sorozatban nem volt semmi ilyen?
    (én nem néztem)
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2019.09.13. 00:33:14
  • hapi
    #21125
    Hohó lesz itt sírás.
    -kivették a kapát meg a kapálást meg a farmolást, úgy ahogy volt, lesz helyette ültető doboz. Legyártod az "ültetőládát" beleteszed a növényt és kinő ennyi.
    -kivették a konzervdobozos vizet (párszor pedig megmentett mikor nem találtam vizes üveget meg edényt a forraláshoz).
    -kivették a zombikat az erdőből, sivatagból mindenhonnan, csak a városban meg a POI-kban lesznek.
    Szerintem pár dolgot még kivettek, csak már nem merik mondani, így is kap Madmole hideget meleget.
  • lammaer
    #21124
    nyilván ha csak a heti és évi van, akkor a hetit.

    De a kéthavi nagy, és közte a heti bugfix/visszamenőeg kompatibilitis változtatások még jobbak lennének. Ha már álmodozunk.
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2019.09.12. 20:17:44
  • Random_
    #21123
    Havi max, ahogy a Rustban.
  • Bal0924
    #21122
    Te melyik választanád?
    heti vagy évi frissítés.
  • vajdaati
    #21121
    Tudod, erről a Rust egyik devje jutott eszembe. Illetve az amit mondott amikor beállt azok közé - mezei játékosként - akik az akkor új bradleyt mentek kilőni. "Az, hogy én csináltam, még nem jeleti azt hogy tisztel engem." Persze meg is halt, kilőtte a saját agyszüleménye, aminek minden paraméterével tisztában kellett lennie, hiszen ő programozta és tervezte. Madmole is ilyen, csak ő nem egy bizonyos dologhoz nem ért, hanem az egész játékához. A sok-sok hülye ötlete amit a fórumon már meglebegtetett sem jobbá fogja tenni a játékot, hanem kinyírja. Meghalsz és buksz 25% xp-t? Szintet ugyan nem, de amíg azt xp-t nem termeled vissza nem nősz. Ezzel a pvp-nek vége, mert senki se fog 20-as szint fölé nőni - csak aki képes láthatatlanul, valami eldugott részen játszani vagy a játék kimerül a számára a bányászatban. Sugárzóvá akarja tenni a romos zónát. Na kösz, jól megszivatja vele a játékosokat, vadászhatod meg cserélgetheted majd a VV ruhát, ami ugye lótúrót nem véd hőség és hideg ellen. Behozza a bázispusztító robbanós zombit. Hatalmas élmény lesz amikor mindenki szólózik(vagy scavengeren mennek majd a szerók, hogy megoldható legyen), mert ha 3-4 játékos összeáll, már nem fogod tudni időben kiszedegetni, annyira takarják egymást és ripityára szednek mindent. Van gond a fejében rendesen... Ha értene a játékához, akkor villanypásztorral vagy szögesdróttal belassítaná a zozókat, majd fejre célozva kinyírná őket amíg állnak vagy lassan mennek. Ehelyett szórja a sprintelő dögökre az ólmot, ahol éri... Direkt játssza a bénát vagy tényleg ilyen, azt nem tudom. De jó bázist és jó játékot még nem láttam tőle.
  • Random_
    #21120
    Naaa ezt a heti frissítést és újrakezdést te se gondolod komolyan!
  • Bal0924
    #21119
    Attól még nem igazán "profi" benne.
    Ennél még én is jobban játszom, pedig én is rossz vagyok.

    Jöjjön ki az alfa18, már nagyon ki akarom próbálni...
    Inkább legyen heti frissítés és keljen mindig újra kezdeni, mint várni megint fél/1 évet míg kijön.