23018
7 Days To Die
Jelenlegi stabil verzió:alfa21.2

Ide katt a banner láthatóságához!

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | REDDIT | X (Madmole) | X (7 Days to die official) I KÉPFELTÖLTÉS
UNDEAD LEGACY MODTOPIK I 7Days Blood Moons topik I A22 Fejlesztői Napló
Magyar szerverek:(katt ide!)

Az első 4 számjegy az IP cím,a kettőspont után a port száma található!


Experimental 1.0 szerverek:

Ironman 7 days server
IP:176.57.140.228:26940
jelszó:meggyfa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F.A.Q

Időjárás kikapcsolása:f2-vel konzolt előhívni,és ezt beirni:weathersurvival off
Játékban F9,és F12 a képlopás gomb.
F9-el a játék könyvtárába teszi a képet:
Program Files (x86)/Steam/Steamapps/common/7days to die/Screenshot
F12-vel viszont a steam screenshot képtárába:
Program Files (x86)/Steam/userdata/.......(sajátszám)/760/remote/251570/screenshots
Akinek nagyon laggol,az vegye vissza a textúra méretet half-size-re,és kapcsolja ki az árnyékokat!
Experimental,és korábbi változatok letöltése:steam könyvtárban a játék nevén jobbklikk,majd a menüben tulajdonságok,és a béták fülnél a legördülő menüben a latest_experimentalt,vagy egy korábbi verziót kiválasztani! Kiválasztás után,azonnal töltődik!
Minden új verzió kezdetekor ajánlatos a régit uninstallálni,és a launcher tools menüjében a clean game data résznél mindent bepipálni!! Launcher előhívása a steamen belül a játék nevén jobbklikk,és show game launcher.Régi mentések instabilitást okoznak,ha kijön egy új alfa verzió! Mindenképpen új játékot kell kezdeni!

Figyelem! Az off/warez/flém,és nem a játékkal kapcsolatos hozzászólások törölve lesznek! Ott az offtopik linkje felül!

Az egész sg fórum,sajnos haldoklik,nincs aki foglalkozzon vele,igy ha valakinek jelzi hogy új üzenet van,és nem irja ki,akkor törölje a sütiket a fórumról a böngészőjében,vagy irjon egy választ a topikba,és akkor megjelennek az előző üzenetek! Felül a kis nagyitó ikonnal bejön a bannerkép.A régi hátteret esély sincs visszahozni.Próbáltam,nem lehet.
Legjobb megoldás a reklámblokkolók kikapcsolása a fórumban!

Kijött az 1.0 experimental! Experimental letöltés útmutató a F.A.Q-ban!
  • ntex
    #21283
    Azt írták a changelogban az "known issues" résznél hogy ha szaggatást tapasztalsz be kell kapcsolni a texture streaming opciót. Próbáltad már?
  • DevEagle
    #21282
    Ebben mennyire igazad van. Ugyanez a szitu itt is.

    Más kérdés:
    Nekem tegnap közepes grafikán, elkezdett szaggatni a game 1.2 óra után, varosban de csak ha tavolba néztem. Értsd, a bázisban pakolva 100+fps, kinézek már mi a helyzet leesik 15re!! Vissza be ott megint 100fps. Másnál ilyen? i5 7500 32gb ddr4 1060 6gb. Texture stream off, vsync off.

    Nem úgy volt hogy vannolyan opció ahol lehet valami fps limitet állítani? Vagy az a rustban jött be mostanában?
  • undY1ng #21281
    +++ Emlékszem, hogy vagy 4 verzió experimental-t játszottam még az A16-al. Mire ki jött a teljes, már a gépemen nem volt a játék, annyira megutáltam a verziók után (nem azért, mert rossz a játék, csak teljesen elvitte a kedvet a sok teszt xD).
  • lammaer
    #21280
    Nagyon helyes, közelharcban az tényleg vicc volt hogyha túl közel volt hozzád a Z, hiába volt rajta a célkereszt, "mögé" ütöttél...

