23018
7 Days To Die
Jelenlegi stabil verzió:alfa21.2

Ide katt a banner láthatóságához!

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | REDDIT | X (Madmole) | X (7 Days to die official) I KÉPFELTÖLTÉS
UNDEAD LEGACY MODTOPIK I 7Days Blood Moons topik I A22 Fejlesztői Napló
Magyar szerverek:(katt ide!)

Az első 4 számjegy az IP cím,a kettőspont után a port száma található!


Experimental 1.0 szerverek:

Ironman 7 days server
IP:176.57.140.228:26940
jelszó:meggyfa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F.A.Q

Időjárás kikapcsolása:f2-vel konzolt előhívni,és ezt beirni:weathersurvival off
Játékban F9,és F12 a képlopás gomb.
F9-el a játék könyvtárába teszi a képet:
Program Files (x86)/Steam/Steamapps/common/7days to die/Screenshot
F12-vel viszont a steam screenshot képtárába:
Program Files (x86)/Steam/userdata/.......(sajátszám)/760/remote/251570/screenshots
Akinek nagyon laggol,az vegye vissza a textúra méretet half-size-re,és kapcsolja ki az árnyékokat!
Experimental,és korábbi változatok letöltése:steam könyvtárban a játék nevén jobbklikk,majd a menüben tulajdonságok,és a béták fülnél a legördülő menüben a latest_experimentalt,vagy egy korábbi verziót kiválasztani! Kiválasztás után,azonnal töltődik!
Minden új verzió kezdetekor ajánlatos a régit uninstallálni,és a launcher tools menüjében a clean game data résznél mindent bepipálni!! Launcher előhívása a steamen belül a játék nevén jobbklikk,és show game launcher.Régi mentések instabilitást okoznak,ha kijön egy új alfa verzió! Mindenképpen új játékot kell kezdeni!

Figyelem! Az off/warez/flém,és nem a játékkal kapcsolatos hozzászólások törölve lesznek! Ott az offtopik linkje felül!

Az egész sg fórum,sajnos haldoklik,nincs aki foglalkozzon vele,igy ha valakinek jelzi hogy új üzenet van,és nem irja ki,akkor törölje a sütiket a fórumról a böngészőjében,vagy irjon egy választ a topikba,és akkor megjelennek az előző üzenetek! Felül a kis nagyitó ikonnal bejön a bannerkép.A régi hátteret esély sincs visszahozni.Próbáltam,nem lehet.
Legjobb megoldás a reklámblokkolók kikapcsolása a fórumban!

Kijött az 1.0 experimental! Experimental letöltés útmutató a F.A.Q-ban!
  • havenday
    #21483
    az normál, hogy egy zozóért több mint 2000 xp t kapok?
  • havenday
    #21482
    neeeeeeeeee.........visszaraktam stabilról expirimentalra, hogy kipróbáljam a frissítés nyújtotta előnyöket, erre törölte az addigi játékom.....már komplett életem volt pedig
  • seza444
    #21481
    Én sem fikázás miatt irtam. De ez a kommunikáció elég kaki. Melyik stabil? melyik nem? Szerintem a 18.b 155 rosszul írták ki.
  • DevEagle
    #21480
    Am. tényleg csak poénból írtam. Első futtatásra nekem FULL grafon, az egyik új grafikai opciót is ultra+-ra rakva is stabilan 50-80 fps-t tartja a játék nekem. Nem tudom mi a rák történik ott funpimpsnél, de valami végre elindult előre. Az egyik legnagyobb fikázója voltam nekik. De ez most igen. Ez már valami.
  • fjncsg
    #21479
    Készítettem egy videót, másféle bázis elgondolással, mint amit sokaktól láttam.
    Minimalista, hogy ne kelljen sokat javítani vérhold után.
    A 14. napi vérhold utáni sérüléseket mutatom rajta.
    Egy 3x4-es területre fogadom őket, a villanypásztorok állandóan mennek, csak a végponton lévők sérülnek.
    A dartot kapcsolok nem sérülnek,kb ez a maximális távolságuk (volt, hogy pirosodott a vezeték).
    4 blokk hosszú, mert így előre jönnek hozzám, az 5 blokknál már a hátfalra mennek, nem rám hiába állok ott.
    3 blokk magas, hogy lábat tudjak lőni (ha egymás fején vannak) és ne térdeljenek le a zozok, 3. sornak zártnak kell lenni, hogy az elektronikát ne lökje le a rendőr berobbanása.
    Szembe nem rakható dart, mert néha engem is eltalál (valamiért), pillanatok alatt húzza le az életerőt.
    A felszínen 3 blokkal szélesebbre kell csinálni a területet, mint ahol lejön a bázis fala (ha ez nincs meg ritkán, de a sikoltó letérdeli magát a földbe).
    Hibája, ha napelem>aksi>darts ra van kötve érzékelés után (valaki beugrik) a dartsok elindulnak, de nem állnak le, ki-be kell kapcsolni az aksit, úgy kell ott hagyni a bázist.
    A 3. blokk magasban nem hatékonyak a tornyok.
    Végezetül a 14. nap vérholdja. Fém hiány miatt a bal oldali dartsok üzemeltek teljesen,
    jobb oldalon fent 500 lőszer, alul semmi.

