37354
11375847381401621903.jpgHivatalos oldal | Magyar rajongói oldal | Fontos infók kezdőknek!| Tutoriálok | GYIK | War Thunder: Air Forces topik
A másokkal való személyeskedés, a provokálás, kötekedés, illetve az alpári nyelvezet, káromkodás a fórumon nem megengedett, ezért külön figyelmeztetés nélkül büntetőpontokkal, bannal jutalmazzuk!
  • patchaou
    #278
    És megint a nyelv a párhuzam? A nyelvtudásnak semmi köze ahhoz, hogy mennyire jó játékos valaki. Én semmilyen nyelvet nem tanultam, mégis jobb vagyok a 90%-nál... Ahhoz hogy átláss egy csatát, és tudd mi a dolgot, mire képes a technika ami alattad van, semmilyen nyelvet nem kell tudnod az anyanyelveden kívül. Sokan akik nyelveket beszélnek, sötétnek és primitívnek nézik azokat akik nem. Amúgy meg van jó pár játékos, aki több nyelven is beszél, de a játékhoz segg hülye. Nincs egyenesen arányos összefüggés a kettő közt.
  • bgabor
    #277
    Nem is baj ha összetettebb az egész, ugye a World of Tanksnál a játékosközösség is sokkal egyszerűbb, így a programnak is faék egyszerűségűnek kell lennie. 95%-uk gyomra nem venné be a HB-t.

    Jó mutató, hogy a WT EU szerveren HB csatában azért tíz játékosból nyolc beszél angolul, a közös nyelven, WoTban tízből ha kettő.
  • bigmano
    #276
    Én is ezért kezdtem el a repülős részével foglalkozni.
    Csak az interfész miatt hogy mi hogy van stb..
    Mert gondoltam hogy közös lesz,van is valahol ilyen gomb a menüben ha jól emlékszem.
    Ne vegyétek sértésnek de a repcsik nem mozgatnak.
  • [NST]Cifu
    #275
    Amennyire sejteni lehet, a WT ugyebár egységes felületet használ majd mindhárom hadszíntéren (alul most is ott van az Air Force / Army / Navy fül). Szigorúan saját vélemény, de azért a kezelőfelület szerintem nem vészes. Legalábbis nekem nem okozott problémát, hogy a training-eket megtaláljam, illetve a hangár / teszt repülés / pilóta skillek / felszerelés gombok használatát felfedezzem. Szó se róla, én jó egy órát rögtön erre áldoztam rá, és nem bántam meg.

    Azt is hozzá kell tenni, hogy a WoT sokkal egyszerűbb, hiszen az első játéknál csak ráböksz a Battle gombra, és hurrá, no persze tény, hogy sokkal egyszerűbb az irányítás is. Csak éppen itt Molni amiatt kelt ki, hogy FRB-ben elsőre nem volt sikerélménye, vagyis azért egy szimulátor alapú résznél akadtak gondok. Elég sok ismerősöm kóstolt bele a WT(A)-ba mostanság, és teljesen jól elvoltak vele, nem okozott nekik gondot a játék - persze ők mind AB-vel kezdték.