    Mondjuk amit leírtak nem feltétlenül ezt a problémát olvosolja, de az mindenképpen jó hogy foglalkoznak vele. Számomra a 7days pont emiatt érdekes, FPSként ugye fényévekkel le van maradva a piactól, de mivel a közelharci játék sokkal ritkább, én azt szerettem meg benne.
  • Norbertboy
    #21279
    Szerintem is optimalizálatlanabb , de a stabil A18 lehet jobb lesz! Itt egy kis friss baromkodás

  • ntex
    #21278
    Most olvasom a changelogot:

    Some folks gave us feedback about how you would swing and miss zombies too often. Melee was too binary, hit or miss. To remedy this, as well as make melee feel more impactful, we added a swing arc to detect hits along the path of the weapon. If you miss with the crosshairs, you will still hit enemies along the arc of the weapon swing, just for less damage. This allows melee users to do splash damage to crowds while primarily attacking one target. We will be improving on this new system as time goes on.

    Ezt én is ugyanígy leírtam nekik, úgy látszik tényleg hallgatnak a szép szóra :D Végre használhatóbb lesz a közelharc sokkal.
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2019.10.08. 00:38:56
  • Bal0924
    #21277
    Nekem 3-5percig csinálta a térképet.


    #21276
    Milyenek a beállítások, az is számít.
    Utoljára szerkesztette: Bal0924, 2019.10.08. 00:09:12
  • hapi
    #21276
    Hát nálam ahola A17.4 55-60 FPS-t tudott, ott most jó ha 31 FPS van. Ennyit a streamerekről. Mindegyik hogy mondta mennyire jól optimalizált, sima 60 FPS mindenhol, most meg tele van a forum, mennyire el lett baszva a z optimalizálás.
    Utoljára szerkesztette: hapi, 2019.10.07. 23:16:40
  • havenday
    #21275
    már vagy fél órája megy a gportálon a telepítése az A18 nak. Ez normál?
  • Ironman2
    #21274
    Én megvárom a stabil változatot,értelmetlen tolni még,mert úgyis minden héten foltozzák majd addig.
  • Ironman2
    #21273
    Azért 4 verzióval feljebb van az experimental,mint amit a streamerek kaptak buildet.Szóval mi már a javított változatot kaptuk meg!

    Changelog B135 – B139

    Changed
    Volume of notifications to be heard better.
    Perk descriptions now describe crafting unlocks more clearly.
    Oil uses a can in the recipe
    Added Name(s) to entity death logs
    Volume of wrench harvest sound to be less annoying.
    Ammo and resource bundle naming convention improved
    Removed chance for fog in all biomes
    Improved description on multiple choice / variant blocks
    Better default icon for Wood Fences and Railings helper block
    Craftable wooden signs are a separate helper block
    Lowered the rate of fire of unperked junk turrets
    Double barrel shotguns can install barrel attachments

    Fixed
    Animal Tracking causes NRE for clients members
    NRE spam when radiated vulture lost its leg and survived
    NoteDuke01 claims to be readable
    Improved description of breaching slugs and Elemental Protection buff
    Ambiguous description of Hidden Strike
    Bows using gun AudioSource radius.
    PerkYeahScienceRank5 is a 3rd unlock for timed charges
    Multiple item descriptions missing repair/scrap info
    Wrong description on drinkJarGoldenRodTea
    Gun attachments for double barrel and crossbow have no definition / are way off
    Attacks and Power attacks do not affect stealth level
    Trees disappearing
    Inconsistent bundle unlocks on perkRangersComplete
    Mining journal entry not fully accurate
    Knuckle wraps have no impact sound
    Animal tracker perk description is completely wrong
    Snakes show up as rabbit icons using Animal Tracker
    Sawed-off barrel mod can be installed in the (sawed-off) double barrel shotgun
    Junk turret can never miss
    Turrets Syndrome description is ambiguous
    Imposter eaves in barn 03
    Able to apply any mod to items via cosmetic mod slot
    ResourceYuccaFibers icon was named wrong
    Charred meat stats window has incorrect water info
    Update serverconfig.xml to include new RWG pregen maps in game world comment



    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.10.07. 19:30:39
  • Bal0924
    #21272
    Lehet tölteni az alfa 18 Experimental-t!
  • vajdaati
    #21271
    Afterparty a vérhold után. :) Több zozó jött mint éjszaka.
  • vajdaati
    #21270
    Tegnap este buliztunk :) 13 online játékosból 12 egy helyen. Bázisra se volt szükség, a követ védtük. :) lehet, hogy hamarosan elnémul, mert véletlenül a zenét is felvettem... Köszönöm mindenkinek aki ott volt!
  • undY1ng #21269
    Szerintem nem olyan vészes az "előadása" ennek a csávónak. Vannak ennél sokkal rosszabbak twitch-en...
    Tényleg jól leteszteli az új dolgokat és már tudom is, hogy mi lesz a skill build + fegyver prior.

