23000
7 Days To Die
Jelenlegi stabil verzió:alfa21.2

Ide katt a banner láthatóságához!

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | REDDIT | X (Madmole) | X (7 Days to die official) I KÉPFELTÖLTÉS
UNDEAD LEGACY MODTOPIK I 7Days Blood Moons topik I A22 Fejlesztői Napló
Magyar szerverek:(katt ide!)

Az első 4 számjegy az IP cím,a kettőspont után a port száma található!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F.A.Q

Időjárás kikapcsolása:f2-vel konzolt előhívni,és ezt beirni:weathersurvival off
Játékban F9,és F12 a képlopás gomb.
F9-el a játék könyvtárába teszi a képet:
Program Files (x86)/Steam/Steamapps/common/7days to die/Screenshot
F12-vel viszont a steam screenshot képtárába:
Program Files (x86)/Steam/userdata/.......(sajátszám)/760/remote/251570/screenshots
Akinek nagyon laggol,az vegye vissza a textúra méretet half-size-re,és kapcsolja ki az árnyékokat!
Experimental,és korábbi változatok letöltése:steam könyvtárban a játék nevén jobbklikk,majd a menüben tulajdonságok,és a béták fülnél a legördülő menüben a latest_experimentalt,vagy egy korábbi verziót kiválasztani! Kiválasztás után,azonnal töltődik!
Minden új verzió kezdetekor ajánlatos a régit uninstallálni,és a launcher tools menüjében a clean game data résznél mindent bepipálni!! Launcher előhívása a steamen belül a játék nevén jobbklikk,és show game launcher.Régi mentések instabilitást okoznak,ha kijön egy új alfa verzió! Mindenképpen új játékot kell kezdeni!

Figyelem! Az off/warez/flém,és nem a játékkal kapcsolatos hozzászólások törölve lesznek! Ott az offtopik linkje felül!

Az egész sg fórum,sajnos haldoklik,nincs aki foglalkozzon vele,igy ha valakinek jelzi hogy új üzenet van,és nem irja ki,akkor törölje a sütiket a fórumról a böngészőjében,vagy irjon egy választ a topikba,és akkor megjelennek az előző üzenetek! Felül a kis nagyitó ikonnal bejön a bannerkép.A régi hátteret esély sincs visszahozni.Próbáltam,nem lehet.
Legjobb megoldás a reklámblokkolók kikapcsolása a fórumban!

11 év alfa fejlesztés után! Teljes játék (1.0) megjelenése 2024 júniusban!
  • Norbertboy
    #21508
    Ne javasolják, hanem javítsák ki! Szánalmas...
  • Ironman2
    #21507
    Most nézem,javasolják is a hivatalos fórumon a fejlesztők:

    To potentially help with FPS problems:
    1 lower game's texture quality
    2 lower AF in driver settings or use "gfx af 0" ingame
    3 lower game's screen resolution
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.10.27. 20:16:15
  • Ironman2
    #21506
    Le kell venni half-size-re a textúraméretet,és már jó is! Igy is szép a játék! Nekem most szépen fut terepen,városba még nem voltam.
  • undY1ng #21505
    Nálam is fullon fut, de ugyanaz a szitu mint ironmannél. Csak ha az úton állok 20 fps, mindnehol máshol stabil 80 (GTX 1660, i5 9400f).
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2019.10.27. 11:58:52
  • nibron
    #21504
    Nálam fullon fut, a 8GB vram-ból közel 6-ot eszik már rögtön indítás után. Később ez az érték növekszik. Viszont ez mostanság nem is okoz akkora gondot, mert a graf.motorokban van egy kis trükk, ami meg van a unity-ben és a Pimps is használja a játékban. Ha vészesen elfogy a VRAM, akkor a motor visszaveszi a látótávolságot. És, hogy ez ne legyen annyira feltűnő és ronda, ráhúzzák az időjárásra. Mégpedig úgy, hogy ködöt raknak be. Minél jobban fogy a memória, annál nagyobb lesz a köd. Ha tehát már a töködig sem látsz, csak ki kell lépni, és újra vissza (Bill Gates anno a windows lefagyásokról: "ha leáll a villamos, csak leszállunk róla, majd újból felszállunk").