    Ez persze nem azt jelenti, hogy én minden további nélkül elvagyok a játékkal, és minden tetszik benne, a fejlődési ágak durva linearitása nekem sem jön be, ahogy a gépek eléggé fapados fejlesztése sem igazán.
  • bgabor
    #274
    Valóban nem mindig logkius a kezelőfelület, sok minden el van rejtve, vagy macerás. Ez nem is vitás. De akkor rákérdezünk, nem elkezdünk hőbörögni, meg mocskolni a játékot. Mindegy, lényeg hogy megoldódott a helyzet.
  • patchaou
    #273
    Na látod ezt nem tudtam, még nem akartam írni. A másik csapatnak pedig ha írtam, (nem beugatós hanem) egy ötletet, akkor egy órán belül nyoma sem volt a ticketemnek. Építő jellegű kiritkámmal is ez volt a helyzet. Aztán amikor már morcosabb voltam jött a pár napos fórumbann XD
  • Pares
    #272
    Nem hátrány, nem is a játékmenetre gondoltam. Nekem főleg, amint azt már kifejtettem, az interfésszel vannak gondjaim. Azt pedig meg lehet WoT-osan egyszerűre csinálni úgy, hogy közben egyáltalán nem hasonlít a WoT-ra.
  • atee73
    #271
    hat azert ha a wot-bol atvennek a kezelofelulet 1xuseget nem lenne baj
  • [NST]Cifu
    #270
    Ebben sajnos viszont visszaköszön a WoT probléma, mely szerint a Dev-ek alapvetően az orosz fórumon aktívak. Persze tény, hogy a WT(A) esetében aktívan figyelik az angol nyelvű fórum bejegyzéseit, reakcióit is, én mégsem hiszem, hogy az egy szem aktív WT(G) topic e téren túlságosan releváns lenne.
  • patchaou
    #269
    Világos, de ide teljesen hiába írod be :) Mi ezen változtatni nem tudunk. ITt csak úgy néznek ki az ehhez hasonló hozzászólások, mintha fikázva lenne a játék, még akkor is, ha nem ez a megszólalás célja. Az ilyenekkel inkább a hivatalos fórumon és a supportnál kell nyaggatni a fejlesztőket. Annak több haszna van :D
  • [NST]Cifu
    #268
    Ami valljuk meg, egyáltalán nem hátrány...
  • Pares
    #267
    Tudom, azért írom ezeket, hogy nálam ezeknek a javítása vagy átdolgozása élvezné a prioritást, mert nálam ezek nagyon magas játékélmény romboló faktort képviselnek. Viszont van egy olyan érzésem, hogy nem nagyon fognak rajta változtatni, pont azért, hogy ne hasonlítson a WoT-ra.
  • Pares
    #266
    Továbbá pedig, ami engem először nagyon megkevert, az a személyzet fejlesztése. Én rossz (?) szokásom szerint saját magam akarok rájönni a dolgokra, de itt annyira nem értettem, hogy mi mire van, hogy először teljesen rossz dolgokat fejlesztettem, csak jóval később jöttem rá, hogy csomó pontot rossz helyre osztottam ki.
  • patchaou
    #265
    És még mindig csak béta. Ez is egy olyan dolog amit bármikor megváltoztathatnak.
  • Pares
    #264
    A másik dolog, ami nekem speciel nem tetszik a játék mechanikájában, hogy ahhoz hogy tovább lépj a fejlesztésekkel, meg kell venni minden repülőt, nem lehet WoT-osan átugrani, ha van elég free xp-d. Az is zavart, hogy eladni sem tudom a már nem használt repülőimet, csak "kicserélni" az újabbra. Nekem ez a része a játéknak nagyon fapadosnak hatott. Ha tankos is ilyen lesz, akkor engem baromira nem nyernek meg.
  • bigmano
    #263
    Ja mert a Planetwot írja de a cap/def arány miatt nem azért mert szétvered a pc-det ;D
  • patchaou
    #262
    Most direkt rá kerestem, mert nem vettem eddig észre, hogy a noobmeter ilyet is figyelem :) De nem találom :/
    Ha szétvered a tárgyaidat azt valami másnak nevezik, nem agressziónak :)
  • bigmano
    #261
    Én sem tudtam repülőt venni ezért megnéztem dzsatubén hogy kell kb 2perc volt.
  • Pares
    #260
    Ez most egy nagyon kivételes eset, de annyiban szeretném megvédeni Molnit, hogy a WT-nek szerintem kivételesen szar, átláthatatlan és logikátlan kezelői felülete van jelenleg. Mivel jelenleg még béta, ezért nem vonok le messzemenő következtetéseket, de én prioritásként kezelném, hogy egy WoT-hoz hasonló, lehető legegyszerűbb és átlátható kezelőfelületet alkossanak a játékhoz, a lehető legtöbb tooltippel.
  • bigmano
    #259
    Ha valóban agresszív vagy akkor a WOT nem a te jàtékod.
    Én ütöttem már szét billentyűzetet miatta leszakadt a kihúzható tartója is az asztalból...
    Még a noobmeter is azt írja rám hogy agresszívan jàtszom szóval.....
  • [NST]Cifu
    #258
    Itt is megy a figyelmeztetés, több nem lesz, aki nem tud normális hangnemben fórumozni, mennek az elakadásjelzők!

