37354
11375847381401621903.jpgHivatalos oldal | Magyar rajongói oldal | Fontos infók kezdőknek!| Tutoriálok | GYIK | War Thunder: Air Forces topik
A másokkal való személyeskedés, a provokálás, kötekedés, illetve az alpári nyelvezet, káromkodás a fórumon nem megengedett, ezért külön figyelmeztetés nélkül büntetőpontokkal, bannal jutalmazzuk!
  • Pluskast
    #438
    Azért az egy pusztán single player játék volt 14 évvel ezelőtt. Ez meg multi. Ahogy rengeteg ember szereti a harckocsikat és repülőket, úgy nagyon sokan a hajókat is. (Ez torzonborznak is ment :P )
  • lammaer
    #437
    Hehe, offline játékról beszélsz :D
  • lammaer
    #436
    Ebben sztem az igazság nálad vagyon, a hajós játéknak sokkal kisebb a tábora mint a tankosnak. Ha jól gondolom, a repülős tábor nagysága szintén messze nem összehasonlítható méretű a tankbuzikéval :D

    Szóval a kérdés az, hogy jár jobban a Gaijin: egy nagy tortából hasít ki magának egy szeletet, vagy egy kis tortát egészben megszerez....

    Mindenesetre sztem nagyon oda kell tenniük magukat hogy a fizetőképes játékosokat átcsábítsák a WOTból... akik beleöltek sok 10K forintot azok sztem csak akkor fognak átmenni, ha fényévekkel lesz jobb a WOTnál.
  • Pluskast
    #435
    Valószínűleg jönne a noobozás, baboinozás és hasonló dolgok :DD
  • [NST]Cifu
    #434
    És mennyi játékost láttál abban max.? Erősen kétlem, hogy akár csak a töredékét annak, amennyinél most a WT(A) tart...
  • lammaer
    #433
    "ahogy a wot játékos létszáma 1 hét alatt drasztikusan lecsökkenne és átjönnének a WT féle tankos játékhoz"

    Aztán itt is megindulna az emberek linkelgetése, hogy nézd ez mekkora kretén, meg az mekkora kretén :)
  • Torzonborz
    #432
    hozzávetőlegesen szerinted egy hajós rész érdekelne annyi embert mint egy harckocsis ?
  • Pluskast
    #431
    Szerintem meg nem. Nincs még csak hasonló sem a piacon. Utoljára az SSI adott ki ilyen játékot 1999-ben Fighting Steel néven. Nagy kedvencem volt rongyosra játszottam anno :)
  • Torzonborz
    #430
    Nem tudom hogy a navy-s rész mekkora piacot jelentene , szerintem jóval kisebbet mint WTA , WTG-ről meg nem is beszélve.
  • Pluskast
    #429
    Én nem vagyok egy kárörvendő típus de szívesen végig nézném, ahogy a wot játékos létszáma 1 hét alatt drasztikusan lecsökkenne és átjönnének a WT féle tankos játékhoz. Megérdemelné a Wargaming.
  • Jeffjohnson
    #428
    Gaijin szerintem nem akarja elkerülni a WG-t. Meg akar mérkőzni vele. Levegőben egyértelműen jobbak és a WG repülős része eléggé bukta gyanús, most kihozza a Gaijin a tankokat aztán kb. egyszerre a hajókat és teljesen lefedik egymást. Egyértelmű az üzenet győzzön a jobb. Én nem bánom mert playerként ez csak jó lehet.
  • Renegade
    #427
    fura, hogy senki nem pörgött rá a hajósra, ebben a tekintetben Lammaerrel értek egyet, hogy nem vette észre sem a WG, sem a Gaijin, hogy az első játékuk után gőzerővel a hajósak kellett volna, WG-nek ott vannak a tankok, Gaijin-nak a repülők, remekül ellökik maguktól a lehetőséget, hogy ők legyenek a vizek urai, ez pláne a Gaijinnál érthetetlen, mert a röppenőket könnyebb összeereszteni a hajókkal.
  • Jeffjohnson
    #426
    Lesz külön csak tankos pálya ez már be van jelentve és itt is említettük már. Nem kell aggódni.
    Egyébként pl: nekem az egyik legjobb tankos játék az RO volt. Ott is bujkáltunk igaz nem a repcsik elöl és nagy élvezet volt úgy kilőni valakit, hogy annak fingja sincs honnan jött a lövés. Ha csak annyiban lesz más mint a wot, hogy a láthatósági rendszert élethűre megcsinálják akkor engem már most megvettek.