    Anisotrop szűrés ki-be kapcsolgatása kicsit furcsa nekem, mert az alapvetően hardveres cucc, legnagyobb része fix (huzalozott) elektronika, összességében nem terheli pluszban sem a GPU-t sem a CPU-t. Igaz, hogy a kép előállításához egy kis idővel többre van szükség, mert 1 plusz "csövet" be kell iktatni szorzónként, és ez idő nem fix, mert függ a képtől (mennyire lapultak a textúrák, hány texelesek, stb.), de számolni csak jóval a 60fps felett szoktunk vele. Régen amikor még szoftveres volt, akkor is az egyik leggyorsabb szűrő volt a könnyű algoritmizálhatóságának köszönhetően. Ezért is építették meg hardveresen, szoftveresen most már szinte csak ki-be kapcsolni kell.
    Az FX is hardveres manapság, szinte semmi kihatása sincs a dolgokra (mármint sebességben). Én nem szeretem, mert alapvetően homályosít, azt pedig már a szemem is megteszi. A kettő együtt már túl sok:).
    Viszont a multisample (MSAA) vagy a supersample (SSAA) mintavételezés igencsak megterhelő, főleg a supersample. A CPU is plusz terhelést kap, de főleg a GPU-t zabálja fel. Használata mégis javasolt, mert a játékkészítők számolnak vele (költségcsökkentés), és igencsak randák a játékok nélküle. Ha egy játék "játszhatatlan" MSAA4-el, akkor már kevés a gép. Viszont a 4-szeres multisample már ad egy olyan simítást amivel jól néz ki a játék. A multi és supersample között pedig durván a dupláját kell terhelésben számolni. Így az SSAA16 már egy igazi gépgyilkos, többnyire nem is használják 8-szoros felett (ált. ki sem lehet választani).

    Tippem az nVidia-soknak az lenne, hogy az nVidia Inspectorral lehet játékonként állítani sokkal részletesebben mint a játékban a grafikai beállításokat. Itt a simításokat sokkal jobban be lehet lőni, és ilyenkor közvetlenül a driverét használja, amit azért az nVidia elég jól meg szokott csinálni (időnként 1-2 verzióban azért eltoltják). A VSync-et is érdemesebb itt beállítani, kicsit jobban működik, mint az alkalmazásokban. Ilyenkor a játékban ki kell kapcsolni. A szűrések is így működnek, ha az inspektorban be van kapcsolva, a játékban ki kell. A szűrések (MSAA,SSAA) teljesítménye erősen függ a LOD-tól, haladó emberkék a LOD bias állításával jó pár fps-t tudnak nyerni.
    Utoljára szerkesztette: nibron, 2019.10.27. 10:13:58
  • undY1ng #21503
    És tényleg.... 120+ FPS-el elment a játék maxon.... most meg 40, mi a pics@?
  • undY1ng #21502
    Az ugrálás utáni óriás hangú földetérést már "javították"? :D
  • DevLupius
    #21501
    Nekünk a szerverrel semmi gond.
    Indulás/stabil telepítés előtt a szerverről töröltem a játékot és az AppData\Roaming\7DaysToDie\ mapát.
    A kliensek is törölték a régi játékot és szintén az AppData\Roaming\7DaysToDie\ mappát.
    Eddig csak kisebb/nagyobb FPS esések voltak, senki nem panaszkodott másra.
    Most a hetedik napi horda végeláthatatlanul csak özönlött, a kohóra a sikolyok jönnek mint régen, random hordák is jönnek rendesen.
    Viszont a negyedik nap végére már mindenkinek megvoltak a fegyverek és hozzá a lőszerek, páncélok stb.
    Ezzel a sok fegyver ládával, páncélszekrény zártöréssel, lőszerkupaccal durván megkönnyítették a játékot.