    A bázis kibírja a Darkness Falls mod-ot. Alapbeállításon 75 zozot 1:30-ra végez velük, hajnalig tartónál már egy két blokk elpusztul (ha a dartsok kifogynak), 2-3000 lőszer használok el. Első vérholdnál szinte minden jön, videót sajnos már letöröltem róla, pedig nagyon látványos.

    Ajánlom mindenkinek ezt a módot, aki szeret szenvedni.
  • seza444
    #21478
    :D végülis.. Jah. Annyira stabil hogy ....... Nah jó neeeem sirok itt :D :D
  • DevEagle
    #21477
    Alpha játék :D Eggyik sem :D :D XD Bocs már csak poén. Nekem is elgondolkodtató hogy melyik lehet az. Maradok a legelslegújabbnál legyen az experimental vagy stable. Nekem most alpha18.1 (b2) ír a jobb felső sarokban.

    De ha a steamben lenyitod a beta fül alatt hogy melyik verzió, ott a legnagyobbat válaszd ki amit lehet, ne a latest experimentalt akkor az lesz a STABLE.
  • seza444
    #21476
    Most akkor melyik a stabil?
  • Bal0924
    #21475
    Vajon mit tartalmazhat az az 1.3mega?
  • DevEagle
    #21474
    Okos enged. Hagyd. Nekem is van lelkis dolgom, de ez már nekem is vicc kategória...
  • seza444
    #21473
    18 b155 erre reggel le frissít 18.1(b2)-re.
  • havenday
    #21472
    játszom a bérelt szerveren, stabil fut. Elkezdem, sivatagra tett. Még sose láttam ilyet, egy négyszög alakú katlanban vagyok, ahogy megyek valamerre, úgy tűnik el előlem a tájból rajzolt " fal ". Láttatok már ilyet vagy csak nálam van?
  • hardyHun
    #21471
    Benne maradt. Gyorsabban csinálja, viszont tovább tart így. :)
  • Bal0924
    #21470
    Csak nálam van/volt?
    Delelőt mikor játszottam, talán még nem jött ki akkor a stabil 18, és nyúzás közben olyan gyorsan csinálta.. meglepődtem. Benne maradt vagy csak nálam volt valami hiba?
  • havenday
    #21469
    lassan az enyém is elindul....
  • hardyHun
    #21468
    Sziasztok! Mi is inditottunk szerót.
    Cím: 31.46.129.159:26901
    Pass: 1224
    Discord: https://discord.gg/WHu39R
  • DevLupius
    #21467
    A szerver fut.
    Belépés előtt rakd fel a stabil verziót és töröld a
    c:\Users\[te profilod]\AppData\Roaming\7DaysToDie\
    mappát, mert hiba lehet ha a régit használod.
    Hozz létre új karakter.
    A térkép 700Mb, kapcsolattól függően pár perc alatt letölti.
    Olvasd el a szabályzatot és jó szórakozást.
  • DevLupius
    #21466
    A szerver frissítés már fut, de a 8k map generálás 1 óra.
    Majd szólok ha megy.
    Most nézem b155 maradt a stabil.
    Utoljára szerkesztette: DevLupius, 2019.10.25. 19:57:30
  • undY1ng #21465
    Pont a műszak befejezésénél ezt olvassa mégjobb kedvek! :D
  • nibron
    #21464
    Nem szeretnék kötekedni, de be tudnád idézni azt a részt ahol szarozom a géped? Csak azért mert nem igazán értem a dolgot, tudomásom szerint eddig még senkiét sem szaroztam. De nagyon beléd állhattam, ha ennyire zokon vetted. Ha jogos, akkor viszont bocsika...
  • nibron
    #21463
    Ha a csap sárga, akkor az sárgaréz. Amikor levered, megkapod a zsákba, onnan már dobhatod is a kohóba. Van rövid csap, és hosszú kifolyócsővel is. Ha a mosogatót bontod szét abból nem lesz, de az nem is a csap.
    Viszont az utóbbi időben ha jól láttam, a mosogató bontása is ad néha rezet is meg ólmot is 1-2 darabot.

