37354
11375847381401621903.jpgHivatalos oldal | Magyar rajongói oldal | Fontos infók kezdőknek!| Tutoriálok | GYIK | War Thunder: Air Forces topik
A másokkal való személyeskedés, a provokálás, kötekedés, illetve az alpári nyelvezet, káromkodás a fórumon nem megengedett, ezért külön figyelmeztetés nélkül büntetőpontokkal, bannal jutalmazzuk!
  • Molnibalage
    #118
    Ez sem rossz, mert akkor lényegében Falcon 4.0 szerű dinamikus hadjáratról van szó, csak kisebb léptékben. Mekkora a térkép egyébként? A kiterjesztés után a térképméret is nőne?
  • [NST]Cifu
    #117
    Nem tudjuk pontosan, hogy mi lesz még. Van benne tüzérség, légvédelem, páncélautók, páncélozott szállító járművek, harckocsik. Még olyan AAA is, amit három emberke kezel.

    Egyébként igen, jelenleg a szárazföldi/vizi egységek csak AI által irányított egységek, de ők is egymás ellen harcolnak. Tehát pl. a torpedó vető motorcsónakok ha elérik a nagyobb hajókat, akkor megtorpedózzák őket, a hajók tüzérsége egymást is lövi, ahogy a szárazföldi egységek is. Az persze látható, hogy ez egy eléggé leegyszerűsített modell, szó sincs arról a részletes megoldásokról, mint a légi egységeknél...
  • Molnibalage
    #116
    És csak videón láttam ezek szerint ezt, és összekevertem a WoT szériás repcsissel. Ha jól láttam, akkor a mozgó földi egységeket elég szépen lehetett irtani. Tehát, ha human játékosok lesznek, akkor a nagy részének elég nagy szívás lenne, mert csak szétgyakják őket.

    A WT-ben terveznek tüzérséget? Vagy van ilyen. Azt jól látom, hogy jelenleg az MI vezényli a szárazföldi műveleteket és a légierő meg ennek dolgozik úgymond alá?
  • [NST]Cifu
    #115
    A helyzet az, hogy korántsem akkor probléma ez.

    Arcade esetén igenis törekedni kell, hogy ne legyenek akkora szakadékok a gépek között. Ez jelenleg is így van.

    Historical esetén már realizmus is jelen van, és igen, itt jön az a tészta, hogy lesznek jobb és rosszabb gépek. Ezt még lehet kompenzálni a javítási költségekkel.

    Full Real Battle esetén viszont a létszám az, amivel még lehet játszani. Oké, egy korai Jak, meg IL-2 nem fog egyenrangú lenni egy Bf-109F-2-vel, de cserébe viszont többen lehetnek.
  • Fec papa
    #114
    A repülős részhez csak annyit, hogy még csak nyílt béta és reklamálnak az emberek, semmi értelme, leírni a véleményt le lehet, de hogy sírjanak dolgokért bétában, elég nagy baromság.
  • bigmano
    #113
    Érdekes lesz kiváncsi vagyok hogyan oldják meg.
    3 különböző fegyvernem összevonását plusz még 3 szinten a nehézséget és komplexitást megoldani hogy ne legyen OP egyik sem na ez nagy kihívás főleg hogy már a repülős résznél megy az "OP-zás"
    a nyílt bétában.
  • [NST]Cifu
    #112
    Nem sok híja volt, hogy a WoT topicot is mellé rakjam, nem rajtam múlt, hogy nem került oda...

    War Thunder (Aviation) topic, javaslom viszont, hogy akkor menjen oda a légierős téma...
  • Fec papa
    #111
    Igen ezek megvannak, sajna erről a Ground Forcesről nem sokat tudni még, az ígérték, hogy lesznek külön csak tank csaták, de lesz összevonva is, illetve a végső terv az hogy mind a 3 ág (hajók,repülők,tankok)egy csatában harcoljanak, persze ez még nagyon a jövő. Érdemes megnézni lentebb linkelt videót a 'Ground forces preview part 1' Eléggé részletesen ki vannak dolgozva a földi egységek amiket lehet lőni a játékban, és erre az évre ígérik hogy jön a tankos rész is, sokak még pluszba reménykednek benne, hogy páncélozott kocsik is lesznek, ami azért nem olyan rossz agilitás terén amikor feletted repkednek, és te a nyílt terepen vagy.