    Egyébként szerintem nagyon jó, hogy a WT a tankos részét hozza ki előbb, ugyanis ebből mind2 játékos tábor csak profitálhat. Lehet, hogy a WoT-nál is elindít egy olyan folyamatot ami csak jót tesz neki. Verseny mindig jó.

    @Glo

    Szerintem player által irányított mobil 88-as max csak Grille-ként lesz de azt nem tudom, hogy a valóságban volt-e neki légvédelmi lövedéke vagy egyáltalán használták-e légvédelemként.

    AAA nem lesz olyan mint az Arty a WOT-ban szvsz a hasonlat rossz mert egy AAA nem fog a pálya másik végéből kiszedni úgy, hogy te vissza se tudsz lőni.
  • lammaer
    #425
    Meg legyen hozzá mobil bokor is, ahol láthatatlanul lehet kempelni :)
  • Glo
    #424
    Az AAA lesz az új arty. Már várom a 88mm Flak-ot, ami TD-ként is funkcionálhat adott esetben :D
  • twi452
    #423
    és ha nem fog tetszeni akkor még mindig ott lesz a jó öreg wot amivel bármikor lehet játszani :D
  • bgabor
    #422
    Szerintem nem ez lesz. Mondom, ne úgy képzeljétek már el, hogy első naptól kezdve az irányítható tankok a repülőgépek alatti hadszíntéren fognak csatázni egymással.
  • Renegade
    #421
    az össz páncélozott jármű vesztesége a németeknek repülőktől a Normandiai hadműveletben: 7%, brutális áron

    "Considering the Germans lost around 1 500 tanks, tank destroyers and assault guns in the Normandy campaign, less than 7% were lost directly to air attack.(8) The greatest contributor to the great myth regarding the ability of WWII aircraft to kill tanks was, and still is, directly the result of the pilot’s massively exaggerated kill claims. The Hawker Typhoon with its cannon and up to eight rockets was (and still is in much literature) hailed as the best weapon to stop the German Tiger I tank, and has been credited with destroying dozens of these tanks in the Normandy campaign. According to the most current definitive work only 13 Tiger tanks were destroyed by direct air attack in the entire campaign.(9) Of these, seven Tigers were lost on 18th July 1944 to massive carpet bombing by high altitude heavy bombers, preceding Operation Goodwood. Thus at most only six Tigers were actually destroyed by fighter bombers in the entire campaign. It turns out the best Tiger stopper was easily the British Army’s 17pdr AT gun, with the Typhoon well down on the list.

    Indeed it appears that air attacks on tank formations protected by Flak were more dangerous for the aircraft than the tanks. The 2nd Tactical Air Force lost 829 aircraft in Normandy while the 9th USAAF lost 897.(10) These losses, which ironically exceed total German tank losses in the Normandy campaign, would be almost all fighter-bombers. Altogether 4 101 Allied aircraft and 16 714 aircrew were lost over the battlefield or in support of the Normandy campaign.(11)"
  • gezu1025
    #420
    Igen, ezek tények. De itt egy játékról beszélünk aminek a célja a szórakozás. És igen akár szórakoztató is tud lenni, amikor már 30 percre bújkálunk két il2 elől. Először. Talán még másodszor is. De állandóan erősen kétlem.
  • bgabor
    #419
    Hát egy játékban ez nem is lenne jó. De a valósgában mondjuk 1944-től a német tankosok pont ezzel voltak elfoglalva, hogy hogyan dugdossák az amcsi/brit légierő elől a szupererős TigerII és Panther harckocsijaikat, mert ugye a repülőgépekkel szemben tehetetlenek.
  • Renegade
    #418
    az nem jó?

    az életben is tudták oneshotolni egymást

    mármint, ha egy stuka 1 bombával ki kap egy rombolót, meg egy MK 108 repülőgép ágyúból 3-4 találat kellett egy B-17nek, akkor nem tűnik olyan lehetetlen dolognak.
  • bgabor
    #417
    Tudom hülyén hangzik, de nem lehetne a másik topikra mutató linknek valami kifejezőbb szöveget adni? Mindig azt hiszem hogy az a topik neve, és a másik topikban vagyok.

    Pl: "War Thunder:Air Forces topik erre" vagy ilyesmi.
  • [NST]Cifu
    #416
    A WT(A)-ban pedig mindegyik pályán vannak földi vagy tengeri egységek is, még ott is, ahol a repteret kell elfoglalni. Mókás, amikor leszállás közben egy könnyű harckocsi képen töröl... :)

    Amúgy érdekes a kijelentés, hogy harckocsizóként miért kellene neked az eget kémlelned... Amióta a légierő erőre kapott (~1916) minden haderőnem az eget kémleli. :)
  • gezu1025
    #415
    AB-ben(!) ahányszor beröpültem a destroykerek fölé annyiször löttek le. A rekord az 4800m volt.