    Annyi zsetont lehet szerezni, amennyit nem szégyellsz. Rá kell állni tv-t, ágyat, meg alvázakat gyártani.
    Utoljára szerkesztette: nibron, 2019.10.25. 18:27:55
  • Rittihilatti
    #21462
    Frissít valaki szervert rövidest, mert akkor jönnék, hogy ne privát meccset toljak.
  • DevEagle
    #21461
    Meglepődnék ha több ai lenne. Eddig egy se ment rendesen... Remélem igazad van.
  • FerencHuN
    #21460
    Alpha 18 Stable is out!!
  • hapi
    #21459
    Ami nem tetszik hogy megcsináltam a 19. napon a shotgun messiást, csomó időm elment vele, ellőttem vagy 300+ lőszert AK-47ből (célzott fejeseket egyesével+ néha pánik sorozat :) )és kb. semmi nem volt a lootban. Most gyorsan pénzből csinálok lőszert mert se időm se shotgunom.
  • hapi
    #21458
    Úgy tudom több féle Zombi AI van, van akit rombolásra kapcsol, az nem fog utat kerseni feléd csak üt amit talál, meg keres gyenge pontokat is néha. Van aki csak az utat keresi feléd, és volt vagy 3 féle még, csak régebben olvastam és nem emlékszem. És azt hiszem ezek között néha vált is a zombi. Szóval egyre bonyolultabb lesz és ezért egyre kevésbé kiszámítható, ami jó szerintem.
  • hapi
    #21457
    köszi végül a pénz lett nálam a megoldás, csapból még sose kaptam, lehet rossz csapot szedek szét, persze az a 2 könyv nincs meg :) Mondjuk a pénzről már volt szó hogy 1:3 arányra módosítják majd, úgy már nem az igazi.
  • vajdaati
    #21456
    Én már a tornyos, nagyrámpás hordavárót használom - olyat amiről a videót feltettem a kockapartyról és amiről igazából bárki megismeri a bázisomat aki egyszer is játszott velem. :D Ott úgy működött tegnap is ahogy kell, nagyon minimális sérülést okoztak csak lent. Majd a következő vérholdnál csinálok egy kis videót róla, 2x2 sor árammal - hogy maradjon mindig tartalék ha rendőr vagy robbanós elpusztít egy-két sort - nagyon jól muzsikál. Az olyan várót mint a tied nem használtam 2 hete vérholdnál, arról most nem tudok nyilatkozni, de nekem is bontották az első teszteknél amíg csak cobblestone és beton volt. Miután acél lett a "magja" és körbe vaslemez meg erősített betonlap, már nem piszkálták. De ez 2 peccsel ezelötti tapasztalat. :( Szóval nem tudom. Talán próbálj meg kivenni 1 wedge-t a zozók oldaláról és tegyél be egy sima kocka blokkot. Az 5 hosszú talán nagy lett nekik most a frissítés után. Valamit tuti változtattak amúgy, pl. a pókzombi neked ugorva odébb tud lökni és a madár is képes erre vérholdnál ezt észrevettem tegnap.
  • DevEagle
    #21455
    Haloood. A video felvétele óta tegnap toltam egy keveset. Kiégtem mikor belépek és 3:45 az idő és jönnek a z-k. Azonnal ütik a lábakat úgy kellett felcsalni a rámpára őket. Utána próbáltam becsalva egy kis hordát azok meg megint rendesen feljöttek a rámpán. Szerintem nézik jowood-ot a készítők és próbálnak minden megoldást kipatchelni, lehet direkt bele se írják a changelogba had szenvedjünk... Bár lehet én gondolon túl és szimplán nem megy az útkeresés rendesen a z-knek.

