22995
7 Days To Die
Jelenlegi stabil verzió:alfa21.2

Ide katt a banner láthatóságához!

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | REDDIT | X (Madmole) | X (7 Days to die official) I KÉPFELTÖLTÉS
UNDEAD LEGACY MODTOPIK I 7Days Blood Moons topik I A22 Fejlesztői Napló
Magyar szerverek:(katt ide!)

Az első 4 számjegy az IP cím,a kettőspont után a port száma található!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F.A.Q

Időjárás kikapcsolása:f2-vel konzolt előhívni,és ezt beirni:weathersurvival off
Játékban F9,és F12 a képlopás gomb.
F9-el a játék könyvtárába teszi a képet:
Program Files (x86)/Steam/Steamapps/common/7days to die/Screenshot
F12-vel viszont a steam screenshot képtárába:
Program Files (x86)/Steam/userdata/.......(sajátszám)/760/remote/251570/screenshots
Akinek nagyon laggol,az vegye vissza a textúra méretet half-size-re,és kapcsolja ki az árnyékokat!
Experimental,és korábbi változatok letöltése:steam könyvtárban a játék nevén jobbklikk,majd a menüben tulajdonságok,és a béták fülnél a legördülő menüben a latest_experimentalt,vagy egy korábbi verziót kiválasztani! Kiválasztás után,azonnal töltődik!
Minden új verzió kezdetekor ajánlatos a régit uninstallálni,és a launcher tools menüjében a clean game data résznél mindent bepipálni!! Launcher előhívása a steamen belül a játék nevén jobbklikk,és show game launcher.Régi mentések instabilitást okoznak,ha kijön egy új alfa verzió! Mindenképpen új játékot kell kezdeni!

Figyelem! Az off/warez/flém,és nem a játékkal kapcsolatos hozzászólások törölve lesznek! Ott az offtopik linkje felül!

Az egész sg fórum,sajnos haldoklik,nincs aki foglalkozzon vele,igy ha valakinek jelzi hogy új üzenet van,és nem irja ki,akkor törölje a sütiket a fórumról a böngészőjében,vagy irjon egy választ a topikba,és akkor megjelennek az előző üzenetek! Felül a kis nagyitó ikonnal bejön a bannerkép.A régi hátteret esély sincs visszahozni.Próbáltam,nem lehet.
Legjobb megoldás a reklámblokkolók kikapcsolása a fórumban!

11 év alfa fejlesztés után! Teljes játék (1.0) megjelenése 2024 júniusban!
5.50 euró a játék április 29-ig,utána brutálisan megdrágul,utolsó lehetőség,csapjatok le rá!
  • Ironman2
    #21183
    Benne van most is a behemot,csak elő kell hivni a csalás modban.
  • ntex
    #21182
    Régen valami behemót is be volt tervezve nem? Abból se lett semmi végül... Meg igazából a banditáknak jobban örülnék sokkal, nagyot dobna a játékon ha nem csak zombik lennének az ellenfelek.
  • undY1ng #21181
    Experimental is hetekig fog menni....
  • Ironman2
    #21180
    Robbanó zombi még fejlesztés alatt van,szerintem azt nem fogják tudni belerakni 2 hét alatt,de majd meglássuk,már lezárták az alfa18 tartalmat.
  • Ironman2
    #21179
    Október 4-én pénteken lesz a streamerek nagy napja,akkor lesznek a közvetítések az alfa18-ból,és ha nem találnak hatalmas hibát a játékban,akkor 6-án vasárnap megkajpuk az experimentalt.

    Komment
  • Ironman2
    #21178
    Kijött a videó a 21.napi hordáról:

  • vajdaati
    #21177
    Azt tudnám értékelni én is. Nem is lenne nagy dolog megcsinálniuk, a fegyver modell majdnem tökéletes, töltőléces vagy táras animáció kellene hozzá és kész az ál-Mauser. Egy 15 lövéses winchester ismétlőpuskáért meg még fizetnék is... :D ( Tudom, ne adjak ötleteket nekik. :D )
  • Ironman2
    #21176
    Addig próbáljátoik ki ezt,amíg nem jön az alfa18:

    StarsOne topik

    Le tud kötni órákra rendesen! Majd oda irjatok a játék tapasztalatról.Még 2 napig 4 euro a játék!
  • undY1ng #21175
    Ezt az 1 töltényes Hunting Rifle-t igazán megcsinálhatnák legalább 3 vagy 5 tárasra és lassabb betöltéssel... Valamelyik módban úgy volt és szerintem jó 5let.
  • Ironman2
    #21174
    Változtattak a megjelenési dátumon,már októberre javították! Shit!
  • Ironman2
    #21173
    Milyen bunkert épített magának Madmole,nem bonyolította túl:




  • fjncsg
    #21172
    Tudja valaki, hogy Darkness Falls modban, hol találok Laser Workbench-et?
  • Ironman2
    #21171
    Még egy videó jött közben,jó kis power attack:





  • Ironman2
    #21170
    16.napja Madmole-nak:



  • havenday
    #21169
    A99
  • vajdaati
    #21168
    Az a baj, hogy egyből valami eszméletlen nagy durranást akarnak. Pedig - szerintem - totálisan elég lenne kezdésnek a zombi AI haszálata is, annyi módosítással, hogy ne kezdje el a betonblokkot püfölni ha rajta állok. Ha nem ér el X másodperc alatt, veszítse el az aggrót és fusson el. Kb. ahogy a sérült állatoknál tervezik. Pont. Aztán ráérnének tökörészni vele A99-ig, hogy olyan legyen amilyet megálmodtak.
  • Norbertboy
    #21167
    XD
  • Bal0924
    #21166
    Valaki mutassa meg nekik, hogy honnan kell lemásolni, hogy nekik is működjön..
  • Ironman2
    #21165
    Van már több mod is a 7dayshez amikben npc-k vannak,és milyen jól is működnek.Nem hiszem hogy ilyen nagy gond lesz nekik azokat leprogramozni.Bár amíg egy jármű elveszik a föld alá,meg a betonon karcolást csinál,addig ez még kérdéses marad.
  • nibron
    #21164
    őőő...hát igen értelek. Csak ez nem így működik. Az ugye alap, hogy állandóan változhat a pálya. Itt most a könnyebbség kedvéért vegyünk inkább egy városi autószimulátort. Az AI-k már a 90-es években úgy közlekedtek, hogy ha megálltál valahol (akárhol), akkor kikerültek. Ha lassan haladtál akkor index, sávváltás, előzés és beálltak eléd. De nem csak veled csinálják ezt, hanem egymással is. Az útvonal megalkotása általában mindig is realtime volt (nem is tudnám másképp értelmesen megcsinálni). Nem számít, hogy elé esik egy autó, ledől előtte egy ház, vagy bármi más történés, a folyamatos útvonalkeresés megoldja ezt a problémát. Annyi idő alatt míg a faszi 1et lép, addigra az algoritmus kb. 15x lefuthat, személyek és egyéni járművek esetén. A csalogatást a mozgási terület kijelölésével lehet korlátozni. Egy gépi karakter működése sok apró elemre/objektumra van bontva pont azért, hogy gazdaságosan és viszonylag gyorsan programozható legyen. Nem egyben, hanem részenként kell kitalálni a teljes működést. Külön a fej, kéz, láb mozgása, ezek beiilesztése a faszi (master)objektumba, ez mellett a tevékenység (ami szintén le van bontva), feladat és még más modulok. Azután 1 szinttel feljebb és így tovább, mire felérünk a felső, általában absztrakt objektumba ahová linkeljük az alsóbb objektumokat. Így a felső objektum lehet ember, jármű, dínó, sárkány, élien, ill. bármi aminek szeretnénk működést adni (alapvetően ezért absztrakt). Ezek a jóelvtársak C#-ban programoznak, ami nemhogy támogatja, hanem el is várja az ilyen típusú programozást. Tehát ha netalántán sikerül úgy megírni, hogy buta módon beleessen egy gödörbe, akkor is a javítás pár perc, mivel nagyon kicsi a javítandó modul mérete. Ha pedig új objektumot kell ehhez csinálni, szintén pár perc egy ilyet a többi közé beilleszteni. Az AI ráadásul előre megírt algoritmusokat használ, nem most kell kitalálni és megírni, szinte mindenre van megoldás (mozgás, harc, tábortűzben szalonna sütögetés, sztripper vonaglása a megfelelő helyeken,stb.), csak adaptálni kell.
    Első körben úgysem sikerül megírni egy elfogadható AI-t (alphában nem is kötelező), nagyon sokat kell tesztelni, és a tapasztalatok alapján javítani. Azután tesztelni, javítani, tesztelni, javítani...a végtelenségig (mindig lesz mit). Ráadásul ez a terület fejlődik jelenleg a leggyorsabban (alapvetően az MI miatt), elég sűrűn jelennek meg újabb és újabb megoldások amiket fel lehet használni. De ebben a történetben pont a dinamikusan változó környezeti akadályok nem számítanak. Az AI szívatása pedig olyan dolog, hogy az addig úgy is lehetséges lesz, míg a számítógép "butább" mint az ember. Lehet ellene tenni, de azt meg úgy szokás, hogy megfigyelik, hogyan játszik a játékos.
    Véleményem szerint inkább az lehet a probléma, hogy ez egy olyan feladat, amely önálló embereket kíván. Nem a munkahelyi leterheltség miatt, mert hosszútávon talán itt kell a legkevesebbet programozni, viszont érteni kell hozzá, nagyon sok mindent kell fejben tartani, és erre nem mindenki képes. Szóval ez nem úgy működik, hogy Pisti most, hogy kész vagy az UI-val csinálhatod az AI-t.
  • Random_
    #21163
    Azért, mert az átlagos nem rombolható játékokban könnyen kijelölhető útvonal az AI számára, terület amit el kell kerülnie.
    A rombolható világban építesz egy üreget beleesik az AI és már csapdába is került. Vagy bevezeted egy alagútba és mögé építesz egy föld falat vagy vízoszlopot amibe nem megy bele. Ez mind programozás kérdése és úgy kell leprogramozni, hogy ne tűnjenek teljesen idiótának. A RUST esetében is azért időbe telt az AI fejlesztése, pedig az fix térkép, nem rombolható, de az egyes pályaelemek máshogy helyezkedhetnek el.
  • vajdaati
    #21162
    Ez tök kényelmes nekik. Most rá lehet fogni a késést. :D
  • nibron
    #21161
    Nem értem amit írsz. Hol látsz összefüggést az AI és a rombolható világ között?