    Ennél az a viccesebb mikor a saját AAA kap le. :P
  • gezu1025
    #414
    Remélem tényleg teljesen el lehet majd szeparálni a hadnemeket, tankosként nehogy már 24/7 az eget KELLJEN nézni. Ha az ember szopatni akarja magát megtehesse, de ne legyen kötelező. És ez ne csak AB-re legyen igaz.
  • Fenrir
    #413
    Azért ez nonszensz.
  • twi452
    #412
    ja ez mindennapos, régóta így van :D
    csak arra reagáltam, hogy simán megszórják most is a hajók azokat akik leszállnak :)
  • Fenrir
    #411
    Múltkor a 4000 méteren repülő Wellington-t lőtte ki egy lövéssel egy Destroyer. Ha nem látom akkor el sem hiszem, hogy ilyen van.
  • [NST]Cifu
    #410
  • twi452
    #409
    erre nem nagyon kell várni
    most is simán a rombolók szétlőnek ha leszállsz :)
  • bigmano
    #408
    Azért egy gameplay-t megnéznék már!
  • sulouos
    #407
    Itt a videó:

  • [NST]Cifu
    #406
    A WT(N) nem Navy Fields pótlék lesz, teljesen más jellegű játékra várhatunk. Mondjuk poén lesz Peleliun ahogy az egyik a Csatahajó(k) elkezdik megszórni az ellenfél repterét... próbáljon valaki ott leszálni, mikor a 305mm-es gránátok fütyülnek a füled mellett. :)
  • sulouos
    #405
    Vannak a youtube-on hangok (ágyú-, motor- és lánctalp hangok) is. Egyébként én se adnék ki semmi infót róla, még a végén WG-ék lenyúlják a nekik tetsző ötleteket.
  • bgabor
    #404
    Torzonborznak igaza van, elmondták hogy jóval előbb lesznek csak tankok egymás között csaták, minthogy a tankokat a légierővel összeeresztenék ugyanarra a pályára. Ezen kívül az a nagy büdös helyzet, hogy a WT(G)-ről a tényleg szép képeken kívül szinte semmit sem tudunk.
    Így várni kéne a következtetésekkel meg a véleményformálással.
  • lammaer
    #403
    Persze, a csapatjáték az teljesen más tészta, azt aláírom, ott van létjogosultsága az összhaderőnemi balhénak. Mert ott repülőbe az kerül aki ért hozzá, tudom hogy a csapat érdekében tevékenykedik.
    Ilyen pl a WW2 online is (már amennyit láttam belőle).

    Más kérdés, én nem vagyok CWs alkat (mostani klánomban is csak a vésztartalék szerepét töltöm be, mint Csodabogár a Kelly hőseiben), nagyon időrabló az egész, minimális mérhető jutalom mellett.

    ezért én csak és kizárólag a randmoban gondolkodom itt is.
  • bgabor
    #402
    Teljesen így van, sokkal kevesebb munkából meg lett volna a hajós rész, és azzal ugyanúgy egy telítetlen piacra törtek volna be, mint a WT(A)val, megelőzve a World of Battleshipet, és tovább rontva a Wargaming pozícióit. Ehelyett viszont jött a tankozás. Elhamarkodott lépés szerintem.
  • Pluskast
    #401
    Abszolút. Ez egy ruszki srác által csinált fake tech tree. Semmi köze az igazihoz.
  • Torzonborz
    #400
    hát ha WW-ben ( álá CW ) ilyen csaták lesznek és ezt akarod játszani akkor nem sok választásod lesz. :P
    de az meg ugye már más tészta és komolyabb csapatjáték van szóval a félelmed ott már alaptalan. ;)
  • lammaer
    #399
    Nekem a WOTban az arty elég volt (amióta kiírtották őket, azóta más játék lett :) ), a BF2ben meg a helikopterek és a repcsik.

    Mivel tankban szeretnék lenni, ezért nem kívánok repülőket magam fölé akik majd döntenek a sorsom felől. Semmi hasznom nincs a repcsikből tankosként, fragot nem jelentenek, XPt nem tudok szerezni belőlük viszont veszélyt hoznak.

    Szóval ha lesz checkbox hogy "no aircraft" akkor az tuti be lesz nyomva :)