    Ui.: Lesznek friss PVP szerverek? :D
  • Akela0107
    #21268
    Üdv!
    Eszembe se jutott kritizálni, panaszba tenni stb. téged ill. a véleményed, ha így jött le neked, akkor bocsika!!
    A f.szkalap stílusával meg teljesen egyetértek veled!
    Én is csak a véleményem írtam, hogy Én inkább ilyen videót nézek meg, mint azokat, akik mást se csinálnak, mint a táblázatot böngészik perceken át, meg játszanak maguknak, más játszadozása nem köt le, majd játszom én, ha kijön. A tesztek pedig szerintem lehetnek hasznosak, főleg ha ki nem jött játékról van szó, hogy azokkal ne én foglalkozzak. S ezzel nem a Te véleményed bíráltam v tettem panaszba...csak azt akartam kifejezni véleményemmel, hogy bár ellenszenves a videót készítő, de tudok belőle szemezgetni hasznos dolgokat.
    S ja, vannak más stílusban is előadott tesztelő videós is, pl. Capp00 (persze nem csak tesztelget), ebben is igazat adok, egyezik a véleményünk.
    Úgyhogy teccem érteni!!
    S jó játékot kívánok azoknak, akik a fórumot látogatják s azoknak, akik nem! Találkozzunk egy "Magyar" szerveren A18-ban!
  • FerencHuN
    #21267
    Szerintem legtöbben azért szeretjük ezt a játékot mert hatalmas szabadságot ad .És ez adja a játék élmény nagyobb részét.És nem csúnya a játék és némi optimalizációt is fel lehetett fedezni A17 4. változatában. Persze szerveren még mindig laggos és sokszor játszhatatlan. Ha ezen javítanának felőlem maradhatna olyan amilyen most.De ez csak az én véleményem :)
  • DevEagle
    #21266
    Köszi az infókat. Bár a lényeget leírtad. 6éve. Többet nem mondok. Ja grafika? Szerintem tudod mi lesz. Fel fogtok falni. Eljön az, amikor majd rájönnek ha a föld alá nem lehet építeni akkor lesz elég erőforrás a grafikára is. Mert így teljes rombolhatósággal sajnos nem bírja el a motor. Lásd unity engine játékok: green hell, rust. Csak a 2 legnagyobb. Talán még a forest is unity. Egyik se kicsi, és nagyon jól kinéző játékok. Ja a green hell asszem egy ember melója. Halottátok már ott a hangokat? Mindennek van hangja és lehet is hallani hogy merre van...
  • DevEagle
    #21265
    Elmondok egy titkot. Ez a faszi egy nagy minecraft videós volt anno. Csak azt nyomta. A nokedli gyerekeknek meg bejött ez a figyelem felhívó stílus. Rajta maradt. Nagyob értékes amiket bemutat dr a stílus szerintem nézhetetlen. Némítva elmegy
  • nibron
    #21264
    Mindenki nevében nem tudok nyilatkozni, de az enyémre még nem volt panasz. Vagy nem tudok róla.:)
    Olyan videót nézni amelyik néma, nem menő. És különben is kicsit már idejétmúlt. Egyébként van jó pár értelmes srác aki egyrészt nem partizza szét a videóját, másrészt nem is mutogatja magát. Mostanság ha a videó elején meglátom, hogy a pali mutogatja magát, akkor már tolom is az egeret a bezárás felé. Elég ritka amikor nyitva marad.
    De ez egy olyan játék amihez nem kell felsőfokú végzettség, így ha nem is találok ily módon "leírást" a trükkökhöz, egyáltalán nem zavar. 7DTD témában eddig csak szórakozásból néztem vidit, ezek a makeszok pedig nem szórakoztatnak. Lehet, hogy amúgy jó csávó, de amúgy meg nem. Teccik érteni.
  • Akela0107
    #21263
    Egyetértek. A csávó stílusa valóban idegesítő vagy túl jó a pörgető szere , de ezért jó a hangerőszabályozó gomb
    Viszont a videóiből lehet ötleteket venni, mégha néha nem is működik úgy, ahogy azt Ő bemutatja. Ezen felül a tesztjei is hasznosak többnyire s legalább nem nekünk kell azt tesztelgetni, az időt azzal tölteni.
    És Atival egyetértve abban is, hogy a feltöltése legalább nem a tucat olyan videó egyike, ami azt boncolgatja a játékot elkezdve (1000x láttuk már), hogy hogyan bányászik s lootol valamint az közben a skillrendszer táblázatát látjuk percenként.
    S a gonolatmeneted folytatva, itt senki sem kiabál...tehát itt senkinek se kicsi