    @Iron: Azért ott Texas környékén elég könnyen lehet keríteni programászt a unity-hez. Világklasszisra pedig, ennél a projektnél nincs szükség. Még talán betanulni sem szükséges, és akár távolról is dolgozhat.
  • Ironman2
    #21160
    Na itt találtam egy magyarázatot,szóval lelépett a grafikus programozójuk,és nekik kell az árnyékolást is megoldani.Szerintem a többi programozó is leléphetett.D

    Madmole kommentje
  • Ironman2
    #21159
  • nibron
    #21158
    Ennek a játéknak az egyik különlegessége/egyedisége a földalatti világ. Ha azt kivennék kb. olyan lenne mint pl. a subnautikában megszüntetnék a vizet. Lehet írni egy újabb dying light-ot vagy dead island-ot vagy bármi mást de minek? Arra ott vannak az eredeti gyártók. Optimalizálni nem úgy kell, hogy kiveszek mindent. Ezek a verziónkénti átírások sem igazán jók a fejlesztőknek (nekünk viszont annál inkább), mert így nem azzal haladnak amivel kellene. Ha mindig ugyanazt írogatom át, ki tudja hányszor, akkor ez egyenlő az egy helyben toporgással. Ha a Forge időnként "lefagy", mert nehéz az UI-ban a lista kezelése, akkor arra nem az megoldás, hogy minimalizálom az elemek számát, hanem inkább meg kellene keresni, hogy miért hal le a lista már 20-30 elemnél.
    Igazából nekem az A16 a kedvencem, a A17 is játszható, de abban már van néhány elég idegesítő dolog amitől nem ő a kedvenc. Pl. a növények kezelése: kivették az "E" gombot, helyette ütéssel szedjük fel a cuccot. Ez jó ha nem a saját földeden csinálod. Ha viszont ott, akkor rendszeresen kiütöd a palántát is, vagy a földet. Ez egy idő után az ember agyára megy. Többnyire egyszer termő növények vannak, de most már elég egyszer elültetni, a termés folyamatos lesz ha a fene fenét is eszik. Ez így marhaság. Ráadásul kivettek egy olyan ficsőrt amivel eddig lekötötte magát kissé a játékos.
    Tehát igazából nem azzal kellene foglalkozniuk, hogy az eddig megalkotott dolgokból mit tudnának szétcseszni, hanem inkább a hátralévő feladatokra kellene koncentrálni.
  • Ironman2
    #21157
    Sehol se hallottam,csak feltételeztem hogy mi lesz ha egyszer elhagynák ezt a megoldást.Még benne lehet a pakliban.Ezek után a sok variálás után.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.09.18. 13:01:16
  • vajdaati
    #21156
    Meg mi lenne a sok bányásszal és építésszel, akiknek a zombik csak másodlagosak és ha tehetik még a vérholdat is kihagyják? Láttam már 300-as karit 400 killel... Nem sok olyan van aki csak a lootra és ölésre koncentrál és két hét után hozzá se nyúl a bázisához többé. Ha a fúrkálást kiveszik akkor búcsúzhatnak az ilyen játékosoktól is.
  • Random_
    #21155
    Biztos nem fogják elhagyni, akkor kb kezdhetnék előről a programozást. Ezt te hol hallottad?