    Utoljára szerkesztette: DevLupius, 2019.10.27. 09:12:23
  • DevEagle
    #21500
    Am. most nézem Axxel és AnnaDeena twich streamer tegnapi liveját és ők a18.1 b2 vel tolják, igaz a csajnál nem látszik a jobb alsó sarok, de ha kapna 4k xp-ket akkor folyamatosan látni kéne hogy szintet lép mert ömlik a szaft. Vajon nekik a bug miért nem jön elő mint nektek a szerveren. Ez is érdekes.
  • DevEagle
    #21499
    Tudom te nem fogsz ezen fennakadni. 4gb memóriádat nem eszi meg teljesen a játék. Mert nekem full texturán megeszi. Gondolom próbáltad kisebbre is állítani. Akkor is ez van ha full minmumra raksz mindent? Elhiszem hogy igen, mert nekem is első a18nál bámit csináltam droppolt az fps mint atom csak kérdezem. Vsyncet nem próbáltam mert nekem semmi látszata nem volt mint a texture streamingnek se. Ha be ha ki fos volt az fps. Nekem az anzisztróp nvidiaban le van tiltva, teljesen azóta mióta mondtátok hogy kapcsoljuk ki hátha segít. Lehet azért stabilabb most nekem.
  • nibron
    #21498
    Hacsak nincs 60Hz-nél gyorsabb monitorod, jobb ha visszakapcsolod a VSync-et.
    Nálam pölö nincs különbség út és nem út között.
  • Ironman2
    #21497
    A főút textúráján valamit csinálhatnának,mert nagyon leesik az fps ha azon megyek.A szabadban mindenhol hasít,kivéve az utat.Vsync,és anisotrop szűrés kikapcsolva.45 fps a szabadban,az utakon meg 21 fps.
  • DevEagle
    #21496
    Van baj ahogy látom még ezzel a szerver dologgal akkor. :D Hát na. Tutti mennek a visszajelzések a fórumra, szerintem ahogy most haladnak patchelik hamar mert ez így GameBraker bug.
  • havenday
    #21495
    igen, ezt tudom, hogy összeadja, ha gyors egymásutánban gyilkolom őket. Nem, ez teljesen más. 1 zozóra nekem 2065xp ad, játékostársamnak 4 ezer valamennyit. Az xp szorzót megnéztem, nem állítottam el, és nem is volt elállítva. Visszaraktam a stabilt, ezzel a beállítással most 413xp kapok egy sima zombiért, gondolom így normális.
  • DevEagle
    #21494
    Ezt eddig is így csinálta. Ha sorba ölted a zombit összeeadva mutatta alul egy ideig. Aztán ha abbahagytad a gyilkolást egy ideig és újra öltél megint elölről. Ezt nem vettétek idáig észre?
    Ez van mindennél amit csinálsz. De nem 7000-et ad minden ölésnél ha annyir ír, hanem ennyi az összes amit egymás után kaptál...
    Ha elsőre 7000-et ír, akkor van baj. De nagyon. Nekem ha ez a baj, az az ötletem hogy mintha 1000% Xp szorzó lenne beállítva. Bug?
  • DevEagle
    #21493
    Az új experimental-al egy teszt horda éjszaka. Sajnos éjfélkor elfogynak a z-k. De érdekesség hogy nem jönnek fel a rámpán úgy kell rácsalni őket, de utánna mindeggyik egyből arra is jön. Érdekes ez a megoldás az AI részéről.

    Megint techno szól alatta, halkítsd le ha nem tetszik. Ha ratyi a minőség várjatok vele míg feldolgozza a FosTube.