    Én személy szerintem nagyon reménykedem benne, hogy sikeresen megoldják a dolgokat, és egy balanszolt játékot kapunk valahogy, plusz remélem a tankos résznek is leszenek ágai nehézség terén, AB HB és FRB.
  • MitsuMishi
    #110
    Melyik topic volt az? Belenéznék hogy mi történt ott :D
  • atee73
    #109
    Tenyleg mellozzuk az ilyesfajta megjegyzeseket , azert lett ez a topic csinalva hogy vege legyen a mocskolodasnak elore is koszi
  • bigmano
    #108
    Megbizniszelhetjük a WT-s accom :D
  • Molnibalage
    #107
    Majd kipróbálom. Első körben engem is halora mészárolnának, mert a dugattyús gépekkel egészen más stílusban kellene repülni és Falconban a gépágyú használat is picit más, mint egy II. Vh-s gépen.
  • Pluskast
    #106
    Igen. Szerintem te az FRB-t tényleg kedvelnéd. Az már tényleg szimulátor.
  • Molnibalage
    #105
    Tehát ez a három már most megvan?
  • Pluskast
    #104
    Pedig engem sokszor emlékeztet a Medal of Honor topicra ami mint tudjuk a szemétdombon végezte.
  • flashpointer
    #103
    Aha hozzád került a wot accountom :)
  • [NST]Cifu
    #102
    Ha esetleg azt szeretnénk, hogy ez ne süllyedjen arra a szintre, akkor például az ilyen szintű hsz.-eket neked is mellőznöd kellene...
  • [NST]Cifu
    #101
    Az elvi rendszer az lenne, hogy mondjuk egy Pearl Harbour-i invázió esetén (van benne ilyen, igaz Arcade-ban :P) akár mindhárom játék "világ" (légierő, harckocsizó és tengerészeti) együtt harcolhat.

    És itt rögtön ki kell térni arra, hogy a WT légierős részében három játékmódban lehet játszani:

    Arcade, vagyis AB: Van lehetőség respawn-ra (a játékbeli pénzért max. 5 pilótád lehet, ennél többet már csak "aranyért" lehet venni), aim segédlet (egy kör mutatja, hogy hova kell célozni abban a pillanatban, hogy eltaláld a célt), jelölés a célpontoknál, a fegyverzet adott idő után újratölt magától, szóval nagyon leegyszerűsített játékmód, viszont pörgős.

    Historical Battle, vagyis HB: Egy fokkal reálisabb mód, nincs respawn, vagyis amivel mész, azzal a géppel repülsz, ha lelőnek, akkor akár ki is léphetsz. Nincs célzási segédlet, minimális jelölés még van a célpontoknál, és persze a lőszerkészlet sem töltődik újra a levegőben, max. ha egy saját reptérre vagy hordozóra leszállsz. Jelentős eltérés az AB-vel szemben, hogy itt már nincsenek "poén" küldetések, hogy pl. foglald el a reptereket, hanem úgymond történelmileg valamennyire hű küldetésekről beszélünk - bár ez például azt jelenti, hogy én tegnap német oldalon a partraszálló német egységek előtt takarítottam. :)

    Full Real Battle vagyis FRB: Ez kb. az IL-2 teljesen reál módjának felel meg, nincs semmiféle segédlet, a gépeket és célpontokat a saját szemeddel kell észrevenni, természetesen a repülésmodell is ki van hegyezve.