    Más. Abban a backseat Roninkának is igaza van hogy nem ugyanaz minden a kreatív és normál game-ben. A blokkok se úgy működnek mint kéne. Neki is leszakadtak a liveban a termőföld blokkok, holott kreatívban simán megálltak. Szóval az se kézpénz amit JoWood faszi csinál. Full kreatívban tesztel.
    Utoljára szerkesztette: DevEagle, 2019.10.25. 08:25:16
  • vajdaati
    #21454
    A szétszerelt klímák is hűtőt dobnak. Ezen kívül nagy segítség a lucky looter 3 könyv (több brass a lootban) és a wasteland treasures 5 (ajtók kiütésekor kapsz egy keveset) is. De a kiütött csapok és templomi gyertyatartók is adnak valamennyit. Végül ott a poén: leolvasztod a pénzt 1:1 arányban. :) De elég jól megtolták a hüvely mennyiségét a kereskedőknél is, onnan is lehet szerezni pár százat vérholdak közt.
  • DevLupius
    #21453
    Szerver újratelepítése megoldotta a problémát.
    A kliens még mindig 60-25 fps között ugrál.
    A GPU pedig 100%-on megy végig.

  • DevLupius
    #21452
    Azt látom, hogy a dedicated server megdöglött tőle.
    Nem lehet csatlakozni - connection timeout
    Pedig a logok szerint rendben elindul.
  • DevLupius
    #21451
    A mai 400 megás patch-ben mi volt benne?
  • hapi
    #21450
    Brass lelőhelyek? speciálisra gondolok mint autóból a hűtőrács. Van még ilyen?
  • hapi
    #21449
    Köszi végül én is "wedge tip"-pel oldottam meg de csak egyet tettem le nem forgattam vissza hozzá a párját. Mondjuk nekem nem másztak fel a rámpára csak pár 10 darab, a többi szét akarta azt ütni, ott lőttem őket halomra.
    Utoljára szerkesztette: hapi, 2019.10.24. 16:48:10
  • DevEagle
    #21448
    Blokk a kezedben, rövid "R" betűre egyből bejön a blokk forma választó ablak. A forgatás meg hosszab "R" betű, és advanced-re menj akkor minden irányba tudod forgatni.
  • DevLupius
    #21447
    Én is ezzel küzdöttem.
    Nemrég bejött a fejlett blokkformálás funkció.
    Ez úgy néz ki hogy kezedbe veszel egy legyártott blokkot majd hosszan nyomod a R betűt, akkor megjelenik egy radiál menü aminek a felső eleme a blokkformálás.
    Ha arra rámész akkor megjelenik, hogy milyen formákra tudod alakítani.
    Kiválasztod, majd ESC-el visszalépsz és már a kezedben van az a forma.
    De ennek a pozíciója még nem jó, mert el kell forgatni.
    Ismét hosszan az R betű, majd a radiál menüből most a jobbra található 3 nyilas kockára kell kattintani.
    Ezek után bal egérgombbal befogatod a kockát, hogy jó legyen és jobb klikkel lerakod.
    Stone + Clay -> Cobblestone Rocks -> Flagstone Blocks -> Flagstone Wedge Tip

    Mikor jön a stabil, van már valami infó?
  • Gilmoor
    #21446
    Ez remek :) Szóval én egy gyerek lelkületű ember vagyok, mert zokon vettem, hogy szarozták a gépem. Ez is egy olvasat :)
    A PC lelkű metaforát nem értem.
    Véleménye mindenkinek van, csak nem mindenkiét értik. Lehet azért, mert nem számít hogyan mondja. Bizonyára ez a baj az én véleményemmel is, lehet nem jól mondom :)
  • hapi
    #21445
    Deveagle, pontosan mi az az elem amiről neked lecsúszkálnak a zombik? Azt írod wedge slope de nekem olyan nincs a menüben. Egyébként bejön a base designod hasonló az enyémhez, csak tiéd jobb a lecsúszó elem miatt!
    Utoljára szerkesztette: hapi, 2019.10.23. 21:32:38
  • Infrath
    #21444
    én elolvastam mind és értettem, de nekem ehhez nincs ilyen szókincsem, örültem csendben hogy vki le írta így
    ezen kívül osztom DevEagle kollega véleményét #21437
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2019.10.23. 15:48:12