    A videó elején bemutatom a játék és grafikai beállításaimat.
  • havenday
    #21492
    na ezt magyarázzátok meg. Feltettem a nem stabilt, a legújabb experimentált. Letörölte a régit, első nappal indult. Írtam eggyel lejjebb, hogy valami baj lehet vele, törlöm. Átállítom a szervert, elindítom és lám, visszatöltötte a régi mappet, állást. Ez hogyan lehet?
  • havenday
    #21491
    nem hiszem. Visszateszem a stabilt, ez így kaki. Sőt, most volt benn egy játékos, neki 7 ezer körül adott egy favágóra. Lehet ez újítás lenne?
  • Infrath
    #21490
    nem lehet hogy össze adja az UI?
    tehát ha ütsz egyet a fába az 1 fa de ha ütsz még egyet akkor 2 öt ír de ugyan úgy egyet kaptál másodjára is
    csak mivel az előző jelentés még nem tünt el csak összeadja?
  • DevEagle
    #21489
    Single tökéeletes, legalábbis az experimental. Modok is működnek tökéletesen amiket használok. SMXhud. PickupPlants, 60 slot backpack, rad warning sings.
    Van egy teljesen UI átalakító mod, az is megy rendesen csak nem tetszik sajnos, pedig ötletes. Gnamod UI.
    Nekem eddig csak annyi a bajom, hogy szerintem a késsel vágdosás vicces ilyen sebességgel, a másik (bug?) hogy íjat néha ha elrakom, előveszem újra be kell tárazni ami pl bányászatnál mikor jönnek a z-k tud problémát okozni. Nektek nem "bug"-ol a íj, nyílpuska ezzel a hibával?

    Másik észrevétel, hogy igen, néha droppol most is 30 körüli FPS-re, de pár perc és visszaáll a normál érték amit el se hiszek hogy 70-80 fps nálam. A hangulatom 5-6 óra játék után mint egy zenében: "sírni tudnék, annyira szeretem őt..." ;-)
    Utoljára szerkesztette: DevEagle, 2019.10.26. 21:01:57
  • havenday
    #21488
    Azzal az anomáliával találkoztatok, hogy magas xp t ad, egy zozó 2065xp, na de az igazi anomália, hogy a másik játékosnak meg 4000 felett!!! ugyanazon a szerveren belül
  • Infrath
    #21487
    biztos az zavar össze mindenkit hogy funpimps főoldalára most nincs kiírva..
  • nibron
    #21486
    Nem értem mi a bonyolult ezen? A stabil a 18.0.b155, és az utolsó experimental a 18.1.b2
    A Steam-en is ki van írva: "Alpha 18 Stable is out". Tehát a 18.0.
    Ha a 18.1 lenne a stabil, akkor az lenne kiírva, hogy "Alpha 18.1 Stable is out".
  • atibacsi1977
    #21485
    Hali!

    Random szerverere masok sem tudnak belepni?
    Valszeg a steam lefrissitette mikor beleptem, a szerver viszont maradt a regi verzio.