    Ha ebből indulunk ki, akkor alapvetően itt három játékosbázist is igyekeznek kiszolgálni. Az AB felel meg kb. a WoT szintjének, ez csak a szórakozásról szól. A HB már egy fokkal reálisabb, de még azért a vérszimulátoroktól idegenkedőknek is elfogadható. Az FRB az, ami már neked is tetszene. :)
  • bgabor
    #100
    Nem csoda, a WoT fórum az sg fórum pöcegödre.
  • bigmano
    #99
    A történet szempontjából másodlagos..
  • Pluskast
    #98
    Ami nem a hivatalos tech tree már elmondták egy csomóan:) Az csak egy fan által készített történet.
  • bgabor
    #97
    Nem bővítése, hanem új funkciója. Mintha a WoT kapna két vajiúj tankfajtát a meglévő öt mellé.
  • Pluskast
    #96
    Igen össze lesz kötve, de azt per pill nem tudni, hogy rögtön vagy később, azt viszont igen (fejlesztői beszámoló alapján), hogy lehetőség lesz tisztán csak harckocsi csatákra is.
  • bigmano
    #95
    Ez jó kérdés ès jelenleg ez foglalkoztat mindenkit hogy lesz megoldva a balance a játékban!?
  • bigmano
    #94
    Azèrt van ez a topic mert tegnap belinkeltem a WT tankos részének tech tree-jét a WOT forumra és erre kitört a balhé....
  • Molnibalage
    #93
    Na, de ha ez egy lesz? Vagy én értem rosszul? Nem az lesz, hogy azonos küzdelembe csatlakozik be a játékos akár repcsivel megy, akár földi járművel?
  • Molnibalage
    #92
    Akkor nem értem, hogy miért létezik a topik , hiszen egy lényegében "csak" egy bővítése lesz a meglevőnek.
  • Pluskast
    #91
    Mondjuk ahogy a Wargaming esetében külön topik van a hajós és repülős részére ez itt is elfogadható :)
  • bgabor
    #90
    A War Thunder tűnik a jövőnek, abban lesznek a tankok is. A Ground Forces nem egy külön játék, csak a topikindító adta valamiért ezt a nevet a játék földi egységes részének, mert valamiért úgy érezte, hogy a normál War Thunder topik mellé neki kell egy másik is.
  • bgabor
    #89
    Jónéhány jet is van a játékban az eslő generációból, a légiharcrakéták kora előtti időkből.
  • Molnibalage
    #88
    Ok. Akkor ezek szerint a WTGF tűnik a jövőnek.
  • bgabor
    #87
    Szerintem próbáld ki, eddig még senkivel se találkoztam aki megbánta volna.

    War Thunder
  • bgabor
    #86
    Nagyon nem. A War Thundert(ebben vannak most repülőgépek 1939-1953ig, és később a tankok is ebben lesznek) a Gaijin fejleszti, ami a Wargaming konkurense. A Wargaming fejleszti a WoT-ot, meg a kevéssé sikerült testvérkéit (World of Planes stb).
  • Pluskast
    #85
    A Wot és ez a játék két teljesen más cég terméke. Az egyik a wargaming terméke (wot) a másik meg a Ganjin-é-
  • bigmano
    #84
    Ezek közük melyiknek van lánctalpa?
    @ Flash lol nekem ez az ingame nevem ami te használsz itt a forumon :D
  • Molnibalage
    #83
    Egyébként meg a dugattyús gépeket annyira nem csípem, az IL-2 első kiegjével játszottam annyit, hogy kb. 80 bevetést repültem vele. Túl vérszegények a gépek, nekem izmos jetek kellenek a virtuális seggem alá. :)

    A másik, hogy a Falcon 4.0 dinamikus hadjárata a maga bugjaival és korlátaival mind a mai napig páratlan. (A Falcon 4.0 utódjaként a BMS4 valszeg szoftverrekorder, mert nemigen vagy olyan forráskód és játék, amit 18 év után is fejlesztenek. Az F4.0 fejlesztése 1995-ben kezdődött.)
  • Molnibalage
    #82
    Mert még mindig a Falcon BMS4 gigamega modomat fejlesztem. Évente 1-2 hónapot szoktam játszani, utoljára az XCOM remakkel toltam, előtte meg a Skyrimmel és egy kis Civ IV kieggel.

    A War Thundernek van bármi köze a WoT-hoz? A WT GF az már fut vagy még nem?
  • Molnibalage
    #81
    A WoT és a WTGF nem egyazon cég terméke? Akkor szerinted a WoT-ot ez ki fogja nyírni pik-pakk? Ha ingyenes lesz akkor tuti, hogy kipróbálom majd ezt.
  • bgabor
    #80
    Ha már itt tartunk, te miért nem War Thunderezel még?

    Úgy rémlik, hogy mintha tudnál egy-két dolgot a repülésről.
    Meg aztán már Cifu is tolja. Tényleg a legjobb repülős program a piacon, egyetlen fotelpilótának sem szabad kihagynia.
  • bgabor
    #79
    Biztos vagyok benne, tekintve hogy a War Thunder motorja a jelenlegi legjobb a picon, szédületes grafikát és 40-60 FPS-t ad még az én hat éves gépemen is. Én még nem láttam olyan emberkét, aki nem az állát keresgélte volna miután először játszott vele.

    Na a földi egységes részt ugyanez a motor fogja mozgatni, sőt, ugyanezen a játékon belül, mint a légi részt. Minent összevéve én komolyan úgy gonoldom, hogy a World of Tanksnek innen már csak lefelé vezet az út.