    Egyébként pedig kezd elegem lenni, hogy a WT(G) topic ismét a WT(A)-ról szól. Vagy legyen a két topic külön kezelve, vagy legyen egy közös topic.
  • twi452
    #257
    Még nem fedezted fel teljesen az ismeretlen kezelőfelületet aztán frusztrált vagy és ha még fel is idegesíted magad csak ront a helyzeten :D

    Minden legénységnél ott van az ikon a test flighthoz. Techtree-ben meg azért van ott, hogy mielőtt megvennéd ki tudod próbálni a gépet ha megvan hozzá a szint persze.
  • patchaou
    #256
    Azt azért ne felejtsd el, hogy attól függetlenül, hogy már lehet rá költeni, a wt még mindig csak béta :)
  • Molnibalage
    #255
    Számtalanszor elismertem már, hogy hibáztam...
  • Molnibalage
    #254
    Bocs, de ha egy általánosa működő séma és n+1 szimulátor után 1,5 óra kereséssel lehet a picth tengelyt belőni, akkor úgy érzem, hogy nem velem van a gond.

    A controls beállításán kíül a többi megyjegyzés most is marad. Ha fejreállsz a géppel tutorialban akkor várnod kell 1-2 percet vagy restert, ahol tölt vagy fél percet egy töküres pályán és megint nekiáll darálni a szöveget. A free flight opciót jól eldugták, mert miér a techree-t állna neki turknálni bárki, akir GYAKOROLNI akar...? Eszembe nem jutna...
  • Molnibalage
    #253
    A felszállást még nem próbáltam ki, csak a levegőben. Ettől függetlenül P26 felszállás közben tökéletesen leszarta azt, hogy max. csűrőkormány kitérés volt...

    Mint mondtam, 15 éve repkedek. Nagyon sok szimet próbáltam ki egy röppenésre. Gyak, nem volt olyan gép, amivel nem tudtam 5 percen belül le és felszállni...
  • patchaou
    #252
    Ez alól Én vagyok a kivétel :) Bár az is igaz, hogy évek óta küzdök az agresszivitásom ellen :) És hogy ne térjünk el túlságosan a tárgytól, erre eddig számomra az az egyik legjobb módszer, ha háborús játékokkal játszom. Azokban következmények nélkül le lehet vezetni a feszkót. Más kérdés, hogy egy csomó játékot azért hagytam abba, mert a csíterek annyira felQrták az agyam, hogy legszívesebben egyenként tapostam volna ki a belüket. A wot volt az első, ahol ezek nem okoztak gondot viszont a játék gyári csalásai tudnak vérnyomás emelkedést okozni. Remélem ez a WT-vel máshogy lesz. Az mindenképp nagy előny a szerintem, hogy nem csak full arcade lesz, keményebb játékmóddal talán meg lehet majd szűrni az agyatlanul puffogtató, csapatot nagy ívben letojó buta játékosokat.
  • bgabor
    #251
    Az agresszív emberek soha nem ismerik be, ha hibáztak, nem fér össze az egójukkal. Nem kérnek elnézést, csak hangosan üvöltöznek. De nem is kedveli őket senki.
  • flashpointer
    #250
    Azért ide is leírhatta volna hogy nem a játék a szar hanem csak nem volt beállítva valami, mert aki innen jönne rá hogy kipróbálná jól elveszi a kedvét a hülyeség miatt
  • atee73
    #249
    meszokhattad volna ,magyar korokben ez a trendi
  • bgabor
    #248
    Ő sajnos így szokta. Amúgy öt percel később rájött, hogy ő állított be rosszul valamit, és nem a játékkal volt a baj. Másik topikban leírta.
  • lammaer
    #247
    Tényleg nem lehet fosozás meg szarozás nélkül megfogalmazni egy negatív/kritikus kommentet?
  • lammaer
    #246
    Nekem az 1942 kimaradt, a BF2-ben töltöttem el hosszabb időt, hasonló emlékekkel.
    Egyszerűen szinte sohasem működött randomban az, hogy a saját repülők az ellenséges repcsiktől/helikopterektől védjék a gyalogságot meg a tankjainkat.