    Ez az egy dolog ami elég unikummá teszi a játékot egyébként nem sok különböztetné meg a többi tucat zombijátéktól. Ön tökönszúrás lenne.
  • Ironman2
    #21154
    Az mondjuk érdekes lenne,de szerintem nem úgy lesz.Bár nem értem miket hablatyol a videóban,de ott van saját lejárata a föld alá.

    szerk:gravelt törölték a föld alól
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.09.17. 19:35:05
  • ntex
    #21153
    És ezt miből gondoljátok? Kezdetek óta voxel alapú motor van a játék alatt, nem hiszem hogy váltani fognak, alapjaiban kéne átírni hozzá a játékot.
  • DevLupius
    #21152
    +1
    Szerintem is meg fog szűnni ez a fajta bányászás.
    A talaj fix lesz, nem módosítható, az ásványokat pedig egyéb felszíni (lebontható) egységekből lehet majd beszerezni.
    Ezzel több FPS-t nyerhetnek majd mint a zombi világból eltüntetett és házakba bepakolt zombikkal




  • Ironman2
    #21151
    Ez ismét jó lesz!!!! Nozombi,csak a városokban!
  • Ironman2
    #21150
    Itt az új Madmole videó (bemutatkozik az új bányászat is!):




    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.09.17. 14:16:16
  • Ironman2
    #21149
    Én attól tartok egyszer el fogják hagyni ezt a voxeles megoldást,és áttérnek másik motorra,de nálam akkor volt utoljára a játék.
  • hapi
    #21148
    Pont a bandita AI-t az egyik legnehezebb feladat jól leprogramozni. szerintem nem is fog nekik normálisra sikerülni a rombolható világ miatt.
  • vajdaati
    #21147
    Nem tudom mennyi programozás kell ahhoz, hogy a rendőrre ráhúzzanak egy skint valami fegyóval meg adjanak neki valamennyi pontosságot. :D Ha meg melee, akkor még pontosságon se kell variálni, csak modell csere, egy bunkó vagy vadászkés meg állandó futás vagy sprint neki és kész a random bandita. A hangfájlokat meg egy karton sör mellett fel tudják venni két óra alatt ha nagyon akarják.
    Az új játék meg... hát...őőő... :D Ha valaki meglátja, hogy a fun pimps fejleszti, akkor röhögve görget tovább, mert tudja, hogy nyugdíjas korában is még csak alfában lesz. :D
  • Ironman2
    #21146
    Karácsonyra talán ennek a stabilját is megkapjuk,mint tavaly az alfa17-nél.

    Alfa 19-ben jönnek a banditák,nekik ahhoz nagyon nagy programozási ismeretekre lesz szükségük.D
    Én csak a plusz 9 embert nem értem hogy minek vették fel,ha ilyen csigalépésben haladnak? Talán már az új játékukra koncentrálnak,és megmaradt pár ember a 7Daysre? Madmole megmondta régebben hogy van egy másik játékterve,egy Elder Scrolls szerű RPG,és meg fogják csinálni.Azt még szeretném megélni.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.09.16. 11:45:18
  • vajdaati
    #21145
    No para! :) 17 kijött 2018-ban. 18 talán kijön 2019-ben. 19-nek még van több mint egy éve. :D
  • Ironman2
    #21144
    Lupiusnak kezd igaza lenni,mert Madmole már az alfa20-at is megemlítette.