  • DevEagle
    #21484
    Ugye nem backseat Roninka streamjéről jössz? Mert ő is pont ezekkel a szavakkal butáskodott a stream elején. A latest experimentalra rakod akkor nem a stabil...
  • havenday
    #21483
    az normál, hogy egy zozóért több mint 2000 xp t kapok?
  • havenday
    #21482
    neeeeeeeeee.........visszaraktam stabilról expirimentalra, hogy kipróbáljam a frissítés nyújtotta előnyöket, erre törölte az addigi játékom.....már komplett életem volt pedig
  • seza444
    #21481
    Én sem fikázás miatt irtam. De ez a kommunikáció elég kaki. Melyik stabil? melyik nem? Szerintem a 18.b 155 rosszul írták ki.
  • DevEagle
    #21480
    Am. tényleg csak poénból írtam. Első futtatásra nekem FULL grafon, az egyik új grafikai opciót is ultra+-ra rakva is stabilan 50-80 fps-t tartja a játék nekem. Nem tudom mi a rák történik ott funpimpsnél, de valami végre elindult előre. Az egyik legnagyobb fikázója voltam nekik. De ez most igen. Ez már valami.
  • fjncsg
    #21479
    Készítettem egy videót, másféle bázis elgondolással, mint amit sokaktól láttam.
    Minimalista, hogy ne kelljen sokat javítani vérhold után.
    A 14. napi vérhold utáni sérüléseket mutatom rajta.
    Egy 3x4-es területre fogadom őket, a villanypásztorok állandóan mennek, csak a végponton lévők sérülnek.
    A dartot kapcsolok nem sérülnek,kb ez a maximális távolságuk (volt, hogy pirosodott a vezeték).
    4 blokk hosszú, mert így előre jönnek hozzám, az 5 blokknál már a hátfalra mennek, nem rám hiába állok ott.
    3 blokk magas, hogy lábat tudjak lőni (ha egymás fején vannak) és ne térdeljenek le a zozok, 3. sornak zártnak kell lenni, hogy az elektronikát ne lökje le a rendőr berobbanása.
    Szembe nem rakható dart, mert néha engem is eltalál (valamiért), pillanatok alatt húzza le az életerőt.
    A felszínen 3 blokkal szélesebbre kell csinálni a területet, mint ahol lejön a bázis fala (ha ez nincs meg ritkán, de a sikoltó letérdeli magát a földbe).
    Hibája, ha napelem>aksi>darts ra van kötve érzékelés után (valaki beugrik) a dartsok elindulnak, de nem állnak le, ki-be kell kapcsolni az aksit, úgy kell ott hagyni a bázist.
    A 3. blokk magasban nem hatékonyak a tornyok.
    Végezetül a 14. nap vérholdja. Fém hiány miatt a bal oldali dartsok üzemeltek teljesen,
    jobb oldalon fent 500 lőszer, alul semmi.

    A bázis kibírja a Darkness Falls mod-ot. Alapbeállításon 75 zozot 1:30-ra végez velük, hajnalig tartónál már egy két blokk elpusztul (ha a dartsok kifogynak), 2-3000 lőszer használok el. Első vérholdnál szinte minden jön, videót sajnos már letöröltem róla, pedig nagyon látványos.

    Ajánlom mindenkinek ezt a módot, aki szeret szenvedni.
  • seza444
    #21478
    :D végülis.. Jah. Annyira stabil hogy ....... Nah jó neeeem sirok itt :D :D
  • DevEagle
    #21477
    Alpha játék :D Eggyik sem :D :D XD Bocs már csak poén. Nekem is elgondolkodtató hogy melyik lehet az. Maradok a legelslegújabbnál legyen az experimental vagy stable. Nekem most alpha18.1 (b2) ír a jobb felső sarokban.

    De ha a steamben lenyitod a beta fül alatt hogy melyik verzió, ott a legnagyobbat válaszd ki amit lehet, ne a latest experimentalt akkor az lesz a STABLE.
  • seza444
    #21476
    Most akkor melyik a stabil?
  • Bal0924
    #21475
    Vajon mit tartalmazhat az az 1.3mega?
  • DevEagle
    #21474
    Okos enged. Hagyd. Nekem is van lelkis dolgom, de ez már nekem is vicc kategória...
  • seza444
    #21473
    18 b155 erre reggel le frissít 18.1(b2)-re.
  • havenday
    #21472
    játszom a bérelt szerveren, stabil fut. Elkezdem, sivatagra tett. Még sose láttam ilyet, egy négyszög alakú katlanban vagyok, ahogy megyek valamerre, úgy tűnik el előlem a tájból rajzolt " fal ". Láttatok már ilyet vagy csak nálam van?
  • hardyHun
    #21471
    Benne maradt. Gyorsabban csinálja, viszont tovább tart így. :)
  • Bal0924
    #21470
    Csak nálam van/volt?
    Delelőt mikor játszottam, talán még nem jött ki akkor a stabil 18, és nyúzás közben olyan gyorsan csinálta.. meglepődtem. Benne maradt vagy csak nálam volt valami hiba?
  • havenday
    #21469
    lassan az enyém is elindul....