    Utoljára szerkesztette: Akela0107, 2019.10.06. 18:46:50
  • nibron
    #21262
    Hát izé...54mp-ig bírtam. Icipici farka lehet a csávónak ha ennyire üvöltözik (gondolom valami jó nagy verdára nem telik):)
    Vagy vmi nagyon jó cuccot szedhet. Soha nem értettem mire indulhat be ennyire egy pali. Lássuk be ez azért nem az a kategória (és főleg nem az a korosztály).
  • vajdaati
    #21261
    Igen, benne nem csalódtam. :) Ő nagyon lökött, nagyon csúnya szájú, de nagyon jó fej - és jó, agyalós játékos is. Ráadásul nem is játékot kezdett, hogy kőbaltával rohangáljon két órán át streamelve a semmit, hanem bemutatta amit kell.
  • hapi
    #21260
    Gyors összefoglaló az újdonságokról:
    video
  • Ironman2
    #21259
    Én belelestem már két videóba is,de szerintem nagyon szép lett a játék.Tűéles textúrák vannak.Lassan már minden fotórealisztikus lesz benne,persze ezt köszönhetjük az újabb Unity cserének is.Azokat amiket felsoroltál megvannak,persze még alfa állapotban van a játék immár 6 éve,lassan látni a körvonalakat milyen fog lenni,de ez nem a végleges verzió,mire ez kijön még átesik újabb grafikus motorcserén párszor,hiszen a Unityt is frissítik folyamatosan.A hangokat irták hogy folyamatosan fejlesztik,a dinamikus zene mellett,a Native Darkness Production-al együtt dolgoznak rajta. (ez is egy Dallasi cég).Szóval még nagyon sok változás várható.Nagy a nyomás rajtuk,mert fórumon is támadják őket rendesen,nem csak mi érzékeljük a játék hibáit.Egyébként ott a lehetőség,irhattok nekik bármikor a hivatalos fórumba.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.10.06. 12:45:01
  • DevEagle
    #21258
    Köszi Iron, telefonról nem akartam ott kínlódni vele nem tökéletes a fórum telefonon sajnos.

    Tudom sokaknak nem tetszik amiket írtam, de várom a véleményeiteket. Akár mennyire is hihetetlen ez az egy valódi közösség van, ahol lehet tanulni is sokat a kommentekből...
  • undY1ng #21257
    Más játékok sokkal jobban lekötnek (lásd 7D2D) mint az.
  • Ironman2
    #21256
    Azért belinkelem a videót,lássák miről van szó:

  • DevEagle
    #21255
    F.om... csak belenéztem gameedge videójába. Kár volt. Nagy büdös mocskos fos NULLA. Nullllllaaaaa.