    A leggyakoribb szitu az volt, hogy a két ellenséges vadászgép elrepült egymás mellett (esküszöm, csak a szárnyukat nem billegtették üdvüzlés gyanánt), aztán szépen dobálták a bombáikat a szerencsétlen tankerekre meg gyalogosokra.
  • bgabor
    #245
    Ja, most látom a másik topikban, hogy időközben kiderült hogy mégsem a játékkal volt a probléma. :D
  • bgabor
    #244
    Amúgy remélem így 15 év tapasztalattal FRB-ben felszállásnál nem felejtetted el finoman, apránként adagolni a gázt, és a rudder finom jobbra belépésével ellensúlyozni a balrahúzást, ahogy azt légcsavaros gépeknél kell. Tobak Tibor is leírta a könyvében, hogy a Bf-109 simán kidobta a farát jobbra felszállás közben, és a kezdők ballra lezúgtak vele a kifutóról.

    Attól, hogy nem sikerült neked a felszállás, nem lehet hogy nem a program "fostaliga", hanem te nem csináltál jól valamit?
  • bgabor
    #243
    Tőled hallom ezt először, pedig játszuk már néhány ezren magyarok. Persze mi nem Full Real Battleba ültünk be először, nulla tapasztalattal, hanem szépen betartottuk az Arcade->HB->FRB tanulási sorrendet.

    De úgy tűnik hogy akkor ez (sem) lesz a te játékod. De ha te tényleg három játékkal játszottál az utóbbi három évben, ahogy mondod, akkor nyilván nehezen találsz kedvedre való játékot.

  • Pares
    #242
    Hát nem is tudom, emlékeim szerint ott mindig elég nagy káosz volt, és a taktikus csapatjátéktól olyan messze állt, mint Makó Jeruzsálemtől. Arra is kíváncsi vagyok, hogy hogyan oldják meg a láthatósági/álcázási rendszert, mert nagyon nem lesz egészséges foglalkozás tankot vezetni, ha tényleg a gyalogság, tankelhárító lövegek meg repülők is egy játékban lesznek. Na meg milyen lesz a gépigénye, mert a jelenleginél sokkal jobban kidolgozott terepre lesz szükség, ami a WoT kis méretű box meccsein simán kivitelezhető, de ilyen kilométeres térképeken... Számomra nagyon kérdéses, hogy mindaz amit ígérnek, kivitelezni tudják-e.
  • Molnibalage
    #241
    Megnéztem. Eddig egy *******, teljesen irányíthatatlan. 15 év szimulátoros tapasztalattal egy felszállást nem tudok megcsinálni. A trim szart sem ér, teljesen idióta a környezet. A tutorialok semmire sem jók, sok a szöveg, lassú, állandóan töltögeni és ugrálni kell, test fligth csak földön vam, így a controls nem lőhető be.

    Ez eddig egy használhatatlan valamit.
  • bigmano
    #240
    Biztos nem ember irányítja majd de jó kis hangulatfokozó elem.
    A "rombolható tárgyak" kategóriàba el tudnàm képzelni ezeket a telepített légvédelmi állásokat.
  • flashpointer
    #239
    Az nem baj , jó játék. Amúgy a battlefield1942 nemrég lett ingyenes (1éve talán), lehet tolni multiban