    Pár problem 20 perc videóból:
    - ha már a föld textúra éles a mocskos zombik miért nem kaptak új szebb textúrát? Amikor sétál a földön annyira elüt a 2 hogy olyan mintha korcsolyázna a föld felett pár centivel. Vicc.
    - a mocskos növények kinézetét nem lehetett 1 év alatt frissíteni?ennyi modot mutassak amiben már évekkel ezelőtt szebb volt? Vicc.
    - Hol vannak a beígért átdolgozott épületek? Mert kb 20 perc alatt 1et láttam csak ami egy benzinkú ami mostmár piros színes lett meg a tetjén valami tábla ban rajta. Az erdész ház aminek az aljában van egy nagy széf bejárattól balra egy szobaban, az tök ugyanolyan, meg kb az összes amibe belement a yt-er.
    - Egy fa bunkó nem olyan hamgot baz mintha egy fa pálcával ütnéd a betönt bazzze. Fejbeverném vele a hangteknikust azt megkérném tegye azt a hangot bele a játékba...
    - zombik hangjait nem hallani még mindig. Bár mostmár van magyarázat rá. A lebegő korizó zombi nem ad lépés hangot mert lebeg... Úristen.
    - az ikonokat kicserélték. Ok. De vágod ezt egy modder is megoldja egyedül nem kell hozzá nagy tudás...
    - a terep elsőre szinte semmit sem változott, főleg mivel a többi növény, blokk textúrája sem, nagyon fos az összkép. Kb mintha semmit se tettek volna.

    Mennyi mindent leírhatnék csak 20perc videó után hogy nem férne ki. Ha elkezdek játszani vele félek hogy a többi rejtett fos is előjön.

    Ja a legjobb vicc:
    Az elején a navezgane papírt hiába nyomja mint a süket a read gombot az inventoryban nem történik semmi. Vicccc...
  • Ironman2
    #21254
    Elindultak az élő közvetítések,egész hétfő hajnalig fognak tartani,válogassatok a streamerek közt:

    Streamers weekend
  • Ironman2
    #21253
    Mert öregszel :)
  • Ironman2
    #21252
  • DevEagle
    #21251
    Azé ezt az alpha18at kipróbalod te is majd nem? Nagyon kívánvsi vagyok a visszajelzéseitekre majd róla. Egyenlőre nem merek liveokat nézni belőle mert félek el megy a kedvem előre. Nagyon tarok attól csalódás lesz. Bá végre le merték írni hogy ez soha nem lesz olyan jól optimalozálva higy 4k 60fps.el menjen. Patch noteban benne van.
  • undY1ng #21250
    Fuuu én nagyon szerettem a GTA-t de a 4. és 5. részben is csak szórakoztam, aztán elég hamar meguntam. Nem tudom miért. :(
    Ettől még biztosan jó játék, de tényleg furcsa, hogy már mennyire nem érdekel ez az egész és még ez a RDR2 se. :/
  • havenday
    #21249
    Köszönjük a fordításaid
  • DevLupius
    #21248
    Szia Ironman2, a fejlécből kivennéd a Lupius fordítás hivatkozást, megváltoztak az életkörülményeim és nincs már időm foglalkozni vele.
    Az RDR2 pc re nagyon jó hír, én toltam boxon és megvett a játék, vadnyugatos gta online, ez történelmet fog írni szerintem ezen a platformon.

    Azt most tudja valaki, hogy a világban mászkáló zombiknak mi lett a sorsa?
    Tényleg törölték a világból őket? ha igen akkor be lehet kapcsolni a dedicated szerveren?

  • Ironman2
    #21247
    Már biztosan hétfőn kapjuk meg az alfa18 experimentalt:

    Target Release Date: Monday Oct 7th

    OFF: GTA fanoknak! Jön a Red Dead Redemption 2 PC-re,a tegnapi nap szenzációs híre.November 5-én már meg is jelenik,és lesz online vadnyugat is benne.A Rockstar Games Launchert kell feltelepíteni,ez egy új kliens,szeptembertől indult,és azon belül lehet előrendelni október 6-tól.Én elsők közt leszek akik megveszik a játékot!
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.10.05. 01:00:42
  • DevEagle
    #21246
    Bazz de jó mert hétfőn kedd szerda otthon jeeee. Akkor muszály leszek összerakni a stream setupot pár 8 órás live erejéig
  • havenday
    #21245
    remélem nappal....izzítom a szervert
  • Bal0924
    #21244
    Ezt mondtam én is.
    (Az a kérdőjel véletlenül került oda..)

    Most olvasom a változások listáját. Nekem nagyon bejön. Alig várom.